Uitreiking levensmiddelenkaarten KA Lm. KE 602 en bonkaarten voor melk, vlees en aardapp. LA t.m. LE 602 SCHOORL Officiële Bonnenlijst Distributiekring Bergen Nh. 177 De uitreiking van bovenvermelde kaarten vindt plaats op DINSDAG 8 JANUARI 1946, voor [NIET-zelfverzorgers en WOENSDAG 9 JANUARI 1946, voor zelfverzorgers in CAFÉ SCHUIJT te Schoorl Van 9,30 tot 12 uur en 13,30 tot 16 uur en DONDERDAG 10 JANUARI 1946 voor NIET~zelfverzorgers en op VRIJDAG 11 JANUARI 1946 voor zelfverzorgers in CAFÉ HAKOF te Groet van 9.30 tot 12 en van 13.30 tot 16 uur Van dit schema kan niet worden afgeweken Meegebracht dienen te worden de (gecontroleerde) Tweede Distributie stamkaarten met inlegvellen 177 De directeur van de distributiekring Bergen Nh., J. BUIJS BERDOS-NIEU W S VUILNIS- OPHAALDIENST. V&óc Uw bodiUtodUtfy SCHOORL'S GEMENGD KOOR. K.J.V.O.-NIEUWS S.V.V.-NIEUWS. Burgerlijke Si and GEMEENTE BERGEN PERSBERICHT TWEE NIEUWE KOLENBONNEN ALLE COPY voor advertenties, berichten enz. kunnen tot uiterlijk Woensdag" middags worden ingeleverd aan ons bureau of 'bij Haan's Boek handel, Stationstraat, Bergen. Keizer Nero een groot bewonderaar was van het orgel en tevens een der grootste organisten der oudheid. Ten tijde van Karei de Groten deed het orgel zijn intrede in de Christelijke Kerken. Het diende daar niet voor de begeleiding van de zang, maar enkel voor tussenspelen. Het orgel wordt bijna uitsluitend gebruikt in kerken. Daarbuiten is het gebruik zeer beperkt: bij de Matthaus passion van Bach bijv. klinkt het orgel alleen bij de passages gezongen door de Christus-vertolker. In de R.K. Kerk zijn bij de eredienst alle slaginstru menten verboden: deze passen niet bij de ernst, die er heerst bij de eredienst. Met toestemming van den Bisschop kunnen bij enkele omstandigheden blaas- en strijk instrumenten toegelaten worden. De functie van het orgel is bij de Katholieke ere dienst anders dan bij de Protestantse. Bij de eerste is hoofdzaak de eredienst bij het altaar. De Kerk benut daarvoor alle kunst, ook de toonkunst, instrumentaal zowel als vocaal, die ingrijpt in het hart der eenvoudigen. Het orgel dient ter illustratie van de eredienstmoet de goede geest bewaren tussen gedeelten van de dienst en bij het einde. Het koor, dat ook alle belangstelling en waardering verdient, zong onder leiding van zijn directeur G. Druiven o.m. „De Herderkens lagen bij nachte" en gedeel ten uit het Kerstoratorium van Nuenen. De heer van Langen liet de schoonheid van het orgel uitkomen bij de verschillende werken, die hij ten gehore bracht: Sep- tieme concerto van Handel, Noël van d' Aquin, Toccata van Boëllmann en Carillon van Vierne. Berdos 1 verspeelde haar 1ste punt door 'n 22 gelijk spel tegen haar con current H S. V. 1en dit nog wel nadat met de rust een kostbare 20 voorsprong was veroverd door doelpunten van G. Bos en C- Punt. Ieder rechtgeaard H S.V.-er zal echter dit gelijke spel weinig bevre diging hebben geschonken, daar haar le tegenpunt werd gescoord, nadat de bal, die achter de lijn was geweest, van het publiek weer in 't veld terugkwam, waarna hij verder in het doel werd gewerkt. Door dit voorval kon H.S.V. niet alleen haar 20 achterstand op wel zeer gelukkige wijze tot de helft reduceren, maar depri meerde dit Berdos zodanig, dat vanaf dit moment het woord bijna geheel aan H S V. was. De gelijkmaker liet dan ook niet lang op zich wachten. Bij een voorzet van de H.S.V.-rechtsbuiten, kopte de linksbuiten op zeldzaam fraaie wijze langs keeper Brakenhoff, die zich ook nu weer evenals back Dingerdis en de gehele middenlinie wist te onderscheiden. Hoewel deze uitslag ongetwijfeld een teleurstelling voor B. betekende, is toch de voorsprong van 1 punt behouden gebleven en in aanmerking genomen de weer uitstekende onderlinge verhouding der spelers, kunnen wij straks met een gerust hart de return match in Heiloo tegemoetzien. Het 2e en 3e elftal zegevierden resp. over Bergen 2 (40) en A F C. 4 (61). Het 2e elftal kon hierdoor weer de eerste plaats voor zich opeisen, terwijl het 3e elftal, dat ook enige prima krachten bevat, een flink eind op de ranglijst steeg. In