m f0* 0MGEVINGN1EUWS Schapen speelt gelijl DRUKKERII vaN ketel FAMILIEDRIIKWERK Boelhuis 5200 boeken Schapenwaschmiddel M. WITTE Drukkerij TRAPMAN NI Schagen De nationale kolfwedstrijden te Noordscharwoude ran gedij k AüRIAAN B. GlERliM en Leesbibliotheek. Komaljoe Capsu'es Drogisterij Fa. P. Kommer 4 Co. Stofzuigerhuis Tand techniek J.KOSTER ROOSJES De nationale kolfwedstrijden van den Nederlandschen Kolfbond wer den Zaterdag voortgezet Reeds vroeg traden de eerste koVers in de baan. Het waren weer Lange- dijkers: de kolfclubs Op Maat en Gozellig Samenzijn te Zuid&har- woude. Op Maat, welke vereenigmg op dezen wedstrijd tot taak heeft, den wisselbeker, welke zij reeds tweemaal achtereen gewonnen heeft, te verdedigen en zoo moge lijk nog eens te winnen, waardoor de beker definitief in haar bezit zal komen, was niet in kampioons conditie. Het totaal-resultaat in twee partijen was 298 punten, of 22 punten lager dan dat van „Vrien denkring" te Noordscharwoude. De derde serie zal dus nog veel goed moeten inaken. De drie korpskol vers van Op Maat ontliepen elkaar niet veel. Molenaar begon zijn eer ste serie met 5 punten, doch sloeg er nog bij. Zijn tweede serie was er een, uitstekend op maat geslagen. Met een twaalf en vier l elven bracht hij zijn totaal op 101. C. Berkhout had een mooie eerste serie van 53 punten, doch zijn tweede bleef beneden de maat: 47, totaal dus 100 punten. Aris Berkhout was in zijn eerste serie niet best op dreef. Hij sloeg, na een goed begin, in de laatste drie klappen maar 22 punten, waardoor deze eerste serie hem 44 punten opleverde. In de tweede serie echter toonde hij zich van zijn goede zijde en bracht met 53 pun ten zijn totaal op 97. Het korps van „Gezellig Samen zijn" zette uitmuntend in. Rijper Sr. en G. Mettes sloegen ieder 54 punten, Rijper Jr. 52, totaal-alzoo 160 punten. In de tweede scria stelden de Rijpers wel teleur. Rij per Sr. bracht het tot 44, terwij! zijn zoon mét 39 punten wel hee! erg aan den lagen kant was. Dank zijn het prachtige spel van G. Mettes. die thans wel een der bes te, zoo niet de beste kolver ge noemd kan worden, neemt Gezellig Samenzijn de tweede plaats in met 299 punten. Mettes sloeg in zijn eerste serie eerst vier elven en tenslotte een 10. Zijn tweede serie welke soms onder ademlooze stilte gespeeld werd, begon hij met twee tienen om er, soms uit moei lijke positie, drie twaalven achter aan te slaan Met 56 punten bracht hij zijn totaal op 110 juist 1 minder dan G. Hop. Deze prestatie werd luide toegejuicht. Van de persoonlijke kolvers noe men wij K. Ruiter, van Op Maat Zijn eerste serie leverde hem 52 punten op, in zijn tweede serie had hij in vier klappen 46 punten staan, doch sloeg er maar 4 bij Zijn totaal" werd dus 102 punten. Jb- van Twuijver van Op Maat. die niet meer dan 37 -punten sloeg, heeft echter vijf elven op zijn naam. W. Bergen van Gez. Samen zijn, die een mooie eerste serie maakte van 54 punten, bracht het in zijn tweede niet verder dan 33 punten, waardoor hij werd uitge schakeld, Van Onder Vrienden te Oudkarspel staat C. Wagonaar met 98 punten nog boven de korps kolvers van zijn verceniging. P. Gelder van Volharding te Oud karspel bleef ver boven de pres taties van zijn dorpsponooten. Hij sloeg in twee series 105 punten met in totaal 6 elven. Voor de leiders is Gelder een gevaarlijke