K.F.C. krijgt bezoek van een der concurrenten! HOER OM HET VOETBALPROGRAMMA. SCHAGEN. SCHAGEN-NIEUWS. DEM l—Schagen 1. Aanvang 2 uur. J. J. Slikker; G. C. Anncveldt, T. SchoorlTh. de Weger. C. Grootes. R. v. Haren; Jb. Ypey. J. v. d Ben. J. Peet oom. Joh. Mes. Joh. Fransen; res. P. Slik. Schagen 2—Waterv. 2. aanvang 12 uur. P. Schoorl: J. v. Til. A. de Wit; T. Me- ransart, A. Slikker. H. Hijman: P. Dek ker, P Smit. J. Kuilman. A. v. d. Pijl, H. Velten. Res. C. Slikker. Alc. Victrix Jun. B—Schagen Jun. A. Aanvang 10 uur. P. Kort; H. N. de Graaf. A. Molenaar; G. Vel. H. Kaper (aanv.), P. Kip: Joh. fle Nijs. L. de Jager. H de Graaf. P. Vcrra. A. van Nieuwkoop; Res. C. J. An- ncvelt. RK AFC adsp B—Schagen adsp. D. Aanvang wedstrijd 2 uur. P. R. v. d. Oord: K Smit, C. Kooy: W Schroevers. D. Verduin. P Schroevers: Joh. Sijnesaal (aanv), C. Spaans, H. de Graaf Jzn.. J. v. Vliet. H de Jong; Res. Bakelaar en J Rutgetuin. Wieringerwaard adsp. A—Schagen adsp. A. Aanvang 10.30 uur. K. Kansen: P Wardenaar, H. v. Gee- bergpn: H Voorthulzen. N Tromp. A. Duinker; Nic Verduin, G Schouten. H. Heiligers faanv.), O de Graaf Sr., Chr. Bakker. Reserve: K. Borst. Oudesluis ndsp. ASchagen adsp. B. Aanvang 10.30 uur. S Koning. W. de Jong. H Schoorl; P. Annevelt (aanv.). A. Delver, J. Kolen brander: L. v. d Kuit, K Rol. J Raven. P. de Boer, K. Domper; Res. P. Bleeker. L NGEDTJKFR KOLFVEUEENTGINGEN. De einduitslag van de door de Lang?- 1 ciiikor kol'vereen'g'r.gen gehouden wed strijden 'n de vilf koi'banen aan den I.--gedijk lu'ri' als volgt: Koroswedstrlid: Eerste klasse: Op Maat. 7iiid-scharwoude 2060 pnt.: 2e pr. Vrien- i dcnkring. Noorri-Scharwoude 2022 pnt.: 3 Volhardine. Oudkarsoel 2008 pnt.; 4 C"7. Same"7iin. Zu'd-Sch?rwotide 2004 p. i Tweede klasse: le priis: Oo Maat J Zuid-Seharwoude 1676 pnt.; 2. Op Maat IT 1802 pnt.: 3. Ons G"noe<ren Noerd-Sehar. WO\lde 17'S pn« 4 VrlCde-'—v Scharwoude 1697 pnt.; 5. Volharding, 0"dk?rspel 1682 pnt. Derde klasse: le nrljs: Gez. Samenzijn. 7,'iid-Scharwoude 1616 pnt.: 2. Op Maat Zuid-Scharwoude 1566 pnt.: 3 Ons Ge noegen, Noord-Scharwoude 1468 pnt. De uitslagen van den persoonlijken wedstrijd zijn als volgt: Eerste klasse: le prijs: G. Mettes. Z.- Scharwoude 767 pnt.: 2e Dr.: A. Berk hout. Z.-Scharwoude 729 pr>t 3e pr.: P Gelder. Oudkarsoel re* nr.: G Hop, N.-Scharwoude 696 pnt.; 7e pr.: P. Molenaar. Z.-Scharwoude 691 pnt Extra prijzen, voor het beha'en van een hoo- ger aantal punten dan bii den vorigen wedstrijd: G. Mettés met ?4 pnt.: G. Lan- gedijk en P. Langedijk Cz.. Oudkarsoel met 14 pnt.; c. Lan«edük Pz.. N.-Sehar- voude met 10 pnt.: T. Pranger met 9 en G. Hop met 6 punten meer dan verle den jaar Tweede klasse: le pr.: P. Goet, Z.- Scharwoude 632 pnt.: 2e pr.: P v. d Welle. Idem 622 pnt..: 3e pr.: P. .Tes. N.- Scharwoude 620 ont.: 4e pr.: J J. Reii- ne 612 pnt.; 5e nr C. Langedlik Cz. 594 pnt.: ,7. Leeuwrik 592 pnt. 6e pr.: 7e pr.: P Toepoel 589 pnt. Extra prijzen: P. Goet. Z.-Scharwoude met 63 pnt.: P. Jes, N.-Scharwoude met 57 pnt.; .T. Kramer. Z.-Scharwoude met 18 nnt.: R. Blom. N.-^charwoude met 15 pnt.: P. Toenoel met 11. .T. J. Reiine met fi en P. v. d. Welle. Z.-Scharwoude. M. Maars, N.-Scharwoude en A. Moeljes met 4 ont. meer dan verleden jaar. Derde klasse: lc pr.: W. Glas. Noord- Scharwoude 619 pnt.: 2. H. Bekker, Idem 591 nt.2e or.- 3 J. Kramer, 17-c-O'-rwoii- de 581 pnt.: 4. K. de Geus, Idem 554 pnt.: 5. Ab. Schï'dcr. N.-Scharwoude 554 pnt.; 6 Jo Schu't, N.-Scharwoude 550 nnt.: 7. J. v. d. Ham. Oudkarspel 546 pnt.; 8. J. Snijders. Z.-Scharwoude 550 pnt.; 9. L. Schrijver, N -Scharwoude 534 pnt.: 10. Jb. Koomen. Z.-Scharwoude 528 pnt.: 11. W. Kuin. N.-Scharwoude 520 pnt.: 12. K. de Bakker. N.-Scharwoude 519 nnt.: 13'. M Wagenaar, Broek op Langendijk 515 pnt.: 14. J. Kostelijk. Oudkarspel 513 pnt.: 15 P. Glas. Z.-Scharwnude 497 pnt.: 1«. F. Hink. N.-Scharwoude 494 pnt.: 17 en 18 K Kout, Z.