Brood van Nauta Polder Wieringerwaard SCHAGEN Belangstelling voor de Hockeysport is groeiende Ruim vijf maanden is het thans geleden, dat de Schager Hockey club „U.V.O." werd opgericht en de leden hebben in dien tijd wel bewezen, dat het hun ernst is, de hockeysport ook in Schagen popu lair te maken. Wij meenen dan ook dat de tijd thans gekomen is, deze vereehiging eens nauwkeurig on der de loupe te nemen. Op 1 Juni van dit jaar staken eeni-' ge jongelui -de hoofden bij elkaar en besloten tot oprichting van een hoc keyclub over te gaan. De vereeniging kreeg den naam „U.V.O. (Uit Vrienden Ongericht) en er werd op zoek gegaan naar een terrein om te oefenen. Het bestuur van de V.V. Schagen was zoo welwillend het voetbalterrein voor dit doel beschikbaar te stellen. Het begin was niet erg bemoedigend. Alom wer den de spelers nagejouwd, als zij te oefenen gingen. Zij zetten echter door en geleidelijk werd de belangstelling grooter. Plotseling echter verbood het bestuur van de V.V. Schagen het trai nen en men zat zonder terrein. Een paar maal werd geoefend op het land van den heer Raven aan den Menis- we». doch toen kreeg de vereeniging de beschikking over een terrein van den heer Posker aan de Loet en thans kan wel gezegd worden, dat de ver eeniging over een eigen terrein be schikt, daar de fieer Posker toestem ming heeft gegeven, het land als speel veld in te richten. Dit jaar kon nog niet aan de com petitie deelgenomen worden, doch het bestuur heeft goede hdop, dat dit vol gend jaar wel zal gaan. De vereeni ging heeft zich opgegeven aan den Ne- derlapdschen Hockeybend en dezer dagen is de erkenning als vereeniging door dezen Bond afgekomen. De statuten en een huishoudelijk re glement zijn vastgesteld, zoodat er eenig verband is gekomen in het ver- eenigingsleven. Er kan helaas geen trainer worden aangesteld. In het begin werd de trai ning verzorgd door den heer Verfaille, lateridoor den heer O'ttevanger, den traineer van Hermes. Thans wordt de „Hockeysport" geraadpleegd en de tips die daarin gegeven worden, worden in praktijk gebracht. Als wij nu de resultaten bezien, die de club in den korten tijd dat zij be staat, heeft geboekt, dan kunnen wij gerust zeggen, dat zij tevreden kunnen zijn. Tijdens de' Heldersche sportweek kwam voor de eerste maal het dames- elftal voor een officieelen wedstrijd In het veld tegen de dames-junioren van Hermes. Dit eerste optreden werd reeds een overwinning en de eerste lauwertak kwam in het bezit van de vereeniging. Eenige weken later organiseerde het Heldersche Hermes een hockeytour- nooi voor de lagere elftallen, waaraan U.V.O. met een heeren- en een da mes-elftal deelnam. De dames wisten /geen beslissing fe bereiken en zullen nog eens moeten spelen, welken Wed strijd op het terrein aan de Loet zal worden gehouden. De heeren behaal den één overwinning en verloren den tweeden wedstrijd" in het tournooi. Het begin was dus niet slecht. Wij hopen, dat het U.V.O. zal gelukken de harten van het Schager publiek voor de mooie hockeysport te winnen. Het ledental bedraagt reeds 42, terwijl er 13 donateerende leden zijn. Van de laatstén moeten er noodig meer ko men. Aanmeldingen kunnen geschie den bij de secretaresse mej. L. Ko ning aan den Stationsweg. UVO-NIEUWS. De hockeydag is verschoven naar Zondag a.s. nam. 3 uur. Op de laatst gehouden ledenver gadering is besloten een clubhuis in gebruik te nemen, voor het houden van vergaderingen en andere bij eenkomsten. gedurende het aanvan- gen de winterseizoen. De opeping van het clubhuis aan de Markt heeft hedenavond plaats. Het bestuur heeft voor verschillende attracties gezorgd. DE OPGEVISCHTE FIETS. De politie is er in