NOORD-HOLLAND Beëediging van functionarissen der N.S.B. DAGBLAD VOOR Düitscfie tegenaanvallen in dé Donbocht hadden succes Roosevelt interesseert zich voor Afrika Uitg.N.V. Uitjz. Mti, Hollands Noorderkwartier. Redactie- en Administratiebureaoxt SCHAGEN: Laan 201. Tel. 444 <2 lijnen. - DEN HELDER: Koniugstr 78. Tel. 2345 (2 lijnen). ALKMAAR: Voordam 9. Tel. 3330 SCHAGER EDITIE Deze Courant verschijnt dagelijks Advertentie-tarief. Prijs der gewone advertenties in deze Editie 11 ct. per m.m. Bij contract, binnen een jaar te ge bruiken belangrijke korting. Ta rieven v. de geh/opl. op aanvr. 87ste Jaargang. No.'11967 i pagina's Hoofdredacteur: A. R. JONKER Alkmaar i DINSDAG 1 DECEMBER 1N2 DUIISCH W EERMACHTSBERICHT Britsch-Amerikaansche verliezen ter zee HOOFDKWARTIER VAN DEN FUEHRER, 30 Nov. (DNB.) y- Het opperbevel van de weermacht maakt bekend: In het Oosten van den Kaukasus stortten herhaalde Sowjetaanvallen onder zware verliezen voor den vij- ond ineen. Sedert den 27sten No vember werden bij deze afweerge- vechten zestig ^vijandelijke pantser wagens vernietigd. Jachtvliegers schoten vijftien vijandelijke vlieg- tüigen neer. In.de Kalmukkcnsteppe vielen gemotoriseerde Duitsche strijd krachten achterwaartsche verbin dingen van de Sowjéts aan, vernie tigden trossen ravitailleeriiigsvoor- raden en rolden een uiteengesla- gen gevechts'groep op. Tusschen Wolga en Don sloe gen de troepen van het leger wederom hevige pantser- èn in- fanterieaanvallenaf in nauwe samenwerking-met sterke lucht strijdkrachten. In Stalingrad slechts plaatselijke gevechts actie. E%en tegenaanvallen in de groote bocht van den Don hadden succes. De luchtaanval len op spoorweginstallaties aan den middonloop van den Don werden voortgezet en verschei dene transporttreinen ernstig getroffen. Is het centraal deel van het Oostelijke front en ln het gebied van het Ilmenmeer mislukten op nieuw alle vijandelijke aanvallen. 135 Pantserwagens werden kapot geschoten. In de Cyrenaica sloegen de Duitsch-ltaliaansche troepen aan vallen van vijandelijke pantserwa gens af. Luchtaanvallen overdag en dés nachts waren op Britsche kampen en gemotoriseerde strijd krachten gericht. Gevechtsvliegers vielen op Tunesisch gebied vijan delijke colonnes met bomimen aan en brachten den vijand aanzienlij ke verliezen aan zvvare wapens, .voertuigen en pantserwagens toe. In het Oostelijk deel van de Mid- idellandsche Zee bracht een Duit sche duikibootjager onder bevel van den eersten luitenant ter zee Kleiner de door de Engelschen overgenomen voormalig Grieksche duikboot „Triton" tot zinken en nam de bemanning gevangen. In de bezette Westelijke gebie den en boven het Kanaal warden zeven Britsche vliegtuigen ten val gebracht. Duitsche jagers zetten de aanval len overdag op de Zuidkust van Engeland voort en beschoten met goed effect spoorwegdoelen. Sedert deni 15den November in een extra bericht melding is gemaakt van de groote suc cessen van de Italiaansche en de Duitsche luchtmacht en de Italiaansche en de Duitsche marine in den strijd tegen de^ Amerikaansch-Britsche invasie vloot voor de kusten van Noord-Afrika zijn de successen nog aanmerkelijk vergroot. In totaal werden In den ttjd van den 7en tot den 25sten Nov. in de -havenSi en kustwateren van Fransch Noord-Afrika 23 koopvaar dij- en transportschepen van teza- Naar het Noorden. Duitsche infan teristen. die met verlof geweest zijn en uit het vaderland weer naar hun steunpunten terugkeeren. gereed zich in te schepen aan boord van een groot transportschip. Boven aan den boek ziet men een post van het scheeps-luchtafweergeschut. Orbis-Holland-Pax HoH. m. men 155.000 brt. tot zinken ge- bracWt. Elf koopvaardij- en