-Scharwoude en K. Dekker, Oudkarspel 490 pnt. Extra prijzen: J. Kostelijk Pz.. Oud karspel 122 pnt.: K. Dekker, idem 80 pnt.; Ab. Schilder 60 ont.; J. Snijders 57 pnt.: c. Blokker, Oudkarspel 55 pnt.: C. Bekker 47 pnt.: K. de Bakker 45 pnt H. Bekker 39 Dnt.: K. de Geus 31 ont.; J v. d. Ham 27; Jb. Koomen 16; S. Tim merman, N-Scharwoude 13; P. Glas 6 pnt. en Jasper Glas, Zuid-Scharwoude. Eoomen aan den Langedijk? Naar wij vernemen, worden pogingen aange vend om het aantal boomen, dat aan den Langedijk niet bijzonder groot Is. uit te breiden, door op verschillende j plaatsen boomen te doen planten. Roodvonk. Aan den Langedijk doet zich een geval van roodvonk voor. Houten huisjes voor persoonsbewijzen. De houten huisjes voor persoonsbe wijzen, waarover wij eenigen tijd gele den reeds het één en ander berichtten, zijn thans ter gemeente-secretarie te ver krijgen. Gediplomeerde dilettanten-muzikanten. Bij het te Alkmaar gehouden examen, uitgaande van den Nederl. Bond van Dl- letlantenorkestcn, slaagden o m. de vol gende personen voor het diploma A: Leden van de harmonie „Excelsior" te Noord-Scharwoude: G. Rus (clarinet) 60 pnt.; A Kos. clarinet 60 pnt.; A. van Nlenes, clarinet 72 pnt.: K. van Nienes, clarinet 76 pnt.: P. Klaver, clarinet 60 2/3 pnt.; Jac Hopman, hoorn 68 pnt.: H. Bras. bariton 65','t pnt.: W Kaan be haalde met es-clarinet zoowel het A-dl- ploma met fis1/; pnt. als het B-diploma, met 77 2/3 pnt. Een mooie prestatie. Leden van het fanfarecorps „Kunst na Arbeid," Zuid-Scharwoude: diploma A: W. B. Kostelijk 651'3 pnt. met sopraan- saxophoon: P. Wit, tenor-saxophoon 651/- pr.t.: C. KDStelijk, bariton 712'3 pnt: J W. Oudendijk, barlton-saxophoon 86 2/3 pnt. De heer Oudendijk had hiermede het hoogste aantal punten van het ge- heele examen. Leden van de harmonie van Winkel: H. van 't Kaar, clarinet 612/3 pnt.; G. van 't Kaar, tenorhoorn 612/3 pnt.: Jac. Slikker, hobo 62 pnt.: J. R. de Reus. clarinet 61 pnt.: J. G. H. Korff, clarinet 61 pnt.; W. Molenaar, fluit 66 pnt.; P. Honingh, bariton 75 2/3 pnt. De beoordeeling geschiedde in tien ru brieken. Om voor een diploma in aan merking te komen, moest men 60 punten hebben Het maximum te behalen aan tal 100. Noordscharwoade. Programma LSVV. Het programma voor Zondag a.s. Juidt als volgt: Wleringerwaard 2 uur: Wieringerwaard- LSVVNoord-Scharwoude 2 uur: LSVV 2—Dirkshorn 1; Noord-Scharwoude 12 uur: LSVV 3—DTS 3: Waarland 12.30 uur: Con Zelo a-i.SVV a; Sint-Pancras 12 uur: Vrone a—LSVV b Schagerbrag. Schapenschurft. Onder de schapen van de veehouders Gebr. Nieuwland. alhier, komt een vermoedelijk geval van schurft voor. St. Pancras Met pensioen. De brievenbesteller J. Boskamp alhier gaat 11 December den dienst met pensioen verlaten. Als hulp besteller trad de heer Boskamp in 1911 in dienst en steeds 1s hij in Sint-Pancras werkzaam gebleven. Ook organisatorisch aangelegd, werd de heer Boskamp tn ve le besturen van de plaatselijke vereeni- gingen gekozen. Wij wenschen den heer Boskamp toe, dat hij nog vele laren van zijn pensioen zal mogen genieten. De klok slaat weer. De witte kerk laat weer geluld hoorep: een stuk spoor rail heeft de klok vervanger- 4nno Povlnuini Geslaagd. Bij het op 2« November j.1 gehouden examen voor machine- sohriiven te Amsterdam slaagden J. P Kuys en P. Dekker, beiden wonende -'hier. Postkantooren. Gewijzigde openstelling Geldt voor kantoren te Den Helder, Anna-Paulowna, De Haukes, Julianadorp, Bree- zand. Den Oever en Hippoly- tushoef. Ingaande Maandag 6 December a.s. zal, als tijdelijke maatregel, een gewijzigde openstelling plaats vinden van enkele postkantoren. Het betreft hier het kantoor in Den Kelder en dat van enkele andere plaatsen in dit district. Hieronder laten wij de gewijzigde tijden volgen: Het kantoor in Den Helder wordt des avonds te 18.00 uur gesloten voor alle diensten. Kantoor Anna-Paulowna: Geopend van 8,30—12,30; 13,30—15,30; 17,00—18,00. Kantoor De Haukes: Geopend van 9,00—10,00; 14,00—15,00; 17,00—18,00. Kantoor Julianadorp: Geopend van 9,00—11,30; 14,00—15,30; 17,00—18,00. Kantoor Breezand: Geopend van 8,30—11,30; 14,00—15,00; 17,00—18,00. Kantoor Den Oever: Geopend van 9,00—12,00; 14,00—15,00; 17,00—18,00. Kantoor Hippolytushoef: Geopend van 1,30—12,30; 14,00—16,30 en 17,00—18,00. Politie. Gevonden: Paar gebreide handschoenen; paar kinderhandschoenen: verzilverde armband; eenig geld; dop van auto; riem van