KEG's THEETABLETTEN Veldwachter Teutelink Arbeidsmannen zwaaien af «fl koppen thee IUU uit 1 zakje a 1 2 tabletten EN TOCH DEZELFDE KWALITEIT EVENALSTHEE EEN BLADDRANK Neem n AKKERTJE De Nederlandsche Pijnstiller De dagellflcscne ongeiukkenigst in de bladen geeft U voortdurend de waar- ecbuwlng t verzeker UI Verzeker U »en- tnlnste tegen de geldelijke gevolgen van ten ongeval. Voor een kleinigheid aan premie krijgt U een polla van Zeyl's Persoonlijke Ongevallenverzekering en bent dan volledig beveiligd tegen het fin&ncleele risico van alle ongevallen. Vraagt nog vandaag per briefkaart de buitengewoon gunstige voorwaarden. Amktetdom l Actieve Idtengr. 3W ld 1155»! asenten Leeuwarden I s Sul t enk wart. 173. Tel. 3305 gevraagd i Jarenlang rheuraatiek en ischias. Thans waer nor maal aan 't werk. Dt Heer E. R. te D- schrijft, dd. 27-5- '40? „Sedert jarefl leed ik aaD de linker zijde van mijn lichaam zoo hevig I aan rheumatiek I en ischias, dat ik Jteeds in den herfst en het voorjaar met «zerken moest ophouden. Dit jaar pro- Deerde ik Uw Ovaaltjes en kon reeds na enkele dagen weer normaal mijn werk 3oen. Allen, die dergelijke pijnen hebben, can ik de Ovaaltjes een zeerste aan bevelen." Bij rheumatiek, ischias, spit, verkoud heid, griep, zenuw- en hoofdpijn helpen deOvaaltjes van hetTrineral Agentschap. Deze hebben geen schadelijken invloed op hart, maag en darmen. Neem direct de proef! Ofigineele verpakking van 20 tabletten slechts 60 ets. In alle apotheken en drogisterijen verkrijgbaar. Trtnaral Agentschap, Natsiukade 37S, Amsterdam Anna Paulowna Een geacht en geëerd poli- tieman ging heen. In een ziekenhuis te Alkmaar is Woensdagmorgen overleden: veld wachter Teutelink. Jan Hermen Teutelink werd 28 Januari 1877 te Lonneker geboren. In 1895 nam hij dienst in het O.I. leger en maakte door fcijn ijver en plichtsbetrachting niet alleen pro motie. maar werd ook, als wacht meester der marechaussee, voor zijn optreden in moeilijke en gevaar lijke omstandigheden bij krijgsver richtingen in Atjeh en onderhoorig- heden eervol vermeld, verwierf het Eereteeken en werd. na in 1909 bii een overval ernstig te zijn verwond, in 1910 benoemd tot Ridder 4e klas se der militaire Willemsorde. ..Moed. beleid en ^trouw" zouden ook in zijn verder leven zijn richt snoer zijn. In Juli 1910 gerepatri eerd. ging hij niet op zijn lauweren rusten, maar stelde zich beschik baar voor den politiedienst en werd met irrgang van 20 Mei 1912 agent van politie in onze gemeente. Wij allen weten hoe hij zijn taak ver vulde. Teutelink was geen politie man. die er van hield voor kleinig heden proces verbaal te maken. Met een flinken uitbrander, waarbij ieder wien het aanging, hetzij jong of oud. stond te beven, strafte hü zooiets af en voedde op tot beter schap. Maar. hij had den wind er onder; iedereen had respect voor dezen politieman enieder hield van hem. Echte kindervriend die hij was. waren de kinderen dol op hem. maar een jongen, die wat op zijn kerfstok had. was doodsbe nauwd als hij hem maar in de verte zag aankomen. Als het noodig was trad hij onbevreesd en ongenadig op. Maar overigens was zijn stelre gel: voorkomen is beter dan gene zen. Zelden zal hij verzuimd heb ben 's avonds bii den laatsten trein even te kijken of er.soms