11 De geldige bonnen De man uit de wildernis :in BIJ HET EENE DOEL Hl JET Nederlandsche volk is met dc 1 thans gepubliceerde beschikking over sluiting van bedrijven opnieuw nau\yer ingeschakeld bij de totale oorlogvoering. En wat meer aan spreekt: de offers, welke gebracht moeten worden zijn zwaarder dan tot dusver het geval was. De huidige we- relaworsteling hee.t reeds veel van ons gevergd: de vier dagen oorlog in Mei 1940, de bezetting van ons land met a's, Sevoig tal van maatregelen op ve lerlei gebied, den arbeidsinzet in Duitschland en zoo meer. Maar vergeleken bi.j de volken, die zelf den oorlog voeren, zijn wij nog steeds niet aan die zware offers geko men als da Ar gebracht worden. Want, ofschoon wij ons niet behoeven te ont veinzen. dat cic thans uitgevaardigde maatregelen hard z.ijn voor velen, ook nu nog staat de massa van on? volk helaas ook geestelijk volkomen bui ten de hardheid van den oorlog zelf. YV/AAROM dit offer, vraagt men dan ook ongetwijfeld altcrwege. Vïie begrip heeft voor het huidige ge- beu. en zal met het antwoord niet veel moeite hebben en bovenal zich n.et laten ter neer slaan door de zwaarte van het offer, dat verlangd wordt. Hij zal inzien, dat het noodig is en gaan, om straks na deze be nauwende episode in de geschiedenis der menschheid, met goeden moed voort te bouwen aan zijn eigendom, dat hij ter bescherming tegen het drei gend gevaar, een wijle moet acnterl -i- ten. Maar zij, die nog steeds niet besef fen waarom het gaat, de losgeslage- nen van ieder reëel begrip, zij kunnen dit alles nog niet verwerken; zij voe len zich alleen maar beknot in hun persoonlijk beschikkingsrecht, in hun persoonlijke vrijheid van handelen, van doen en laten! Het gaat thans echter niet om per soonlijke vrijheden, maar om de vrijheid van Europa, om ons volk, ons bloed en onzen bodem te verdedi gen tegen hel barbarendom, dat uit Azie dreigt. Van het resultaat van dien strijd plukt ieder straks de vruch ten wil die ook maar al te graag plukken. Want men moge dan al >n politieke verblindheid zich anders uiten (wat zou buurman anders wel zeggen?), innerlijk weet men .vel be ter en wil men even positief den bolsjewist buiten onze grenzen hou den. DAT is echter alleen mogelijk als geheel Europa tot den laatsten man zich daartoe inzet. Europa, onze cultuur, ons gezin, geheel ons Wester- sche leven eiseht dien totalen inzet op straffe van ondergang Die eisch geeft het recht, ieders medewer king te verlangen en zoo noodig te verplichten. Vandaar de slui ting van bedrijven, die gemist kunnen worden zoolang de strijd voor het be houd van onze menschelijkek waarden in alles moet prevaleeren. Het parool van dezen tijd luidt: Erest het bolsjewisme vernietigen, eerst Europa veilig stellen. Dan eerst is er weer tijd voor andere zaken voor persoonlijke rechten Die persoonlijke rechten moeten evenwei eerst veilig gesteld worden, door nu de plicht te vervullen. Hoe ingrijpend de thans gepubli ceerde maatregelen daarom ook mo gen zijn, welke zware offers zij ook van menigeen zullen vergen, zij zijn tijdelijk en gericht op het eene doel Straks zullen de verdiensten, die men aan dit doel bewijst, ongetwijfeld honderdvoudig beloond worden als de werklust thuis zich weer onbe dreigd kan ontplooien, omdat de aarls- vijand van ons erf, het bolsjewisme, is vernietigd. Jr. rgSjjW i'laat is HUuut! Die levertlijn Scheerzeep bon N in bij zijn leve an- cier, want hij krijgt dan nog Adelaar-Scheerzeep van oude kwaliteit! ut Htf's 7.7.7. latteOe* net als iedere goede thee, 