ROOSJES SCHAGEN. INSCHRIJVINGEN IN HET HAN DELSREGISTER VAN 25—31 MEI 1943. Bestuurswijzigingen: Harenkarspel Coöp. Boerenleenbank „Dirkshorn" B- 133-a. Nieuwe Niedorp: Onderling Vcefons, Hoogzijdé B 26. Barsingerhorn: L. Kaper, Oude Streek E 52. brandstoffenhandcl. overgegaan aan J. Kaper. Langedijk: P. v. d. Wilk, Zuidschar- woude. Dorpsstraat A 26, groothandel in aardappelen enz., rechtsvorm gewij zigd. AANMELDING Ü.L.O.-SCHOOL. Wij vestigen gaarne de aanc^tcht op de U.L.O.-school in. deze gemeente, waar nieuwe leerlingen kunnen wor den aangegeven. De school heeft een volledig M.U.L.O.-programma met be voegde leerkrachten voor alle vakken. SCHEIDSRECHTERS GAAN VOETBALLEN. De Heldersche scheidsrechters heb ben een voetbalelftal samengesteld en zullen probeeren de spieren nog eens in beweging te krijgen. Zij zijn n.1. heden middag om 5 uur de gasten van de ve teranen van Scbagcn! Dat kan nog een ouderwetsch partijtje worden. SUCCES VOOR FRKDDY GROOT. Tijdens de gisteren door den Neder- landschen Omroep te Hilversum gehou den voordrachtwedstrijd heeft onze oud-plaatsgenoote Freddy Groot de groep streektaalvoordrachten' met een kostelijke Westfriesche - voordracht den eersten prijs behaald. Morgen hopen wij op dezen voor drachtwedstrijd nader terug te komen. Alkmaar. I>E ALKMAARSCHE KAASMARKT. Er waren ter markt gekomen 7 sta pels fabrieks- en 5 stapels boerenkaas, in totaal 18.000 kg. De boerenkaas was uitsluitend 40-f- Onder de fabrïekskaas bevonden zich enkele klei stapeltjes van dit pro duct. de rcsi. was hier 20+. De kwaliteit van de aangevoerde kaas was in doorsnee goed. Uit den aard der zaak kwamen de hoogste prijzen over een met de maximumprijzen, t.w. 43,50 voor 20+ en 56.voor 40+. Daar de kwaliteit dooreen gennmen echter uitstekend was. ging er zeer weinig kaas weg voor lager dan 42,50. De gang kon worden gesteld op ƒ43,—. We vernamen niets omtrent T.V.'s, zoodat de keurmeesters blijkbaar tevre den waren £/ej de kwaliteitsbepaling door koopers en verkooperS. In dit ver band zij vermeld, dat de keurmeester, de heer Beets, die enkele weken gele den "eenige ontevredenheid verwekte, heden niet aafwezig was. Bergen. INLEVERING RADIOTOESTELLEN DE KERKELAAN. Abusievelijk is in de advertentie be treffende de aanmelding van radiotoe stellen geen gewag gemaakt van de Kerkelaan. De bewoners hiervan zijn verplicht hun toestellen in te leveren op 10 Juni a.s. tusscherf 9 en 13 uur. Zijpe. Burgerlijke Stand. Geboren: Sophla C., d. van I.. Carle- bur en F. Been. Pieter, z. van P. Zwaan en N. Hollander. Ondertrouwd: Ate Bernard Wap- stra te Krommenie en M:.ria Margarctha Jonker. Overleden: Jan Slagter, z. van R Slagter en J. Wiellnk, 15 jaar. Arend. J. Klaaver, z. van C. Klaaver en H. Meijer, 8 jaar. Nicolaas Raaktgers, echtg. van Johanna Heddes, 60 jaar Oudkarspel. A. J. Vos van Zon overleden. - Op Hemelvaartsdag is ten hüize van zijn schoonzoon te Zuid-Scharwoudc over leden de heer A. J. Vos van Zon, die gedurende ruim 43 jaar aan de o. 1. school alhier verbonden is geweest. Aan meerdere generaties heeft hij onderwijs gegeven en vele ingezetenen zullen zich zijn lessen nog herinneren. Rundveefokvereeniging Barsingerhorn—Schagen Jaarverslag over 1942. Het jaarverslag 1942 maakt gewag van tal .van moeilijkheden, die ten deele haar oorsprong vonden in de tijds- standigheden. ten deele in den strengen winter 1941-42 met de daarop volgende droogte. Er werden het afgeloopen jaar 571 koeien gedekt met 766 dekingen, dus 195 herdekkingen. Er werden geschetst 226 kuikalveren en 122 stierkalveren; te samen 348 ge schetste kalveren. Het jaarverslag vermeld dan de re sultaten van de voorjaarskeuring te Schagen, van de Centrale keuring te Alkmaar, van den Provincialen lok- veedag te Hoorn. Ten aanz.on van den eigen fokvecdag te Barsingerhorn wordt gewag ge maald van de goede bezetting en de uniformiteit "tier rubrieken. Ir. de Vries schreef in zijn verslag „Opvallend in de catalogus zijn dc buitengewoon beste productiecijfers ooral wat betreft K.G. melk als vet gehalte. Zoolang Noord-Holland zulke beste melkkoeien heeft, zij men met import van stieren van elders uiter mate voorzichtig." Het stierenmateriaal dat in de veree- niging gebruikt is luidt als volgt: De Verwachting van Jb. Swaan Jr.; Ber- Adema van K. Reyr.e en .Tm. Blaauboer; Dorus van Jb. Reijne Kz. en Koopmahs; Frans D van H. Nobel; Frans 247-van Groenhoven van H. No bel: Kroontjes Frans vaA