KEG's De V.ï.ï.'s en de Kerstfeest van de Landvrouwen gemeente-subsidies VOETBALPROGRAMMA Humpry Davy, THEETABLETTEN te Alkmaar (jwnvoc RADIOPROGRAMMA j eens a. othel.orsieer- ling. ater groot schei kundige en uitvinder van den veiligheids- lamp der mijnwerkers, I klota op .door ze'fsiu- d e. Ook kunt on- kiimmen door technische zelfstudie. Volg de beproefde PENA-met:iode. •Vraag prospectus No. o K Pijnen in de ledematen verdwenen. Uc kan weer wan delen als vroeger. Mevr. M. L U W. schrijft, dd. 25-1-'40: „Sedert jaren leed ik aan scheuten in fede ledematen en Cpijn io de kniege- K wrichten, zóó he vig, dat ik af en toe een «tok gebruiken moest. Reeds na het gebruik van enkele Ovaaltjes kon ik des nachts weer slapen en thans na eenige maanden zijn de pijnen heelemaal verdwenen en kan ik ondanks mijn 62 jaren en 106 Kg. lichaamsgewicht weer loopen als vroeger." Bij rheumatiek, ischias, spit, verkoud heid, griep, zenuw- en hoofdpijn helpen deOvaaltjes van hetTrineral Agentschap. Deze hebben geen schadelijken invloed op hart, maag en darmen. Neem direct de .proef! Origineele verpakking van 20 tabletten slechts 60 ets. In alle apotheken en drogisterijen verkrijgbaar. Trlaaral Agentschap Nasiautade 37J. Amsterdam 0É koppen thee II ES uit 1 zakje a W W 12 tabletten EN TOCH DEZELFDE KWALITEIT. EVENALS THEE EEN BLADDRANK ONDERLINGE OORLOGSSCHADE Verzekering Moctschappij MOLESTVERZEKERINGEN VOOR- beschadiging van gebouwen, inboedels, inventa.issen, vaar tuigen, ehz. bedrijfsschade en huurderving, ook voor binnenvaartuigen; persoonlijke ongevallen; geld, geldswaarden en preciosa Haifjaarlijksche Schaderegeling Meer dan 500.000 deelnemers verzekerden reeds voor ruim f. 7.500.000.000," Voegt daarbij ook Uw belang en vraagt inlichtingen bij Uw ttn Assurantie bezorger I Alkmaar. 22 Dec. In hotel Proot te Alkmaar kwa men heden een 200 landvrouwen en genoodigden ter viering van het eerste Kerstfeest van den Landstand bijeen. De landvrouw^nleidster mevr. D. de HaanBosker verheugde zich over de groote opkomst en wees er op. dat deze dag in het teeken stond van de geestelijke verdieping, ge heel in de sfeer van den adventtijd. Hierop zong mevr. PijperBaas op de wijs van ..Stille Nacht" een toepasselijk Kerstlied. Een woord van den boeren- leider. Het woord was hierop aan den boerenleider, den heer J. Saai. die overtuigd was. dat voor ons land en Europa een nieuw Europa zal gloo- ren. Een jaar van groote zorg ligt achter ons. Er is slechts één weg om uit het moeras te komen en die weg ligt in het Oosten. Slechts in nauwe samenwerking met de lots- verbondenen zullen wij herwinnen wat door verblinde voormannen verloren ging. Nu de Landstand naast het voedselbureau de plaats gekregen' heeft die hem rechtens toekomt, zal deze zich in N.H. be ter kunnen ontplooien dan tot nog foe het geval is geweest. Voor 100 pet Zijn rede vervolgende betoogde spr. dat de Landstand voor 100 pet. de Nationaal Socialistische beginse len onderschrijft. Wie meent, dat de Landstand een boerenbondje zal blijven is abuis. Spr. eischt niets dringends op. maar vraagt aller me dewerking. De bijloopers in den Ne- derlandschen Landstand mogen bij loopers blijven, mits ze geen tegen- loopers worden. Spr. is zich bewust, dat de Landstand nimmer in amb tenarij mag verstarren. Slechts de Landstand zal de boeren den weg wijzen. Veel