leeren Jas bankb. van f 20, van f 2.50 en van f 1. Koedijk. Afscheid juffrouw Landman. - Dms- dag 30 November j.1. nam juffr. Land man afscheid als onderwijzeres van de openbare lagere school wegens haar benoeming te Alkmaar. Voor dit af scheid bestond groote belangstelling. Alle schoolkinderen, het onderwijzend personeel, de burgemeester, commissa rissen van het schoolverbond, commis- sie van toezicht op het lager onderwijs en enkele ouders waren aanwezig. Het hoofd der school dankte de juffrouw voor het vele, dat zij voor de Koedijker schooljeugd heeft gedaan. Na het zingen van het afscheidslied, werden de juffrouw, namens personeel en kinderen, cadeaux aangeboden. De burgemeester sprak dank uit namens de gemeente. De heer Steyn sprak na mens het Schoolverbond en bood eenige boeken aan. Nadat juffrouw Landman alle aan wezigen had onthaald, nam zij met een handdruk afscheid. Middenmeet. Gevat. - Door wachtmeester Noot werd dezer dagen een uewoner gevat, die eenige H.L. tarwe per auto wilde vervoeren. Begrijpelijkerwijs werd daarna ook de bron van herkomst aan een inspectie onderworpen, waarbij o.m. eenige tientallen liters olie te voor schijn kwamen koolzaad en een kool zaadpers. Het schippersgilde bloeit. - De afzet van diverse producten is op het oogen- blik groot. Vooral bieten en aardap pelen worden zéér veel verscheept, ter wijl ook onderscheiden partijen stroo worden verzonden. Voor de schipperij valt er onder deze omstandigheden gemakkelijk een vrach- je te verschalken. Zijpe. Verdulsteringsvoorschriften. - Ver schillende personen in Noord-Zijpe, wier woningen niet voldoende waren verduisterd, hebben van den Burge meester een waarschuwing ontvangen. Bij herhaling van de overtreding der verduisteringsvoorschriften zullen niet- malsche straffen worden toegekend. Julianadorp. Koegras-nleuws. Zondag a.s. staat op het program een wedstrijd tusschen Koe- gras 1—Geel Zwart 1. Deze ontmoeting heeft plaats op het Geel-Zwartterrein. Aanvang 2 uur. Koegras komt ditmaal volledig uit. Koegras a ontvangt Helder b. Aanvang 10.30 uur. Winkel. Voetbal. Het voetbalprogramma voor a.s. Zondag ls als volgt samengesteld: Grashoppers 1—Winkel 1. 2 uur; Winkel 2—VZV, 2 uur: Winkel 3—BKC 3. 10.30 uur; Winkel a—Nieuwe Niedorp b, 12.30 uur; Grashoppers a—Winkel b, 12.3(1 uur. Damclub. De competitiestand van de damclub Winkel ls thans als volgt: le klasse: J. Helder 7 6 0 1 12 P Mantel 6 5 1 0 11 C. Hartog Jz. 7 3 2 2 8 J. Korff 7 3 2 2 8 C. Lodder 7 2 2 3 6 J. v. d. Molen 7 13 3 5 D. Wiedljk 6 114 3 A. van Dijk 7 0 16 1 2e klasse: A. Wit Sr. 6 4 119 P. Zwagerman 6 4 0 2 8 J. F. Lezwljn 6 4 0 2 8 P. Bakker 4 2 115 Jb. Fijnheer 4 2 0 2 4 C. de Betne 3 0 0 3 0 J. Hartog 5 0 0 5 0 J. Kos 0 0 0 0 0 Dirkshorn. Schaken. - De uitslagen van de voor de wintercompetitie gespeelde partijen van de schaakvereen'ging „Dirkshorn" zijn als volgt: Wit Zwart S. Cnossen—H. Hooyberg 1—0 Joh. Levendig—Jb. Bakkum 0—1 P. Tijssen—Jan Bakkum J. Komen—L. Meinema 01 W. G. Bakkum—R. Kant 10 A. van Dijk—J. Meinema 0—1 P. Burger—O. Schuit Azn 0—1 W. G. Bakkum—J. Meinema 1—0 Waarland. Dammen. - Onze damclub „Perseve- rantia", welke dezer dagen een vriend schappelijke wedstrijd speelde tegen „D.I.D." te Zijdewind, waarvoor een medaille beschikbaar was gesteld, zag zich door D.I.D. overwonnen. D.I.D. behaalde 28 punten, terwijl Waarland 18 punten verzamelde. Er werd aan 23 borden gespeeld. Hoogwoud. Uitvoering. - Zondag en Dinsdag avond gaf de tooneelvereeniging „Eens gezindheid" een uitvoering in het café van den heer J Silver. Opgevoerd werd het blijspel „De Ridder van den Kouse band". Beide avonden was de zaal ta melijk goed bezet. Het stuk werd vlot gespeeld en de liefhebbers van blijspe len zullen zich zeer zeker goed ver maakt hebben. Diefstal. Bij de politie alhier is aan gifte gedaan, dat uit de schuur van den heer H. le Aartswoud des nachts negen konijnen zijn ontvreemd. Konijnenbezitlers, weest op Uw hoedel Harenkarspel. Diefstallen allerwegc. - Ook in onze gemeente zijn er blijkbaar personen die het verschil tusschen „menu en dijn" slecht weten te onderscheiden. Bij den heer B. te Tuitjenhorn wer den eenige