NOORD-HOLLAND OMGEVINGNIEUWS i— Verduister i Ingesloten Bolsjewistische afdeelingen vernietigd DAGBLAD VOOR „Gedachteloos verbruik" van gas en electriciteit Muziekgilde der Kederl. Kultuurkamer RADIOPROGRAMMA UitR.N.V. Uit*. Mij. Hollands Noorderkwartier. Redactie- en Administratiebnreaojr: SCHAGEN: Laan 201. Tel. 444 (2 lijnen. DEN HELDER: -Konirustr 78. Tel. 2345 (2 lijnen). - ALKMAAR: Voordam 9 Tel. 3330 SCHAQER EDITIE Dexe Courant verschijnt dagelijks Advertentie-tarief. Prijs der gewone advertenties in <feze Editie 11 et. per m.m. Bij contract, binnen een jaar te ge bruiken belangrijke korting. Ta rieven v. de geh. opl. op aanvT. 87ste Jaargang. No. 11981 S Pagina's. Hoofdredacteur: A. B. JONKER Alkmaar (Afw.) DONDERDAG 17 DECEMBER 1942 DUIISCH U- EERMACHTSBERICH7 HEVIGE GEVECHTEN IN CYRENAICA HOOFDKWARTIER VAN DEN FUEHRER. 16 Dec. <DNB). Het opperbevel van de weermacht maakt bekend: ..In het Terekgebied werden giste ren bij den succesvollen afweer van vijandelijke aanvallen 24 bolsjewis tische tanks vernietigd. Tusschen Wolga en Don hebben Duitsche en Roemeensche troepen verscheidene taai verdedigde plaatsen stormen derhand veroverd en tegenaanval len bloedig afgeslagen. Italiaansche troepen sloegen viiandelijké aanval len onder zware verliezen voor de bolsjewisten af. In het gebied ten Zuidoosten van Toropetz werd een groot gedeelte van den ingesloten vij and vernietigd. Van 25 Novem ber tot 15 Deoember verloor de vijand hier meer dan 3000 ge vangenen. 326 tanks en 227 stukken gesehut. Het aantal ge sneuvelden bedraagt meer dan 14.000. Ten Zuiden van het Hmenmeer vernietigden stormtroepen talrijke Vijandelijke stellingen) m het hooge Noorden vielen duik bommenwerpers en gevechtsvlieg tuigen stad en haven van Moer- rnanak. de installaties van den Moermansk spoorweg en batterij - stellingen op het Visschersschier- eiland met goede uitwerking aan. in de periode van 1 tot 15 Decem ber verloren de Bolsjewisten 441 vliegtuigen. Hiervan werden 348 in luchtgevechten. 60 door luchtdoelar tillerie der luchtmacht en 29 door formaties van het leger neergescho ten. De overigen werden op den grond vernield. In dezelfde periode keerden 89 eigen vliegtuigen van vluchten naar den vijand niet te rug. In het Westelijke deel van de Cyrenaica duurden ook giste ren hevige gevechten met su perieure vijandelijke strijdkrach ten voort. Zestien Britsche tanks en verscheidene stukken' ge- Italiaansch Waermachtbaricht ROME. 16 Dec. (Stefani) ta Ei.in weermachtsbericht no. 935 maakt het Italiaansche hoofdkwar tier het volgende bekend: Ook gisteren hebben Italiaansche «n Duitsche pantserafdeelingen he- vigen strijd geleverd aan de grens van Cyrenaica en de Syrte tegen superieure vijandelijke strijdkrach ten. Nog 16 pantserwagens en eeni- ge kanonnen van den vijand wer den vernietigd. Er viel' aan weers zijden een intensieve bedrijvigheid van de luchtmacht waar te nemen. De vijandelijke luchtmacht verloor tijdens luchtgevechten met Duitsche jagers vier toestellen. In het gebied van Tunis hebben wij eenige Ame- rikaansche gevangenen gemaakt tijdens een verkenningsactie. De haven van Böne werd opnieuw he vig aangevallen door Duitsche bom men werpers. De aanvallen hadden een doeltreffende uitwerking. Ter hoogte van het eiland Lampedusa bebben Italiaansche jachtvliegtui gen strijd geleverd met groote for maties Britsche jagers. Tijdens her haalde en hevige luchtgevechten werden vijf Spitfires en twee Beau- fighters neergehaald. Onze vliegtuigen hebben bom aanvallen ondernomen op de op