OMGEVINGNIEUWS Predikbeurten Brabander met bevende vingers zijn ■werkplaats., Hij het der? er. ging de besneeuwde onafzienbaar heid tegemoet, om te zoeken naar hit beste en schoonste, dat God ge schapen had. De sneeuw lag tot den horizon zoo wijd. Verder liep Diederik de Braban der, verder Toen hoorde hij bo ven zijn hoofd een teer geklep. Hij keek op en zag een vogel, kringen- fladderend, naar de aarde dalen. Het dier streek neer op de sneeuw: een klein donker vogeltje in een on- mieetlykheid van wit En eensklaps herinnerde Diederik de Brabander zich, dat hij lang geleden, toen hij nog aan de hand van zijn moeder pleegde te gaan, een wijs man had hoaren zeggen, dat de brave mensch eenmaal verwonderd in Gods blan ken hemel zou komen. Daar dacht hij nu aan 'n oud beeld, onver wacht geweld uit de donkerste schuilhoeken van zijn ziel en hij moest eensklaps vinden, dat die kleine vogel 'op dien verwonderden mensch en die witte uitgestrektheid, op dien blanken hemel geleek. Ja. die kleine donkere vogel kon het beste en schoonste zijn, dat God ge schapen had. Diederik strekte de hand uit, liep snel voorwaarts, maar toen hij het dier tot op enkele meters genaderd was, vloog het op, steeg hooger en hooger en verdween, in den blauwen mist van de lucht: En verder ging Diederik de Bra bander. Verder! - Wit bleef de wereld tot aan den einder en in die witheid was de Bra bander een nietige, gebogen, verzon ken gestalte: een verschrikkelijk eenzaam mensch. De eenzaamheid, die om hem héén lag, kroop ook in zijn binnenste en ook daar werd hei onafzienbaar, zooals het buiten on afzienbaar was. Plotseling schemerde in de verte een figuur op, wazig en vaag, maar Diederik de Brabander kon toch duidelijk zien, dat bet een vrouw was, die de armen naar den hemel geheven hield, en in de houding van die armen lag iets blijmoedigs, iets juiehends. En het was alsof de een zaamheid wat wegweek uit Diederik de Brabander. Hij was niet meer alleen op de wereld. Dit was een heerlijke gewaarwording. Die vrouw moest wel hst beste en schoonste zijn, dat God geschapen had. Maar toen hij naderbij kwam, zag hij, dat het geen vrouw was, doch een boom met twee opwaarts gebogen takken. VERDER ging Diederik de Braban der. Met zijn passen week ook de horizon terug en een de witte wereld scheen geen einde te komen. Een eeuwigheid van sneeuw, leek het. Telkens dacht de Brabander het gezochte gevonden te hebben, maar steeds weer bleek hij op een dwaal spoor geweest te zijn. Hij legde zich in zijn jas op de sneeuw en'Sangzamerhand werd de sneeuw witter en fonkelender, want de nachthemel was geworden tot paars fluweel, waarop millioenen sterren gestrooid waren. Die sterren zouden ook het beste en schoonste kunnen zijn, maar hoe zou hij die ooit met zijn hand moeten bereiken' Diederik de Brabander sliep niet; hij bleef roerloos liggen, en staren naar den hemel, en hij merkte niet, dat de kou van dé sneeuw en den grond door zijn jas en zijn leden trok. 1 Laat in den ochtend verscheen de zon en maakte van den hemel in het Oosten een geweldige, kleurige schelp. De sneeuw ging van roze over in oud goud en daarna, lang zaam, in een zilverwitte massa. Diederik de Brabander strekte de hand naar dien schoonen hemel, maar hy greep slechts ijlte; en toen r.aar de sneeuw, doch deze verloor, waar hij zijn vinger legde, haar be- tooverende tinten. Dien morgen keerde Diederik de Brabander terug naar zijn dorp; het beste en schoonste, dat God gescha pen had, zou hij nooit vinden en nooit kunnen raken met zijn hand, die zooveel leed over anderen