trans portschepen van totaal 100.000 brt. werden zoo zwaar beschadigd, dat zij naar alle waarschijnlijkheid ge zonken zijn. 65 Schepen van teza men 39S.OOO brt. werden beschadigd ten deele zoo zwaar, dat zij waar schijnlijk geruimen tijd niet bruik baar zullen zijn. Aan oorlogsschepen werden 2 slagschepen en 3 vliegkampsche pen beschadigd, een dezer laatste zeer, ernstig. Vijf torpedojager» en convooischepen werden vernietigd, alsmede vijf kruisers, 28 kruisers, torpedojagers en andére convooi schepen werden beschadigd. Boven dien werden in de haveninstalla ties aan de Noord-Af rikaansche kust tijdens bijna dagelijksche aan vallen zware vernielingen en grocte branden veroorzaakt, waar door nog meer voor de ravitaillee- ing waardevol materiaal vernie tigd werd. De situatie aan de fronten BERLIJN, 30 Nov. (DNB). Ter Aanvulling op het weermachtbe- richt verneemt het DNB: Op de Noord-Afrikaan3che oor- logstooneelen is geen verandering in de situatie ingetreden. In Tune sië bleef de gevechtsactiviteit be perkt tot botsingen van vefken- ningstroepen van weerszijden, ter wijl luchtformaties der- spil hun onophoudelijke aanvallen op- -vij andelijke vliegvelden en bewegin gen met superieure kracht voort zetten. De Britsche en Amerik&an- sche troepen leden daarbij zjcare verliezen aan tanks en voertuigen. De vertraging in het groot aan gekondigde offensief pp Tunis zou volgens verklaringen van Britsche gevangenen te wijten zijn aan het feit, dat de Amerikaansche troepen wegens hun onvoldoende geoefend heid en gebrekkige oorlogservaring4 niet gebruikt kunnen worden voor groote aanvalstaken en vooreerst in het gebied achter het front voor den modernen strijd moeten worden geschoold. k Aan het Oostelijke front heeft in het Westen van den Kaukasus een nieuwe periode slecht weer alle gevechtshandelingen van eenigs- zins grooten omvang belemmerd. Na dagenlang aanhoudenden regen zijn de woeste bergstroomen, brug gen en veren meesleurende, gewas sen tot 4 meter boven het normale peilt Op volkomen vermodderde we gen zijn zelfs transporten met last dieren zwaar beperkt. In de Kal- mukkensteppe is door gemotori seerde Duitsche 'troepen nieuwe terrein gewonnen, hetgeen hen bracht tot diep iA de achterwaart sche verbindingen der bolsjewis ten. In het gevechtsgebied tusschen Don en Wolga, in den grooten bocht van den Don en ten Zuiden van Stalingrad is de situatie ten gevolge van de Duitsche tegenmaat regelen verder verstevigd, ofschoon de bolsjewieken met meedoogen- ROME, 30 Nov. Het 919de com muniqué van het Italiaansche,, hoofdkwartier luidt: lm Cyrenaica werden aanvallen van gepantserde vijandelijke afdee- lingen afgeslagen. In den sèctor Tu nes werden vijandelijke colonnes, wélke door jantserwagens ge steund werden, tut staan gebracht. Zij verlorbn talrijke vrachtauto's. Door een .aanval van strijdkrachten der spil werd een belangrijke stel ling veroverd. Eenige Engelsch- Amerikaansche tanks werden ver nield. Bovendien werden er meer dan 200 gevangenen gemaakt, onder wie 21 officieren. In weerwil van het ongunstige weer hebben onze afdeelingen bom menwerpers Algerijnsche vliegvel den hevig bestookt, waarbij vier vliegtuigen op den grond werden getroffen,. Boven Cyrenaica werd een vliegtuig door Duitsche jagers neergeschoten. Britsche vliegtuigen hebben tal rijke bommen laten vallen op Tri polis en lichte schade veroorzaakt.. Er zijn 21 dooden en 43 gewonden on Ier de inwoneis. Een nieuwe luchtaanval, in den afgelpopen nacht op Turijn gedaan, veroorzaakte geen belangrijke scha ft Eei bo.oftmer.werpe werd door artillerie getroffen en viel bij Ni chelino neer. Bij den vorigen aan val werden drie vijandelijke toestel