slagplaatsen van Nafta te Tripolis in Syrië en op de petroleumraffina- derijen te Beiroet. Twee onzer toe stellen ziin van deze operaties niet teruggekeerd. In de Algerijnsche wateren heeft ben duikboot onder bevel van den luitenant-fer-zee Alberto Longhi een aanval gedaan op' een vijandelijk eskader samengesteld uit kruisers en torpedojagers en met twee torpe do's een van deze eenheden In den grond geboord. Op den Atlantischen Oceaan heeft een andere duikboot onder bevel van den. kapitein ter zee Carlo Fe- cia di Cossato de schepen ..Empire" en „Ombilin" in den grond geboord, die tezamen een inhoud hebben van 11.000 brt. Dc batterij beeft een vuurpauxe ra de tijd wordt benut, om de mannen onderricht over era belangrijk onder werp M geven PK Fattpel-Sch-F-P Jf m schut werden vernietigd. Duit sche jagers schoten bij een eigen toestel, dat verloren ging. vieT vijandelijke vliegtuigen neer. Des nachts werd het havengebied van Benghazi met goede uitwerking gebombardeerd. Ravitailleeringsha- vens en luchtsteunpunten van den vijand in Algerije werden opnieuw doeltreffend bestookt. In het Oostelijke deel aan de Mid- dellandsche Zee hebben Duitsche duikboot jagers ^en vijandelijke duikboot in den grond geboord. Snelle Duitsche gevechtsvliegtui gen vielen overdag voor den oorlog belangrijke installaties aan de Zuid- Oostkust van Engeland met bommen en boordwapens aan. De ondergang van de „Coolidge" De directeur van de „American President Line" heeft verklaard, dat de ondergang van de „Coolidge Ue wijten is aan een noodlottige iout van de Amerikaansche marine. Het sehip wilde met 4000 man troe pen aan boord, een haven vhn de Salomonseilanden binnenvaren. De kapitein liet den commandant van een buitengaats liggende torpedo jager vragen, of hij vrij kon bin nenvaren, waaróp een bevestigend antwoord kwam. De „Coolidge" liep op een mijn en werd.zwaar be schadigd. Van de bemanning ver loren slechts 4 personen het leven. Minister Knox heeft in verband hiermede nog verklaard dat het schip vermoedelijk op een Japgn- sche mijn is geloopen, van welks aanwezigheid de commandant van den torpedojager niet op de hoog te was. DE GEBOEIDE KRIJGSGE- VANGENEN. BERLIJN. 16 Dec. (DNB). Uit betrouwbare bron wondt vernomen, dat de Duitsche regeering omtrent de kwestie van de geboeide krijgs gevangenen een nota te Bern heeft laten overhandigen. 19 SCHAPEN UIT DE WEIDE GESTOLEN. AMSTERDAM. 16 Dec. Een boer uit den Riekerpolder deed on langs bij de politie aangifte, dat uit zdjn weide 19 schapen waren ge stolen. Dank zij aanwijzingen van om\ wonenden is de recherche er thans in geslaagd de daders van dezen wel zeer Drutalen diefstal: een 23- iarigen melkslijter eneen 27-jari- gen werkman, te arresteeren. In de woning van eerstgenoemde een benedenhuis aan de Balboastraat werden nog zes van de gestolen schapen aangetroffen. waaronder vijf levende. Het geslachte schaap werd naar het abattoir vervoerd, de vijf andere werden aan den eige naar teruggegeven. De overige 13 schapen bleken in middels in Purmerend verkocht te zijn. waar het onderzoek thans wordt voortgezet. Er worden dan ook nog meer arrestaties in deze zaak verwacht. Soldaten Kelen van Het Sonderreferet Truppenbetreuung voor hun kameraden In de lazaretten de Kerstpakketten van den Rijks* commissaris af SS Blldberichter Frltx-Stapf-Pax Holland m ARBEID IN CHEMISCHE WASSCHERIJEN. Bij besluit van den secr.