B PINKSTEREN IN DEN AETHER. ROOSJES SCHAGEN. DE SCHAGER MARKT. Er was, zoo min als in de afge- loopen weken, Donderdag verandering. De aanvoeren waren ongeveer gelijk gebleven en wogen vrijwel op tegen het aantal verleende koopvergunningen. De prijzen bleven daarop vast. zij het ook, dat de handel iets drukkender was. Voor de melk- en de kalfkoeien kon den wij dan ook weer als hoogste prijs f 1400 blijven noteeren. Voor de gelde koeien was de hoogste noteering f 900. Er waren geen zware pinken aange voerd, zoodat de noteering hier niet hooger kwam dan f 600. Deze handel was aan den stuggen kant. De graskalve ren, die aangevoerd werden, waren eveneens aan den lichten kant, zoodat de prijs hier liep tot f 155. De fokkalve- ren golden ook iets minder dan de vo rige week. Ze kwamen nu tot i 130 bij eer. matigen handel. De melkschapen brachten weer veel geld op. De hoogste noteering was f 280 bij een vluggen handel. Wij zagen Don derdag weer vreemde kooplieden voor de lammeren. Er werd voor de lamme ren f 45—f 60 besteed, voor ooien f 80— f 150. De handel was vlug bij waarlijk ongekende prijzen! De prijzen van de geiten waren heel wat gedaald bij stuggen handel. Voor een enkele uitvlieger werd nog f 400 besteed. Een groot verschil bij enkele weken terug! Biggen bleven ongeveer den ouden prijs noteeren bij stuggen handel. Bij de konijnen was het heel wat minder. De hoogste hier liep niet hoo ger dan f 30 voor een voedster. Slacht- konijnen f 1 per kg. en slachtkippen f 0.90 per kg. Er was veel bezoek, zoodat men kan spreken van een drukke markt. Uit onze omgeving. Oade Niedorp. Zwempropaganda. - Woensdagmiddag en -avond stond hier in het teeken van de propaganda van het zwemmen. De heer Holtkamp hield op uitnoodiging van de zwemver. „Het Skarpet" een filmrniddag voor de jeugd en 's avonds voor de ouderen. De spreker wist het publiek aangenaam te boeien en toon de aan welk nut het heeft zwemmen te leeren, vooral in Nederland met zijn vele slooten. Het aantal gevallen vBn verdrinking is nog zeer groot (1940: 843). Ongeveer 12"/» van de Nederland- sche bevolking kan thans zwemmen. Het is zeer gewenscht dat ook het ove rige percentage de angst voor het wa ter overwint. Eenige aardige films toon den hoe men zwemmen leert en dren kelingen redt. Tot slot voerde spr. een ernstig propagandawoord om ook de li chamelijke onvolwaardigen zwemmen te leeren. DEN OEVER. Paviljoen overgenomen. - Het z.g. „paviljoen," de lunchroom aan den Be tonweg, hoek Akkerweg, voorheen van den heer A. Klein te Oosterland en be heerd door den heer C. Sprik aldaar, is overgenomen door den heer B. Boere- ma te Den Oever, die m.i.v. 13 Juni a.s. de inrichting zal heropenen. LUTJEWINKEL. Geslaagd. - Bij het te Alkmaar ge houden examen voor jonggezel-letter zetter slaagde A. Moeyes alhier. Anna Paalownx Schoolfeest vergadering. - In een zeer geanimeerde, bijna „ouderwetsche schoolfeestvergadering, Donderdag in „Veerburg" gehouden, is besloten alle moeite te doen om de kinderen der openbare en R.K. scholen en Heldere sche openbare hulpschool (vluchtelin- gensc'nool) dit jaar weer een feestje te bereiden. Een bioscoopvoorstelling met een apart programma voor de kleine en de grootere kinderen vraagt wel meer kosten dan vroeger, maar kan gegeven worden. De beantwoording van de vraag: hoe komen we aan prijsjeB voor kinderspelen en aan versnaperingen, ksotte echter heel wat hoofdbrekens. Men hoopte de moeilijkheden met me dewerking van aile middenstanders te kunnen overwinnen en was algemeen overtuigd, dat de finantieele steun van de leden zeker niets te wenschen zou overlaten. Dat zijn we in Anna-Pau- lowna immers zoo gewend en men gunt den kinderen thans immers meer dan ooit* een verzetje? Donderdag 17 Juni komt een op de vergadering gevormde commissie bijeen om de plannen nader uit te werken. Hoe die zullen uitvallen hangt dus grootendeels af van de medewerking, die men ondervinden zal. Aan „zwarte handel" doet de vereeniging natuurlijk niet en ook heeft ze niets te „ruilen", maar .,'t is voor de kinderen," zeiden de optimisten ter vergadering, „en dus komt het voor elkaar!" De Landwacht wint Texel. Uit besprekingen tijdens de vergadering van den boeren raad van Texe! bleek, dat zeer vele boeren, practisch allen, zich thans met hun moeilijkheden tot den Buurtboerenleider wenden en deze ze in vele gevallen tot eon oplossing wist te brengen. Naar buiten blijkt hiervan niet zoo veel, omdat het meestal vertrou- wenszakên betreft, doch hierdoor wordt aangetoond, aldus werd ter