ENKHUIZER ALMANAKKEN Uitreiking Bonkaarten \Jw»c Uw hoddhóuduity Officiële Bonnenlij st Voor hen, die niet in de gelegenheid waren op tijd ter controle te verschijnen, bestaat op Dinsdag 5 Februari a.s. daartoe alsnog de mogelijkheid. DISTRIBUTIEKRING BERGEN Nh. 177 3e periode 1946 MAANDAG 4 Februari 1946 Letters M t/m Z in café Hakof te Groet DINSDAG 5 Februari 1946 letters A t/m L WOENSDAG 6 Februari 1946 letters M t/m Z in café Schuijt te Schoorl van 9.30 tot 12 uur en 1.30—4 uur DE SCHOORLSE JEUGD IN ACTIE. D. VAN DER LEE, Burgerlijke Stand GEMEENTE BERGEN GEMEENTE SCHOORL. Wij ontvingen heden: Enkhuizer Jubileum- weekkalenders met Boekhandel C. Oldenburg, Laanweg C 164, Schoorl MEDEDELING. Burgemeester en Wethouders der gemeente Bergen Nh. brengen ter openbare kennis, dat in het kader van de wederopbouw van ons land, zal worden overgegaan tot een algehele controle van het bevolkingsregister, gepaard gaande met een controle van de in omloop zijnde tweede distributiestamkaarten. Hiertoe wordt allen, die in deze gemeente nachtrust of de daarvoor in de plaats tredende rust genieten, opgedragen zich aan dit onderzoek te onderwerpen en ten Gemeentehuize (in de Raadzaal) te verschijnen op dag en uur, genoemd in onder staande tabel Maandag 4 Februari, 's ochtends van 912.30 uur: tafel A: Visscher t/m Vra tafel B: Vre t/m Wa 's middags van 1.305 uur: tafel A: We t/m Wi tafel B: Wo t/m IJ Dinsdag 5 Februari, 's ochtends van 912.30 uur: tafel A: letter Z Ter toelichting diene, dat vrouwen, gehuwd of gehuwd geweest, op de meisjes naam moeten verschijnen. Allen, die de 15-jarige leeftijd bereikt hebben, moeten zich persoonlijk melden. Voor kinderen beneden 15 jaar rust deze verplichting op het gezinshoofd. Overgelegd moeten worden: Eerste en tweede distributiestamkaart, persoonsbewijs, trouwboekje en voorts legitimatie- en identiteitsbewijzen (rijbewijs, polissen enz. enz.), aan de hand waarvan nauwkeurig vastgesteld kan worden, wie betrokkene is. Zij, die een beschermd beroep hebben, moeten akte van aanstelling of diploma's medebrengen. Na vaststelling der identiteit en vergelijking der verstrekte gegevens met die van het bevolkingsregister en de tweede distributiestamkaart, wordt de laatste van een zegel voorzien. Er wordt met klem op gewezen, dat op ongezegelde tweede distributiestam kaarten géén distributiebescheiden meer worden verstrekt. Een na-controle wordt niet gehouden. Zij, die niet verschijnen, komen derhalve niet in 't bezit van distributiebescheiden. Wij roepen van alle inwoners de volle medewerking in tot het bevorderen van een vlotte afwikkeling van dit omvangrijke onderzoek. Burgemeester en Wethouders voornoemd, G. J. LOVINK, wnd. Burgemeester W. DE VRIES, wnd. Secretaris BERGEN Nh., 1 Februari 1946. De uitreiking van bovenvermelde bonkaarten vindt plaats op Meegebracht dienen te worden de gecontroleerde 2e distributie-stamkaarten met inlegvellen 177. Zelfverzorgers dienen tevens de nog in hun bezit zijnde bonnen, waarvoor zij zelfverzorger zijn, van de laatste kaarten mede te brengen. Op stamkaarten zonder controle-zegel worden geen kaarten verstrekt. Na-uitreiking vindt niet plaats De Directeur van de Distributiedienst Bergen Nh. 177 J. BUIJS Een lust voor oog en oor. Schoorl's Kinderkoor o.l.v. den be kenden toonkunstenaar Corn. Jonker trad Zaterdagavond in de Rustende Jager voor het voetlicht met zang. spel en dans. Het was een lust voor oog en oor, daar de spes patriae, de hoop des Vaderlands, in actie te zien. Het programma werd geopend