TIMMIE TIM EN DE ROBOTS H. v. d. Mskett BOELHUIS TE BERGEN Nk I *5^ *iJSl „INTERMEZZO" otH ee& Itief, In 't onderaardse paleis van Koning Zorex I BOEKHOUDINGEN BELASTINGZAKEN een poed uevzwtyd Uapsel MYSTERIE Bucephalus Hoofdstuk 7 In dc Paasvacantic naar IN AMSTERDAM ACCOUNTANTSKANTOOR A. W. CJEEAS Dames- en Herenkleding Jan Oldenburglaan 29 - Bergen Tel. 2546 Neemi weer nieuw werk aan CINEMA HOLLANDIA op Donderdag 10 April 1947» des voormiddags 10 uur, in café Hilbrand, van meublementen en meubilaire goederen studiepiano, pensionfornuis, antieke kasten, blauw porcelein, koperwerk en hetgeen meer ten verkoop zal worden aangeboden. Bezichtiging op Woensdag 9 April van 2—5 uur. KNOOK, Notaris. NAP en BLANK, Makelaars. Het voorjaar betekent bij KAPPER URSEH - Loudelsweg 3,5 - BERGEN Voor de herensalon kan ook op le klas bediening gerekend worden )ttilGla~PeWtOMtd TEL. 2104 FEUILLETON 12 Nadruk verboden Ze nam zijn hand en gaf die een hartelijk, dankbaar drukje. „Dag Terryen wel bedankt O'Malley verdween in de drukte van de zijweg. Toen hij zijn huis binnenstaptè, kwam miss Hippy hem in de hal tegemoet. Ze was zichtbaar geagiteerd en stak meteen van wal. „Gelukkig dat u daar bent, mr O'Malley," begroette ze hem.„Ik heb al op u zitten wachten om u te vragen, wat er in 's hemelsnaam met uw meubels gebeurd is O'Malley kon niet nalaten te grinneken. „Mijn beste miss Hippy," verklaarde hij, „ik heb niet het flauwste idee. Het was al zo toen ik gisteravond thuis kwam. Ik vermoed, dat een van mijn zogenaamde vrienden is komen binnenvallen, terwijl u er geen erg in had en in een aanval van kwasi-geestigheid een grap wilde uithalen! Ik mis gelukkig niets en er is ook niets ernstig beschadigd. Maar u houdt mijn kamers altijd zo netjes, dat het me aan mijn hart gaat, dat ze zo'n troep hebben gemaakt. U wilt wel zorgen, dat de boel ge repareerd wordt, dan kunt u mij de rekening geven". „Wel bedankt voor het compliment, mr O'Malley," zei miss Hippy kennelijk gevleid, „maar ik kan me niet voorstellen, hoe die vriend van u is binnengekomen, O'Malley kon het zich heel goed voorstellen, maar hij vond het niet nodig dit aan de brave eigenares van het huis te vertellen. Hij bepaalde zich dan ook tot een vriendelijke knik, toen hij doorliep naar boven. Op zijn zitkamer gekomen en na de deur achter zich op slot te hebben gedaan, trok hij de lade uit de tafel, keerde haar om, maakte een hoek van het vastgeplakte papier los en haalde de brief te voorschijn. Buiten woedde een zomerse onweersbui en daardoor was het donker in de kamer. O'Malley liep naar het raam, en zich ver schuilend achter de gordijnen om van de straat af niet gezien te kunnen worden, vouwde hij de brief open. Zijn gezicht kreeg een steeds verbijsterder uitdrukking, terwijl zijn blik langs de regels gleed. Wat hij las was het volgende „Waarde Ward, Alleen één vraag is er nog in afwachting van mijn toestemming en deelneming. Evans wenst meer gelijkheid of verschillende belangen geregeld tussen jullie. Aanval met enorme pakketten Bessemer-concern. Op dubieuze posten geen voorschotten. Laat dekking van Baker staan. Aanbod uit het Oosten schriftelijk verhoogd, maar Evans prefereert zelfde offerte tot hij jou gesproken heeft. Goede dienst van Baker doorkruist Evans' aanvallen. Aanmoediging activiteit zou Asphalt eventueel niet lui maken. Maar nieuwe activiteit gevaar voor zekerheid." Deze onsamenhangende hutspot van zaken-jargon was met de machine op de eerste bladzijde van een dubbel gevouwen vel papier geschreven. Een ondertekening ont brak. Maar halverwege tussen de laatste regel en de onderkant van de pagina bevond zich een onregelmatige groene vlek, alsof iemand er onvoorzichtig een druppel groene inkt op had laten vallen. O'Malley herlas