TIMMIE TIM EN DE ROBOTS RIJWIELEN BANDEN BUiodwedsUifd FILMAVOND EEN MOEDERCURSUS DANSEN Schoorl - Bergen TURUEL" UITVOERING otH een bief In 't onderaardse paleis van Koning Zorex I BOOMKWEKERIJ „SURSUM CORDA" TE SCHOORL „Trianon 1927 -1947 FEUILLETON MYSTERIE Hoofdstuk 5 Het vreselijke monster Tel. 285 (K 2209) - P. VAN BODEGRAVEN BEGRAFENISVERENIGING „DE LAATSTE EER'' TE SCHOORL Aan de leden wordt bekend gemaakt, dat de heer A. DUINMEIJER, Oude Hargerweg A114, Camperduin door de vereniging is aangesteld als AFLEGGER Telefonisch ie bereiken onder no. 416 K.-H. Vereniging „HET WITTE KRUIS" Aid. Schoor) Bij voldoende belangstelling wordt door bovengenoemde vereniging georganiseerd. Inlichtingen en aanmeldingen bij het bestuur. H. HERINGA, Voorzitter. W. BANT, Secretaris. Voor en op bonnen naar De Goede's Rijwielhandel BERGEN „De Rustende Jager" BERGEN Zondag 26 Januari „The Jazz Maniacs" op Maandag 27 Januari in „De Rustende Jager" te Bergen, georganiseerd door C.P.N. „De Waarheid" Programma-verzorging door Radio Werkend Nederland De grote Spaanse verzetsfilm t* Vooraf: „Het lied der Volkeren" van de wereld vermaarde dirigent-componist Toscanini Entrée slechts 85 cent (belasting inbegrepen) Zaalopening 7.15 uur Aanvang 8 uur Kaartvoorverkoop dringend aanbevolen bij De Haan's Boekhandel te Bergen Gymn. Vereniging „BE QUIK", BERGEN 5 Nadruk verboden Hij ging in een gemakkelijke stoel zitten om de hele situatie rustig te overdenken. Blijkbaar had de man met de pet het meisje aangevallen op last van de man met de gezwollen wang. En het scheen geen poging tot ge wone beroving, tenzij het meisje iets van buitengewone waarde in haar tasje bad, want anders zou hij haar alleen de tas ontrukt hebben en er als de wind vandoor zijn gegaan, om die op een veilige plaats op zijn gemak na te snuffelen. Zou het soms juist om die brief te doen zijn geweest? O'Malley keek weer naar de enigszins gekreukelde enveloppe. Het adres liet een beschaafd handschrift zien, ook de toevoeging van dat „Esq", wees er op, dat de brief van iemand van opvoeding afkomstig moest zijn. Verder was het adres niet door een vrouw geschreven, daarvan was hij vrijwel zeker daar was het schrift niet naar. Hij stond op, ging naar een van de telefooncellen, sloeg in het boek de B op en vond een lange lijst van W. Barrets, dat was niets gedaan, zo kon hij toch de rechte man niet ontdekken. En zelfs al zou hij daar in slagen, dan mocht hij de brief toch niet afgeven voor hij er zeker van was dat het meisje hem inderdaad bezorgd wou hebben. Hij hoopte dus maar, dat ze zich zijn adres zou her inneren en hem de brief terugvragen. Dat zou de meest gewenste oplossing zijn van het dilemma, want het be tekende dat hij haar weer zou zien. Het telefoontoestel vóór hem bracht zijn gedachten op de gestoorde inbraak bij de Chesters. Die gingen nooit voor elven naar bed en het was nu pas half elf; dus besloot hij nog even naar Long Island op te bellen. Vóór dat hij in dit nieuwe voorval betrokken was, was zijn geest steeds vervuld geweest van die vreemde worsteling in het donker. Na enkele minuten kwam de verbinding. „Ben jij het, Louise", vroeg hij. „Ik was benieuwd of ze de inbreker misschien al gepakt hebben?" „Neen, over de inbreker is nog geen nieuws, Terry," was het geagiteerde antwoord. „Maar er is ander nieuws, verschrikkelijk nieuws!" vervolgde zij en hij hoordé dat er tranen in haar stem klonken. „Wat is het Louise", informeerde