-gen. van het dep. van Soc. Z. is aan hoofden of bestuurders van che mische wasscherijen in alle ge meenten des rijks, in wier fabrie ken of werkplaatsen ten gevolge van de bestaande verduisterings- voorsohriften niet bij kunslicht mag worden gewerkt, vergunning verleend om, in afwijking van het gestelde in de arbeidswet, door de in hun onderneming werk zame arbeiders arbeid te doen verrichten op de Zaterdagen het tijdvak van 19 Dec. 1942 tot en met 16 Jan. 1943 tusschen e*n half uur vóór zonsopgang en een half uur na zonsondergang. Op de overige Zaterdagen in het tijdvag van 16 Dec. 1942 tot en met 27 Febr. 1943 mag gedurende 5VÓ uur per dag worden gewerkt tus schen een half uur vóór zonsop gang en uiterlijk 5J/2 uur na zons opgang. DE BONNEN IN DE KOMENDE WEKEN. Het dep. van H.. N. en Sch. deelt mede. dat in verband met de Kerst dagen en den Nieuwjaarsdag de bonnenlijsten in de komende week reeds op Dinsdagavond en in de daaropvolgende week reeds op woensdagavond zullen worden be kendgemaakt. zoodat op de bonnen reeds op Woeftsdag. resp. Donderdag zal kunnen worden gekocht. Batista over landing in Spanje De op het oogenblik in Washing ton vertoevende Cubaansche pre sident Batista heeft voor journa listen de meening uitgesproken, dat alle Latijnsch-Amerikaansche republieken uiterst voldaan zijn over de landing der Geallieerden in Noord-Afrika. Een soortgelijke actie in Spanje zou door geheel Latijnsch-Amerika uiteraard met uitzondering van kleine krin gen, zooals de Falange geest driftig worden toegejuicht. De Cu baansche president beweerde ver der, dat de Falange zich schuldig heeft gemaakt aan „vijandelijke acties" en derhalve1 onder strenge ooijitröle is gesteld. De grootste vijand van een nut tige toepassing van gas en electrici teit is het gedachtelooze verbruik, dat afbreuk doet aan ieder econo misch belang. Dit ..gedachtelooze verbruik" doet zich overal voor. zoowel zichtbaar als onzichtbaar en zelfs nauwgezette menschen worden er het slachtoffer van. Men is dik wijls zóó in zijn werk verdiept, dat men nauwelijks op het energie-ver bruik let. de radio ingeschakeld laat staan als men toch riiet luistert, het aansteekvlammetje onder den geyser laat branden, enz. Overal en altijd zullen er ©ogenblikken zijn. waarop onnoodig gas en electrici teit wordt verbruikt. Al moge het gedachtelooze verbruik op zichzelf gering schijnen, in totaal koont het neer op getallen, waarvan men zich nauwelijks een voorstelling kan maken. Deze hoeveelheden, bere kend over het geheele Nederland- sche bedrijfsleven, tezamen met het onnoodige verbruik in de huishou ding. toonen aan. welk een- energie er nog in het algemèen wordt ver spild. Wat op een kantoor of in een fabriek overdag overbodig door den meter vliegt, is soms zóó groot, dat een normaal gezin er voldoende aan heeft om ere en maand lang genot van te hebben. Strijdt daarom tegen de energie verspilling: het is uw eigen belang. REGISTRATIE EN REQUISITIE VAN GOEDREN. In het verordeningenblad no. 32/42 wordt de verordening van den rijkscommissaris omtrent de re gistratie en requisitie van goederen (verordening no. 139) bekend ge maakt. Deze verordening bepaalt. dat voor het geval het openbare belang zulks noodzakelijk maakt. d_e rijks commissaris (commissaris-generaal voor financiën en economie) kan gelasten, dat goederen door hun eigenaars, houders of bezitters bin nen een zekeren termijn bij een nog nader aan te wijzen instantie aan gegeven moeten worden, die van haar kant hierdoor de beschikking over deze goederen verkrijgt. Te vens kan de opslag of productie van bepaalde goederen worden voorgeschreven en iemand worden verplicht tot zekere verrichtingen. Als beschikkingen krachtens deze verordening geschieden, hebben de betrokken personen aanspraak op schadevergoeding. Overtredingen worden gestraft met boeten of vrij heidsstraffen. Bovendien kunnen bij de veroordeeling de goederen in beslag worden genomen. Betracht de grootste zuinigheid met kolen, gas en electriciteit Centrale Solisten-auditie 1942 De jongeren krijgen 'een kans. Op 15. 