UITREIKING BONKAARTEN 701 KERST- EN NIEUWJAARSKAARTEN Boekhandel Oldenburg, Schoorl TE SCHOORL zelfverz* en niet-zelfverz* TE BERGEN niet-zelfverzorgers DISTRIBUTIEKRING ALKMAAR INLEVEREN VAN FORMULIEREN Spreekuur Directeur SCHOORL DISTRIBUTIEKRING ALKMAAR A t/m K op Woensdag 11 December 1946 L t/m Z op Vrijdag 13 December 1946 van 9.30—12 en van 1—3 uur in café SCHUIJT A t/m E op Maandag 16 December 1946 F t/m K op Dinsdag 17 December 1946 L t/m R op Woensdag 18 December 1946 S t/m Z op Donderdag 19 December 1946 in het DORPSHUIS van 9.30—12 en van 1—3 uur Wellicht ten overvloede wordt er nog eens op gewezen, dat volledig ingevulde aanvraagformulieren uitsluitend aan de loketten en voor de buitengemeenten op de bekende zitdagen kunnen worden ingeleverd. Inzending per post is niet toegestaan. Op Vrijdag 6 December zal de directeur van de dienst geen spreekuur houdenhet eerstvolgende spreekuur zal gehouden worden op Vrijdag 13 December a.s., van 3—4 uur. RUND VEEFOKKERS VERGADEREN Rundveefokkers uit Schoorl, Bergen, Egmond en Castricum kwamen Woensdagmorgen in gro ten getale bijeen in Café Hilbrand ter bijwoning van de algemene vergadering van de rundveefok- vereniging „De Duinstreek". De voorzitter, de heer N. Kaag wees er in zijn openingswoord op hoe het beeld van het afgelopen jaar naast vele donkere partijen ook enige lichtpunten vertoonde. Door gebrek aan arbeidskrachten werden de bedrijven zeer ongun stig beïnvloed; mond- en klauw zeer waren oorzaak, dat de voor genomen fokveedag ter gelegenheid van het twintigjarig bestaan van de vereniging geen doorgang kon vinden. De leden, aldus de voor zitter, die tijdig hun dieren hebben laten inspuiten, mogen zich geluk kig prijzen. Lichtpunten noemde spreker de wat gunstiger veevoe derpositie en het beschikbaar stellen van kunstmest. De notulen werden onveranderd goedgekeurd met dankzegging aan de samensteller. Medegedeeld werd dat 't per soneelsvraagstuk was opgelost door in het Z. de heer Duyn te Bakkum te benoemen tot controleur monster-opnemer. In Castricum waren de pogingen om zelfstandig een fokvereniging op te richten niet met succes bekroond, waarna men daar aansluiting had gezocht en gevonden bij Uitgeest. De getroffen grensregeling, die door De Duinstreek voor haar ongun stig werd geacht, had aanleiding gegeven tot enige wrijving. Het bestuur stond en staat op 't stand punt, dat ieder veehouder lid moet kunnen worden van de vereniging, die hem het beste past. De Duin streek heeft in Castricum 17 leden. Tenslotte deelde de voorz. nog mede, dat het bestuur had beslo ten om in het vervolg weer twee maal per jaar te vergaderen. Jaarverslag van de stamboekhouder Het uitgebreide met zorg samen gestelde jaarverslag van de con troleur-stamboekhouder Jb. Broer- sen werd als steeds met de grootste aandacht gevolgd door de aan wezigen Velen zullen dit lijvige doku- ment stellig nog meerdere malen doorbladeren, doorwerken om er hun voordeel mee te doen. Wij ontlenen aan dit overzicht, dat het ledental is gestegen tot 118 leden met 119 bedrijven, waarop in totaal 1858 koeien worden gemolken. 75 bedrijven zijn aan gesloten bij de vereniging voor t. b. c. bestrijding. Een bijzonder woord van lof werd gericht tot Gebr. Dapper, wie het was gelukt om op de lichte grond in de oorlogsjaren een stier te fokken, die het prae- dicaat Rijkspremiestier kon be halen. Wat de productiecijfers betreft, werd opgemerkt, dat het vetge halte zich in 1945 heeft gehand haafd, doch dat de melkgift daalde met 200 kg. Slechte voedingsom standigheden werden als hoofd oorzaak beschouwd. Veehouders, die nog. niet wakker mochten zijn, zullen stellig opschrikken bij de mededeling, dat de hoogste oudere koe in 1945 aan melkgift f 1005,gaf en de laagste f 350,— en zij zullen zich haasten lid te worden van de fokvereniging. Met een hartelijk applaus be tuigen de aanwezigen hun waar dering voor dit leerzame verslag. De rekening over 1945 sloot in ontvangsten en uitgaven met f 10997,45. Het batig saldo be droeg op 31 Dec. f 1781,75. Nadat de fin. commissie rapport had uitgebracht werd de penning meester gedéchargeerd. Naar aanleiding van de opmer king van de heer D. Duin Wz. dat de tegemoetkoming, die de secr.