TIMMIE TIM EN DE ROBOTS RARE KOSTGANGERS DANSEN BEVROREN H. K. FINKENSIEPER Voor Oudejaarsavond l BUISMAN S BAKKERIJEN A. UastUuhtus Nieuwjaarsdag DANSEN om een. ètief, ïn 't onderaardse paleis van Koning Zorex I Banketbakkerij met de Luifel G- CIJS Warenhuis en Ijzerhandel MYSTERIE Hoofdstuk 4 't Mechanische omhulsel van Timmie MAANDAG 30 DECEMBER BRENGT CITEX in de zaal van Nic. Schuijt de prachtfilm met BING CROSBY en GLORIA JEAN Administratie en Belastingzaken WATER LEIDINGEN J. M. WITTEBROOD Als je op Oudejaarsavond Goedkope Groentenhal Kunsttanden en Gebitten Tand-technische Inrichting „DE RUSTENDE JAGER" BERGEN van 8—12 uur „THE JAZZ MANIACS" (6 personen) Des morgens tot 12 uur gesloten Oldenburglaan 17—19 Bergen Nh. Wegens inventarisatie GESLOTEN Donderdag 2 Jan. 1947 Vrijdag 3 Jan. 1947 NIEUWJAARSDAG s'avonds van 7 tot 1 uur bij JAN HAKOF TE GROET Muziek van de band van Toon Dekker. Gehuwden vrij entrée FEUILLETON 3 Nadruk verboden Het jonge meisje, dat zich naar haar vis-a-vis over gebogen had, zei ernstig: „Maar Julian, dit was toch een mooie gelegenheid. Je lijkt wel gek dit op te geven voor niets of voor een her senschim. Ik wist niet wat ik hoorde, toen ik je opbelde vanmiddag en vernam dat je daar weg was. Hoe kom je er in 's hemelsnaam toe?" Een ogenblik rustte O'Malley 's blik afwezig op het slanke figuurtje. Ze droeg een elegant bruin mantelpakje haar gezicht was half afgewend en liet alleen de fijne neus en de ovale lijn van het profiel zien. Door een aar dig stroohoedje, dat diep over de ogen viel aan de ene kant en aan de andere zijde een vlugge rosetgarnering had, zag hij niets van haar ogen totdat ze haar hoofd iets opzij hield en hij een aantrekkelijk, fijnbesneden ge zichtje ontwaarde. Van haar keek hij naar haar metgezel, die van middel matige lengte en een donker uiterlijk was. Hij had regel matige trekken en moest er onder normale omstandighe den ongetwijfeld heel goed uitzien. Doch momenteel werd zijn gezicht ontsierd door een nors-ongeduldige, haast onhebbelijke uitdrukking. De belangstelling van zijn vriend voor het tweetal ontging Freeman niet en terwijl hij en O'Malley een blik wissel den, haalde hij de schouders op. Het meisje sprak wat zachter en O'Malley kon haar woorden niet meer ver staan. Doch deze werden onderbroken door een uitbarsting van haar metgezel, die woedend uitriep: „Luister, Claudia! ik weet wat ik doe en ik heb geen raad van jou nodigDus houd je mond alsjeblieft." O'Malley kon zijn oren nauwelijks geloven. De jonge man maakte een welopgevoede indruk en nu een derge lijke uitvalEn niet alleen verwonderd was de jonge Ier, maar ook fel-verontwaardigd. Hij schoof onrustig op zijn stoel, mompelde iets en zou opgesprongen zijn, als Freeman, die hem in het oog had gehouden, hem niet bij de arm gegrepen had en gefluisterd: „Kijk een andere kant uit, idioot. Wou je soms een scène maken hier?" Ook de jongeman aan de aangrenzende tafel had O'Mal ley 's bewegingen opgemerkt en werd afwisselend bleek en rood, terwijl hij met een onbeschaamde uitdagende grijns de afkeurende blikken van de Ier beantwoordde. Bob Freeman kon haast niet rustig in zijn stoel blijven zitten. „Terry," snauwde hij, „haal toch in vredesnaam geen krankzinnige streken uit Langzaam liet de opgewonde jongeman zich weer naar achteren in zijn stoel zakken en keek naar Bob. „Zo'n hond," gromde hij. Freeman haalde verlicht ademhet gevaar was nu af