vergadering opgemerkt, dat de Landstand* op Texel het pleit heeft gewonnen. AFSCHEID VAN JAN SAAL DOOR DE LANDVROUWEN. De Landvrouwen in Noord-Holland hebben in een vergadering te Blokker afscheid genomen van den tot voorman benoemden Boerenleider Saai. Mevr. de Haan-Bosker, leidster der Landvrou wen in deze provincie herinnerde aan den grooten steun steeds van den heer Saai ondervonden en prees zich/geluk kig, dat ook de nieuwe Boerenleider de waarde van de vrouw in de agrari sche maatschappij beseft. Bij monde van de productieleidster, Mevr. Kra mer, werd den heer Saai namens de vrouwen een fraaie bureaulamp ter herinnering aangeboden. OPZUIVEREN VAN POOT- AARDAPPELEN. In de vergadering van den boeren- raad van Venhuizen heeft de Burge meester medegedeeld, dat de noodige maatregelen inzake het recht van op zuiveren der pootaardappelen zijn ge nomen. Om technische redenen kon de gasfabriek niet ingaan op een door burgemeester en Buurtboerenleider ge daan verzoek om verandering te bren gen in de z.g. gaslooze uren. TER NAVOLGING! In de vergadering van den boeren- raad van Nieuwe Niedorp deelde het lid v. d. Stok mede, voor de oogstwerk- zaamheden zijn electrische hekeidorsch- machine beschikbaar te zullen stellen, hetgeen dankbaar werd aanvaard. Bargerbrag. Nieuwe koster benoemd. - De heer P. Schrieken alhier is benoemd tot koster der Ned. Herv. kerk alhier als opvolger van zijn vader, die deze betrekking ja ren heeft vervuld. POLDERPEIL in Geestmerambacht verlaagd. De polderlasten met 2 per H.A. verhoogd. Vrijdagmiddag vergaderden het dag. bestuur en hoofdingelanden van den Polder Geestmerambacht (O. M.) en de commissie uit den Ringpolder on der leiding van den heer Jb. Kroon Jbz. in 't Huis de Brederode te Oud karspel. Men besloot aan den heer P. Vroegop te Sint Pancras het terrein onder St Pancras te verkoopen voor een bedrag an 2000, behoudens hoogere goed keuring. Herziening salarissen. Naar aanleiding van het verzoek om *n de ambtenaren een duurtetoeslag te verleenen, werd medegedeeld, dat genoegen kan worden genomen met de toekenning van een (tot de jaren 3942 en 1943 beperkte) gratificatie (toe slag) van 10 van hun bezoldiging aan de machinisten en aan den mole naar, doch dat aan den opzichter en den arbeider niet een zoodan'ge gra tificatie wordt verleend. De jaarwedde van den secretaris dient definitief worden verhoogd met 50 tot 550 en die van den penningmeester met 30 tot 330. Afgezien van deze gratificaties salarisverhoogingen kan aan alle ge huwde ambtenaren een duurtetoesiag van 6 van de bruto wedde worden verleend voor zoover deze wedde, ver meerderd met de toelage een bedrag van 2300 's jaars niet te boven gaai en met dien verstande, dat de toelage niet wordt verleend aaji het personeel welks betrekking als een nevenbetrek king is te beschouwen en da de in- Texel. Burgerlijke Stand. Geboren: Willem J.. z. van Jan C, Reuver» en J. van Maldegem. Getrouwd: Willem Verseput en-Cor- nella R. Eelman. Gevonden voorwerpen: zakmes en por- temonnale. UITBREIDING DER BRANDWEER Vele wenschen wachten nog op verwezenlijking. De brandweer van Schagen mag, dat valt niet te ontkennen, reeds sedert lange jaren gezien worden. De dagen, waarin de Gymnastievereeniging „Ly- curgus" de blauwe spuit bediende, lig gen reeds ver in het verleden. Voor dien tijd mocht dat een zeer voldoende voorziening wprden genoemd, toen de eischen alom 'hooger "werden gesteld, bleef Schagen niet achter. In 1920 werd een nieuwe motorspuit gekocht bij de firma v. d. Ploeg. Tot 1939 bleef het bij een spuit en een slangenwagen. Toen in dat jaar echter een tweede motorspuit. ook afkomstig van de firma Van der Ploeg, van Alkpaar kon wor den overgenomen, werd daartoe beslist en sedertdien konden zelfs overeen komsten worden afgesloten met de om ringende gemeenten St.- Maarten, Bar singerhorn. Zijpe en Harenkarspel om. bij daar voorkomenden brand, assiten- tie te verleenen. Onlangs werd aan de beide spuiten, die elk een capaciteit hebben van 5001. nog een schuimbluschapparaat toege voegd. zoodat, wat het materiaal be treft. de Schager brandweer zich goed kan laten zier\. Een zwak punt was de bezetting, die met omstreeks 15 man te klein mocht worden genoemd. De opperbrandmees- ter. de heer Van Kuipers, 'verhaalde ons hoe hij soms genoodzaakt was het spuiten tijdelijk te doen staken, wan neer bijvoorbeeld personeel noodigwas om bijzondere taken te vervullen. De tegenwoordige burgemeester heeft gemeend hierin verandering te moeten brengen en het is vooral aan hem