De Sinaasappelen Uitreiking Bonkaarten \Zwc Uw toekUwdLnfy 2e Biffe et! l KOKKES DISTRIBUTIEKRING BERGEN Nh. 177 3e periode 1946 VRIJDAG 1 Februari 1^46 Letters A t/m L MAANDAG 4 Februari 1946 Letters M t/m Z in café Hakof te Groet van 9.30 tot 12 uur en 1.30—4 uur K.J.V.O.-REVUE „TERUG IN BERGEN" SCHOORL FANFARECORPS. KUNSTKRING „SCHOORL". JAN MUSCH DE SCHOORLSE JEUGD TURNT. Zaterdag 26 Januari a.s., 7.30 uur, uitvoering van o.a. de kinder operette Plaatsbespreking aan de zaal Zaterdagmiddag 34 uur Kaarten verkrijgbaar bij Mevr. v. d. Burg, Schoorl N.B. Er zal geen 2e uitvoering volgen N.V. AFD. SCHOORL. MEISJE GEVRAAGD op bon F 04 Gelieve deze spoedig af te halen Telefoon 2326 Bergen Burgemeester en Wethouders der gemeente Bergen Nh. brengen ter openbare kennis, dat in het kader van de wederopbouw van ons land, zal worden overgegaan tot een algehele controle van het bevolkingsregister, gepaard gaande met een controle van de in omloop zijnde tweede distributiestamkaarten. Hiertoe wordt allen, die in deze gemeente nachtrust of de daarvoor in de plaats tredende rust genieten, opgedragen zich aan dit onderzoek te onderwerpen en ten Gemeentehuize (in de Raadzaal) te verschijnen op dag en uur, genoemd in onderstaande tabel 'S OCHTENDS VAN 9—12.30 UUR 'S MIDDAGS VAN 1 30-5 UUR Tafel A Tafel B Tafel A Tafel B Maandag 28 Januari Dinsdag 29 Januari Woensdag 30 Januari Donderdag 31 Januari Vrijdag 1 Februari Zaterdag 2 Februari Maandag 4 Februari Dinsdag 5 Februari Kon t/m Kraa Lu t/m Met letter O Rood t/m Roz Se t/'m Sn Tr t/m Veldm Visscher t/m Vra letter Z Krab t/m Kij Meu t/m Mi Pa t/m PI Ru t/m Schef So t/m Ste Veldt t/m Vis, W. Vre t/m Wa La t/m Lev Mo t/m Mij Po t/m Q Schek t/m Schor Sti t/m Sij We t/m Wi Leij t/m Loz letter N Ra t/m Roob Schot t/m Schij Ta t/m To Wo t/m IJ Ter toelichting diene, dat vrouwen, gehuwd of gehuwd geweest, op de meisjesnaam moeten verschijnen. Allen, die de 15-jarige leeftijd bereikt hebben, moeten zich persoonlijk melden. Voor kinderen beneden 15 jaar rust deze verplichting op het gezinshoofd. Overgelegd moeten worden Eerste en tweede distributiestamkaart, persoonsbewijs, trouwboekje, en voorts legitimatie- en identiteitsbewijzen (rijbewijs, polissen enz. enz.), aan de hand waarvan nauwkeurig vastgesteld kan worden, wie betrokkene is. Zij, die een beschermd beroep hebben, moeten akte van aanstelling of diploma's medebrengen. Na vaststelling der identiteit en vergelijking der verstrekte gegevens met die van het bevolkingsregister en de tweede distributiestamkaart, wordt de laatste van een zegel voorzien. Er wordt met klem op gewezen, dat op ongezegelde tweede distributiestamkaarten géén distributiebescheiden meer worden verstrekt. Een na-controle wordt niet gehouden. Niemand wordt op een ander tijdstip geholpen als in bovenstaande tabel vermeld. Zij, die niet of niet op tijd verschijnen, komen derhalve niet in het bezit van distributiebescheiden. Wij roepen van alle inwoners de volle medewerking in tot het bevorderen van een vlotte afwikkeling van dit omvangrijke onderzoek. BERGEN. 