De. geldige bonnen 6£I/AA£- DE LESSEPS, FBNA De man uit de wildernis De sloopende Invloeden van Onzuiver Bloed vreten hoe langer hoe dieper in I Vandaar die ondragelijke rheumatl- sche pijnen door Uw heele lichaam, die schele hoofdpijn, die neerslach tigheid. Stel U teweer tegen deze tloopende kwaal. Neem Kruschen het zuivert Uw bloed en ver drijft Uwe pijnen. 9 „lk uas reeds 10 jaar lijdend aan rheumatich en niet in slaat ir.ijn huishouden te doen. Niets hielp mij - tot ik Kru schen ping probeeren. Na het een jaar lang gebruikt te heb ben, nas ik tot mijn groote. blijd schap ue.er in std<u selj mijn huishouden te doen." Roermond, ie/3-3e.. M«»r. A. R. - d W. Bi) Apoth. en Pro*.0,11.0.?6,1.47. N.V.Rownlre* voor U en de Uwen! Dekt U tegen de geldelijke gevolgen van een persoonlijk ongeval door het oorlogsgeweld bij de „Onderlinge Neder- lanjische". Voorschoihet- fing vanaf f. 4.- per half jaar. Kantoor Amilnrdim ONDERLINGE NEDERLANDSCHE maat és Vhfuml Die levert zijn Scheerzeep- bon N In bij zijn leveran cier. want hij krijgt dan nog Adelaar-Scheerzeep van oude kwaliteit! FERDINAND de schepper van het Suez Kar.aal, van huis uit diplomaat, ver wierf zich door zelfstudie de kennis voor zijn geweldig technisch werk. Technische zelfstudie bouwt ook voor U een toekomst op. Volg de speciale PBNA-mothode. Vraag prospectus No. II H ARNHEM VOETBAL FEUILLETON. door B. REEN. 20. „Dat dua wat betreft mogelijke vijanden van di - kant," merkte hy op. .-.En hoe staat het met zijn vrien den?" „Dik van Dalen," gaven Van Don gen en de secretaris samen ten ant woord. „Van Dalen? Ik zal zijn adres no- teeren. Dank jullie wel. Is hy in Rot terdam „Ja. hij is in het gebouw van de Maatschappij," begon de secretaris, maar Van Dongen onderbrak hem. „Hij werd met lang geleden weg geroepen door de een of andere bood schap," zette de commissaris uiteen, terwijl hij zich de typische uitdruk king op Van Dalen's gezicht herin nerde, toen deze zich in de hal be ga"; maar voorloopig hield hij dat voor zich „Het lijkt me nogal vreemd, dat hij weg zou gaan terwijl Henneman verwacht werd," riep de secretaris u-.t. „Ik zou zoo zeggen, dat wilde H*R* C Beverwijk en SchagenG. V. O. DE EERSTE KLASSERS. District I. Ook in deze afdeeling kan Zondag a.*. de beslissing vallen en wel zoowel boven als onder aan de ranglijst. ADO gaat n.1. naar DFC en dat is voor de Hagenaars kwaad kersen eten, Zelfs zoo kwaad, dat wij de landskampioenen opnieuw zien struikelen en dan heeft Hermes aan haar overwinning tegen het uit geschakelde EDO in Haarlem ge noeg. Spartade Volewiickers sluit de r\j. Overigens spanning ge noeg. District II. Alle spanning is hir voorbij, Feijenoord kampioen en 't Gooi onderaan, en we kunnen dus met het nrogramma volstaan, 't Gooi—VSV. A'ax-A-RFC, VUC— Haarlem, FeijenoordBlauw 1 Wit, DHCEmma. District III. Deze afdeeling is zelfs uitgespïe 1, waarbij, zooals be kend, Enschedé kampioen werd en PEC als hekkes'uiter eindigde. Disrict TV. De Eindh. derby Eindhoven—Picus is niet zoo belang rijk meer; BWLonga is van be lang voor de tweede plaats, terwijl NOAD—Roermond en MVV—PSV juist heel beKngryk zijn voor de onderste plaats, wellicht dat de thuisclub zegevieren. Spekholzer- heide gaat naar Maurits. De uitslag zal niet ver van een gelijk spel blijven. District V. VelocitasVeen- dam. SneekGVAV, Heerenveen LSC, AchillesLeeuwarden. ONS DISTRICT. 