COMA Tegen DE KATHOLIEKE VOLKSPARTIJ H.H. VEEHOUDERS ENZ. C MAK OPPLAKVELLEN Zewnatowcouwen, Bed na JAN SMIT - Tel* 204 - Schoorl KRALEN vee- en goederenvervoer AANVULLENDE BONNENUJST DISTRIBUTIE Boekhandel Menbwfy ZAAL VAN CAFÉ KLOP, HARGEN. V V.V. „NOORD- KENNEMERLAND" VERGADERING N. V. OPENLUCHTTHEATER. Ingezonden stukken ALLE COPY voor advertenties, berichten enz. kunnen tot uiterlijk Woensdag middags worden ingeleverd aan ons bureau of bij Haan's Boek handel. Stationstraat, Bergen. Wederom is het mogelijk geweest, om een prima vrachtauto aan te schaffen voor Ondergetekende beveelt zich beleefd aan voor rijwerk, als voor de oorlog ZONDAGSDIENST ARTSEN. heeft deze week te koop Laanweg C 164, Schoorl Burgerlijke Stand GEMEENTE BERGEN. GEMEENTE SCHOORL. Alle soorten worden gekocht door LEO PLAS Spoorstraat 27, Alkmaar Zendt briefkaart en wij komen U aan huis bezoeken. veel aantrekkelijks zit, maar, meent spr., de weg kon wel eens leiden naar slavernij. De P. v.d. Vr. heeft ernstig bezwaren tegen socialisatie enz. Alleen in de over gangstijd is overheidsbemoeiing wenselijk, maar niet verder. Hoe meer de Staat om zich heen grijpt, hoe duurder het leven wordt. Nu reeds moet er per gezin f1650. opgebracht worden om de Staatsuitgaven te dekken en dan drukt nog de schuld van 2,2 milliard. Zij, die menen, dat er welvaart komt, zullen zich bedrogen zien. Het loonzakje van den arbeider zal bij verwezenlijking van de plannen van de P. v.d. A. mischien wat meer inhouden, maar de schaarste aan goederen zal blijven en leiden tot prijsverhoging. Ook de middelen, die de Kath. Volks partij aanprijst konden spr. niet bekoren. Men behoeft slechts de boekjes van de P. v. d. Vr. door te bladeren, vervolgt spr., om een idee te krijgen van de wijze waarop deze partij wil streven naar geeste lijke vrijheid en stoffelijke welvaart. Indië heeft de levendige belangstelling van de P. v.d. Vr., verzekerde spr. Gaarne zal zij autonomie verlenen, maar zij eist eerst terugkeer tot geregelde toestanden, wil niet capituleren. Wie mocht hebben verwacht of ge hoopt. dat op de rede van den spr. een levendig debat zou volgen, (immers: du choc des opinions jaillit la vérité) zag zich teleurgesteldde in de zaal aanwezige tegenstanders volgden de tactiek van doodzwijgen. Nadat van het twintigtal aanwezigen de helft de zaal had verlaten, ging de rest over tot het vormen van een voor lopig bestuur. Hierin zullen zitting nemen Mw. Visser en de heren C. M. Winder, Mr. A. A. Deenik, G. Bouman en H. Heringa. ZATERDAG 25 MEI Toneelspel in 4 bedrijven. Door de Alkm. Toneelver. D.I.O. Kaarten a f 1,75 verkrijgbaar bij G. Klop. Plaatsbespreken 24 Mei van 2-5 uur. AANVANG 7.30 uur. De V.V.V. vergaderde Donderdag avond in de zaal van den heer Nic. Schuijt. De voorz., de heer C. M. Winder, deelde o a. mede, dat het is mogen ge lukken de meeste wegen in de duinen, welke door de Duitsers zijn behard, in die staat te behouden. Het bestuur doet moeite de Munniken- Weg doorgetrokken te krijgen naar zee. Op een schrijven aan den Minister van Justitie, om het interneringskamp in deze gemeente op te heffen, is tot nu toe geen antwoord ontvangen. Aan het gemeentebestuur is verzocht de subsidie te verhogen, wat werd toe gestaan onder voorbehoud van de goed keuring van Ged. Staten. Met het bestuur van het fanfarecorps „De Vriendschap" en Schoorl's Gemengd Koor zal in overleg worden getreden, om te bereiken, dat in het seizoen enige concerten worden gegeven. Verder werd medegedeeld het besluit van de vorige vergadering, n. 1. dat de contributie is verdubbeld en dus gebracht is van f 2,50 tot f 5.