Distributienieuws Droeve plechtigheid te Medemblik Neen, AKKER TJE Problemen van den dag BEKENDMAKING De lucht roovers van HOITIKA Uei jacht Kai-Kai OP BON ii BOTER OP RUNDVET. Gedurende het tijdvak van 1 tot en met 12 September 1942, geeft el ke der met 44 gemerkte bonnen van d,e boterkaart en vetkaart recht oo het koopen van 125 gram boter. Zij, die gedurende het tijdvak van 12 tot en met 15 Augustus 1942 de bonnen 44 bij den slager hebben ingeleverd, ontvangen gedurende bovengenoemd tijdvak per bon ICO gram rundvet. GENERATORANTHRACIET E^f BAGGERTURF. Gedurende het.tijdvak van 1 Sep tember 1942 tot en met 30 Septem ber 1942, geven de met de woorden „Generator-anthraciet 9e periode" gemerkte bonnen recht op het koo pen van één hectoliter (raax. 75-kg.l anthracietnootjes IV of V, terwijl gedurende hetzelfde tijdvak de met de woorden „Generatorturf 9e pe riode" gemerkte bonnen recht ge ven op het koopen van 50 stuks baggerturf. HONDEN- EN KATTENBROOD OP BON 17. Het rijksbureau voor de voedsel voorziening in oorlogstijd maakt be kend, dat voor de periode van 1 tot en met 30 September 1924 op bon no. 17 van de voederkaarlen voor honden volgens dezelfde normen als voor de voorafgaande periode hondenbrood wordt beschikbaar gesteld. Op bon no. 17 van de voederkaart voor hondenbrood (groep K) wordt .voor bovengenoemde periode 1J4 Slachtoffer van moord aanslag uitgedragen Jl. Zaterdagmiddag heeft te Me demblik onder zeer groote belang stelling. ook van de zijde der bevol king. de ter-aarde-bestelling plaats gehad van het stoffelijk overschot van den W.A.-man Kragt. die Zon dagmiddag het slachtoffer is gewor den van een laffen moordaanslag. De begrafenis vond plaats vanaf de woning van den overledene aan het Achterom, waar het stoffelijk overschot sinds kort was opgebaard. De straten in de omgeving waren reeds tijdig door de marechaussee afgezet om de nieuwsgierigen.op een afstand te houden en te pl.m. twee uur zette de droeve stoet zich in be weging met aan den kop de lijk koets. welke met een schat van kransen en bloemen was omhangen. Bij den stoet had zich o.m. aange sloten een vertegenwoordiger van het Hoofdkwartier der N.S.B. te Utrecht, een W.A.-afdeeling en tal van geestverwanten van den over ledene. zoowel uit Medemblik als uit den wijden omtrek. Overal langs de route naar de algemeene begraaf plaats hadden zich tal van menschen opgesteld. Op de begraafplaats had de W.A. een eerehaag gevormd, welke met opgeheven hand den ge storven kameraad een laatsten groet bracht. Onder doodsohe stilte werd hierop de kist in de groeve neerge laten. Onderbanleider J. Brands. Heer bancommandant van N.-rHolland. was de eerste spreker. Deze gewaag de van den schok, welke het bericht van djt overlijden had teweegge bracht. vooral ook door de wijze van dit plotselinge heengaan. Kragt was nog niet zoo lang in de W.A.. doch hierin vond hij zijn ideaal, dat hij heeft hoog gehouden. Nu verwijlen wij bij zijn graf en aanstonds blijft de familie'met haar leed alleen. Spr. gaf echter de verzekering, dat even veel malen als de W.A. appèl zal verdwijnt als sneeuw voor de zon, na 't gebruik van een AKKERTJE. Geen sche le hoofdpijn (migraine) meer" met AKKERTJES in huis. De Nederlandsche Pijnstillee kg. kattenbrood beschikbaar ge steld. Na 30 September 1942 zijn de bon nen no. 17 van vermelde kaarten ongeldig, zij mogen nadien niet meer worden aangenomen. DE NIEUWE SCEEERZEEPBON. Rantsoen vastgesteld op 45 gram per vier maanden. Gedürende het tijdvak van 1 Sep tember tot en