10 minu ten laten trekken en intusschen even roeren, n Zakje van 12 tabletten voor ruim 100 koppen a 20 cent. Paardensport Nationale Ruiterdag te Amersfoort Te Amersfoort werd de 16e natio nale ruiterdag der Nederlandsche Federatie van Landelijke Rijver- eenigingen onder groole belangstel ling gehouden. De voorzitter, de heer van Coe- hoorn van Sminia sprak een ope ningswoord in optimistischen toon. De begrooting kwam er rooskleurig voor te slaan door een royale .gift van de Nederl. Harddraverij- en Kcnvereeniging. Hei vereenigings- leven mag zich in goeden bloei ver heugen. Niet minder dan 8 vereeni- gmgen traden in 1942 toe. zoodat thans totaal 115 landelijke rijver- eenigingen zijn aangesloten. De paardenstand is door de om standigheden niet zoo best maar in 't algemeen mag men niet ontevre den zijn over den gang van zaken. Enkele verdienstelijke leden en bestuursleden, die in het afgeloopen jaar waren heengegaan, werden her dacht. Bu het jaarverslag over 1942 weTd de aandacht in het bijzonder geves tigd op de volgende zinsnede: De federatie is thans erkend als: le het eer.ige centrale li chaam op het gebied van het landelijke rijvereenigingswezen en 2e als de organisatie, welke de overheid zal dienen te advi- seeren inzake het onderwijs op het gebied van het paard aan de landelijke bevolking, terwijl zij 3e. tot taak heeft gekregen pro paganda te maken voor doelma tig aanspannen en mennen van paarden en de noodige voorbe reidingen te treffen voor het op dit gebied te geven onderricht. In 1943 zal zooveel mogelijk de vorming van kader en keurmees ters ter hand genomen worden, waarbij van de Landstand Rii- en Menschool te Hoofddorp een dank baar gebruik zal worden gemaakt. Evenals in het afgeloopen jaar zal natuurlijk ook weer dit jaar op de bres worden gestaan voor het be houd van zooveel mogelijk paarden der landelijke ruiters. Door den secretaris, den heer W. Slob. werd bereikt dat paarden der landelijke ruiters met een verkla ring in laatste instantie gevorderd zullen worden. Het verzoek om een klein aantal paarden vrij te stellen van taxatie is nog in behandeling. Besloten werd een wedstrijdcontributie in te voe ren. Deze werd bepaald op f 10. per wedstrijd. In de bestuursvacature Keppel Hesselink werd door het gewest Gelderland de heer E. van Binsber- gen te Zoelen candidaat gesteld. Deze werd met algemeene stemmen gekozen. De diploma's groote veelziidig- heidsproevcn 1933 en 1928 werden aan een tiental dames en heeren uitgereikt. Tenslotte werd er door den secretaris nog eens met nadruk op gewezen, dat op geen enkele wijze de landelijke ruiters aan de bereden W.A. ondergeschikt gemaakt of verbonden zullen worden. De fraaie laat Gothische topgevel van het zgn. Drehmannihuls ln Roermond is onder leiding van architect Bon- gaerts op uitnemende wijze gerestau reerd Schipper Stuvel-Pax m 70.000 BOEKEN OPGEHAALD. In de afgeloopen twee weken stond de Jeugdstorm in geheel Ne derland aangetreden voor het in zamelen van boeken voor den wer kenden volksgenoot in Duitschland. Door de velen die ver van eigen haard werken, zal deze actie van den Jeugdstorm op bijzonderen prijs worden gesteld, en de vele duizen den. waar de Jeugdstorm de laatste dagen aan de deur heeft geklopt, hebben dit reeds laten blijken door hunne medewerking op ruime schaal te verleenen. Tot en met Donderdag 18 Maart waren in geheel Nederland meer dan 70.000 boeken opgehaald. Van morgen om 11 uur hebben de lande lijke meisjes-leidster van Eek en staf leider Quispel van den Jeugd storm. hoofdslormer van Geelker- Radioprogramma Zondag 21 Maart 1943. HILVERSUM I. 414.4 M. 7.30 Het Zondagochtendconcert (gr.) 8.15 Harmo- nïemuziek (er.) 8.30 De zin van het boer zijn 8.45 Beroemde pianower'ien (gr.) 9.00 BNO Nieuwsberichten. 