len neergeschoten. Het aantal slachtoffers van den voorgaanden aanval bedraagt in totaal 15 doo den en 22 gewonden onder de bur- I gerbevoiking. loos gebruik van eenheden tanks en infanterie opstormden tegen de Duitsche reservetroepen op de in- breukplaatscn gevormde afwêer- grendels. In Stalingrad heerschte slechts plaatselijke gevechtsactiviteit van Duitsche stoottroepen ter verbete ring van de eigen stellingen. Mos- kousche, berichten, die melding maken van een herovering van de fabriekswijk zijn evenzeer uit de lucht gegrepen als het recente extrabcricht der bolsjewieken over Sowjetsuccessen tusschen/Don en Wolga. Aan hét centrale Oostfront en in het ,gebied van het Ilmenmeer duren de gevechten met onvermin derde hardheid voort. De hoofd gevechtslinie der Duitschers kon echter gehandhaafd worden.. Een dagorder van Pétain Laval heeft, naar Havas-Ofi meldt aan de staatssecretarissen voor het leger, de marine en de luchtmacht de volgende dagorder voor de on der hen staande troepen overhan digd: De maarschalk van Frankrijk en opperbevelhebber aan de officieren ondèrofficieren, Soldaten en matro zen van de land-, vloot- en lucht strijdkrachten. „Gij, die een ge /->el van verzaking gekregen hebt, gij maakt thans een beproeving mede, welke mijn sol datenhart smartelijk ontroert. Frankrijk zal de herinnering en den impuls van de ontbonden regi menten, uw vergane scheperi be waren. Het zal Uw roemrijke tradi tie niet vergeten. Vereenigd in een enkele gedachte dichter tot elkaar gebracht door zooveel rampspoed; waardoor Frankrijk getroffen is, schaart U, gij offici'eren, onderoffi cieren, soldaten en matrozen rond om diegenen, die gij ter wille van Uzelf liefhebt. Terwijl ik mijn saluut breng aan Uw vlaggen en standaarden, ver zoek ik U in Uwe harten de liefde te bewaren, die op de vlaggen ge-' schreven staat „Eer en vaderland". Bij de Blauwe Divisie, gen gebracht. Met sleden wordt de munitie in de stellin- PK v. d. Becke-H H-St-P H m FRANSCHE DUIKBOOT GEDEMO BILISEERD. BARCELONA, 30 Nov. (D.N.B.) De Fransche du kboot 151, d|ie Za terdag uit Toulon hier is binnen»- geloopen, is gedemobiliseerd. De be- mannng werd voor den duur van den oorlog gedemobiliseerd. STRIJD OP REUNION GESTAAKT. VICHY, 30 Nov. (D.N.B.) Vol gens een bericht van Tïavis-Ofi is oficieel medegedeeld, dat de Fran sche troepen op het eiland Reuni- on vanmorgen om 8 uur 45 den tegenstand hebben opgegeven. VAN RIJDENDE TRAM GE SPRONGEN. In het ziekenhuis aan den Zuidwal te Den Haag is overleden de 78-jarige J. B. uit de Kortenhoefschestraat, die Vrijdag jl. op de Heferengracht uit een rijdenden wagen van lijn 6 is gespron gen endaarbij onder den aanhangwa gen is gekomen. REDE VAN MUSSERT De Führer heeft het beste met ons voor Méér dan duizend functionarissen van de Nationaal-socialistische be weging der Nederlanden hebben Zondagmiddag in een plechtige bij eenkomst te Arnhem den eed van trouw aan den leider afgelegd. Een storm van toejuichingen, waaraan schier geen einde kwam. viel den leider ten deel bii ziin bin nenkomst in de zaal. Op plechtige wijze werd hierna de Ehrehflagge der beweging binnen gedragen. In een kort openingswoord her dacht de secr.-gen. der N.S.B.. Ir. C. J. Huygen. hen die in den strijd voor het nationaal-socialisme. in Nederland zoowel als aan het front gevallen zijn.. r* De beëediging. Terwijl, de leider ziin plaats op het sprekerspodiüm innam, verzocht de secr.