c Gelden beschikbaar voor ie Hypotheek HENGELGEKEUSTEH EN HENttLFEIIKELEH Drukkerij IR AP MAN N.V. Sshagen Bflaidteasau&j Langedijk KOEGRAS Adverteert in dit biad VOETZOEKERS In onze twaalfde provincie, de Wieringermeer. Pas is de oogst binnen gehaald of aan de eindelooze akkers wordt het zaad opnieuw -toever trouwd. (Foto Kuiper.) SCHAGEN TAXATIE-PAARDENMARKT. Op de gisteren gehouden taxatie paardenmarkt waren aangevoerd vijf paarden. De prijzen varieerden van 1 350 tot f 1000. U.V.O.-NIEUWS. Zondag a.s. zal onze plaatselijke, hockeyclub U.V.O. op haar eigen ter rein aan de Loet (voormalig voetbal terrein) een hockeydag organiseeren. Hiervoor zijn uitgenoodigd een da mes- en een heerenelftal van Hermes uit Den Helder. Om 11 uur zal UVO 1 (heeren) den strijd aanbinden tegen Hermes III en om 12.1&kuur zal het eerste dameselftal van uw O Hermes- junioren a ontmoeten. De elftallen zijn als volgt opgesteld: Dames: A. Bakker G. Wardenaar J. Pool L. Koning L. v. Veen N. Koomen T. Louw A. Boon N. v. Veen J. Bok L. Buisman Heer en: N.N. N. Snaas J. de Veer J. Koning B. Backer W. v. Twuyver C. Tuinman W. de Bie J. Boxmeer J. Mos L. v. Diest STROO VOOR VORSTVERPAK- KING VAN SLUITKOOL. Het Centraal Bureau v.d. Veilin gen in Nederland heeft met het be drijfschap voor hooi. stroo en ruw- voeder een regeling getroffen inza ke het beschikbaar stellen van stroo voor Het vorstvrij verpakken van sRiitkooT bij verzending per spoorwagon of schip naar binnen- en buitenland. De daarvoor in aan merking komende exporteurs, com- missionnairs en- andere handelaren dienen daartoe zoo spoedig moge lijk aan de veilingen waar zij regel matig koopen. op te geven, van wel ken leverancier zij het stroo w'en- schen te betrekken. De beschikbaar stelling van het stroo zal later ook onder controle der veilingen ge schieden. KRIJGEN DE TUINDERS WEER EXTRA BROOD? De tuinbouwers krijgen, zooals men weet. sinds eenigen tijd geen extra brood meer. Het Centraal Bu reau v. d. Tuinbouwveilingen heeft pogingen in het werk gestéldom hierin verandering te krijgen. In een dezer dagen gehouden ver gadering van den kring Loosduinen- Rotterdam van de tuinbouwveilin gen heeft Mr. Niemöller. secretaris van het -C. B. medegedeeld, dat de werkzaamheden van het C. B. heb ben geleid tot een ernstig onderzoek en dat voor de glasbedrijven en de koolbouw met ingang van de nieu we bonnenperiode waarschijnlijk een bijzondere regeling zal worden ingevoerd, aldus ..De Tuinderij." TECHNISCH LEIDER. Zuidscharwoude. Onze plaatsge noot. de beer W. Kuyt. kappèr. is aangewezen als technisch leider van den cursus voor opleiding van da- ipeskappers te Alkmaar. WINTERHULP. Aan het verslag van Winterhulp over de in den loop van het vorige jaar aan den Langedijk verleende steun ontleenen wij het volgende: Verzorgd werden in het seizoen 1941-'42 255 gezinnen met totaal 851 personen, waarvan 72 gezinnen 1 maal. 128 gezinnen 2 maal en 55 gezinnen 3 maal zijn verzorgd. De eerste verzorging vond in de maand November plaats aan 157 gezinnen met totaal 447 personen. De tweede verzorging aan 200 gezinnen met 646 personen en de derde verzorging aan 134 gezinnen met 606 personen. Aan de navolgende huisgezinnen werd uitkeering verstrekt: 1 alleen staand persoon. 66 gezinnen van 1 persoon, 66 gezinnen van 2 personen 34, gezinnen van 3 personen. 20 ge zinnen van 4 personen. 