met 31 December 1942 geeft de met „M" gemerkte bon der textielkaart DA, welke is uitgereikt aan mannen en jongens van 13 jaar en ouder, recht op het koopen van 45 gram scheerzeep met een vetzuurgehalte van 75 a S0 Voor zoover de winkelier nog ver pakkingen van 50 gram in voorraad heeft, mag hij deze uitverkóopen tegen inontvangstneming van bo- vengenoemden bon. Voorts kan men op bedoelden bon ook één pot of één tube scheer- crême koopen, voor zoover deze nog voorradig zijn. VASTE BRANDSTOFFEN VOOR SCHIPPERS. Extra rantsoenen voor groo te gezinnen. Schippers, wier gezin uit 7 of meer personen bestaat en die nog geen aanvraag voor een extra toe slag yoor vaste brandstoffen heb ben ingediend, kunnen zich hiertoe tot en met 19 September 1942 als nog wenden tot den distributie- dienst der gemeente, waar zij tijde lijk vertoeven, onder overlegging van het grijze- respectievelijk bé- vrachtingsboekje, dan-wel de afzon derlijke verklaring. Bij goedkeuring van de aanvraag zullen zij de bon nen onmiddellijk in "ontvangst kun nen nemen. houden, de naam ..Kragt!" zal klin ken en velen met .een ..hiér!" zullen antwoorden. Niets was hem te veel om voor de W.A. te doen en ook namens den commandant der W.A.. die een groote krans op het graf liet. leggen, betuigde spr. hiervoor zijn dank. Waarnemend groepsleider Cos ge- vpelde zich bij dit heengaan ook diep geschokt. Een week geleden was spr. nog met Kragt langs de plek gereden, waar deze binnen 23 uur den dood zou vinden. Spr. hoop te. dat de vele bewijzen van deelr neming*door de kameraden van de groep betoond.- mevrouw Kragt tot troost zouden zijn. Na met nadruk te hebben verzekerd, dat de moed. trouw en kameraadschap van den overledene nimmer door zijn mak kers zouden worden vergeten, werd door hem ook een krans bij de ge opende groeve gelegd. De laatste spr. was ds. Ouwer- kerk. plaatsvervangend districtslei der. die dit verscheiden dubbel tra gisch noemde, omdat 'n laffe moord een einde aan dit leven heeft ge maakt. Zich niet in den duisteren achtergrond van dit gebeuren wil lende verdiepen, zeide ds. Ouwer? kerk: dit eene weten wij en willen wij getuigen er is een goed ka meraad heengegaan. Zijn inzet was niet. zooals helaas bij nog zoo velen, een hol gebaar, doch .hij heeft zich zonder eenig voorbehoud gegeven voor zijn ideaal. Na aan mevr. Kragt en de nabestaanden zijn medeleven te hebben betuigd, legde ook spr. een krans. Nadat bedankt was voor de laat ste eer aan den overledene bewezen, verliet men zeer onder den indruk den doodenakker. PRIJS VAN GASOLIE GEWIJ ZIGD. Op 1 September wordt de gasolie- prijs voor verbruikers verhoogd. Het ligt echter in de bedoeling aan verbruikers van gasolie voor de kustvaart, de internationale binnen scheepvaart op den Rijn en de kust en zeevisscherij binnenkort een res titutie te verleènen. welke gelijk zal zijn aan het verschil tusschen den door hen betaalden prijs en den Duitschen prijs per 100 liter. KWALITEITSEISCHEN VOOR FRUIT. In de Ned. Staatscrt. is opgenomen een besluit van de Ned. Groenten- en Fruitcentrale. waarin zijn opge nomen de vereischten. waaraan fruit moet voldoen om te jnogen worden geveild. Het besluit bevat bjjzonderheden over de k.waliteits- eischen van aalbessen, appelen, bra men. druiven, frambozen, kersen, kruisbessen, loganbessen. noten, pe ren. perziken en pruimen, en treedt 1 September in werking. Hoeveel vleesch op een bon JJTUISVROUW schrijft ons: „Daar AA ik van verschillende huisvrou wen steeds verneem, dat men meent te weinig vleesch van