concurrent. De officieele opening werd gehouden op Zondagmiddag, waarbij behalve een groot aantal kolvers met hun dames ook aan wezig waren de gemeente-secreta ris van Langcdijk, de heer G. Post en de beide wethouders, de hceren N. Kooij en L. Schrijver. De wn. voorzitter van Ons Ge noegen, de heer L. Mallckote, heeft allen een hartelijk welkom toege roepen, in het, bijzonder het Hoofdbestuur en de vertegenwoor digers van het gemeentebestuur. Spr. verzocht dezen laatsten den dank van Ons Genoegen over te willen' brengen aan het hoofd de zer gemeente voor de ondervonden medewerking. Spr. verwelkomde hierna de heeren C. Balder en H. Joman, twee oud-leden van Ons Genoegen, die veje jaren de ver- eeniging hebben gediend en in de kolvcrswereld zeer bekend waren. De heer Mallekote sprak de beste wenschen uit voor het welslagen van deze wedstrijden. Hierna verkreeg de heer M. J. Ridder, secretaris van het Hoofd bestuur het woord, die na een woord van welkom den dank van het H. B. overbracht aan het ge meentebestuur voor de welwillende houding, welke dit tegenover den Ned. Kolfbond inneemt. Dit ge tuigt vg'n een sterk medeleven met het vereenigingsleven. Het oorlogs gebeuren memoreerende, zeide spr. dat men God dankbaar mag zijn, dat de kolversfamilie ook dit jaar ongeschonden den oorlog is door gekomen. Hij herdacht met eenige gevoelvolle woorden het overleden Hoofdbestuurslid, den heer Jb. Leg uit van Krommenie, dien men zoo noode kon missen in het H. B. Niets was hem te veel. Zeer vele eercteekenen heeft hij zich a\s kol ver weten te verwen-en. Het mooi ste was wel de vriendschap van alle kolvers, die hij genoot. Deze woorden werden staande door de aanwezigen aangehoord. Gedachtig aan het kernachtige Hollandsche spreekwoord „Klein maar dèpper" huldigde spr. de kolfclub „Ons Genoegen" voor de wijze waarop deze wedstrijden zijn georganiseerd, uitte de beste wen schen voor het spoedig herstel van den voorzitter, den heer Maakal en kwam daarna tot de bespreking van deze wedstrijden, waarbij het niet aan spanning zal ontbreken. Alle? zal echter weer gaan in den ge^st van vriendschap en saanjhoorig- heid, de twee fundamenten waar op de Ned. Kolfbond kan bouwen. Het bestuur zal paraat zijn en heeft vertrouwen in de leden, dat zij steeds achter het H.B. zullen staan waar het gaat om den groei en den grooteren bloei van den bond. De secretaris gehuldigd. Hierna heeft de wn. voorzitter van Ons Genoegen den heer Rid der ,die, zeker wel zonder dat hij er aan gedacht heeft, heden zijn tien jarig jubileum als bondssecretaris viert, gehuldigd. Spr. bood den ju bilaris onder luide instemming van de aanwezigen een prachtige Moe menhulde aan. met den wensch, dat de heer Ridder nog vele jaren het alg. secretariaat zal mogen ver vullen. De heer Ridder voor wie deze huldiging geheel onverwachts kwam, toonde zich zeer getroffen door deze attentie. Hij hoopte, nog vele jaren voor den bond te mogen werken. Na dit intermezzo werden de wed strijden weer voortgezet. De op dezen Zondag behaalde resultaten waren niet hoog. Kol vers die anders flink voor den dag komen, bleven nu veel beneden hun kunnen. Het kolven is en blijft een moeilijk spel. Het korps van K.V.P., Barsingerhorn, kwam niet hooger dan 237 punten. Ook bij de sajetkorpsen werVlen "geen hooge series gemaakt. T.O.G.l.D.O. van