verdachte individuen den Polder binnenkwa- Eigen fotó ardhief. men en zonder daar nu juist altijd opdracht voor gekregen te hebben, trok hij er bij nacht en ontij op uit en kon men hem in de meest afge legen uithoeken in het donker te genkomen als hü maar weer eens een ronde maakte. Veel kans gaf hij den boosdoeners niet! Hoe men hem waardeerde bleek wel heel duidelijk bij zijn huldi ging in 1937. ter gelegenheid van zijn 25-jarig ambtsjubileum, toen zoo goed tot uiting kwam. dat niet alleen zijn superieuren en collega's maar de geheele bevolking veld wachter Teutelink hoogachtte. Altijd even plichtsgetrouw bleef hij ook nadien zijn ambt vervullen, zoodat de commissaris der provincie dan ook zonder eenig bezwaar het verzoek kon inwilligen om hem. na het bereiken- van den 65-jarigèn leeftijd, in dienst te laten blijven. Nu zal dan niet meer zijn speu rend oog over onze velden gaan. niet langer meer zal hij voor onze veiligheid waken. Teutelink is van ons heen gegaan; wij zullen hem om zijn ..moed, beleid en trouw" bliiven gedenken. Arrondissementsrechtbank te Alkmaar Vrijspraak gevraagd in meineedzaak SCHAGER CAFéHÓUDER STOND TERECHT. Men zal zich herinneren, dat tij dens de zitting van den economi- schen rechter te Alkmaar in Sep tember j.1. eer)- Schager caféhouder C. D. H. genaamd, werd gevangen gehouden als verdacht van meineed De man zou het ging om een clandestiene slachterij in de schuur achter de woning van den verdactf? te bij het verhoor, dat de mare-^ chaussee en een ambtenaar hem af namen o.m. verklaard hebben, dat eén zekere van 't Hof medeplichtig was geweest aan deze slachtipg. Bii den economischen rechter werd hij als getuige gehoord en toen ontken de h;j. dat hij zich zoo positief had uitgedrukt. Hiizou nl. zoo be weerde hü tijdens de zitting slechts het vermoeden geuit hebben; dat van 't Hof bij die clandestiene slachting betrokken was. Dinsdagmorgen werd H. voor de rechtbank gedaagd en de beide ma rechaussees werden als getuigen ge hoord. Waar echter geen van bei den positief kon verklaren, dat H. den naam van 't Hof genoemd had als een der slachters, maar dat het zeker wel mogelijk was. dat .hij slechts dat vermoeden heeft geuit, en nadat verdachte zelf nog eens pertinent verklaarde, dat hü bij den economischen rechter de waar heid had gesproken, kon de Officier niet anders dan vrijspraak vragen. Bij welken eisch mr. Buiskool zich1 geheel aansloot. ANDERHALF JAAR TEGEN FIETSENDIEF GEëlSCHT. De Officier heeft nog niet zoo heel lang geleden gezegd, dat hü in de toekomst zijn eisch t.a. van fietsendieven nog eens zou verhoo- gen.-als de diefstallen niet ziender- oogen verminderden. Welnu, het is niet bij deze waarschuwing kunnen blijven, want nog steeds worden er rij wieldieven gesnord en nog steeds verdwijnen er vele karretjes, die even onbeheerd staan. Deze keer stond terecht de schip per D. D. uit Koedijk, die niet min der dan zes fietsen had gestolen, de rijwielen demonteerde en de onder-c deelen. welke hii niet kon gebrui ken. in het kanaal wierp! Toen de president hem vroeg, waarom hij.tot het plegen van deze feiten rwas gekomen, luidde het ant woord: Omdat mün eigen fiets ge stolen was! (pMW6c'$ li Hetttyestkutk Een novelle van Per Lund 1. Op het verlaten perron oogde de