2c klasse A. Twee hoogst be langrijke wedstrijden staan hier op het programma, OSVHBC en KFC West-Frisia. Ter verduidelijking laten wij even den stand dezer clubs volgen. O.S.V. 17 11 2 4 50—30 24 K.F.C. 16 10 2 4 43—20 22 W.-Frisia 15 10 1 4 41—22 21 H.B.C. 15 7 4 4 41—34 18 De club van Kick Smit zou be hoorlijk gaan meetellen, wanneer zij OSV in eigen huis klopte en KFC in derdaad volgens de verwachting van West-Frisa zou winnen, temeer daar HBCWest-Frisia ook nog gespeeld moet worden. WFC wint van de Boys, terwijl Alcmaria wel met Sant poort raad zal weten. Tenslotte zal de Kennemers het Zaansche ZFC wel met leege handen naar huis sturen. 2e klasse B. Vriendenschaar Hercules, AFCVolendam, HVC Zeeburgia, DOSHilversum, De SpartaanWatergraafsmeer. Se klasse A. Zaandijk zet haar zegetocht vöort met een overwin ning tegen DEM. Om de tweede plaats gaat de strijd nog voort en Beverwijk. Dat moet Racing toch HRC ontvangt in het kader hiervan kunnen winnen. Schagen trouwens ook, zij ontvangen n.1. GVO en hoe wel het wel geen 101 zal worden, ee" overwinning wordt het toch. Jammer dat Ab de Wit door een beenbreuk voorloopig niet van de partij is. Het beste hoor, Ab! KW heeft tegen QSC wel een kans. Se .klasse B. Helder heeft nog een goede kans" öp de tweede plaats en zal dus voor een .overwinning moeten zorgen tegen Halfweg in Halfweg. Denk er om, Helder, mis schien heeft de tweede plaats waarde. 3e klasse C. Hi?r is het Zaan- scl-e ZW al eenige weken kampioen. 4e klasse A. Vrone—Texel is voor de eilandbewoners nog niet ge wonnen. want op eigen veld kunnen de Benjamins aardig voor den dag komen. BKC ontvangt Atlas en heeft wel een kans op één of twee punten. Nieuwe NiedorpWieringerwaard moet toch voor Dukers c.s. zyn. 4e klasse B. Hier staat het Me- dembliksche MFC met 10 gewonnen wedstrijden fier aan den kop en heeft het kampioenschap voor het grijpen. Ree. 2e klasse A. RCH 2VSV 2. Helder 2—de Kennemers 2 zal waarschijnlijk om 11 uur gespeeld worden en is van belang voor de la de kasten wordt thans volop po- werkt aan het .oppotten" der jonge kaskomkommers. Als de jonge plantjes een bepaalde hoogte hebben bereikt, na vier of vijf weken, worden te de kassen uitgepoot en rijn ongeveei begin April volwassen Schlmmelpenningh-Pa* herstellende Be"erwijkers, die onder aan staan. Res. 3e klasse A. Alcmaria 3— OSV 2, Zaandijk 2Asaendelft 2, QS 2HRC 2. De roodjes hebben nog steeds kans - moeten dit dus uitbuiten. Problemen van den daq NOGMAALS DE REGELING VOOR ZELFVERZORGING. Eonigcn tijd geleden hebben wij enkele uiteenzettingen in de-ze ru briek gepubliceerd over de „Rege ling voor zelfverzorgers", welke tot. misverstand aanleiding zouden kunnen geven. Wij laten daarom hieronder nogmaals een korte, maar officieele uiteenzetting over' dit onderwerp volgen: „De getrof fen regeling voor zelfverzorging al of niet gekoppeld aan de rege ling voor bijzonderen (zwarén zeer waren of langdurigen) arbeid is niet eenvoudig. Kr zijn enkelf grensgevallen, waarbij iemand te- recht of ten onrechte meent al of niet,onder de regeling te vallen; voorts achten sommige zelfverzor gers zich achtergesteld bij and-e ren. die s c h ij. n b a a r in de zalfde omstandigheden verkceren terwijl er tenslolte ook zelfverzor gers zijn, d-ie liet gevoel hebben on grondslag van deze regeling on billijk behandeld te zijn. Zoo gel den b.v. voor hen, die op kleigrond wonen andere regelen dan voor- degenen, die op zandgrond wonen. Hot is niet mogelijk de regeling -hieromtrent tot in details te ver melden. Wij moeten volstaan met de enkele vermelding ervan, want juist daaruit