-gen. den eeds- afleggers op te staan. Zacht speelde het orgel de tonen van het oude Valexius-lied „Wilt heden nu treden". Tromgeroffel en hoorngeschal van den jeugd storm leidde de woorden van de eedsformule in. voorgelezen door Ir. Huygen en door een spreekkoor van honderden met geheven rechterhand herhaald: ..Ik zweer den leider der natio naal-socialistische beweging der Nederlanden. Anton Mussert. trouw tot in den dood. Zoo waarlijk helpe mij God almach tig!" Rede van Mussert. Mussert ving zijn rede aan met er op te lijzen, dat deze eed van trouw geen eenzijdige verbintenis is. Hier geldt: trouw om trouw, en daarom hebt gii. aldus de leider tot zijn getrouwen, het recht te weten waar wij thans aan toe ziin. Na tuurlijk strijden wii ih de eerste plaats voor ons volk en o n s va derland, anders zouden wij slechte nationaal;socialisten zijn. Wij strij den samen met alle volkeren van Europa, wij beleven de solidariteit van het Germaansche ras en van alle Europeesche volken, hetgeen de eenige kans is om voort te be staan en de cultuur verder te dra- gen. Bij den afweerstriid tegen het olsjewisme is de aanval gekoipen van den ontaarden zoon van Euro pa. Amerika, die zijn moeder met een dolkstoot in den rug bedreigt, en die door Roosevelt tegen den wil van het Amerikaansche volk in den oorlog is gezonden. Nederland in de zevende periode. Mussert schetste de verschillen de periodes der Nederlandsche volks geschiedenis en noemde onzen tiid het begin van de zevende periode. waarin Nederland ziin aandeel zal moeten nemen in het nieuwe Euro pa. De wereld verandert van aan gezicht. Wij worden door den stroom meegesleurd, maar wij moeten in dien stroom koers houden. Onze energie, ons inzicht, onze arbeid en ons godsvertrouwen ziin gebleven. Men zal zich berinneren, hoe Mussert. in zijn rede in Juni 1942 zeven perió- den onderscheidde in de historie van ons land. „Noemen wij den tijd van de Mid deleeuwen tot en met Karei V de eerste periöde van ons volksbe staan, de onderhoorigheid aan Spanje de tweede, de Republiek der Zeven Provinciën de derde, de inlijving bij Frankrijk de vierde, de Vereenigde Nederlanden de vijfde, het Koninkrijk der Neder landen, de zesde periode, zoo is het duidelijk, .dat ons volk thans staat aan het begin van zijn zeven de levensperiode. Die zevende levensperiode is het Nederlandsche aandeel in .den bouw van het nieuwe Europa. Iedere levensperiode van ons volk hing ten nauwste samen met den Europeeschen toestand." Wij willen met elkaar streven naar den bond van Germaansche staten on der de opperste leiding van den Füh rer, op wien de verantwoordelijkheid rust voor de redding van Europa rust. Op 12 Dec. '41 ben ik naar Berlijn ge gaan op een der meest critieke momen ten van dezen oorlog, waarop Enge land. victorie kraaide om het winter- ofensief van de bolsjewisten. Trouw moet blijken in critieke oogenblikken, Daarom ging ik in December 1941 naar BONAANWIJZING HONDEN EN KATTTNBROOD. Voor de periode van 1 tot en met 31 December 1942 wordt op bon nummer 12 van de voeder- kaart voor honden volgens de zelfde normen hondenbrood ver krijgbaar gesteld als voor de voor afgaande periode. Op bon num mer 12 van de voederkaart voor hondenbrood (groep K) wordt voor dezelfde periode U/2 kg. kat tenbrood beschikbaar gesteld. VLAARDINGEN HEEFT ZLJN 40.000e INWONER. Gistermorgen werd op den burger lijken stand te Vlaardingen de 40.000e inwoner aangegeven, Gerarda Cathari- na, dochter van Leonardus Franciscus van Veen en Dina Bredius, wonende 2e van Leyden Gaelstraat 209 aldaar. De vadèr werd voor deze gelegen heid door den burgemeester op harte lijke wijze gecomplimenteerd. Namens het gemeentebestuur ontving de kleine een spaarbankboekje met een bedrag van f 40 en van den burgemeester per soonlijk een bloemstuk. Berlijn en hoop ik er ook weer heen te gaanf Stormachtig applaus). - '"Wij zijn een Westersch volk in West-Europa. Het zal eens zóó moeten zijn, 'dat wij het zijn, die de versterkingen langs de kust aanleggen en dat onze soldaten daar staan om ze te bewaken, waarbij dan het opperkommando van Eu ropa weet, dat het geen groote pf kleine Darlannen zijn, maar Euro peanen, waarop men staat zal kun nen maken. 