UITREIKING SCHOENENBONNEN AANVRAGEN VOOR RIJWIELBANDEN STAATSLOTERIJ J. J. KORVER GEBED VERSTREKKING TURF SCHOORL DISTRIBUTIEKRING ALKMAAR Personen, wier tweede distributiestamkaartnummer eindigt op een der cijfers 3, 9 of 6 en die bij de eerste cijferaanwijzingen niet in aanmerking zijn gekomen voor een schoenenbon, komen, onder over legging van stamkaart en inlegvel in aanmerking voor een schoenen bon naar keuze. Kinderen, die in het bezit zijn van een inlegvel GC, GD of GE en geboren zijn in 1932 of later en die in de maand Februari jarig zijn, komen eveneens in aanmerking voor een schoenenbon (doch niet naar keuze). Kinderen van 0 - 10 maanden ontvangen bij cijferaanwijzing geen schoenenbon, doch zij komen wel in aanmerking hiervoor, wanneer de leeftijd van 10 maanden is bereikt; een verjaardagsbon wordt echter dan niet verstrekt. De uitreiking zal plaats vinden volgens onderstaand schema: TE BERGEN (DISTRIBUTIEKANTOOR) A t/m C op Dinsdag 25 Februari 1947 D t/m G op Donderdag 27 Februari 1947 H t/m L op Vrijdag 28 Februari 1947 M t/m P op Dinsdag 4 Maart 1947 Q t/m T op Donderdag 6 Maart 1947 U t/m Z op Vrijdag 7 Maart 1947 TE SCHOORL EN GROET op de bekende zitdagen in het tijdvak van 24 Februari t/m 7 Maart 1947. Distributiekring Alkmaar In het tijdvak van 24 tot en met 28 Februari a.s. kunnen aan vragen worden ingediend ter verkrijging van een toewijzing voor rijwielbanden. In verband met de nieuwe regeling, waarbij de afstand huis - werk minstens 3 km moet zijn of de afstand welke men per dag aflegt minstens 12 km moet bedragen, kunnen ook zij, wier aan vragen reeds eerder werden afgewezen, omdat zij toen niet aan de norm voldeden, opnieuw een aanvraag indienen. Allen, die een aanvrage hebben ingediend vóór 1 Januari 1947 kunnen deze aanvrage als vervallen beschouwen en dienen opnieuw aan te vragen. Alleen for mulieren welke onder overlegging van de tweedè distributiestamkaart bij de distributiedienst worden ingeleverd, zullen in behandeling worden genomen. Per post gezonden formulieren worden zonder meer terzijde gelegd. Correspondentie wordt over rijwielbanden niet gevoerd, terwijl men evenmin op het spreekuur van de directeur hiernaar kan informeren. Formulieren afhalen en indienen voor Alkmaar, kantoor Oudegracht (loket voorlichting) en voor de buitengemeenten op de bekende zit dagen. GEMEENTE BERGEN Van gemeentewege kan tegen de kostende prijs voor ouden van dagen (tenminste 65 jaar), kraam vrouwen en ernstige zieken, een beperkte hoeveelheid turf beschik baar Worden gesteld. Alleen aan vragen voor zeer dringende gevallen worden in behandeling genomen. Inlichtingen ter gemeentesecretarie vanaf Maandag 24 Febr. a.s. af, van 9—12.30 uur. daarom stgdden zij voor het exploiteren van zon inrichting afhankelijk te stellen van een schriftelijke vergunning van B. en W. De heer Ellis stelde zich op de bres om het zedenbederf te keren en meende, dat een absoluut verbod nodig was. De meerder heid van de Raad zag hier geen gevaar voor ons rustig, beschaafd vacantieoord en met 8 tegen 4 en 1 onthouding, werd het voor stel Ellis verworpen en het voor stel van B. en W. met 11 tegen 2 aanvaard. Uit de 72 sollicitanten werd met algemene stemmen tot chef van het gem. electr. bedrijf benoemd de heer D, Binnenwijzend, inspecteur bij de afdeling installatie keuring van het Provinciaal Electriciteitsbedrijf van Noord holland. No. 2 van de voordracht was de heer C. A. Molenaar te Arnhem. Het voorstel van B. en W. om aan het medisch-opvoedkundig bureau te Alkmaar over het jaar 1947 een bijdrage te verlenen van 3 cent per ijiwoner, werd door de Raad gunstig beoordeeld, maar men was van mening, dat de subsidie-aanvragen