met „Zonnetje waar blijf je toch", (woorden van Blauw, muziek van Koop), dat door de kleintjes mooi werd voorge dragen, zuiver van toon, duidelijk van uitspraak. Dit echt toepasselijke liedje in deze donkere dagen werd gevolgd door het aardige „Ijdeltuitje" van Henr. Blauw. Bijzonder in de smaak vielen Zwager's „Spoorreisje"", „Jantje had een broek gekregen" van Brienne en „O, Marietjê" van Ant. van Dijk, dat zo n applaus ontlokte, dat het werd herhaald. Van Dalcroze's liedjes met geba'en werden een tweetal ten gehore gebracht en uit gebeeld: „De lieve Grootmoeder" en „De zon is slapen," waarin een kleine meid door de vele flonkerende sterretjes in slaap werd gezongen Echt leuk, dat bedje met al die dwaaallichtjes er om heen! Na de pauze volgde een opvoering van de operette in 3 bedrijven van Cath. van Rennes. woorden van Gaerthé, getiteld „Lentebloemen". Als de Lentekoningin, keurig vertolkt door Neli v. d. Ben, daar verschijnt tussen de slapende bloemknoppen met „Ontwaakt toch Prins Zonneschijn," komt bloemen, de aarde is zo leeg, zo kaal, dan is de hele zaal oog en oor, en wil in deze tijd van sneeuw en ijs en kolenschaarste haar woorden gaarne onderstrepen. En als aan het einde van het eerste bedrijf Fluitekruid op audiëntie gaat naar Koning Winter om hem te smeken prins Zonneschijn zijn vrijheid terug te geven, dan wenst een ieder haar gaarne goed succes. Het tweede bedrijf speelt in het ijspaleis, waar de koude noordenwind alles doet bevriezen. De wintervorst, die daar troont, zegt bloem en plant te haten, maarFluitekruid weet het hart van dezen wreden vorst te vermurwen de prins keert terug en nu kan alles weer bloeien en wordt de aarde weer een wonder van schoonheid en kleur. Dit stuk van zang, dans en spel was een sprookje en de voorzitter van Schoorl's gemengd koor was wel de tolk van alle aanwezigen, toen hij de medewerkenden hulde en dank bracht voor het gebodene. De voorz. richtte zich in het bijzonder tot den heer Corn. Jonker, onder wiens eminente leiding dit mooie was bereikt en in de tweede plaats tot den onzicht- baren kunstenaar achter de schermen, den heer W. de Maarée, den regisseur, die met de beperkte middelen, die hem ten dienste stonden, wonderen had verricht, wat betreft costumering en belichting. Verder werd nog een woord van dank gebracht aan Mw. v. d. Burg en aan de jeugdige Ina Jonker, die haar choreo- graphische talenten ten dienste had ge steld aan het Kinderkoor met het ont werpen en instuderen van de aardige dansjes. en administratieve moeilijkheden naar J. F. JOSTMEIJER Doorntjes 39, Bergen Voor de 2e helft van de 2e periode 1946. Elk der volgende bonnen van alle bonkaarten 602 geven voor het tijdvak van 3 Febr. tot 16 Febr. '46 recht op het kopen van Bonkaarten KA KB KC 602 763 764 765 766 767 768 769 800 gr. brood 761 762 200 gram bloem 760 400 gr. suiker 759 250 gr. margarine 758 125 gr. margarine 757 100 gr. vet 756 100 gr. kaas 755 2 doosjes lucifers B79 B80 400 gr. brood B78 1 kg. aardappelen B77 C77 1 ei Bonkaarten LA LB LC 602 melk, vlees en aardappelen 013 014 015 100 gr. vlees 016 8 oz. (225 gr.) meat and vegetables 009 1 kg. aardappelen A03 F/2 hter melk B03 C03 3 liter melk Bonkaarten KD KE 602 868 869 800 gr. brood 866 867 200 gr. bloem 865 500 gr. suiker 864 250 gr. boter 863 125 gr. margarine 862 100 gr. kaas 861 1 ei 860 2 doosjes lucifers D71 D72 400 gr. brood E71 250 gr. rijst of kindermeel Bonkaarten LD LE 602 melk, vlees en aardappelen 513 514 515 100 gr. vlees 509 1 kg. aardappelen D03 E03 5 