C" Agenda's Tel Ut den daad. UITREIKING BONKAARTEN 612 en HET PAROOL H.B.S. BOEKHANDEL C. OLDENBURG De SatiicUaUe tabaks- en versnaperingenkaarten in calé Schuilt te Sckoorl in calé Hakof te Groet SCHOORL KORT VERHAAL Huishoudschool Distributiekring Bergen Nh. 177 Maandag 30 September 1946, uitsluitend zelfverzorgers Dinsdag 1 October 1946, niet-zelfverz. letters A t/m L Woensdag 2 October 1946, niet-zelfverz. letters M t/m Z van 9.30 tot 12 uur en van 13.30 tot 16 uur Donderdag 3 October 1946, uitsluitend zelfverzorgers Vrijdag 4 October 1946, niet-zelfverz. letters A t/m L Zaterdag 5 October 1946, niet-zelfverz. letters M t/m Z 's Zaterdags uitsluitend van 9 tot 11 uur de andere dagen van 9.30 tot 12 uur en 13.30 tot 16 uur BILJARTCLUB OPGERICHT In een Zaterdagavond in de „Oude Prins" gehouden vergade ring werd besloten tot de op richting van een biljartclub, die aansluiting zal zoeken bij de Ned. Biljartbond. Biljartliefhebbers uit Bergen kunnen van deze club lid worden. Besloten werd de eerste clubavond te houden op Donder dag 3 Oct. a.s. en nadat ruim ge legenheid tot toetreding is ge geven, over te gaan tot de ver kiezing van een bestuur. DE KERKELIJKE BEVESTIGING De kerkelijke gemeente van Schoorl is j.l. Zondag getuige geweest van een zeer bijzondere plechtigheid, toen onze plaats genoot Ds. P. Simoons kerkelijk bevestigd werd als Predikant in Algemene Dienst voor de gees telijke verzorging van de gedeti neerden van kamp Schoorl, in welke functie hij reeds vele maan den werkzaam was. Bij de bevestigingsdienst van 10 uur des voormiddags waren, behalve de gemeente en vele kerkelijke en burgerlijke autoritei ten, ook vertegenwoordigers van de kampwereld aanwezig, zowel van het kamppersoneel als van de gedetineerden. Als bevestiger trad op Ds. J. H. Hanneman van Middelburg, die de stoet opende, die deze keer meer dan een voorganger in toga omvatte. Door het wegnemen van het doophek was voor de kansel een liturgische ruimte geschapen, waar in een halve cirkel een aantal stoelen voor de ambtsdragers en de familie van ds. Simoons waren gereserveerd. Na het votum en het openings lied las ds. Hanneman uit Jesaja 53 het lied van den Knecht des Heren, waarna hij als tekst van zijn prediking koos een woord uit Joh. 13 16: „Een dienst knecht is niet meerder dan zijn Heer". In het beroemde hoofdstuk van den Lijdenden Knecht des Heren wordt ons een figuur ge schilderd, die in getrouwe dienst een verlossende functie bekleedt voor de rest van het volk. Het Joodse volk in de nood van de ballingschap wordt tenslotte als volk gered door de vrome en en principiële kern die de zonde van de anderen verdraagt en draagt. In het Nieuwe Testament vindt dit enigszins geïdealiseerde figuur van den lijdenden knecht, zijn vervulling in Jezus Christus onzen Heer, in wien de Christen heid van alle eeuwen haar Ver losser vereert. De functie van een dienaar des Woords is dan ook te vergelijken met die van zijn Heer. In gehoor zaamheid zal hij moeten medelijden en mede dragen aan de zonde der wereld en daardoor de men sen voorgaan op de weg der gehoorzaamheid en de weg naar God. Na orgelspel van den Heer Jonker werd Overgegaan tot de eigenlijke bevestiging van Ds. Simoons, waarop de gemeente staande hem toezongU zeegne God, Hij steil' u tot een zegen. Na afloop van de dienst drukten velen in de consistorie kamer de nieuwbevestigde predi kant en zijn vrouw de hand. In de namiddag om drie uur hield Ds. Simoons zijn intrede in het kamp, waarbij ongeveer 25 introducees aanwezig waren. De dienst begon met koorzang van het algemeen mannenkoor van het kamp. Hierna werd na het gebruikelijke begin voorgelezen uit Jes. 40 en het slot van 1 Thessalonicenzen 5. Als tekst voor zijn intrede koos Ds Simoons Paulus' moeilijk te volvoeren bevel: Ver blijdt u te allen tijde. Het uitdagende van dit woord zit in het slot. Hoe kan men zich te allen tijde ver blijden? Het leven is nu eenmaal niet zo eenvoudig en doorgaans weten wij er ons alleen mee te verzoenen met een zekere zakelijk heid en sportiviteit, die zich nuch ter over de teleurstellende dingen des levens heenzet. Er komt echter een moment, waarop ons deze nuchterheid niet meer helpt, er is leed, dat men niet kan weglachen, maar waar ons alleen ons geloof doorheen kan helpen. Dat geloof is vertrouwen in God, ook daar, waar wij Zijn aanwezigheid niet meer bespeuren, maar door dit geloof krijgen wij ook