kippen ontvreemd, waar van de dader intusschen reeds achter slot en grendel zit. De vorige week kwam mevr. de Wed. Z. te Waarland op een movgen tot de m:nder aangename ontdekking, dat ongenoode gast(en) 's nachts 2 rij wielen, één partijtje tabak - eigen teelt - en een paar zakken peulvruchten hadden ontvreemd. De ontboden marechaussée stelde on middellijk een onderzoek in. Dezer dagen ten slotte ontdekte de familie K. te Kalverdijk. dat men een bezoek aan haar kippenhok had ge bracht met medeneming van enkele kippen. DE OUDE SCHEEPSTIMMERWERF TE HOORN. Opnieuw In exploitatie? Bij alle plannen, welke men met het Zuiderzeemuseum heeft, is er in Hoorn het streven ook in den tegenwoordigen tijd de oude schoonheid practisch te dienen. Do vereeniging ,,Oud Hoorn", die sinds vele jaren zooveel prachtig werk in deze stad heeft gedaan, heeft zich daarom de vraag gesteld wat er zou kunnen gebeuren met de oude werf aan de Hoornsche haven, eertijds een bloeiend stuk leven, maar nu slechts een klein doel dienend, namelijk het repareeren vin kleine schuitjes voor do binnenvaart. Men heeft zich afge vraagd of men wel ooit een schoener Zuiderzee-museum kan hebben dan Hoorn op zichzelf reeds ls, en afge scheiden van de vraag waar het Zui- dorzee-museum eens zal worden ge vestigd, heeft men plannen gemaakt om deze oude werf, die zoo prachtig is gelegen, weer tot iets piëteitsvols te maken. De besprekingen met het ge meentebestuur verliepen uitstekend en wel in dien zin, dat do vereeniging „Oud Hoorn" do beschikking over de werf verkreeg in die mate, dat aan Oud-Hoorn gelegenheid werd gegeven een exploitant voor de werf te zoeken. Jn samenwerking met do V. V. V. „Hoorn" is nu een commissie samen gesteld, die zich met do voorbereiden de maatregelen zal belasten om te ko men tot een specifiek Hoornsche naam- looze vennootschap, welke ten doel heeft de exploitatie van de scheeps timmerwerf. Op deze wijze toch staat de exploitatie van de werf veilig, op dat de schoonheid van dezon hoek in de toekomst niet zal worden aange rand door b.v. een werf die zich gaat toeleggen op het bouwen van stalen vaartuigen. Wanneer Hoorn straks, na de inpoldering, aan een groot meer zal liggen, dan zal een werf voor het bou wen van Jachten, van botters, voor her stel aan dergelijk soort vaartuigen, juist in het kader van het beoogde doel liggen. BURGERLIJKE STAND. ANNA-PAULOWNA. Geboren Geesje J„ d. v. W. van Marle en J. Figge. Barteld H., z. v. J. Dekker en E. Gerbers. Johanna, d. v. L. Wisse en A. Wiersma. Theodora M., d. v. L. F. Schlaman en H. M. Sta ring. Pieter, z. v. C. Kramer en .T. Veenstra. Margaretha G. C„ d. v. ,T. B van Duin en Th. Nuij. Cornelis J., z. v. C. F. Looijesteijn en Joh. C. Blom. Antonlus F., z. v. A. F. Weljers en G. Kerssens. Willem, z. v. J. Borst en M. A. Koorn. - Gerardus A. J„ z. v. J. Daal der en A. P. Alkemade. Margaretha A.. d. v. H. W Strooper en C. Pljnacker. Petronella J„ d. v. W. J. Erasmus en C. S. van Hoeve. Johanna C. J., d. v. D. Jansen en J. J. W. v. Gelderen. Di- vera P., d. v. H. J. van Loon en J. Mei link. Ondertrouwd: L. van Dijk en A. M. Janssens. A. G. Brouwer en A. A Moolman. P. J. Kapitein en M. M. Oosthof. J. P. Slïjkerman en E. M. van Dijk. S. van den Hoonaard en A. M. Kapitein. H. Kreukniet en P. C. Schip pers. Getrouwd: G. Mereboer en G. Slik ker. B. Plagmeijer en A. J. Baarslag. Overleden: T. J. Schlaman, oud 6 jr. G. van Loon, oud 40 Jr. C. O. Tiel, oud 9 Jr. A. Rezelman—Hartman, oud 76 Jr. HOOGWOUD. Geboren: Thérèse, d. v. w. Deute- kom en A. A. E. P de Vries. Agatha, d. v. K. Zeeman en G. Klaver. Corne- lia A.. d. v. F. Groot en D. Bos. Pleier C„ z. v. C. Benit en T. Langedilk. Ma ria C., d. v. T Klaver en W. M Blauw. Johan. z. v. P. Glas en M G. Kort. Ondertrouwd: J Bakker en C. Bruin. P. Schutte en W M. Paauw. Gehuwd: K. Hoek en G Zwager man. C. E. Schoen en N. Bakker. Overleden: J. M. Dekker, oud 7 Jr., z. v J. Dekker en M. Bijman. Ingekomen: T. M Hauwert van Hoogkarspel. D. Hamming van Smllde. A. C. Koopmans van Enschede. H M. Maas van Berkhout. Vertrokken: A. W. Vermeulen naar Amersfoort, W. Bossen naar Mer demblik. SINT-PANCRAS. Geboren: Geertruida, d. van B. den Hartlgh en A. Schuur; Bastiaan, z. van B. den Hartigh en A. Schuur: Evert L., z. van M. Verburgt en St. Groot: Jacob, z. van G. Nieuwland en Egb. Buscher. Gehuwd: P. de Ruijter en J. Roo- sloot. Overleden: Pietertje van Rlnsum, 86 jr., weduwe van C. Boheldijk. Loop der bevolking. Ingekomen: G. Barten, huishoudster, van Berkhout A 172, naar Benedenweg 117; K. Wil brink met gezin, opperw. der Marechaus sée, van Broek op Langendijk 617a, naar Bovenweg 285; J. Scheen, z. b., van Den Helder. Brakkeveldweg 172, naar Boven weg 230b: M. Kuijper, z. b van Oudorp, Heerenweg B 39a, naar Twuyverweg 154: J Werkhoven, z. b.. van Den Helder, Zuidstraat 57, naar Bovenweg 240. Vertrokken: C. M. v. d. Veen, z. b., van Benedenweg 44 naar Haarlem. Raamsingel 12: N. A. Kloosterboer, apo- theker-ass., van Bovenweg 281A naar Emmen, Klazienaveen, Ovtngstraat 39: A. Jansen van Jorksveld, dienstbode, van Benedenweg 119b naar Alkmaar, Nassau- laan 43: Anna M. Rijnsent, hulsh., van Benedenweg 60a naar Amsterdam-Zuid Meeuwenlaan 329. ZIJPE. Geboren: Rudl P„ z. v. M. T. Vre- denburg. Overleden: N. van der Welle, oud 64 jr., echtgen. van J. Herman. ST. MAARTEN Geboren: Cornelis J., z. v. G. C. Wester en C. M. Boots. Willibrordus A z. v. C. Stoop en F. J. Streefkerk. Arle, z. v. Jb. Dekker en T. Schram. Annie C., d v. T. Visser. Frederik, z. v. W. Tesselaar en J. Kollenberg. Trijntje, d. v. G. M. Appel en J. Fenne- ma. Elizabeth A., d. v. A. Groet en S. Kuipers. Overleden: A. Brommer, wed. van J. Jonker, oud 09 jr Arle Louw, oud 78 J. A. J. Groot, d. v. J. L. Groot en M Kuyper, oud 14 jr. Zonder tjeld no£ wet credlei, Zonder ionnon teher niet! DISTRIBUTIEKRING DEN HELDER. Uitreiking bonkaarten le periode 1944. Er zullen worden uitgereikt: a. bonkaarten voedingsmiddelen; b. toeslagkaarten voor houders van L- lnlegvellen; c. tabakskaarten. De mannelijke personen van 15 jaar en ouder moeten hun textielkaart V 115 overleggen. Voor het verkrijgen van een toeslag- kaart moeten de houders van L-inlegvel- len den bon 52 van de bonkaart L 118 Inleveren. De uitreikingsdagen en uren zijn thans als volgt: ANNA-PAULOWNA. Molenvaart 87, van 8.30—13 en van 14—15.30 uur. Zelfverzorgers op Maandag 6 December a.s.: 's morgens letters A t.m. .1; 's mid dags letter K; op Dinsdag 7 December a.s.: 's morgens letters L t.m. V, 's mid dags letters W t.m. Z. Omslag met zcgclkaarten, distributie- stamkaarten enz. medebrengen' Nlet-zelfverzorgcrs op Dinsdag 14 Dec. a.s. BREEZAND in café Borst van 9—12.30 en van 14—16 uur voor alle Inwoners op Woensdag 8 Dec. a.s.: 's morgens letters A tra. G: 's mlddaes letters H t.m. K.; op Donderdag 9 December a.s.: 's mor gens letters L t.m. S; 's middags letters t t m. z. JULIANADORP In café Doorn van 9— 12.30 en van 14—16 uur op Vrijdag 10 De cember a.s. CALLANTSOOG in café Van Scheijen van 9—12.30 en van 14—16 uur op Maan dag 13 December a.s. DEN HELDER, Spoorstraat 44. Zelfver zorgers op Zaterdag 11 Dec. a.s. (9—12 u.) Voor de overige inwoners van 9—12.30 en van 14—16 uur: op Donderdag 16. Vriida« 17. Maandag 20, Dinsdag 21, Woensdag 22. Donderdag 23 en Vrijdag 24 Dec. a s., op den dag. welke op 't inlegvel van de dis- tributies,-'mka->rt is afgestempeld. Uitreiking toeslagkaarten bijzondere arbeid le periode 1944. Uitreiking dezer bescheiden te: DEN HELDER van Dinsdag 14 t.m. Za terdag 18 December a.s.; JULIANADORP op Donderdag 10 De cember a.s.: CALLANTSOOG op Maandag 13 Dec. a.s.; ANNA-PAULOMNA van 8.30—13 en van 14—15.30 uur op Maandag 20 Dec. a.s. let ters A t.m. L; op Dinsdag 21 Dec. a.s. letters M l.m. Z. Aanvragen schoenenbonnen. Personen, die dringend een schocnenbon behoeven en wier familienaam begint met de letters M t.m. S worden ln de gele genheid gesteld een aanvraagformulier af te halen en in te dienen te Den Helder op Maandag 6 of Dinsdag 7 December a.s en te Anna-Paulowna op Dinsdag 7 De cember a.s. Zij, die reeds een aanvraag hebben in gediend. waarop nog geen beslissing ls ontvangen, behoeven niet opnieuw te vra- gen. KANTONGERECHT ALKMAAR. Motor- en Rijwlelwet: H. A. L te Ber gen 2xfiof2xl week tuchtschool: S. G. te St.