16 en 17 December hebben de centrale solisten-audities van het muziekgilde der Nederlandsche Kul tuurkamer voor het eerst plaats en wel in studio a van den Nederland- schen Omroep te Hilversum. De candidaten voor deze auditie ziin in drie verschillende categorieën inge deeld. t.w. 1. Categorie voor solisten, die met orkest willen optreden: 2. Categorie voor solisten in ora torium- en kerkconcert; 3. Categorie voor solo-voordracht (recital). Voor elk van deze categorieën is een door het muziekgilde samenge stelde beoordelingscommissie aan gewezen. Deze commissies bestaan uit de dirigenten van de symphomeorkes- te« in Nederland voor auditie 1. uit zangsolisten en koordirigenten voor auditie 2 en uit recitalisten voor auditie 3. Op uitnoodiging van het muziekgilde worden de audities in principe bijgewoond door besturen en administrateurs van de orkest- instellingen in Nederland, door be sturen en dirigenten van dè koren van alle afdeelingen van de Maat schappij t.b.d. toonkunst, alsmede door verschillende autoriteiten van het dep. van Volksvoorlichting en Kunsten. Nederlandsche Kultuurka mer en Rijksradio-omroep. Aan de deelnemers van deze audi tie zal een door den leider van het muziekgilde en door de resp. beoor- deelingscommissies onderteekend certificaat worden uitgereikt, waar uit blijkt, dat zij hun proeven van bekwaamheid als solisten hebben afgelegd, al dan niet geslaagd zijn en daardoor al dan niet geacht kun nen worden als podium-rijpe solist in het openbaar op te treden. Na afloop van de audities zullen de namen van de geslaagden aan de verschillende coneertinstellingen in het land bekend worden ge maakt. waarbij de besturen van deze instellingen er op zullen wor den apwezen. dat deze jonge kunste naars zich plichtmatig aan een des kundig onderzoek naar hun be kwaamheid hebben onderworpen en door algemeen erkende kunste naars geschikt zijn verklaard om hun loopbaan als uitvoerende kun stenaars aan te vanpen en te ver volgen. In tegenstelling tot het ver leden. waarin het kon voorkomen dat jonge solisten jaren lang of zelfs tevergeefs op hun kansen moesten wachten, zullen hierdoor voortaan voor hen ruimere moge lijkheden worden geopend om in het Nederlandsche muziekleven te worden opgenomen. Het muziekgilde stelt zich voor deze audities in het vervolg van jaar tot jaar te herhalen en wil be reiken. dat het in de toekomst voor solisten niet mogelijk zal zijn zon der het bezit van eep certificaat als boven bedoeld in het openbaar op te treden. Op deze wijze wordt niet slechts de aankomende jonge solist naar voren gebracht, doch zullen ook de ongeschikten van het podium kunnen worden geweerd. Door het officieele onderzoek naar de vakbe kwaamheid zal ook van de zijde der Nederlandsche Kultuurkamer de Nederlandsche muziekkultuur wor den bevorderd en voor de toekomst beveiligd. PRIJSAANDUIDING VOOR BLOEMEN. De gemachtigde voor de prijzen heeft blijkens een publicatie in de St.Crt. de prijsaanduidingsplicht uitgebreid tot ieder, die als klein handelaar of in een andere hoeda nigheid in den kleinhandel bloemen te koop aanbiedt. De wijze, waarop het prijzen moet geschieden, is zoo als bekend, vastgelegd in het prijs- aanduidingsbesluit 1941. SANEERING VAN HET KLEINE LANDBOUWBEDRIJF. De secr.