hebben wij reeds Voor den boer kunnen doen. maar nog veel meer zullen wij kunnen doen. ..Nederland zal Nederland blijven", met deze boodschap is de leider der N.S.B.. thans de leider van het Ne- derlandsche volk. uit Berlijn geko men. Men kan dus gerust zijn. Wij zullen zeker landen in een veilige haven. De Kerstversiering. Hierna vertelde mej. Grootegoed een en ander over de woning- en tafelversiering met Kerstfeest en over het klaar maken van versna peringen tijdens de feestdagen, daarbij aan alle aanwezigen een vouwblad, uitgave van de Huishou delijke Voorlichting ten Plattenlan- de. verstrekt werd. Mevrouw Bommezij.Schaak spreekt. Mevr. Bommezij—Schaak stelde voorop, datde - volks^enooten-niet- bberèh.' nimhièr de mbëilijkhed'en van den boer en den boerenarbeider zullen'begrijpen. Deze tóch zijn alle dagen, ook des Zondags aan hun ar beid gebonden, wil de voedselvoor ziening van ons volk functioneeren. De boer heeft nog zijn marktdagen. De arbeider kreeg wel zijn sociale verbeteringen, maar boette de goe de verhouding die er tusschen hem en den boer bestond, in. Zij wees op de historische betee- kenis van den 13den Dec. 1942 voor ons volk. De leider der N.S.B. is thans in de gelegenheid gesteld meer voor ons volk te doen. Tot de twijfelaars zegt spr. ..Doe onder al le omstandigheden uw plicht als mensch". Aan den bezetter dankt de boer oo het oogenblik een rede lijk bestaan. De maaltijd. Hierna begaf men zich aan een gemeenschappelijke maaltijd. die zich door een gezellige sfeer ken- markte. Na den maaltijd werd nog het woord gevoerd door de heeren Ouwerkerk en Bakker, waarna Me- raike en Maaike de aanwezigen kos telijk met voordrachten vermaak ten. Onder leiding van Jac. Jansen voerde een vrouwenkoor, onder mu zikale begeleiding een Kerstcantate uit. De Kerstrede van de Prov. Landvrouwenleidster. Het hoogtepunt van den feestdag was de Kerstrede van de Próv. Landvrouwen-leidster, die in bloem rijke taal van haar geloof in een betere wereld getuigde. Zeker is nooit Kerstfeest gevierd onder zulke -moeilijke omstandighe den als die van deze dagen. In ge dachten ging ze naar de jonge man nen. die. aan het Oostelijk front vechten tegen de bolsjewieken. Van deze jonge mannen hebben velen het hoogste offer gebracht dat ge geven kon worden, nl. hun leven. Mogen de rouwdragenden hun oogen gericht houden od het Chris tuskind. welks geboorte wij thans weer herdenken. In het eigen land bracht het thans bijna beëindigde jaar veel haat. tweedracht en wantrouwen, maar laten wij vrouwen niet toegeven aan die gevoelens. We hebben el kaar noodig en alleen door samen werking komen wij tot een betere toekomst. We willen l^et platteland tot gróoten bloei zien te brengen, daartoe moeten we daarin leggen de eigen ziel. Het Kerstfeest maakt het besef levendig van het belang van den boer bi.i de zon. Wij voelen onze verbondenheid met den bodem en ons verleden en onze afhanke lijkheid van den Schepper en Zijn bestel. We willen antwoord op -de vraag: Waarom deze verwording in onzen tijd? Voor de meesten was het leven een jacht naar goud en zij verstikten daarbij in egoisme en hebzucht, haat en vijandschap, klas sen- en standen waanzin. Aan ons is de taak om andere vrouwen door liefde voor ons te winnen. De hin dernissen die zich op onzen weg zullen bevinden, kunnen ons slechts krachtiger maken. Wij