-Pancras f 3 en f 1 of 2 en l dg. Wcgenverkeersregcllng: J. B. te Broek op Langendijk f 6 of 2 dg.; M. C. D. te Warmenhulzen en W. K. te Zijpe, beiden f 10 of 5 dg. A. R. Vervoer Spoorwegen: R. R. te Oudorp f 5 of 3 dg. MARKTBERICHTEN. ALKMAARSCIIE KAASMARKT. Aangevoerd 3 st., wegende 1400 kg. 1 st. fabrlekskaas 20 pl. f 43.50, 2 st. boeren kaas m. merk f 56. Handel vlug. MARKTBERICHT LEEUWARDEN. LEEUWARDEN. 3 Dec. 28 stieren; 434 vette-, melk- en kalf- koeien; 105 pinken; 90 graskaleren, 116 nuchtere kalveren: 456 vette schapen: 82 vette varkens. Totaal aanvoer 1311 stuks. Overzicht: Wegens sluiting der vrije markt geen noteering. Al het aangevoerde vee werd overgenomen door de Veehou derij Centrale. Waarn hoofdred., kunst en wetenschap pen: H. P. v. d. Aardweg, Alkmaar: poli tiek redacteur: H. J. J. Marlnus, Den Haag; chef van dienst: Tj N. Adema, Alkmaar; buitenland: Jac. Broersen, Hoorn; binnen land en rayon Alkmaar: D A. Klomp; sport en rechtb.: J. Werkman, Alkmaar. Rayonx-edacteuren; Den Helder, A. C. van Kampen te Alkmaar; Schagen: A. Erlks, Alkmaar; Kennemerland: J. Belterman te Beverwijk; Zaanstreek: W. J. Harwijne te Zaandam; West-Friesland: Jac. Groot te Enkhuizen. Verantw. voor de adv.-rubriek: W. Ra- getlie. Koog aan de Zaan: voor de plaat selijke adv.: J. Keesman, Schagen. Als EDO eens won van de Volewijckers... Eindhoven Willem II. De tweede klasse A telt morgen een pnar wedstrijden, welke onze speciale aandacht vragen. Daar is natuurlijk allereerst de groote ont moeting tusschen KFC en OSV in de Koog. Belangrijk, omdat hier de leiders een der meest gevaarlijke tegenstanders te bekampen krij gen. Verleden jaar werd OSV kam pioen en ook dit seizoen zjjn de Oostzaners goed gestart. Toch is hun kracht niet zoo groot meer dan een jaar geleden en eenige vorliespunten hebben hun achter stand bezorgd. Het is nu de vraag, wat OSV zal doen in de Koog. Gemakkelijk zal de thuisclub het niet krijgen, maar toch moet ze sterk genoeg geacht worden, om als favoriet te starten. Voor de spanning evenwel zou het niet slecht zijn, wanneer OSV voor de Sinter klaassurprise zorgde, want dat zou be- teekenen, dat ZFC en OSV, om de twee belangrijkste concurrenten maar te noemen heel wat dichter bij KFC zouden komen We mogen tenminste wel aannemen, dat ZFC den uitwedstrijd tegen Sant poort weet te winnen. Dan is er nog WFC, dat al weer be zoek ki'ijgt van een Alkmaarsche club. Verleden week werd WFC op eigen terrein geklopt door Alcmarla, maar ofa de Alkm. Boys hetzelfde staaltje zullen kunnen uilhalen, mag betwij feld worden. Voorloopig rekenen we er niet op. En dan is er in Alkmaar de wed strijd tusschen Alcmaria en HBC De Haarlemmers werden op eigen veld al geklopt door Alcmaria, maar erg veel krachtsverschil was er toen niet. Het zal dus morgen spannen op het Sport park, temeer, waar Alcmaria noodge dwongen met één invaller voor De Waal uitkomt. Toch hebben we ver trouwen in de withemden, die de laat ste weken in goeden vorm zijn. De Kennemers krijgen een kans, om wat uit het gedrang te komen, want het bezoekende RCH moge dan aardig veldwerk vertoonen, erg productief is de Haarlemsche club dit jaar niet. Als de Kennemer-achterhoede in vorm is, moet een succesje voor de thuisclub niet uitgesloten geacht worden. VSV naar Ajax. Wat de eerste klasse betreft, in dis trict I moeten de Volewijckers op be zoek bij EDO, dat natuurlijk groote plannen koestert en zoo mogelijk graag de Amsterdammers een halt zou willen toeroepen. Gemakkelijk zal dat niet gaan, want de Volewijckers be schikken op het oogenblik over een uitstekende ploeg, die werkelijk de sterkste van het district is. Maar de mogelijkheid bestaat ln dat geval zou de wedstrijd HBS HDVS van belang worden, want de Schiedammers zijn nog steeds niet kansloos. Overigens zouden we de Stormvo gels het advies willen geven, hun al lerbeste beentje voor te zetten, te meer, omdat het bezoekende Sparta heusch niet zoo geweldig sterk ls. Daar zit o.i. wel een kleine winst in voor de IJmuider club. In district II gaat VSV naar Ajax. Op papier zijn de Velzenaren natuur lijk sterker maar Ajax blijft een ge vaarlijke ploeg en daar moeten ook de