toe te schrijven, dat het personeel van de brandweer thans bijna is vgjdubbeld Het aantal brandweerlieden is verhoogd tot 28 man. Het gevolg van een en ander is, dat nu onder alle omstandigheden kan wor den gerekend op een voldoend aantal beschikbare brandweermannen. iets wat vroeger in verband met het uit den aard der zaak steeds plotseling bijeenroepen van de brandweer wel eens te wenschen overliet. De aangebrachte verhetering mag daarom als zeer belangrijk worden be schouwd. Intusschen wenschen blijven er nog altijd. De .heer Van Kuipers vertelde ons. hoe hij het als een ideaal beschouwt, te komen tot een alarmeeringsappa- raat. gelijk Alkmaar bezit. Voor het hoogere personeel heeft men al zoo iets. doch een uitbreiding was afgestuit op de kosten. Bij, het betrekkelijk ge ringe aantal menschen. dat vrij dicht bijeen woonde, was het zoo nog wel ge gaan. Na de ulbreiding. die heeft plaats gehad, wordt het lastiger. Dan is er het bezwaar der kleedij. De noodzaken lijke rubberkleeding is niet of moeilijk te krijgen. Tenslotte is er als hoogste wensch een automotorspuit. Veel is er de laatste jaren afgestuit op de kosten. In den tegenwoordigen tijd wordt daarop veel minder gezien. Door dit laatste in het bijzonder bleek de heer van Kuipers optimist genoeg om te hopen, dat althans enkele der wenschen in de naaste toekomst nog wel eens zouden kunnen worden ver wezenlijkt. Voetbal DE OPSTELLING VAN DE VOLEWI.1CKER8. De opstelling, waarin de Volew»jcker6 naar Den Helder komen is thans be kend. Uitgezonderd de middenvoor plaats, waarop Sourt staat inplaats van De Jong,, is dit het elftal, dat voor de competitie uitkwam. Het luidt als volgt: Doel: Bruinst;; achter: Van Gelder en De Boer; midden: Winkel, Konrad en De Ruiter; voor: Bakker, Otter, Sourt, De Busser en Smid. Als bijzonderheid kan vermeld wor den, dat de rechtsbinnen Otter een oud-adspirant is van de voetbalvere niging Helder. De adspirantenwedstrijd, welke voor af gespeeld zou worden, wordt vervan gen door een wedstrijd van twee Hel- dersche jeugdelftallen, welke een over zicht moet geven over de krachten on der de jeugdige spelers ln Den Helder. FEUILLETON. E MAN UIT DE WILDERNIS DOOR B. REEN. OPENSTELLING VAN KAPPERS ZAKEN GEDURENDE DE PINKSTERDAGEN. De vakgroep kapperbedrijven vestigt de aandacht van het publiek erop. dat de kapperszaken op den eersten Pink sterdag gesloten zullen zijn, op #den tweeden Pinksterdag zullen de heerfen- kapperszaken in den voormiddag gedu rende enkele uren geopend zijn, doch uitsluitend voor scheren. De uren van openstelling worden plaatselijk geregeld en in de salons bekend gemaakt. WERKLOOZENKAS N.A.F. OPGEHEVEN. De centrale persdienst van het Në- derlandsche Arbeidsfront meldt: Met ingang van 1 Juli a.8, zal de werkloozenkas van het NAF opgehou den hebben te bestaan en zal derhalve de bijdrage voor deze kas niet meer verschuldigd zijn. Het is gebleken, dat in verband hier mede eenige onzekerheid is ontstaan omtrent de rechten van hen, die in den loop van cien tijd hun bijdragen aan de ze werkloozenkas hebben voldaan. Het staat vast. dat van deze rechten niets zal worden gekort, en het is derhalve -- van het grootste belang, dat de betref- kemsten uit anderen hoofde msdege- ;cndc bijdragen tot 3 Juli a.s. worden Ze staken snel de straat over, maar ze kwamen dicht genoeg langs Van Dongen, zoodat hij hun gezichten kon zien in het licht van de straatlan taarn. Hij herkende hen onmiddellijk als Dik van Dalen en Middelkoop. Van Dalen sprak. „Houd toch je mond idioot! Weet je dan niet, dat de muren hier ooren hebben," bracht hij uit. „Ik heb je gezegd, dat er maar een ding te doen valt. De rest kunnen we bespreken in de auto, die ik in de tweede zij straat links geparkeerd heb." Van Dongen's vinger reikte al naar de bel, toen hij een zwak geluid hoorde. Iemand liep binnen op de deur toe. HOOFDSTUK XV. Van Dongen kreeg weinig tijd voor een beschouwing over deze onver wachte handeling van Van Dalen. Nauwelijks was Middelkoop na aan vankelijk nog even te hebben tegen- gesparteld, in elkaar gezakt, of Van Dalen stapte uit de auto en maakte met een krik in zijn eene hand het achterste portier open. Van Dongen besefte, dat hij be trapt was en in een hoek werd ge dreven. „Doe die krik weg Van Dalen! begon hij, terwijl hij overeind krab belde en bliksemsnel naar zijn pistool greep. Van Dalen was evenwel vlugger. .De lurk schoot naar hem uit maar Van Dongen slaagde erin de volle kracht van den slag te ontwijken. De krik trof hem opzij tegen zijn hoofd en