Jn. Bakker G; Frans 265 van Groenhoven van D. Sleutel; Karper 2 van H. C. Kooij: Franseh 80 van A. Francis; Franco 25 van S. Wardenaar; Dora Frans van W. i. Oord Gz.; Constantijn Frans 74 van D*Dinker; Titus 26 van N. Appel; Constantijn Frans 46 van Jb. Jimmink Hz.; Blok Zeppelin 76 van Jb. Jim mink Hz. Gaan we thans over naar de Pro ductie van het afgeloopen jaar dan krijgen we. eerst De Kampioen Pro ductie koeien. De koeien met de hoogste productie zijn: Rubriek Vaarzen: Leegwater 38 - 5165 - 176 - 3,41 pet. vet in 344 dagen, eig. E. G. Wender; Rubriek Twenters: De Hoop 38 - 5551 - 214 - 3.8G pet. vet in 34ü dagen, eig. P. N. Spaans; Rubriek Derde Kalf: Hinke 52, 5799 - 244 - 3,86 pet. vet in 294 dagen, eig. J. A. Schenk; Langendijk. Collecte. - De bekende inrichting ot werkverschaffing van hulpbehoe- ende blinden te Amsterdam ontving vergunning tot het houden van een huis aan huis colecte in de dorpen Oudkarspel en Noordscharwoude, de maand Juni. Noord-Scharwoude. Concert „Crescendo". - Voor het concert van de gemengde zangvev- eeniging „Crescendo", dat met ipede- werking van het kinderkoor op He- „Concordia" alhier bestond groote be- groote tooneelzaal Rubriek Oudere Koeien: Leegwater 14, 6780 - 264. - 3,90 pet. vet in 280 da gen, eig. K. Reijne Kz. Ilier volgen nog eenige punten om trent afkomst dezer dieren: Leegwater 38 is eei^ dochter van Frans 208 Van Groenhoven uit Leegwater 30; De Hoop 38 is eveneens een dochter van Frans 208 van Groenhoven uit de pro ductiekoe de Hoop 36. Ook vorig jaar stond de Hoop boven aan. Toen bij de Vaarzen met een opbrengst van 4507 - 181 - 4,02 vet in 239 dagen. Ze is ingeschreven met 80.7 punt. Hinke 52 is van Friesche afkomst, een dochter van de Preferente Bertus Leegwater 14 is een dochter van Athleet 2. Kampioen Fokveedag Hoorn 193? uit Leegwater 11. Wederom be kende namen uit vorige verslagen. Leegwater 14 was vórig jaar ook kam pioen met een productie van 6723 - - 3.94 in 280 dagen en is ingeschreven K S met 81 punten. (Wordt vervolgd.) Nieuwe Niedorp. melvaartsdag werd gehouden, langstelling. De was geheel bezet. Het kinderkoor. dft naar wij mee- nen, voor het eerst in het openbaar opgetreden, werd geleid door den heer Hespe cn aan de piano begeleid door den heer Peters, die tijdens de epetities de leiding van het koor van ruim 40 kinderen heeft gehad. Er werd met animo gezongen en de a wezigen toonden zich zeer voldaan over den frisschcn kinderzang, welke ten gehoore werd gebracht. Ook het optreden van „Crescendo" werd zeer op prijs gesteld. Een aantal leden van „Crescendo voerde nder regie van den heer P. Deutekom een mysterieus blijspel in êcn bedrijf: „Het spook van kasteel Hemelhoog" op. Deze aan griezelige momenten rijke spookgeschiedenis met een blij einde werd op vlotte wijze vertolkt. Het was een uitstekend geslaagde avond. Centrale Veilingsvereeniging V/armenhuizen en omstreken. De Centrale veilingsvereeniging „Warmenhuizen en omstreKen" hield Woensdag haar algemeen^ jaarver gadering o de kolfbaan -an d'u heer H. Slikker aldaar, onder leiding van den heer K. Molenaar. Deze zei in zijn openingswoord o.a.: In het afgeloopen seizoen heeft men een flinlten omzet genad, maar hierbij dient in aanmerking te wor den genomen, dat dit is bereikt en- der niet normale omstandigheden; daar is de vergrooting van het tuinbouwareaal en de meer dan middelmatige opbrengst der hoofd producten aardappelen en kool, waar-- in de laatste 2 jaren zoo goed als heelemaal geen ziekten zijn voorge komen. De record-opbrengst van aardappelen in 1942 heeft den omzet zeer beïnvloed. Een vergelijking, met andere jaren met een gelijken om zet geeft als uitkomst dat de om zetten in die vorige jaren met min der producten en minder tuinders zijn behaald, terwijl de omstandig heden t. a. v. de aanschaffing van bedrijfsbenoodigdheden toen gunsti ger waren dan nu. Spr. herinnerde aan de pogingen der organisaties om te komen tot betere prijzen voor on ze producten, totnutoe zonder suc ces. Het gevolg is vermindering van de uitplant van verschillende pro ducten, zooals uien en witte kool. De afzetregeling heeft goed vol daan. Het handhaven van goede sorteering en kwaliteit der produc ten achtte de voorzitter zeer nood zakelijk. Stijgend ledental. Medegedeeld werd. dat het leden tal thans 622 bedraagt. Verleden jaar 614. Aan den voorzitetr, den marktop- zichter en den secretaris werd een gratificatie verleend van 1 250. De