deel aan de eeuwige vreugde, die God bereid heeft voor degenen, die hem vrezen. Met eenpaar pak kende voorbeelden van mensen, die in de grootste smarten iets van deze eeuwige vreugde en vertroosting hadden ervaren, besloot Ds. Simoons zijn pre diking, waarna het zangkoor nog een lied ten gehore bracht. Vervolgens ging Ds. Simoons over tot de gebruikelijke toe spraken tot de genodigden. De vertegenwoordiger van de Al gemene Synode en de andere kerkelijke autoriteiten, de burger lijke autoriteiten en sprak een persoonlijk woord tot zijn naaste familieleden, waarna hij in een uitvoerig betoog zijn nieuwe ge meente aanspoorde om hem bij te staan bij zijn moeilijk werk het Woord Gods te verkondigen in deze wereld in bijzondere nood. Verscheidene van de toege- sprokenen hebben hierna deze woorden beantwoord. Na het zingen van gez. 149 en de zegen hebben zich de gasten nog ge ruime tijd opgehouden in de cantine, waar verversingen werden aangeboden. De Kamppastorie draagt zijn naam nu ook in de volle kerke lijke zin de woords. CENTRAAL GENOOTSCHAP Eind 1941 heeft het bestuur van bovengenoemde afdeling besloten zijn functie neer te leggen, omdat van hogerhand aansluiting bij de Ned. Volksdienst werd bevolen. Nu die tijden voorbij zijn, wil het gaarne weer met zijn arbeid beginnen en rekent op de mede werking van de vroegere leden. Vooral in deze tijd is uitzending van kinderen nodig, zeer nodig. Maar daarvoor is heel veel geld nodig. Dezer dagen wordt bij de oud leden de kwitantie voor 1946 gepresenteerd. Ook bestaat het plan om zo mogelijk in samen werking met „Het Witte Kruis" een buscollecte te houden. De opbrengst hiervan zal dienen om een steentje bij te dragen aan de opbouw van de verwoeste koloniehuizen. Gaarne ontvangt het bestuur opgave van nieuwe leden. Voor de te houden ledenver gadering op Donderdag 3 Oct. zie men de advertentie in dit nummer. OPENING NIEUWE ZAAK De heer Joh. Ens opende heden aan de Laan weg zijn nieuwe zaak in Kruidenierswaren. Het mag zeker een prestatie heten om in deze tijd zo n onderneming tot stand te brengen. De heren K. P. Zuurbier, architect, Gebrs. Schot vanger, aannemers, en de heren J. de Leeuw en C. Meijer, schil ders, hebben iets moois tot stand gebracht. Het interieur is zeer practisch ingericht, terwijl een grote voorraad van alle mogelijke artikelen die tot een levensmidde- lenbedrijf behoren, in de vakken langs de wanden zijn uitgestald. Zeer velen hebben van hun medeleven blijk gegeven, zodat de winkel momenteel in een bloementuin is herschapen. Als attractie bij de opening worden de kopers in de gelegen heid gesteld 'gratis een mand levensmiddelen te winnende voorwaarden zijn in de etalage kenbaar gemaakt. Wij wensen de heer Ens van harte geluk met zijn nieuwe zaak en veel succes. DE COMPETITIE DRAAIT WEER. Schoorl opende het seizoen met een wedstrijd tegen Wieringer- waard. Wisten de Duinkanters veertien dagen geleden na een vinnige strijd tegen de beker houders met 3—1 beslag te leggen op de wisselbeker „De Bergenaar", hedenmiddag zouden zij de rood- broeken verslaan met 30. De rust ging in met 00. Schoorl, dat tegen wind speelde, had zich heel tactisch terugge trokken om gevaar te keren. Na hervatting van het spel trok Schoorl ten aanval en binnen twintig minuten hadden Jo Klop en G. Minkema de doelverdediger van Wieringerwaard driemaal weten te passeren. Toen was het pleit beslecht. GESLAAGD. Onze vroegere plaatsgenote, Mej. D. J. Visser, is geslaagd voor 't diploma Kraamverzorging. Abonneert U op Vrij onverveerd Agent Boekhandel C. Oldenburg Laanweg C 164, Schoorl Een.... streek door Mr. J. R. C. v. B. S. een oud Paul Durand is studievriend van mij. Ofschoon wij elkaar wat uit h t oog verloren, loop ik soms nog wel eens bij hem opzo ook enige dagen geleden, toen het toeval en een ogenblikje vrije tijd mij langs zijn huis voerden. Nu waren zijn financiële om standigheden nooit van de gunstigste, zodat ik niet weinig verbaasd was, toen een soort huisknecht mij de deur opendeed, maar dit veranderde bepaald in ontsteltenis, toen deze mij, op mijn vraag of mijnheer Durand thuis was, zonder veel plicht plegingen in een wachtkamer duwde, waar zich zeker wel een veertig mensen verdrongen. Gelukkig verscheen op dit ogenblik mijn vriend zelf, met een ernstig zakelijk gezicht, terwijl hij een bezoeker uitliet, en vragend, wie aan de beurt was, viel zijn oog op mij. „Zo, Dick, toch