ge bracht had. Langer dan een dag liep hij; het was gepn loopen meer, maar strom pelen, zooals een gewond dier zich naaT zijn hol sleept. jL Diep in den nacht kwam hij te rug in dorp, waar alles in rust wrr. Het besterde fluweel van den hemel hing wijd over de witte, doodstille wereld. Hoe het gegaan is, heeft hy na derhand nooit kunnen vertellen, maar eensklaps bevond hij zich, op de knieën, bij het graf van zijn vrouw waarover, th. ns in het licht van de maan en de sterren, de oude schaduw heen en weer ging als of een kind in slaap werd gewiegd. Hij had het beste en schoonste, dat God geschapen had, niet gevon den. En wat nog nooit gebeurd was, gebeurde toen: een heete traan welde uit zijn oog en gleed langs zijn wang en sprong op zijn versle ten buis. Diederik de Brabander schrok er zelf van, met wrevel en schaamte, en schielijk hief hy de rechterhand en veegde den traan van zijn buis. En ziet, toen werd het, als ge schiedde een wonder, licht in hem, en over hem kwam een vreemde, namelooze verteedering. Want nu had hij het beste en schoonste, dat God geschapen had, geraakt: het hart! Een klare klok begon te luiden en dit geluid was als een groote, naar alle zijden stralende, zilveren ster in den nacht. Met gebogen hoofd bleef de Bra bander liggen Als een zaal, die tel kens nieuwe gestalten ziet komen, werd zijn hart, waarin oude en doodgewaande herinneringen her leefden. Het werd een hart vol heimwee; vol heimwee ook naar goede daden, welke nooit verricht waren. En de klok, die was als een stra lende ster, bleef doorklinken; een schoon machtig geluid van vrede, dat het kleine Slapende dorp met dien eenen geknielden biddenden mensch in veiligheid hulde. Het was Kerstnacht. Wederom was iets van Goddelij- ken oorsprong geboren: nu in den verachten en verworpen Diederik den Brabander! En toen reeds lang de maan en de sterren aan den hemel verbleekt waren, ging Diederik de Brabander huiswaarts en in de straten van zijn dorp ontmoette hij anderen man nen en vrouwen en kinderen en deze wendden het hoofd niet meer af voor zijn blik, doch groetten hem met een glimlach, die als de weer schijn was van hun ziel. Van dat oogenblik af werd de Brabander een mensch tusschen de menschen en toen hij gestorven was had hij met eerlijke weldaden en louterende inkeer, ook voor de menschen. zijn vroegere zonden zoozeer uitgewischt. dat zii hem be reidwillig een graf dolven naast dat van zijn vrouw en zijn kinderen en dat beschaduwd werd door den zelfden wiegenden plant En in de landstreek bleef van mond tot mond gaan het mirakel van dezen Kerstnacht; op eiken Kerstdag weer verhaalde men el kander over Diederik den Braban der, in wie op dien eenen stralend- witten Kerstochtend iets zóó schoons geboren was. dat h» niet langer ha ten kon en dat ook den haat van anderen in. liefde verkeeren deed. TK deed U, lieve lezer, op dezen Kerstavond het verhaal van Die derik den Brabander, die volgens de gegevens uit een oude rijmkro niek vele eeuwen geleden „er gens" in dit land gewoond heeft. En gij hebt het begrepen, nietwaar? Diederik de Brabander wilde een maal een stug geluk bouwen op het leed van zijn allernaasten en op den hoon van anderen, maar hij bereik te een gruwelijken staat van zelf genoegzaamheid, die hem eindelijk tot wurgens toe benauwde. Toen zond God hem een bode met; een opdracht, doch uit eigen krocht kon de Brabander die opdracht niet ver vullen; God in Zijn onmetelijke goedheid kwam hem te hulp en openbaarde hem in den Kerstnacht het wonder van het hart, zooals Hy in den eersten Kerstnacht de