dienden te worden behandeld bij de begroting. De heer Onrust brak nog een lans voor veilig verkeer: achter uitplaatsing van het hek voor pension Ingeborg zou z. i. de veiligheid zeer ten goede komen. Dr Hemelrijk uitte zijn waarde ring voor de grote activiteit be toond bij het sneeuwruimen. Tenslotte deed de voorzitter nog de heugelijke mededeling, dat Bergen binnen enkele maanden een brandweercorps zal hebben, waarop het trots kan zijn. Na deze geruststellende mede deling, dat Bergen niet meer bevreesd behoeft te zijn voor 't kraaien van de rode haan, ging de Raad in comité en verdwenen pers en publiek in de kou. IN ME MORI AM DIRK KLOMP Dirk Klomp overleden Toen de mededeling mij, een dag na het overlijden, telefonisch in Amsterdam bereikte, heb ik mij moeilijk kunnen realiseren, dat deze mededeling inderdaad een concreet feit was, en ook nu, een uur daarna, kan ik mij niet voorstellen dat deze man, deze machtige bron van energie, voorgoed gestremd is, hierna niet meer zal vloeien. Als men beweert dat velen Dirk Klomp zullen missen, heeft dit in geen enkel opzicht iets te maken met de traditionele phrase, die aan het sterfbed zo vaak gesproken wordt. Men zou alleen van dat „Velen" tèllozen kunnen maken en dan nog de waarheid slechts benaderen. Ik zou Dirk Klomp van alle zijden willen belichten, maar er zullen anderen zijn die dit voor mij doenlaat ik ermee volstaan hem te laten zien als collega journalist. Ik kende hem al vele jaren voor de oorlog, zij het opper vlakkig. Ik zag hem spreken op de periodieke vergaderingen van de Nederlandse Journalisten Kring en ik herinner mij nog dat ik er mij over verbaasde dat deze man, die niet jong meer was, zulk 'n vurig pleidooi hield voor de sociale rechten van den journalist. Het was nimmer een oratio pro domo, maar altijd een poging iets voor de collega's te bereiken. En dit werk was niet zonder succes, want men liep Dirk Klomp niet zo gemakkelijk opzij. Hij was 'n massieve figuur en dit in letterlijke en figuurlijke betekenis. Geestelijk was hij fors en sterk en robuust en wie de degen kruiste met deze uiterst strijdbare figuur wist dat hij aan hem een tegenstander van portuur had.' Hij was een goed, een voor treffelijk collega en hij was dit omdat een zijner brillantste eigen schappen was dat hij dóór en dóór sociaal voelend was. Hoorde hij dat een der collega's in moeilijkheden verkeerde dan was er geen moment van aarzeling bij hem, doch hij hielp. Ook dat helpen was dan altijd typisch Klomp. Hetgeen wil zeggen: hij vroèg niet of hij helpen moest, hij hielp! Men kan zich die Alkmaarse redactie aan de Voordam moeilijk voorstellen zonder Dirk Klomp. Ik zie hem daar nog zo duidelijk zitten, peinzend voorovergebogen aan de lessenaar, z'n pijp stoppend en langzaam 'n betoog opbouwend. Hij was daarin nooit oppervlakkig, doch altijd concreet, bezielend en aanstekelijk-enthousiast. Ik geloof dat er vele collega's zijn die Dirk Klomp meer zullen missen dan beseft wordt. Hij voelde zich, door zijn jaren, als een soort vader over de journa- listenbent van Kennemerland en daaromtrent, als een major domo, en hij deed dit niet om een „rol" te spelen, hij deed het omdat hij Dirk Klomp was, tout court. Toen kwam de bezetting en de misère voor de journalisten. Van die misère heeft Dirk Klomp ruimschoots zijn deel gehad en ik betreur het uit de grond van mijn hart, dat er in dit gewest mensen zijn geweest die de moed bezaten Dirk Klomp verwijten te maken inzake zijn „aanblijven". Zo er ooit bij een zuivering onjuist, onedel en onwaarachtig is gewerkt, dan bij Dirk Klomp, die tenslotte in zijn vinger meer nobele vader landsliefde en sociaal gevoel bezat dan vele