rekening 1942 sloot met een totaal van f 174842.83. met. een. ba tig saldo van f 5571.79. Dit winst saldo zal worden besteed aan af schrijving en veilingsgebouw en ter reinen 363.06, dividend 4 pet. van het kapitaal f 200; restitutie vei- lingspercentage 0.3 pet. van den omzet 5008.73. De begrooting 1943 werd vastge- stel op een totaal bedrag van 12940, gebaseerd op een omzet vant 1.800.000. Het percentage werd met ingang van 1 Juli a.s. verhoogd van 2 tot 2% De heeren C. Boekcl te Tuitjen- horn en P. Breed te St. Maarten zijn in het bestuur gekozen. In het jaarverslag van den secre taris werd er op gewezen dat het afvalpercentage van de stapelpro ducten heel wat hooger is geweest dan het vorige jaar. Daar het be- waarloon hetzelfde was, was het be waren riiet rendabel, zoodat bij vele leden de neiging bestond de kool zoo gauw mogelijk op te ruimen. De af zet is vlot vcrloopen. Het boekhoudbureau breidt zich steeds uit. Op voorstel van „Groenteteelt besloot men om voor den afzet van de andijvie in de maanden October tot en met'December de gelegenheid aan te vragen om dit product admi nistratief te veilen. Hiervoor zal de medewerking van andere veilingen worden verzocht. Uitbreiding van de teelt van an dijvie is niet gewenscht. Toezicht in de veiling. West-Friesland stelde voor iemand aan te stellen om toezicht uit te oefenen gedurende het seizoen. Het bestuur kon zich met dit voorstel In principe vereenigen, doch behield zich het recht voor. om dezen herfst aan de hand van de practijk in te grijpen en handelend op te treden. Aldus besloten. Verhouw vaji koolzaad schadelijk voor de koolteelt. Op voorstel van „Samenwerking" zal gepoogd worden een verbouw- verbod te verkrijgen van koolzaad voor den handel, aangezien dit een gevaar oplevert voor de akkers met .sluitkool, wegens de aantasting door luizen, waarvoor de zaadkoolakkcrs echte broeinesten zijn. In de discussie kwam naar voren, dat de verbouw van koolzaad winstgevend is. Het is echter in het algemeen belang dat de kool tegen de aantasting van luizen wordt be schermd. Men zal zich tot de gemeenten wenden. Het zal echter moeilijk zijn een verordening samen te stellen waarin het juiste onderscheid tus- schen kocjzaad voor den handel en voor eigen gebruik kan worden ge maakt. De mogelijkheid van een landelijke regeling schijnt ook te bestaan. Vier jubilarissen. Na de heeren C. de Geus, St. Maar ten en G. Boekel. Harenkarspel, die als bestuurslid aftraden, met harte lijke woorden te hebben bedankt voor hun werk in het belanyvan dc vereeniging, heeft de heer Molenaar vier jubilarissen, de heeren W, Gut- ker, Warmenhuizen, die 25 jaren dag. bestuurslid is geweest, en de heeren L. Doekes te Harenkarspel. D. Wildeboer te Schoorldam en D. Swart te Sint. Maarten, die 25 jaren bestuurslid zijn geweest, gehuldigd en hen onder luide bewijzen van instemming der vergadering in de bloemetjes gezet. De klompenmisere was. een on derwerp van de besprekingen. Er zal een onderzoek worden ingesteld, noe dit elders geregeld is. Voor den ouden dag. Aangedrongen werd een onderzoek :.n te stellen naar de mogebikh^ van ouderdomsverzekenng voor ae tuinbouwers. Het bestuur zal dit overwegen. Fokveevereeniigng „Dc Vooruitgang". Woensdagavond vergaderde de Fokvee- vereen. „De Vooruitgang" bij H. J. Kossen. Aanwezig 17 leden. Voorzitter Jb. Kooy Czn., secr. O. Strijbis. Na de opening volgt een uitgebreid jaarver slag door den secr. Er blijkt een batig saldo te zijn van 4.60, dus een kleine voqruitgang. Bij monde van Jn. Plij- ter wordt verslag uitgebracht over het nazien der rekening. Alles is accoord bevonden. Als afgevaardigde naar bondsvergadering werd aangewezen Jn. Pijper. Bij de verkiezingen werd Kooy Czn. herkozen als bestuurslid en in de vacature-Keesom wordt gekozen H. Kriller. De beschrijvingsbrief voor de bondsvergadering leverde weinig stof tot bespreking op. Na rondvraag volgde sluiting. Wieringermeer. Burgerlijke Stand. Geboren, joanna A. M.. d. ven M, Vossen en A. E. Olde Weverink. Jakob, z. van H. Brouwers en K. Stange. Ondertrouwd: Johannes va Water en Anna J. C. Peerdeman. Kla- ziena Bouwman en Jan Werkman te Wie- ringen. Getrouwd: Stoffer Hak, wedr. van E. OostetVeld met Klazlena Bakker, wed. van Jacob van Dalen. Overleden: Derk Pieter de Neu, ge huwd met A. Brouwer, 38 jaar. Fraude dïstributiedienst Wieringer meer. - In opdracht van de controlee- rende ambtenaren is mej. A. T., geb. C. in verzekerde bewaring gesteld. Zij ordt verdacht van diefstal van distri' buticbonnei.. Wieringerwaard. Apollo gaat gouden feest vieren. - Het was in t jaar 1893, dat door enkele zangliefhebbers het initiatief werd ge nomen tot de oprichting van een zang- vereeniging. We meenen ons te herinneren, dat wijlen de heeren H. Bottger en Overduin er den eersten stoot aan heb ben gegeven. De vereeniging werd „Apollo" gedoopt. Als directeur en directrice hebben o.m. gefungeerd heeren H. Bottger. Jb. Egmond, P. Stadt. de dames J. Sluis, A.