deed hem duizelen. Hij slaagde erin Van Dalen bij zijn pols te pak ken en dien zoolang om te draaien tot de krik met een klap op den grond viel. Van Dalen struikelde en vastge klampt als ze aan elkaar waren, rol den beiden van de treeplank van de auto d? straat op. Van Dongen was nog steeds versuft en trachtte de ge volgen van den slag op zijn hoofd te overwinnen, onderwijl hij instinct matig doorvocht. Van. Dalen gaf hem evenwel weinig kans. Met zijn sterke armen slaagde hij erin den commis saris onder zich op den weg te krij gen. Dan haalde hij een vuist uit en trof Van Dongen ongeloofelijk hard tegen diens onderkaak. Hef. hoofd van den commissaris kwam in onzachte aanraking met het wegdek en doodstil bleef Van Don gen liggen. Hijgend kwam Van Dalen overeind „Nou, nou, dat is een taaie", mom pelde hij onderwijl hij zijn elektri sche lantaarn te voorschijn haalde. Verrast deed hij een paar stappen achteruit toen hij ontdekte met com missaris Van Dongen te doen te hebben. „Van Dongen!" bracht hij uit. „Dat is me wat moois. Ik mag er zoo lang zamerhand wel een hotel op na gaan houden voor diegenen die ik buiten gevecht stel." Hij aarzelde geen oogenblik. Uit de auto haalde hij touwen te voor schijn waarmee hu zoowel Middel koop als den commissaris stevig bond alvorens hen ln de auto te sleepen. Ook deed hij hen een prop in den mond. Dan zette hij den motor weer aan en reed weg in de richting van de stad. Zijpe. Burgerlijke Stand. Geboren Arie. z. van J. Rampen an j. M. Admiraal Jannie A„ d. van L. Ren* en K. P. Bakelaar. Fcrdinand J. en Wllhelmina M.. z. en d. van J. Metse laar en M. C. Munter. Rtenes, z. van C. Mlnneboo en C. Grimmlnck. Ondertrouwd: Corntlia J. v. KIJK en Dieuwertje Timmerman. Getrouwd: Ate B. Wapstra en Maria M. Jonker. Cornelis Rens en Anna du Boer. Overleden: Antonia P. Vos, 23 Jaar Grietje Blom, wed. van KI. Breed. 77 j. Winkel. Burgerlijke Stand. Geboren: Trijntje, d. v. H. Obstindle en A. Vlsscher. Harm, z. van A. Kroon en Tr. Meijer. EUsabeth M„ d. van F. Bouwhuis en A. dc Boer. Trijntje, d. v. van C. Kort en G. Sllver, Pleter J„ z. J. Chr. Benit en Tr. de Haan. Pieter, z. van J. Legutt en M. J. Krab. Ondertrouwd: Johannes L. Boone en Klaasje A. Klop Overleden: Grietje Lcijen, wed. /an S. Zwagerman, 78 jaar. Neeltje Raven 18 Jaar. Ingekomen personen: Gerrlt Vries en gezin, C 5, van Ca'.lantsoog C 61. Hlitje H. Tlemstra. A 216. van Winterswijk. A. Koster. C 20. van Haarlem J. Zwager man en gezin, A 278, van Nieuwe Niedorp. Cornelis Dol en gezin, B 106h, van N.- Niedorp. J. Bootsma, A 292, van Hourn C. M. de Wit. A 63. van Den Helder. J. L. Boone. A 300. van Graauw. - H van Kuiken. A 236. van Zijpe. G. Butler, A 28, van Langedijk. W. Stobbe, B 19, van Anna-Paulowna. v-urokken personen: A. de Bruljne van D naar Barsingerhorn. J. de waard, van A 249 naar Hoogwoud. J. P. dc Veer, C II. naar Noordoostpolder. Pander, A 300, naar Bochcm. (Dld.) H Zweep. A 142, naar Hoogwoud. O Kant. C 43, naar Den Helder. end, in totaal een inkomen meer dan 2000 's jaars geniet. Overeenkomstig dit advies werd be sloten, behoudens t.a.v. het salaris van den penningmeester, dat than- tenge volge van de combinatie met het secretariaat op 200 is vastgesteld. Gevraagd zal worden dit laatste be drag te mogen handhaven pl.m. 10 toeslag. De reket^ing 1942 werd vastgesteld op een totaal aan ontvangsten van l 53509,08. uitgaven 53682,59. Het na- deelig saldo was 173,51. '"oor het motorgemaal was het batig saldo 510,89, voor de Oosterdijt 336,32; het nadeelig saldo voor de Molen- geerzen 1020,72. De begrooting 1943 sloot op een totaal bedrag van 113373,65, met een vermoedelijk batig saldo van 6262,04. Het is noodzakelijk, de lasten te verhoogen. Voor het motorgemaal van 4.50 tot 6, voor de Oosterdijk van 1 tot 1,50 per H.A. De las ten voor de Molengeerzen zijn gelijk gebleven. In deze begrooting is een bedrag verwerkt van 24000 voor de verbete ring van het motorgemaal. Men besloot een kasgeldleening aan te gaan van 40000, net bestuur werd gemachtigd tot 50000 te gaan in ver band met de verbetering van het mo torgemaal Het waterverzet van de pom pen was v/eer minder 428 M3., tegen 550 M3. in 1939. Verlaging van het polderpeil. Aan de orde kwam hièrna een voorstel om het polderpeil te ver lagen. De Banne Koedijk verzocht het peil te verlagen met 10 c.m. Hst bestuur heeft dit voorstel overgeno men. Een kleine minderheid was voor 5 c.m. verlaging. Over dit zeer ingrijpende voorstel werd door verscheidene heeren het woord gevoerd. Het is voornamelijk