zullen ze overwinnen. Dan zal de grauwheid en donkerheid van het aardrijk, ver dwijnen en de schoonheid van het platteland en der Nederlandsche samenleving weer voor ons leven. Zoodat wij begrijpen wat het is als reine kinderstemmen zingen: ..Vre de op aarde". Dan zal langzaam-aan in óns het besef ontwaken dat dit het begin is van het nieuwe en dat de boodschap van liefde eindelijk begrepen zal worden. Spr. eindigde met een declamatie van het gedicht Winterwende. De sluiting. De boerenleider Tan Saai sprak een kort slotwoord, waarin hij con stateerde. dat de dag een goede was geweest. Hij hoopte dat het gespro kene ter harte zal worden genomen, dan zal het volgende jaar zeker be ter zijn. Het Vreemdelingenverkeer dient economische, sociale en cultureele belangen. Alkmaar. 22 Dec. In een hedenmiddag door de Fed. van V.V.V.'s in N.H.. onder leiding van Mr. J. P. Bosman belegde ver gadering kwamen in Kinheim de plaatselijke V.V.V.-vertegenwoordi gers en een zevental burgemeestèrs w.o. die'van Alkmaar.ScKootl. Eg- mond. Bergen en Beverwijk bijeen. Dë hëe'r v7 'd. LaAft. waafrr. dir. van de A.N.V.V. te 's-GraVenhagë zette de beteékenis van het V.V.V.-we- zen vóór de welvaart van ons land uiteen en drong er bij de burge meesters op aan, uit een oogpunt van welvaartspolitiek. de plaatse lijke V.V.V.'s de noodige subsidies tóe te kennen. Na een inleidend woord door Mr. Bosman, die de historische wording van het ViV.V. wezen in ons land in h,et licht stelde, besprak de heer v. d. Laan de organisatie van het V.V.V.-wezen. Voor 60 jaar werd de lste vereeniging in Valkenburg op gericht. De economische factor speelde daarbij een groote rol. Het duurde tot 1935 voor werd nage gaan. hoeveel het vreemdelingen verkeer in het laadje bracht. Uit voerig besprak spr. het rapport ba ron Kraaienhoff. er op wijzende, dat de voordeelen van het vreem delingenverkeer een openbaring werden. Ook later verschenen rap porten werden door spr. genoemd. Uit de statistiek van het Centraal Bureau bleek, dat voor den oorlog de Amerikanen, uit hoofde van het vreemdelingenverkeer. 1 milliard naar Europa brachten. Hiervan ging 500 millioen naar Frankriik en 200 millioen naar Italië. Nederland kreeg slechts 10 millioen. België 5 maal. Boedapest 2 maal en Noorwe gen 3 maal zooveel als Nederland. Het rapport Kraaienhoff bracht een .ommekeer in de rijkssubsidie. Men begreep, dat er iets niet in orde was. want Nederland gaf uit hoofde van De Nederlandsche Volksdienst feit reeds 35.000 vrijwillige me dewerkers en duizenden leden. Blijft geen buitenstaander, sluit U ook aan. Kerstfeest aas het Oostelijk front. De posteD, die afgelost rijn. krijgen hun pakketten SS PK Wiesebach-F-P m het Vreemdelingenverkeer 40 milli oen uit. Het Statistisch Bureau schat het cijfer voor het vreemdelingenver keer voor ons land op 100 millioen. voor de schoenenindustrie op 29. de rubber op 10. bet papier op 38. de tricotage op 27. de wol op 50. tapij ten op 30. aardewerk op 7 en de baksteennijverheid op 18 millioen. De vreemdelingenindustrie slaat dus een goed figuur. Wat dit voor de gemeente beteekerit. toonde spr. aan de hand van cijfers van den wethouder Troostheide uit Biltho- ven. die de subsidies aan de V.V.V.'s de zilverdraad noemde, di^ gouden vruchten voortbrengt. Ook bij de sociale zijde van het vreemdelingenverkeer stond