de slagers te krijgen voor de ingeleverde bon nen, wil ik U vragen eens nauw keurig op te geven op hoeveel vleesch men nu eigenlijk recht heeft en of het bijv. goed is, dat men voor 600 gram gram bonnen 400 gram vleesch ontvangt (de sla ger dus 200 gram voor been bere- kent)". ANTWOORD: Onder één rantsoen vlesech wordt ver staan: 100 gram rund-, varkens- of schapenvleesch, been inbegre pen, dan wel 150 gram paarde- vleesch, been inbegrepen. Het been- percentage is afhankelijk van de kwaliteit van het vleesch én kan derhalve niet nauwkeurig worden aangegeven. Wel kan men zeggen, dat in het algemeen 25 tot 30 pet. van de hoeveelhéid waarop de bon nen recht geven, mag worden bere kend voor been. In het bovenaange haalde geval heeft de slager 33'A pet. gekort, wat wel aan den ruiin- sten kant is. Aangifte melkbussen en lettermetaal 's GRAVEN'HAGE, 31 Auj?. De Rijkscommissaris voor het bezette Nederlandsche gebied en de Com missaris-Generaal voor Financiën en Economsiche Zaken hebben d.d. 31 Aug. do volgeiide bekendmaking uitgevaardigd Op grond van de paragrafen 3 en 6 der metaalverordening (no. 79/ 1942) wordt bepaald, dat de eige naar of houder van melkbussen en lettermateriaal in den zin van pa ragraaf 1, onder 5 en 10, der be doelde verordening de genoegude voorwerpen tot uiterlijk 15 Sept. 1942 hij de „RüstingsinVpéktion", afd. Nijverheid, Carel van Bylanclf- laan 30, te 's-Gravenhage, schrif telijk dient aan te geven. De aangifte van melkbussen moet bevatten: 1) aantal, 2) in houd in liters, 3) adres van den persoon, die aangifte doet. De aangifte van lettermetaal moet bevatten: 1) gewicht in kg. 2) soort, 3) plaats waar he metaal wordt bewaard, 4) adres van den persoon, die aangifte doet. De aangifte moet bevatten zoo wel nieuwe als gebruikte, zich al of niet in gebruik bevindende, zoo wel bruikbare als onbruikbare, me de tot verkoop of tot levering be stemde melkbussen en lettermetaal Aangegeven dienen mede te wor den alle melkbussen en letterme taal, uiterlijk tot 15 September '42 verkregen. Deze bekendmaking wordt in de dagbladen afgekondigd. Zij treedt 1 Sept. 1942 in werking. Elk gezond kind moet leeren zwemmen Elke maand publiceert de Pro- paganda-Commissie van den Ned. Zwem- en Reddingshond het aan tal verdrinkingsgcvaHen in de pers, om de bevolking, dus de ge meenschap, er op te wijzen, dat de zwemkunst machtig zijn, hoog noo- dig is iri ons waterrijke land. Het is treffend te moeten constateeren, vooral in de zomermaanden, dat het aantal verdronkenen groot is, doordat velen (die de zwemkunst, niet beheerschen) de verleiding niet kunnen weerstaan om te gaan in voor hen te diep- of stroomend water. Het is plicht, dat elk ge zond kind in Nederland leert zwem men. Het is verheugend te ervaren dat nu in deze tijden d& autoritei ten inzien, dat 'de zwemkunst machtig zijn, een integreerend deeï van het schoolleerplan moet uit maken. Ruim 75.000 kinderen hebben, in 1941, door middel van de scholen, Identiteitskaarten voor paarden In het op 31 4u&ustus 1942 ver schenen voedselvoorzieningsblad is opgenomen de paarden verordening 1942 van het Bedrijfschap voor Vee en Vleesch. waarbij o.m. is bepaald, dat voor elk paard. oudeT dan drie maanden, een identiteitskaart, waar op het signalement van het betrok ken paard nauwkeurig is omschre ven. aanwezig moet zijn. Deze kaart wordt uitgereikt door den voedsel- commissaris van de provincie, waar in de eigenaar of houder van. het paard woonachtig is. Een bijzondere bepaling geldt" voor éen langs de Belgische grens gelegen grondstuk van 3000 meter breedte. Het gebruik van paarden, ouder dan drie maanden op den weg binnen dezestrook zonder identi teitskaart is verboden. Voor bijzonderheden van de rege ling zie men de desbetreffende offi- cieele publicatie. ijding van schapenziekten Het Bedrijfschap voor Vee en Vleesch heeft bij verordening. 