-gen. van het dep. van L. en Viss. heeft aan de gemeentebe sturen medegedeeld, dat hij in over leg met zijn ambtgeonot van Soc. Z. in verband met de huidige om standigheden heeft besloten, met ingang van 1 Jan. 1943 het op 1 Oct. 1938 uitgevaardigde ..regle ment tot tewerkstelling op eigen be drijf van kleine grondgebruikers", in te trekken, voor zoover daarin sprake is van vergoeding in natura De kleine grondgebruikers, die op eigen bedrijf tewerkgesteld waren, zullen op een door den directeur- generaal van den landbouw nader aan te geven wijze door den rijks- landbouwvoorlichtingsdienst gehol pen kunnen worden, ten einde zoo spoedig mogelijk een saneering van het kleine landbouwbedrijf te ver krijgen. SCHAGEN BEDRUFSAPPéL VAN GEMEEN. TEPERSONEEL. Woensdagmiddag had ten raad- huize een oedrojfsappèl plaats van gemeente personeel, bij welke gele genheid de burgemeester een inlei ding hield over de politieke gebeur tenissen van Zondag j.1. Spr. zeide dit te doen om 2 redenen. Ie. gezien het groote belang er van voor volk en vaderland en 2e. om later niet het verwijt te moeten hooreft. het personeel van de omvang dier be teek en is onkundig te hebben gela ten. Mussert is als leider door Adolf Hitier. den Fühxer aller Germanen, .erkend". Als onbetwistbaar recht eischt spr. nu voor 'zich op. dat zoowel h«' als de beweging worden beoor deeld naar de eigen woorden en daden en niet naar datgene, wat veelal de voorlichters van vóór Mei 1940 er van hebben verteld. Spr. belicht den toestand van. vóór Mei 1940 met marxisme, liberalis me en verschillende andere politie ke groepen, die alle min of meer „uit één laken een pak" waren. Dit conglomeraat voerde tot politiek gekonkel, koehandel, verdeeldheid, die niemand terugwenscht. Inwen dig behoort eenheid te zijn. vooral tegen het buitenland. Aan de hand van enkele voorbeelden licht spr. de verwording van het democrati sche Nederland toe. Mussert stelde daartegenover: inwendige eenheid di. nationalisme en waardeering vah den arbeid, d.i. socialisme. De combinatie dezer begrippen voerde tot het nationaal-socialism^ Hij zet dan uiteen hoe de arbeid na tionaal is. slechts het kapitaal was vroeger internationaal. Tusschen kapitaal en arbeid dient het te komen tot bedrijfsvrede. met vacentie, pensioenregeling, enz. voor den arbeider. Dit nationaal-so- cialiame. dat ieder zal moeten en kunnen aanvaarden, vormt de basis der N.S.B. Spr. memoreert de zaak Oss. Spoorhout. Zeven Provinciën en andere meer. waaruit de verdorven heid der oude samenleving kon blijken. Hiertegen trok Mussert met de N.S.B. te velde. Men achtte zich hier veiligr had zich op Engeland georienteerd. dat nimmer anders had gedaan dan ons koloniën te ontstelen en men bedreef waanzin met boter, bacon, margarine. Het protesteeren der N.S.B. bleef vol komen te vergeefs. Toen kwam de 10e Mei. Tegenover het goud van Engeland stelde Duitschland de kracht van ziin arbeid. Nederland stond aan de zijde van het kapitaal. De kostprijs was: bloed. leed. tra nen. bezetting van het moederland, verlies van Indië. Rotterdam. Eind hoven. Duitschland trof hier aan een slecht leger, een misleidende pers. Maar ook 35.000 nationaal-socialis- ten. grootendeels in gevangenissen. Nu vraagt Duitschland één ding: begrip van zijn strijd voor Europa tegen bolsjewisme en kapitalisme. Spr. karakteriseert dan de beest achtigheid van het bolsjewisme. Als deze gevaren bezworen zul len