spr. stil. terwijl hij tevens de cultureele taak er van naar voren bracht. De regeering ziet dit in. er werd een rondschrijven gericht aan de commissarissen der provincies, met als gevolg, dat de prov. N.H. voor een prov. organisatie f 12000 uittrok en die bestemde voor den opbouw van het organisatorische werk. Uit voerig stond spr. stil bij het mooie organisatorische werk. dat door de A.N.V.V. reeds tot stand was ge bracht. waaruit bleek, dat er reeds een V.V.V. wetenschap is ontstaan. Spr. gaf de burgemeesters in over weging. zich van de plaatselijke or ganisaties op de hoogte te stellen, voor het toezicht in het bestuur een vertegenwoordiger van het gemeen tebestuur aan te wijzen en het V.V.V.-werk krachtig te steunen en niet te wachten op de richtlijnen, die zullen komen. De plaatselijke belangen toch verschillen te zeer om voor een subsidie een bedrag van 2 a 2V> cent va£t te stellen. Voor een industriestad, met weinig vreemdelingenverkeer en een groot zielental moge dit genoeg zijn. voor een badplaats met in hoofdzaak vreemdelingenverkeer is dit onvol doende. Voor adviezen, als die ge- wenscht worden, staan de vakmen- schen van ,de prov. organisatie en van dg A.N.V.V. ter beschikking van de burgemeesters en de V.V.V.'s. VAN HOOIZOLDER GEVALLEN. VORDEN. 23 Dec. De 60-jari- gen landbouwer S. B. Stapelbroek te Wichmond bij Zutphen viel Maandagmiddag bij het afwerpen van stroo van den hooizolder door het zgn. haaggat. De ongelukkige kwam met zijn hoofd op den vijf meter lager gelegen steenen deel en was op slag dood. voor Zondag 27 Dec. DE EERSTE KLASSERS. District L Stormvogels ont vangt HBS en is favoriet, evenals Hermes dat da Volewijckera ont vangt. Dstrfet m. Enschedé krijgt weer den aanval van NEC te ver duren en zal in goeden vorm moeten zijn de Nijmegen aren van het lijf te houden. ONS DISTRICT. 2e klasse A. De Alkm. Boys zullen o.i. tegen HBC in Alkmaar weinig kans hebben. 2e klasse B. HerculesDWV; Watergraafsmeer AFC. 3e klasse A. Hier is een onvolledig programma samengesteld. Schagen gaat naar Zaandijk en na het fraaie succes tegen Beverwijk, verwachten we ook nu weer een succesje. Met een gelijk spel zijn we reeds tevre- ADVIEZEN VAN OEN VOEDINGSRAAD DE LAATSTE DAGEN VAN DECEMBER. Als we de beide Kerstdagen vleesch willen eten en op Nieuwjaar ook nog een stukje, dan komen de laatste Zon dag van December en de eerste van Januari er niet zoo gelukkig af. We hebben geen vleeschbonnetjes over. We hebben vroeger al meermalen recepten gegeven voor smakelijke vleeschvervangingen. laten we daar op zulke Zondagen eens aan denken. U herinnert zich b.v. nog wel de mossel- ha ché; de mosselen hiervoor kunnen daags te voren worden gekookt, zoo dat dit niet zoo'n bewerkelijk, gerecht is. Aanbeveling verdienen ook de vischkoekjes, gemaakt van vischpas- tei, die thans bij de meeste kruide niers en in alle delicatessenzaken te krijgen is. Als U onderstaand recept volgt, krijgt U smakelijke koekjes, die niet veel werk eischen en zeer ge schikt zijn voor een van de komende feestdagen. Koekjes van vischpastel. 