voor den winter bedoeld. In den zomer is 5 c m. wel genoeg deelde de heer Spaan, Koedijk, mede. Het ls in het belang van het land. De voor- en nadeelen werden breed voerig besproken. Tenslotte besloot men met 12 -tegen 3 stemmen het peil met 5 c.m. te ver lagen. voldaan. Het N.A.F. zal aan zijn leden in geval van werkloosheid boven de uitkeering staatswege een bijzondere onder steuning verleenen. Hierover zullen binnenkort nadere mededeelingen vol gen. Doordat een 6-jarig zoontje met lucifers speeide is Woensdagmiddag de Gardeniershuizinge van E. W. Lauten- bach aan den Nieuwen Bildtdijk onder Oude Eildtzijl totaal afgebrand. Te Nuenen -is de 14-jarige G. Klugtmans uit Eindhoven, die in een lichtmast was geklommen, met een der hoogspanningsdraden in aanraking ge komen en op slag gedood. Woensdagmiddag brak brand uit"- in de boerderij van den heer G. Trut mans in de buurtschap Oele bij Hen gelo. Slechts een gedeelte van hel huis raad kon worden gered. De Hen gel o- sche brandweer kon alleen tracntei uitb-eiding le voorkomen. SPORT PREDIKBEURTEN ZONDAG 13 JUNI 1M3. Ned. llerv. Gem. Schagen. 10 u. ds. Kapteyn (collecte.) Kolhorn, 9 u. ds. van Biemen. Barsingerhorn, 10.30 u. ds. van Biemen, Anna-Paulowna, 10.15 u. ds. Vorstman (doop). Wierlngerwaard, 10.30 u. de heer Kalis; 11.30 u. Zondagsschool. Oudkarspel, 10.30 u. ds. Nell. Dlrkshorn, 8 u. ds. Nell. Winkel. 3 u. ds. Koole. Slootdorp, 10 u. ds. Meijer Drees (maandcoll.) Wieringerwerf. 2.30 u. ds. Meijer Drees (doop en maandcollecte.) St. Maartensbrug, 10.30 u. mej. J. v. d Veen (collecte.) Schagerbrug. 10.80 u. ds. Witkop (colL) Warmenhuizen, 2.30 u. ds. Klein Was- sink. Heerhugowaard, 8 u. ds. de Mooy. Veenhuizen, 10.30 u. ds. de Mooy. Oude-Nledorp, 3 u. ds. de Mooy. Nieuwe-Nledorp, 10 u. de heer v. Noor dennen. Jultanadorp, 10.30 u. ds. van Wichen. Oosterland, 10.30 u. ds. van Beek. Westerland, 7.30 u. ds. van Beek. Broek op Langendijk, 10 u. ds. Koole; 4 u. ds. van Beem van Amsterdam. Aartswoud, 10.3(Tti. Pinksterdtenst. Doopsgezinde Gem. Barsingerhorn, 10.30 u. ds. Oosterbaan. Broek op Langendijk. 10 u. candidaat Prinsen Geerllgs van A'dam (op beroep.) Hippolytushoef, 10 u. ds. Lugt. Geref. Kerk. Schagen, 10 en 2.30 u. ds. J. v. d. Mijje. Kolhorn, 10.30 en 3 u. ds. Visch. Heerhugowaard, 10 u. ds. B. Richters; 3 ds. B. Richters. Broek op Langendijk, 9.30, 11 en 3 u. ds. Donner. Noordscharwoude, 10 en 4 u. ds. 3. Schoonhoven van Den Haag. Chr. Geref. Gem. Broek op Langendijk, 10 en 3 u. lees- dienst. Evangelisatie. Schagen, 10.15 u. de heer van Helden, de heer de Wltt. Schagerbrug, in de Herv. kerk, 2.30 uur Wierlngerwaard, zaal Breed, 10.30 u. de heer de Wltt. Htppolytushoef, 10 u. de heer O. Deen. Den Oever, kapel, 10 u. de heer C. N. Graaff. Breezand. 10 en 3.30 u. de heer Boon. Bergen, E. V. Maranatha, 10.30 u. de hr. G. C. Dun. VrUe Ev. Geref. Gem. Alkmaar, Doelenstraat 3, 10 en 8 u. ds. Ruys. Warmenhuizen. Fuik l, 4.15 u. ds. Ruys. Oud-Geref. Gem. Den Oever (Dinsdag in de kapel), «ds. Kramp uit Grafhorst. MAANDAG 14 JUNI 1943. Ned. Herv. Gem. St. Maarton, 10.30 u. ds. Witkop. Noordscharwoude. 10.30 u. ds. Nell. Hippolytushoef, 10.30 u. ds. van Beek. Zuidscharwoude. 10.30 u. ds. Klein Was- slnk. Broek op Langendijk, 10 u. ds. Koole. Hoogwoud, 10.30 u. Pinksterdlenst. Geref. Kerk. Callantsoog, Huize De Gtolf, 10 u. ds. J. v. d. Mije. Kolhorn. geen dienst. Heerhugowaard, 10 u. cand. Th. Oostra cn ds. B. Richters (zangdienst.) Broek op Langendijk, 10 u. ds. Ver schoor. Noordscharwoude, 10 u. ds. J. Schoon^ hoven van Den Haag. Chr. Geref. Gem. Broek op Langendijk, 10 en 3 u. lees- dlenst. Evangelisatie. Schagen, 10.15 u. de heer van Helden. Wieringerwaard, zaal Breed, 10.30 u. de heer de Witt. Hippolytushoef, 10 u. ds. van der Flier. Den Oever (kapel) 10 u. de heer O. Deen Schagerbrug, 7.30 u. bijeenkomst Oh". Jongel. Vereen. Bergen, E. V. Maranatha, 10.30 u. ds. G. Groot jans. Vrije Ev. Geref. Gem. Alkmaar, Duelenstraat 3, 10 u. ds. Ruys. St. Pancras, Vijzellaan 220, 7 u. ds. Ruys. Van Dongen bleef niet lang bewus teloos en bevond zich nog steeds in de auto toen hij weer bijkwam. Hij hoorde hoe Middelkoop vreemde ge luiden maalde door de prop in zijn mond en besefte, dat ook hij was bijgekomen en nu pogingen deed om zich van zijn banden te bevrijden. De commissaris onderzocht de tou wen rond zijn polsen en enkels en kwam tot de conclusie, dat het lang kon duren eer het hem zou lukken zich ervan te bevrijden. Geen zee man kon beter knoopen leggen dan Dik van Dalen. Van Dongen lag nog net zoo stil alsof hij nog steeds bewusteloos was toen de auto definitief tot stilstand kwam in een garage, die bij een klein huis in het Westen van Rotterdam behoorde. Hij zag hoe Van Dalen den spartelenden Middelkoop uit de auto haalde en naar buiten droeg. Na eenigen tijd keerde de jeugdige tropenvorscher terug en boog zich over den commissaris heen. ZONDAG 13 JUNI (Eerste Pinksterdag) Nieuws: 9.00, 12.00, 19.00 en 22.00 (Hilv. 1); 12.00, 19.00 en 22.00 (Hilv. II). HILV. I 414.4 m. 7.30 Ork. comp. 8.00 De zin van het boer zijn. 8.15 Progr.