— per jaar. Voor alleen belangstellenden blijft de bijdrage bepaald op f 2.50. De financiële toestand van de veren, is als volgt in kas 1 Jan. '45 f 724.52; ontvangsten f 250.uitgaven f 158,07; in kas per 1 Jan. 1946 f 816,45. De heer de Jong, die namens de kas- commissie verslag uitbracht, sprak zijn ontstemming uit over het feit, dat de uitbetaling van de gemeente-subsidie vaak zo lang duurt. Bij de rondvraag werd besproken de wel zeer miserabele toestand van het reizigersvervoer van Schoorl naar Alkmaar en omgekeerd. Gaat er van Alkmaar naar Bergen weer spoedig een Stoomtram rijden, dit is voor Schoorl niet het geval. De N.H.A.D.O. zal goed doen hier reke ning mee te houden bij de binnenkort te verwachten uitbreiding van de dienst regeling. De afd. Schoorl van de N. V. hield Donderdag 9 Mei een h.h. verg. ten huize van de fam. Voorthuysen. De opkomst was goed. De beschrijvingsbrief voor de a.s. Alg. Verg. werd behandeld en de heer F. Wezel als afgevaardigde aan gewezen, terwijl de heer W. A. Braaken- siek plaatsvervanger is. De Blauwe-week- actie werd besproken en besloten werd een aantal stroken te laten drukken, die in de Blauwe-week opgehangen zullen worden. Mevr. Bant-Groot bracht ver slag uit van de door haar bezochte N. Z P.C. jaarverg. in Alkmaar. Een gast was bij de verg. aanwezig, die zich aan het eind als lid opgaf. De volgende verg. zal in Juni worden gehouden na de Alg. Vergadering. In April hield de heer Bant het laatste gedeelte van zijn cursus „Geheelonth. en Jeugdbescherming". Door het samenvallen met verschillende andere verg. was de opkomst niet zo groot als anders. De aanwezigen volgden met grote aandacht dit laatste gedeelte, dat de jeugd be handelde na het twaalfde jaar, dus in de puberteitsjaren. Een der aanwezigen vond het gegeven zo interessant, dat hij de heer Bant verzocht de inleiding nog eens te willen houden voor een groter gehoor met genodigden. De heer Bant verklaarde zich hiertoe bereid, zodat wij volgende winter nog eens een avond tegemoet kunnen zien, die aan dit onderwerp ge wijd zal worden. Schoorl overweegt de stichting van een openluchttheater: In de commissie, die de zaak nader zal onderzoeken, hebben ver tegenwoordigers van verschillende vereni gingen op het gebied van sport en cultuur zitting genomen, t. w. de heren K. P. Zuurbier, R. P. Goettsch, P. J. C. Maars, C. Akkerman, Jb. Kuijper, C. Kaandorp, H. J. Meedendorp, P. Blankenstijn en Mw. Koenen. Geachte Redactie, Gaarne zag ik onderstaand ingezonden stukje in uw blad geplaatst. Naar mij ter ore kwam is op een hier gehouden vergadering van de Schoorlse Bakkerspatroons gesproken over een vacantieregeling voor deze zomer. Ook de bakkers hebben dus de nieuwe tijd begrepen, n.l. dat voor iedere werker een week vacantie per jaar geen over bodige luxe is. Dit geldt toch zeker mede in de eerste plaats voor de bakkers, die van 's morgens vroeg tot laat bezig zijn. Zeer jammer is het dan ook, dat er weer een paar bakkers zich onttrekken aan deze regeling Gebr. Bakker van Catrijp vonden het schijnbaar niet de moeite om de vergadering te bezoeken en hebben later laten weten, dat ze niet aan de vacantie-regeling wensten deel te nemen, onder het motief, dat ze de ver diensten niet konden missen. Dat dit een onjuiste voorstelling van zaken is, wordt bewezen, doordat voorgesteld is in twee ploegen te gaan. Hierdoor heeft de thuis blijvende groep bakkers ook te zorgen voor de clienten van hen, die met va cantie zijn, zodat na een week zonder verdienste, een week met zoveel grotere komt. Men zou het bijna jammer