1 ge publiceerd in het op 31 Augustus '42 verschenen voedselvoorzieningsblad. een fonds ingesteld, dat bestemd is voor de bevordering-van de bestrij ding van schapenziekten. De mid- ,deleh zullen worden verkregen hoofdzakelijk door een heffing op de levering van slachtschapen, ten beloope van f 0.10 per geleverd schaap. Officieele mededeelmgen IDENTITEITSKAARTEN VOOR PAARDEN. Het Bedrijfschap voor Vee en Vleesch maakt het volgende bekend, dat krachtens de Paardenverordening 1942 voor elk paard, ouder dan 3 maanden, een identiteitskaart, waarop het signa lement van het betrokken paard nauw keurig is omschreven, aanwezig moet zijn. Deze identiteitskaart wordt door den-Voedselcommissaris' der provincie waarin de eigenaar (houder) van het paard woonachtig is, uitgereikt. Indien men op 1 Sept. 1942. nog niet in het be zit is van een dergelijke kaart, dient men alsnog een aanvrage'hiertoe bij den plaatselijken Bureauhouder in te dienen. Het nummer van de identiteits kaart moet in de kolom „geboren of op het bedrijf aangevoerd ander vee dan rundvee"- van het Veeboekje wor den ingevuld. Bij verkoop, verhuur of uitleenen van een paard dient de identiteitskaart overhandigd te worden aan den nieu wen (houder) eigenaar. Bij verkoop, verhuur of uitleenen van een con cours-, fok-, renpaard of harddraver, dan wel. bij verhuur of uitleenen van een gebruiks- of stamooekpaard, vindt dus rechtstreeksche overhandiging aa.n den kooper (houder) plaats, terwijl bij verkoop van een gebruiks- of stam- boekpaard aan het Vee- en Vleesch- aankoopbureau de kaart op de markt aan den Secretaris der Toewijzings- commissie ter hand gesteld wordt. De nieuwe (houder) eigenaar dient ten aanzien van de inschrijving van het nummer der identiteitskaart in zijn Veeboekje om bovenomschreven wijze Jarenlang ondrage lijke hoofdpijn. Thans weer plezier in het werk. Mevrouw M. G. te schrijft, dd. 18-7-'40: „Tien jaar lang kwelde mij ondra gelijke hoofdpijn. Nadat ik evenwel een kuur met O vaal tjes heb gevolgd, zijn dc pijnen geheel verdwenen. Nu doe ik weer met plezier mijn werk." Bij rheumatiek. ischias, spit. verkoud heid, griep, zenuw- en hoofdpijn hel pen (ie Ovaaltjes van het Trineral Agentschap. Deze hebben geen schade lijken invloed op hart, maag en dar men. Neem direct de proef! Origineèle verpakking van 20 tabletten slechts 60 ets. In alle apotheken en drogisterijen verkrijgbaar. Trineral Agentschap, Nassaukade 373, Amsterdam. zich de zwfmkftnst eigen gemaakt. Een mooi en goed begin is gemaakt, maar het ideaal: „Ieder Neder lander zwemmer", is nog lang niet bereikt. Het daghet in den Oosten en wij verheugen ons. Moge dit ideaal verwezenlijkt worden. 