hij, zich dwingend kalm te spreken. „Terry, de brandkast blijkt op stuk van zaken tóch opengemaakt Zondagnacht en er is voor meer dan hón derdduizend dollar gestolen. Vader zegt, dat het iemand moet geweest zijn, die de combinatie van 't slot kende". „Grote God, Louise! Dat is verschrikkelijk! Wat deed je vader met zoveel geld in huis?" „Het was niet alleen geld: een gedeelte er van, het meeste, waren effecten en ze hoorden allemaal niet van hem, en tot overmaat van ramp heeft hij niet eens de nummers". „Is hij niet verzekerd tegen diefstal?" „Alleen voor zijn persoonlijk bezit. Maar daar is dit niet mee gedekt". „Maar wat moest hij in vredesnaam met zo'n kapitaal doen „O Terry, ik kan je dat allemaal niet per telefoon uitleggen. En vader is helemaalKun je soms morgen aankomen? Ik heb iemand nodig, die „Natuurlijk," viel O'Malley in „Direct morgenochtend of als je wilt vanavond nog". Een ogenblik was het stil. „Neen," klonk het daarop. „Het is nu te laat. Je kunt hier niet eerder dan ongeveer half een zijn. Maar mor genochtend graag. Ik zal je er heel dankbaar voor zijn". „Er gaat een trein tegen negen uur. Daar kom ik mee ik ben dan tegen half elf bij je," verzekerde hij haar. „Allright, ik kom je afhalen. Goedennacht." „Goedennacht, Louise, en maak je niet al te bezorgd. We zullen het geld wel op een of andere manier terug krijgen". Het was nog geen elf uur, maar daar hij de volgende morgen bijtijds op moest, besloot O'Malley naar huis te gaan. Hij woonde in de Vier en Zestigste straat op de bovenste étage van een deftig oud herenhuis, dat in appartementen verdeeld was. Een echtpaar van middel bare leeftijd had de middelste verdieping en de eigenares een zekere miss Hippy, woonde beneden. In het sous- terrain huisde een Franse familie. Elk appartement en ook de afzonderlijke kamers konden natuurlijk afgesloten worden, maar miss Hippy was heel voorzichtig in de keuze van haar huurders en deze waren door het lange samenwonen zo vertrouwd met elkaar, dat ze er niet aan dachten tijdens hun afwezigheid hun deuren voor elkaar te sluiten. Toen O'Malley tegen kwart over elf zijn woning be reikte, stond zijn hospita hem in de hall op te wachten. „Wat jammer, mijnheer O'Malleybegroette zij hem, „dat u niet even eerder bent gekomen. Een jonge dame heeft hier wel een half uur op u zitten wachten. Ik maakte het haar hier beneden zo goed mogelijk naar de zin het was zo'n allerliefst meisje, maar een paar minuten geleden is ze heengegaan. Het scheen haar erg te spijten dat ze u niet kon spreken". Zo goed als hij kon verborg O'Malley zijn verwon dering en teleurstelling onder een vriendelijke glimlach. „En hoe heette die jongedame, miss Hippy?" „Ze verdween plotseling, terwijl ik even naar mijn slaapkamer was gegaan en haar hier in de voorkamer had achtergelaten. Zonder iets te zeggen, anders had ik haar natuurlijk haar naam wel gevraagd. Ik hoorde de voordeur dichtslaan, ging kijken, maar weg was ze". „Heeft ze geen kaartje laten liggen of zoiets"? „Niets! Ik had haar verteld, dat u altijd tegen half 12 thuis kwam, maar het wachten begon haar zeker te ver velen". O'Malley maakte een gebaar van berusting, hoewel dat allesbehalve met zijn gemoedstoestand in overeen stemming was. „Ik dank u wel, miss Hippy. Ik hoop, dat er niets bijzonders is en het spijt me, dat u er zich voor hebt moeten derangeren Na een paar beleefdheidsfrases van beide kanten wens te O'Malley haar welterusten, doch zodra haar deur