16 JANUARI 1946 Burgemeester en Wethouders voornoemd, G. J. LOVINK, wnd. Burgemeester W. DE VRIES, wnd. Secretaris De uitreiking van bovenvermelde bonkaarten vindt plaats op Meegebracht dienen te worden de gecontroleerde 2e distributie-stamkaarten met inlegvellen 177. Zelfverzorgers dienen tevens de nog in hun bezit zijnde bonnen, waarvoor zij zelfverzorger zijn, van de laatste kaarten mede te brengen. Op stamkaarten zonder controle-zegel worden geen kaarten verstrekt. Na-uitreiking vindt niet plaats De Directeur van de Distributiedienst Bergen Nh. 177 J. BUIJS Voor de derde maal wordt deze revue gegeven, waaruit blijkt, dat deze wèl in de smaak is gevallen. Kaarten zijn ook nog na de plaatsbespreking te krijgen. (Zie advertentieWe maken er attent op, dat deze plaatsbespreking plaats vindt in Hotel-Pension Hovenier (hoek Russen- weg-Breelaan.) Liefhebbers uit Schoorl en Groet kunnen bij de heren Bant en Maars inlichtingen krijgen over vervoer. Naar men ons mededeelt geeft het Fanfarecorps op 4 Febr. a.s. voor het eerst sinds de bevrijding weer een muziek uitvoering. Tevens zal de Heer Anderson voor het laatst nog eens dirigeren, ter wijl de nieuwe Dirigent ]ac. S. den Das zijn entree zal maken. Het programma zal elk voor een gedeelte onder hun leiding staan. Om de avond tot een succes te maken zullen de kruimels, welke met de be vrijdingsfeesten zo'n geweldig succes hadden, en door velen gaarne nog eens gezien én gehoord worden, medewerken. Het behoeft wel nauwelijks gezegd, dat de verwachtingen voor deze avond reeds nu algemeen hoog zijn. Het publiek tone zijn belangstelling voor onze jonge plaatse lijke dirigent en voor het afscheid van den Heer Anderson, die hier zulk een goede en vertrouwde naam verwierf. Men zie de advertentie. Het toneelgezelschap „Comedia", dat op 29 Januari zou komen met „De mooiste ogen van de wereldis door ziekte van een der hoofdrolvertolkers verhinderd Deze uitvoering zal echter t.z.t. door gang vinden. De toneelvereniging „De Maskerspelers" uit Bergen was zo welwillend in dit ge val eerder op te treden voor de Kunst kring, als aanvankelijk in de bedoeling lag. Deze vereniging zal dus nu op 29 Januari, inplaats van het toneelgezelschap „Comediaotpreden met het blijspel in drie bedrijven „Geld speelt geen rol". voor de R.K. Ontwikkelingsclub. Nogmaals vestigen wij de aandacht op de voordrachtavond, welke onder auspiciën van bovengenoemde vereniging door den bekenden toneelspeler Jan Musch zal worden gehouden op Dinsdag 5 Februari, in de zaal van Nic. Schuijt. De leden hebben vrije toegang; bovendien hebben zij het recht een introducé mede te brengen, waarvoor toegangsbewijzen a f 1 zullen worden beschikbaar gesteld. In beide ge vallen zullen zij goed doen een plaats te bespreken, zoals dit aangegeven staat in de in dit nummer voorkomende adver tentie en op de raambiljetten. De overige plaatsen zullen voor een ieder beschikbaar worden gesteld a f 2.50, ook voor niet-katholieken, dit naar aan leiding van desbetreffende vragen, die het bestuur werden gesteld. Men zorge echter tijdig zijn plaats te bespreken. en administratieve moeilijkheden naar J. F. JOSTMEIJER Doorntjes 39, Bergen De gymnastiekvereniging „Olympia" gaf Zondagmiddag onder leiding van den Heer KI. Boot een goed geslaagde ad- spiranten-uitvoering in de zaal van Nic. Schuijt. De Heer Zuurbier, voorz. van deze bijna twintigjarige vereniging, wees in zijn welkomstwoord op de vele moei lijkheden, waarmee Olympia te kampen had gehad, oefenen in de kou en zonder licht enz. Maar het stemde tot dank baarheid, dat er nu weer in een vrij Nederland kon worden geturnd. Hij be treurde het, dat een der meest actieve leden niet aanwezig kon zijn bij deze eerste uitvoeringMej. F. Selhorst was n.l. aan het ziekbed gekluisterd. Een spoedig en algeheel herstel werd haar toegewenst. De pianiste, Mej. H. Michels, die steeds belangeloos de begeleiding verzorgde bij de repetities en deze uitvoering, werd verrast met een boekwerk als blijk van waardering. Het programma, dat vol afwisseling was, werd in vlot tempo afgewerkt. Na