9 15 Wii brdneen U heden 9.30 Uit den stillen bloemhof, 10.15 Orgelconcert (onn.) 10.30 Deutsche Stunde. 11 30 De stem der S.S 11.45 Ncerlands stem van het front. 12.00 BNO. Nieuwsberichten en actueel Draatie. 12.15 Wiener San- gerknaben met olanobegeleidine. 12.40 Het Duitsche volksconcert. 14.00 .Den gevallen helden ter wijding": OmroeD Svmphonie-orkest en solist en een voor dracht. 1G.00 Lenteofogramma. 17.00 Het Zondagmiddoecabaret. 17.45 Cello en piano. 18.30 BNO: Nieuwsberichten en sportberichten. 18.45 Gramofoonmu- ziek (Vanaf 19.15 alleen voor de radio centrales. die over een lijnverbinding met de studio beschikken). 19 30 Zang en Diano. 20.15 De winter is verean- ghen. programma van lentestemmingen (oon.) 21.20 Comnosities van Pietro Mascagni (gr.) 21.45 BNO: Nieuwsbe richten. 22.00 Instrumentale soli (gr.). 22.20 Lente-vreugde (gr.) 23.0024.00 Dansmuziek (gr.). HILVERSUM II. 301.5 M. 7.30— 9.15 Zie Hilversum I. 9.15 De Tooverbal 9 45 De instrumenten van het orkest. 10.30 Studiodienst. 11.30 Gewilde mu ziek (oon.) 11,45 Cvclus ..Persoonlijk geloofsleven". 12.- BNO: Nieuwsbericn- ten en actueel praatie. 12.15 Program- ma-overzicht. 12.20 Gerard van Kreve len en ziin orkest en solist. 1230 Een soldaat spreekt tot de jeugd. 12.45 Ge rard van Krevelen en ziin orkest en solist. 13.00 Nederlandseh Verbond v. Sibbekunde: Wie en wat waren onze voorouder! 13.15 Bioscoooorgelsoli (gr.) 13.30 De liedjes van Daniderf. muzikaal nroeramma 14.00 .In de len teals de vogeltjes zingen van tin- neketinde lente is minnaar naar 't zin', bont programma. 14.45 Onera ..Carmen". 17.00 De Melodisten, 17 45 Spiegel van den dag en BNO: Oost- Iandoraatie. 18.00 De eerste lentedag revue'. 18.40 De Nederlandsche taalclub. 19.00 BNO: Engelsche uitzending „Dutch News Reel". Voor de radio centrales: Mercedes Simone en haar trio (Br.). Vanal' 19.15 alleen voor de radio-centrales, die over een lijnver binding met de studio beschikken. 19.15 Hebt U dat gelezen? cabaretre vue. 19.45 BNO: Nieuwsberichten T9.55 Orgelconcert en zang. 20.15 Ernst - an 't Hoff en ziin orkest. 20 55\Jongensko- ren zineen (ar.) 21.15 Viool en oiano en zang en piano (gr.) 21.45 BNO: Nieuwsberichten. 22.00 BNO: Actueele beschouwing, 22.10 Avondwiiding. 22.20- 24.00 Zie Hilversum I. Feuilleton door B. REEN 41. „Bang voor hem," hield ze zich zelf voor; maar in het diepst van haar hat* vroeg ze zich nauwkeurig af, wat Dik zou doen als hij ont dekte, dat -e hem volgde. Na een tijd gereden te hebben, be woog de bestelauto zich voort langs smalle weggetjes, ver buiten de ver keersdrukte. Zelfs hier reed Van Da len vreemd. Nooit handhaafde hij een snelheid gedurende langen tijd. ter- wij' hij op de meeste hoeken uiterst langzaam reed en bij sommige ge legenheden den wagen verliet om eerst uit te kijken alvorens verder te gaan. Lucy begon opnieuw te denken, dat hij gek moest zijn. Ten slotte reed hij de auto door een hek in een veld en hem na sta rend zag Lucy -soe hij snel den weg langs liep in de richting vanwaar zij gekomen waren. Toen ze eveneens sne1 den wagen verliet, merkte ze, dat de overzijde van de straat be grensd werd door een hoogen muur, die klaarblijkelijk de terreinen van Maandag 22 Maart 1943 HILVERSUM I. 414.4 M. 7 15 Bii de boeren (gr.) 7.30 BNO: Nieuwsbe richten. 