Krommenie sloeg 188 punten in twee series, Barsingerhorn te Barsinger horn 210. „Mik Wis" van Koog aan de Zaan staat aan den kop met 225 punten. Maandag moeten nog verscheide ne sterke clubs in de baan komen. Het zal dien dag (fruk en span nend worden. Zondagavond was de stand van de korpsen na twee se ries: Vriendenkring, Noordschar woude, 320 p.; Gezellig Samenzijn, Zuidscharwoude 299 p.; Op Maat, Zuidscharwoude 298 p.; Ons Genoe gen, Noordscharwoude 290 p.; Vol harding. Oudkarspel 262 p.; Onder Vrienden, Oudkarspel, 249 p.; K.V.P Barsingerhorn, 239 p.; Centraal, Alkmaar 220 p. Sajetkorpsen: Mik Wis, Koog a. d. Zaan 225 p.; Barsingerhorn, Bar- singerhorri 210 p.; T.O.G.l.D.O. Krommenie, 188 p. Onder Ons" te Krommenie had in de eerste serie 121 punten. De stand van den persoonlijken wedstrijd was Zondagavond (na 2 series): G, Hop, Noordscharwoude 111 p.; G. Mettes, Noordscharwou de, 110 p.; C. Hopman en C. Lange- dijk Pz., Noordscharwoudee 108 p. P. Jes, Noordscharwoude, 107 p. P. Gelder, Oudkarspel, 105p.; K. Rui ter, Oudkarspel, 102 p.; G. Deute- kom, Noordscharwoude en P. Mole naar, Zuidscharwoude, 101 p.; C. Berkhout Zuidscharwoude, 100 p. Juniores: N.' Bakkum, N. Niedorp 83 p.; S. Bruin, Zuidscharwoude, 79 p., met een prachtige eerste se rie van 51 p. KOENRAAD VAN DEN ARBEIDSDIENST U zult hem de volgende dagen to deze krant |«afi vcrscFRUende zijden Teeren kennen HET ONWEER. Zaterdagmorgen ontlastte zich boven deze gemeente een hevig onweer. De bliksem is ingeslagen in de woning van den heer K. v. d. M. aan het Ker- kepad te Zuidscharwoude, waar de electriciteitsmeter onklaar werd en een aantal pannen van het dak wer den gerukt. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. VERGADERING VAN DTS. Voorzitter en secretaris bedan ken als bestuurslid. Oudkarspel. In café Jansen alhier vergaderde de voetbalver. DTS Vrij dagavond onder leiding van den heer A Ootjers Deze vergadering was bij eengeroepen ter behandeling van eeni ge voorstellen, waarvoor op de vorige vergadering geen tijd meer beschikbaar was. In zijn openingswoord heeft de voor zitter met eenige gevoelvolle woorden het overlijden herdacht van. het nog jonge lid D. Augustijn. Te zijner na gedachtenis betrachtten de aanwezigen staande eenige oogenblikken stilte. Hierna kwam het voorstel aan de orde, dat voornamelijk behelsde het vormen van aparte elftal- en jeugd commissies. Men besloot een aparte elftalcommissie te vormen, waarin als leden werden gekozen de heeren W. van Dijk, dr. Wilmink en P. de Geus. Het bestuur had het tweede voorstel gewijzigd. Het wilde een jeugdleider doen aanwijzen. Ook hiertoe werd "be sloten. Met alg. stemmen werd de heer N. Kooijman tot jeugdleider gekozen. Door het bedanken van den heer J. Beenken als bestuurslid was voor de vervulling van deze vacature een stemming noodig. De heer P-. Henewèer werd als bestuurslid gekozen. Geen mooi slot. Hierna deelde de heer Bakhuys me de, te bedanken als secretaris der ver- eêniging, hetgeen wel eenige verwon dering wekte. Na nog eenige besprekingen van meer internen aard ging de voorzitter, tot sluiting ove^, waarbij hij mededeel de, eveneens zijn functiete zullen neerleggen. Ongetwijfeld een vergade ring, waarin veel gebeurd is. DE VEILINGPRIJZEN VOOR GROENTEN EN FRUIT. In de veilingprijzen voor groenten en fruit komt