298. Hoorde hij daar zijn naam niet roepen? Als het eens geen stroopers waren, maar menschen die naar hem zochten? Ja, duidelijk klonk zijn naam. Hij zette zijn han den als een trechter voor zijn mond en riep hard terug: Hallo.. Hal- llooooo! Weer werd zijn naam ge roepen. Hij klom in een knotwilg en zag op den dijk donkere gedaan ten en een lantaarn. Nog harder riep hij: Hal-liooo .oooo! Nu kwa men ze in zijn richting. te handelen, terwijl de oude houder/ eigenaar van de aflevering in de ko lom „gestorven of van het bedrijf af gevoerd ander vee dan rundvee" aan- teekening houdt. Voorts moet van elke ontvangst re spectievelijk aflevering van een paard, ouder dan 3 maanden, binnen 3 x 24 uur, schriftelijk bericht worden gezon den aan den betrokken plaatselijken Bureauhouder. Beide laatste bepalin gen gelden niet, indien het paard wordt verhuurd voor een periode van niet meer dan 7 dagen, terwijl dan de identiteitskaart evenmin behoeft te worden overhandigd. Bij sterfte of slachting van een paard moet de eige naar de identiteitskaart binnen 3 x 24 uur bij den betrokken plaatselijken Bureauhouder inleveren, waarbij door hem een verklaring van den destructor, welke het dier heeft afgehaald, of het slachtbewijs dient te worden overge legd, terwijl hiervan tevens aanteeke- ning in de kolom „gestorven of van het bedrijf afgevoerd ander vee dan rundvee" gemaakt moet worden. Een ieder is verplicht een hem ver strekte identiteitskaart op eerste aan vrage te vertoonen of tegen, ontvangst bewijs at te geven aan een claartoe be voegd ambtenaar. Zooals reeds bekend is, mogen paarden van 1 jaar en ou der niet zonder vergunning verhandeld worden. Zij dienen voor zoover het stamboek- en gebruikspaarden betreft, aan het Vee- en Vleeschaankoopbureau aangeboden te wordeA, terwijl de ove rige categorieën alleen met een door den uitgereikt aankoopvergunning ver handeld mogen worden. Ingevolge de Paardenverordening 1942 zullen ook de paarden van 4 tot en met 12 maanden onder deze bepa lingen vallen. Deze categorie is echter -niet aan maximum-prijzen onderhevig 'en kan dus buiten het Vee- en Vleesch aankoopbureau om worden verhandeld. Echter moet wel steeds bij een paard van 4 tot en met 12 maanden een iden titeitskaart aanwezig zijn. Indien door of namens het Bedrijf schap voor Vee en Vleesch aanbieding ten onderzoek en/of inlevering van paarden ouder dan 3 maanden wordt verlangd, wordt bij inlevering een be drag vergoed, hetwelk voor elk paard wordt vastgesteld door een daartoe be voegde taxatie-commissie aan de hand van het huidige maximumprijzensche ma voor paarden. Tenslotte vestigt het Bedrijfschap voor Vee en Vleesch er de aandacht op, dat het gebruik van paarden ouder dan 3 maanden op den weg binnen een langs de Belgische grens gelegen grondstrook van 3.000 M. breedte zonder identiteitskaart verbo den is. De geleider van een paard ouder dan dri" maanden, moet dus in deze grens strook te allen tijde ter plaatse op ver langen van de daartoe bevoegde amb tenaren de bij het paard behoorenden identiteitskaart kunnen toonen. Over tredingen van bovenstaande bepalingen worde tuchtrechtelyk gestraft. AARDAPPELBONNENINLEVERING. De Secretaris-Generaal van het De partement van Landbouw en Visscherij maakt bekend, dat de bonnen „44B" der aardappelkaarten, welke bonnen gedurende de week van 30 Aug. 1942 tot en met 5 Sept., 1942 elk recht geven op het koopen van 1 kilogram aard appelen, op aparte opolakvellen moe ten worden ingeleve.i, waarbij men er rekening mede dient te houden, dat drie bonnen „44B" één rantsoen" vor men. SCHEERZEEPBONNENINLEVERING. De Secretaris-Generaal van het De partement van Handel, Nijverheid en Scheepvaart maakt bekend, dat detail listen xle door hen ontvangen bonnen „U" van de textielkaart DA, welke bon nen tot en met 31 Aug. 1942 recht ge ven op het koopen van scheerzeep, tot en met 9 Sept. 1942 bij hun grossiers kunnen inleveren. Grossiers kunnen deze bonnen tot en FEUILLETON HANS POSSENDORF 9 Nella had zich niet bewogen. Rocco kwam bij