-J. Zijp en de heeren Kwast en Dikstaal met als laatste den tegenwoordigen eminen- ten directeur, de heer J. v. Ham, van af 1926. Den 12en April 1934 werd het beschermheerschap aangeboden aan den toenmaligen burgemeester, den heer C. Haringhuizen. Evenals bij andere ver- eenigingen waren er bij „Apollo" ook vele goede en slechte tijden, doch het gaat thans steeds beter. Voor enkele jaren waren hier twee zangvereenigingen, welke nu zijn sa mengesmolten tot één. „Apollo" telt thans 57 werkende leden, w.o. zeer goede krachten. Als bewijs kan dienen dat „Apollo" het vorig jaar voor de eerste maal deel nam aan 'het concours en toen met twee eerste prijzen ging strijken. Het 50-jarig bestaan zal Zondag wor den herdacht in den vorm van een jubileum-uitvoering, waarbij medewer king zal worden verleend door de Or- kestvereeniging van Kolhorn onder lei ding gan den heer L. Kaper. Geslaagrf. Daniël Kaan alhier is te den Halder geslaagd voor de 5-jarige HBS b. RECHTSZAKEN. EEN JUBILEUM. Zaak voor de vijfde maal aangehouden. De zaak tegen Gerrit Appel. Zijpe, die verdacht was van clandestiene bo- lerbereiding, werd gisteren voor de vijfde maal aangehouden, zoodat sprake is van iets als een jubileum. Dc voornaamste getuige, die werd ge hoord. was de heer Ir. Huisman, zuivel- consulent uit Hoorn, die als deskundige zijn oordeel had te te geven over de kwestie of zure, dun vloeibare melk ge schikt was voor de boterbereiding. Dit oordeel luidde nogal gunstig voor den verdachte, te meer waar de contro leur Nap een slecht monster had geno men en zijn waarnemingen bij het op maken van het procesverbaal niet overeenkwamen met de resultaten het onderzoek der melk, dat den vol genden dag plaats had. Onder deze omstandigheden schonk 2 officier, die van de schuldeloosheid van verdachte niet overtuigd was. meer aandacht aan de vetresten, die in een waschmachine waren aangetroffen. Deze machine zal nu de volgende maal ter zitting verschijnen, terwijl als verdere deskundige zal worden ge hoord dr.„Mol van den Keuringsdienst. e verdediger, mr. Buiskool, waagde het bescheiden op te merken, dat de zaak daardoor voor de vijfde maal werd verdaagd. „Wat moet. dat moet," aldus besliste de economische rechter. Zoodat straks de zaak opnieuw in behandeling komt. EEN ONFRISCH VARKENTJE GESLACHT. Vader en zoon Hooghiem hadden zich de weelde veroorloofd er een varkentje op na te houden» dat was bestemd voor eigen gebruik. Het werd trouw gevoed met alles wat er in de huishouding* overbleef en ten slotte was de groote dag daar, waar op het kon worden geslacht en waar op het in de pot zou gaan. Evenwel, er waren controleurs op de kust, die roet in het etentje wier pen. Ze bleken het daardoor echter allerminst te hebben bedorven, want het vleesch was al bedorven. Het werd afgekeurd voor 'menschelijke consumptie. En zoo mochten de beide verdachten eigenlijk nog van geluk spreken, walit, aldus merkte de Eco nomische rechter terecht op, anders zouden ze waarschijnlijk ziek zijn ge worden en dat was nog erger ge weest. Nu kregen vader en zoon beiden 6 maanden, het minimum, dat op alt de lict ie gesteld. Voor de a.s. oogst gevraagd loonmaaier met tractor en zelfbinder v. pl.m 30 H.A. graan. N. J. C. Geertzema, Waardpolder G 3, Kolhorn. Gevraagd Bieten op stuk- zetters voor 1 H.A. bij P. de Maaer, Lutjewinkel. Te koop 20.000 Roode kool- planten, best soort, Even tueel ook genegen tot samen- bouw. P. Dissel, Koedijk no. 88. Aangeboden ohgeveer 7 kilo Voerbietcnzaad. Eureka. D. A. Grin, Callantsoogervaart, Julianadorp. Voor dir. indiensttreding ge vraagd een vrouwelijke kan toorbediende, vlot kunnende typen, kennis van boekhou den vereischt. Br. met opg. van verl. salaris onder nr. 18 bur. van dit blad. Twee leuke meisjes, R.K., zoeken kennismaking met sportieve jongens om i Pinksterdagen gezellig door te brengen. Br. met foto's, welke op eerewoord wor den geretourneerd, no. 19 bureau van dit blad. T e koop 7 jonge Uonynen per stuk f 4.50. Te bevr. W. Lubbert, Schorwcg 41, Bree zand,, Gevr. voor direct arbeiders om 2 H.A. voerbieten op stuk te zetten door A. Tiel, Koningsweg 11, Breezand. Te koop gevr. mest. H. de Langen, Meerweg 55, Bree zand. Tel. 282. Gevr. een net dagmeisje bij Wed. L. Duyzer, Middenweg 59, Breezand. In ruil aangeboden 1 p. z.g. a.n. witlinnen Welfschoenen m. 41 met 3/4 hak. Wisse- kerke, Benedenbuurt 8, A.