gan- sche menschheid in het uit Maria geboren kind dit verlossende won der schonk. En wèl hem, die de roepstem van dit wonder verstaat. Want waar het hart heerschappij voert, houdt de haat geen stand, en haat is de vijand van den vrede en het geluk der menschen. Dit vooral bb'ift de lichtende boodschap van Kerstmis nu en altiid. Langedijk| AFSCHEID FAMILIE MOEIJES. Oudkarspel. Dinsdagmorgen heb ben de leerlingen van de O. L. school afscheid genomen van den heer F. Moeijes Fz. en diens vrouw die gedurende 25 jaren de school schoongehouden hebben. Na een hartelijke toespraak van het hoofd der school, den heer v. d. Abeele. zongen de kinderen een speciaal in gestudeerd afscheidslied. Er volgden toesDraken van den burgemeester en door den heer Hink. namens de oudercommissie. Nadat de kinderen getracteerd wa ren en nog* een paar keer het af scheidslied was gezongen, werd de bijeenkomst gesloten. TE DIEP GELADEN. Zuidscharwoude. Een schuit met cokes voor een tuinbouwer in St. Pancras was blijkbaar te diep gela den. Bij de firma Kramer alhier liep zij vol en zonk midden in de Voorburgggracht. IJSCLUB ..VOLHARDING." De ijsclub ..Volharding hield Dinsdagavond in Concordia te Noorclscharwoude de alg. jaarver- ^Mcclegedeeld werd. dat de dijk langs de baan spoedig door de Pro vincie zal worden beplant. Men zal daarvan een mooie beschutting kry- *eDe heer De Boer is bereid in Ja nuari een causerie te houden over schoonrijden met een filmvertoo- ning. Ir. van der Scheer wil ook een causerie houden. Dezen winter zal in Oudkarspel het kampioenschap hardrijden op de korte baan voor amateurs wor den verreden. Het jaarverslag van den secreta ris. den heer P. Nap. vermeldde zeer uitvoerig de gebeurtenissen van den afgeloopen winter, o.a. de prestaties van Jan Langedijk en M. Strijbis bü de kampioenschappen in Zutphen. De rekening van den penning meester. den heer K. Dekker, sloot op een totaal van f 623.60. met een batig saldo van f 28.06. De heeren J. J. Eecen. P. Eecen en J. Langedijk werden herkozen als bestuurslid. Men besloot tot het houden van een propaganda-avond met mede werking van de heeren de Beer en van der Scheer en nog een andere attractie. ..LIEFDE." Zondagavond werd door de too- neelvereeniging ..Jong Leven" in Concordia opgevoerd de komedie ..Liefde" van Jaap van der Poll. Het publiek betoonde zich enthou siast. Na elk bedrijf ging een da verend applaus op. waarin na het derde bedrijf ook de regisseur, de heer Jac. Prijs, deelde. POLITIE. Noordscharwoude. Gevonden: een paar bruine kaphandschoenen; een zwarte mantelceintuur en een zwarte gebreide sok. Inl. bü den gem. veldwachter te Noordscharw. IJSCLUB „WINTERVERMAAK". Broek op Langendijk. Maandag avond hield de ijsclub .Winterver maak" een alg. vergadering ten lo kale van den heer J. Weden. Jb. Balder. die in zijn openings woord o.m. memoreerde, dat de aan sluiting bij den Ned. Schaatsenrij- dersbond dit jaar een feit is gewor den. In het jaarverslag gaf de secre taris een beeld van den vorigen strengen winter. De animo voor wedstrijden was niet groot Bij het begin van het seizoen had men 445 leden; verscheidene echter gaven, toen men in November om de con tributie kwam. niet thuis. De rekening sloot in ontvangsten op f 274.65 uitgaven f 358.29. na- deelig saldo f 83.64. Het nadeelig saldo aan het begin was f 199.92. zoodat er een vooruitgang van f 116.28 was te constateeren. Een bestuursvoorstel om leden, die geweigerd hebben hun contribu tie te voldoen, bij eventueel nieuw lidmaatschap voor één keer f 2.50 te laten betalen, werd met