24 gezinnen van 5 personen en 43 gezinnen van 6 personen en meer. Wat het verschil betreft in de aantallen der uitkeeringen. dit vindt zijn oorsprong daarin, dat er aan vragen op verschillende tijdstippen zijn binnengekomen, terwijl bij de laatste uitkeering in Februari alle aanvragen niet konden worden af gedaan. daar de middelen niet toe reikend waren. Naast de 53 nieuwe aanvragen zijn geholpen, die gezin nen, die naar de meening van W:H. N. het laagste inkomen hadden. Van het voormalige kleedingcomite ter plaatse zijn ontvangen 28.stuks klee dingstukken. die een geschatte waarde hadden van f 309.en die verdeeld rijn over 17 gezinnen, waar van bekend was. dat gebrek aan kleèding bestond. Aan alle aanvra gen in» dit opzicht kon niet worden voldaan, daar er kleeding te kort was. Resumeerende. zegt de verslagge ver. kan worden geconstateerd, dat de Stichting, Winterhulp Nederland over het afgeloopen seizoen een ze- f;enrijk werk heeft verricht tot het enigen van den nobd in vele gezin hen. bergen MELKKNOEIERIJ. Een viertal plaatselijke melkver- koopers is veroordeeld tot geld boeten .van f 15 tot f 35. subs. 10 tot 15 dagen hechtenis wegens het ten verkoop in voorraad hebben van melk met een te laag vetgehalte en wegens het ten verkoop in voorraad hebben van melk. niet afkomstig van een standaardisatiebedrijf. IN BESLAG GENOMEN TURF. Door ambtenaren van de Prijsbe- heersching is een wagen met ca. 2000 turven in beslag genomen en' voorts c.a. 3000 turven bii particu lieren. welke turf niet door een ver voersbewijs was gedekt en boven den vastgesteld en prijs was ver kocht. WINTERSCHOOLTIJDEN. In verband met de brandstoffen- schaarschte zullen aan de openbare scholen alhier met ingang van 2 November a.s. des Woensdagsmid dags onderwijs worden gegeven in de plaats van Zaterdagochtends. De Kerstvacantie's zijn bepaald vanaf 19 December a.s. tot 7 Januari d.a.v. harènkarspel ANK VAN DER MOER TREEDT OP. Dirkshorn. Het mocht het bestuur van V.V.O- gelukken om voor den len seizoen-avond te engageeren de beken de voordrachtkunstenares: Ank van der Moer. w1eringen VEULEN-INSCHRIJVING. Maandag 26 October as. zal te Hippolytushoef op het Kerkplein, te 10 u. zitting worden gehouden voor de registratie van veulens/Ook nog niet geregistreerde paarden kunnen bij die gelegenheid worden ingeschreven. Veulens en paarden moeten worden voorgeleid. nieuwe n1edorp. GESLAAGD. Langereis. Mej. Rie de Jong. thans onderwijzeres te Oosterleek. behaalde Zondag te Overveen het diploma als zwemlèerares. winkel. W.H.N. COLLECTE. De van 17 tot en met 19 October in deze gemeente gehouden collecte Winterhulp Nederland heeft een bjé- drag van f 36.84 opgebracht. wieringerwaard PAARD EN WAGEN TE WATER Woensdagmorgen geraakte, aan de Groote Buurt het paard van gebr. Glerum. bespannen voor een wagen met melk te water. De wagen bieef op den wal hangen, zoodat alle melk behouden bleef. Nadat de wa gen achteruit was getrokken, is het met veel moeite en met vereende krachten gelukt ook het paard uit zijn netelige positie te verlossen. Behalve wat maierieele schade aan de tuigen is het nog goed afge loopen. z1jpe TIJDELIJK ONDERWIJZERES. 'Schagorbrug. Tot tijdelijk on derwijzeres aan de O.L. school al hier is benoemd Mej. C. G. Klein Poelhuis te Heiloo. wieringeAmeer GESLAAGD. Middenmeer. Onze plaatsgenoot de heer Jb. Klinker slaagde voor 't diploma electro-installateur. Hij ge noot zijn opleiding bij de V.P.N.A. te Arnhem. •Een amateur in den snoekpolder Boven ^de weilanden giert de herfstwind. Het water in de pol- derslooten is bedekt met flar- - den schuim. Zoevend wentelen de wieken van den watermolen aan het einde van dep molen tocht. kolkend en schuimend gudst het polder water in de We tering. Len regenbui klots? stroomend neer. De-lucht ziet er uit als op .een schilderij van Ruisdael: zwart en onheilspel lend. Het is geknipt weer om te snoeken Geknipt weer om te snoeken De amateur in zijn doorweekte re genjas. met zijn door het vocht aan