zijn. begint de opbouw van ons werelddeel, dat door Germanen en Romanen wordt bewoond. Hierin zal Nederland, een landje met 9 millioen menschen. zonder koloniën, een rol moeten spelen. Het oude heeft afgedaan. Duitschland vraagt om mee te doen aan den opbouw. Willen we goedschiks, dan ziin we vrienden: willen we niet. dan moe ten we ook doch als knechten. Voor de verwezenlijking dier sa menwerking heeft zich de N.S.B. ingezet, met haar bijna 200.000 leden Hieruit volgt, dat de leider van deze groep den weg zal moeten wij zen naar het komende Europa. De consequenties daarvan waren de ge beurtenissen van Zondag 1.1.. waar bij de N.S.B. werd ingeschakeld in het besuur van Nederland. De N.S.B. is bereid het oude te vergeten, broodroof en laster, mits de anderen bereid ziin om mee te werken. Spr. wil geen proselieten of volgelingen maken. Dat heeft de beweging niet meer noodig. Waar het om gaat is: Wil men meewerken of niet. Hierop zullen de aanwezigen zich hebben te bezinnen. De karavaan gaat toch verder, achter Musserts zwart-roode vaan. naar een betere toekomst. Hierna sluiting. U.V.O. EN DE EEItE-AVONDEN VOOR DE SPORT. UVO. wellicht de jongste onder de Schager vereertigingen. schijnt zich. na aanvankelijk door haar oudere zusters met achterdocht en terughouding te zijn behandeld, thans een plaatsje aan de zon te hebben veroverd. Althans, we ont vingen de volgende lofuiting van een bewogen bewonderaar: Ik breng de hockeyclub een serenade. UVO. je doet het goed. Hoe lang is bet geleden, dat de menschen wantrouwend naar ..die eigenaardige kromme wandelstok ken" wezen, de straatjongens je le den hoonden en najouwden, en de belangstelling langs „het lijntje" nu niet altijd welwillend was. Is het al zoo lang geleden, dat de sport, welke jij in Schagen verte genwoordigt. voor kinderspel en onzin uitgemaakt werd? De tijden veranderen, en- de stem mingen van de menschen wel het meest. Hockeyclub, hoe voel je je. nu het wantrouwen en de vooringenonien- hèid plaats heeft moeten maken voor een warme sympathie en be langstelling, welke door het loffelii- ke initiatief om de Olympische film naar Schagen te laten komen nog toegenomen is. Ach. je gaat beschei den ie weg. de weg opwaarts is moeilijk en vol distels, dat weet je. Maar daarom is het juist zoo goed. als je eens herinnerd wordt aan hetgeen je tot stand gebracht hebt. Je bent nu een club. die meetelt, een vereeniging, die wat in de melk te brokken heeft. UVO. mijn complimenten. Maar wat zou je zijn zonder zulke leden. Een bewonderaar. BERGEN VLIEGERS VROUWEN. De Maskerspelers openden Maan dagavond het seizoen met een too- neelspel in drie bedrijven van Jan van Èes en Henk Bakker, getiteld „Vliegersvrouwen". 't Is nacht, de lucht is zwart, geen starre lacht, daar buiten huilt de zee en zwalkt de visscher op de woeste baren. En de visschersvrouw zij waakt met duizend zorgen. En het vrouwtje van den vliegenier, van dien dappere, die daar hoog boven land en water en wolken het luchtruim doorklieft? Wat weet men van haar lijden? De auteurs schet sen ons dit alles in hun aan den vliegenier W. v. Veenendaal opge dragen tooneelspel. Jimmy Adler (Jaap Beeldman) verafgoodt de vliegerij en zij. Riny (Greet Beeld - man-Rensink), leeft mee met het werk van haar man. Maar een solo vlucht van New York naar Amster dam met een éénmotorig Nederl. sporttoestel zonder radio, dat is waanzin. Bereikt Jim ziin doel. hij zal worden bejubeld als een held maar zij? Ach. t lot dier arme vrou wen! Het stuk boeide en ontroerde tot tranen toe. Er ging