alg. stem men aangenomen. Men besloot eenige wedstrijden aan te vragen voor het nieuwe sei zoen. Bij de gehouden bestuursverkie zing werden de heeren J. den Har- tigh en H. Vinke herkozen. In de plaats van den heer A. Leegwater, die bedankt heeft, werd de heer P. Boeijer gekozen. Er zal een onder zoek worden ingesteld naar de mo gelijkheid om op de Golfbreker boomen te planten voor de luwte op de baan. SINT PANCRAS. „IJSBOEIER." De ver. de ..IJsboeier" hield haar jaarvergadering in het lokaal van den heer Bouwstra. onder leiding van den heer A. Hoogland. De penningmeester gaf een over zicht van zijn gehouden beheer. Er bleek een ontv. te zijn van f 235.04. uitgaaf f 221.50. saldo f 13.54. Door het bestuur werd mededee- ling gedaan dat een onderhoud heeft plaats gehad met het bestuur van ..De Tuinbouw" om evenals vorig jaar een subsidie te ontvan gen. Door den heer C. de Jong zal het ijs zoo noodig per motor worden opengebroken voor f 20 per keer. Bij het hakken zal zoo veel moge lijk overleg worden gepleegd. In dien er hulp moet zijn met trekken voor een motor, zal dit worden ge regeld door de ploegbazen. De bestuursverkiezing gaf tot uit slag dat de heeren Jb. de Vries en K. Roos herkozen werden. DENK OM UW RIJWIEL. Hoe gevaarlijk het is een rijwiel des avonds onbeheerd buiten te la ten staan, ondetvond de heer Zuur bier. die zich even liet scheren bij den kapper Huibers. Weer buiten kwam hij tot de onaangename ont dekking. dat zijn rijwiel, waarom nog uitstekende banden zaten door zwijntjesjagers was medegenomen. KOEDIJK UITSLAGEN DE PION. lste klas: M. Barsingerhorn-P. Vingerling 10 H. J. SehutN. Verwer 10 J. A. Pesman—K. Houtman 01 W. Wagemaker-r-J» Visser 01 2dè klas: J. GeusJ. Masteling 01 W. Otto—C. Hartland 0—1 3e klas: A. Kramer—N. Hartland 01 P. MulderR. Ploeger 10 R. HartogP. Hartland 10 J. SchuitJ. Hartog 01 J. BeekJ. Bloothoofd 01 Adsp.: N. Otto—J. de Wit 0—1 M. KramerP. Vingerling 01 D. SnipJ. Zwetsman 01 ONTHEFFING VERLEEND. Aan de heeren Klaver en Mole naar. aannemers alhier was reeds in Juni opgedragen het verbouwen van een schuur voor rekening van de kalkbranderij ..Volharding" aan den Kanaaldijk, gem. Bergen. Thans is voor dit werk ontheffing van het bouwverbod verleend, zoodat nu kan worden begonnen. De aanneem som is f 1400. Bouwkundige van dit werk is Jn. Molenaar Mz. ZANGUITVOERING. Zondag 20 Dec. gaf de zangver. ..Zanglust" haar jubileumuitvoering ter eere van haar 25-jarig jubileum De voorzitter. P. Hart heette de talrijke aanwezigen welkom en zei de niet te willen spreken over een eventueel uitstel van het feest tol betere tijden. Uitgenoodigd waren voor dezen avond burgemeester en zijn echtgenoote en de dagelijksche bésturen der zusterver. Schoor] en St. Pancras. Met ware zangers- vreugde vermeldde hij. dat ..Zang- lust" als zelfstandig koor haar eer ste uitvoering gaf. De zangnummers door het koor o. I. v. haar directeur gezongen, wer den met groote aandacht gevolgd en telkens met een luid applaus be loond. Hoezeer de bassist Piet Da- lenberg door het publiek oo prijs werd gesteld, bleek uit het warme applaus, na een tot hem door den voorzitter gericht dankwoord. De voorz. van Schoorl en St. Pan cras en de zaalhouder Jac. Schuit spraken woorden van lof. die van bloemen vergezeld gingen. De voorzitter dankte. Na de pauze kregen wij het op treden van den heer Jan Buisman met zijn gezelschap in de revue De Bonte Parade die het publiek maar matig bleek te kunnen boeien. BERDEN ERNSTIGE TRAMBOTSING. De tram. welke om 7 uur uit Alk maar naar Bergen vertrekt, is