het lichaam gekleefde broekspijpen, met soppende schoenen en een boord, die als een natte doek om zijn hals hangt, vervloekt binnens monds Geudeker en alle andere pro fessoren in de edele hengelsport. Zeker, snoeken in weer en wind is geen werk voor koffieleuteraars. Het is een sport, die kerels vraagt, een sport, die haar hoogtepunt vindt, als de felle roofvisch het aasvischje grijpt en de zware dobber met één ruk onder trekt. De amateur heeft het in Geudeker gelezen en overge lezen. maar hij vindt; dat er gren zen zijn. Vooral, wanneer je nog geen beet gezien hebt. De amateur -denkt aan de woor den van een hengelprofessor. die hij ergens onlangs gelezen heeft. .Kent U dat gevoel, die schok, die je krijgt, als de snoek toespringt? Mij springt het hart er van op. ik word ineens heel en al warm. het is een enorme verheugenis.... „Egn warme verheugenis smaalt de amateur en denkt met weemoed aan de laatste slok gloeiende koffie uit de thermosflesch. een warme verheugenis! Hij spint het vischje met een paar slagen van het rad naar zich toe en tilt het snoer voor zichtig uit het waterEen eindje verder maar eens probeeren. denkt hij, het regent gelukkig overal even "hard. Bij een diepe bocht in de We tering houdt hii stil en werpt met een zwaai het snoer uit. ..Nog een kwartiet", mompelt de amateur bin nensmonds. ..dan ga ik naar huis. De snoek sprong toe. De dobber danst op het kolkende water. De regen striemt, schuim- blaasjes barsten uiteen op de on stuimig golvende Wetering. De ama teur legt den snoekhengel neer en probeert een pijp op te steken. Het lukt niet. zijn lucifers zijn vochtig gewordenIk ga naar huis zegt de amateur en bukt zich naar zijn hengel. Hij. grijpt het handvat Anna Paulowna Het plan van uitbreiding- in-hoofdzaak voor de ge- heele gemeente, is door den Commissaris dezer provincie, bij diens besluit van 2 October 1942, goed gekeurd en ligt vanaf he den ter secretarie voor een ieder ter inzage. Anna Paulowna, 20 Oct. 1942. De Burgemeester, M. Th. Mijnlieff. C. Keijzer, Secretaris. Vrijdagmiddag 3 uilr Paardeovieesch Noodslachtplaats ^„N.V. ROTTERDAÏ^SCHE HYPOTHEEKBANK VOOR NEDERLAND" Schiedamsche Singel 89 Rotterdam C. AÓENT VOOR HOORN en Omstreken: P. MEIJER, 'Hoornsche Crediet- en E^fectenbank N.V., Dal 8 te Hoorn. Arbeiders gevraagd voor dor- schen, bij J. van der Oord, Molenweg B 73, Slootdorp. Gevraagd: een vroüw voor de keuken bij gelegenheden'. R. Breed, Wieringerwaard. Te koop: een driédeelig bedstel, z.g.a.n. C. Zeeman, A 52, Wieringerwaard. Twee man gevraagd om voer- bieten te rooien, bij J. v. d. Ham, Zwinweg, Anna Pau lowna. FABRIEK HOUTBEWERKING op welke over aankoopvergunning voor iepenhout stam beschikt, zoekt contact met eigenaren van iepenboomen die wenschen te verkoopen; resp. een inkoopcom- missionnair voor dit artikel. Br. lett. H.B.S. Nijgh van Ditmar's Adv. Bur. Amsterdam C. VOOR: Verlovingskaarten Ondertrouwkaarten Geboot tekaarten Rouwkaarten Dankbetuigingen NAAR van zijn cad om het snoer naar zich toe te halen en dan verstijft hii. Zijn dobber is onder water verdwe nen. De arpateur vergeet, dat hij tot op het hemd nat is. Hij vergeet het water in zijn schoenen en staart ge fascineerd naar de plaats, y/aar de dobber is ondergegaan. Even komt de zware dobber boven, om vervol gens met schokken weer te ver dwijnen. En dan verdwijnt ook de volgdpbber. Het snoer begint van het vrijstaande rad te loopen ..Nou" denkt de amateur.. Even trekt, hij het snoer stfak. een ruk. een kolk aan het einde van het snoer. ..Hij hangt" schreeuwt hij en hij voelt#zich plotseling warm en gelukkig. Even later ligt zijn eerste snoek aan den kant. een snoek van een gond of drie. De eerste snoek, die poit gevangen heeftHet blijft bij één snoek. Maar het is een trotsché amateur, die 's. avonds ver moeid, kletsnat en Opgetogen thuis komt. „Je zult er nu wel voor goed ge noeg van hebben", meenen zijn huisgenooten. De amateur glimlacht en denkt aan zijn.volgenden vrijen dag. OPENING EERSTE U.L O.