met ingang van de nieuwe periode, welke aanvangt op Dinsdag 15 Sept., weinig verandering. Aan de lijst zijn toegevoegd jonge bospeen (minstens 25 stuks per bos), f 6.an dijvie II f 4.50 per 100 Kg. De prijs voor de druiven is weer met f 5 per 100 Kg. verlaagd,' zoodat deze thans zijn voor groep I Gros Col man, Golden Champion, Muscaat, West frisia en Leopold f 60, Frankenthalers f 50 en overige soorten f 45 per 100 kg. Noten, met bolster, komen voor het eerst op de lijst voor met een prijs van f 85 per 100 kg. Druiven, welke administratief ge veild worden voor het koelhuis, mo gen ten hoogste f 8 per 100 Kg. meer opbrengen dan de hierboven genoem de prijzen. Alle peen, anders dan jonge bospeen, dient als gebroken peen te worden aangevoerd. De knolselderij boven 6 cm. doorsne de mag niet meer met lof, maar dient zonder lof per kg. te worden geveild. Het lof, dat gezond, voldoende groen, droog en zuiver moet zijn, moet, af zonderlijk per kg. worden geveild. KUED1JK WIERINGERWAARD. EEN SCHAAKCLUB. Vrijdagavond werd door eenige schaakliefhebbers in beginsel be sloten tot' oprichting van een schaakclub. Als voorloopig bestuur werden gekozen de heeren Ohr. van der Kolk en A. Uitterdijk. De bijeenkomsten zullen worden ge houden op Maandagavond 8 uur in 't Wapen van Wieringerwaard. WINKEL Benoemd. Onze plaatsgenoot J. P. Molenaar, thans tijdelijk onderwijzer te Me- demiblik, is niet ingang van heden benoemd tot tijdelijk onderwijzer te Oost-Knollendam. EEN AAP GEVANGEN. In Koedijk werd een flinke aap gevangen. We komen hierop' mor gen nader-terug. DIPLOMAZ WEMMEN. Zaterdagmiddag is er voor de der de en laatste maal van het jaar di ploma gezwommen. Het diploma werd behaald door A. M. Blokker te Lutjewinkel. Door verschillende dames is aan den badmeester een boek ten geschenke aangeboden. VISCHWEDSTRIJDEN. Zondagmorgen zijn er door de vischclub hengelwedstrijden gehou den. De prijzen waren als volgt: 1 C. de Meijer, 2 L. Wijma, 3 P. Blaauboer, 4 H. Bosma, 5 H. Fijn heer, 6 K. Blokker, 7 Jb. Vogelen zang, 8 F. Becker, 9 R. T. W^ Dek ker, 10 J. G. Wijma 11 C. van Groos 12 J. Becker, 13 J. Krab, 14 Jb. Fijn heer, 15 C. van Stipriaan, 16 G. de Geus, allen wonende te Winkel. VOETBAL. Oudorp I—Winkel I 80 Winkel IIHuge Boys II 80 Alcm. Victr. VWinkel III 62 Winkel a—Nieuwe Niedorp b 140 Nieuwe Niedorp aWinkel b 73 WIER1NGEN PAUNGROOKERS BETRAPT. In den nacht van Donderdag op Vrijdag werd bij een zekeren O. te Hippolytushoef een rookerij in pa ling aangetroffen. Door de marè- chaussèe is een groot.e partij ge rookte paling in beslag genomen en tegen O. is proces-verbaal opge maakt.. De paling is door een er kend handelaar verkocht BIJEENKOMSTEN. 17 Sept.: Jongerenkring (Matth. 13 33, door Vrouwtje Blaakman). 23 Sept.: Zusterkring den Oever. 30 Sept.: Züsterkring Hippo. NIEUWE NIEüüRP. NUMMER EéN Zondagavond trad het inmiddels populair geworden Eerste Noord- Hollandsche Platelands Cabaret „Nummer Eén" op in de zaal van de heer Kossen. Het was stampvol en de aanwezigen hebben van een gevarieerd prograframa kunnen ge niéten. Daan was in zijn Westfriesóhe schetsen wel het sterkst. Decors en Tooneel waren zooals we dat gewend zijn. af. Goed bijgesiaar door Mimi BuickPool. Henk Borst, Bobby Dane en Sicm Bosma wist men tot een heel goed geheel te komen. Mej. Ans Neef- kes vergastte