Maandagmorgen bij de halte Koe dijk op de stilstaande tram naar Warmenhuizen ingereden. Tenge volge hiervan werden 2 wagons ernstig en twee licht beschadigd. Zes passagiers werden niet ernstig ge wond. waarvan twee naar het zie kenhuis te Alkmaar vervoerd moes ten worden. De oorzaak is waarschijnlijk te wijten aan de duisternis. SLUITING GEMEENTE. SECRETARIE e.a. Naar werd medegedeeld zal de gemeentesecretarie Zaterdag 2 Jan. a.s. niet voor het publiek geopend zijn. terwijl ook de gemeente-ont vanger dien dag zijn wekelijksche middagzitting niet zal houden. Voor het" doen van aangiften voor den burgerlijken sf-nd zal het raadhuis echter geono"d zijn van 's morgens 11 tot 12 uur. SCHAGEN TAXATIE PAARDENMARKT. Aangevoerd: 33 paarden, waar van er 11 stuks getaxeerd zijn. De prijzen liepen van f 125f 1200. 22 Paarden werden verdeeld. HARENKARSPEL BILJARTEN. Dirkshorn. Ten lokale van den heer Pijper heeft de biljartclub „Krijt op Tijd" een match gespeeld tegen „Tot ons Genoegen" te Stroet Van de 11 gespeelde partijen wer den er 7 gewonnen en 4 verloren met een punten winst van 100. TOG won er 4 en verloor 7 partijen met een puntenwinst van 67. KOT alzoo gewonnen met 33 punten. EEN TROUW VIJFTAL. Tuitjenhorn. Dezer dagen is het 40 jaar geleden dat de heeren P. Dekker. R. Kruiier. A. Kruijer, D. Latenstein en J. Tesselaar Nz. lid werden van het R.K. Kerkkoor. Al deze jaren heeft dit vijftal met groote ambitie zijn partij in het koor gezongen en nog steeds is het een voorbeeld voor de jongeren. Dit jubileum zal Zondag 27 Dec. a.s. in een plechtig Hoogmis worden her dacht. DAMMEN. Waarland. Perseverantia" heeft een wedstrijd gespeeld tegen haar zusterclub D.I.D. te Zijdewind, wel ke gewonnen werd door Waarland. D.I.D. Perseverantia. J. PlijterN. Bruin 20 Joh. BlankendaalK. Volkers 02 L. BoumaP. Beemsterboer 02 B. RuiterNic. Pancras 02 L. Valk—A. Komen 1—1 W. SchoutenG. Jonker 02 C. WiinkerJan Dekker 11 W. SpaanG. Dekker 02 A. PaterD. v. d. Gulik 20 J. DekkerG. Borst 11 D. WiinkerJb. Moras 11 C. JonkerJb. Schrama 02 C. WiinkerA. Zwagerman 11 M. de GraafH. Kamper 02 S. TesselaarP. Danenberg 02 P. SliikermanTh. v. d. Gulik 20 J. PeetG. Kamper 02 A. Moras—A. Bruin 2—0 Totaal 13—23 NIEUWE NIEDORP KUNST NA ARBEID. Zondagmiddag trad voor de A.T.V. Kunst na Arbeid op het Niedorps Amusementsorkest, o.l.v. den heer Steinroth. De zaal was tot de laat ste plaats bezet. Een programma van niet minder dan een 24 num mers werd ten gehoore gebracht, en het orkest oogstte een welver diend succes. De aanwezigen hebben een mooien middag gehad. NUTSAVOND. Moerbeek. Zondag j.1. Is in café v. d. Molen de eerste Nutsavond van dit seizoen gehouden. De too- neelver. trad voor het voetlicht met het bekende tooneelstuk van Henk Bakker: „Het Paard van Troje". In dit stuk maken we kennis met den oer-conservatieven en als een ech ten tiran afgeschilderden Marcus Moll. een man met strenge opvat tingen over liefde en huwelijk. In zyn jeugd heeft hij echter een ver boden liefde gehad. Dit wordt uit gebuit door zijn vroegere geliefde (M. v. d. Molen-Kuiper) om een huwelijk tot stand te brengen tus schen haar dochter (Nel Peoer) en zijn zoon (Piet Grootes). waar hij aanvankelijk zeer op tegen was. De „krijgslist" lukt, de groote Marcus tuimelt van ziin voetstuk en bekent zün vrouw (E. Selhorst-Landman) zijn „jeugdzonde". Fen algeheele verzoening volgt. Het gulle aoplaus van het publiek bewees, dat dit zeer tevreden was. Hitna WOUD VERKOZEN. Aa tswo-uo1, In de Vrijdag avond door het kiescollege gehou den vergadering werd als