-SCHO9L IN DE WIERINGERMEER Naar we vernemen kunnen we de opening van de eerste U.L.O, school in deze gemeente begin No vember. tegemoetzien. Bedoelde school, die gesticht is door de stichting „de Wieringermeerscho- len", is gelegen nabij de Schippers kade te Wieringenverf. Aangezien het reizen steeds moei lijker wordt, zal door deze stich ting vdn deze U.L.O. school aan een dringende behoefte worden voldaan. BENOEMINGEN U.L.O. SCHOOL. Naar wij nader vernemen zijn aan de zoojuist gestichte U.L.O. school benoemd: 1. tot hoofd-onderwijzer, de heer A. Weeda, thans onderwijzer aan de openbare U.L.O. school te Mid- delharhis. De benoemde functiona ris isvgehu\yd en zal te Wieringer- werf wonen. 2. tot onderwijzer, de heer W. J. F. Hèrtoghs, thans werkzaam aan de openbare U.L.O. school te Roozen- 'daal. Deze functionaris is onge huwd. SCHOENENBEURS. Het ligt in het voornemen van den waarnemend burgemeester de zer gemeente binnenkort oen schoo- nenbeurs in het leven te roepen. De bedoeling hiervan; is, dat na vorming van een zeker stamkwan- tum, schqpnen die in bruikbaren staat verkeeren tegen elkaar zul len worden uitgewisseld. Door de ze beurs wordt de mogelijkheid geopend om schoenen van kinde ren, waar zij „Uitgegroeid" zijn te ruilen tegen kinderschoenen van een grootere maat. De schoenen moeten aan de beurs steeds in bruikbaren toestand worden afgeleverd. -Het behoeft geen betoog, dat door de instelling van deze beurs in een groote be hoefte wordt voorzien. De Keuringsdienst van Waren in ens land is steeds paraat. Nauwlettend zien de keurmeesters toe. dat de consumptieartikelen aan de gestelde eischen voldoen. Het gewicht van een brood wordt gecontrojnerd. VNP-Zeiilemaker-Fax Holland m. 759SL - heerruguwaard BOOMEN WORDEN GEROOID. Over ongeveer een km. lengte worden de boomen aan de Noord*- zij van denBasserweg thans door poldervolk gerooid. Van de laag aan de Zuidzijde worden alleen de exemplaren geveld, (die door de iepenziekte zijn aangetast. KIND TE WATER. Woensdagmorgen geraakte een zes jarig zoontje van den heer Pols aan den Basserweg nabij de Chr. schdol te water. Op het hulpgeroep der kinderen kwam het hoofd der school, de heer Haeck toesnollen, die zich onmiddellijk te water be gaf en geholpen door den heer Jonker het genoegen mocht sma ken de kleine spartelend aan de moeder te kunnen overhandigen. - De boffers in deze waren de leer lingen der hoogste klassen, die door dit avontuur van meester „lekker een extra kwartiertje vrij" op hun credit inboekten N. H. KERK. Naar wij vernamen zal mejuf frouw van Vliet, uit Hoorn, geen onbekende voor velen uit on^e ge meente, in de Zondagmiddag om drie uur aan té vangen godsdienst oefening een inleiding houden in verband met de viering van den hervormingsdag. HET WITTE KRUIS. Woensdagavond 21 Oct. vergaderde de afd. Heerhugowaard der N.H. ver. Het ^Vitte Kruis onder voorzitterschap van den heer Th. v. d. Meer in het café Rus. Na de opening worden door den peer. den heer F. Eppinga, de notulen der vorige vergadering gelezen en. onder dank voor de uitvoerige en juiste samenstelling zonder op- of aanmerking goedgekeurd. Medegedeeld werd dat na het vertrek van Dr. Zwarteveen diens opvolger Dr. Voorlander zoo welwillend is geweest om als adviseerend bestuurslid zit ting te nemen, waarvoor hem dank werd gebracht. Eveneens uitte yoorz. •woorden van dank aan het adres van Dr. Zwarteveen, voor zijn vele en be- langelooze adviezen. Een ingekomen stuk van het hoofd bestuur werd' voor kennisgeving aan genomen. De financieele commissie, welke was belast met het nazien der rekening, adviseerde tot goedkeuring, waartoe onder dank aan dop penningmeester werd besloten. beze*rekening was gesplitst in drie gedeelten en wel voor Witte Kruis, wijkverpleging en t.b.c.