de opmars en de vaandelgroet klonk het turnlied en toen zetten de meisjes- en jongenskleuters het beste beentje voor om al die groten in de zaal eens te tonen, hoe ver zij het al hadden gebracht. Vaders en vooral Moeders zullen met bewondering de prestaties van hun kleuters hebben gevolgd bij de bank- oefeningen en met plezier hebben gezien hoe de hummels in het groen, groen Knollenland genoten. De jongenskleuters zochten het natuurlijk hoger: zij voelden zich thuis bij de ladder en het hoog springen. Enkelen haalden de één meter veertig cm, zeker een hele prestatie voor zulke dreumesen. De meisjes A gaven mooi samengestelde vrije oefeningen te zien en bij de oefeningen met het paard vielen er al verschillende amazones in de dop te onderscheiden. De meisjes nieuwe lingen vergastten het publiek op een paar aardige tableau-vivants, die door het publiek zeer gewaardeerd werden. De 3e en 4e meisjes B lieten oefeningen bij paard en ongelijk^ brug zien; hierbij vielen enkele veelbelovende krachten te onderscheiden. De vrije oefeningen van de le en 2e afd. Meisjes B werden correct uitgevoerd. Als een ieder s morgens dadelijk na het opstaan eens een paar minuutjes zo'n oefening deed, wat zou men dan spoedig de grote waarde van gymnastiek „voelen" 1 De brugoefeningen van deze meisjes mochten gezien worden. De jongens A lieten weer iets anders zien: oefeningen met paard en laagrek en werden luide toegejuicht Bij de rhyth- mische oefeningen door Meisjes B viel de gracieuze houding van velen te be wonderen. Met een matrozendansje, uit gevoerd door meisjes B werd de middag besloten. Onze Jantjes in haar zwierige matrozenpakjes oogstten een welverdiend applaus. De voorz. hoopte in zijn wel komstwoord, dat het niet alleen een middag van vermaak, maar tevens een middag van propaganda mocht worden, Het is beide geworden. Schoorl blijkt al in te zien van hoe grote waarde goed geleid gymnastiekonderwijs is, getuige de 150 leden, die er al turnen; maar er zijn er meer voor wie het nuttig en nodig zou zijn. Beoefening van spel. van sport moge grote waarde hebben voor lichaam en geest, er zijn bezwaren. Gymnastiek moet de tekortkomingen aanvullen. Sporten gymnastiek moeten samengaan, tot heil van heel ons volk. De afd. Schoorl van de N.V. vergaderde Donderdag 17 Jan. j.l. ten huize van den Heer S. Kriek. Uit het jaarverslag van de secretaresse bleek, dat de afd. ook in het afgelopen jaar het contact met haar leden heeft weten te behouden. Het aantal leden bedroeg 32. Twee nieuwe leden gaven zich ter verg. op. Het bestuur werd als volgt samenge steld: Voorz. Mevr. Roos-Breed, Secre taresse A. P. Bant-Groot, penn. J. Zander, bestuursleden Mej. Jongerling en den Heer Braakensiek. Met de afd. Bergen zal contact gezocht worden om gezamenlijk in De Duinstreek maandelijks propaganda te voeren. Het fin. verslag liet zien, dat de afd. financieel er niet slecht voor staat. Door tijdsgebrek kon de cursusDrank bestrijding en kinderbescherming niet doorgaan. Op de volgende vergadering zal eerst dit gedeelte worden behandeld. Bij de rondvraag werd de opmerking gemaakt, naar aanleiding van een prop. geschrift van het H.B., om niet alleen onder de S.D.A.P. propaganda te maken, maar zo mogelijk onder alle socialistisch georiënteerde groepen. voor hele of halve dagen, of enkele dagen per week. HOOG LOON. C. Oldenburg, Laanweg C 164, SchoorJ. TE KOOP of TE HUUR GEVRAAGD in onmiddellijke nabijheid van de Voert en Mosselenbuurt te Bergen, 2 a 3 ha WEILAND. Brieven no 120, Bur. van dit blad te Schoorl

De Duinstreek | 1946 | | pagina 2