ouder ling gekozen de heer T. Mantel, in plaats \an den heer Jb. Kui per, die bedankt had. Als diaken koos men de neer F. L. Bakker. Aftredend was ue heer A. Jonker. BUITENGEWONE OUDERAVOND Aartswoud. De zaal van Visser was Maandag avond propvol, toen de heer Doorn bos namens de oudercommissie een kort welkomstwoord sprak. De kin deren van de vijf hoogste klassen voerden daarop het zangspel in 3 bedrnven. getiteld .Zonnekind" op. Hel geheel was ingestudeerd door rnej. Dell onderwijzeres en den heer Noë hoofd der school. Alle costumes en attributen waren zelf gemaakt, van papier. De begelei ding werd uitgevoerd door een di- lettantcnorkest. bestaande uit piano mej. Dell. Ie viool de heer Koeten. 2e viool, de heer Noë en cello de heer Wiltenburg. Het was muisstil en het publiek dat hoofdzakelijk uit ouders be stond, genoot met ruime teugen. Aan het einde dankte de heer L. Glas uit naam der ouders het onder wijzend personeel voor het reusach tige werk. de muzikanten voor de begeleiding en de kinderen voor de uitvoering. Ook de heer Doornbos sorak nog een woord van dank aan alle mede werkenden waarna hij den avond sloot met een opwekking aan de ouders om ook de gewone ouderbii- eenkomsten in het vervolg ruimer te bezoeken. WIERINUEHWAARIi W.H.N. Door Winterhulp werd de vorige week in onze gemeente ruim f 400 uitgekeerd. VERGADERING N.V.D. Maandagavond werd in t' Wapen van Wieringerwaard een openbare vergadering gehouden van den Ned Volksdienst. Buurtschap Wieringer waard. Burgemeester Kaan begroette den spreker, den heer Evers uit Haarlem Wanneer deze het woord heeft genomen, toont hy hoe er overal in Nederland reeds groote belangstel ling voor den N.V.D. bestaat. Intus- schen heeft deze N.V.D. met groote moeilijkheden te kampen. Het is echter een Nederl. organisatie, die alleen werkt voor het Nederl. volk. Volksdienst wil alles overkoepelen. W.H. is daarmee een onderdeel van ten Volksdienst. Volksdienst wil diegene helpen die buiten zijn VRIJDAG 25 DEC. Ie Kerstdag. Ned. Herv. Gemeente. Sohagen, vin. 10 uur, Ds. Kapteyn. Valkkoog, nam. 2.30 u. Kerstfeest. Veenhuizen, nam. 2 uur, Ds. de Mooy. Daarna Kerstfeest. Heerliugowaard, geen dienst. Oude Niedorp, nam. 2.30 uur, Ds. Koole. Nieuwe Niedorp, voorm. 10.30 uur, Ds. de Mooy. .Tulianadorp, voorm. 10 uur, Ds. v. Wichen. Barsingerhorn, voorm. 10 uur, Ds. Van Biemen. Nam. 6.30 uur Kerstfeest. Kolhom, nam. 3 30 uur Kerstfeest. Wieringerwaard, voorm. 10 uur, de heer A. Kalis. Nam. 6.30 uur Kerstfeest. Den Oever, 10.30 uur, Ds. v. Beek. Il.hoef, nam. 3 uur Kerstfeest. Oudkarspel, vm. 10 uur, Ds. Keil. Nam. 2.30 uur Kerstfeest. Noordscharwoude, geen dienst. Winkel, geen dienst. Dirkshorn, 's av. 7.30 uur. Ds. N©11 Warmenhuizen, voorm. 10.30 uur, Ds. Veenhuysen. Sc'hoorl, nam. 3 uur Kerstfeest. Anna Paulowna, voorm. 10.15 uur. Ds. Vorstman. Hoogwoud, vm. 10 uur, Ds. Kreb Burgerprug, voorm. 10 uur, M,ej. J van der Veen. Ecnigeroburg, geen dienst. St. Maartensbrug, 's av. 7 U„ Mej. J. van der Veen. Kerstfeest. Oudesluis, 10 uur, Ds. Witkop. Schagerbrug, 2.30 uur, Ds. Witkop Broek op Langendijk, voorm. 10 u.. Ds. Koole. WieringCrwerf, voorm. 10 uur, Ds. Meijer Drees. Kerstpreek. Middenmcer, nam. 3 uur. Kcrstpr. Slootdorp, 's av. 7 uur, Kerstf-est Doopsgezinde Gemeente. Barsingerhorn, voorm. 10.30 uur, Ds. Oosterbaan. Oudesluis (Herv. Kerk), nam. 2.30 uur, Ds. Oosterbaan. N. Niedorp 10 uur, Da. Rothfusz. Broek op Langendijk, voorm. 10 «- Cand H. I.inkinga. Geref. Kerk. Sehagen, voorm. 