ons nog op een drie tal solodansen welke het puibliek op de juiste waarde wist te schat ten. Alles met elkaar een vlotte avond die zeer zeker de vele aan wezigen prettig bezig heeft ge houden. (Jp de Weerd) UITVOERING HEBE. Begunstigd door goed weer hield de Gyrnn. Ver. Hercules Hébé een wedstrijdmiddag voor de kleineren op het sportterreiniachter de school Om ongeveer één uur stelden de Vaei&al De doelpunten lieten in Krom menie op zich wachten. De wedstrijd KW—Schagen zou men een wedstrijd van gemiste kansen kun nen noemen. Geen enkelfdoelpunt werd er gemaakt en dat was wel het beste ook, daar geen der beide voorhoedes een doelpunt verdiende Wel waren er kansen, doch steeds was er een been of lichaam, waarop de bal terugstuitte, of ging de bal juist langs. KW bracht een geheel nieuwe ploeg in' het veld, waarin nog drie invallers. Het verband was; misschien tengevolge van deze nieuwe opstelling, dikwijls gehèel zoek. Het best kweten zich wel de binnenspel'ers va*n hun taak. Vooral de rechtsbinnen verzette bergen werk. Schagen verscheen in het veld met twee spelers, die reeds geblesseerd waren in den wedstrijd tegen HRC. Van Haren moest na de'rust uitvallen en werd vervangen door J. Slikker, die echter aan snelheid te kort schoot. Slikker verdedigde zijn heiligdom op dikwijls fraaie wijze, doch liep even dikwijls gevaarlijk ver uit. G. Anne- veld Lzn. speelde voor de rust een slappe partij. Na de rust ging het be ter en werden heel wat aanvallen ge broken. Op het middenveld werd door Grootes en G. Anneveld Jz. veel en goed werk gedaan. De votjrhoede had weinig schot over zich. Herhaaldelijk kwam zij voor doel, doch even zoo vele malen liep de aanval te pletter op de hechte verdediging der thuisclub. De wedstrijd. Over den wedstrijd moeten wij he laas kort zijn. KW trapt tegen wind af en onmiddellijk gaat Schagen voor den stevigen wind af tot den aanval over. De toestand voor het KW-doel wordt kritiek, doch de bal verdwijnt naast het doel. KW probeert het nu en.... heeft bijna succes als Slikker een bal uit de lucht grijpt en hem door zijö vingers laat glippen. Het leer kan echter nog juist weggewerkt wor den. Het spel gaat dan verder eenigen tijd op en neer. Dan neemt Schagen het initiatief geheel in handen en het wordt een ware belegering van het KW-doel. Reeds meenen wij een doel punt te kunnen tellen, als v. d. Ben een mooie pass doorgeeft naar Boon tjes en Boontjes naar den vrijstaanden Stam, doch deze schiet juist over. Zoo komen de kansen en geen kan benut worden, zoodat met de rust de stand nog blanco is. Na de rust is KW korten tijd met behulp van den wind in de meerderheid, doch dan komt Schagen weer los en wederom begint een verwoed offensief op het KW-doel. Wederom komen de kan sen en weer worden ze niet benut. Echter ook KW schept zich kansen en het is soms geducht gevaarlijk voor Slikkers heiligdom, doch ook hier is steeds een been of lichaam, dat in den weg staat, zoodat van kansen benutten geen sprake is en het einde komt, ipo- als het begin was, n.L 00. kleine turners zich op bij de Prins Maurits en voorafgegaan door het Fanfarecorps „Excelsior", hetwelk den geheelen middag haar mede werking verleenden, trok. men in optocht door het dorp naar het soh ooiterrein. De publieke belangstelling was maar matig. De verschillende wed strijden hadden