de brief met heel zijn aandacht en opmerkingsgave gespannen. Het was onmogelijk er een zekere, zij het niet duidelijke betekenis in te ont dekken. Blijkbaar was iemand, Evans geheten, betrokken in een transactie met Barrett en de schrijver van de brief. Het maakte de indruk, alsof de schrijver er op zinspeelde Evans te bedriegen met medewerking van iemand anders, een zekere Baker. Verder leek het, dat de schrijver en Barrett een gecombineerde aanval voorbereidden op een of andere combinatie met aandelen van een andere groep zakenlieden, die grote posten van deze stukken op de markt konden gooien. De vermelding van Asphalt, een courant en gerenommeerd fonds, was vrij duister, De schrijver had er naar gestreefd, zijn bericht zo in te kleden, dat het voor iedereen, met uitzondering van Barrett, vrij wel onmogelijk zou zijn er een touw aan vast te knopen. O'Malley had aan de vlek groene inkt eerst ternauwer nood aandacht geschonken, daar hij deze, zoals volkomen begrijpelijk was, toegeschreven had aan onachtzaamheid van de schrijver. Doch toen hij de brief voor de tweede maal had gelezen, sloeg hij de bladzijde om, om te zien of er aan de binnenzijde nog iets stond. En daarbij deed hij een curieuze ontdekking. De drie overige pagina's waren geheel blanco. Maar het licht uit het venster viel er schuin op. En op de 3de pagina, die direct onder de keerzijde van de eerste had gelegen, bespeurde O'Malley een onregelmatige en zwakke indeuking. Een nauwkeuriger waarneming toonde hem, dat deze indruk correspondeerde met de groene inktvlek op de voorste bladzijde. De conclusie lag voor de hand. De groene vlek was geen toevalligheid, maar had een speciale betekenis. Ze was geen product van een slordig gehanteerde pen, maar aangebracht met een metalen stempel met zoveel kracht, dat de indruk op de derde pagina zichtbaar was. Hij hield de brief tegen het licht, het dubbele blad op gevouwen. Maar er was niets anders te zien als het water merk van de fabrikant, dat O'Malley herkende als een soort linnen schrijfpapier dat in elke boekhandel te koop is. O'Malley moest zichzelf bekennen, dat hij uit de brief weinig kon ontdekken, dat de geweldige belangstelling van zoveel verschillende personen rechtvaardigde. Doch de groene vlek hield zijn aandacht gevangen. Dat iemand de moeite had genomen een dergelijke obscure ondertekening uit te denken en aan te brengen, verhoogde het gewicht van dè schriftuur aanmerkelijk in zijn ogen. En vast stond, dat de mededelingen, die zij bevatte, door een hele reeks van mensen van het grootste belang werd geacht. Plotseling flitste hem de gedachte aan een bericht in code door de geest. Hij bestudeerde de inhoud opnieuw, trachtend, een samenhangende betekenis te krijgen door telkens een of twee woorden te laten verspringen. Ook probeerde hij het met het onderling van plaats laten ver wisselen van letters en het vervangen van bepaalde letters in de tekst door andere van het alfabet, doch een sleutel vond hij niet. En ten slotte kwam hij aarzelend tot de slotsom, dat de brief er op stuk van zaken toch té begrij pelijk uitzag, al kon hij er dan niet veel van maken, om een boodschap in cijferschrift te zijn. Maar als hij er geen wijs uit werd, misschien een expert wél. Hij ging terug naar de tafel en copieerde de brief met weglating van Barrets naam. Hij getroostte zich zelfs de inspanning om met behulp van een stuk kalkeerpapier althans de omtrekken van de groene vlek te reproduceren. Toen vouwde hij het origineel dicht en stopte het in een binnenzak. De copie met een reproductie van de vlek, werd op geborgen in de schuilplaats onder de la, de hoek van 't papier plakte hij weer vast. En nadat hij de la in de tafel had geschoven, verliet hij zijn kamers, waarvan hij de