haar zitten, lachte wat gedwongen en zei:' „Ik stel me onmogelijk aan, hè? en ik heb toch in al die jaren tijd genoeg gehad om me op te winden. Maar luister verder: Mijn broer stak na een woordenwisseling in drift den Franschen inspecteur van politie dood, die het ons, te samen met het hoofd- der douanen, al jaren lastig had gemaakt. De reden van deze vijandschap tegen ons was de anti- fransche gezindheid van mijn fa milie. Bovendien had mijn broer zich ook schuldig gemaakt aan en kele - kleine ontduikingen, die de douane-overheid niet bevielen. Die vijandschap met den inspecteur van politie was echter hoofdzakelijk van politieken aard. Bijzonder bezwarend voor mijn broer waren de volgende omstandigheden: hij had al vaak te genover anderen dreigementen te gen den inspecteur geuit; bij het uitvoeren van de 'daad was hij alleen met zijn vijand in diens bureau ge weest; en verder was hij inplaats van zich onmiddellijk aan te geven - in alle stilte verdwenen. Er wa ren echter genoeg bewijzen tegen hein. Den volgenden dag reeds werd hij gearresteerd, en hoewel er wer kelijk alleen kwestie was van dood slag werd hij wegens politieken moord ter dood veroordeeld later werd dit veranderd in dwangarbeid en levenslange verbanning naar Nieuw-Caledonië. Men zond hem eerst naar Marseille, waar hij tot hét volgende transport in de gevan genis werd opgesloten. Maar ook |deze begenadiging beteekende voor mem een zekeren -dood. Hij had in tegenstelling met mij een zwakke gezondheid, hoewel we voor den vluchtigen toeschouwer als twee druppels water op elkaar leken. Een dokter had zelfs kort te voren het vermoeden, uitgesproken, dat hij te ring had en hem een oponthoud in Egypte aangeraden. Hij had dadelijk na mijn voorgenomen huwelijk daar heen willen vertrekken. Daar hij van jongs af aan het zorgenkind van mijn moeder was geweest, hing ze met bijzondere teederheid aan hem en ook ik was buitengewoon gehecht aan mijn tweelingbroer Livio." Nella kon zich niet meer goed houden. Ze barstte in tranen uit. Rocco legde zijn hand op haar blon de hoofd. „Kalm, kind, laat me ver der -vertellen. Je kunt je nu al wel voorstellen wat er gebeurde:maar toch niet alles. De rest is gauw ver teld: Ik besloot om in plaats van mijn broer naar Nieuw-Caledonië te gaan. Mijn moeder vond het goed. Mgn meisje was echter krankzinnig van verdriet. Ze zei, dat als ik zoo iets kon doen, ik ook niet van haar hield. Daar vergiste ze zich in. Ein delijk 'gelukte het me haar de zaak duidelijk te maken: voor mijn broer zou de zware dwangarbeid in het ongewone klimaat, ,de gevangenis kost, de ellende en vermoeienissen van de deportatie een zekeren dood beteekenen: ik ■zou dat alles daaren tegen veel gemakkelijker kunnen doorstaan en was er van overtuigd, dat ik bij de eerste de beste gelegen heid zou kunnen ontsnappen. Dan zou ik regelrecht naar Philadelphia komen, we zouden trouwen en er gens in Amerika veilig en gelukkig samen leven nog gelukkiger door het bewustzijn mijn broer het leven te hebben gered. Edith gaf toe. zwoer me eeuwige trouw en ik ging met mijn moeder naar Marseille drie dagen voor het vertrek van het transportschip naar Nieuw-Caledo nië, onder voorwendsel afscheid van mijn broer te gaan nemen. Het plan gelukte: met veel geld kochten we den gevangenisbewaarder om. Ik verwisselde in een cel met mijn broer van kleeding en de opzichter schoor me gauw het hoofd kaal. Door onze gi'oote gelijkenis merkte niemand, dat het mijn bi'oer was, die na het afscheid te samen met mijn moeder de