blijkt weer hoezeer de overheid er op uit i« binnen de grenzen van het mogelijke ieder zoo billijk mogelijk te behandelen. Voorop dient gesteld, dat de regeling door de Overheid is vast gesteld en dat bet Centraal Dis tributiekantoor liaar administra tief heeft uit te voeren. Laatstge noemde instelling heeft rtrtarom aan de plaatselijke distribntiekan- loren uitvoerige richtlijnen gege ven. De ambtenaren dier kantoren mogen geacht worden on de hoog te te zijn van de regeii'ng. terwiil zij uiteraard verplicht zijn zich uitsluitend naar de hun gegeven bepalingen te richten. Is iemand liet met de genomen beslissing niet eens, dan kan hij daarvan in heroen komen bij de daartoe in gestelde instantie. De ambtenaren van di» distributiekantoren zullen hem des-gevraagd den te volgen weg wijzen, terwijl tenslotte een beroep op het Centraal Distribu tiekantoor mogelijk is. Aan ie. mand. die meent. dat hem niet in alle opzichten Vt volle pond is verstrekt, of die in de meeuine verkeert, dat hij arji-tergeste.ld is bij anderen, die volgens hem in dezelfde omstandigheden verkce ren kan daarom geen beteren raad worden gegeven, dan dat hij zich wende tot het plaatselijk dis- tr:,uit'el-antnrr. Aan de hand van een uitvoerige vragenlijst kan aldaar worden bc- oordeeld, of zijn geval juist is be handeld. 7 Febr. t.m. 13 Febr. '43: Brood 07A (4 rants.) én 07B (V« rants.); Beschuit 07 (1 rants.); Vleesch 07A en 07B (elk V9 rants.); Aardappelen 07A (2 kg.) en 07B (1 kg.): Ta bak 07A (1 rants.); Cigaretten 07 (1 rants. cigaretten.) 24 Jan. t.m. 20 Febr. '43: Suiker 480 alg. (1 kg.); Jam 481 alg. (1 rants.); gort 482 alg. (250 gr.); gemengd meel 483 alg. (125 gr.); havermout 484 alg. (125 gr.); peulvruchten 485 alg. (250 gr.); vermicelli 486 alg. (100 gr.); kaas 487 t.m. 489 alg. (elk 100 gr.); bloem, brood of gebak 492 t.m. 495 alg. (elk 1 rants.); taptemelk 05 t.m. 07, (elk iy4 1.); melk 05 t.m. 07 (elk l3/4 1.1; melk 4-08 res. (5Vi 1.); rijst 4-07 res. (500 gr.); cacao 3-06, 4t06 res. (elk 150 gr.); cho. colade 05 "versnap. (100 gr.); suikerwerk 06 en 07 versnap. (elk IOC gr.) 27 Dee. t.m. 20 Febr. '43: Koffiesurrogaat 473 (250 gr.) 4 Febr. t.m. 15 Febr. '43: Boter 06 (125 gr. boter of mar garine). 11 Jan. t.m. 11 Maart 1943: Boter 01 (boter of margarine) 30 Dec. '42 t.m. 6 Febr. '43: Mandarijnen en/of sinaasappe len 4-04 res. (850 gr.). 23«Jan. t.m. 20 Febr. '43: Appelen 2-05, 3-05, 4-05 res. (stadskaarten) (1 kg.) Eieren 3-07 res. 3 stuks. Diversen: 04 Petroleum t.m. 27 Febr. 06 t.m. 08 BV. Brandstoffen t.m. 28 Febr. '43; 01 t.m. 05 K.F. Brandstoffen Lm. 30 April '43; N. Textiel (mannen) scheerzeep t.m. 30 April: 490 alg. R-een- heidszeep (elk 1 rants. eenheids zeep); 491 alg. R-waschpoeder (elk 1 rants. waschpoeder); R-* toiletzeep (1 rants. toiletzeep); t.m. 28 Febr. '43. Verlengd: t.m. 28 Febr. 474 alg., 475 alg.. Q^eenheidszeep; Q-waschpoeder en Q-toiletzeep. ADVIEZEN'-L^l VAN DEN VOEDINGSRAAD Het verwijzen naar de plaatse lijke distributiekantoren van perso nen, die zich al of niet terecht meenen fe moeten 'beklagen over de zelfverzorgingsregeling, kan zijn voordeelen hebben, omdat gebleken leemten of mogelijke onbillijkhe den in de regeling door die kan toren aan het Centraal Distributie kantoor zullen worden doorgege ven. waar men niet zal nalaten te trachten verbetering in die geval len te verkrijgen. Het behoeft geen betoog, dat aan iedere regeling fouten kunnen kleven, welke eerst verbeterd kunnen worden, nadat zij (er kennis van de bevoegde in stantie zijn gebracht. Overigens behoeft men niet be vreesd te zijn voor willekeur door ambtenaren van den plaatselijken dislributiedienst. Deze toch zijn zoo uitvoerig mogelijk ervan op de hoogte gebracht, hoe zij in ver schillende gevallen dienen Ie han delen. Komen er voorts gevallen voor, waarbij zij twijfelen. dan wenden zij zich om advies tot liet Centraal Distributiekantoor. RADIOPHOüKAMMA Hilversum I. 414.4 m. 7.30 Het Zondagochtendconcert (gr.). 