de Gemeente Schoorl zal een proef worden genomen met een wekelijkse Op haaldienst van haardas en vuilnis. B. en W. van Schoorl stellen zich voor deze dienst alleen voor de meer aaneengesloten be bouwing in diverse wijken te doen plaats vinden. Het is nodig, dat de ingezetenen op de daarvoor elders in dit blad aange kondigde dagen vóóraf, de afvalstoffen (geen tuin- en industrieafval en dergelijke) in een daartoe geschikte vuilnisbak, kist, of emmer, buiten de toegangspoort, langs de berm der wegen gereed zetten, op dat een vlotte opruiming zal kunnen plaatsvinden. Niet op tijd en op de juiste plaats gereed zetten heeft tot gevolg, dat het vuil die week niet kan worden weg gehaald. Het is van belang, dat geledig de vuilnisbakken terstond weder binnen het erf worden terug gebracht. Van groot belang is het hierbij, dat de jeugd door de Ouderen ernstig onder het oog wordt gebracht, dat zij de vuil nisbakken ongemoeid laten en geen vuil in de gemeente verspreiden door omwerpen van deze of daarin te zoeken. Ouders en onderwijzers zouden de ge meenschap een dienst bewijzen, de jeugd hierop ernstig te wijzen. Reinheid is be halve voor de inwoners ook van groot belang voor het vreemdelingenverkeer. B en W. doen dan ook een beroep op allen, die hun medewerking kunnen ver lenen bij een goed functioneren van de ophaaldienst. Voorts wordt hier medegedeeld, dat reeds aanwezige vergaarde hoeveelheden vuil, door de bewoners voor eigen rekening dient te worden weggeruimd of in tuinen te worden ondergespit. Deze dienst zou voor de gemeente te grote offers vergen. In de toekomst dient het verzamelen van dit vuil op erven met dichte be bouwing zoveel mogelijk te worden ver meden. De meer afgelegen en verspreide per celen kunnen in boven omschreven op haaldienst nog niet worden opgenomen. Aan de bewoners van deze percelen wordt een beroep gedaan, de afvalstoffen op een daartoe geschikte plaats als compost te vergaren, te verwijderen en of voor landbouwdoeleinden te bezigen, op zo danige wijze, dat deze geen hinder voor anderen doet ontstaan. en administratieve moeilijkheden naar J. F. JOSTMEIJER Doorntjes 39, Bergen Op Zaterdag 26 Jan. a.s. zal de afd. kinderkoor van „Schoorl's gemengd koor" de Kinderoperette Lentebloemen uitvoeren. In Maart zal Schoorls gemengd koor zelf een uitvoering geven. Deze uitvoering zal een geheel anrfer karakter dragen, dan normaal. Uitgevoerd zullen worden o.a. Psalm 42 van Mozart. Voor deze gelegenheid zal het koor bijgestaan worden door Solisten en beroepsorkest. Om de grote onkosten aan een dergelijke uitvoering verbonden te dekken is een garantiefonds in het leven geroepen. Iedere zangers vriend moedigen wij aan dit garantiefonds te steunen, opdat de grootse plannen van Schoorl's gemengd koor doorgang kunnen vinden. Zondag 6 Jan.Generale repetitie voor de revue. Allen om 10 uur aanwezig. Van 12 tot 2 uur plaatsbespreking in zaal Hovenier, hoek Russenweg. Woensdag 9 Jan. „Terug in Bergen", spel van de zee in vier tonelen. Zaal opening 7 uur. Begin om 7.30 u. precies. (Adv.) PROGRAMMA. Schoorl IWatervogels I 2 uur Berdos IIISchoorl III 2 uur L.S.V.V.—Schoorl I 0-2 S. heeft de aftrap en gaat er direct met de bal vandoor, doch de achterhoede van L. is op haar post. Het veld is slecht te bespelen, maar onze jongens houden zich best. Het spel gaat gelijk op en neer. S. krijgt een paar kansen, deze worden niet benut. Nu word ook de S. achterhoede aan de tand gevoeld, de jongens verweren zich best. Als er 25 minuten gespeeld is, beland de bal bij Selhorst, deze lost een hard schot en de bal verdwijnt in de uiterste hoek.