-overz. 8.30 Vlot ln den ochtend. 8J5 Orgelsp. 9 15 Melodisten. Damestrio „Klaver Drie" en sol. 10.00 Zij zijn het zaad. zij worden graan. 11.00 Otto Hendriks. 11.30 De stem der S.S. 11.40 Marschen. 11.50 Neerl. stem v. h. front. 12.00 Act. praatje. 12.15 Het Rot ter d. Kamerkoor en gram. 12.45 Nederl. Verb. v. Slbbekunde: „Eerste hulp bij ongelukken." 13.00 Viool en plano. 13.30 De Schijnwerper. 14.00 omr. Symph. Ork. en sol. 15.00 Muzlekluisterspel: „De Nachte gaal." 16.00 Zie hoe 't vriend'lijk Zonlicht. 16.45 Een kleine Pinkstervac. 17.15 Melo dieën uit een uitstalkast* 18.15 Nederl. volksklanken. 19.10 Sp. v. d. dag. 19.15 Sport v. d. dag. 19.30 Weensche potpouri's. 20 00 Opera „Madame Butterfly." 22.00 Act. be schouwing, HILV. 1L 301.5 m. 10.00 Godsd. uitz. 11.00 Symph. ocht. conc. m. piano. 12.00 Act. praatje. 12.15 Goedgeluimde muzikanten. 13.00 in en om den bijenstal. 13.15 Gregor Serban en sol. 14.00 Voor de jeugd. 14 30 Bonte middag. 18.00 Klassieke kamermuz. 10.30 Lichte ork. muz. 17.30 Georges Bou- langer en Jean Sablon. 18.00 Zie Hilv. I. 19.10 Zondagavonddans en chansons. 20 00 Zoeklicht, Zondagav. gesprek. 20.15 Revlda- Sextet. 21.00 Musette ork, sol. en orgelsp. 21.45 Avondwijdlng. 22.00-Act. beschouwing MAANDAG 14 JUNI (Tweede Pinksterdag) Nieuws: 9.00, 12.45, 19.00 en 22.00 (Hilv. I); 12.00. 19.00 en 22.00 (Hilv. II). HILV. I. 414.4 m. 7.30 'n Vroolijke Plnk- sterwandellng. 8.15 Progr.-overz. 8.30 Lichte gram. muz. 9.15 Pinkstermorgen zonder zorgen. 10.00 De Pinksterbru.d, klankbeeld. 10.30 Kamerork. v. h. Con\- gebouw. 11.30 Kinderkoor. 12.00 Almanak. 12.15 Gram. muz. 13.00 Land en volk brengt13.05 Omr. ork. en sol. 14 00 Utr. Sted. Ork. en sol. 15.00 Reportage. 15.15 Gevar. progr. 16.20 Heinrlch Schius- nus, kunstenaarsportret. 17.00 Zondag- mlddagcab. 17.30 Bandi Balogh. 18.10 Zar.g en piano. 18.30 Wie is de beste amateur radio-voetbalverslaggever?. 18.45 Sport v. d. dag. 19.15 Omr Plano-trio. 20.00 Blauw geel. muz. progr. 20.30 Zoo zongen onze grootouders onze Ned. Boerenliederen. 21.00 Theo Uden Masman. 21.30 Plano- voordr. 22.00 Act. beschouwing. HILV. n. 301.5 m. 10.00 Godsd. uitz. 11.00 Melodisten en sol. en orgelsp. 12.00 Act. praatje. 12.15 Solisten doen hun best. 13.00 Wat niet ln de krant staat. 13.15 Vliegens vlugge vingers. 14.00 Achter de schermen v. h. marionettentheater. 14.30 Gevieren deeld gevar. progr. 16.00 Kamermuz. v. Mozart. 16.30 symph. gedichten. 17.30 Fragmenten uit de opera „Frauen im Metropol." 18.00 Orkesten van Otto Do- brindt en Will Glahé m. zang. 19.10 En nu. dansplaatjes voor u. 20.00 Friedrich Hölderln. 20.15 Liefdesavontuur. 21.00 Fle- tencab. 21.45 Avondwijding. 22.00 Act. be schouwing. DINSDAG 15 JUNI Nieuws: 7.00, 8.00, 12.45, 16.45, 19.00 en 22.00 (Hilv. I); 19.00 en 22.00 (Hilv. II). HILV. I. 414.4 m. 6.45 Zang uit Zwitser land. 7.10 Ochtend gymn. 7.15 Morgen stemming. 7.40 Sportnieuws. 7.50 Progr.- overz. 8.10 Frissche ochtendklanken. 8.45 8.60 Voor de huisvrouw. 9.00 Godsd. uitz. 9.30 Ork. Francis Keth en gram. 10.30 Van ellemaat tot parasange, voordr. 10.45 Zang en piano. 11.15 Gerard van Krevelen. 12 öO Almanak. 12.15 Pianovoordr. 13.00 Land en volk brengt13.05 Om en om progr. 14.00 Beroepsgeheimen. 14.15 Salonork. en orgelsp. 15.30 Voor de zieken. 16.00 Ka mermuz. progr. ter herdenking v. Grieg s geboortedag. 17,00 De Lichte Toets. 18.00 Binnenlandsch gespr. overz. 18.05 Fragm. uit „Ftlmzauber." H..15 De N.S.B. ant woordt. 18.55 Gram. muz. 19.10 Sp. v. d. dag. 19.15 Bonte verscheidenheid. 22.(10 Act. beschouwing. HILV. II. 301.5 m. 17.30 Neerl. schoone stemmen. 17.45 Dansen voor piano. 18.00 Bloemen uit Fransche operettes. 19.*.0 Voor de kleuters. 19.15 Grleg-progr. 2015 WIJ lazen, zagen en spraken 20.45 Be roemde opera-zangeressen. 21.45 Avond wijding. 22.00 Act. beschouwing. PROVINCIALE PUBLICATIE. Aanstelling bureauhouders. M.i.v. 15 Juni zijn als P.B.H. aange steld: C. Helder voor uitgeest, Kromme nie, Wormerveer, Wormer en Jisp, kan tooradres Wormerveer. Markstr. 