geslaagd de eige naar van de fiets, die dgzer dagen uit de Laansloot werd opgevischt, vast te stellen, Dit )>leek te zijn de' heer v. d. Pol, caféhouder, alhier. Omtrent het motief van den gepleeg- den daad tast men in het duister. Men denkt echter te doen te hebben met een wraakneming, gepleegd door den een of anderen qntevreden cafébezoe ker. BERGEN NEDERLANDS CHE VOLKSDIENST. Der Brüder Not ist deine Not. Dein Groschen gibt einem Hungerden Brot, Gibt einem Frierenden Warme und Licht, HUf mit! Zu helfen ist schönste Pflicht. Hermann Schneider. Maandagavond werd in De Rustende Jager een openbare bijeenkomst ge houden, uitgaande van. den Nederland- schen Volksdienst. Velen hadden aan de uitnoodiging van den Burgemeester tot bijwoning dezer bijeenkomst gevolg gegeveiw De heer G. J. H. Fijn, wnd. Burgemeester, heette de aanwezigen welkom, in het bijzonder de beide sprekers van dezen avond, de heeren Querner en Ilgner. In zijn openings woord zeide hij het te betreuren, dat nog êteeds zoovelen zich afzijdig hou den, nog niet begrijpen, dat het oude heeft afgedaan, en een nieuwe tijd' aanbreekt. De heer Querner, Prov. Leider van den N.V.D., gaf vervolgens een uiteen zetting van doel en streven van den Ned. Volksdienst, Waar dit onderwerp reeds meermalen in.ons blad is be handeld eh de spreker dezen avond geen nieuwe gezichtspunten opende, meenen we kort te «kunnen ^ijn. Spre ker wees er op, dat de nood,! die er heerschte. niet afdoende werd gele nigd door de ruim 8000 vereenigingen die de liefdadigheid beoefenden. Cen- trael leiding was hoog noodig en Win terhulp kwam. Er moest heel wat mis verstand uit den weg geruimd wor den, maar het gaat nu' in de goede richting. Winterhulp alleen is echter niet voldoende: men bestrijdt daarmee slechts de gevolgen van het kwaad, de Ned. Volksdienst wil de oorzaken van de ellende wegnemen. De belangstel- Langedijk HET NIEUWE SEIZOEN. Onder bovenstaande titel treffen w« in het orgaan van het Centr. Bureau v. d. Veilingen in Neder land een artikel aan; waarin de si tuatie in den tuinbouw heel goed wordt geschetst. Uitbreiding der productie, het streven naar meer groente is voor den tuinbouw het wachtwoord voor Jiet jaar. dat zich over eenige we ken bij ons zal aandienen. Men be hoeft geen pessimist te zijn om het vermoeden uit te spreken, dat ook dit nieuwe jaar vele moeilijkheden voor ons vak met zich zal brengen, moeilijkheden- welke er nu ook al zijn en zich niet gemakkelijk laten verdrijven. De zorg "Voor een goede bedrijfsvoering is ook in den tuin bouw veel zwaarder geworden. Be- drijfsbenoodigdheden zijn schaarsch geworden, waardoor-het bedrijf niet meer kan krijgen wat het noodig heeft. Ook het noodzakelijke onder houd van den opstand komt door het gebrek aan materialen in het gedrang. De arbeidsbezetting in de bedrijven stelt den tuinder dikwerf voor problemen, die zeer moeilijk oplosbaar blijken te zijn. Wij heb ben tuinders gesproken, aldus het blad. die ons op deze verschijnse len en haar gevolgen wezen en ver klaarden. niet te begrijpen, dat men onder deze omstandigheden van uit breiding van de teelt, van een op voering der productie kan spreken; alle krachten moeten worden inge spannen om het bedrijf zoo goed mogelijk gaande te hóuden en de tumder is dikwijls al blij. als hij daarin tot op zekere hoogte slaagt; wat praat men dan nog over uit- .breiding van het bedrijf? Daar schuilt veel waars in dit al les. De testand is niet gemakkelijk voor onze bedrijven, voor de tuin ders en hun arbeiders. Maar wat 't zwaarst is moet het zwaarst wegen, En het zwaarst weegt look in dit geval de behoefte van ons volk aan groente. Men vraagt groente als aanvulling