eenlge reiziger, die aan het kleine bergstation wad uitgestapt, het ver tikte aan het loket, waarvan het en hijgend zocht dit zijn weg in de grauwe schemering. Het roode licht als een vurig oog op de achterste wagen, steeds kleiner wordend, om tenslotte in een bocht van de spoor baan te verdwijnen. Een sneeuwvlaag joeg de achter gebleven reiziger in het gezicht en haastig nam hij zijn bagage op. Hij tikte aan het loket, waarvan het raampje na eenig" oogenblikken ge opend. werd. De eerstvolgende bus naar Bagndal vroeg de man in de blauwe ulster kort. Die gaat pas om zeven uur vanavond door de groote sneeuwval, mijnheer. Maar de wachtkamer is hiernaast, voegde dé beambte er be leefd aan tce, en schoof het loket weer dicht, hiermee te kennen ge vende dat nadere discussie nutteloos was. De reiziger keek op zijn polshor loge. Bijna vijf* uur. Ruim twee uur oponthoud dus. Hij uitte een ver- wensching en bleef besluiteloos staan. Het kale perron was nu direct geen aanlokkelijke plaats om te blijven wachten. De afstand te voet afleg gen met zijn bagage langs een on begaanbare weg was ondoenlijk; er bleef dus niets anders over dan Het zich in de wachtkamer zoo comfor tabel, als maar eenigszins mogelijk zou zijn, te maken. Hg bracht zijn bagage in het houten vertrek, dat als wachtkamer moest dienst doen. Een klein potkacheltje verspreidde er een flauwe -warmte, die weldadig aandeed na de ko'.de bulten. De rei ziger trok '4jn overjas uit en begon het vuur op te rakelen. Een paar houtblokken deden het weldra snor ren en Sven Södersen wreef zich be- hagelijk in de handen. Over zijn streng gezicht gleed een glimlach. Och, per slot van rekening was het allemaal zoo erg niet. Dit onvoor ziene oponthoud mocht in geen ge val zgn stemming bederven. Alleen En toen de president hem daarna vroeg, waarom hij dan meer dan één fiets gestolen had. antwoordde verdachte dood-leuk: Omdat ik goe de banden om mün wielen had en ik goede banden terug wilde heb ben! De eisch was V/f laar Mr. Buiskool meende, dat deze verdachte een eigenaardig karakter had en dat deze diefstallen als het ware een probleem waren en vroeg zich af of deze man geen ziekelijke neiging had om fietsen te stelen en vroeg daarom de uiterste clementie. Economische rechter Nieuw artikel aan de markt Den Helder heeft de primeur Het menu van de keuken aan den Geestersingel te Alkmaar is al weer niet een artikel uitge breid. zoodat de clientele thans ook verzekerd kan zijn van een lekker toetje. Wat denkt U van een maize- na-pudding? Of van een scho teltje sagopap? Of van het on overtrefbare bindmiddel, dat aardappelmeel is? Welk een mogelijkheden! Vooral voor de kok. die welis waar al lang in de melk zwom. maar een groot gebrek-had aan de hoofdproducten voor het ma ken van papjes, ë.d.1 Er is van het voorjaar in den Helder een flinke partij aardappel meel. maizena en sago gestolen en vrijwel de heele hoeveelheid is aan de markt gekomen. Tot groot geluk van de afnemers, was echtèr niet bekend, dat de producten van die$. stal afkomstig waren, zoodat zij niet voor heling vervolgd werden. Hoe de zaak* uit kwam. weten wij niet. maar het zij genoeg U te ver tellen. dat honderden pakken van de hand werden gedaan, sommigè rechtstreeks aan den verbruiker, ve le