gewend, maar hij kon niet nalaten te vragen: „Had je je daar nu heus mee willen bemoeien?" „Wel waarom niet," was het wederwoord. „Die aap was er onbehoorlijk genoeg voor, vind ik." „Maar je kent ze niet eens! Welk verstandig mens bemoeit zich met een andermans zaken?" O'Malley boog zich naar hem over en antwoordde ernstig „Wat doet het er toe dat ik ze niet ken? Hij was schandelijk onbeschoft tegen dat meisje. Iemand moet zo'n vent manieren leren, dat hij het niet meer in zijn hersens haalt, op zo'n manier tegen een vrouw op te treden." Een seconde staarde Freeman hem aan; toen begon hij onbedaarlijk te lachen. Het jonge meisje aan de andere tafel keek hem met een koele half verwijtende blik aan en een ogenblik zag O'Malley haar vol in het gezicht. „Je zult wel gelijk hebben, Terry," hernam Freeman na een moment. „Maar iedere vrouw is niet hetzelfde en bovendien, je zou dagwerk hebben Weer kwam er een lachbui, maar O'Malley nam er geen notitie vanin zijn hersens was het een wilde, bran dende chaos. Dat iemand zo schandelijk kon optreden tegen zo iemand, ging boven zijn begrip. Freeman werd er ongeduldig onder. Hij dronk zijn restje koffie en legde zijn servet neer. „Ik moet me gaan kleden voor een dansavond, Terry," kondigde hij aan. „Ik hoop, dat je je als een verstandig mens zult gedragen en niet direct voor ieder knap ge zichtje je zelfbeheersing verliezen," voegde hij, opstaande, erbij. O'Malley knikte en staarde hem verstrooid aan. „Och, loop naar de duivel," barstte Freeman opeens uit. „Wel te rusten, wilde Ier!" O'Malley keek hem na, terwijl hij het restaurant verliet^ Daarna vroeg hij om de rekening en gaf de kellner een bankbiljet om te wisselen. Terwijl hij op het kleingeld wachtte, kon hij niet nalaten telkens steeds naar het jon ge meisje te kijken, waardoor misschien de aandacht van het jonge meisje op hem gevestigd werd, want toen hij het nog eens deed, ontmoetten hun ogen elkaar een mo ment en zag hij een uitdrukking van ontstemde verbazing daarin, terwijl ze de wenkbrauwen licht fronste. Een diepe blos trok over zijn gezicht en hij wendde het hoofd af naar de naderende kellner, nam het geld in ontvangst, gaf zijn fooi en maakte dat hij wegkwam. De jongeman naast het meisje grinnikte na zijn vertrek. Buitenkomend in de aandonkerende schemering, vond hij het heerlijk de koele lucht diep in te ademen, die om zijn verhit gezicht speelde. Het was een schitterende zomeravond, te mooi, vond hij, om binnenshuis door te brengen, zodat hij besloot naar het park te gaan. Een uur later slenterde hij Zuidwaarts, waar de dubbele rijen straatlichten als flonkerende halskettingen eerst om laag liepen en daarna, de helling naar de Vijftigste straat volgend, hoog tegen de fluwelen avondhemel klommen. Hij sloeg een zijstraat in, met het doel naar zijn club te gaanhier stonden nog statige oude herenhuizen schou der aan schouder met moderne kantoorgebouwen. Er was geen enkel restaurant of bar, zodat op dit uur het blok vrijwel verlaten lag. Op zijn gemak voortlopend langs het trottoir keek hij toevallig naar de ingang van een modern kantoorgebouw aan de overzijde. Bij het licht van een lantaarn er vlak bij zag hij een mannenfiguur in de portiek staan in een slui pende houding. Hij had een donkere pet op het hoofd, die ver over de ogen getrokken was. Dit en zijn hele manier van doen daar gaf iets heimelijks, iets verdachts aan zijn verschijning, zodat O'Malley's