7 Dat is het, wat ik wil bereiken, aldus Mussert, dat het Nederland sche volk als geheel mee gaat doen aan dezen oorlóg! (Toejuichtingen.) Hoe verder gij van het vaderland af zijt, zeide Mussert tot de in Duitsch- land woonachtige functnonarissen, des te beter vaderlander zijt gij. Gij voelt het gemis van een Nederlaridsche re geering het meest. Gij behoeft u echter niet verloren te voelen. De Führer heeft het beste voor met uw volk en uw vaderland. Door de eedaflegging heb ik u, al dus Mussert, in mijn verantwoordelijk betrokken. Wij staan onverbreekbaar tezamen. 1 Zijnerzijds beloofd de leider op. nieuw trouw, trouw aan de begin selen der beweging: Godsvertrou wen, liefde voor volk en vader land en eerbied voor den arbeid, trouw aan bet volk, dat ons jaren lang heeft gehoond en uitgestooten, maar dat toch ons volk is, trouw aan het vaderland in zijn grooten 'nood, trouw aan de Germaansche lotsverbondenheid en den Ger. maanschen Führer, door God ge roepen om Europa te beschermen. Zoo zfj mijn trouw, aidjis besloot Mussert, „zoo waarlijk helpe mij God, van wien wij alle kracht en inzicht moeten verkrijgen om onze roeping te volgen tot het einde on zer dagen." Maan Maan op vanavond om onder o fl 13.44 1Dec. 16.31 uur UDec L.K. tot morgenochtend E.K. 8 Dec. o 00 22 Dec. n.m. 8.28 uur v.m HET DRAGEN VAN INSIGNES DOOR GEÜNIFORMEERDEN. Naar wij vernemen, werd het volgende bepüald: 1 1. Speldjes van de collecten voor de Winterhulp mogen op de dagen, waarop de inzameling plaats vindt, door het overheidsperso neel in dienst of bij ge'kleed gaan in uniform gedragen worden; 2. het algemeen insigne van de Winterhulp (het z.g.n* „Klaver blad-insigne"), zoomede het in signe van den Nederlandschen Volksdienst, mogen door het overheidspersoneel in dienst in burgerkleeding gedragen worden het dragen van deze beide insig nes in uniform is echter niet ge oorloofd. Hoe groot was de Fransche vloot Omtrent de sterkte van de Fransche1 vloot te Toulon is men, tot nu toe uitsluitend aangewezen op schattingen. De „Kölnische Zeitung" van 23 November gaf#4ie volgende ge schatte opsomming: Het slagschip „Straesbourg" (gebouwd in 1935/'36, 26.500 ton groot, met acht kanonnenl van 33 cm. bewapend); de' zware kruizers „Algerie", „Foch" en „Colbert" (uit de jaren 1927/1937), de lichte krui sers „Marseillaise" en „La Gal ljsonnière" (beide 7600 ton en bewapend met negen kanon nen van 15,5 cm.), verder een aantal groote en kleine tor-" pedo jagers, waaronder zes flottieljeleiders (2884 ton groot bewapend met acht kanonnen van 13,8 cm. en tien lanceer- buizen) en voorts een groot aantal ontwapende schepen. Een V.P.B.-bericht schat het aantal der bewapende lichte ffi zware kruisers en torpedo jagers op'30 a 40 en voegt er aan toe, dat er te Toulon ook naar schatting ruim "40 duik- booten lagen. Het grootste (Vlaamsche reus) en het kleinste (Berg Pooltje) exem plaar op de nationale konijneaten- toonstelling, welke gedurende het weekeinde te Hilversum wordt ge houden. J. G Stevens-Pax HolL in Op de toenemende beteekenis. die de geallieerden aan Afrika met inbegrip van Madagascar voor hun eigen handel toekennen, is den laatsten tijd opvallend dikwijls en nadrukkelijk van Engelsche en Amerikaansche zijde de aandacht gevestigd. Men constateerde, dat verschillende grondstoffen, die voor de oorlogsproductie van belang ziin, door het verlies van Malakka. Bir ma en Ned.