een zucht van verlichting door de zaai toen het vliegtuig was geland. De bede van het dappere vliegers vrouwtje was verhoord, de bede: Lieve God. waak over die kwajon gen van me. En toen barstte er in De Rustende Jager, een tot een ova tie aangroeiend applaus los. LANGED1JK POLITIE. Noordscharwoude. Gevonden: een pak zeeppoeder en een fluwee- len muts. Inl gem.veldw. Bij het „De ut se hes Theater in dcir Nlederlandeo" ging op 13 December de eerste opvoering van „De barbier van Se villa", comische opera in twee acten van Roaslni. De enaccneering ia van Haoa Strohbach. terwijl de musiketc lekhng benut bi) Georg Ptlowaki. Sanders Schier (Bartolo) en Jeannette Wentel (Rosine) ia een der Sleburg-Scapf-Pax Holl. m Maan op vanavond om onder 14.16. 22 Dec. V.M 30 Dec. L.K. Maan 16.27 uur,™ tot morflenoebtend N.M. 8ix 13 JanC .46 uur e.k. VRIJDAG 18 DECEMBER. Hilversum L 416.5 m. 7.16 Het Coro Belmonte (gr.). 7.S0 BNO: Nieuwsberichten. 7.40 Musette en Hawailan- klanken (gr.). 8.30 BNO: Nieuwsberichten. 8.40 Gesprek met Peter. 8.50 De eeuwig Jonge Strauas (gr.). 9.30 Spiegel van den dag (opn.). 9.87 De eeuwig Jonge Strauss (gr.). 10.00 Sep tet Jonny Ombach. 10.30 Voordracht. 10.45 Septet Jonny Ombach. 11.16KJtrechtsch Strijk kwartet. 12.00 Almanak. 12.05 Het groote Om roeporkest (opn.). 13.45 BNO: Nieuwsberich ten. 13.08 Tusschen de bedrijven, gevarieerd programma. 15.00 Klaar voor opname? Draalenl gevarieerd filmprogramma. 16.45 BNO: yjleuwsberichten. 17 00 Zang en piano. 17.80 Het eene woord haalt het andere. 17.45 Aaggenaam, mün naam is: Plet! gevarieerd programma. 18.30 BNO: Nieuwsberichten. 18.40 Sportrevue van de week. Vanaf 19.15 alleen voor de radio-centrales, die over een lijnver binding met de studio beschikken. 18.15 Viool plano. 19.50 Duitsche taalcursus. 30.15 Luchtige avondklanken. 21.45 BNO: Nieuws berichten. 22.00 Tango eft Spaansche wals gr.). 22 20 Klassieke dansen (gr.). 23.00—24.00 Aether romantiek (gr.). Hilversum n. 301.5 m. 7.15—7 40 Zie Hilversum I. 7.40 Ochtend, gymnastiek.- 7.50 Sportnieuws. 8.00 Landbouw voorlichting. 8.15 Voor de binnenschippers. 8,30 BNO: Nieuwsberichten. 8.40 Pianosoll (gr.). 9.00 Morgenspel (gr.). 9.15 Voor de huls- wouw. 9.20 Morgenspel (gr.). 10.00 Gods dienstige uitzending. 10 30 Zang en piano. 11.00 Voor de kleuters. 11.20 Regensburger Domspatzen (gr.). 11.30 Bertus van Dlnteren en zijn orkest. 13.15 Streekprogramma. 12,45 BNO: Nieuwsberichten. 13.00 Programma- overzicht. 13.05 Zang met planobegeleiding. 13 30 Haarlemscbe orkestvereenlging. 14.00 Godsdienstige uitzending. 14.30 Haarlemsche orkestvereenlging en soliste. 15.30 Voor.de vrouw. 16.00 Zang en plano. 16.45 BNO: Nieuwsberichten. 17.00 Voor de Jeugd. 17.80 Harmonika orkest „Alle Neune-' (gr.). 17.45 Spiegel van den dag en BNO: De Jordaner spreekt over sociale nooden. 18.00 Koor van den Nederlandschen Arbeidsdienst (opn). 18.16 Het groote leven in: Vraaggesprek over de voorlichting bij beroepskeuze. 18 30 Mu- sette-orkest en soliste. 19,00 BNO: Engèlsche uitzending: Holland's politieel aspects. Voor de radio-centrales: Jussi BJorllng (gr.). Vanaf 19.15 alleen voor de radio-centrales, die over een lijnverbinding met-de studio beschikken. 19.15 De Melodistèn. 19.45 BNO: Nieuwsbe richten. 19.55 Piet van Dijk en zUn orkest. 20.15 De wetenschap dient de menschheid. 20.46 Planokwartet. 21.20 Symphonteconcert 31.45 BNO: Nieuwsberichten. 22.00 BNO: Actueele beschouwing. 22.10 Avondwüding. -34.00 Zie Hilversum L

Dagblad Noord-Holland, Schager editie | 1942 | | pagina 1