7.40 Ochtendmuziek (er.) 8.30 BNO: Nieuwsberichten. 3.40 Wii bren gen U heden... 8.50 Twintig meisjes od een ochtend (gr (9.30—9.37 Spieeel van den dag oon.) 10.00 Ons lied ie bii U w werk (gr.) 10.30 Maandag hou den. 10.45 Carlo Carcassola en ziin or kest. 11.30 Piano, klarinet en celo. 12 00 Almanak. 12 05 Klaas van Beeck en ziin orkest. 12.45 BNO: Nieuwsberichten 13 00 BNO: Actueele beschouwing. 13.10 Zang en piano. 14.00 Gemengd Operettekoor. Omroeporkest en solis ten oon.15.00 Snel voor voetlicht cn camehe. 15.15 Elck wat wils. gevarieerd programma. 16.45 BNO. Nieuwsberich ten. 17.10 Orgelconcert. 17.30 Van hein de en verre klinkt het nieuws. 17.45 Amusementsorkest en soliste. 18.30 BNO: Nieuwsberichten. 18 40 Cello en orgel. 19 00 Politiek weekpraatie, Van af 19.15 alleen voor de radio-centrales die over een lijnverbinding met de studio beschikken 19.15 Concertge bouworkest ensolisten. 20.40 Componis ten spelen eigen composities (gr.) 21.00 Fragmenten uit Duitsche opera's (er.) 21.45 BNO: Nieuwsberichten. 22 00 Het Areentiinsch orkest van Mario Melfi speelt tango's (er.! 22 20 Traanties en lachjes (er.) 23.35—24.00 Rustige avond klanken (gr.) HILVERSUM II. 301.5 M. 7.15— 7 40 Zie Hilversum 1. 7.40 Ochtendgym nastiek. 7.50 Gramofoonmuziek. 8.00 Actueel nieuws en wenken voor boer en tuinder. 8.15 Koorzang (er.) 830 BNO: Nieuwsberichten. 8.40 Suitecon cert (gr.) 9.00 Instrumentaal opera- proeramma (er.) (9.15—9.20 Voor de huisvrouw). 10.00 Godsdienstige uit zending. 10 30 Pianoduo. 11.00 Voor de kleuters. 11.20 Een kinderzangklasse (oon.) 11.30 Orkest Rentmeester en gramofoonmuziek. 12.30 Op bezoek bu de familie de Boer. 12.45 BNO.: Nieuwsberichten. 13.00 Programma overzicht. 13.05 Bovd Bachman en ziin orkest en gramaloonmuziek. 14.00 Gods d-enstiee uilzending. 14.30 Viool en piano. 15.00 Dubbbel-coneerten (gr.) 15.30 Vioolsoli (gr.) 15.45 Zane en pia no en Dianosoli. 16.45 BNO: Nieuws berichten. 17.00 Voor de ieugd. 1.715 Theo Uden Masman en ziin dansor- kest. 17.45 Spiegel van den dag en BNO: Friesch praatje. 18.00 Clara Clair bert en Beniamino Gieli (gr.) 18.15 De N.S B antwoordt. 18.30 Omroep Piano trio Vanal 19.15 alleen voor de radio centrales. die over een lijnverbinding met de studio beschikken. 19.15 Ge rard van Krevelen en ziin orkest 19.45 B N.O.: Nieuwsberichten. 19 55 Gerard van Krevelen en ziin orkest en so liste. 20.30 Uit Neerlands Gouwe 20.45 Varia, gevarieerd programma 21.45 B.NO: Nieuwsberichten. 22.00 BNO: Actueel beschouwing. 22.10 Avondwiiding. 22.2024.00 Zie Hilver sum I. een groot huis omsloot en verder viel het haar op, dat prikkeldraad en glasscherven de bovenzijde van den muur beschermden. Maar ze zag, dat Dik zijn regenjas uittrok en die over de spijkers en glasscherven wierp en dan over den muur klom. Ofschoon ze veel aan athletiek had gedaan, aarzelde -.ucy toch om even eens over den muur te klimmen. Prikkeldraad en glasscherven zagen er te afschrikwekkend uit, dus haastte ze ziel langs den muur om te onderzoeken of er ergens een poort was. Herhaaldelijk keek ze om teneinde er zeker van te zijn. dat Dik van Dalen niet terug klom, maar zc had geen teelcen van hem gezien, toen zij den hoek bereikte. Daar vond de hoofdingang ste vig gesloten. Ze tuurde dc jr het hekwerk en zag een lange, verwaar- lo> sde oprijlaan, die zich langs hooge boomen slingerde. Het geheel zag eruit alsof het gedurende langen tijd onbewoond was geweest, doch Lucy bezat een scherpen blik. Ze ontdekte versche sporen van autobanden op het modderige pad. Dan