vinden, dat dergelijke mensen niet met dwang tot hun plicht te brengen zijn, daar zij een hinderpaal vormen voor het tot stand komen van betere verhoudingen. We hopen dat de clienten meer ge meenschapszin zullen tonen als voornoem de bakkerspatroons en hen met drang het verkeerde van hun standpunt onder het oog zullen brengen. Waarom zou in Bergen en andere plaatsen een dergelijke regeling wel tot stand kunnen komen en hier in Schoorl niet? We hopen dan ook dat deze vacantie-regeling desondanks doorgang zal kunnen vinden, in het belang van patroons en personeel. Met dank voor de plaatsing, F. WEZEL, Omloop C 255, Schoorl Na wijziging, door ons, met onze volle instemming geplaatst. Red. Voor de le helft van de 6e periode 1946. (12 Mei t/m 25 Mei) Elk der volgende bonnen geeft recht op het kopen n Bonkaarten KA KB KC 606 Algemeen 285 250 g jam, stroop, boterhampasta, enz. 284 100 g koffie 283 225 g huish.zeep 282 4 doosjes lucifers Bonkaarten KF 606 369 b.m.v. 125 g boter 384 res. 125 g margarine Bonkaarten LA LB LC 606 melk, vlees en aardappelen A44 B44 C44 228 2 lit. melk 3'/2 Ut- me"c 2 kg aardappelen Bonkaarten KD KE 606 Algemeen 785 250 g jam, stroop, boterhampasta, enz. 784 225 g huish.zeep 783 4 doosjes lucifers Bonkaarten LD LE 606 melk, aardappelen, vlees D44 E44 6 lit. melk 728 1 kg aardappelen Tabak- en versnaperingenkaarten T28 2 rants, tabaksartik. (geen imp. cig.) 100 g choc. of suikerwerken 100 g choc, of suikerwerken V28 X28 Zondag 19 Mei Dokter POOT Telefoon 2423 1 nieuw schrijfbureau 1 nieuwe divan 1 clubje 2 fajjteuils en 4 stoelen 1 uitschuiftafel 1 boekenkast 1 fototoestel, als nieuw 2 keuken tafels 23 weckflessen enz. enz. ook ruilen Prinsesselaan 13 Bergen Van 30 April tot en met 7 Mei 1946. GEBORENHermanus Johannes Maria, z. v. Hendricus Josephus Kruidenberg en Anna Cornelia de Grunt. Bernarda Antonia Aloysia, d. v. Ide Min en Maria Wittebrood. Rudolf Constant Cornelis Maria, z. v. Bernardus Min en Johanna Hendrika Grolman. Cornelis George Matthieu, z. v. Cor nelis Johannes Noort en Hillegonda Jo hanna Maria Kolk. Wilbert, z. v. Matthijs Loos en Maria Catharina Beukers. Geertruida Johanna Cornelia, d. v. Gerardus Overpelt en Johanna Schotten. Antonia, d. v. Jan Rendering en Petro- nella van Stralen. Rudolf Hendrik Cornelis, z. v. Frederik Cornelis Dijs en Aukjen Elisabeth Vene kamp. ONDERTROUWD: Hendrikus de Kok en Grietje Ruijter. Aris Krab en Maartje Magdalena Beeld man. Jan Verburg en Geertruida Maria Hoogvorst. GETROUWDAdelbertus Hollenberg en Sonja Petiet. OVERLEDEN: Jacob Kaagman, 66 j. Van de maand April 1946. GEBORENAaltje, d. v. J. P. Jonker en Vr. Pool. Marinus, z. v. T. Goedhart en M. Labee. Martin, z. v. W. A. Braakensiek en J. Fraterman. Anna Catharina, d. v. J. C. Hopman en C. Dirkson. Anna, d. v. P. Breed en M. A. Dekker. Meigonda Johanna Maria, d. v. C. Bakker en M. Vleugel. Christina Maria, d. v. Christiaan M. Grau en M. M. Prins. Martha Agaath,. d. v. KI. Koeten en J. de Leeuw. Gerrit Frans, z. v. A. Bekker en M. K. Doorn. Stephanus Carolus Michaël, z. v. Th. G. Sterk en van Rurup. ONDERTROUWDJohannes Petrus Mul en Geertruida Beeldman. Jan Besse en Elisabeth Wilhelmina van Eeten. Hendricus Maria Dapper en Gertrudes Maria Stadegaard. GETROUWD: Johannes Theodorus Stam en Anna Koortens. Pieter Simon Raams en Magdalena Lorijn. Jan Besse en Elisabeth Wilhelmina van Eeten. Johannes Petrus Mul en Geertruida Beeldman. OVERLEDEN: Aafje Hemmer, oud 76 jaren, weduwe van Pieter van der Oort. Abraham Beek, oud 39 jaren, echtge noot van N. M. Koelman.

De Duinstreek | 1946 | | pagina 2