- Paulowna. Donkerblauwe of zwarte Damesmantel, m. 44 of 46 te koop gevr. Br. Hooque, Keins 52, Schagen. Huis te koop aan de Kijnse- merbrug gem. Zijpe voor geldbelegging groot 7 Aren 32 c.A. Te bevr. Stations weg 35, Alkmaar. Te koop een versche koe, tbc vrij, geeft 25 L. melk. G, Zijp, Oostwoud. Gevr. voor direct een brood en, bcschuitbakkcrsbediende of halfwas. Goed loon. Geen buitenwijken bezorgen. Wog- num's bakkerij, Fabnckstr. 1, Warmenhuizen. Gevr. "huishoudster bij wedr. met meisje van 3 jaar te Wieringen. Br. o. no. 74 aaft adv. bur. His Wilms, Hippo- lytushoef. Net meisje gevr. voor dag en nacht bij C. Langedijk, Laanweg D 7, Oudkarspel. Te huu.' gevraagd ged. wi ning of zit-slaapkamer met of zonder pensiun, door leenstaande vrouw liefst omg. Nieuwe-Niedorp, Win kel of Schagen. ?r. letter L, Koeten's Boekh., Aartswoud. Echtpaar z. kinderen zoekt Woongelegenheid of inwo ning.. Man op de werf, vrouw genegen huishouding, enz. te doen. Br. onder lett. S. E. bur. v. d. blad. Te koop 10.00U Deensche koolplanten bij Kuit, Ter- diek, N.-Niedorp. Gevraagd een Hocit. ckker met vergo.-ding op 'n kleine boerderij. H. Smit, Groet B 2. Verloren een kort grijs Damesjasje aan den Nieuwe weg in het Geestmeram- bacht, gaarne inl. of terug bez. bij J. Swager, Rijwiel handel, Oudkarspel. Te Kcop 15.000 Deensche witte koolplanten bij P. Meuleveld, N.-Niedorp. Een net R.K. meisje met een kind van 10 jaar zoekt ken nismaking met een net R.K. Persoon of weduwnaar met een kind geen bezwaar, met foto, welken wordt terug gezonden. Br. letter M aan den bezorger v. d. blad te tOude-Nie "orp. Te koop een jonge versche koe met veel mslk bij Cor Paarlberg, Schoorldam. Een flinke Huishoudster gevraagd, lft. van 3040 jaar bij vader en zoon, genegen behulpzaam te zijn in den winkel. Jb. Dekker, Winke lier, Kolksl.-Zand C 10 N.H. Te k. best gewonnen Kooi, staande aan den rook. Te be vragen bij L. de Jong, van Ewijcksluis. Weggeloopen een kleine Foxhond, wit met bruine vlekken, luisterend naar derf naam „Tommie". Eventueele onkosten met belooning wor den vergoed door den eige naar Jan v„ d. Molen, Wie- ringerwaard A 126. Dienstbode gevraagd bij Jn. Stammes, Kneesweg, Anna- Paulowna. Gevraagd voor terstond een. Slagers-leerling of gevor derd, bij Kweldami Schagen. Te koop 15.00 ft 2.000 kg. Kanthooi. G. Kor, Stroe 20, Wieringen. I link Dienstmeisje gevr. voor d. of d. en n. In dienst- treding 1 Juli' liefst 18—20 jaar. R. Huisman, Hofstr. 1, Den Oever. Gevraagd 2 a 2'/s ha. goed Koollaud. L. Kout, Beneden- weg 71, St. Pancras. Voor een jongeman van jaar wordt een plaats ge zocht op een landbouwbe drijf in de Wieringermeer. Inl. bij M. C. Versluis, Wes- terlanderlaan, De Haukes, Wieringen. Te koop: Vast kleed 4 bij 4 M., 100. P. W. v. d. Molen, Broek op Langendijk. Bollenpelsters gevraagd voor het a.s. seizoen. A. Bakker, Witte Kruispad, Zuidschar- v. oude. Koolland te huur gevraagd. 1 H.A. of om de helft. C. Molenaar, A 310, Oudkar spel. Te koop 1 Sportpak voor jongen van 12 a 13 jaar 15 vooroorlogs, en een geruite gummi-regenmantel, lft. 15 16 j. 10. Ook genegen te ruilen voor goede kwaliteit jongensschoenen, m. 39 bij C. Oudshoorn, Narcissenstr. Breezand. Gevr. een net Meisje voor of d. en n. Th. Sinnigc, Hoogzijdé E 108, Schagen. Te huur gevraagd 1 H.A. Koolland, teeltvergunning aanwezig1: Br. onder letter B M. Kuiper, Zuidschar- woude A 104. Flinke Dienstbode gevraagd, Zondags vrij. Hoog loon. Banketbakkerij Roggeveen, Schagen. Ter ruil aangeboden een best Veeren bed. Ik heb 1 p. lage schoenen, <b. st., m. 24, wil ze ruilen voor m. 27-28. G. Engel Gz., B 114, Zuid- scharwoude. Te koop een nieuw dubbel Carbidkooktoestel met 40 K.G. carbid 100. Nè 7 uur thuis. C. J. Klaver, Stolpen F 79. Wie ruilt 16-els Vloerkleed, z.g.a.n. voor iets nuttigs. W. Veenstra, Keinsmerbrug G 1, Oudesluis. Te koop 20.000 Roode kool planten bij Fa. G. Kamp en Zn., Winkel. Weide gevraagd voor 1 pink en 1 droge koe voor 5 weken in de omgeving. Jb. Breed, Groenveld, St. Maarten. Zichters gevraagd om 2, 3 ha. koolzaad te zichten bij Joh. de Veer, Gr. Wal, Schagen. Te koop een Broedmachine, electr., alles compl. 