aandacht op de man bleef rusten. Maar net toen hij er op af wou gaan, werd een van de dubbele deuren, die tot het gebouw toegang gaven opengeduwd en er kwam haastig iemand uit. Het was een meisje. Ze stond een ogenblik stil onder de lantaarn en keek gejaagd naar links en rechts. O'Malley hield de adem in. Het was het meisje uit 't restaurant of in ieder geval een meisje, dat precies zo gekleed was en hij zag direct, dat ze in een staat van heftige opwinding verkeerde. En toen zijn oog weer op de gestalte van de man bij de deur viel, zag hij dat deze zich dieper in de schaduw teruggetrokken had. Het meisje had blijkbaar haar besluit genomen. Ze keer de zich naar rechts en liep snel in de richting van de Fifth Avenue. Op hetzelfde ogenblik ging een andere deur van het kantoorgebouw open en kwam een andere man te voorschijn. (Wordt vervolgd.) „Dat ding leek meer op een stuk rots dan op een vliegmachine", fluisterde Timmie. „Ik heb nog nooit zo n vreemd koninkrijk gezien als dit." Iedere dag, na het vertrek van het geheimzinnige vliegtuig, bracht koning Zorex het grootste gedeelte van zijn tijd op de toren trans door. Gewoonlijk volgde Timmie hem, maar zorgde er voor, dat hij niet gezien werd. „Hij wacht steeds op de vliegmachine", zei Timmie tot zichzelf. „Ik ben benieuwd wanneer ze terug zullen komen", dacht hij, terwijl hij naar de man keek, die met zijn verrekijker de hemel afzocht. „Ei genaardig 1" sprak de koning, „ijog geen enkel teken van mijn mensen. Ze hebben zeker hun opdracht weer niet kunnen uitvoeren. Geërgerd draaide hij zich om en draafde de honderden treden van de torentrap weer af. „Die hersenloze robots ik verdraag huh ge zelschap niet langer," mopperde de koning bui ten adem. Timmie volgde de boze man zo snel mogelijk. De koning holde ineens door naar zijn werkplaats, met de kleine jongen achter zich aan. „Als het nu weer niet lukt, zal ik nog gek worden. En toch moet ik het nog eens proberen", zei hij, terwijl hij zich over de werk bank boog, waarop een ijzeren man bijna klaar lag. Timmie wachtte bij de deur. „Wat gaat hij nu doen 7" vroeg hij zich af. Spoedig wist hij het. Zorex nam het hoofd van de ijzeren man in handen en oliede verschillende delen. Daar na begon hij de onderdelen weer in elkaar te zetten. „Ik heb zo het gevoel, dat het me deze keer zal gelukken". Inleverings 1 ons boter en 1 ons suiker, (10 stuks) Appelbollen, Appelbroodjes, Appelbeignets, Appelflappen, Sneeuwballen, Kikkers, Paddenstoelen, Roomsoezen, Tompoezen Pasteitjes, Ragofitbroodjes (gevuld-ongevuld), 3 ons boter (25 stuks) Zoute stengels, Zpute vlinders, Zoute krakelingen (250 g boter 1 pond) Zoete krakelingen, Koggetjes, Wilhelmina's (150 g boter, 150 g suik. i 1 pond) Molenstraat 14, Telefoon 2460 Jan Oldenburglaan 6, Telefoon 2018 Vooraf Hollands Nieuws - Aanvang 8 uur - Entree f 1, Boschmansweg D 57 SCHOORL ontdooien wij vanaf f 2,50 Breelaan 29, Telefoon 2204, Bergen bij elkander zit, zorgt dan dat U ook wat appelen hebt, want die hebben wij voor elke beurs. Wij hebben ook appelen voor appelbollen, wacht dus niet te lang. Ook •hebben wij alle soorten groenten en ook goedkoop. Dus allen naar de Dorpsstraat 86, Tel. 2069, Bergen Wilhelminalaan 35, herdoopt in Burgem. Lovinklaan, Bergen Slecht passende gebitten worden vakkundig overgezet. Reparaties binnen 1 dag gereed. Inlichtingen alle werkdagen. door Morgan S. Roscoe

De Duinstreek | 1946 | | pagina 4