van het menu. men pro pageert het eten van groente uit het oogpunt van gezondheid. Over de waardeering van ons product in al le kringen der bevolking hebben wij thans niet te klagen. Men beseft nu ten volle, hoe nuttig groenten voor het leven van den mensch zijn. Dat is een belangrijke winst, wélke de oorlog "aan ons volk gebracht heeft. De tuinder heeft de taak om te zorgen, dat die groenten er komen, althans voor zoover die zorg binnen het menschelijke vermogen ligt. De ervaringen van het jaar 1942 heb ben aangetoond, dat de tuinder die taak verstaat, maar ook dat nie mand zoozeer als hij bij zijn werk afhankelijk' is van omstandigheden, waarop hij met al zijn werken en zwoegen geen invloed vermag uit te oeienen. Ook in dit jaar heeft de tuinder gewerkt van den vroegen ochtend tot den laten ayond. onge acht de toenemende moeilijkheden bij de bedrijfsvoering, maar het was hem niet gegeven te oogsten, waar hy gezaaid had. Aan de ondernemingsgeest, aan den ijver en de werklust van den tuindpr en zijn menschen heeft het in 1942 niet gelegen en zal het ook in 1943 niet liggen. De tuinbouw is een harde school, waarin alleen de sterken vóór het examen slagen. Menschen. die niet bestand zijn te gen lrfhg. zwaar en hard werken voor een bescheiden boterham hou den het in die school niet lang uit. Menschen. die zich door moeilijkhe den uit het veld laten slaan, die bij tegenslag en zelfs bij hardnekkigen tegenspoed bij de pakken neer gaan zitten, die haler» de hoogste klasse niet. Die blijven zitten. En zitten- blijvers worden in onze levensschool onverbiddelijk uitgestooten. De tuin bouw heeft hét zijn menschen nooit cadeau gegeven. Maar zij. die ge hard zijn in de school, halen ook de leergang 1943. al kost dat meer in spanning. meer zorg en meer werk dan in het verleden. De groote meerderheid van de tuinders verstaat zijn thak. die moeilijker en verantwoordeliiker wordt naarmate de oorlog langer duurt. Ons volk zal in 1943 weer op den tuinbouw kunnen rekenen. TAFELTENNISCOMPETITIE BEGINT. -Naar wii vernemen, zal de onder linge competitie van de tafeltennis verenigingen op 7 November aan vangen. De competitie-indeeling is als volgt: 3e klasse A: ATTC 1, LU- TO 4. Horna 1. Horna 2. Disnie 1. Dismie 2. Vitesse 2 en 4: 3e klasse B: ATTC .,2. Helder 1. Lycurgus 1 en 2. Schagen 1 en 2.'Vitsse 1 en 2; 3e klasse C (dames) Horna 1 en 2. Lu- to 1 én 2. Helder 1. Schagen 1. Ly* curgus 1 en Vitesse 1. „BARON KNEUT". Noordscharwoude. Dinsdagavond hebben „de Vroolijke Spelers" in de tooneelzaal van den heer J. de Bak ker, een uitvoering gegeven met het kluchtspel „Baron Kneut", aangekon digd als het oerkomische -kluchtspel, de schlager van het seizoen en gebracht onder het motto „Groote kunst wordt niet betracht, wij maken dat U scha terlacht". Nu, gelachen is er: veel en dat is niet te verwonderen bij zoo'n aaneenschakeling van. de allergekste en onmogelijkste situaties, welke in du kluchtspel zijn bijeengebracht. Siem Nieuwenhuijzen verstaat de kunst zijn publiek „op gang" te brengen en hij werd daarbij heel goed bijgestaan door de overige leden van zijn gezelschap, Pauline Hervé, Mara Venselara, Col- leen Poldi, Gerard Hartkamp en Daan Nieuwenhuijzen. Toen dan ook na alle wederwaardigheden, waarvan sommige wel wat minder fijn, het dubbele hu welijk van dr. Vermeulen met de freule en H&nnes de huisknecht, alias baron Kneut, met de barones tot stand gekomen was, klonk een daverend ap plaus op. Het talrijke publiek heeft ongètwijfeld een lolligen avond gehad. Kuiper. lïng van den N.V.D. ging' in de eerste plaats uit naar moeder en kind. Eén gezond en krachtig volk moet het einddoel zijn. SprT wekte ten