53 en N. L. v. d. Bosch voor Wijde Wormer, Oostzaan, Upendam en Landsmeer. kan tooradres Ilpendam, gebouw „Ilpensteyn. Beide kantoren zijn voor georganiseerdei» geopend op werkdagen van 9—12 u. v.rn. Vcederaardappelen. Veehouders die in aamerklng wenschen te komen voor voederaardappelen voor inkuiling voor het a.s. winterseizoen, kunnen bij hun P.B.H. een aanvrage in dienen. De toewijzingen bedragen tot 1 October a.s. 600 kg. per stuks groot vee, daarna 300 kg. Alle oude aankoopvergun ningen Voor levering via den handel ver vallen per 15 Juni a.s.. zoodat hierop niet mag worden afgeleverd. Hiervoor kunnen echter nieuwe aonkoopvergunnlngen wor den aangevraagd, welke worden geda teerd 16 Juni 1943. Hoofdred.: A, R. Jonker; plv. hoofd- red.: H. P. v. d. Aardweg; Buitenl.r TJ N. Adema; Binnenl. en Provincie: D. A Klomp; Sport en Rechtsz.: J. Werkman, allen te Alkmaar; Streelyiieuws; A Eriks; Advertenties: C. Boogaard, Alk maar. Paardensport. DRAVERIJEN OP PINKSTERZONDAG. Op den Eersten Pinksterdag zutlen V middags op het Gemeentelijk Sport- te-rein te Alkmaar draverijen worden gehouden, uitgeschreven door het Co mité Vooruit. Indien de voorteekenen niet bedriegen, belooft het een bij zondere dag te worden voor de paar- densoortliefhebbers. Het programma is met zorg samen gesteld. In de eerste course zijn 9 naarden ingeschreven, waarvan G. de Hr'.c.o"". en E Lady G wel tot de beste kanspaarden gerekend mogen worden. F.en nummer dat verrassingen kan opleveren is de heatprijzendraverlj (course 2). 14 Paarden zijn ingeschre ven. Vooral de eerste heat is zeer open. Tot de goede kanspaarden voor de eindoverwinning mogen Calumet. Don Juan Bleriot en misschien Carlë Scott gerekend worden. De Amateurscourse zal wel gaan tus- schen Xaverius en Y Kernei. Ook Cinmphie Scott dient men in het oog te houden. Het lange afstandnummer (course 4) over ruim 2700 m. is voor de stuyers en Anselor. Wladimir en ook Lupin hebben een goede kans. De nationale kortebaandraverij (max. 800 m.) zal het programma besluiten. De toto zal natuuurlijk Zondag in vollen omvang in werking zijn. Over belangstelling zal deze zeker niet te klagen hebben. Gevraagd een vast arbeider, goed kunnende melken en ploegen, liefst met zoon, huis Terstond gevraagd (wegens disponibel. H. Grin, Kreil, vordering) een Paard voor TSingerhorn. den hooibouw door Jan Bak- Te ruil een pr. damesschoe- ker Cz„ Hemmerweg, Bar- nen m. 38 Sv/ift voor een p. singerhorn. j.schoenen m. 36 of werk- TE KOOT groote partijen schoe"e>i. maat 43-44. Te- roode kool, gele kool, herfst Y"?®„teT.k0°p k\'; stoeltje witte, Deensche witte, gr. Hameling, Winitel kappers, bloemkool, boeren- kool en spruitkool, mooie Arbeider gevraagd, indien stevige planten. Alles plyk- kunnende melken vast werk klaar, f 40 p. 10000, franco °P gemengd landbouvvbe- thuis. P. KROON, djijf. J. A. Eriks, Rijksweg Anna Paulowna. 55, Jullanadorp. Gevraagd een mak paard Te koop beste houten voor den hooibouw. J. v. Es- vvaschtobbe en nieuw hals- sen, Pettenmerpolder, pc -1uk compleet f 40 en 4 stoe- Burgerbrug. 'en f 20. N. Slikker, A 17, Te koop een pdar Werk- Winkel- schoenen, m. 40-41, prijs 8. Te koop een kuikalf, hooge J. C. Mereboer, Barslnger- productie in vet, melklijs- weg, Wieringerwaard. ,eh 'er inzage bij Joh. Gevraagd een bakkerahalf- Heerhugowaard- was of een jongen om te venten. C. J. Zander, bak ker, Wieringerwaard. 'evrragd iemand om 3 4/10 bieten op stuk te zet ten. J. Dekker, West Frle- schedijk C 54, Schagen. Arbeiders gevraagd voor 1 y, ha. bieten bij T. Rens Cz., te Groenveld. Te koop versche kde, 4e kalf, t.b.c.-vrij, goed melk en vet en kuikalf. A., Bar- .^•n. Kanaaldijk 889, Bergen. Gevraagd voor de morgen uren een meisje of werk ster. Desnoods 2 3 och tenden per wéék of nader overeen te komen uren. Mevr. K. Beunder, Bierka dé F 10, Schagen. Brieven aan K. Beunder, Oudendijk 16 (post Avenhorn). Gevraagd een flinke werk ster voor 1 dag per week bij K. Pranger, Kroonstr. 3, Noord-Scharwoude. Woongelegenheid aangeb. in gez. van 3 personen voor juffr., die genegen is geza menlijk de huish. te doen. Br. onder no. 84 aan adv.- bur. His Wilms te' Hippoly tushoef. Te koop een verse melk- vaars. J. Jimmink, Ruige- weg, Schagerbrug, Tel. 224. Noord, E 39. Te kv-op een soliede kinder stoel met rood leeren rug f 17.50. Breed, Pastorie 51 C, Valkoog. Wie wil ruilen 1 paar lage jongensschoencn. maat. 39 voor maat 41. Jb. Kuiper, Kleine buurt, Wieringer waard. Te, koop gevraagd een ei kenhout of old finish ameu blement, liefst met vloerbe dekking en overgordijnen. Bart Haan, Schagerbrug. Gevraagd half October een nette baker, in dc omgeving N.