niet voor zaken hier?" Terwijl ik, zo weinig mogelijk verwonderd doende, mij haastte, dit te ontkennen, nam hij mij, onder protest van de achter- blijvenden, die meenden, dat ik vóór mijn beurt ging, met zich mee naar zijn werkkamer. Vóór ik echter gelegenheid zag, hem ook maar één enkel woord van opheldering te vragen, had de knecht al een nieuwe bezoeker binnengelaten, die eerst nog enige verontwaardigde woorden aan mijn adres trachtte te plaatsen, maar spoedig, toen hij geen ant woord kreeg, verlegen zijn mond hield. Paul stelde hem nu enige vragen en voor zover ik daaruit kon opmaken, kwam de man op een advertentie. Zeer nauwkeurig en tot in de kleinste bijzonderheden werd hij ondervraagd over zijn bekwaam heden en over vorige diensten. Mijn vriend scheen zeer te vreden, maar niet minder de sollicitant, toen Paul hem aan nam. Thans bleek echter tevens, dat mijn vriend slechts een tussenpersoon was en hij maakte dan ook meer voor de vorm de restrictie, dat de mogelijkheid bestond, dat zijn lastgever van een andere opinie zou kunnen zijn, maar hij moest er maar op rekenen, verklaarde hij lachend, over tien dagen in dienst te komen. Zonder tegenbericht zou dan het contract worden opgemaakt. De man verliet ons onder vele dankbetuigingen. Ik meende, dat thans de anderen zouden worden weggezonden, maar reeds was weer 'n nieuwe bezoeker binnen gelaten, die, tot mijn grote verwondering, eveneens werd aan genomen. Dit raadsel werd echter spoedig opgelost, daar ik uit dit onderhoud vernam, dat het ging om een betrekking als secretaris en dat er liefst drie werden gevraagd. Begrijpelijkerwijze had ik geen lust onder deze omstandigheden mijn vriend nog langer op te houden en ziende, dat deze voor eerst mijn nieuwsgierigheid toch niet zou kunnen bevredigen, ging ik weg, na hem te hebben doen beloven, mij alles eens spoedig te komen uitleggen. Vanavond is hij bij mij geweest. Allereerst liet hij mij een schrijven zien, waarbij hij was aangenomen als particulier secretaris van Minister Beaumont, op een salaris van 40.000 francs. Daarna vermaakte hij zich een tijdje met mijn verwonderd gezicht, maar tenslotte legde hij mij de zaak, als zijns inziens doodeen voudig uit. „Kijk eens hier, beste jongen. Ik had nu al een jaar lang naar zoiets gesolliciteerd, maar steeds gingen anderen, mogelijk beteren, mij voor. Dat begon mij te vervelen. En toen plaatste ik de volgende advertentie Nu, je begrijpt, hierop kwam de gehele markt van secretarrissen naar mij toe. Niet alleen zij, die geen betrekking hadden, maar ook velen, die hiervoor een be trekking in de steek lieten (de ondankbaren). Ik nam ze allen zo goed als zeker aan en had voor de tijd van 10 dagen niet alleen geen concurrentie, maar, zoals reeds gezegd, vele plaatsen waren open- gekomen. Tevens had ik geleerd, hoe men het beste solliciteert, want ik was thans eens in de plaats van de „werkgever" geweest. Na enige dagen had ik een ruime keus en bij Beaumont leek het mij het beste. Mijn eigen sollicitanten zal ik straks even afschrijven." Nog voorradig: voor en Nog enkele exemplaren van van J. Visser - Roozendaal Laanweg C 168 - Schoorl Verstrekt worden aan: a. mannen, geboren in 1928 of vroeger, naar keuze een tabakskaart QA612 of een versnaperingenkaart QB612 of een gecombineerde kaart QC612 b. vrouwen, geboren in 1928 of vroeger, naar keuze: een versnaperingenkaart QB612 of een gecombineerde kaart QC612 c. personen, geboren in 1929 of later: een versnaperingenkaart QB612 Meegebracht dienen te worden alle tweede distributiestamkaarten met inlegvellen, zelfverzorgers tevens hun zelfverzorgingsboekje. Op ongezegelde stamkaarten, of stam kaarten van personen, niet opgenomen in het bevolkingsregister van Bergen, Schoorl of Koedijk kunnen geen bescheiden worden afgegeven Wegens reorganisatie kan in geen geval van dit schema worden afgeweken De directeur van de distributiekring Bergen Nh. J. BUIJS VAN Ds. P. SIMOONS voor Kinderherstellings- en vacantie- kolonies, afdeling Schoorl SchoorlWieringerwaard3—0. REIS OM DE WERELD. Zelfstandig Heer vraagt drie bekwame secretarissen, waarvan twee voor de reis en een voor correspondentie thuis. Salaris voor een jaar 100.000 francs. Zowel op bekwaamheid als op andere goede eigenschappen zal worden gelet. Bij gebleken geschiktheid mogelijkheid van verlenging der dienstverhouding. Zich te vervoegen enz.

De Duinstreek | 1946 | | pagina 2