1 potje vischpastei, wat bloem, bo ter, (gekookte aardappelen, zout, aro ma, pepersurrogaat). De vischpastei proeven. Indien zij flauw van smaak is, zout en aroma toe voegen. Door zeer vochtige pastei wat fijngewreven gekookte aardappelen mengen. Van de massa kleine koekjes vormen, deze door bloem wentelen en in de koekepan vlug aan beide zijden bruin bakken. Deze koekjes zijn voordeeliger wan neer men ze deels van vischpastei, deels van gekookte aardappelen maakt. Er dienen dan nog wat smaak- gevende ingrediënten, zooals zout, pe persurrogaat, aroma en, als men het heeft, een geraspt uitje aan toegevoegd te worden. Haal zooveel mogelijk voedingswaarde uit Uw rantsoenenI den. Succes krijgt het tegen QSC in Wormerveer ck moeilijk, maar ook hier zien we de Wieringers wel één punt meenemen. GVO —DEM is voor de bezoekers, terwijl Beverwijk tegen KW niet kansloos is. 8e klasse B. De Zandvoortmeeu- wen kunnen op eigen veld tegen Kin heim de situatie wel meester blijven. 4e klasse A. Atlas kan het LSW nog behoorlijk zuur maken en de Langedijkers moeten zeker hun beeste beentje voorzetten om de pun ten mee te nemen. Texel z al de zwartjes uit Oudesluis wel de baas blijven. Ook BKC kan wel van Vrone winnen. 4e klasse E. - BergenADO 1920; Uitgeest-IEV. Res. 2e klasse A. Stormvogels -2 VSV 2. Res. Se klasse A. QSC 2—OSV 2; Zaandijk 2—HRC 2; KW 2— ZFC 3. AFDEELING NOORDHOLLAND. 1 D: Alomara 4Oudorp; RKA FC—Winkel; SVW—Alkm. Bovs 3. 1 E: Berdos—HSV; Meervogels— Koedijk; VIOSPetten; Schoorl— Limmen. 2C: Alkmaar 2—RKAFC 2; Ou dorp 2—Bergen 2, 11 uur; Limmen 2Schoorl 2. 2 D: DirkshornFfcigo Boys; Hollandia TDTS 2; VZV—Con Zelo; LSW 2HOSVWinkel 2— N. Niedorp 2. 2 E: Schagen 2—W.waard 2. 10.30 uur; SRC—Callantsoog; Geel ZwartSucces 2. 3 E: Vrone 2—Ursern; St. Bavo Alkm. Boys 5. 3 F: DTS 3—Schagen 3. 10 uur; Alcmaria 5—Oudesluis 2. 10 uur. 4 G: Hugo Boys 2Schoor! 3: Petten 2—DTS 4, 10 uur; Berdos 4 RKAFC 3, 12 uur; Alcmaria 6— SVW 2. 12 uur. 4 H: Con Zelo 3Dirkshorn 2: N Niedorp 3DTS; Hollandia T 3 —Hollandia T 2, 12 uur; LSW 4— Con Zelo 2. 12 uur. 4 J: BarsingerhornBKC 3J SRC 2—Schagen 4. 12 uur. Tex. afcïeeling I: Cocksdorp— Oosterend. Tex. afdeeling TT: Texel 3ZT)H, 215 uur; Tex. Boys 2r—Cocksdorp 2. 2.15 uur. Geen adspirantenwedstrijden tot 1 Februari 1943. Aanvang der wedstrijden twee uur, indien niet anders vermeid. Een novelle van Per Lund 5. De klok sloeg half twaalf. Nog was Sven er niet. Met groote verlan gende oogen lag Gun naar de deur te staren. Ze had het v.el geweten, één dag zou hy niet meer komen, dan was alles voorbij. En ze zou het Sven niet kwalijk nemen. Wat had hij aan haar? Al dien trjd, dat ze nu in het Solenhus lag, was ze een blok aan zijn been geweest, had hy door haar ruim een jaar van zyn leven ver spild. Bijna anderhalf jaar en hoe lang zou het nog duren Mocht zy hem nog langer aan zich binden, zijn mooie jaren nog langer nutteloos laten verglijden? „Sven." Liefkoo- zend fluisterde e zijn naam. Ze hield zoo van hem, hij had haar zoo geluk kig gemaakt. Maar mocht zij dit ge luk ten koste van het zijne willen? Neen. Ze moest hem zyn vrijheid teruggeven. Haar hart kromp ineen bij deze gedachte. Ze kon Sven niet missen, ze kon het niet. En toch... was dat niet egoitisch? Zoo met zichzelf kampend lag Gun nog toen dokter Fjaer i.aar zijn dagelijks be zoek bracht. Sn 1 en zeker onder zocht hij haar. Oplettend keek hij het meisje aan. Heb je iets, Gunvor, vr leg hij vaderlijk vertrouwelijk. Gun greep zyn arm vast. Dokter, toe zeg me, wordt ik nog ooit beter? Haar stem klok smeekend en de angst in die groote vochtig glan zende oogen ontroerde