-bestrjding en de saldo's waren voor Witte Kruis t 942.38, en wijkverpleging f 172.78, terwijl de t.b.c.-bestrijding een nadee- lig saldo had van f 770.82, zoodat er ten slotte nog een saldo was van f 344.34. Het jaarverslag werd onder ap plaus der vergadering goedgekeurd. De beschrijvingsbrief der alg. vergadering gaf geen aanleiding tot veel discussie en werd voor kennis geving aangenomen. De verkiezing van een bestuurs lid wegens aftreding van dén heer Eppinga liep ook vlot van stapel, daar genoemde heer metAalgemeene stemmen werd herkozen en deze functie met dank aan de vergade ring weer aanvaardde. Voorzitter feliciteerde den heer Eppinga en-de vergadering met de zen uitslag en roemde de secretaris om zijn accuraat, beheer. Het ledental is het laatste jaar ge stegen van 270 op 330, w,at een mooi resultaat is. In zijn sluitingswoord wees de voorzitter nog op de goede samen werking met de nieuwe Wijkver pleegster en sloot hierna onder dank voor de prettige besprekingen. w armenhuizen. BURGERLIJKE STAND EN LOOP DER BEVOLKING over de maand September 1942. Geboren: Maria Anna. dochter van c. Ooijevaar en A. G. Mooij; Alida Adriana. dochter van Petrus Smit en G. A. C. Hoogeboo.m; Ber- tha, dochter van H. Barsirigerhorn en A_. C. de "Geus; Harmpje. dochter van P. Eelm^n en O.' Biersteker. 4 Ondertrouwd: Martinus Cornelis Dekker en Afra Margaretha Suiker. Getrouwd: Franciscus Kaandorp, van Harenkarspel en Johanna P. Reinders. Pieter Jonker en M. Sik kink; Hendrikus Jonker en Maria .Meijer; Petrus Anthonius Dekker, van Harenkarspel en Maria A. Rein ders. Overleden: Geene. Ingekomen personen: Afra M. Mosch. van Amsterdam naar Fa- brieksstraat 42: Johannes P. Vader, van Voorhout naar Dorpsstraat 142; Elisabeth C. Kleibroek. van Alk maar naar Dorpsstraat 121; Jan Blankman. van Schoorl naar Kerk- pad 4. Krabbendam; Jannetje Sfén- neberg. van Alkmaar naar Dorps straat 31; Dirk Parlevliet. van Kat wijk naar Dorpsstraat 165; Nicolaas Kramer, van Wormer naar Oostwal 91; Fx^derika J. de Jong van ^Am- sterdam naar Dorpsstraat 179. Vertrókken personen: Wilhelmi- na Steenbergen, van Dorpsstraat 80 naar Leeuwarden. Harlingerstr. 41; Jacoba van der Wal. W.estfr.dijk 89 naar, Langedijk. Spieringbuurt 449, Thomas G. van Wonderen, van Ou de wal 117 naaf Amsterdam. Over toom lllhs. Gerrit Kuijper. van Kanaalkade 35 naar Dordrecht, de la Reijstraat 5; Adrianus van Duin. van Oudewal 62 naar Warmond. A 101; Catharina Dekker, van Dorps straat 135 naar Bergen NH.. Lou- delsweg 20; Franciscus J. M. Pinx- ter. van Kanaalkade 10. naar Haar lem. Crayenesterl. 132; Arnoldus J. Broekhoven, van Dorpsstraat 133 n. Rotterdam, van Spéijkstr. 70; Ge- rardus Ch. Kauw. van Dóïpsstr. 194 naar Losser. Gronauschestr. G 29. Johan C. .Rol. van Dorpsstraat 157'. naar Edam. Voorhaven 97; Cornelia Bommer. van Krankhoorn 5 naar Laren. Kloosterwegv 62. Distributie vaii zand. Om aan de luchtbeschermingsvoorschriften te kunnen voldoen, heeft de burge meester van Amsterdam op ver schillende plaatsen in de stad zand laten opslaan, zoodat instellingen en particulieren de vereischte emmers zand op de zolders gereed kunnen zetten. VNP-De Haan-Pax Holland m Van alles wat uit dorp en stad' Groot, blond, blauwe oogen, een kersrood mondje, een