-N!edorp. Br. no. 34 bur. van dit blad. Heerenfiets te huur gevr. goede banden f 40 per mnd. J. Scheringa, opzichter L.C.O., Callantsoog. Qevraagd meisje voor de ochtenduren of nette werk ster. liefst Vrijdags. Rij wielhandel Prins, Laan, Schagen. Te huur 20 snees koolveld hij A. J. v. Rijswijk, Sint- MaarlenSvlotbrug. Gevraagd een arbeider, ge- ruimert tijd werk, door G. Jongerling, Schagerbrug. Te koop een goed Fornuis, prijs f 135. A. Slijkerman, Belkmerweg, 't Zand, Te koop 1 pond andyvJe- zaad, volhard best zaad en 10000 spruitkoolplanten. Te bevragen: A. Loos, Oostdijk G 254. Te koop zes jonge witte leghorns eerste leg bij W. Stuijt, Kabelpad G. 137, Heerhugowaard. Aangeboden om te scheren of te zichten 84 Are kool zaad. J. Marees, Schager brug, E. 25. nette R.K. heeren wen schen kenni|0iaking met di to dames, leeftijd 19 tot 23 jaar. Brieven met foto, wel ke op eerewoord worden teruggezonden, onder letter H., poststation Oude-Nie- dorp. Te koop z.g a.n. boerenwa gen met breedo banden f 450. C. de Wit, Stroe no. 8, Wieringen. Te koop 25.000 gele kool- planten. plukklaar, bij Jac. Groot, Spekelerpolder F 10, Harenkarspel. Gevraagd een Hooier. A. A. Wit, Meeldijk, Barsingerhorn Te koop 4 jonge stamboek- zeugjes bij C. Dubbeld, Schagerwaard. Te koop 10.000 gele kool- planten plukklaar bij Andr. Broersen, Slootgaard, Ha renkarspel. Te koop een stier. P. Berk houwer, Zuidscharwoude. Hooi te koop bij: H. Oost indiër, Wieringerwaard A60 Wie wil een net waschje doen voor Idein gezin. Adres: Mevr. Ulder, H 37, Oudesluis. Nette heer zoekt kennisma king met net meisje of we duwe, 30 j. Liefst brieven met foto en opgaaf duur van weduwe zijn en eigen dom. Antwoord en foto op eerewoord terug. Brieven onder no. 32. Te huur gevr. koolschuur, liefst te Zuidscharwoude. J. Biom, Kerkepad A 164, Zd.- Scharwoude. Gevr. flinke boerenknecht, goed kunnende melken, geen bouwland. J. v. Essen, Pettemerpolder, post Bur gerburg. Te koop jonge hond (krui sing Bouvier) reu, 4 maan den oud. Billijk. R Slegers, Slingerweg 15, H'hoef-Wie- rlngen. 11* TREKKING HAIGHTON S CO. WETTIGE PfiEMIELEENING 1911 5* KLASSE. 9e LIJST. TREKKING VAN VRI]DAG 11 JUNI 1943. HOOGE PBEMlEN: f 1000 - 9433 15463 16655 19b"2 30574; f 400 4300 8568 14461 18163 30536: t 200 513 076 8614 10589 12831 1326G 15640 18346; f 100.— e 414 3222 3716 6441 8464 8710 0441 9916 11314 11774 14334 18341 30078 20159 PBEMlEN VAN 70.—. 34 39 161 192 253 307 306 426 433 434 459 681 588 667 728 772 782 839 977 1076 1151 1104 1308 1316 1369 1405 1462 16B9 1924 2074 2134 2214 2229 2243 22U4 2440 2468 2479 2512 2564 3588 2590 2685 2090 2032 2035 3028 3172 3249 3428 3476 3499 3504 3843 38D1 .3900 4014 4059 4076 4235 4470 4493 4634 4686 4765 4817 48U8 4916 4044 40Ö7 6009 5083 5007 6170 5309 5358 5364 5460 5647 56C0 5743 5816 5843 5940 6075 6117 6322 6421) 6572 6690 0765 6621 7147 7269 7311 744t 7555 7682 76C6 7882 7721 7765 7851 7876 7986 8077 8182 8313 8358 8374 8461 8463 8J-S6 8820 87C2 8733 9130 0150 0424 0685 11821 9044 lOOo 10107 10400 10423 10431 10493 10S2O 10ÖB7 10609 11)678 10737 10831 10867 10903 10964 10964 10070 1C9B1 11025 11148 11323 11351 11.333 11451 11463 11511 11671 11691 11056 11708 11760 11807 1'.027 11994 12014 12102 12192 12216 12237 12463 12334 12634 12854 12793 12833 12863 12034 1293a 12946 12057 13124 13246 13338 13307 13405 13437 13455 13479 13591 13874 13702 13706 13746 13984 14009 14041 14108 14210 14244 14258 14453 14454 14408 14471 14829 J4700 14913 14982 14084 14065 15160 15208 15225 15242 15259 15410 15475 15509 15514 15596 15702 15713 15776 1586» 15972 16030 15963 150B7 15993 18010 16206 18208 16247 16365 18420 16533 16094 16716 16731 16050 10057 10088 17002 17G33 17047 17098 17131 17229 17264 17298 173111 17323 17387 17388 17492 17541 17698 17747 17868 17880 17808 17913 17988 17S86 18053 18112 18149 18190 18221 18223 18237 18251 18300 18842 18660 16601 18821 18930 18940 18943 19040 19081 19103 19106 19118 19162 10178 102G8 10318 19365 19410 10453 19666 19663 19690 10689 19934 10057 20000 20005 30038 2O0D0,20005 20196 20200 20236 20298 20347 20503 20537 20544 20575 30710 20722 20869 20010 30033 20034 ONOECORRIGEEBD. Voor de heden getrokken nummers, welke niet met oen premie.ctjn eangeaeaca, raadplege B^n 4e volledige fretolaglifrLM dg afagjjP-J

Dagblad Noord-Holland, Schager editie | 1943 | | pagina 2