500. C. Brouwer, St. Maartens- vlotbrug D 25. Gevraagd {Tijdelijke hulp op boepderij, meisje aanw. bij C. Schuyt, Valkoog C 71. Voor direct gevraagd een fl. Hulp in de huishouding voor dag, of d. en n,, bij P. Keu ris Jz., Ewijcksvaart 16, A.- Paulowna. Huishoudster gevraagd, mid delbare leeft., bdj man alleen. Br. lett. C bur. v. d. blad. Verloren: Donderdag 27 Mei hebben de kinderen hun Vestjes aan den wegkant la ten liggen, een bruin en een eend-grijs wollen stof. Ze kunnen ze niet missen. Gaarne terug bezorgd bij Quant, Spoorbrug G 16, Oudesluis. Te koop 20.000 Deensche koolplanten. Jn. Bears Az., Hensbroekerweg, Heexhugo- waard. Terstond gevraagd een fl. Boerenknecht. A. Brak, Rui- geweg F 5, Schagerbrug. Te koop aangeboden 30.000 Deensche koolplanten, bij A. G. Dekker, D 49 A, Waar land. HET CONCOURS-HIPPIQUE TE HOORN. Groote belangstelling van de paardenwereld.1 In overleg met de Vereeniging Nederlandsche Tuigpaard en het Cen traal Comité zal a.s. Zondag in het IJs- Selmeejpark te Hoorn een concours- hippique worden gehouden, waarvoor zeer groote belangstelling bestaat.'Toen Maandagavond de inschrijving werd ge sloten. telde men er reeds een 70-tal •voor de diverse klassen, terwijl er kans bestaat, dat dit aantal zich nog zal ver- hoogen. Het is aardig te weten, dat er niet alleen uit de naaste omgeving als b.v. Medemblik, de Wormer en Am sterdam, paarden zullen komen, maar zelfs uit Tilburg. Roermond, Twello e.a. Zoo zal stal De Jong uit Amsterdam met Harris, Xarrfo, Hendo en Nubert uitkomen, terwijl de kampioenen dei- open klasse een- en twee-spannen, Glo- riette Jaap en Joffiera, van Bieshof evenmin op het appèl ontbreken. zin RADIOPROGRAMMA. ZONDAG 6 JUNI HII.V. I. 414.4 ra. 7.30 Ocht. conc. 8.0 boer-zijn en i De - :-bocr-zl)n, 8.15 Progr.-ovcrz. 8.30 Zang eïl ork. 9.18 Ork. Malando. 10.00 Godsd. ultz. rfl.00 Zang en orgel. 11.30 De Stem der S.S. 11.45 Neei- lands stem v. h. front. 12.15 Cyclus: „Klei ne geistliche Konzerle." 12.35 Beiaardconc. 12.45 Als ik 't voor 't zeggen had. 13.00 Amsterd. Kamermuz. gezelsch. 13.30 De Schijnwerper. 14.00 Omr. Symph. Ork, ol. 15.00 Het wekelijksche luisterspel: „Operette op tournee." 15.45 Muz. corps v. d. Duitsche weermacht. 16.30 Bandi Ba- logh. 17.00 Zondagmiddagcab. 17.30 Amuse- mentsconc. e. Dameskoor „Aethercharme" e sol. 18.15 Ned.-Duitsche volksklanken. 19.10 Sp. v. d. dag. 19.15 Sport v. d. dag. 19.30 Ned. Taalclub. 20.00 Opera^"„Il Trova- tore." HILV. II. 301.5 m. 10.00 Georges Bi/.et- progr. 11.00 Zweedscn, SpaJtnsch, Zwit- sersch en Franseh. 12.15 Nationale dansen. 13.00 Toespraak d. G. J. Zwertbroek. 13.15 De Melodisten e. sol. 16.00 Bekende ouver tures. 16.30 Kamermuz. conc. 17.30 Leven de letters, vraaggesprek. - luistersp. - re portage. 18.00 Walsjes. 18.15 Zie Hilv. I. 19.10 Ork. Frans Wouters e; gram. 20.00 Zoeklicht, Zondagav. gespr. 20.15 Frar.cis Keth e. z. ork. 21.00 Salonmuz. 21.45 Avond- ■ijding. MAANDAG 7 JUNI HILV. I. 414.4 m. 6.45 In Weenen. 7.10 Ocht. gymn. 7.15 Ochtendgroet. 7.45 Progr.- overz. e. sportnieuws. 8.10 Amusem. ork. J.45—8.50 Voor de huisvrouw. 9.00 Godsd. uilz. 0.15 Symph Ocht. conc. 9.45 Melodis ten cn sol. 1015 Uit de eerste Baedeker. 10.30 Melodisten en sol. 11.00 Voor de kleu ters. 11.20 De Krekels. 11.30 Viool, hobo en piano. 12.00 Almanak. 12.15 Dick Wille- brandts. 13.00 Land en volk brengt13.05 Omr. ork. e. sol. 14.00 Sopraan, piano e. h. Busch-kwart. 15.00 Godsd. uitz. 15.15 Elck wat wils. 17.00 Voor de jeugd. 17.20 Gerard Krevelen e. sol. 18.00 Frlesch praatje. 18.05 Kamerork. „Ars Nova et Antlqua." 18.45 Politiek weekpraatje. 19.10 Sp. v. d. dag. 19.15 Viool en piano. 22.00 Concertgc- bouwork. 20.45 Germaansch en Romemsch Recht. 21.00 Voorbesch. over de opera ,Orpheuss>en Eurydike." 21.30 Bariton en plano. HILV. II.- 301.5 m. 17,30 Fragm. uit ope rettes v. Eduard Könneke. 18.00 Ons liedje na uw werk. 19.10 Voor de kleuters. 19.15 Ork. Malando. 20.00 Trio- en kwartetzang. 20.15 Friedrich Hölderin-herdenklng. 20.30 Salonork., Volksmuz. kwart. e. een Jeugd koor. 21.10 Comp. v. Mlchael Jary. 21.45 Avondwijding. BEKENDMAKING PLAATSELIJKE DISTRIBUTIEDIENSTEN. DEN HELDER. Uren van openstelling kantoor Anna Paulowna. Het distributiekantoor te Anna Paulowna zal ingaande Maandag 7 Juni 1943, voor het publiek geopend zijn van 10J-a---13 uur en van 14 15 y2 uur; des Zaterdags van 10 Vï 11?