zich achter hem sloot, vloog hij de trappen op naar boven. Zijn deur was dicht, maar niet op slot: in de zelfde toe stand dus als toen hij was gegaan. Hij ging zijn zitkamer binnen, gooide zijn hoed op een stoel en sloot de deur. Daarna bleef hij stokstijf staan, alsof hij iets vreemds op merkte. Als men van buiten komt neemt men altijd de eigen aardige geur waar, die karakteristiek is voor iedere kamer en O'Malley kende de typische lucht van deze kamer uit duizenden: de reuk van pijptabak en van een haard vuur domineerden daarin. Maar nu speurde zijn scherp reukzintuig een geur, die hier nooit voorkwam. Hij draaide de lichten in zijn kamer op, liep door naar de slaapkamer, waar hij hetzelfde deed en zette zijn on derzoekingstocht voort in de badkamer. Er viel in geen van drieën» iets te ontdekken, dat niet in de haak was, maar die fijne, zwakke geur hing ook in zijn slaapkamer. Op z'n tenen sloop hij naar laatstgenoemd vertrek terug, ging zachtjes op zijn diepe kleerkast toe en rukte de deur daarvan onverhoeds open. Daarbinnen hoorde hij een verschrikte kreet en zag een plotselinge beweging. O'Malley deed een stap terzijde en uit de kast kwam 't meisje te voorschijn, dat hij die avond ter hulp ge komen was. Toen had diezelfde geur de geur van 'n fijne dure parfum hem getroffen, hoewel hij zich dit nu pas realiseerde. Onwillekeurig moest hij lachen, toen hij zag dat ze in haar uitgestrekte rechterhand een grote revolver had, waarmee ze hem vastberaden bedreigde. (Wordt vervolgd.) Hij struikelde over een prachtige vaas, die in duizenden scherven op de grond viel. „Grote grutjes! Ik moet beter uitkijken, waar ik loop!" Hij hoorde haastige voetstappen achter zich. Koning Zorex! Timmie drukte op de ren-knop. Zijn robot holde door de corridor. „Ik hoop, dat hij ons niet heeft gezien", zei Timmie tegen zichzelf," want misschien slaat hij dan „ons" hoofd af," „Zij", dat wil zeggen Timmie en de ijzeren man waren juist op tijd gevlucht. De Koning keek verwonderd naar de gebroken vaas, doch begreep niet, wat er eigenlijk gebeurd was. Oefening baart kunst en Timmie oefende geducht, zodat het niet lang duurde of hij kon met den ijzeren man doen, wat hij wilde. „Nu ik weet, hoe het mechanisme werkt, wil ik eens op verkenning uitgaan. En eerst ga ik een kijkje nemen in de verborgen kamers van dit paleis", beloofde hij zichzelf. „Er is iets, waar ik heel nieuwsgierig naar ben en dat is, wat dat geraas beneden betekent." Hij liet de robot de lange weg afleggen, totdat hij tenslotte een poort bereikte, waar door men in een ruime werkplaats kwam. Daar was het een spektakel van belang. „Machines En..,, geheel bediend door ijzeren mannen". levert U alles wat U nodig heeft voor tuinbeplanting, ommanteling van sportvelden en alle andere doeleinden. Fruittuinen enz. Bezoekt onze kwekerijen of vraagt prijzen Aanbevelend, Hl BERGEN AAN ZEE Zaterdags en Zondags geopend Na de pauze Zwitserse keurturners. op Woensdag 5 Februari 1947 in „De Rustende jager", 's avonds 7.30 uur Optreden van adspiranten en leden films van het grote bondsfeest te Arnhem en de tournee van de Plaatsbespreken Zaterdag 1 Februari 2.30 uur precies UITVOERING op Zaterdag 15 Februari 's avonds 8 uur Optreden van leden, aangevuld met enige nummers van het dames- en heren keurkorps van de Turnkring Alkmaar en Omstreken en Cabaret Plaatsbespreken Zaterdag 15 Februari 2.30 uur precies door Morgan S. Roscoe

De Duinstreek | 1947 | | pagina 4