dokter Fjaer. Hy draaide zijn hoofd af en wachtte even voor hij haar antwoordde. Natuurlijk Gün als je maar gedul dig bent, zei hij toen vriendelijk. Geduldig.., Het meisje schreeuwde het woord bijna uit. Ik kan het niet langer zyn. Ik moet nu weten of het nog langer gerechtvaardigd is dat ik een ander leven aan mij bind. Zeg het me nu. Dokter Fjaer boog het hoofd. Het is niet mijn ge woonte om patiënten over hun toe stand in te lichten. Gunvor, sprak hij zacht, maar daar het bij jou gaat om het al of niet aan je binden van iemand anders, wil ik het je wel zeg gen. Ik weet dat het verkeerd is en dat ik deze fouf zal betreuren. Maar God weet dat ik het doe voor jouw gemoedsrust. Zijn hand rustte op haar schouder,, toen hij haar weer aankeek. Het valt n\e heel moei lijk om het je tt zeggen, Gunvor, maar je zult iooi. heelemaal gene zen. Gun verbleekte en liet zich in haar kussens terugvallen. Dokter, U heeft mijn vermoeden bevestigd. Ik dank U, -ei ze toonloos. Ceruimen fijd na hel onderhoud met dokter Fjaer kwam Sven 'smid- dags* Hij verte'de haar wat er dien morgen gebeu 1 was en hoe hij ken- nhad gemaakt met Margit Sundt. Hij. beschreef aar stem in enthou siaste bewoordingen, hield na eenigen tijd verlegen op n begon over iets anders te praten. Gimv»- merkte het wel, maar zei niets. Ze was geluk kig dat Sven bij haar was en van haai' voornemen om hem alles te zeggen kwam niets; de drang om he'. geluk zoo an mogelyk vast te hoeden, behaalde de overwinning. Het was eenige dagen voor Kerst mis toen Sven 's avonds in 3e boven gang van het hotv.1 plotseling voor Margit Suridt stond. Het was voor het eerst sinds de valpartij dat hg haar weer zag. Herr Södersen, zei ze verrast en stak hém haar hand toe. Ik he' U al dien tijd niet meer gezien en ik moet U nog steeqls bedanken voor Uw hulp. O, heelemaal geen dank, het spijt me werkelijk dat ik U niet geriefelijker heb kunnen ver voeren, zei Sven hoffelijk. Gaat het goed met Uw enkel. Ja, bui ten verwachting. Ik kan zelfs al weer rondhuppelen, .ooals U ziet. Maar waarom zien we U zoo weinig? Ik heb het nogal druk gehad, lo< Sven, verward door haar blik. - Ik was juist van plan nog even van de stilte te gaan genieten op de veranda. Vindt U h".t erg als ik meega? - Integendeel, glimlachte Sven en hield de deur voor haar open, die naar de veranda leidde. Zwijgend leunden ze over de balustrade. De maan goot haar zilverlicht uit over het si. eeuwlandschap. Geen zuchtje wind was te bekennen. Margit was de eerste die de diepe stilte verbrak. - Wat mooi is het, zuchtte ze. On willekeurig sprak ze op gedempte toon om de sfeer niet te breken. Fn dan te denken dat zoovelen niet weten hoe mooi de nacht kan zijn. - En zoo ievli'1 vredig, beaamde Sven droomerig. Blijft U hier nog lang herr Söde. sen? Een dag of tien, dan is mijr. vacantie weer voor bij. Maar zegt U toch Sven. wij be hoeven toch niet zoo officieel tegen elkaar te doen. Afgesproken, ik ben Margit, zei het meisje en legde haar hand in de zijne. Langer dan noodig was, hield Sven hem vast. Ze wisselden af cn toe enkele woorden en in brokstukken kreeg Margit te hooren waarom hij in het bergdorp logeerde. Haar gezicht kreeg een peinzende uitdrukking by Södersens verhaal. Hy yertelde het zoo eenvou dig, zoo wenschelök met zijn diepe stem, die er een warme gloed in bracht. Zij voelde dat