officiële zuiveraars te zamen. Zijn laatste levensjaar werd vergald en verbitterd door de krantenstrijd. Eensdeels omdat hij in zijn hart ervan overtuigd was, dat deze strijd niet gevoerd be hoefde te worden op deze wijze, anderszijds omdat hij machteloos neerlag en zijn scherpe zwaard, zijn pen, niet kon hanteren. Dit heeft hem de. laatste maanden zeer versomberd. Ik geloof uit naam van alle journalisten in dit gewest te spreken als ik zeg dat in ons hart een monument opgericht zal worden voor Dirk Klomp. De een zal dit doen omdat Dirk zijn raadgever was, de ander omdat hij in het vak, ons „heerlyck ambacht", iets kon bereiken, dank zij Dirk's bemiddeling, een derde omdat Dirk hem in kritieke momenten, als aards slijk een fel begeerd ding was geworden, niet in de steek liet, doch hielp. Zoals alleen Dirk Klomp kon helpen: breed, spontaan en vooral: direct. Daar zijn de schilders» de dich ters, de bestuursleden van een machtig getal verenigingen en nog vele anderen, die dit heengaan als een slag van het redeloze noodlot zullen voelen. Wij, jour nalisten en oud-journalisten, voelen dit aanvaarden van de grote reize echter niet in de laaiste plaats als een bitter, een droefgeestig stemmend en groot verdriet. Om dat hij onze mentor was en een zeldzaam militante mentor boven dien. Dirk Klomp, de Bergenaar, is heengegaan. Als straks Bergen gaat ontbloesemen, als de eerste geuren van de lente zich mild en lieflijk over dit dorp zullen vleien, zal er geen Dirk Klomp meer zijn om er intens van te genieten, om zich te verheugen over dit schone dorp, dat hij zo vaak „mijn" dorp noemde. Bergen zal hem missen. Was er ooit een Bergenaar die met zoveel hartstocht voor zijn dorp werkte als Dirk Klomp? En was er ooit iemand die het zo puur belangeloos deed als hij? Profeten worden nimmér in 't eigen land geëerd, zegt een oud en zinvol woord, en zo is het. Maar Dirk Klomp was toch wel een machtig, werkzaam en kundig profeet, en Bergen moet dan toch wel ontzaglijk en onbeschrijfelijk ondankbaar zijn voor deze man, die in alle kranten en tijdschriften van Nederland A ver over de landsgrenzen, gewaagde van de deugden en goede eigenschappen van Noordhollands schoonste dorp: Bergen, geep grote waar dering koestert. Zie, moge dit niet vergeten worden, door geen enkele Berge naar, door geen man en geen vrouw in deze streek. Wat Dirk Klomp deed was en is met geld niet te honoreren. Alleen met begrip, sympathie ennu hij dan is heengegaan, deze prachtige en onvermoeide propagandist van uw en mijn dorp: een blijvende herinnering. En misschien met iets concreets, als het mogelijk is, want het is goed als de naam Dirk Klomp voor vele. komende generaties bewaard zal blijven. Opdat ook zij weten, dat er eens een tijd was dat Bergen klein, onbekend en dus onbemind was. Kort is 's mensen memorie en waar woorden verijlen en uitgewist worden, blijft marmer bewaard. Dirk Klomp, hooggeachte col lega, beste vriend, wees overtuigd van de warme, hartelijke en vol- maakt-eerlijke sympathie van je oud-collega's, die niet zullen op houden over jou te spreken. Moge je laatste reize een goede, een rustige zijn. Dat heb je eerlijk verdiend aan je honderdvoudige goede werken, verricht in een werkzaam leven, dat veel te vroeg werd afgebroken. Vaarwel, Dirk Klomp. Wij, van het „heerlyck ambacht" .zullen je niet vergeten BE QUICK JUBILEERT DE DIRECTEUR J. VAN ZOONEN GEDECOREERD De gymnastiekvereniging Be Quick vierde Zaterdagavond haar 20-jarig bestaan. De zaal van de Rustende Jager was tot het laatste plaatsje bezet, toen de voorz. de heer P. Blokker, de aanwezigen, waaronder burge meester Dr. Huygens, de secre taris van het Kon. Ned. Gym- nastiekverbond, vertegenwoor