slotte zijn hoorders op, lid te worden van den N.V.D. en het werk daadwerke lijk te steunen. Na de pauze gaf de heer Ilgner In zijn landstaal een overzicht van het ontstaan en werken van het Nat. Soc. Volkswohlfahrt in Duitschland. De N.V.D. kan zijn voordeel dpen met de ervaringen van dé N.S.V., De wnd. Burgemeester sprak nog een. kort woord waarin hij beide sprekers dankte voor hun uiteenzettingen. IN HET WATER GËVALLEN Dinsdagavond is de heer W. van de Spoorstraat door de duisternis misleid in het water gevallen. Door ijlings toegeschoten voorbijgangers werd de drenkeling, die een flinke duik genomen heeft, weer op het droge gebracht. Dit is niet het eer ste geval in dezen herfst en het is totnutoe gelukkig steeds goed afge- loopen. Zou het niet gewenscht zijn ook aan de Spoorstraat een planken afscheiding te maken, evenals dit aan de Dorpsstraat is geschied? WIERINGEN POLITIE. Verloren: een portefeuille- met in houd en een damestasch met inhoud. Inlichtingen gem. bode. TARIEVEN SUIKERBIETEN- ROOIEN. In'de landelijke regeling, welke het College van Rij lisbemiddelaars heeft \astgesteld voor het rooien van suikerbieten, zijn de tarieven voor de provincie Noord-Holland als volgt vastgesteld: lichte gron den f 60.— tot f 70.zwaardere gronden f 66.— tot f 75—, terwijl voor het rooien van voederbieten (mangelwortels) het tarief be draagt f 50— tot f 60— per H.A. In de tarieven is begrepen het op hoopjes op het land leveren van de bieten, terwijl de bieten be hoorlijk van aarde moeten worden ontdaan. De tarieven gelden voor normalen rijenafstand en normaal, gewas. Voor e$tra werkzaamheden als naar de wijk kruien, afleveren aan' de boerderij, enz. gelden de ter plaatse gebruikelijke tarieven van het collectief contract van 1941/'42. MACHINAAL AARDAPPEL- ROOIEN OPGELOST? In de Groningsohe en Drentsche Veenkoloniën, waar jaarlijks onge veer 30.000 hectare aardappelen worden verbouwd, wordt reeds tientallen jaren, mede door finan- cieele medewerking van den Veen kolonialen Boerenbond, gezocht, naar een oplossing van het ma-" chinaal aardappelrooien. Tot dus verre werd naar het oordeel der landbouwers nog geen behoorlijk werkende machine geconstrueerd. Naar thans „De Noord-Ooster" me dedeelt, heeft de heer *A. Zuider- weg te Zuidwending een machine samengesteld, welke aan alle ge stelde eisdh voldoet. De door de machine gerooide aardappelen ,ko men onbeschadigd en zonder grond en loof op een z.g. wipkar. Hcd geheel wordt door een tractor voort bewogen. Het blad acht 't vraag stuk van het machinaal aardappel rooien thans opgelost. De stichter van San Francisco Het zal waarschijnlijk zelfs menigeh Amerikaan onbekend zijn, dat de stichter van San Fr%ncisco op Mal- lcrca, het grootste eiland der Spaan- sche Ballearen, werd geboren en opgroeide. Bedoelde grondvester heette Juni- pero Serra. Ruim tweehonderd jaar geleden werd hij op de lijst der missie-candidaten gezet. - Hij leefde aanvankelijk in de onbeteekenende en toendertijd nog zeer kleine stad Petra bij. Manacort. Zijn vurigste wensch was het, dén wilden Indianen van de groote Nieuwe Wereld het evangelie te brengen. Toen hij zes-en-dertig jaar oud was, ging zijn verlangen in vervul ling. Hij had dit alleen aan ^en toe val te danken. Men had toendertijd uit de verschillende Ruropeesche kloosters vijffien Franciscaansche monniken uitgekozen en deze te Malaga laten bijeenkomen. Aldaar wachtten zij op gunstig weer, ten einde de overtocht te kunnen aan vangen. Tengevolge van allerlei om standigheden moesten verschillende van hen door anderen worden ge remplaceerd. Een der plaatsvervan gers was de later zoo beroemd ge worden monnik Junipero Serra. Hij