bezoekers rekening mee houden. Toch houden we het op de gasten, die, waar VUC wel van 't Gooi zal winnen, dus op denzelfden afstand van de leiders blijven. En Feijenoord staat er precies zoo voor als VSV. Ook de Rotterdam mers moeten winnen van Emma, wat wel gaan zal. Zoodat beide ploegen slechts hopen op een misstap van VUC.... In het Oosten zal Go Ahead nog moeite genoeg heoben met PEC, dat de Koekmenschen ontvangt. We zouden heelemaal niet verrast zijn, wanneer PEC voor een verrassing zorgde. Daar van kan AGOVV profiteeren, als ze zelf tenminste wint van Quick, wat wel gaan zal. En al. zal NEC moeite genoeg hebben met Heracles, de Nij- meegsche club kan dit partijtje win- In het Zuiden ontvangt MVV het sterke BW, dat op het oogenblik de leiding heeft in dit district. Waar MVV juist op eigen veld zeer sterk is, zou een overwinning van de Maastrlcht- sche club niet zoo erg verbazen. En het gevolg zou wel weer eens kunnen zijn, dat een andere club aan den kop komt. Het stuivertje wisselen is im mers juist in deze afdeeling aan de orde van den dag. Vandaar, dat de wedstrijd Eindhoven —Willem II van zoo groot belang is. Hier komen twee kampioenscandida- ten tegen elkaar uit en de winnaar van deze twee zal nog altijd een goede kans maken op de eerste plaats. Wat de overige eerste klas wedstrij den betreft, verwijzen we naar het programma. Onze derde klassers. Zaandijk krijgt morgen bezoek van GVO, een buurvrouw dus. Natuurlijk is Zaandijk sterk genoeg, om den wed strijd te winnen, maar rekening hou dende met het aparte karakter van deze ontmoeting, is een verrassing niet uitgesloten. Terzelfder tijd speelt Beverwijk uit tegen Succes, dat er nog steeds weinig van terecht brengt. Het hangt geheel af van den vorm waarin Beverwijk is (de club speelt nogal wispelturig): is ze in goeden vorm dan zal ze van Succes winnen en in het andere geval lijdt ze een nederlaag. Schagen moet op bezoek bij DEM en als het een beetje meeloopt, wint Schagen dit duel. Maar onderschatten zou hier fatale gevolgen kunnen heb ben! In de derde klasse B ontvangt Kin- heim Bloemendaal en het spreekt van zelf, dat de thuisclub er voor moet zorgen, beide punten in eigen huis te houden. Zandvoortmeeuwen speelt thuis tegen TYBB en wint op haar gemak. Helder gaat op bezoek bij Halfweg en zal ook hier wel de beide punten weghalen. Rest dan nog DTSTerrasvogels en HFCSchoten. In beide gevallen is de thuisclub favoriet, al zal hhet spannen. Veel zal hier ook afhangen van den vorm, waarin de voorhoedes spelen. De vierde klassers. In de vierde klasse A zijn alle wed strijden van belang. Er is hier bui tengewoon weinig krachtsverschil tus schen de ploegen, zoodat steeds weer elke uitslag mogelijk is. Misschien, dat LSVV toch nog wint van het thuisspelende Wieringer- waard, misschien dat Atlas het bezoe kende BKC weet te kloppen, misschien dat Vrone thuis wint van Nieuwe Nie dorp en misschien, dat Texel in eigen huis Oudesluis kloptMisschien.. Maar de resultaten kunnen net zoo goed andersom zijn. We zijn benieuwd! In 4C kunnen de Zeevogels thuis winnen van CSV, heeft WW de bes te kansen tegen USV en zou de ont moeting tusschen Vitesse en Uitgeest wel eens in een puntenverdeeling kun nen uitdraaien. Maar ook hier weer: alles is onze ker. Handbal. 1 COMPETITIEPROGRAM VOOR ZONDAG 5 DEC. Klasse n C: Olympla 1—Lycurgus I te Wleringerwaard; Sparta 1—UDI-WIK 1, aanvang 9,30 uur te Winkel; Dokev 1— HAV 1, aanvang 7 uur te Anna-Paulowna. 9 uur te Oudkax-spel; DTS 3—Dokev 3, Klasse UI C: DTS 2—DTS 3, aanvang 11.45 uur te Oudkarspel; UDI-WIK 2— Olympia 2, aanv. 10.30 uur te Dirkshorn. IK ZAG zegt Mina Bakgraag, hoe m'n overbuurvrouw van bóven bij haar buurvrouw van bené den op visite was. Ze kreeg 'n stuk cake! Ze proefde en rook er aan knikte veel- beteekenendl Tóén liet de ander haar 'n pakje Roer-Om zienl Nee géén eieren en géén melkl PREDIKBEURTEN. VOOR ZONDAG 5 DECEMBER. Ned. Herv. Gem. Schagen, 10 uur ds. Kapteijn (maand- collecte). Eenlgenburg, 2.30 uur de heer Kalis. Oudesluis, 2.30 uur ds. Kapteijn. Barsingerhorn, 9 en 10 uur Zondags school. Kolhorn, 11.30 uur Zondagsschool. Burgerbrug, 10 uur mej. J. v. d. Veen. Warmenhuizen, 2.30 uur ds. Veenhuy- sen. Wleringerwaard, 10 uur de heer Kalis; 11 uur Zondagsschool. Noord-Scharwoude, 10 uur ds. Nell. Winkel, 2.30 uur ds. Nell. Veenhuizen, geen dienst. Nieuwe Niedorp, 3 uur ds, Koole. Koedijk. 