een spannend ver- 'loop. Alle kinderen wei-den ge- tracteerd op een ijsje en haduen een mooie middag. De prijswinnaars waren als volgt: Kleuters (meisjes). Bal vangen: 1 Reini Boot, 2 Gré Vel, 3 Nelly Koom, Hindernisloop met 3 knotsen: 1 Reini Boot, 2 Nelly Koorn, 3 Gré Vel. Meisjes afd. 1, Hoogspringen: 1. A. Nicolai, 2 T. Wijn, 3 F. Koorn, Bal wedloop 1 T. Wijn, 2 J. Sie- werts, 3 T. Koorn. Meisjes afd. 2 Balvangen: 1 Gr. Wit, 2 Tr. Sterk, 3 S. Boomsina. Verspringen: 1 S. Boomsma, 2 Gr. Wit, 3 Tr. Wit. Meisjes afd. 1 en 2, Hardloopen: 1 Gré Rempt, 2f J. Kooij, 3 S Kezei man. Hoogspringen: 1 T. Groot, 2 Gr. Aker, 3 T. de Graaf. Kleuters (jongens): Verspringen: 1 G. Bart, 2 S. v. d. Kooij; 3 J. v. Herwerden. Hardrijden rn. autoped: 1 S. v. d. Kooij, 2 J. v. Herwerden, 3 G. Bart. Jongens afd. 1. Hardloopen om een paal: 1 A. Pijper, 2. J. Kater, 3 A. Vetman. Verspringen: 1 Jb. Fijnheer, 2 A: Pijper, 3 C. Stammes. Hindernisbaan Dames: 1 T. Rou-. gour, 2 S. Faus, 3 Jans Fijnheer, Hindernisbaan Heeren: 1 C. v. d. Komemr, 2 N. Bart, 3 Otto v. Ros- sum. SCUUURL. RESTAURATIE VAN KERK EN RAADHUIS, RESP. DATEEREN- DE UIT 1738 EN 1639. Naar wij vernemen heeft de Kerkvoogdij der Ned. Herv. Ge meente te Groet, Sohoorl en Cam perduin plannen tot restauratie van het in vervallen staat verkee rende kerkgebouw te Groet, dat dateert uit 1738. Het is de bedoe ling om dan tevens weer een con sistoriekamer bij het meer dan 200 jaren oude bedehuis aan\ te bou wen, zoodat niet meer jfcbruik be hoeft te worden geimaakt van het zoogenaamde oude raadhuis, dat "Sagteekent uit 1639 en eigendom is van de gemeente Schoorl. Omtrent dit 17de eeuwsche ge bouwtje, dat herinnert aan de voormalige gemeente Groet, dat in 1830 met Schoorl werd vér- eenigd tot één gemeente, kunnen wij nog mededeelen, dat het ge meentebestuur zich in verbinding heeft gesteld met de Rijkscommis sie voor Monumentenzorg te 's- Gravenhage voor restauratie. Na restauratie van beide gebouwen zal het centrum van Groet zijn mooie aspect weer hebben herkre gen en zal mooi Schoorl, Groet en Camperduin een attractie voor vreemdelingen rijker zijn gewor den. Geboren: Zoon van J. DE MAAIJER van de Klooster. en A. P. J. DE MAAIJER. Barsingerhorn, 13 Sept 1942. LK Den 20sten Septem ber hopen onze lieve Ouders, en Jt. GLERUM-Klooslerman hun 25-jarige ^chtver- eeniging te herdenken. Hun dankbare Kinderen, Kleinkind en Verloofde. Thuis van 36 uur te Kolhorn. "oo^roöcfor^ooio te Noord-Scbarwoutfe in „Concordia' 'op Donderdag 17 Sept. a.s. des namiddags 2 uur (n.t) pre cies, ten verzoeke van den heer PIETER KROON (wegens vertrek) van alsmede een schuitje. Deurw. VAN HUIT. MOLENSTRAAT 17 - TEL 530. SCHAGEN. 'Kan. weer alle soorten vervaardigen Door aankoop van nieuwe wer ken hebben wij ruim in onze en voldoende uit voorraad lever baar. VOORDAM 7 - ALKMAAR. zi/ct/K" 'tG£& Loot toch Uw stofzuiger goed in orde wioken door Schovteaatr. 