-penningmeester wordt uitge keerd, niet in vergelijking staat tot de grote financiële verant woordelijkheid, besloot de ver gadering de vergoeding te ver dubbelen. In plaats van het af tredende en niet herkiesbare lid, de heer L. v. d. Velden, werd tot lid van de financiële commissie benoemd de heer P. Kraakman. Wegens de enorme groei der vereniging en het niet over het gehele gebied verspreid wonen der bestuursleden gingen er stem men op, het bestuur uit te breiden. De heer Blankenkaal stelde voor twee leden uit 't zuidelijke deel in het bestuur op te nemen. De vergadering ging hiermee accoord en benoemde de heren G. Veldt en J. Helder. De controleur-stamboekhouder deed interessante mededelingen over dit vraagstuk. In het buiten land wordt hieraan meer aandacht geschonken dan bij ons, maar toch is het hier niet helemaal onbekend. In 1938 bijv. heeft men te Sint Maartensbrug proeven genomen, doch met minder gunstig resultaat. De fokver. Sint Maartensbrug heeft voor 1947 weer een proefneming op haar programma staan, waarbij de heren veeartsen de Boer en Hakkesteegt hun medewerking zullen geven. Wat dit in de toe komst voor de praktijk zal be tekenen, dient te wordenafgewacht, alles staat nog in het teken van proefneming en is nog toekomst muziek. Het bestuur staat op het stand punt, dat 4- weekse controle voor een gewoon bedrijf voldoende is, maar nu het Ned. Rundvee Stam boek in de toekomst de 14-daagse controle van zijn leden verlangt, meent het bestuur, dat de leden, die daar belang bij hebben daar toe in de gelegenheid moeten worden gesteld, voor zover het met het oog op het personeel uitvoerbaar is. De meerdere kos ten, die hieruit voortvloeien, wor den geschat op f 40,— per be drijf, en zullen door belangheb benden gedragen moeten worden. Na de rondvraag, die niet veel bijzonders oplevert, sluit de voor zitter de geanimeerde vergadering. HUISCONCERT Gees van Dijk gaf Vrijdag avond voor een beperkt aantal belangstellenden een pianoconcert. Zij opende dit concert met Fan tasia van Mozart om dan te ver volgen met Hobbergsuite, opus 40 van Grieg, die bijzonder in de smaak viel. Na de pauze bracht zij nog ten gehore Rhapsodie en Walsen van Brahms, om dit eerste concert te beëindigen met Nocturne en Polonaise van Chopin. De pianiste heeft zich deze avond stellig vrienden gemaakt, die vol belangstelling haar vol gende concert afwachten. NED. VER. VAN SPIRITIS TEN „HARMONIA" De heer Boering uit Zaandam geeft, zoals in de advertentie wordt aangekondigd, de 13de Dec. 1946 een openbare psycho metrische seance. Zij, die den heer Boering de vorige keer medegemaakt hebben, weten hoe vol de zaal was en dat er mensen terug gestuurd zijn. Teneinde te voorkomen, dat U ook de kans loopt om terug gestuurd te worden, wordt U in overweging gegeven U spoedig van kaarten te voorzien, adressen van voorverkoop, zie advertentie. SPOEDVERGADERING GEMEENTERAAD Op Maandag 2 December was de raad bijeen in een spoedeisende vergadering, in verband met de behartiging van de belangen van het onderwijs. De agenda bevatte dan ook slechts één punt, n.l. benoeming van een onderwijzeres aan de o.l. school te Schoorl. Was in de raadsvergadering