+ uur. Des Donderdags is hét kantoor uitsluitend geopend voor winkeliers voor het inleveren van bonnen etc. Aanvragen schoenenbonnen. Personen, die dringend een schop- nenbon behoeven en wier familie naam begint met de letters A t.m. E worden in dë gelegenheid gesteld te Den Helder op Maandag 7 Juni of Dinsdag 8 Juni a.s. en te Anna Pau lowna op Dinsdag 8 Juni a.s. een aanvraagformulier af te halen en in te dienen. Zij, die reeds een aanvraag heb ben ingediend, waarop nog geen be slissing is ontvangen, behoeven niet opnieuw aan te vragen. PREDIKBEURTEN VOOR ZONDAG 6 JUNI. Ned. Herv. Gem. Schagen. 10 u. ds. Kapsteyn. Wannenhulzen, 2.30 u. ds. Kleyne. Heerhugowaard, 10.30 u. ds. Kreb. N.-Niedorp, 8 u. (muz. wijdingsdienst.) Burgerbiug. 10.30 u. ds. Witkop. Eemgenburg, 10.30 u. de heer Broekhui zen van Alkmaar. Oudesluis. 10.30 uur mej. J. v. d. Veen. Middenmeer, 10 u. ds. Meijer Drees (be vestiging van ds. Germans). Noordscharwoude, 10.30 u. ds. Nell (doop). Winkel, 10.30 u. ds. Koole. Zuidschar woude. 10.30 u. candidaat Nleu- kerken van Amsterdam (op beroep). ds. Vorstman. (kinderkerk), 10.30 u. A.-Paulowna, 10.15 Barsingerhorn, ds. van Biemen. Kolhorn, 2 u. kinderkerk. Bergen, 10 u. candidaat J. v. d. Winden. Koedijk, 10 u. ds. Roobol. Aartswoud. 3 u. ds. Kreb. Broek op Langendijk, 10 u. ds. Kalkman v - Amsterdam, 7 u. ds. Koole. Hippolytushoef, 10.30 u. ds. van Beek (doop); 7 Juni, 7.30 u. ds. Westmeijse. Den Oever, 2 u. ds. van Beek (doop). Doopsgezinde Gem. Barsingerhorn, 10.30 u. ds. Oosterbeen. N.-Niedorp, 10.30 u. da. T. Rothfusz. Bnrgervlotbrug, 2.30 u. ds. Oosterbaan. Broek op Langendijk, 10 u. ds. J. G. Frerichs van Haarlem. H.ppolytushoef, 10 u. ds. Meihuizen van Den Haag. 9 Geref. Kerk. Schagen, 10 en 2.30 u. ds. J. v. d. Mije. Kolhorn (in de herv. kerk) 10 en 3.30 u. ds. Viseh. Heerhugowaard, 10 en 3 u. ds. E. Rich ters. Broek op Langendijk, 10 en 3 uur ds. Donner. Noordscharwoude, 10 en 4 u. cand. mr. Mulder. Evangelisatie. Schagen, 10.15 en 3 u. de heer v. Helden. Breezand. 10 en 3.30 u. de Heer Boon. Sclwgerbrug, 2.30 u. de heer E. L. de Wltt. Wieringervvaard (zaal Breed) 10.30 u. heer E. L. de Witt. Schagerbrug (Maandagavond) 7.30 uur bijeenkomst Christ. Jongelingen-Vereen. Bergen (E. V. Maranatha) 10.30 u. ds. F. D. Emous van Amsterdam. Aartswoud, 10 u. de heer R. Schuil. Langereis, 3 u. de heer R. Schuil. Hippolytushoef, 10 u. de heer O. Deen. Den Oever. 10 u. de hr. C. N. de Graaff. Vrije Ev. Geref. Gem. Alkmaar (Doelenstraat 3), 10 u. dienst. Warmenhuizen (Fuik 1) 4.15 u. de heer Schoonman van Amersfoort. Chr. Geref. Gem. Broek op Langendijk, 10 en 3 u. lees- dienst. OFFTC1EELE MEDEDEELINGEN PROVINCIALE PUBLICATIE. Handel pootaardappelen oogst 1943. De Provinciale Inkoopcentrale van Ak kerbouwproducten voor Noord-Holland inaakt bekend, dat door de telers en han delaren reeds thans afspraken t.a.v. poot- aardappelen (waaronder begrepen z.g. voorkoopen) kunnen worden gemaakt, mits onder voorwaarde, dat de te zijner tijd bekend te maken telersprljzen en han delsmarges zullen worden ln acht geno men. Zoolang 'deze nog niet zijn bekend gemaakt, mag dus geen bepaalde prijs of marge worden overeengekomen. Hande laren, die niet in het bezit zijn van een „vergunning tot het verhandelen van poot- goed van den oogst, 1942," mogen derge lijke afspraken niet maken, terwijl hande laren, die wel in het bezit van genoemde vergunning zijn, doch voor den oogst 1943 welke reden ook van den poterhandel worden uitgesloten, de eventueel door hen gemaakte afspraken niet ten uitvoer zullen kunnen brengen. Het verhandelen van pootaardappelen per oppervlakte-eenheid is niet toegestaan. I11 verband met het voorgaande wordt er op gewezen, dat het toepassen van koppel-verkoop t.a.v. poot- goed van verschillende aardappelrassen ten strengste verboden is en hiertegen zal worden opgetreden. Contractvarkens-. Er wordt aan de veehouders en land bouwers nogmaals medegedeeld, dat Ir 1943 de huisslachtlng van een varken niet zal worden toegestaan, Indien men hier naast niet minstens één varken contrac teert. Per district moet een bepaald aan tal contracten worfien afgesloten. In het algemeen moet op bedrijven boven dc ha cultuurgrond minstens 1 varken wor den geleverd. Naar behoefte kan in een bepaald district deze grens nog lager worden