echter aan ..tusschenhandelaren". die dus als zwarte lieden aange merkt dienen te worden. Daar waren de firmanten A. J. Flink en Th. M. v. Arnhem, beiden te Den Heidér. die samen-een klei ne 500 pakken maizena gekocht hadden en daar in elk geval een 470 pakken weer van verkocht hadden, natuurlijk tegen een behoorlijken winst. Beide heeren kregen heden drie weken gevangenisstraf. De kruideniersbediende M. C. Kuiper uit den Helder kreeg ook al drie weken voor den koop en verkoop van 160 pakken maizena. K. L. J. Luiten uit Den Helder. Een officieel afscheid. VGRAVENHAGE, 17 Dec. Terwijl op 13 Noveipiber j.1. de diensttijd der arbeidsmannen in 24 N.A.D.-kampen eindigde, loopt die periode van 5y<i maand op Vrijdag 18 December, dus heden, voor de bewoners der overige 25 kampen af. Dan gaan rond 4000 arbeidsmannèn weer terug naar hun woonplaats, in geestelijk zoo wel als in -lichamëiijk opzicht ge sterkt. De arbeidsdienst heeft zijn stem- pef op hen gedrukt en het is. clan ook geen wonder, dat de werkge ver, die nieuwe arbeidskrachten zoekt, in steeds grooter getale don voorkeur zal geven aan de man nen, die hun arbeidsdienstplicht hebben vervuld. Heden wordt in 25 kampen of- fioieel afscheid genomen. On plechtige wijze leveren de arbeids mannen hun eerewapen, dc exrer- citieschop in, nadat zij voor het laatst nog eens hun blik hebben laten gaan over bet werkobject. waar zij met kracht en doorzet tingsvermogen hebben gezwoegd en waar hun verbondenheid met den Nederlandsehen bodem zoo duidelijk tot uitdrukking kwam. Een feestmaaltijd, waarvoor ook de burgemeester en talrijke andere bewoners uit de omgeving van het kamp zijn uifgenoodigd, wordt gehouden en dan volgt de vroo- lijke gemeenschapsavond, waarop vooral de kaderleden van jém t kamp hun beste beentje voorzet ten. Want vanavond mogen de arbeidsmannen als toeschouwers genieten. Tezamen met de dorpsbewoners wordt een gezellig maar tegelijker tijd ook ernstig afscheidsfeest ge vierd. De N.A.D. heeft nu Vrijdag dus geen arbeidsmannen meer onder den schon, maar dat beteekent niet, dat er geen arbeid meer wordt verricht. Zeer veel zelfs, echter in een ander opzicht, want op 4 Januari 1&42 moet een nieu we lichting, ditmaal van 10.000 arbeidsmannen worden ontvangen, waarvoor dan pl.m. 55 kampen in gereedheid moeten zijn gebracht. die ook al een aardige partü kon gebruiken, werd een maand toege dacht. omdat hii het heelemaal niet nauw neemt met de distributiebe palingen en vier dagen nadat hij voor een vleeschgeval gevonnist was. reeds gesnort werd met. den handel in maizena! Eveneens met een maand werd gestraft F. D. Lampert. die een par tij sago en maizena gekocht en ver kocht had en die eigenlijk de man is. die al de andere verdachten hier op de mat ..bracht". Al de overige slachtoffers werden met geldboetes gestraft, t.w.: D. Lenstra, kellner. 75 gulden: Ja. K. Dienaar, zonder. 75 gulden; J. J. A. Dunselman, winkelier. 100 gulden: G. L. Borgelt. juwelier. 75 gulden; J. D. List. caféhouder. 75 gulden: Ja. J. Snor. winkeljuffr.. 100 gulden: D. Struyff. zonder. 50 gulden: J. Greven. kolenhandelaar 25 gulden: Aa. M. P. van Es. zonder. 30 gulden: H. v. d. Blom. caféhouder. 100 gld.; Ca. Mulder, zonder. 