besteedde ze haar aandacht aan er soort portiershuisje, dat zich vlakbij den hoofdingang bevond. Dat zag er al eveneens verlaten en ver waarloosd uit. I vensters waren ken ter gelegenheid van zijn 42sten verjaardag geluk gewenscht en hem als geschenk van den Jeugd storm gemeld, dat de boekenactie een succes is geworden, want ruim 70.000 boeken werden tot dusver opgehaald. De hoofdstormer heeft, uitdruk king gegeven aan ziin tevredenheid over deze actie, welke in het be lang is van het geheele Nederland sche volk en de hoop uitgesproken, dat ook in de komende weken van deze maand de actie onverflauwd zou worden voortgezet en alle volks- genooten het hunne hiertoe zullen bijdragen, opdat onze Nederlandsche werkers van hoofd en hand. die in Duitschland werkzaam zijn. uren van ontspanning zullen hebben en zich in die oogenblikken verbonden •gevoelen met het vaderland. Officieele Landbouwmededeelingen Contract- en huisslachtinesvarkens. Aan de varkenshouders in Noorc'.- holland wordt het volgende medege deeld: Zooals reeds bekend is gemaaid, zul len er ook voor 1943 een bepaald aan tal contracten voor mestvarkens moe ten worden afgesloten met het Vee- en Vleesch Aankoop bureau te 's-Graven- hage. Hieraan is een vergunning tot huisslachting verbonden. Landarbeiders en enkele zeer kleine bedriiven. waar op het hoofdbestaan wordt gevonden, ziin van een contract vrijgesteld. De aanvrage voor huisslachting en con tract. moet worden gedaan bii den Plaatseliiken Bureauhouder. die in overleg met ziin districtscommissie be slist. of er al of niet een contract moet worden eeteekend Men moet er vast op rekenen, dat voor de meeste bedriiven huisslach ting zonder contract niet mogelijk zal ziin. Wii raden daarom de varkens houders met klem aan. deze contrac ten af te sluiten, teneinde hun huis slachting veilig te stellen. Particulie ren. die totaal buiten land- of tuin bouw staan, bekomen voorshands voor 1943 geen huisslachting. Rantsoenen zelfverzoreers. Er wordt bekend gemaakt, dat in de rantsoenen melk van hen. die onder de zelfverzorgersregeling vallen, se dert de .voorgaande mededeeline daar omtrent. wijziging is gekomen. Met ingang van heden ziin deze rantsoenen als volgt vastgesteld. Voor den veehouder zelf en diens gezinsleden (incl. inwonend personeel): 1.2 liter oer persoon en oer dag. Voor de niet inwonende vaste ar beiders. voor zoover deze onder de re geling voor zelfverzorgers vallen en hun gezinsleden, mogen de volgende hoeveelheden worden betrokken: er- sonen beneden 4 iaar 3 4 liter ner dag personen van 4 t.m. 13 iaar 3 8 liter oer dag. personen van 14 iaar en ou der 1.4 liter per dae Weidcrunderen. HH. Weiders attentie! Den a.s. Weiders wordt erop gewezen dat een vergunning noodig is om in het a.s. weideseizocn runderen od het bedrijf te hebben. Dit betreft uitslui tend hen die gedurende de afgeloopen beoerkinasDeriote geen vergunning hebben gehad om bedriifsvee od te zetten. Men wende zich denhalve ten spoedigste tot ziin P.B.H. Zii die in de stalpcriode 194243 rundvee mochten aanhouden, behoeven voor de weiderii geen extra vergun ning meer aan te vragen. Emeltenbestriidine. Hierdoor wordt bekend gemaakt, dat dit iaar wederom zemelen voor emel- ten-bestriiding beschikbaar worden ge steld. met dien verstande, dat in te- genstelliny met het vorige 'aar het product in gereede vorm. dus ;n ver giftigden toestand wordt afgele verd; voorzichtigheid is dus gewenscht De vergiftige zemelen worden al leen verstrekt ten behoeve van Der- ceelen. welke door emclten