vertrok in gezelschap van een ande ren Franciscaan uit het klooster Petra, genaamd Francis Patlou, die. later Serra's onaJfecheidelijke met gezel werd en de geschiedenis der stichting van verschillende steden in Californië opschreef. Het "huis van Serra te Maljorca is thans door den plaatselijken Ro- tary-club aangekocht en in zijn oor spronkelijke staat gebracht. De beroemdste en grootste van alle door Serra gestichte plaatsenis San Francisco, dat door zijn Spaan- sche naam nog aan de oorsprdnke- lijke Europeesche bewoners herin nert. Onze kinderspelen Reeds in de oudste tijden hebben de menschen getracht spelen te vin den om de kinderen bezig te houden en zich lichamelijk te kunnen ont wikkelen. Als het. oudste' bewegingspel, dat vermoedelijk in China zijn oorsprong vond en dat over de geheele wereld werd verbreid, kan men het stelten- loopen beschouwen. Het is nu uit de mode, dank zij de vliegende Hollan der, de autoped, enz. Wellicht even oud is het schaat senrijden der Noorsche volken. Inte ressant in dit verband is de vondst aan het einde van de vorige eeuw bij Spandau. Men. vond daar een schaats uit het been van een paard vervaar digd. De schaats werd beschouwd op Vrijdag 13 November DAMES I Voor Uw PERMANENT of WATERGOLF steeds het beste en bïllijkste. Vraagt onze leuke Sport- permanent vanaf f2_—- Wasch- en watergolf f0.70 Ruime sorteering Haar netten en Spelden. Kapsalon DEN ADEL, Spoorstraat 66, Alkmaar. Tel. 3351 Gevraagd NET MEISJE, 'voor d. en n. in klein ge zin. Goede behandeling, v g. g. v. Mevr. C. J. PALM, Olympiapl. 17, A'dam. ROOSJES Een Dagmeisje gevraagd vanaf 16 jaar. Br. onder no. 417 Bur. van dit blad. Gevr. een nette Huishond ster in klein gezin, middelb. leeft., bij weduwn., vaste be trekking. Br. onder lett. Y22 Bur. van dit blad. Gevraagd Wortelenrooiers, voor direct of later, door H. Schuringa, Groetweg C 2, Middenmeer, Tel. 87. Bietenrooiers gevraagd bij' K. J. Kaan, Lotweg, Anna Paulowna. Gevraagd een in goeden staat zijnde Autoped; Brie ven »aan H. J. de Jong, St. Maartensbrug. Dienstbode gevraagd voor dag of d. en n. bij C. J. Kos- sen, Dirkshorn. Verlorerf e#n paar beste Leeren Handschoenen, gaan de van Warmenhuizen over Tuitjenhorn, St. Maarten n. Schagen. De vinder wordt verzocht terug te bezorgen bij J. Buiter, te Warmenhui zen. Te koop 16 snees Deensche Bewaarkool. bij A. Bruin, St. Maarten. Te koop een Carrier met goede banden^ bij A. Boer haven, Tel. 97, Middenmeer. OOK. IN OORLOGSTIJD SPOORSTRAAT 8 TEL. 2315. ALKMAAR. Radio-Tecbn. Btreau Fa. GEBR. KAAL Houttil 52 Tel. 4374 Alkmaar Te koop 31/2 Hl. Bartigon en 2 Hl. Pr.v. Oostenrijk, prima plantgoed. Te bevr. bij C. Dignum, Boschweg K 11 A, 't Zand. Te koop 38 snees Gele Be waarkool, bok per akker. Te bevragen bij J. Glas Wz., B 32, Zuidscharwoude. Te koop aangeb. 44 sn. Deensche Bewaarkool. Te be vr. bij P. Hart, Oostwijk 188, Koedijk. Voor dag en nacht een flink Meisje gevraagd. Adres: Mevr. van Willigen, Keizer - Karelweg 472, Amstelveen. als afkomstig vaji paalbouwbewo- ners der omgeving ongeveer 1000 j. vobr Chr. Schaatsen uit .beenen wa ren tot het midden der 13e eeuw in gebruik. Eerst in dien tijd voerden de Hollanders de schaats uit ijzer vervaardigd in. Ook het skiloopen, eeu typisch Noorsche sport, stamt uit dezelfde periode als het schaat senrijden. Balspelen, zooals wij ze nog in verschillende variaties kennen,, wer den eerst in de oude Grieksche kro nieken vermeld. Golf, tennis en croquet waren reeds vroeger bekend en zouden van Assyrischen oorsprong zijn. Dat staat evenwel nog niet onomstoote- lijk vast. Daarentegen werd van het voetbalspel eerst door tijdgenooten der Italiaanschen