9.30 uur en nam. 2 uur. Ds. J. v. d. Mije. Noordscharwoude. voorm 9.30 uur. Dr. Richel. Kolhorn (Ned. Herv. Kerk), voorm 9.30 u. en nam. 2 uur, Ds. Visch. Broek op Langendijk, voorm. 10 u. en nam. 3 uur, Ds. Donner. EvangeLsatie. Sehagen, voorm. 10.15 uur, de heer Heijmans uit Leiden. 4 uur Kerstfeest. Schagerbrug (Ned. Herv. Kerk). 's av. 7 uur, de heer J. v. Tperen Breezand. voorm. 10 uur en nam. 3.30 uur, de hoer Boon. Bergen (E.V. „Maranatha"), vm. 1030 uur, Ds. H. M. E. Meeter Hippolvtushoef, voorm 10 uur, de "TiëéiHC). "DéëfÉ" Den Oever, nam. 3 u.. de heer Deen Schagerbrug. Donderdagavond 7.30 uur Korstwijdingssamenkomst Vrije Evang. Geref. Gem. Alkmaar (Doelenstraat 15). voorm 10.15 uur. Ds. J. J. Ruijs. ZATERDAG 26 DECEMBER. 2e Kerstdag. Ned. Herv. Gemeente. Sehagen, nam. 2 30 uur. Kerstfeest. Koedijk, vm. 10,30 uur, Ds. Kleijne I-Ieerhugowaard, nam. 2 uur, Ds. De Mooy. Daarna Kerstfeest. .Tuhanadorp, nam. 2.30 uur. Korstf, Kolhorn. 10 uur, Ds. v. Biemen. H'hocf, vm. 10.30 uur, Ds. v. Beek. Oostcrland, nam. 3 uur Kerstfeest. Oudkarspel, geen dienst. Noordscharwoude. 10 uur, Ds. N*ll Nam. 4.30 uur Kerstfeest. Winkel, nam. 2.30 uur, Ds. Neil. Dirkshorn. geen dienst. Schoorl, 10 u., Ds. Klein Wassink Zuidscharwourlc, voorm. 10.30 u.. Ds. Keuning, van Alkmaar. 2.30 uur Kerstfeest. Opmeer, vm. 10 uur, Ds- Kreb. Rurgenbrug, 's av. 7 uur, Mej. J. d. Veen. Kerstfeest. Eenigemburg, geen dienst. St Maartensbrug, voorm. 10 uur, Mej. J. van der Veen. Oudesluis, zie Schagerbrug. Schagerbrug, 10 uur, Ds. Witkop. Broek op Langendijk, voorm. 10 u. Ds. Koole. 5 uur Kerstfeest. Slootdorp, 10 u., Ds. Meijer Drees. Middentmeer, nam. 3 u., Kerstfeest Wieringenverf, 's av. 7 u,. Kerstf. Doopsgez. Gem. Broek op Langendijk, nam. 3 uur, Kerstfeest. Geref. Kerk. Sehagen. geen dienst. Noordscharwoude, voorm. 9.30 uur, Dr. Richel. Kolhorn, nam. 3.30 uur, Kerstfeest. Broek op Langendijk, voorm. 10 u. en nam. 3 uur, Ds. Verschoor. I.angereis, 2.30 uur Kerstfeest. Evangelisatie. Schagerbrug, geen dienst. Breezand, 2.30 uur Kerstfeest. Bergen (E.V. „Maranatha"), vm. 10.30 uur, Ds. Grootjans. Hippo!ytu.«lh<ef, voorin. 10 uur, Dr. W. C. Annik. 2.30 u. Kerstf. (Herv. Kerk). Den Oever, 10 uur, de heer Deen. The Star of Hope Mlssion. Julianadorp, nam. 2 uur, Kerstf. Vrije Evang. Geref. Gem. Alkmaar (Doelenstraat 15), voorm. 10.15 uur, Ds. J. J. Ruijs WarmenJiuizcn. Verbr. d- Waarh. (Fuik 1), nam. 4.15 Kerstfeest. ZONDAG 27 DECEMBER. Ned. Herv. Gemeenet. Sehagen, nam. 3 uur Kerstconcert St. Maarten, 9.30 uur, Ds. Witkop. Veenhuizen, Heerhugowaard, Oude Niedorp, N. Niedorp geen dienst. Julianadorp, voorm. 10 uur, Ds. v. Wichen. Oudejaarsdienst. Westerland, 2.30 uur, Ds. v. Beek. Noordscharwoude, Oudkarspel, Winkel, Dirkshorn geen dienst. Groet, voorm. 10 uur, Ds. Van den Kieboom. Anna Paulowna, voorm. 1015 uur, De heer A. Kalis. Aartswoud. vm. 10 uur, Ds. Kreb. N.- en Z.-Zijpe, geen dienst. Eenigenburg, voorm. 10 uur, Ds. Enklaar. Doop. Broek op Langendijk, voorm. 10 u. de lieer de Vries, v St. Pancras Nam. 3 uur, Ds. Koole. Wieringerwerf, 10 uur, Ds. Lugl. Doopsgez. Gemeente» Barsingerhorn, voorm. 10.30 uur, Ds. Oosterbaan. Geref. Kerk. Sohagen, voorm. 9.30 u. en nam. 2 uur, Ds. J. v. d. Mije. Noordscharwoude, 9.30 en 3.30 uur, _Ds.dc Vries v. Modcmiblik. Kolhorn (-Herv. Kerk) voorm. 10 u. en nam. 3 uur, Ds. Goede. Broek-op" Langendijk, 10 uur, Ds. Donner. Voorber. H.A. Nam. 3 uur, Ds. Donner. Evangelisatie. Sehagen. voorm. 10.15 uur, de heer Goebels uit Amsterdam. Schagerbrug, nam. 2 uur, de heer F. van Rossum. Breezand, voorm. u. en nam. 3.30 u, de heer Boon. Schagerbrug, Wocnsdagav. 