ziin a a n- getast, roet als norm 25 Kg. vergif tigde zemelen Der H.A. Belanghebbenden dienen zich ter verkrijging van een toewijzing met een aanvrage tot hun plaatselijke bureau houders te wenden, onder opgave van de grootte der te bestrijden opper vlakte. DE WND. VOEDSELCOMMISSA- RIS VOOR NOORD-HOLLAND. Officieele mededeelmgen Inlevering eieren. Een dezer dagen wordt aan de pluim veehouders zonder voedertoewiizing een leveringskaart 1943 toegezonden, waarop o.a is vermeld het aantal in te leveren eieren en den verzamelaar, waarbij deze eieren moeten worden in geleverd Onderstaand laten wii een opgave volgen van de ontvangplaatsen en da ta. waar de verschillende eierenver- zamelaars de eieren zullen innemen. Voor 15 Mei 1943 wordt met ingang van onderstaande data om de 14 dagen od de ontvaneolaatscn zitting gehou den, daarna elke week. Ontvangplaatsen: 20 Maart 1943 E.V.H.N.". Handels kade. Alkmaar. 9—5 uur. 22 Maart 1943 idem. 9—5 uur. 22 Maart 1943 Joh Vis ser. Heiloo. 23 Maart 1943 Jb, Mole naar, Zuidscharwoude. 23 Maart 1943 L J. Stuifbergen. Jan Evertsstr 17. Castricum. 23 Maart 1943 P. Honig. Oost- en West-Graftdiik. 24 Maart 1943 L. J. Stuifbergen, o.a W. de Graal. Disseldorp 9. Limmen. 25 Maart 1943 G. Beentjes. Vrachtrijder. Eam.mri- Binnen. 25 Maart 1943 E. Vlug te Scher- merhorn. 25 Maart 1943 J. v. Kleeff te Akersloot. 25 Maast 1943 R. Koster te Groot Schermer. 25 Maart 1943 D. Kos ter te Graft. 25 Maart 1943 P. Bakker ADVIEZEN VAN DEN Y VOEDINGSRAAD DE SAMENSTELLING DER MAAL TIJDEN. Uit de voeding out het lichaam de verschillende stoffen, die het noodig heeft om arbeid te kunnen verrichten, gezond en krachtig te kunnen blijven en zoo noodig te groeien of te herstel len. Het komt er nu op aan. dat de voeding ook zooveel mogelijk al de be- noodigde stoffen bevat. Er is niet één voedingsmiddel, waarin deze stoffen alle in de iuiste verhouding voorko men. Een maaltijd kan daarom slechts goed ziin. indien hit is samengesteld uit zeer verschillende producten. Een warme maaltiid. die alleen uit pao of peulvruchten bestaat, is niet voldoende. Evenzoo is het verkeerd het brood slechts met zoetigheden te beleggen. Verschillende voedingsstof fen ontbreken in deze gevallen, wat op den duur de gezondheid zal schaden. Goed is daarentegen bii het twaalf uurtje naast zoetigheid ook groenten te gebruiken en bijvoorbeeld de erwten soep met groenten cn aardappelen klaar te maken. Wat het eene voe dingsmiddel te kort heeft, wordt hier aangevuld door het andere. Wie aard appelen groenten als aanvulling ge bruikt. voorkomt, dat de voeding, die nu aan de rantsoeneering gebonden is. te eenzijdig wordt. te Warmenhuizen. 25 Maart 1943 P. Stekelbos te Oterleek. 25 Maart 1943 N. de Haan te Driehuizen. 25 Maart 1943 Gcbr. de Boer te Schoorl. 26 Maart 1943 A. Groen te Ileer-Hugowaard. Al le werkdagen D. Kok. Benedenwee '32. fit. Pancras. Alle w.erkdaeen W Hart man. Kannnlwee. Koedijk. Alle werk dagen G. Kuiper. KI. Dorpsstraat 7. Bergen. Verzamelaar: H. Winnubst. Spoorstraat 4. Anna Paulowna. Ontvangplaatsen 25 Maart 1943 H. Winnubst. finoorstr Anna Paulowna. 25 Maart 1943 Hotel A. Breed te Wier in eerwaard van 10 16 uur. 1 April 1943 Hotel de Haan. HiDDolvtushocf. van 1416 uur. Verzamelaar: Fa, Gooties en Overeem. Purmeren- derwee 24. Beemster. Ontvangplaatsen: 22 Maart 1943 Gooties en Overeem te Beemster 10—12 uur. 22 Maart 1943 KI. Groot. Middenweg. Noord-Beemster. 