renaissance gewag gemaakt. Het schynt vroeger .ook zeer in trek te zijn geweest en uit voerige verslagen van de wedstrij den bewijzen, dat men, evenals nu. veel belangstelling had voor het spel. Evenals onze kinderen reden de jonge Grieken en Romeinen op stok paarden. Het oplaten van vliegers was bij de Chineezen een zeer ver breid en buitengewoon populair spel en kwam blijkbaar eerst later in de mode. Poppen met beweegbare leden, sprekende oogen en echt haar vond men reeds in den eersten trid bij de opgravingen in Egypte evenals in Italië. Uit het Famil'eleven W1ERINGERMEER BURGERLIJKE STAND Van 25 Oct.—3 Nov. 1942. Geboren: Jan Albert, zoon van L. Kiewiet en G. Heidekamp. Marinus Jö- hannes, zoon van M. de Dreu en M. A. Kole. Dieuwke Renske, dochter van B. Miedema en J» Heslinga. Cornelia Adriana "Gertrude, dochter Van L. Vreugdenhil en G. Berkeméijer. Ondertrouwd: Geen. Gehuwd: Geen. Overleden: Geen. LOOP DER BEVOLKING. Gevestigd iu October: G. Benne v. Nieuwenhoorn naar Middenmeer; Tusschenweg H 40; C. Peefdeman van Anna Paulowna naar Wierin gerwerf, woonark Robbevaart; Chr. Huige van Wissenkexlte naar Sloot- dorp, Brink 23; K. H. Kroeze van Groningen naar Middenmeer, To renstraat 9; A. v. Bommel, van Rot terdam naar Middenmeer, Tus schenweg H '48; N. J. de Hollander van Maasdam naar Wieringerwerfj Noorderdijkweg L 54; A. Beut van Amsterdam, naar Wicringerwerf, Westerterpweg G 4; A. J. Klaver van Winkel naar Wieringerwerf, Klieverweg J 40; A. P. van Dienst van «Zieriltzee naar*Wieringer\verf, Schagerweg G 132 z.; Tiv Hiddink van Haringen naar Slootdorp, Klie verweg; Gezin J. G. Geertsenia van Haarlemmermeer naar Wieringer werf, Noorderdijkweg L 52; W. J. Tillema van den Helder naar Wie ringerwerf, Nieuwstr. 39; J. van Marrum van Menaldutfi'adeel naar Wieringe'hverf; H. de Jong van Delfzijl naar Westersluis; J! P. Bur ger van Venhuizen naar Slootdorp, Kerkstr. 19; J. H. Benrath van Hoorn naar Middenmeer. H. C. Vaandrager van Rotterdam naar Wieringerwerf, Noorderdijkweg L 54; A. Neerstra van Achtkarspelen nafr Wieringerwerf, Klieverweg J 25;^ A. G. Rasing van Didam naar Wieringerwerf, Zuiderdijkweg M46, J.* Jorritsma van Barradeel naar Slootdorp, Ulkeweg A 38; G. de Jongh naar Middenmeer, Brugstr., Tj. Stuts naar Slootdorp, Wier\veg E 25; gezin^H. Veeman van Menal dumadeel .naar Wieringerwerf, Noorder dijk weg L 62; G. Lubbers van Odoor^ naar Wieringerwerf, Oosterkwehveg L 10; Tr Stevens van Andijk naar Wieringerwerf, Terpstraat 4; A M. Brandeburg Yntema van Workum naar Wierin gerwerf, Robbevaart; A. Schipper van Koedijk naar Wieringerwer-f, Terpstr. 11; A. M. Putman van Am sterdam naar Wieringerwerf, Klie verweg J 9; F. G. Doornbos van 's-Gravenhage naar Slootdorp, Waardweg A 3; K. Hoek. van Me demblik naar Wieringerwerf, Oos- termiddenmeerweg M 21; C. M. Mul van Medemblik naar Wieringer werf; W,agenpad M 26; M. Huige v. Wieringen naar Slootdorp Brink 23 M. Wisman van Coevordcn naar Slootdorp, Molenweg B 76; J. van Klinken van Otióorn naar Wierin gerwerf, Sterustr. 30; A. J. Schrama van Mijdrecht naar Slootdorp, Dol- fijnweg G 25; G. M. van der werf van Leeuwarderadeel naar Wierin gcrwerf, Schervenweg K 21; R. M. Russell van Hilversum naar Wie ringerwerf, Noord erd ijk weg L 75. VERTROKKEN IN OCTOBER: J. Liefferink van Wieringerwerf naar Bruinmen A 54; J. Hoogen- doom van Slootdorp naar Kam- pen, Oudestr. 132; J. Schiiuiman van Sloor dorp naar Hattem, Hooo- j es weg C 473; J. Jorritsma van Wieringerwerf naar AVymbritsera- deel, Heeg 403; W. Kiei van Midi denmeer naai' Onstwedde,Dorps straat 42; K. Koster van Slootdorp naar Medemblik, Geldeloozepad 44; C. Zwaan van Middenmeer naar Tvvisk W 3; A. W. van Hooy van Slootdorp naar Amsterdam, Ag. Dekenstr. 