8 15 Harmonie-muzielc igr.i. 8.30 De zin van het zun. 8.45 Berl'Onsch Philharmonisch ork. i. 9.00 BNO: Nieuwzberlehlen. 9.15 Wy K»n U heden.. 9.30 Zondagmorgen zolder zorgen. 10.30 Deutsche Stunde. 11.30 De Stem der"4S.S. 11.45 Neerlands slem van het Oost front. 13.00 BNO: Nieuwsberichten, en actueel praatje, 12.15 Leden van het Nederlandse]; Kamerkoor. 12.40 Uit Berlijn: Het Duitschc Volksconcert, 14.00 Het Concertgebouworkest. 14 35 Europeesche schrijvers in dezen lijd. 14 55 Het Concertgebouw-orkest, solisten en het RoUerdamsch Phllharmon'.sch Koor. 16.00 Om en om programma. 17.00 Hét Zondagmid- dageabaret. 17 45 Melodieën uit een uitstal kast. 18.30 BNO: Nieuwsberichten en sport paarden niet in staat zouden zijn geweest hem w,g te sleepen, voordat hij gehoord had wat Henneman te zeggen had Hij is ook een Borneo- deêkundige," voegde hij er speciaal voor De Kort aan toe. ,.Ze hebben samen menigen tocht gemaakt." De Kort maakte zorgvuldig noti ties van deze bijzonderheden; *dan draaide hij beide raampjes van de auto open, want Van Dongen had, om beter te kunnen denken, zyn pijp te voorschijn gehaald en zijn collega gaf door zijn gebaar te kennen, dat hij den mist prefereerde boven de geuren door de tabak van zijn con frater veroorzaakt. „Help me onthouden, dat lk iemand er aan herinner je een paar sigaren cadeau te doen, Van Dongen," mop perde hij. De auto bra-ht hen naar den in gang van het steegje, waar- het lichaam gevonden was. Lampen be schenen wazig de plek van de mis*- daad en menschelijke figuren namen spookachtige gestalten aan, terwyl zij iederep vierkanten centimeter van den grond en de gebouwen in de omgeving aan een nauwkeurig onder zoek onderwierpen. De secretaris be sloot in de auto te blijven, maar Van Dongen ging met De Kort mee, die zich ervan op de hoogte ging stellen hoe het onderzoek vorderde. De Halvemaansteeg was een al even donkere cn nauwe gang als alle ardere stegen in de groote stad, ge heimzinnig en een geschikte plaats voor duizend en een misdaden, die door mist bovendien nog in nevelen word' t gehuld. De lampen cp de plaats van de misdaad leken den mist in dé on- middellyke omgeving nog zwarter te maken. Politiedeskundigen hadden op de vochtige straatsteenen precies de plaats aangege/en, waar het lichaam gelegen had, doel de stoffelijke res ten van Joop Henneman, iemand die vele gevaren in de wildernis had overleefd, waren overgebracht naar het dichtsbij zynde lijkenhuis. De Kort verzamelde inlichtingen. Het groote gebouw dat aan den eene kant van de steeg grensde, be hoorde aan eei 1 .delsmaatschappij en de bewaker verklaarde, dat hij niets ongewoons had gezien of ge hoord. Fen onderzoek in het gebouw en op de nabijgelegen werf ingesteld, leverde geen resultaten op. Aan den anderen kant van de steeg bevond zich een leege opslagplaats, waarvan men den sleutel nog niet te pakken had kunnen krijgen. - „In meer dar een jaar is daar nie mand binnen geweest.," verklaarde de bewaker van het andere gebouw. „Er zit