13—15 uur. 19 Maart 1943 S. Laan. Avenhorn van 10—12 uur. 19 Maart 1943 Barten. Ridder St. Joris van 13— 15 uur. Verzamelaar: Fa. D. Enthoven. Bennebroekerwea 880. Hoofddorp. Ontvangplaatsen: 29 Maart 1943 C. J. Celie. Sloterweg 259. Badhoevedorp van 9—11 uur. 29 Maart 1943 E. de Vrii. Soaarnvvoudcr- weg 821 Vijfhuizen van 1416 uur. 30 Maart. 1943 J. de Die. le Clerca. Cafe .Eendracht". KpieringwcR. Vijfhuizen v. 9—11 uur. 30 Maart 1943 N V. Hotel ..De Beurs Hoofddorp van 14—16 u. 31 Maart 1943 C. Bruin. Huigsloterdiik 390 Abbenes van 9—11 uur. 31 Maart 1943 J de Groot. Hotel de Gouden Leeuw. Nw. Vennep, van 1416 uur. Verzamelaar: M. van Tilburg. Ouderkerkerlaan 149. Diemen. Ontvangplaatsen: 30 Maart 1943 Café ..Ruimzicht. Kor- tenhoef. 's-Gravenland. van 7.30—9 u 30 Maart 1943 Café .De Berg". Ned. den Berg. Ankeveen van 1012 uur. 30 Maart 1943 Café Klein te Weeso van 2-4 uur. 30 Maart 1943 Cafe Chemkes. Groest. Hilversum 9—11 uur. 31 Maart 1943 T. Blom. Langeweg 19 Blarïcum van 24 uur. 1 April 1943 Café „De Harmonie" Brinklaan. Busr sum van 911 uur. 1 April 1943 Café Voskuil. A'damsehestraatw.. Muiden van 1.30—3 uur. 2 April 1943 M y. Til burg. Ouderkerkerlaan 149. Diemen. van 2—4 uur. Verzamelaar: J. van 't Kruis. Dorpsstraat 30. Uit hoorn. Ontvangplaatsen: 24 Maart 1943 Café Cornelissen. Nes a. d. Amstel. van 2—4 uur. 24 Maart 1943 B. Hogenhout. Korte Dwarsweg 8 Ou der Amstel van 911 uur. 25 Maart 1943 A. de Jong. Middelpolder. Mid delweg, Nicuwei--Amstel van 9—11 uur. 25 Maart 1943 Café v. Kasteren Noord- dammerlaan 119. Nw. Amstel van 2—4 uur. Alle werkdagen bii J. van t Kruis Dorpsstraat 30. Uithoorn, van 9—5 uur. Verzamelaar: G. Jongeians. Baanstr. 43. Beverwnk. elke Zaterdag v. 10—12 uur P. Wals Jr.. Dr. Schaepmanstraat 54. Haarlem. Ontvangplaatsen: 29 Maart 1943 P. Wals Jr.. Dr. Schaen- manstr. 54. Haarlem, van 9—11 uur 2 April 1943 Café Rozenstevn. Straatweg Hoek Biezenweg. Santpoort, van 9—10 uur. 2 Aonl 1943 J. Breur. Fazanten laan. hoek Berkenlaan. IJmuiden Oost van 10.30—11.30 uur. 2 April 1943 Wed. Blom. Lagediik 21 Haarlemmerliede v. 14—15 uur. 2 April 1943 Simon Kroon. Zuiderwee Halfweg van 1617 .uur. Verzamelaar: .J. Kieft. Baansingel 2. Medemblik. Ontvangplaatsen: 24 Maart 1943 Kerkplein te Opperdoes van i0—11 uur. 24 Maart 1943 J. Win kel. Melkhandel te Twisk. van 11—12 uur. 24 Maart 1943 Tuinstraat 12. Me demblik. 9—10 uur. 25 Maart 1943 Ca fé Smit te Middenmeer. van 8—10 uur. 25 Maart 1943 Café Bogaard te Sloot- doro van 10—12 uur. 25 Maart 1943 Melkhandel Kistemaker. W werf. van 2—4 uur. Verzamelaar: J. Reek. Dorpsstraat 36. Warder. Ontvangplaatsen: L Alle werkdagen bii Dorpsstraat 36 te Warder. Iedere Dinsdag te Purmerend od de Kippenmarkt van 8—12 uur. vuil, hier en daar met gebroken rui ten, terwijl er geen gordijnen voor hingen. Een groot hangslot was zichtbaar aan den buitenkant van de yoordeur. „Zoo, en wat wenscht u?" De plotseling, stem, schril als een fluit, deed Lu-y hevig schrikken. Van achter het struikgewas kwam een groote slpnzige vrouw te voor schijn. gekleed in een verleten jurk en een schort, waaraan men met geen mogelijkheid meer kon zien, dat ze eens wit was geweest. „Het spijt mj," zei Lucy. „Ik ik dacht, dat lier niemand woonde." De felle, glinsterende oogen van dc vrouw keken haar achterdochtig aan. „Nou het is hier niet onbewoond en hoe mider je er over denkt, hoe beter het voor je is. want je hebt hier heelemaal niets te maken," raadde de vreemde, schelle stem haar aan. Maar Lucy's snelle geest liet haar niet in de :leek. „Ik keek juist of ik er in kon komen'', merkte ze op. „Waarvoor?" „Om mijn hond te zoeken," jokte