gevangenis verliet." Nella schreide nog altijd stil voor zich heen. Toen zei ze onder snik ken: „Ik heb van het eerste oogen- blik af gevoeld, dat je onschuldig was. O, nu ben ik je heelemaal niet meer waard." Rocco nam haar in zijn armen en troostte'haar als een bedroefd kind. Toen zei hij: „Nu moet je het einde nog hooren, Nella. Ik bedoel, waar om ik na het eerste jaar niet meer heb getracht te vluchten. Mijn moe der keerde dus naar Ajaccio terug, waar ze een reedcrij liquideerde, want mijn broer mocht zich op Corsica niet meer laten zien. Hij ging voox verscheidene maanden naar Egypte, waarheen mijn moeder en mijn ver loofde hem volgden. Ik kreeg zeer hartelijke brieven van mijn moeder, mijn .broer en Edith. Toen kwam er een brief van Livio, die me den dood vart onze moeder meldde en de te rugkeer van Edith naar haar va derland. De volgende brief van Edith kwam uit Philadelphia. Ze deelde me mede, dat ze in Amerika ging trouwen en vroeg me om ver geving voor haar ontrouw, daarna heeft ze nooit meer iets van zich laten hooren. Die' trouwbreuk is het geweest, die alle lust om te vluch ten en alle verlangen v naar vrijheid gedood heeft." „En je.broer?" vroeg Nella met door tranen verstikte stem. „Kan hij dan verder leven met de gedachte aan het bovenmenachelijke offer, dat jij hem gebracht hebt?" „Ik geloof niet, dat mijn broer nog leeft," zei Rocco bedroefd. „Mijn offer Is vergeefs geweest, ik heb al in zeven jaar niets meer van hem gehoord. En waar zou ik infor maties naar hem -kunnen inwinnen nu hij elke relatie piet Corsica heeft móeten afbreken? Hij is stellig dood gestorven aan tering. Want als hij nog leefde zou hg me natuur lijk niet zonder bericht laten/' „Rocco, waarom vertel je me dat allepiaal vandaag pas?" vroeg Nella diep .ontroerd. „Och, ik weet het zelf niet. Mis schien omdat ik er tegen op zag nog eens over die ontzettende gebeurte nissen te spreken. En danwas het een voldoening, dat jij me tot man wilde nemen en me lief kreeg, hoewel jk voor een moordenaar door ging. En ten slotte mocht ik wel verwachten, dat je mijn verhaal zoudt gélooven, voor je me zoo goed kende als nu?" Wordt vervolgd. met 11 Sept. 1^42 eiken Vrijdag inle veren bij de plaatselijke distributie- - diensten Teneinde hierbij 't vereischte minimum of veelvoud van 100 stuks te bereiken, is het toegestaan de nieuw aan te wijzen bon voor scheerzeep ter aanvulling bij te plakken. VERSTREKKING VAN NATTE PULP. De Provinciale \Inkoopcentrale van Akkerbouwproducten voor Noord-Hol land maakt bekend, dat veehouders, welke voor natte pulp in aanmerking wenschen te komen, zich voor een aan vraagformulier tot den Plaatselijken Bureauhouder kunnen wenden. Waarschijnlijk kunnen slechts de aanvragen van veehouders in die stre ken, welke voorgaande jaren ook van pulp zijn voorzien, behandeld worden. Aangevraagd kan worden voor koeien van 1 jaar en ouder, welke per 1 Dec. 1941 op de bedrijven gehouden mochten worden, uitgezonderd contractkoeien en voor paarden van 1 jaar en ouder, welke per 15 Juni 1942 op de bedrij ven aanwezig waren. Per stuk grootvee wordt 1500 kg. be schikbaar gesteld. Deze aanvragen moeten vóór 5 Sept. 1942 bij de Plaat selijke Bureauhouders ingediend wor den; na dezen datum kunnen geen aan vragen meer in behandeling worden gepomen. STROOREGELING OOGST 1942.. (Koolzaadstroo.) Dé Provinciale Inkoopcentrale van Akkerbouwproducten voor Noordhol land maakt bekend, dat alle telers van koolzaad hun koolzaadstroo, voor zoo ver zij lid zijn van een coöperatieve