niets anders in dan ratten cn er zal ook wel niets of niemand anders inkomen want men zegt, dat h.t er Spookt. We hebben in het ver leden al heel wat met die kast be leefd!" „We kunnen beter eerst naar het lichaam gaan kijken, terwijl er jacht op de sleutel wordt gemaakt," voegde De Kort Van Dongen toe; maar op weg naar de auto hield hy stil om een litieagent aan te spre ken. die uit de mist opdook. „Dit is de man, die het lyk gevon- de- hééft," merkte hy op. „Vertel wat je weet nog eens aan commissa ris Van Don jen Jansen." De agent deed wat hem gevraagd werd. De man, die een kou in zyn hoofd en de mist in zijn keel had, verklaarde op schorren toon. dat hij als gewoonlijk zyn ronde maakte en de Halvemaansteeg insloeg onmid dellijk nAdat hij den brigadier, met wien hij tegenover den ingang van de steeg enkele woorden wisselde, had verlaten, Door de dichte mist strui kelde hij over het lichaam ndg voor hy het gezien had. „Het was toen precies achttien mi nuten over tién, want het eerste wat ik deed was op mijn horloge kijken," rapporteerde *-ij. „Het slachtoffer was dood; hy was gekleed in een jas en een broek, maar hy droeg Het vleeschrantsoen is verlaagd, de peulvruchten ziin daarentegen weer gedistribueerd. Het eene eiwitrijke voe- dingsmldc^pl vult het andere eenigszins aan. Niet op iederen vleeschloozen dag zullen de boenen én erwten als aan vulling kunnen dienen, maar een enke len keer een smakelijke soen. met peulvruchten bereid, vooraf of een stoofschotel met erwten of boonen kun nen we wel geven. Ook kan men ze door de groente mengen, bijv. erwten met neen koolraap, met bruine boonen. En wie er tiid voor over heeft en mar garine wil besteden, kan er koekies van bakken. Een bonvriie aanvulling ziin de mos selen en de kokhanen. Zij zijn in ver schillende plaatsen te kriigen. Ze sma ken goed bij aardappelen, groenten en in een kerrv-. uien- of mosterdsaus. Visch en schelpdieren uit het zuur ziin p'-cneens uitstekend te gebruiken. Bliek, mosselen en kokhanen uit het zuur kunnen het beste gegeten worden met groente, sla. warme saus en aard appelen. Dan ziin er nog de gerookte vischies die men voor het gebruik bii het middagmaal even op den stoom van een ketel of pan kan Recept aardappelsoep met boonen. 125 gr. erwten, boonen. capuciiners. of schokker erwten. 1 liter water. 3 aardappelen, préi of ui. 1 bosie selderij of peterselie, zout. De peulvruchten wasschen. weeken in 4 dl water en In bet weekwater bijna gaarkoken. De hooikist (daarvoor «e&Fuiken!) De aardappelen schoon boenen en .in stukken snijden. De prei of ui schoonmaken, fiiiysnipperen. met de aardappelen bji de peulvruchten voeeen en j/2 uur meekoken. Alles fijn maken en de rest van het water toevoe gen. De soep weer aan de kook bren gen en eenige minuten doorkoken. De selderij of peterselie wasschen. fijn hakken en aan de soeo toevoegen vlak voordat zij wordt opgediend. berichten. 18.45 Sport ven den dag. Vanar 19.15 alleen voor de Radio-Centrales, die over een lijnverbinding met de studio beschikken. 19 30 Omroep-Symphonie-orkcst. 20,15 Het Saionorkcst en grnmofoonm. 21.20 ..Blauw baard", een huiveringwekkend melodrami (opn.l21.45 BNO: Nieuwsberichten. 22.00 Filmliedjes (gr.). 22.20 Dansmuziek door het disco-instituut (gr.). 23.1524.00 Operette- Fragmenten (gr.). Hilversum II. 301.5 m. 7.30—0.15 Zie Hilversum I. 9.15 De Toover- bal, luisterspel voor de Jeugd. 9.45 De Instru menten van het orkest. 10.30 Studiodienst. 1130 Gewijde muziek (opn.). 