12 Iïh.g.; J. M. Ipema •van Wieringerwerf naar Rotter dam, Egelantierstr. 203; H. B.^Jan- sen of Lorkeers van Slootdorp n. Dalfsen B 71; A. C. Roskam van Wieringerwerf naar Harenkarspel, Provincialeweg 54; J. I. J. M. Rut ten van Middenmeer naar Boxtel, Breukelsfrr. 126; J. Boekee van Mid denmeer naar Utrecht, Oudewij- kerlaan 31; P. A. Temmerman van Slootdorp naar Breda, Ginneker- weg 237; G. R. Schikkema van Wieringerwerf naar Loppersum Wirdnm B 43; T. H. Dorgorlo van Slootdorp naar Hengelo Gld., Raadhuisstr. 34; J. Euwen van Middenmeer naar Bergen, Midden- geestweg f7; R. F. J. Jansen van Slootdorp naar Wijhe H 23; C. M. Timmers van Wieringerwerf naar Barendrecht, Ziedervvijkdijk 63; W. Kuiper van Slootdorp naar Anna Paulowna, 'Zuiderweg 2; J. Mus- sche van Slootdorp naar Ommen R 47; E. Roosloot van Middenmeer naar Bergen, Middengeestweg 21; M. P. J. Deel van Slootdorp naar Smallingerland Drachten, Burg. Wuiteweg 66; H. van dor Marei van Slootdorp naar Hoofddorp, Emmalaan 51. M. Huige van Wie ringerwerf naar Medemblik, St. Martinusgesticht; W. Jakobsen v. Wieringerwerf naar Serooskerke, Wilgenhoekweg B 4a; J. Th. yan den Bogaard van Slootdorp naar Laren. Oosterend '4: S. Boschma v. Slootdorp naar Donïawerstal Sint Nicolaasga 444; M. P. Branderhorst van Middenmeer naar Eethen, Ba- byloniënbroek G: 97; J. P. Breure van Slootdorp naar Wieringen La- gepad 1; B. Heyenga van Midden meer naar Bloemendaal, Oranje Nassaulaan 129; A. J. Janssen van Wieringerwerf ïfaar Wieringen, Lagepacf 1; O. de Jong van Sloot dorp naar Wieringen, Nieuwstr. 20 R. Kits van Slootdorp naar Alk maar, Spoorstr. 55. M- Kooy, van Slootdorp naar Kampen, Voorstr. 93; J. J. Wester van Middenmeer naar Beerta,|J\loostergaar; S. Wi- chers'van Slootdorp naar Gasselte, Gass. Nijv. mond 2?4; M. Kingma en gezin van Slootdorp naar Vol- lenhove, Buitenvoorpoort; G. A. Westerhof* van Wieringerwerf naar Losser B 37; J.'van der Made van Middenmeer naar Schagen, Ka- naalstr. 4; J. C. van der Made van Slootdorp naar Terheydën, Wagen berg B 12; A. Mulder yan Sloot dorp naar Grootegast, Opende D 1011: J. Munster van Slootdorp naar Noorrf Oostelijke Polder; M. van Tol van Wieringerwerf naar Amsterdam Sloten, Badhoeve 53; P. A.-Veldman van Slootdorp jiaar Hoogkarspel. Nieuweweg B 67; P. Allaart van Slootdorp naarNieuw- vliet no. 146; P. A. Poland van Wierigerwerf n. N. Niedorp A 116; H. van Sabben van Wieringerwerf naar Wieringen, Gasthuisweg 28a. OUDE NIEDORP LOOP DER BEVOLKING. Ingekomen: Maria Antonia van den Burg, van Bergen N.H., Loudelsweg 20, CatharJna Maria Slegtenhorst van Lei den, Haarlemmerstraat 80; Gerrit de Groot van Den Helder, Torensteeg 8; Zacharia Hendrikus Bouma en gezin van Den Helder. Herzogstraat 72; gi- mqn Petrus Adrianus Jannes .van Bus- sum, Veldheimerlaan 47; Cornelia Groot van Oudorp, Heerenweg B 15b: Anthonius Johannes de Ruijte van Haarlemmermeer, Aalfemeerderweg 541, Margaretha Elisabeth Maria Jong van Bloemendaal. Parkweg 10; Cornelia Margaretha Jaspers van Harenkarspel, Waarland D 1; Catharina Cornelia Jaspers van Harenkarspel, Speketer F 11! Maria Cornelia Eenennaam en gezin van Den Helder, Tuistraat 30; Christia"an Fröhlichen echtgenoote van Bergen NH, Voert 17. Vertrokken: Theodorus Petrus Bruin naar Teteringen, Missiehuis „St. Fran- ciscus Xaverius" C 48; Aiida Maria van der Fluit naar Wieringermeer, Sloot dorp, Molenweg A 76; Margaretha Alida Moóij naar Bergen N.H., Lou delsweg 20; Johanna Clasina Radema ker naar Mhger; Pieter Joseph Ursem en gezin naar Den Helder, Hogendorp- straat 31Adrianus Petrus- Ruiter naar Harenkarspel, Laanweg 8; Maria Ta- mis naar Heerhugowaard, G 75. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Cornelia Afra, dochter van Cornelis Slijkerman en Afra Raatgers; Eva Catharina Elizabeth, dochter van Johannes Ligthart en Grietje Ruiter; Louïse Leonora Johanna, dochter van, JohahneS Jacobus Schreuder en Neel- tje van der Pol; Petronella Maria, dochter van Jacobus Ligthart en Aagje Doodeman! Cornëlis Jozefis, zoon van Cornelis Jong en Johanna Groot; Fran- cisca Jöhanna,dochter van Machiel Jansen en Anna Cornelia Schuijt; Si- mon Nicolaas, zoon van Nicolaas Bak ker en Jacoba Roozendaal; Jacobus Nicolaas, zoon van Johannes Tehodorus Burger en Maria de Waard. Gehuwd: Nicolaas Adrianus van Langen, oud 23 jaren, landbouwer te Heerhugowaard .en Margaretha Jd- hanna Kamper, oud 22 jaren, wonen de te Oude Niedorp. Overleden: Saartje Schut, weduwe van Johannes Rigter, oud 85 jaren; Johannes Jacobus Mooij, zoon van Adrianus Mooij en Maria Jong, oud 10 jaren; Theodorus/' Joachim Bakker, oud 3 weken, zoon' van Theodorus Bak ker en Cornelia Petronella van Baar. KOEDIJK. BURGERLIJKE STAND. Over de maand October. Geboren: Elisabeth, dochter van' Gerrtt Cornelis Slotemaker en Maartje 'Sevennuijsen. Gehuwd: Pieter Stam, oud acht en twintig jaren, van beroep slachter, wo nende te Alkmaar en Maria Groothui zen, oud een en twintig jaren, zonder beroep, wonende te Koedijk; Klaas Houtman, ouö drie en twintig jaren, van beroep tuinbouwer, wonende te Koedijk en Trijntje Margaretha Hee- man, oud vier en twintig jéren, zon der beroep; wonende te Koedijk; Ja- cob Nicolaas Smit, oud zeven en twin tig jaren, van beroep huis- en' deco ratieschilder, wonende te s Gravenha- ge en Elisabeth Hart, oud zes' eh twin tig jarep, zonder beroep en wonende te Koedijk; Gerard Otto Neef, oud zeven en twintig jaren, van beroep be- drijfleider, wonende te Alkmaar en Rika Jacoba Butter, oud twee en twin tig» jaren, zonder beroep, wonende te Koedijk. Overleden: Klaas Dissel, oud een jaar, zoon van Cornelis Pieter Dissel en. Trijntje Wagemakèr; Jantje Noord- strand, oud tachtig jaren, weduwe van Dirk Schut; Willemijntje Schaap, oud vier en tachtig jaren, wonende te Ou dorp, weduwe van Machiel van Esse- veld; Geertje Hansen, oud vier en zes tig jaren, weduwe van Jacob Kerk- meer. LOOP DER BEVOLKING. Over de maand October. Ingekomen: Cofnelis Goesinne, van St. Pancras; Cornelis van Bodegraven, van Zijpe, Pieter A. Hopman, van Landsmeer; Trijntje van der Schoor, van Schagen; Jacob Grin, van Lange dijk; Ali Koning, van Bergen; Jentje Reins, van Zuidwolde; Frederik,W. J. Visser en gezin, van Den Helder. Vertrokken: Maria Groothuizen, naar Alkmaar; Annie Schipper, naar Wie- ringermee.r! Joost Kossen en echtge noote, naar St. Pancras; "PieterjOost- wouder, naar Alkmaar; Pieter Wijde- nes, naar Alkmaar. - SINT PANCRAS BURGERLIJKE STAND. Geboren: Evert Jan, zoon van de Boer. Jan Hendrik en "Biersteker. Aafje. Gehuwd: Sliiderink. Gerardus Hendricus en Booy. Teuniste; Tol. Willem Jan en Hoogland. Wiggertje Overleden: Geene. Ingekomen: Tol. Willem Jan vSn Alkmaar naar Boven weg 331; van Mil. Tedde van Langedijk naar Twuyverweg 167; Brander: Trijntje yan Hoorn naar Bovenweg 279: Kos sen. Joost van Koedijk naar Kerke- laan 186b, Riekwel. Adriaan. van Den Helder naar Bovenweg 320. - Vertrokken: Goesinne Cornelis. van Bovenweg 275a naar Koedijk; Slijderink. Gerardus H. van Bene- denweg 50a naar Alkmaar; Goesin ne. Hendrik van Achterweg 301 n. Doetinchem; Goesinne. .Tohan van Achterweg 301 naar Döetinchem; dé Geus. Aaltje van Twuyverweg 174a naar Alkmaar: Top. Johanna van Noórdeinde 145c naar Apeldoorn.

Dagblad Noord-Holland, Schager editie | 1942 | | pagina 3