Lucy. „Ik ben bang, dat hij op uw terreinen loopt. Ik had hem al ge floten bij het ;at, waar hij door is gekropen, maar hij wil niet gehoor- zaï.ierf, dus ging ik naar den hoofd ingang om te zien of ik toestem ming kon krijgen hem op te halen, maar het portiershuisje scheen leeg te zijn. Het spijt me erg', Kan ik „U kunt niet!" schetterde de vrouw. „Niemand mag hier binnen komen. Ik ben de huisbewaarster hier en dat is mijn opdracht." „Dus dan is er niemand thuis," veronderstelde Lucy. „Neen. er is niemand thuis. De bewoners zijn op reis. Maar mijn man is hier nog en de andere man nen met honden die de terreinen be waken en als ze uw hond vinden, zullen ze hem er wel heel gauw uit jagen als z< hem niet doodschie ten!" „Dat zouden ze niet durven begon ze maar ze werd onderbroken door het geluid van een schot. „Het klinkt alsof ze het al ge daan hebben," riep de vrouw uit. Maar Lucy ontdekte, dat er een vreemde opgewondenheid over haar kwam, die liet veronderstellen, dat er achter het cc tot, dat zoojuist door de stilte had weerklonken, meer stak dan alleen het neerschieten van een in overtreding zijnden hond. Lucy's gedachten gingen naar Dik. Wordt vervolgd. 21 Maart t.m. 27 Maart '43: Brood 13A (4' rants.) en 13B (i/2 rants.)Beschuit 13 (1 r.); Aardappelen 13A (2 kg.) en 13B (1 kg.); Tabak 13A (1 r.); Cigaretten 13 (1 rants. cigaret- ten). 21 Maart t.m. 3 April '43: Vleesch 13A (1 rants.) en 13B O/i rants.); 4-13 res. en M-13 res. (elk llA rants.); M-15 en M-17 (elk 2V9 rants.) 21 Maart t.m. 17 April '43: Suiker 520 alg. (1 kg.); jam 521 alg. (1 rants.); gort 522 alg. (250 gr.); havermout 523 alg. cn 4-17 res. (elk 250 gr.); peul- vruchten 524 alg. (250 gr.); ver micelli 525 alg. (100 gr.); kaas 527 t.m. 529 alg. (elk 100 gr.); bloem, brood of gebak 529 t.m. 533 alg. (elk 1 rants.); tapte- melk 13 t.m. 15 (elk 1% l-)j melk 13 t.m. 15 (elk 1% 1); melk 4-15 res. (5Yi rijst 4-16 res. (250 gr.); cacao 3-13, 4-18 res. (elk 150 gr.); chocolade 13 versnaperingen; suikerwerk 14 en 15 versnaperingen (elk 100 gr.) 21 Maart t.m. 15 Mei '43: Koffiesurrogaat 526 alg. (250 gr.) 28 Febr. t.m. 23 Maart '43: Boter 05 (125 gr. margarine): Boter 09 (125 gr. boter of mar garine). 21 Febr. t.m. 3 April '43: Eieren 2-09 res. (2 eieren) en 3-10 res. (1 ei). Diversen: 05 EA petroleum (1 liter) t.m. 21 April; 1 verlichting (bonk. S 108) en 29 verlichting (bonk. S208) (elk 1 liter petroleum); t. en m. 31 Maart; 09 en 10 BV Brandstoffen t.m. 30 Apr. '43. 01 tot en met 06 K.F. Brand stoffen t.m. 30 April 1943; N. Textiel (mannen) scheerzeep t.m. 30 April; 514 alg.. S-eenheidszeep (elk 1 rants. eenheidszeep); 515 alg.. S-wasclipoeder (elk 1 rantsoen Waschpoeder; S-toiletzeep (1 r. toiletzeep), t.m. 31 Maart. Verlengd: 490 alg., 491 alg.. R-eenheidszeep. R-wasch- -poeder, R-toiletzeep t.m. 31 Maart; 3-11 res. (sinaasappelen in stadgebied); 2-12, 3-12 en 4-12 res. (appelen in stadgebied) t.m. 17 April. EEN <«5? VERRASSING IN DEZEN TIJD r K. '5/ i T Smakelijk 'a voedzaam J voordeelig Verkrijgbaar op Uw maizcnabon. Circa 15 borden op "f rantsoen Mijn devies p u i liond ih 1/1 hóóg! Het devies, waarnaar bij Bensdorp steeds te werk wordt gegaan: „Kwaliteit vóór alles!" Ook in dezen tijd q Hoofdredacteur A R. Jonker. Plaalsverv van den hoofdred., builcnl A C van Kamjien, Bin nenland, alg report, en streek- nieuws A Eriks. Haagsch redac teur P C. H M Verberne, Den Haag. Verantwoordelij'. voor de advertenties G. Schoorl. Schagen.

Dagblad Noord-Holland, Schager editie | 1943 | | pagina 2