30 gulden. Alle veroordeelden wonen in Den Helder. Tarwetelers zwaar gestraft Gevangenisstraf en geld boetes. Telers van landbouw- en' tuin bouwproducten kunnen er op aan. dat zij geen genade vinden bii den economischen rechter, wanneer zij als verdachte moeten verschijnen. Zij toch worden beschouwd als de ménschen. die de bron vormen van den zwarten handel, als de lieden; die de hoofdschuldigen zün van het geknoei met distributieartikelen. Ook hedea werd weer twee keer een voorbeeld gesteld: De landbouwer J. Onderdiik uit Middenmeer had bij- het dorschen van zün ta'rwe kans gezien, om ver schillende zakken tarwe achteruit te zetten, zoodat hij clandestien kon verkoopen een 175 zak a 75 kg. per zak. Hij werd heden veroordeeld tot 3 maanden gevangenisstraf en een boete van 3000 gulden, in welke boete de winst, verdisconteerd is. Zijn familielid J. C. Onderdiik te Middenmeer haalde hetzelfde grap je uit bij het dorschen. V/aar slechts bewezen werd het verhandelen van 50 mud tarwe kreeg deze landbou wer een gevangenisstraf van 3 maanden en een bijkomende boete van 1750 gulden. Officieele mededeelingen NIEUWE ZAKBOEKJES VOOR DE ERKENDE MARKTVEEHANDELA- REN UITSLUITEND BESTEMD VOOR DE LEVERING VAN SLACHTVEE. Met ingang van 15 December 1942 is een regeling in werking getreden, welke inhoudt, dat al het vee dat op slachtveemarkten en door het bedrijfschap voor Vee en Vleesch aangewezen leveringsplaatsen gele verd moet worden, door de erken de marktveehandelaren ingeschre ven zal moeten worden in daartoe door voornoemd Bedrijfschap op nieuw uit te geven zakboekjes, wel ke uitsluitend gebruikt moeten wor den voor de levering van slachtvee voor die markten waarvoor men is toegelaten Tot dusver moest men als erkend marktveehandelaar zün zak- Aanvaring op bet IJ Gemeen te veerboot bleef dank zij waterdichte schotten drij ven. AMSTERDAM, 17 Dec. In de duisternis heeft Vrijdagavond op het IJ nabij de Surinamekade een aanvaring plaats gehad tusschen een gemeenteveerboot van den dienst de RuyterkadeBoorstraat en de „Hontestroom" van den dienst AmsterdamZwolle der N.V. Reederij Koppe. Weliswaar waren, toen de sche pen elkaar naderden, dè noodige seinen gewisseld, doch klaarblijke lijk waren deze op de „Honte stroom" veükeerd begrepen, zopdat dit schip, inplaats van te stoppen, bleef doorsareh, hetgeen de kapi tein van de gemeenteveerboot eerst bemerkte, toen hét voor een uitwijkings-manoeuvre te laat was. Met een harden slag voer rie „Hontestroom" aan bakiboord op de veerboot in, waardoor deze een groot gat in de scheepshuid kreeg, gedeeltelijk ook onder de water lijn. Gelukkig wist het personeel van de veerboot een paniek aan boord te voorkomen en alle 80 opvarenden werden zoo spoedig mogelijk op de „Hontestroom" overgebracht en later aan wal gezet. De Veerboot, die dank zij haar wachterdichte schotten was blii ven drijven, moest uit de vaart worden genómen en werd door een politieboot naar het dok gé- sleept, waar zij zal worden her steld. Laren onze spinnerijsfad Razzia vaiji den C.C.D. Woensdag werd dóór ruim 40 ambtenaren van den C.C.D. in de gemeente Laren (N.H.) een ware razzia gehouden. Bijna huis aan huis werden de woningen door zocht. Het gevolg was, dat tegen ruim HO personen proces-verbaal werd opgemaakt wegens het on bevoegd in bezit of voorraad heb