26 ALKMAAR Plantsoen Schagen Telefoon No. 573 houdt alle dagen behalve Zaterdags Spreekuur van 9 tot 12 en 2 tot 4 nur Gevraagd Aardappelrooiers bij E. Kooij, Westfrieschedijk, Wieringerwaard. Aardappelrooiers gevraagd J. P. Smit, Kruisweg, Wierin gerwaard. Verloren, omtrek Schoorl 2 Mantels, dames en kinder. Te rug te bezorgen bij P. Groot, Schagerwaard. Motorboot disponibel voor alle voorkomende vrachten. J. C. Butter, Lutjewinkel, Tel. 291. VOOR Verlovingskaarten Onder trouwkaar ten Geboot tekaarten Rouwkaarten Dankbetuigingen NAAR ZIJPE VERGADERING HUISVER. ZORGING. Voorzitster Mevr. Breebaartv. d. Horst opent met een woord van welkom. De notulen worden goed gekeurd, waarna secretaresse het jaarverslag voorleest. Hieruit blijkt dat het ledental bedraagt 482 tegen verleden jaar 477, dus een kleine vooruitgang. 24 Meisjes hebben in 28 gezinnen hulp verleend gedu rende 666 dagen. Dit jaar is de ver- eeniging toegetreden als lid van de Provinciale Commissie van Huis verzorging. Mevr. v. d. Baan brengt hierna verslag uit voor de kascommissie. De ontvangsten bedroegen f 1096.29. de uilgaven f878,61, saldo derhalve f 217.68. De penn. deelt mede, dat de vereeniging nog een tegoed van f 100 heeft, dus wat de finanaciën be treft, gaat het de vereeniging gun stig. Volgt punt vier van de agenda: benoeming voorz., wegens vertrek an mevr. Breebaart. Mevr. de Boer—Otter wordt met stem meerderheid gekozen tegen inej. Krul, Mevr. de Boer neemt haar benoeming aan. Hierna volgt een tweede stemming voor benoe ming van een bestuurslid in de va cature van mevr. de BoerOtter, welke nu is ontstaan. Hiervoor wordt met groote meerderheid ge kozen mej. Krul te Schagerbrug. die haar benoeming eveneens met ge noegen aanneemt. Voorz. feliciteert de dames en hoopt, dat zij de belangen van de vereeniging goed zullen zehartigen. Ter sprake komt dan de benoe ming van vaste hulp voor Huisver zorging. Hiervoor wordt benoemd mej. D. Breed van Petten. Bij de rondvraag zegt de secr. dat ze graag alle leden aanwezig had. willen zien om ze op het hart te drukken, vooral hun medewer king te verleenen voor de losse hul pen. In het bijzonder geldt dit voor de leden met volwassen dpchters, Laten die zich bij het bèstuur voor noodhulp inschrijven. Mevr. de Boer—Otter bedankt na mens de vereeniging mevr. Bree baart hartelijk voor het vele werk dat deze voor Huisverzorging heeft gedaan en hoopt, dat het haar en haar gezin goed moge gaan in haar nieuwe woonplaats. Mevr. Breebaart beantwoordt en hoopt op haar beurt, dat het de vereeniging goed moge gaan. Hier na sluiting. BURGERLIJKE STAND. Van 4 t.m. 10 Sept 1942 Getrouwd: de Wit, Kees, 28 jr., timmerman .en Doorn, Elizaoeth Cornelia, 28 jr., kraamverpl., bei den te Zijpe; Tuin, Petrus Corne- lis 28 jr., timmerman-aannemer, te Den Helder en de Wit, Anna Ma ria, 24 jr., zonder beroep, te Zljpe. Overleden: Wilhelmina Ranzijn, 19 jr„ z. b., d. v. Franciscus Ran zijn en Anna Maria de Wit; Rens Vennik, 74 jr., z. b., weduwnaar van Dieuwertje Pastoor. SCHAGERBRUG VOLKSONDERWIJS. In een ten huize van den heer J. D. Wiering alhier gehouden be- stuurvergadering van „Volksonder wijs" werd o.m. besloten een pro- paganda-actie te houden in overleg en samenwerking met de afdeelin gen uit omliggende plaatsen, t.w. Schagen, Burgefbrug, Callantsoog en Breezand. Naar voren kwam, dat vooral de ledenwerving ter hand dient te worden .genomen, terwijl ook enkele, propaganda- avonden met film en sp rs wenschelijk werden geacht. Na be noeming van den heer Bart Haan tot secretaris werd dé vergadering welke zich kenmerkte door een wil tot doorzetten en volharden in den strijd voor de belangen der Openbare School, gesloten.

Dagblad Noord-Holland, Schager editie | 1942 | | pagina 3