hij dit alles nooit °erder tegen iemand anders had verteld, dat deze eenzame mensch eens zijn hart moest uit storten. Dankbaar was ze hem voor het vertrouwen dat hy haar schonk. Begrijpen lag in haar zwijgend luis teren. Vind je het gek dat ik je dit allemaal vertel vroeg Sven eens klaps. Nee S*-en, ga verder, ik ste' er veel belang in. Met een harte lijk gebaar bleef ïaar hand op zijn arm rusten. O, ik weet het niet meer zuchtte Sven Het is de laat ste tijd zoo moeilijk, ik geloof dat ik toch niet gmoeg van Gun houd om op haar te kurnen wachten, 't Is heelemaai mis met me. - Maar Sven hoe komt dat dan Margits stem had weer dit stree'ende timbre, dat Sven recht in het l-art rof. en haar mal heid maake he n licht in het hoofd. Langzaam klonken zijn woorden. Omdat ik van jou houd. Margit. Er was een oogenblik van ademlooze stilte. Sven, fluisterde het meisje. Wordt vervolgd, Offirieele mededeelingen OFFICIEELE PUBLICATIE VAN DEN GEMACHTIGDE VOOR DE PRUZEN. Bericht nr. 146. De nriizen voor kalk- en koelhuis- eieren. Voor kalk- en koelhuiseieren Beidt de Prijzenbeschikking Eieren (winter 1941/42). De Gemachtigde voor de Prijzen deelt echter mede. dat niet tot vervolging zal worden overgegaan, in dien ten hoogste de hieronder .ver melde orijzen worden berekend: a. Kalkkippeneieren. Bij verkoop door détaillist: gemid- dld gewicht tenminste 50 kg. Der 1000 Stuks, f 0.12 oer stuk. b. Koelhuiseieren. Bii verkoop door détaillist: gemid deld gewicht tenminsteöO kg. per 1000 f 0.12 pér stuk. VRIJDAG 25 DECEMBER. Eerste Kerstdag. Hilversum I. 415,5 m. 7.30 Kerstklanken voor beiaard en harmo nie-orkest (opn.). 8.15 Eens komt de blijde dag, Kerstgroet. 8.30 Gevarieerd Kerstconcert opn. 9.00 BNO: Nieuwsberichten. 9.15 Wil en wereld, lesing. 9.30 Het Utrechtsch Stedelijk Orchest. en solist. 11.00 De Kinderzangklasse van Karin Kwant-Torngren (opn.). 11.30 Wanneer het eens anders was! klankbeeld. 12.00 BNO: Nieuwsberichten. 12.15 Kerststemming: Orgel en viool, Kees Veening met klein orkest en een strijkorkest. 13.30 Kerstmis en joelfeest ln Europa. 14.30 Orgelconcert en zang. 15.00 Het feest onder de kaarsen. Luisterspel en opera. 17.00 Sonatenconcert (gr.).l 7.45 Win- terpotpourri (opn.). 18.30 BNO: Nieuws- en sportberichten. 18.45 Koor van den Nederland- schen Arbeidsdienst, Haagsche zangschaar van den Natlonalen Jeugdstorm en orgel. Vanaf 19.15 Alleen voor de Radio-Centrales, die over een lijnverbinding met de studio beschikken, 19.15 De Kerstgedachte ln de muziek en de beeldende kunsten, lezing. 19.50 Duitsche Taalcursus. 20.15 Salonorkest en gramofoon- muzlek. 21.15 Pianovoordracht. 21.45 BNO: Nieuwsberichten. 22.00 Zigeunerspel (gr.). 22.20 Salonconcert en bet Meistersextet (gr.), Hilversum II. 301,5 m. 7.30—9.15 Zie Hilversum I. 9.15 Uit den stil len bloemhof. 10.30 Godsdienstige uitzending. 12.00 BNO: Nieuwsberichten. 12.15 Program ma-overzicht. 12.20 Omroep-Symphonle orkest. 13.00 Kerstklokken en kort Kerstwoord. 13.15 Omroep-Symphonle orkest en soliste.1 4.00 Een Kerstlied voor Moeder Maria, Kerstspel, 15.00 Kerstklokken eij, paohcantate voor den Kerst feestdag. 15.30 De Kerstviering in het Neder landsche gezin. 16.30 Oerard van Krevelen en zijn orkest. 17.00 Kerstklokken en „De Sneeuw koningin", kinderopera. 17.45 Spiegel van den dag en BNO: De Jordaner vertelt over sociale nooden. 