digers v. d. Turnkring Alkmaar en omstreken, de Technische commissie en afgevaardigden van Zusterverenigingen, een hartelijk welkom toeriep. Na de vaandel- groet, waarbij alle aanwezigen zich van hun zitplaatsen verhieven, sprak de voorz. woorden van waar dering tot Mej. Jo Dijs, Mej. Br. Mooy en den heer N. Schroor, die vanaf de oprichting lid van Be Quick waren geweest en tot Bertus Boot, Mw. de Bruijn-v. d. Zei, Mw. Klomp-Bult en Cor van Zoonen, die zich op ver schillende wijzen verdienstelijk hadden gemaakt. Een bijzonder woord van hulde en dank werd gericht tot den heer J. v. Zoonen, den eminenten leider en daarbij de hoop uitgesproken, dat hij nog vele jaren zijn werk zou mogen voortzetten tot heil van de lichamelijke opvoeding. Hierna betrad de secretaris van het Kon. Nederl. Gymnastiek- Voorweg C 121 - Schoorl verbond het podium om den heer J. v. Zoonen de heugelijke tijding te brengen, dat het bonds- bestuur hem als erkenning van zijn grote verdiensten voor de lichamelijke opvoeding de me daille van verdienste van K.N.G.V. had toegekend. Onder daverend applaus van de aanwezigen werd de zichtbaar verraste directeur het eremetaal op de borst gespeld. Na dit mooie moment kreeg de heer Reurslag, voorz. van de Turnkring Alkmaar en omstreken het woord om Be Quick te com plimenteren op zijn feestdag en den heer van Zonen geluk te .wensen met deze zeldzame onder scheiding, die hij ten volle ver diend noemde. En toen werd 't zeer gevariëerde met zorg samengestelde programma in vlot tempo afgewerkt, een pro gramma dat de aanwezigen telkens weer nieuwe verrassingen bracht. Leden van Be Quick, keurcorps dames en heren van de Alkm. Turn- kriflg en het cabaretgezelschap „De Toverbal" maakten deze avond tot een ware feestavond. Het publiek, dat gul was met zijn applaus, bewonderde de verrichtingen van de uitgelezen schare turners en turnsters, hield soms 't hart vast als de keur- ploegen hoog in de lucht aan rek en ringen zweefden, genoot van wat de Toverbal bood. Sprookjesachtig mooi was de door een drietal goede feeën uitge voerde duivelsdans en later het slotnummer, waar een tiental nimfen, beschenen door het morgenrood, over het toneel zweefden. JUBILEUM CONCERT Van Schoorl's Gemengd Koor Het programma bevat o.a. nog de volgende werken: Elegischer' Gesang van Beethoven. Die Ehre Gottes aus der Natur eveneens van Beethoven. De bariton zanger Henk Kroes zingt twee aria's van Handel en Wagner's „Lied an der Abendstern". Einzug der Gaste", eveneens van Richard Wagner. Met het oog op de hoge kunstwaarde van dit concert wordt de avond niet met een bal besloten. Wij dragen 't nieuw Prinsesje op, Aan U, o goede Vader, Aan U, die enkel Liefde zijt, En treden tot U nader. Neemt Gij dit Kindje klein en teer, Op, in Uw groot erbarmen, Neemt Het in moeite, leed en strijd, In Uwe trouwe armen. Maakt Gij Haar hartje vroom en rein, Opdat het steeds zal treden, Op Uwe rechte wegen Heer, Met kloeke vaste schreden. Geef, Heer, een wil, getrouw en sterk, In Uwe wil geborgen, Opdat dit leven zegen breng Weer iedere nieuwe mogen. Geef Haar geloof in U, o Heer, Een stil en vast vertrouwen, In Uwe grote Kracht en Macht, Leer haar op U te bouwen. Leer Gij dit Koninklijke Kind, Deemoedig nederknielen, Voor Uwe Grote Majesteit, De Schepper aller zielen. Leidt Gij 't geliefde Koningskind, Bij iedere schrede nader, Tot Uwen Zoon, zijn heerlijkheid, Tot Uwe Liefde, o Vader, MAARTJE N. ZWAAN BERGEN. Febr. 1947 Chef electriciteitsbedrijf Med. Opvoedkundig Bureau Rondvraag ANTHONY VAN KAMPEN. Vanaf a.s. Maandag 17 Februari verkrijgbaar - VlO - 7« - Vï of Vl loten bij den collecteur

De Duinstreek | 1947 | | pagina 2