ben van schapenwol. Er werden meer dan 50 spinnewielen in be slag genomen, benevens talrijke groote en kleine partijen schancn- wol. Voorts werd tegelijkefijd nog een half varken, vet, vleesch, rog ge. tarwe en kaas in beslag geno men. Alles is 's avonds öp groote wagens naar Hilversum vervoerd. Opbouw In hei Oosten. Overal ont daan nieuwe hutzen en (tallen, een «eeken van den wederopbouw In het and PK Jacob-0 H-P H m was het heel jammer (Lat hij Gun nu vanavond niet meer zou zien, maar ze waren in hef sanatorium wat be trof het sluitingsuur, onverbiddelijk Zgn kleine Gun, vier lange maanden had hij haar niet gezien, maar hij zou 'nu ook drie weken hier blijven; zijn geheele kerstvacantie. De oogen van den jongen bedrijfsleider Söder sen hadden een diepen glans. Eiken dag zou hij haar opzoeken. Hoe zou zijn kleine meisje het maken? Haai brieven vertelden hem altijd zoo wei nig over haar gezondheid. Ging ze wel vooruit? Hij wist het niet. Bij zijn laatste bezoek had de dokter nog niets positiefs kunnen zeggen, toen h\j naar de stand van zaken had geinformeerd bij een persoonlijk onderhoud. - We moeten geduld hebben, was zijn antwoord geweest. Sven Södersen ijsbeerde met de handen in zijn zakken door het ver trek, blee$ van tijd tot tijd stil staan om een vergeelde prent aan den wand te bekijken of een mistroostige blik door net venster te werpen. Het kleine electrische lampje ver lichtte de ruimte slechts spaarzaam, zoodat het onmogelijk was een boek of een krant te lezen. Sven Södersen veegde een opening op de beslagen vensterruit. Dc schemering werd elke minuut dieper en het was on mogelijk buiten nog iets te onder scheiden. Alle contouren waren ver vaagd en ineen gevloeid tot één grijze muur. Weer-speelden hem die woorden van dokter Fjaer door het hoofd. We moeten geduld hebben. Geduld. Zijn lippen vormden het woord zonder .et uit te spreken. Hoelang hadden ze al geduld gehad. Met Januari -vas al weer ander- hal- jaar van haar jonge leven ver- Toren met het wachten op haar ge nezing. Zou ze wel ooit genezen Hij schrok van zi,n eigen gedachten. Natuurlijk zou ze beter worden. Dan pas zou voor hen beiden een geluk kige tyd aanbreken. Hij zuchtte. Het wachten vie. soms zoo zwaar, dat het bgna onmogelijk leek het nog langer vol te houden. Maar het moest immers oir Gun. Ze was zoo moedig en berustend, terwijl hij niets anders deed dan zichzelf moeilijk heden scheppen. Een voortreffelijke eigenschap, bedacht hij een pgp op stekend. Hij blies een rookwolk uit en schoof een stoel bij den kachel, die al rood begon te staan. Achter over geleund met zgn beenen rècht- uit gestrekt rookte Sven Södersen in gedachten verzonken voort. Het was bij - evenen, toen met luid geraas weer een trein binnenstoom- de. Sven ontv aakte met schrik uit zijn gemgmer, herinnerde zich dan plotseling dat hij nog steeds in de wachtkamer van het station Bagn dal zat. Hij stond op, rekte zich be- hagelijk uit en begon zich weer reis vaardig te maken. Met een laatste blik op het roodgloeiende kacheltje stapte hij op het besneeuwde perron, dat door enkele lampen schemerig werd verlicht. Er stonden riu drie reizigers bij het loket, toen Sven zijn biljet afgaf Gezamenlijk liepen ze naar de gereedstaande autobus, waar alle bagaje werd