18.00 De Kerstgedachte ln het lied, gevarieerd programma. 19.00 BNO: Engelsche uitzending: „Holland's political aspects". Voor de Radio-Centrales die over een lijnverbinding met de studio beschikken. 19.15 Otto Hendriks en zijn orkest. 19.45 BNO: Nieuwsberichten. 19.55 Otto Hendriks en zijn orkest. 20.15 Vo caal en Instrumentaal Kerstprogramma. 21.15 Musette orkest. 21.45 BNO: Nieuwsberichten. 32 00 BNO: Actueele beschouwing. 22 10 Avond wijding. 22.2024.00 Zie Hilversum I. ZATERDAG 26 DECEMBER. Tweede Kerstdag. Hilversum I. 415,5 m. 7.15 Koorzang (gr.). 7.30 BNO: Nieuwsbe richten. 7.40 Ochtendmelodieën (gr.). 8.05 Duitsche taalcursus. 8.30 BNO: Nieuwsberich ten. 8.40 Gesprek met Peter. 8.50 Morgencon cert (gr.). 9.30 Spiegel van den dag (opn.). 9.37 Morgenconcert (gr). 10.00 Orgelconcert. 10.30 Journalistiek praatje. 10.45 Septet Jonny Ombach en soliste. 11 30 Viool en piano. 12.00 Almanak. 12.05 Lichte discoklanken. 12.45 BNO: Nieuwsberichten. 13.00 Orkest Malando en solist. 13.45 Het Kerstgebeuren en.de dieren, lezing. 13.00 Rotterdamsch kamerkoor. 14.30 Europeesche tildschrlftenschouw. 15.00 Bonte Kerstontspanning. 16.45 BNO: Nieuws berichten. 17.00 Omroeporkest en solisten en gramofoonmuziek. 18.30 BNO: Nieuwsberich ten. 18.40 Ra-ra-ra, radlo-raadselrubriek. 19.00 BNO: Politiek weekoverzicht. Vanaf 19.15 Al leen voor de Radio-Centrales die over een lijn verbinding met de studio beschikken. 19.15 Liedje van verlangen (opn.)l 20.15 Het Con certgebouworkest en solist. 21.45 BNO: Nieuws berichten. 22 00 Barnabas von Ceczy en zijn orkest (gr). 22.20 Koorzang met instrumen tale begeleiding (gr.). 23.0524.00 Dansmu ziek (gr.). Hilversum II. 3.01,5 m. 7.15—7.40 Zie Hilversum T. 7.40 Ochtend gymnastiek. 7.50 Brandende kwesties (opn.). 8.05 Vlotte wijsjes (gr.). 8.30 BNO: Nieuws berichten. 8.40 Orkestcomposities (gr.). 9,00 Gramofoonmuziek. 9.15 Voor de huisvrouw. 9.30 Kwintetconcert. 10.00 Godsdienstige uit zending. 11.00 Voor de jeugd. 11.20 Meisjes- zangklasse van het Blindeninstituut te Bus- sum (opn.). 11.30 Llcht-klassiek concert Igr.Y. 12.30 VisscherU-kwartier. 12.45 BNO: Nieuws berichten. 13.00 Programma-overzicht. 13.05 Heerlijk klonk het lied der Eng'len, Kerstpro gramma. 14.00 Kerstklokken en luisterspel: Kerstfeest in het „Behouden huis". 14.15 Rot terdamsch Philbarmonisch orkest en -koor. 16.00 Kerstklokken en kinderopera „De Sneeuw koningin" 16.45 BNO: Nieuwsberichten. 17.00 BNO: Uitzending voor Nederlandsche zeelie den. 17 30 Planovoordracht. 18.00 Orkesteon- cert (gr.). 18.30 Nederlandsche volksklanken, gevarieerd concert. Vanaf 19.15 Alleen voor de Radio-Centrales die over een lijnverbinding met de studio beschikken. 19.15 Het Zepparo- nl kwartet. 19.45 BNO: Nieuwsberichten. 19.55 Het Zepparoni kwartet. 20.05 Van de eene melodie in de andere fgr.1. 21.45 BNO: Niéuws- berichten. 22.00 BNO: Actueele beschouwing. 22.10 Avondwijding. 22.20—24.00 Zie Hilver sum X. Hoofdredacteur A. R Jonker Plaatsverv van den hoofdred. buitenl en stadsnieuws Den Hel der A C van Kampen Binnen land aig report en streeknieuws A Fïriks HaaRsche redacteur P E H M Verherne. Den Haag Verantwoordelijk voor de adver tenties. Schager editie G Schoorl. Schapen Verantwoordelijk voor de advertenties Heldersche editie J Visser. Den Helder.

Dagblad Noord-Holland, Schager editie | 1942 | | pagina 2