van 19 Nov. j.l. Mej. P. G. J. Halff te St. Pancras als zodanig benoemd, later heeft deze, nadat zij aanvankelijk had toegezegd de benoeming te zullen aanvaarden, medegedeeld, dat zij in verband met de slechte verbindingen haar benoeming niet kon aanvaarden. B. en W. stelden thans voor, na overleg met de Inspecteur van het l.o. en het Hoofd der school, de enigst voorgedragene te be noemen, n.l. Mej. W. G. Lovink te Vaassen. Waar omtrent deze leerkracht zeer gunstige inlichtingen zijn ontvangen en zij bovendien een proefles heeft gegeven, welke uit stekend werd bevonden, kon de raad zich met deze voordracht verenigen en werd Mej. W. G. Lovink zonder hoofdelijke stem ming benoemd tot vierde leer kracht aan de o.l. school te Schoorl. Hierna sluiting. OPRICHTING GEDENKTEKEN ZIJPERSLUIS Gij lezer en lezeres zult U misschien met enige verwondering afvragen, waarom het reeds lang geleden ontworpen monument te Zijpersluis ter nagedachtenis van de gevallenen ter plaatse nog niet is onthuld. Deze verklaring vindt haar oorzaak in verschillende omstan digheden, doch te verwachten is, dat het beeld waaraan onze vroegere plaatsgenoot de beeld houwer W. L. Reijers dezer dagen de laatste hand zal leggen binnenkort geplaatst zal worden. Gij weet ook, dat dit monu ment bekostigd wordt door de ingezetenen van de gemeenten Zijpe en Schoorl. Zijpe heeft reeds een zeer belangrijk gedeelte in de stichtingskosten die in totaal f 5000,— zullen bedragen bij gedragen, doch ook Schoorl moet zijn bijdrage voor deze ereplicht ten volle verlenen. Een destijds in Schoorl gehouden collecte heeft ruim f 800,op gebracht, dit is, het zal U uit de stichtingskosten blijken, veel te weinig. Nu moet Schoorl nog tenminste f 1200,bijeenbrengen. Dit is niet eenvoudig, maar het bedrag moet er komen, in de eerste plaats als ereplicht tegenover de Nederlanders, die vielen in de strijd voor de bevrijding van ons land, in de tweede plaats zijn wij ingezetenen van Schoorl verplicht tegenover Zijpe onze bijdrage ten volle te geven. Een aantal dames heeft zich bereid verklaard voor dit doel 'n lijstencollecte te houden, en wel in de komende week. Zij komen ook bij U en draagt Gij dan Uw steentje bij. Moge uw bijdrage een offer zijn ter ere van hen die alles of ferden voor U en voor ons, voor de vrijheid van ons Vaderland. En als dan straks 't monument wordt onthuld, dan weet Gij, dat dit tot stand gekomen is met uw hulp, het monument dat voor het nageslacht een blijvende herinne ring moet zijn aan de strijd van ons Volk in de jaren 1940 1945. RUITEN TROEF Velen hebben zich ongetwijfeld afgevraagd of de glas-actie in Schoorl resultaat heeft opgeleverd. Het lijkt ons daarom goed, hier over een en ander mede te delen. Er was ingezameld ongeveer 1700 kg glas. Een mooi resultaat, als men bedenkt, dat ook in onze gemeente nog al veel ruiten ge sneuveld zijn in de voorbije jaren. Op 18 November hebben enkele personen dit glas naar onze adop tie-gemeente Sprang-Capelle ge bracht, welk transport geheel gratis werd verzorgd door de Fa. Meere- boer. Na een voorspoedige reis werd de commissie verwelkomd door de waarnemend-burgemees ter van Sprang, wegens afwezig heid van de burgemeester. Deze stelde zijn bezoekers op de hoogte van de nood, die er in zijn ge meente heerst. En, alhoewel de nood niet geheel gelenigd werd door deze glaszending, sprak hij toch zijn hartelijke dank uit voor dit mooie resultaat. Dank aan de schenkers van het glas, de com missie, de inzamelaars, expediteurs, padvinders, en degenen, die de emballage hebben verzorgd. 