ingeladen. Ho lang hebben we noodig naar Bagndal, vroeg iemand den chauf feur, toen deze zich achter het stuur zette. Dat zal wel een uur of twee worden, was het opwekkende antwoord. Sven zuchtte gelaten en nestelde zich op een van de banken. De felle schijnwerpers voorop den wagen verlichtten de ingesneeuwde bergweg tusschen de rotsen door. De banden van den auto waren geluk kig voorzien et sneeuwkettingen, zoodat de tocht nog betrekkelijk snéi ging. Toch wa. Sven Södersen big dat ze er waren. Een heele dag door brengen ln treinen en bussen was vermoeiend. Wordt vervolgd. boekje gebruiken, zoowel voor het handelsvee als voor het vee. dat voor de slacht geleverd moet wor den. Met ingang van bovengenoem- den datum mag zulks niet meer en moet men voor elke markt, waar voor men erkend marktveehande laar is. een afzonderlük zakboekje hebben. Zü. die hiervoor in aanmerking komen, ontvangen van het Bedrijf schap voor Vee en Vleesch een schriftelijk verzoek om het ver schuldigde bedrag (f 0.50 per- zak boekje) op girorekening 446800 te storten, waarna het zakboekje. - eventueel meer zakboekjes, hun zal (zullen) worden toegezonden. APPELEN MET KERSTMIS, In verband met de beschikbaar stelling in het agn. stadgebied van appelen op bon ..reserve 3-73" zul len detaillisten in appelen in dit gebied gedurende het tijdvak van 17 tot en met 20 December 1942 door de plaatselijke verdeelingscommis- sies van het bedrijfschap groenten en fruit van appelen worden voor zien. Zij dienen de door hen van hun klanten ontvangen bonnen ..re serve 3-73" vóór Zaterdag 9 Januari 1943 in te leveren bli de plaatselij ke verdeelingscommissies. die voor een eventueele herbevoorrading zullen zorgdragen. VERPLICHTE VEELEVERING. Tot nog toe werden wrakke runderen in mindering gebracht voor 5/3 X het geslacht gewicht. Daar dit aanleiding gaf tot misver stand bii de veehouders zullen met in gang van 7 Dec. 1942 wrakke dieren in mindering gebracht worden voor de leveringsnllicht van den betrokken leverancier-veehouder voor het vplle levend nuchter gewicht. HUISSLACHTING VARKENS. Aan belanghebbenden wordt mede gedeeld. dat een tweede vergunning voor het aanhouden van een huis- slachtingsvarken bii den Plaatseüiken Bureauhouder kan worden aange vraagd door hen. die vóór 1 Novem ber in verband met hun voederoositie geen twee varkens Aegeliikertiid kon den aanhouden en in verband met hun gezinsgrootte meenen wél voor een tweede varken in aanmerking te ko men. Vanzelfsprekend moet dit tweede varken eveneens vóór 1 Februari 1943 geslacht worden. OFFICIEELE PUBLICATIE VAN DEN GEMACHTIGDE VOOR DE PRIJZEN. Bericht no. 144. Maximum kweekers- en verbruiker»» prijzen voor Kerstboomen. De Gemachtigde voor de Prjiizen wijst er op. dat tot dusver voor Kerst boomen geen priizen zijn vastgesteld en dat voor die artikelen dus de prii zen van vóór 10 Mei 1940 van kracht ziin. De Gemachtigde voor de Prijzen zal niet tot vervólging overgaan, indien de hieronder aangegeven maximum kwee kers- en verbruikerspriizen niet wor den overschreden. SoS kSad KC-S CS:= SSgJ wc •ors'C.ü oJï rïüss IsJS-ï?* e. 3 aiïsS'cas Ö*.S8 tot 50 c.m. "f 0.15 f 0.60 50 cm.—1 m. f 0.30 f 1.20 1 m. —1.50 m. f 0.70 f 2.80 1.50 m.—2 m. fl.10 f4.30 2 m.—2.50 m. f 1.40 f5.60 2.50 m.