gesteld, zoodat kleinere bedrijven dan-ook moeten contracteeren. Hoe meer comracten er worden aangevragd, hoe midi kans men heeft, niet meer dan 1 va'kens te moeten contra-.".ju.vn. Aankoopvergunningen paarden. Door het steeds geringer wordende aan tal beschikbare paarden zullen aankoop vergunningen voor paarden ln den ver volge slechts in uiterste noodgevallen worden uitgereikt. Meer dan voorheen ls men daardoor op onderlinge hulp aan gewezen, Maximum grossiers- en detaillisten- prijzen voor groenten en fruit. Bekendmaking No. 59. Deze prijslijst geldt van 2 Juni 1943 af. De eerst vermelde prijzen zijn gros siersprijzen, de tweede prijzen van den consument. De grossiersprijzen betreffen hoeveelheden per 100 kg., 100 bos of 100 st., die der consumenten zijn per kg., per bos of per stuk. GROENTEN. Andijvie (glas) 18.50, 0.24; Spits kool 14, 0.18; Savoye kool groen (schelk) 14, 0.1^ Bloemkool: Soort IA boven 25 cm, over den kop gemeten 27.50, 0.35; soort I van 2025 cm over den kop gemeten 24, 0.30; soort II van 1620 cm over den kop gemeten 18.50, 0.24; soort III van 10^16 cm over den kop gemeten 12, 0.15. Bos- peen (glas) 20 st. p. bos v. tenminste 0,4 kg: afgebroken peen 20, 0.26. Rabar ber: Paragon 9.50, 0.13; overige soor ten 8.50, 0.11. Postelein (glas) 26, 0.34; Radijs 4.50, 0.06; Bosselderij 4.50, 0.06; Peterselie en kervel 5, 0.07. Kropsla: I minstens 2 kg p. 10 st. 4.50, 0.06; II van 1,5—2 kg p. 10 st.. 3.50, 0.05; Sla (dunsel, snij- en stoof- sla) 11.50, 0.15. Raapstelen: Soort I boven 25 em 9 50, 0.12; Spinazie (blad) 11, 0.14; Spinazie (struik) 10, 0.13. Kaskomkommers: I vanaf 500 gr. p. st. 17, 0.21; II vanaf 450— 500 gr. p. st. 13, 0.17; III van 350— 450 gr. p. st. 9.50, 0.13. Platglaskom- kommers: Soort IA vanaf 750 gr. per st. 22, 0,26; soort I van 650750 gr. p. st. 19, 0.23; soort II van 550650 gr. p. st. 15, 0.19; soort II van 450550 gr. 11, 0.14; Komkommerstek 14.50, 0.19; Koolrabi (glas) I boven 7 cm O 9, 0.12; II van 5 tot 7 cm O 7, 0.09; Bosuien 16, 0.21; Paprika J 53, 0.64; Tunkers 47, 0.56; Peulen 79, 0.95; Doperwten 56, 0.67; Kasboonen 99, 1.20; Tomaten I, II, III en IV 61, 0.73; Tomaten bonken J 49, ƒ.0.59; Kriel 35, 0.44. Asperges: Soort IA, tot 26 cm lang, zonder ge breken, 25 st. per kg 89, 1.07; soort IB, tot 26 cm lang, met' lichte gebreken, 25 st. per kg 78, 0.93; soort IIA, tot 26 cm lang, zonder gebreken, 26-40 st. p. kg. 73, 0.88; soort IIB, tot 26 cm lang, met lichte gebreken, 26-40 st. p. kg 57, 0.70; SQort IIIA, tot 26 cm lang, licht blauw, t.m. 25 st. p. kg 57, 0.70; srt. IIIB, tot 26 cm lang, lichtblauw, van 26-40 st. p. kg 45, 0.54; soort IV, tot 26 cm lang, dun en lichtblauw, 41-55 st. p. kg 28, 0.36; soort V, holle en stukken uit bovengenoemde sorteering 39, 0.48. Het vragen van hoogere prijzen is strafbaar. Bewaar deze opgave en ge bruik haar. Nieuwe opgaven kunnen de vroegere ongeldig maken. FRUIT. Aardbeien 116, 1.39; Aalbessen 164, 195; Druiven 170, 2; Me loenen suiker en kl. gr. ananas 88.50, 1.04; overige soorten 78, 0.93. Ker ken: Groep I: A 65, 0.78; B 48.50, 0.58; C 15.50, 0.20; Groep II: A 59.50, 0.72; B 43, 0.53; C 15.5<V 0.20; Groep III: A 48.50, 0.58; B 37.50, 0.46; C 15.50, f 0.20. Gr. IV: f 32, 0.40; 26.50, 0.34; 15.50, 0.20; Perziken Sort. I boven 6 cm O 40.50, 0.49; sort. II van 5—6 cm O 25, 0.30; sort. III van 45 cm O 12, 0.Ï6; sort. IV beneden 4 cm O 110, 1.32. Pruimen (glas): I boven 50 mm O 35, 0.42; II van 4050 mm 0 20.50, 0.26; III van 35—40 mm O 12.50, 0.16; IV beneden 35 mm O 99, 1.20. Voqr de prijzen van de overige arti kelen verwijs ik naar de vorige publi catie. Voor het schrappen van wortelen mag 1 et. per kg of per bos berekend wor den, met dien verstande, dat de wortelen vóór het schrappen gewogen worden. Voor bezorging van groenten-en fruit mag door detaillisten 1 ct. per kg in rekening gebracht worden boven den verkoopprijs af winkel. Voor de afwijkende kwaliteit van bo vengenoemde producten, alsmede voor bet z.g. uitschot, moeten prijzen bere kend worden, die in een redelijke ver houding staan tot de hierboven gepubli ceerde maximumprijzen, welke gelden voor de beste kwaliteit. Bij inkoop tegen lagere dan de gepubliceerde maximum prijzen moeten dc verkoopprijzen dien overeenkomstig worden verlaagd. OFFICIEELE LANDBOUWMEDE- DEELINGEN. Paardenmarkt. ..De taxatiepaardenmarkt te Alkmaar 9 Juni a.s. gaat niet door.

Dagblad Noord-Holland, Schager editie | 1943 | | pagina 2