11.45 Cyclus: „De Toekomstverwachting van het Nieuwe Testament". 12.00 BNO: Nieuwsberichten en actueel praatje. 12.15 Programma-overzicht. 12.20 Albert Vossen. Accordeon en zijn solisten (gr.i. 12.30 Een soldaat spreekt tot de jeugd. 12.45 Albert Vossen, accordeon, en zUn solis ten (gr.i. 13.00 Het Nederlandsch Verbond voor Slbbekunde: „Wie en wat waren onze voorouders?" 13.15 De Melodlsten en soliste. 14.00 „Het geschenk", luisterspel over het leven van Wilhelm Conrad Röntgen. 14.45 Pianospel (gr 15.00 Rigoletto. opera. 17.00 Nederlandsche Boekenschouw. 17.15 Viool en plano. 17.45 Spiegel van den dag en BNO: Oostlandpraatje. 18.00 Het Omroeporkest. 18.40 De Nederlandsche Taalclub. 19 00 BNO: Engelsche uitzending: „Dutch News Reel". (Voor de Radio-Centrales: Lichte gltaar^oH igr.). Vanaf 19,15 alleen voor de Radio- Centrales. die over een lijnverbinding met de studio beschikken. 19.15 Hebt TT dat gelezen 19.45 BNO: Nieuwsberichten. 19.65 Walter Fenske en zijn orkest (gr.i. 20.15 De Toon dichters en hun werk in de anecdote, lezing. 20.40 Omroep-Symphonie Orkest en solist. 21.15 Opnamen van Wilhelm Backhaus, plnyo. 21 45 BNO: Nieuwsberichten. 23 00 BNO: Actueele beschouwing. 22.10 AvondwUdlng. 22.20—24.00 Zie Hilversum I. MAANDAG 8 FEBRUARI. Hilversum I. 41-1,4 m, 7.15 Wiener SSngerknaben (gr.). 7.30 BNO: Nieuwsberichten. 7 40 Ochtendklanken (gr. i. 8.30 BNO: Nieuwsberichten. 8 40 WIJ brengen U heden.. 8.50 Orkest van den Dultschen Arbeidsdienst (opn.). (9,300,37 Spiegel van den dag (opn. i. 10.00 Operette-Duetten fgr.i. 10.30 Voordracht. 10 45 Gerard Lebon en zijn orkest. 11.30 Zang en piano. 12 00 Almanak 12 05 Klaas van Bceck en zUn orkest. 12,45 BNO: Nieuwsberichten. 13,00 BNO: Actueele beschouwing. 13 10 Twee violen, altviool en cello. 13.45 Zang en piano (gr.). 14 00 Zang sterren sterrenregen (gr.). 15.00 8pel voor voetlicht en camera. 15.15 Elck wat wils. 16.45 BNO: Nieuwsberichten. 17.00 Kerkorgelconcert. 17.30 Van heinde en verre klinkt het nieuws 17,45 Omroeporkest en solist. 18 30 BNO: Nieuwsberichten. 18.40 Omroeporkest en solist. 19 00 Politiek weekpraatje. Vanaf 10.15 alleen voor de Radio-Centrales, die over een lijn verbinding met de studio beschikken. 19 15 Viool en plano (gr.). 19 30 Utrechtsch Stede- Hik Orchest (opn.) en gramofoonmuzlek. 21.05 Kwartetconcert igr.i. 21.45 BNO: Nieuwsbe richten 22 00 Juan Llossas en ziin orkest (gr.). 22 20 Bij -t mlnnekoozen (gr.). 23.30— 34 00 Dansmuziek (gr.). 7.157 40 Zie Hilversum I. 7.40 Ochtend gymnastiek. 7.50 Sportnieuws. 8 00 Actueel nieuws voor boer en tuinder. 8 15 Strauss- melodleën (gr.l. 8.30 BNO: Nieuwsberichten. 8 40 Balletsuite „Jeux d'Enfants" (gr.). 9.00 Gramofoonmuzlek. 9.15 Voor de hulsvrouw 9 20 Orkestconcert (gr.). 10.00 Godsdienstige uitzending, 10.30 Pianovoordracht. 11.00 Voor de kleuters. 11.20 Het matrozenkoor (gr). 11 30 Orkest Jack der Kinderen en gramo foonmuzlek. 12 30 Op bezoek bU de Familie de Boer. 12 45 BNO: Nieuwsberichten. 13 00 ProgrnmmaTOverzlcht. 13.05 Orkest Wim Rlp- ken en gramofoonmuziek. 14 öo Godsdienstige uitzending. 14 30 Orkest van de Nederlandsche Kameropera. 15.30 De vrouw ln de muziek, lezir.g. 15.45 Zelden gespeelde kamermuziek van Ludwlg van Beethoven. 16.45 BNO: Nieuwsberichten. 17 00 Voor de Jeugd. 17.15 Theo Uden Masman en zijn dansorkest. 17.45 Spiegel van den dag en BNO: Frlesch praatje. 18.00 Soldaten en matrozenliedjes (gr.). 18.15 NSB antwoordt. 