10 uur de reer Van Santen. Hippolytushoef. 10.30 uur ds. Van Beek. Den Oever. 2 uur ds. Van Beek. Anna-Paulowna, 10.15 uur ds. Vorstman. Slootdorp, 10 uur cand. Van Wezep (maandcollecte). Mlddenmeer, 2.30 uur ds. Meijer Drees (maandcollecte). Wieringerwerf. 2 30 uur cand. Van We zep (maandcollecte). Broek op Langendilk. 10 uur ds. Koole; 2.30 uur ds. Peters (van Beverwijk). Dirkshorn, geen dienst. Schoorl, 10.30 uur ds. Prins van Wijn gaarden. Doopsgez. Gom. Barsingerhorn. geen dienst. Nieuwe Niedorp, 10 uur da. Rothfusz. Hippolytushoef, 7.30 uur korte avond wijding. Broek op Laneendijk. 10 uur ds. Krijten- burg (van Twi«k). Geref. Kerk. Schagen. 9.30 en 2.30 uur ds. R. Koolstra (van Schermerhom). Kolhorn, 10 en 3 uur ds. Visch. Broek op Langendijk, 9.30 en 3 uur ds. Donner. Noord-Scharwoude, 10 en 3.30 uur ds. Van Arkel. Dirkshorn, 9.30 uur ds. Grevlng; 2.15 uur ds. Bosma. Aartswoud, geen dienst. Langerels, 3 uur cand. v d. Vaart. Chr. Gerei. Kerk. Broek op Langendijk, 10 en 3 uur lees- dienst. Evangelisatie. Schagen. 10.15 uur de heer Bos. Breezand. 10 en 3 30 uur de heer Boon. Schagerbrug. 2 uur de heer De Witt (Evangelisatiegebouw). Wleringerwaard. 9,30 en 7.30 uur de heer De Wltt (zaal Boersen). Bergen (E. V. Maranatha). 10 30 uur ds. A. D. Meeter (van Amsterdam): 3 30 uur ds. L Laeerwev (van TTmulrien) H. A. PUZZLE. Onze vierde November-opgavc. Een lastige vermenigvuldiging. Deze som zag er geheel in cijfers als volgt uit: 74609 31825 223827 2374431425 Tal van goede oplossingen kwamen ditmaal binnen. De winnaar van den November-puzzle- prijs wordt in onze volgende rubriek bekend gemaakt. Onze Nieuwe Opgave. (No. 1 der December-serie.) Welke zin is bedoeld? Van een zin uit een roman zijn alle woorden aan elkaar geschreven en daarna is het geheel in 41 stukken ge knipt. Deze stukken vindt men hier onder in alphabetische volgorde. ar aste bod deg dek den der di ebed edi ee eeds een ef elm ene eno enst enst entro entu etal erze geve iend ig igja inma nln non nva ou phet ra rijsd seen sjar uw vent verg vinle. Welke zin is bedoeld? Oplossingen (2 p.) liefst zoo vroeg tijdig mogelijk doch uiterlijk tot Vrij dag 10 Dec. 12 uur aan het kantoor van dit blad te Schagen. dit blad te Den Helder, dit blad te Hoorn, dit blad te Beverwijk- dit blad te Alkmaar. Eerste klasse. District I. Stormvogels-Spart» EDO-De Volewijckerb DFC-ADO T WS-Xerxes HBS-Herme8 DVS District II. VUC-'t Gooi DHG-Blauw Wit Feijenoord-Emma AJax-VSV RFC-Haarlem District m. AGOW-Quick Tubantla-Enschede NEC-Heraclea PEC-Go Ahead Enschedesche Boys- WBgcnlngcn District IV. Roermond-PSV MVV-BVV Spechten-Maurits (12 Eindhoven-Willem II LONG A-NO AD District V. GVAV-VelocHns Sneck-LSO District I. Tweede klasse A KFC-OSV WFC-Alkmaarsche B'-\s De Kennemers-RCll Santpoort-ZFC Alcmaria-HBC Tweede klasse B. Hilversum-DWV Volendam-AFC Zeeburgla-HVC De Spartaan-Water. granfumeer. Vrlendenschaar-DOS District I. Derde klasse A. Succes-Beverwijk DEM-Schagon Zaandijk-GVO Derde klasse B. Zandvoortmeeuwen- TIJBB Kinhelm-Bloemendaal Halfweg-Helder DTS-Terrasvogels HF<C-Schoten Vierde klasse A. Wleringerwaard-LSVV Vrone-Nleuwe Niedorp Texel-Oudesluls Atlas-BKC Reserve tweede klasse A. De Kennemers 2-HFC 2 Stormvogels 2-AFC 3 Helder 2-WFC 2 Alcmarla Victrix 2- VSV 2 RCH 2-EDO 2 Reserve derde klasse A, OSV 2-KVV 2 Assen delft 2. Alcmarla VlctrJ* 3 WFC 3-ZFC 3 Zaandijk 2-AllcmaarBche Boys 2 AFD. NOORD-HOLLAND IE. Schagen 2-Waterv. 2 Helder 3-Oudorp Alkm 4-AFC HRC 3—Alkm. B. 3 IF. Zeevogels 2-Meerv. A Limmen-HSV Petten-Koedijk S. E. A. Boys 4-Limmen 2 Vlos 2-Alkmaar Schoorl 2-Kolp. Boys S. F. LSW 2-Dirksliorn Winkel 2-VZV Hu go B.-DTS 2 Con Zelo-Grassh. 2 S. M. HSV 2-SVW 2 S. N VZV 2-DTS 4 DIrksh. 2-Vrone 2 Koedijk 2Cnnzelo 2 LSVV 2-DTS 3 S. O. Winkel 3-BKC 3 Junioren. Alem, a-A. Boys a Holl. a-Alkmaar a Alcm b-Schagen a St. Vlc'.or a-AFC

Dagblad Noord-Holland, Schager editie | 1943 | | pagina 2