(O-l) Dit geeft onze jongens moed. Een corner goed door Selhorst genomen, word door Zoon benut. (0-2) L. gooit er nu een schepje op, onze achterhoede is niet te passeren. Even voor rust breekt L. door, een keihard schot in de hoek. Mooij redt op prima wijze. Dan treed de rust in met 02 voor S. Na de rust gaat het spel gelijk op en neer. Minkema geeft enige mooie voorzetten, de kansen gaan door de gladheid verloren. S speelt mooi open spel. L. zit er nu geweldig op, maar v. Zoonen, Koeten, en Jb. Klop zijn niet te passeren. Deze jongens speelden een prima partij. L. geeft nog een paar harde schoten, maar Mooij is op zijn post. Het veld wordt veel slechter, maar onze jongens vechten voor de overwinning. Dan fluit de scheidsrechter, die de wed strijd prima leidde, voor 't laatst en heeft S. verdiend gewonnen. Jongens, jullie hebben allen hard gewerkt voor de over winning. Jullie hebben getoond best thuis te horen in de 4e klasse N.V.B. L.S.V.V. toonde zich een sportieve verliezer. Zondag komt Watervogels. Jongens doe je best! SIEM. Vanaf 2 tot en met 31 December 1945 GEBORENNicolette Maria, d.v. Jan Over en Dieuwertje Neeltje Groet. Elisabeth Margaretha Maria d.v. Johannes Ooijevaar en Clasina Dekker. Anna Maria Georgette d.v. Coignet Mario en Hendrika Rol. Cornelia Johanna Catharina d.v. Jacobus Johannes Zaadnoordijk en Catharina Johanna van Wonderen. Annelise, d.v. Th. J. van der Wal en S. Bakker. Willy, d.v. Jan Albers en Martine Antonia Zeehuizen. ONDERTROUWD: Frederik Hendrik Balkenende en Henriette Bakker. Cornelis Franciscus Smit en Johanna Rodenburg. Jonathan Bastiaan Uijt den Boogaard en Jeanne Haak. Joseph Dobyansky en Hendrikje Ekkel. Gerrit Schekkerman en Maria Jacoba Hoeben. Jan Korf en Anna van Stuivenberg. GETROUWD: Chiel Goldsztejn en Catharina Hettema. Frederik Hendrik Balkenende en Henriette Bakker. Cornelis Franciscus Smit en Johanna Rodenburg. .OVERLEDEN: Maartje de Geus, 84 jaar. Agatha Maria Rothof, 75 jaar. John Willekes Mac Donald, 65 jaar. Anna Ferdinanda Maria Ooijevaar, 3 maanden. Voor de 2e helft van de le periode 1946. Elk der volgende bonnen van alle bonkaarten 601 geven voor het tijdvak van 6 Jan. '46 tot 19 Jan. '46 recht op het kopen van Bonkaarten KA KB KC 601 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 B51 B52 A53 B53 C53 B54 800 gr. brood 2C0 gram bloem 400 gr. suiker 50 gr. thee 125 gr. boter 250 gr. margarine 100 gr. vet 100 gr. kaas 100 gr. vlees 100 gr. vlees 100 gr. vlees 2 kg. aardappelen 400 gr. brood IV2 liter melk 3 liter melk 1 kg. aardappelen Bonkaarten KD KE 601 635 636 637 638 639 640 641 642 643 644 645 646 647 648 D51 D52 E51 800 gr. brood 200 gr. bloem 250 gr. rijst of kindermeel Kinai 500 gr. suiker 250 gr. boter 125 gr. margarine 100 gr. kaas 5 liter melk 100 gr. vlees 1 kg. aardappelen 400 gr. brood 250 gr. rijst of kindermeel De tabaks- en versnaperingenkaart Bon no. T07 2 rantsoenen tabaks artikelen. (geen imp.) V07 100 gr. chocolade of suikerwerken X07 2 rants, tabaksart. (geen imp.) Groentenkaart G03 periode 19 Jan. t/m 16 Febr. '46 De bonnen voor melk en aardappelen zijn geldig t.m. Zaterdag 12 Januari. Bon G 03 groenten moet uiterlijk op Zaterdag 12 Jan. bij een groentenhande- laar worden ingeleverd. Men kan op deze bon groente betrekken van 20 Jan. t.m. 16 Febr. 1946. Voor de week van 13 t.m. 18 Jan. zullen nog bonnen worden aangewezen voor melk, aardappelen, jam, tabak' en versnaperingen. Op de kaasbonnen zal voor de helft magere en voor de helft vette kaas, waaronder buitenlandse, worden afgeleverd. Bovengenoemde bonnen kunnen reeds op Vrijdag 4 Jan. a.s. van des middags 12 uur af worden gebruikt, met uitz. van de bonnen voor vlees, melk en aardapp., waarop eerst met ingang van Maandag 7 Jan. mag worden afgeleverd. Het Centr. Distr. Kantoor deelt mede, dat de nog bij de detaillisten aanwezige restant voorraden Eng. Biscuit zonder bon verkocht mogen worden. Het Centr. Distr. Kantoor deelt mede, dat men met ingang van de distr. periode welke op 6 Jan. a.s. begint op de Vrij dag en Zaterdag voorafg. aan de periode van geldigheid op de nieuw aangewezen vleesbonnen geen vlees meer mag kopen. In den vervolge is het kopen op de nieuwe vleesbonnen eerst toegestaan vanaf de eerste Maandag der periode van geldigheid, evenals dit met melk en aard appelen het geval is. Tussen 4 en 19 Januari 1946 moeten bij den kolenhandelaar waar men staat ingeschreven, de bonnen 47 en 48 van bonkaarten T509 en T505 worden inge leverd. Met nadruk wordt er op gewezen, dat de handelaren niet zijn bevoorraad, zodat een prompte aflevering niet steeds moge lijk zal zijn.

De Duinstreek | 1946 | | pagina 2