-Indië vrijwel onver krijgbaar ziin geworden: tenzij tenzij thans Afrika als leverancier veroverd zou kunnen worden. Zoo lazen wij kortelings in de ..Times" dat het Fransche en Belgische ge bied aan de Westelijke kust van Afrika met Brazzaville, de hoofd stad van Fransoh-Aequatoriaal-Afri ka. en Leopoldville in de Belgische Congo een, centrum van omvang rijke en intensieve activiteit-der ge allieerden is geworden. Vooral Leo poldville -r- zoo stelt de „Times" vast is een opslagplaats voor de voornaamste producten in den Con go. tin en rubber, die door het ver lies van Malakka en Ned. Indië aan waarde hebben toegenomen. In de Amerikaansche pers vestigt men de aandacht op dé militaire beteekenis van dit gebied als ver keersmogelijkheid te land. ter zee en hi de lucht zoowel naar het Na burige als naar het Verre Oosten. Brazilië, dat weliswaar een dikke vierduizend kilometer van Afrika verwijderd ligt. schijnt er ernstig over te denken, de' yankee's in deze aangelegenheid, een handje te hel- Ïen. want in een bericht uit Rio de aneiro wordt gesproken ovér een expeditiecorps van 20.000 man. die door de Braziliaansche regeering voor den militairen dienst in 't Afri kaansch klimaat ziin opgeleid. Ame rikaansche troepen bevinden zich reeds. althans volgens meldin gen uit Washington. Londen en Kaapstad in Nigeria. Leone. Dua- la. Kameroen en in de negerrepu bliek Liberia. De Amerikanen ziin voornemens, hier steunpunten te bouwen en er dan in hoofdzaak zwarte troepen te stationneeren. Voor iederen kenner der Af rikaan sche en Amerikaansche toestanden is dit een tweesnijdend zwaard, dat slechts onder den invloed van zelf overschatting of uit vertwijfeling ter hand genomqn kan worden. Daar komen dan nu de gebeurtenissen in Fransch Noord-Afrika bij. die de Amerikaansche tactiek nog scher per karakteriseeren. Bij dezen wedloop om het bezit van Afrika wil natuurlijk ook En geland zijn slag zien te slaan en trachten te redden, wat er alsnog te redden valt. Het meest voelt het zich tot het op vier na grootste eiland ter wereld. Madagascar aan getrokken. Reeds in Februari 1942 hoorde men daarover spreken. De derde partner in zulk een nieuwe verdeeling van Afrika is de Zuid-Afrikaansche Unie. het voor malige Transvaal van Paül Krüger. waar al van oudsher aspiraties voor Mozambique en Madagascar beston den. Volgens een bericht uit Lou- renzo Marqués beschouwt men Mo zambique en Madagascar in Trans vaal meer nog dan vroeger als een voorpost ter verdediging van Zuid- Afrika, terwijl ér; ondanks het door Smuts gelanceerde parool „Wraak voor Tobroek!" (waar immers de élite van het Zuid-Afrikaansche le ger verloren js gegaan) voor een. strijd op ver van huis liggende slag velden bitter weinig geestdrift te bespeuren valt. Maar de interne zorgen der Zuid-Afrikaansche re geering zijn thans door het verlóóp van den oorlog sterk toegenomen. Zoo moesten volgens een bericht uit Kaapstad vele inboorlingen uit de goudmijnen naar de kolenmij nen van Natal worden overgebracht' om dè leverantie .van brandstof aan de schepen gaande te houden. Op het oogenblik bevinden zich in het gebied der Zuid-Afrikaansche Unie al meerdere afdeelingen zwarte troepen uit de Ver. Staten, hetgeen allerlei moeilijkheden met zich medebrengt. De kranten vertellen geregeld over samenkomsten van communistische inboorlingen, waar bij dan niet slechts de vorming van een tweede front, maar minstens evenzeer de gelijkstelling van in boorlingen en blanken wordt ge- eischt. Onder deze omstandigheden zal de Zuid-Afrikaansche Unie er genoegen mee moeten nemen, wan neer zii onder de geallieerden de derde plaats mag beleggen.

Dagblad Noord-Holland, Schager editie | 1942 | | pagina 1