1906 „DORCAS' 1946 Dezer dagen heeft de „Dorcas"- vereniging alhier, haar 40-jarig bestaan herdacht. Ter gelegenheid van dit jubileum en het St. Nicolaasfeest, is bij behoeftige oudjes een envelop met inhoud thuisbezorgd. Dr. A. F. PORTIELJE Dr. A. F. Portielje uit A'dam, directeur van de Levende Have van Artis komt voor de vereniging „Algemeen Welzijn" een lezing houden over het dierenleven in Artis, verduidelijkt door lantaarn plaatjes. Het is een groot genot om naar deze boeiende verteller over het lief en leed van de Artis- bewoners te luisteren. Wij raden de inwoners van Schoorl aan, deze gelegenheid niet te verzuimen. Voor verdere bijzonderheden verwijzen wij naar de advertentie in dit nummer. V.V.V, „GROET-CAMPER- DUIN". De voorz. opende de in café Hakof gehouden algemene ver gadering met enkele feiten uit het afgelopen seizoen te memoreren. Ofschoon de zomer niet uit muntte door goed weer, was er goed verhuurd en waren de pensions'vol, overtrof de vraag het aanbod. Het strand was met veel moeite vrijgekregen en. het strandleven bracht weer leven en vertier, ondanks de bewering van zekere zijde, dat het strand leven te Camperduin afgelopen was. De financiële positie van de V.V.V. is goed, zodat met kracht kan worden doorgewerkt. Het ledental is verdubbeld en last not least het werk wordt ge dragen door de beste harmonie onder de leden. Na dit van optimisme ge tuigende openingswoord werden de notulen van de vorige ver gadering gelezen en zonder op- of aanmerkingen goedgekeurd. De duinwandelingen hebben in 1946 door onvoorziene om standigheden geen doorgang kunnen vinden. De strandboot zal gestationneerd worden in een bunker. Het fietspad van Duitse weg tot Camperduin zal vernieuwd worden. Het bestuur heeft bij B. en W. aangedrongen op uit breidingsplan en deelde mede, dat er 8 woningen geprojecteerd waren rond het Groeter Kerkje. Verwacht wordt, dat tegen Mei de opruiming te Camperduin vol tooid zal zijn. Het aan de beurt van af treden zijnde bestuurslid, de heer D. Duin Wz„ wordt met grote meerderheid van stemmen her kozen. Uit het jaarverslag van de bureauhouder stippen we aan, dat er in 1946 inkwamen 480 aan vragen en wel uit bijna alle pro vincies van ons land. Voor het komende seizoen '47 waren al vele aanvragen binnengekomen. De verloting was in alle op zichten geslaagd. Voor de tuin- wedstrijd bestond weinig animo. Op voorstel van de heer Venne- ker werd besloten niet afgehaalde prijzen op een volgende vergade ring te verloten onder de dan aanwezige leden ter aanmoediging van het bezoek. Van verschillende zijden werd De uitreiking van bonkaarten voor de eerste en tweede periode zal plaats vinden op onderstaande data: SCHEMA UITREIKING. Uitgereikt wordt KA kaart aan personen geboren in 1926 en eerder KB in 1927 t/m 1932 KC in 1933 t/m 1942 KD in 1943 t/m 1945 KE in 1946 en later OPMERKING. Zelfverzorgers ontvangen, zover zij geboren zijn vóór 1943, een LA, LB of LC kaart, (ZV vlees en melk) een O kaart (ZV vlees) of een P kaart (ZV melk). Personen, geboren in 1943 of later, vallen niet meer onder de zelfver- zorging en ontvangen KD of KE kaarten. De bonkaarten zullen uitsluitend worden uitgereikt aan personen, wier stamkaart is voorzien van een TD 2 zegel en die op genomen zijn in het bevolkingsregister van de kringgemeente. De distributiestamkaarten van alle gezinsleden dienen te worden meegebracht. Men overtuige zich aan de lo ketten in het uitreiklokaal of men de juiste kaarten heeft ontvangen. De waarnemend Directeur van de distributiekring Alkmaar P. G. DE HAAN Rekening en verantwoording Bestuursuitbreiding Kunstmatige bevruchting 14- daagse of ■L weekse melkcontröle 1 AFDELING BERGEN Camperduin zal in z'n oude glorie herrijzen Mededelingen. Bestuursverkiezing. Verslag bureau Verslagen commissies

De Duinstreek | 1946 | | pagina 2