8.30 u., bijeen. Chr. Jongemannenverec.n. Bergen (E.V. „Maranatha"), vm. 10.30 u, de heer H Voorham. Hinpolytusboef, nam. 3 uur, Dr. Van Annik. H.A. Don Oever, 10 u., Ds. v. Annik, Doop The Star of Hope Mission. Julianodorp, geen dienst. Vrij Evang. Geref. Gem. Alkmaar (Doelenstraat 15) voorm, 10.15 u. Ds. Ruijs. Maandagav. 28 Dec.. 6.30 u, Kerstfeest Warmenhuizen, Verbr. d. Waarh. (Fuik 1)„ nam. 4.15 u., Ds. Ruijs. schuld op achter is geraakt. Hier worden de oorzaken opgezocht en wordt getracht deze op te heffen. Volksdienst wil ook bevorderen dat elke moeder met een gezin van b.v. 4 of 5 kinderen minstens een week vacantie heeft. Ook werden dit jaar 15000 kinderen verzorgd. Nadat de inleider zijn rede had beëindigd, stelde de burgemeester een tweetal vragen, die de hoogte van de contributie betroffen en de kwestie waarom geen omslag werd geheven over het belastingbiljet. Spr. antwoordde, dat. waar noodig de contributie kan worden verlaagd tot f 0.75 of f 0.50 terwijl belasting drukt", terwiil de bijdrage voor den N.V.D. vrijwillig moet zijn. Nadat inleider dank was gebracht volgde sluiting. WINKEL VERGADERING BLOEMBOLLEN. KWEEKERS. Ten lokale van den heer R. Laan had een ledenvergadering plaats van de afd. Winkel van de alg. ver. voor Bloembollencultuur. Bij de behandeling van het nieu we reglement werd het concept van den Bond met enkele wijzigingen aangenomen. Voor de algemeene vergadering kregen de afgevaardigden vrij man daat met de beperking dat in de vacature Aves bij het hoofdbestuur de stem moest worden uitgebracht op een man uit de kleistreek. Opge dragen werd voorts bü de rond vraag te informeeren of reeds stap pen bij de bevoegde instanties zijn gedaan om geen uitvoering te ge ven aan de voorgenomen maatregel tot verbod van het telen van gladio len in de kleistreek. Hierdoor wordt Westfriesland zwaar getroffen. Tot afgevaardigden naar de alg. vergadering werden benoemd de heeren C. Amels en C. Koorn. De heer Joh. Bossen informeerde pf er nog gelegenheid bestaat voor jonge kweekers om te beginnen met de bollenteelt. Indien een jon ge kweeker bewijzen van bekwaam heid kan geven, mag hij teeltver gunning koopen. Veel beloven, weinig geven- De Nederlandsche Volksdienst belooft niets, doch geeft alles. Blijft geen buitenstaander, sluit U aan als lid. Bij de hooge prijzen, welke daar voor thans worden gegeven, komt dit neer op een practische onmoge lijkheid. Hierna sluiting. BENOEMING. Onze plaatsgenoot, de heer R. de Boer, onderwijzer aan, de U.L.O.- school alhier ,is met 'ingang van 15 Februauri 1943 benoemd tot onderwijzer aan de U.L.O.-school te Maarsscn. POLITIE. Gevonden: een bril. Inlichtingen bij den heer K. Keuris te Kolhorn. W1ER1NGERMEER BEROEPEN. Slootdorp. In de vacature 2e pre dikantsplaats van de Ned. Herv. gemeente Wieringermeer werd be roepen: Ds. J. Germans te Cubaard (Fr.) WIER1NGEN KERSTFEEST DOOPSG. GEM. Zondag 20 December was de Doopsgezinde kerk te Hippolytus- hoef vol zooals zij het zelden is. De 3 kringen hielden Kerstfeest en hadden daartoe zeer velen uit de gemeente, ouderen en jeugd, uitge- noodigd. Rondom het Kerstverhaal (van Jacoba F. D. Mossel) vond een lithurgische dienst plaats. Op de rij af werd een twaalftal bekende Kerstliederen gezongen steeds on derbroken door den voorganger, die teksten voorlas uit de Profeten en Evangeliën. In de bekende woorden van den Bijbel kwam de SDanning tusschen Kerstfeest en tijd duidelijk naar voren. In den laten middag ging men dankbaar uiteen.

Dagblad Noord-Holland, Schager editie | 1942 | | pagina 6