strpoeartonfabriek, dit stroo recht streeks moeten afleveren aan hun fa briek: De .overige telers dienen hun stroo af te leveren aan den landhan- delaar tot wiens rayon zij behooren. Is nog geen handelaar bekend, dan die nen zij bij de P.I.C.A. te informeeren, tot welken handelaar zij zich kunnen wenden. De handelaren dienen het geperste koolzaadstroo aan bovengenoemde fa brieken af te leveren. £ij kunnen zich om nadere inlichtingen wenden tot den Voorzitter der Vakgroep, Stroo- cartonindustrie, den Heer E. T. Jager, „De Halm", Hoogkerk (Groningen). RADIOPROGRAMMA "WOENSDAG 2 SEPTEMBER 1942. Hilversum I. 413,5 m. 6.45 Gramofoonmuziek 6.50 Ochtendgym nastiek. 7.00 B.N.O.: Nieuwsberichten. 7.15 Lichte 'gramofoonmuziek. 7.45 Ochtendgym nastiek. 8.00 B.N.O.: Nieuwsberichten en pro gramma-uitreksel. 6.15 Smetana-Sibellus- (gr.). 9.15 Voor de huisvrouw. 9.30 Composi ties voor strijkkwartet (gr.). 10.00 Uit Theater en concertzaal (gr.). 11.00 Kleuterliedjes en -melodietjes (gr.i. 11.20 Orgelconcert en zang. 12.00 Ensemble Willy Kok. 12.40 Almanak. 12.45 B.N.O.: Nieuws- en zakelijke berichten. 13.00 Zang en piano. 13.25 Concert voor piano en orkest (gr.). 14.00 Strijkorkest en gramo foonmuziek. 15.00 Reeks: „Gesproken por tretten". 15.20 Klarinet en piano en gramo- foonmuziek. 16.00 Bijbellozing. 16.20 Voor de jeugd. 17.00 Walsencyclus B (gr.). 17.15 B.N.O.: Nieuws-, zakelijke- en beursberichten. 17.30 Volksdansen is maunenwerk. 17.45 Amu sementsorkest, soliste en pianosoli. 18.45 B.N.O.: Nieuwsberichten. 18.55 B N O.: Zake lijk praatje over den landbouw. 19.05 Alphons Dlepenbrock-herdenking. 19.55 De zwarte han del lokt. luisterspel. (Vanaf 20-15 Alleen voor de Radiocentrales, die over een lijnverbinding met de studio beschikken.) 20.35 Residentie orkest. 21.45 B.N.O.: Nieuwsberichten. 22.00 i Hongaarsche volksliedjes (gr.). 22.15 Vroolijke wijsjes (gr.). 23.00—24.00 Bekende Opgra- Fragmenten (gr.)l Hilversum II. 301.5 m. 6.458.15 Zie Hilversum I. 8.15 Lichte gramofoonmuziek. 9.45 Orkestconcert (gr.). 10.00 Morgenwijding. 10.15 Zang met piano begeleiding. 10.40 Voordracht. 11.00 Plano"^ voordracht. 11.40 Concert voor viool en orkest (gr.)./ 12.00 Frans Wouters en zijn orkest en gramofoonmuziek. 12.45 B.N O.: Nieuws- en zakelijke berichten. 13.00 Bedrijfsreportage. 13.15 Orkest Malando en solist en Gramofoon muziek. 14.15 Uit Neerlands Gouwen. 14.30 Verkorte Opera „La Bohème" (gr.). 16.00 Viool en piano. 16.30 .Zang met piano begeleiding. 17.00 Den tuin in 17.15 B.N.O.: Nieuws-, zakelijke en beursberichten. 17.30 Groot Omroeporkest en soliste. 19.00 Natio- naal-socialistlsche Mijnbouw, qausene. 19.15 Marschen en Marschliederon (gr.). 19.30 B.N.O.: Nieuwsberichten. 19.40 BiN.O.: Bra- bantsch praatje. 19.50 Spiegel van den dag. 20.00 Omroep-Hariponie-Orkcst en gramofoon muziek. (Vanaf 20,15 alleen voor de Radio- Centrales die over een lijnverbinding met de studio-beschikken.) 21.00 De Familie de Boer. 21.15 Musette-orkesten spelen (gr.). 21.45 B.N.O.' Nieuwsberichten. 22.00 BN.O,: Poli tiek praatje. 22.10 Avondwijding. 22.15—24.00 Zie Hilversum I. Hoofdredacteur A R. Jonker Plaatsverv. van den hoofdred., buitenl en stadsnieuws Den Hel der A. C. van Kampen Binnen land alg report en streeknieuws A Eriks. Haagsch redacteur P. E. H M. Verberne, Den Hfftg. Verantwoordelijk voor de adver tenties. Schager editie G Schoorl, Schagen. Verantwoordelijk voor dé advertenties, Heldersche editie J. Visser, Den Helder.

Dagblad Noord-Holland, Schager editie | 1942 | | pagina 2