18.30 Omroep-Pianotrlo. Van af 19.15 alleen voor de Radio-Centrales, die over een lijnverbinding met de studio beschik ken. 19.15 Ottq Hendriks en zijn orkest. 19,45 BNO: Nieuwsberichten. 19 55 Otto Hendriks en zijn orkest 20 30 Uit Neerlands Gouwen. 20 45 Varia, gevarieerd programma. 21.45 BNO' Nieuwsberichten. 22.00 BNO" Actueele beschouwing 22.10 Avondwijding. 22.20—24.00 Zie Hilversum I. geen hemd, boord of das onder zijn jas, en zijn borst en rug waren ge streept als by een zebra met builen en plekken, terwijl de schrammen en builen op zijn gez'^ht verschrikkelijk waren on aan te zien. Ik blies op mijn fluitje en terwijl ik wachtte, keek ik eens goed in het rond, maar er was ïiemand ;n de buurt en ik hoorde niets. Ik heb ook niets ge hoord, toen ik met den brigadier voor de steeg stond te praten. We zagen niets door den mist en er kon wel een heel regiment langs ons wande- delen, zonder dat we het zagen, zoo Officieele Landbouwmededeeliagen AANVRAGEN VOOR TEELTVERGUN NING VAN LANDBOUWZADEN VOOR OOGST 1913. Zij. die voor "een teeltvereunnine voor den verbouw van ruwvoederee- wassen voor zaaizaadwinning oogst 1943. voor eigen rekening en risico (dus niet od contract met een zaad handelaar. Coöperatie of landbouwver- ceniging) in aanmerking wcnschen 1e komen, kunnen zich hiertoe schriftelijk wenden tot het Bedrijfschap voor Zaai zaden en Pootgoed. Aid. Zaaizaad. Was senaarscheweg 80 te 's-Gravenhage. DESTRUCTIE. In verband met het in werking tre den van de nieuwe behandeling van destructiegevpllen op 18 Januari i.1.. zullen na dezen datum slechts in aftrek gaan voor de verplichte veelevering die gevallen, waarvan advies cooie- bon) wordt ontvangen van den Vleesch- keuringsdienst. De voor dien datum in gebruik zijnde afkeurinesbewiizen uit geschreven na 18 Januari zullen dua niet meer in behandeling worden ge- Veehouders. die nog in het bezit ziin van afkeuringsbewiizen (oud-model) en uitgeschreven voor 18 Jan. kunnen de ze nog „ter controle" tot 15 Februari a.s. opzenden naar de L.C.O.. Kerk plein. Alkmaar. De destructie-bewijzen bestemd voor den veehouder (nieuw model) uitge geven door de Vleeschkeunngsdicnsten behoeven dus niet opgestuurd te wor den naar het Bureau Voedsekommis- saris te Alkmaar en gaan in aftrek van de verplichte veelevering voor de vol gende gewichten: nu. ka. 30 kg., gr. ka. 83 kg., pink 180 kg. rund 300 kg., os 300 kg., stier j)50 kg., slak 30 kg„ en indien deze dieren niet voorzien ziin van een registratiemerk te allen tijde a 30 kg. EXTRA AANSLAG. Wat betreft het voldoen aan den ex tra aanslag 1942 door de betrokken veehouders wordt de aandacht geves tigd od het volgende. Een of meer extra aanslagen h 375 kg. opgelegd aan den veehouder, die op 18 October 1942 nog in het bezit was van boventallig vee. kunnen voldaan worden door levering van kilogram men vleesch. De extra aanslag echter welke rust op te veel aangehouden jongvee (60 Kg. per stuk) moet voldaan worden door ..het leveren" van een dusdanig dier (dus niet in kg. vleesch). Het te veel geleverd gewicht (overge wicht) van deze dieren geldt echter niet voor de verplichte levering. DE WND. VOEDSELCOMMIS- SARIS VOOR NOORD HOLLAND. REGISTRATIE VOLKSTUINEN Om een volkstuin te mogen gebrui ken moet de houder worden ingeschre ven bii de Landbouw-Ciisis-Ornagisa» tie of moet een reeds bestaande in schrijving voor 1943 worden verlengd. Aanvragen voor nieuwe inschrijving geschieden door inlevering van het reeds bestaande aanvraagformulier, dal tegen betaling van 25 ct. verkrijgbaar is bii alle Plaatselijke