deuren achter zich sloot. Het was bijna vijf uur en hoog tijd dat hij de originele brief aan Barret ging terug brengen. O'Malley beloofde zichzelf een interessant onder houd....... Toen hij de voordeur uitkwam, bleek het onweer voorbij en ook de regen had opgehouden. Hij was op zijn hoede. Het leek niet waarschijnlijk, na de pogingen van gister avond, dat men hem de brief ongehinderd aan Barret zou laten overhandigen. Even dacht hij er over een taxi te nemen, er kwam een humoristisch-bedenkelijke trek op zijn gezicht en hij besloot met de bus te gaan. Zijn jongste ervaringen met een taxi waren niet bepaald een aanbe veling zijn keel deed nog altijd pijn van het avontuur in die andere huurauto Hij wandelde naar Fifth Avenue, voortdurend om zich heen kijkend en een waakzaam oog houdend op de man nen die hem passeerden. Maar er deed zich niet het ge ringste incident voor, hij stapte in een bus waarvan de route naar het Zuiden voerde en liet zich met een gevoel van onuitsprekelijke verlichting op zijn goed-verende ge makkelijke zitplaats neer. De straat, waar het gebouw lag, waar Barrets kantoor was gevestigd trouwens het ge bouw zelf ook zouden op dit uur stampvol mensen zijn. Een poging om hem de brief afhandig te maken was in die omgeving wel zeer onwaarschijnlijk. (Wordt vervolgd) „Klok, klok", zong het oliespuitje toen Timmie de schroeven oliede in de metalen enkels van de robot. Toen dit werkje gedaan was, klom Timmie opnieuw naar het hoofd van zijn ijzeren man. Hij had in dit klimmen al heel wat handig heid gekregen. Hij zuchtte, toen hij het deurtje achter zich sloot. „Olie om te buigen, olie om op te staan. Bat is alles wat een ijzeren man nodig heeft", lachte Timmie. Een paar dagen later ontving hij van Koning Zorex een mechanisch paard. „Zo", zei Timmie, terwijl hij er naar keek, „een gift van Koning Zorex aan zijn geliefde opperbevelhebber. En... Bucephalus", zei hij tegen het dier, dat hij de naam gaf van het paard van Alexander de Grote, terwijl hij het dier onderzocht, „laten wij eens een ritje gaan maken". Timmie liet zijn robot op het mechanische dier klimmen als een volleerd ruiter. „Laat eens kijken knoppen, knoppen, op welke zal ik het eerst drukken? Laat ik deze maar eens proberen". Toen hij de knop had ingedrukt, begon het paard als een stormwind te lopen en galloppeerde door de brede corridor van het paleis. Timmie liet zijn robot voorover hangen, om in evenwicht te blijven. „Ho, ho, niet te hardschreeuwde Timmie terwijl hij op 'n knop drukte. „Wat is er nu aan, de hand Het paard stond even plotseling stil als het was gaan lopen, het steigerde even en kwam daarna met een smak op zijn voorpoten neer. Timmie en zijn ijzeren man vlogen door de lucht. Daarna lichtte Bucephalus zijn achterpoten omhoog, ving de robot met Timmie er in op en schopte hem verder weg. ^j|llliiiimmiiiiiimmHiiimimNiiiiMiimiiiiiiiiuimiiiiimiiiuuiiiimiiMiimiiimMimiiiimiiniiiiiiiimimiiiiimiiiiiii!iiimiiiiiMiiiimimiimmiiiii!il||b. ARTIS Verschillende nieuwe aanwinsten, zoals dwergantiloopjes, zeeleeuwen, boa constrictor, chimpansé, doodshoofdaapje, huzaaraap. TARIEVEN Volw. Kind.t/ml3j. Op Zon- en Feestdagen f 0,75 f 0,60 Op Werkdagen f 1,00 f 0,60 ^llliiiiiiiiiiiiHiiiiMiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiHiiiiiiiiiiiiiiiiiimiimiiiiiimiiiiimiiiiiiiiiimimiimiimiiimiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiNll'? WAERDENDELSTRAAT 3 - TEL 4394 - ALKMAAR Dir. J. J. Abeln Presenteert op Zondag 30 Maart a.s. in de zaal van Café Nieuwendijk In de hoofdrollen Ingrid Bergman Leslie Howard Een weergaloos mooie film met ontroerend spel. Prachtige muziek en een boeiend verhaal Aanvang 8 uur Entrée f 1,Leeftijd 14 jaar door Morgan S. Roscoe

De Duinstreek | 1947 | | pagina 4