—3 m. f 1.80 f 7.20 3 m.—3.50 m. f2.10 f8.40 3.50 m.4 m. f2.25 f9.—- Hoogere prijzen worden als overtre ding van de Prijzenbeschikking 1940 no. .1 vervolgd. e N Jn Sis «3 «6 g[nti Cjj-o g RADIOPROGRAMMA ZATERDAG 19 DECEMfcER. Hilversum I. 415,5 m. 7.15 Gramofoonmuziek. 7.30 BNOf Nieuws berichten. 7.40 Instrumentaal operette pro gramma (gr.). 8.05 Duitsche taalcursus. 8.30 BNO: Nieuwsberichten. 8.40 Gesprek met Peter. 8 50 Suite concert (gr.). 9.30 Spiegel van den dag (opn.). 9.37 Suite concert (gr.). 10.00 Orgelconcert. 10.30 Sta er een oogenblik bij stil. 10.45 Francis Keth en zijn orkest. 11.30 Orgelconcert. 12.00 Almanak,- 12.05 Frans Wouters en zijn orkest. 12.45 BNO: Nieuwós- berlchten. 13.00 Boyd Bachman en zijn orkest. 13.45 Lezing „Arbeidsdienst". 14.00 Plano- voordracht. 14.30 Europeesche tljdschrlften- schouw. 15.00 Bonte middag. 16.45 BNO: Nieuwsberichten. 16.53 Dansorkest (gr.). 17.00 Lajos Veres en zijn orkest. 17.30 „Corruptie"., luisterspel. 18.00 Orgelspel. 18.30 BNO: Nieuws berichten. 18.40 Radio-raadsel-rubriek. 19.00 BNO: Politiek weekoverzicht. Vanaf 19.15 alleen voor de radio-centrales, die over een 'lijnverbinding met de studio beschikken. 19.15 Amusementsorkest en solisten. 20.15 Plano voordracht. 20.40 Cello en plano. 21.10 Sym„ phonle-orkest (gr.). 21.45 BNO: Nieuwsbe richten. 22.00 Klanken uit jie Balkan (gr.). 22.20 Bezoek bi) Casanova's en Don Juan's (gr.). 23.30—24.00 Dansen op filmlledjes (gr.). Hilversum II. 301,5 m. 7.15—7.40 Zie Hilversum L 7.40 Ochtend gymnastiek. 7.50 Brandende kwesties (opn.). 8.05 Barnabas von Geczy en zijn orkest (gr.). 8.30 BNO: Nieuwsberichten. 8.40 Orkest-suites (gr.). 9.00 Orkest van den Duitschen Arbeids dienst (opn.). 9.15 Voor de hulsvrouw. 9.30 Orkest van de Duitsche Weermacht en een mannenkoor (opn.). 10.00 Godsdienstige uit zending. 10.30 Pianosonaten (gr.). 11.00 Voor de Jeugd. 11.20 Kinderkoor (opn.). 11.30 Sym- phonlsch voormiddagconcert (gr.). 12.30 Boe renland in boek en krant. 12.45 BNO: Nieuw- berichten. 13.00 Programma-overzicht. 13.05 Viool en plano en zang en plano. 14.00 Gods dienstige uitzending. 14.30 Theo Uden Masman en zijn dansorkest (opn.). 15.00 Rotterdamsch Philharmonlsch orkest en solisten. 16.00 Or gelconcert (gr.). 16.15 Voor de Jeugd. 16.45 BNO: Nieuwsberichten en spiegel van den dag. 17.00 BNO: Uitzending voor Nederland- sche zeelieden. 17.30 Nederlandsche koorzang (opn.). 18 00 Als lk *t voor 't zeggen had. 18.10 Landmans Lust. 18.30 Nederlandsche volks klanken. Vanaf 19 15 alleen voor de radio- centrales. die over een lijnverbinding met de studio beschikken. 19.15 Licht orkestconcert (gr 19.45 BNO: Nieuwsberichten. 19.55 Licht orkestconcert (gr.). 20.15 Van de eene melo die in de andere fgr.). 21.45 BNO: Nieuwsbe richten. 22.00 BNO: Actueele beschouwing. 22.10 AvondwUdlng. 22.20—24.00 Zie Hilver sum I. Hoofdredacteur A. R- Jonker Plaatsverv. van den hoofdred. buitenl en stadsnieuws Den Hel der A C van Kampen Binnen land alg report en streeknieuws A. Eriks Haagsche redacteur P E H M Vecberne. Den Haag Verantwoordelijk voor de adver tenties. Schager editie G Schoorl, Schagen Verantwoordelijk voor dé advertenties Heldersche editie J. Visser, Den Helder.

Dagblad Noord-Holland, Schager editie | 1942 | | pagina 2