Bureauhouders en bii de Gemeente Secretarieën in Noord-Hollend. Aanvragen tot verlen ging (handhaving) van een reeds be staande inschrijving kan geschieden door terugzending van een door de L.C.O. toegezonden antwoordkaart. De ïnschrijvingsbewiizen. welke in 1942 z:m uitgereikt ziin niet meer geldig. Als volkstuin wordt beschouwd elk perceel grond, dat niet bii het woon huis van den gebruiker behoort en dat wordt beteeld met gewassen voor eigen en, of gezinsverbruik. Om in het be zit te kunnen komen van pootgoed e.d. moet men als volkstuinder staan inge schreven bii de L C.O. en in het bezit ziin van een inschrijvingsbewtis. SCHEURPLICIIT 1942—1943. Aangezien er sedert ihet opleggen" van de scheurplicht 1942-1943 in de pro vincie Noord-Holland ruimschoots ge legenheid is gegeven om eventueel aan wezig geachte bezwaren te bevoegder plaatse kenbaar te maken, laat ik hier bij weten niet meer te zullen ingaan op correspondentie wejkc deze scheur plicht tot onderwerp heeft. Mondelinge toelichtineen worden natuurlijk ook niet meer aanvaard. Alleen waar door óf ten behoeve van de Duitsche Weermacht overlast, wordt ondervonden, welke belemmerend kan zijn voor het uitvoeren van den opge- legden plicht zal gelegenheid worden gegeven tot eventueel door mij noodig geachte correctie. Evenmin zullen er na 1 Februari '43 nog verzoeken voor gewone of bijzon dere overdrachten in behandeling wor den genomen. Ten overvloede deel ik U nog mede. dat mijnerzijds aan de voorziening van palen en prikkeldraad voor afrastering niets kan worden ge daan. Men gelieve van het bovenstaande ?oede nota te nemen, omdat men daar door onnoodige correspondentie en on- noodie wachten voorkomt. DRISTRIBUTIE VAN DRAINEF.RBUI- ZEN EN LANDBOUWWERKTUIGEN IN NOORD-HOLLAND. Waar het aantal aangevraagde dral- neerb'u'zen reeds vele male'* het ter beschikking komende contingent over treft. zullen voorloopig geen nieuwe aanvragen worden geaceenteerd. Ook zullen die aanvragen welke bedoeld ziin voor drainage na den komenden ooest voorloopig niet op eenige toewii- kunnen rekenen. Het aantal op contingent beschikbare '.•■odbouwwerktuigen is zeer beperkt. Nieuwe aanvragen, van welke tvpe ma chine ook. kunnen vóór 1 Maart a.s. niet in behandeling worden genomen. Correspondentie hierover heeft dan ook geen zin. ook niet od gezag van een handelaar in draineerbuizen of werk- tuieen. Zoodra er weer gelegenheid is drai neerbuizen of landbouwwerktuigen uit het- contingent beschikbaar te stellen, zal dit door een perspublicatie bekend gemaakt worden DE PR QV PRODTTCTTECOMMTS- SARIS VOOR NOORDHOLLAND. Hoofdredacteur A. R Jonker Plaatsverv van den hoofdred. buitenl en stadsnieuws Den Hel der A C van Kampen Binnen land alg report en streeknieuws A Eriks Haagsche redacteur P. E H M Verberne, Den Haag. Verantwoordelijk voor de adver tenties. Schager editie G Schoorl, Schagen Verantwoordelijk voor dé advertenties Heldersche editie J Visser. Den Helder. dik was de mist. Maar we zouden het hebben gehoord en we hoorden niets." „Ze kt rnen el van den anderen ka tt de steeg ingekomen zyn," bracht De Kort in het midden, „want er loopt een weg rond, over de werf vanaf de Marokkostraat. Ben ding staat wel vast Henneman werd niet afgeranseld cn gekweld in de steeg, want dan zou iemand het ze ker gehoord hebben. Maar we zullen het aan de anderen over laten dat uit te kienen onderwijl wij naar het lyk gaan kijken." (Wordt vervol#''

Dagblad Noord-Holland, Schager editie | 1943 | | pagina 2