liter melk De tabaks- en versnaperingenkaart Bon no. Tl 1 2 rantsoenen tabaks artikelen. (geen imp.) Vil 100 gr. suikerwerken XI1 2 rants, tabaksart. (geen imp.) Groentenkaart G03 periode 19 Jan. t/m 16 Febr. '46 De bonnen voor melk en aardappelen zijn geldig tot en met Zaterdag 9 Febr. Voor de week van 10 t/m 16 Februari a.s zullen nog bonnen worden aangewezen voor melk, aardappelen, jam, thee, tabak, versnaperingen en gedr. zuidvruchten. Heden overleed onze lieve Vader, Behuwd- en Grootvader, de Heer in de ouderdom van 82 jaar. Bergen Nh. J. P. Baretta-van der Lee P. Baretta Rijswijk Zh. E. C. Smid-van der Lee G. B. Smid Pijnacker D. van der Lee T. van der Lee-Verrips en kleinkinderen BERGEN, 31 Januari 1946. De begrafenis zal plaats hebben op de Algemene Begraafplaats te Bergen op Maandag 4 Febr., n.m. 2 uur, vanaf Van Reenenpark 27. Liever geen bezoek. Van 1 tot en met 19 Januari 1946. GEBOREN: Gerritje, d. v. Jan Bak en Jannetje de Vet. Johanna Lammerdina, d. v. Berend Jan Hendrik Kok en Lucina Klasina Lebbing. Maria Pietje, d. v. Simon Kooij en Neeltje Sonneveld. Margriet Anna d. v. Dirk Keizer en Anna Bas. Pieter Bernard, z. v. Bernard de Vet en Bregje Burger. Marjanna Johanna, d. v. Gerard Jan Bloemhof en Alberdina Louise de Jongh. Johannes Gerardus, z. v. Johannes Jaco bus Govers en Maria Geertruida Kops. Maria Theresia Catharina, d, v. Mar- tinus Antonie Hopman en Odilia Clasina Damhuis. ONDERTROUWD: Wilhelmus Schotten en Maria Witte. Walter Tymchyshyn en Annie Offrin- ga. Jan Maarten Ton en Elsje Wolters. GETROUWD: Jonathan Bastiaan Uijt den Boogaard en Jeanne Haak. Joseph Debyansky Hendrikje Ekkel. Gerrit Schekkerman en Maria Jacoba Hoeben. OVERLEDEN: Emma Hooijer, 60 jaar. Jacobus Adrianus van Eijk, 66 jaar. Jan Ivang, 85 jaar. Maartje Kuiper, 77 jaar. Van 4 December '45 t.m. 31 Januari '46. GEBORENJoseph Johannes, z. v. J. Kooyman en D. G. Klaver. Jan, z. v. A. Modder en M. Hof. Jan Daniël, z. v. J. P. van Woudenberg en M. K. Hoogerwerff. Lourens Simon, z. v. L. Suiker en G. Roozendaal. Frederik Simon, z. v. C. Gutker en T. Meijer. Victor Reinier, z. v. C. C. Veldkamp en C. Brits. Alida Catharina Maria, d. v. J. Beukers en P. Rietveld. Dieta, d. v. C. Akkerman en S. Bruin. Hermanus Gerardus Johannes, z. v. S. Meereboer en A. H. van den Ende. Maarten Laurens, z. v. Piet Simoons en Lyda Alida Rosa Antoinnette Corman. ONDERTROUWD: Jacob van Loenen, 31 jaar, arbeider te Andijk en Dieuwertje Muit, 31 jaar, zonder beroep, te Schoorl. OVERLEDEN: Vrouwtje Blom, 71 jaar echtgenote van Dirk Kuijper. Klaasje Westra, 75 jaar, weduwe van P. Hoogland. Anna Ruis, 11 jaar, d. v. N. J. Ruis en Trijntje Neefkes Willem Oostindie, 36 jaar, echtgenoot van Johanna van den Brink. Jacob Bakker, 78 jaar, weduwnaar van Cobusje van Lienen. Jan Hopman, 74 jaar, echtgenoot van Reintje de Geus. Aldert Gutter, 31 jaar, echtgenoot van Antonette Alida van der Heijden. 30 cent 40 cent 50 cent 65 cent Zon en Maan, Waterstan den, Weervoorspellingen De „Netherlands Information Service for Market Research" voorheen „Netherlands Intelligence Service, Section Publicity" deelt mede, dat men haar veel extra werk kan besparen, door bij aanvragen voor export-adressen nauwkeurig te vermelden naam van de firma, volledig adres, soort der artikelen, productie-capaciteit per week of per maand, vooruitzichten dienaangaande en opgave der e.v. reeds verkregen mede werking der desbetreffende overheids instanties. AdresAnt. de Haenstraat 118—120, Den Haag.

De Duinstreek | 1946 | | pagina 2