prachtige fi guur, werkelijk een vrouw om ver liefd op te worden. Ik spreek van het dienstmeisje, dat mijn vrouw de vorige week ontslagen heeft. Kermis, parade der dwaasheid. Hossend en gillend trekken jong en oud door het labyrinth van kra men én tenten. Twee jongemannen staan voor een schiettent. De kleinste een donkere kerel draait zich om. Een meisje passeert en kijkt hem aan. De jongen, geraffineerd van in slag, kijkt ook en knipQOgt. Het vrouwtje laclïï en bloost/ De jon gen smoest met den vriend, die nu ook kijkt. Het meisje wacht, de jongen gaat, de kameraad ver dwijnt in het menschengewoel. Zij beginnen een praatje, zoo'n luchtig gesprekje >'als alleen jongelui dat kunnen bij een eerste ontmoeting. Den geheelen avond zijn zij bij elkaar. Als zij naa'r huis wandelen, begint het meisje te zingen. Hij denkt aan de wijsheid: „Wanneer het meisje naast je begint te flui ten, is de tijd gekomen om haar te kussen", en is van meening dat zingen en fluiten niet veel gan el kaar verschillen. Hij' probeert net en krijgt geen protesten te hooren. Bij de deur spreken zij voor den volgenden keer af. Ach, het betreft hier slechts een klein scharrelpartijtje, maar we weten dat de menschen gfaag zoo iets lezen, en hebben het hen daar om niet willen onthouden. Bontdiefstal. Ten nadeele van een zaak in pelterijen op het Leidsche- plein te Amsterdam zijn een zilvervos en 95 bontvelletjes gestolen, tezamen ter gaarde van ongeveer f 1000. Een 17-jarige leerling-bontwerker, ln be doelde zaak wrekzaam, is in verband met dezen diefstal aangehouden. Een deel van het gèstolene is op een dak in de omgeving teruggevonden. v Uit een raam van de derde verdieping gevallen en overleden. Bij hqt aan breken van den dag vond een voorbij ganger Woensdagmorgen achter de Comedie te Maastricht het lijk van een man in nachtgewaad. De politie, die onmiddellijk 'gewaarschuwd werd, liet het stoffelijk overschot naar het zie kenhuis overbrengen. "Bij onderzoek bleek, dat\het lijk was van den 23-ja- rigen kok Th. A. uit Valkenburg. De man had Dinsdagavond een bruilofts maaltijd in 4.e redoutezaal van $en schouwburg verzorgd en zich om half drie ter ruste begeven. Waarschijnlijk is hij' uit het raam van de derde ver dieping vari den schouwburg, op straat gevallen. De politie acht een misdaad uitgesloten. DE TWÉEDE DEKENDIEF OOK GEPAKT. De Utrechtsche poli tie heeft ook dien tweeden dief, die zich schuldig heeft gemaakt aan - het bedelen van dekéns bij de bur Kgers te Utrecht, voorgevende- te komen voor de soldaten van de weermacht aan het' Oostfront, kun nen arresteeren. GELDKISTJE MET F 4200.— GE STOLEN. Terwijl de bewohers korfen tijd afwezig waren, is een inbreker, binnengedrongen in een woning aan den Hoogen Laarder- weg te teilversum. De man wist zich met'behulp van een valschen sleutel toegang te* verschaffen, waarna hij regelrecht naar eeïi slaapkamer op de bovenverdieping is gegaan, waar hij uit een nacht kastje een geldkistje met ruim f 4200.— heeft gestolen. Uit alles blijkt, dat de dader met de omstan digheden in de woning bekend moet zijn geweest. Het onderzoek door de recherche heeft tot nu toe geen resultaten opgeleverd. GROOTE PARTIJ KOUSEN GE STOLEN. In den afgeloopen nacht zijn inbrekers via het dak binnengedrongen in een kousenfa- .brieje aan «den Noorderweg te Hil versum. i Uit de fabriek werd een groote partij kousen ontvreemd, welke waarschijnlijk per bakfiets is ver voerd. Ook stelden de inbrekers een .onderzoek in de kantoorruimte in. Hiér werd uit een geldkistje een bedrag van ruim f 800.— ge stolen, terwijl ook een schrijfma chine' werd medegenomen.

Dagblad Noord-Holland, Schager editie | 1942 | | pagina 3