NA-UITREIKING LOON MAAIEN DISTRIBUTIEKRING ALKMAAR LU VA- LOTEN WERKKLEDING EGMOND AAN ZEE EGMOND-BINNEN EGMOND AAN DE HOEF Officiële Bonnenlijst DISTRIBUTIEKRING ALKMAAR (Voor arbeiders in kleine bedrijven en zelfstandigen) Door personen met een zelfstandig beroep, of werkzaam in bedrijven met minder dan 10 werkkledingdragende arbeiders, kunnen van 2 t/m 21 Juni 1947 aanvragen voor werkkleding worden ingediend. Aanvraagformulieren (MD 333-06) afhalen en indienente Alkmaar (loket Voorlichting): iedere Dinsdag, Woensdag en Donderdag: in de overige gemeenten van de kring Alkmaarop de bekende zitdagen. BONKAARTEN EN BRANDSTOFFENKAARTEN Zij, die verzuimd hebben op de vastgestelde data hun bonkaar ten en brandstoffenkaart af te halen, worden hiertoe alsnog in de gelegenheid gesteld op de volgende dagen: TE BERGEN (Distributiekantoor) voor inwoners van Bergen en Schoorl op Maandag 9 Juni 1947 van 9.30 12 en van 1 3 uur TE HEILOO (De Rustende Jager) voor inwoners van Heiloo, de Egmonden en Akersloot op Dinsdag 10 Juni 1947 van 9.3012 en van 1 3 uur Na-uitreiking voor ZELFVERZORGERS vindt uitsluitend te ALKMAAR plaats van 11 t/m 13 Juni 1947 (Ridderstraat) MEDEBRENGENstamkaart, inlegvel, oude bonkaart aanvraag formulier brandstoffen en oude brandstoffenkaart. en biologische zuivering" van colloïdale en opgeloste stoffen door oxydatiebehandeling door bacteriën. Het slib komt tenslotte terecht op droogbedden en kan als waardevolle meststof dienst doen. Het gezelschap verenigde zich ten slotte in hotel De Rode Leeuw, waar rond de gezellige dis nog menig nabetrachting werd ge houden en rhetorisch vuurwerk afgestoken. Burgemeester Mr Jochems bracht dank aan allen, die hadden medegewerkt aan de totstandkoming van dit voor een kleine gemeente zo groots werk. Spr. memoreerde, hoe het plan van het directoraat-generaal voor bijzondere rechtspleging, om bij het kamp een zuiverings installatie in te richten, voor burgemeester Lovink aanleiding was om te trachten de eventuele riolering van Schoorl aange sloten te krijgen op deze in stallatie. Dank zij de medewer king van den heer van Dordt was dit pogen met succes be kroond. Burgemeester Mr Jochems sprak de grote voldoening uit van het gemeentebestuur over het tot stand komen van riolering en zuiveringsinstallatie. Oud-burgem. Lovink meende, dat deze dag niet te hoog ge schat kan worden. Het was in Schoorl, een der mooiste plekjes in ons Vaderland, niet bijzonder gunstig gesteld, wat volksge zondheid, reinheid betrofriolering ontbrak. Schoorl heeft gedemon streerd, aldus deze oud-burger vader, wat eendracht vermag en hij eindigde met een dronk op de eendracht, de groei en de bloei van zijn oude gemeente. Weesl zuinig op uw rijwiel Laat goed repareren A. PLOMP, BREELAAN 10, BERGEN VERGADERING N. V. De afd. Schoorl van de N. V. hield h. h. vergadering bij de fam. Voorthuysen. De „Blauwe Week" actie werd besproken en besloten een bloempjesdag te houden en te colporteren met de Blauwe Weekkrant. Verder werden besproken de familie-dag welke 1 Juni wordt gehouden op het terrein van de heer Selhorst te Schoorl, en de filmavond, welke 24 Juni wordt gehouden in de zaal van de heer Schuyt te Schoorl. Op de familie-dag mogen ook niet-leden komen kijken. RECLASSERING Het Schoorlse Comité sluit zich gaarne aan bij de toelichting en aanbeveling uit Bergen. Verleden jaar was de opbrengst hier ver rassend goed. Er wordt wéér op uw hulp gerekend, die is nodig. Voor alle omroepen spreken belangrijke personen, b.v. op 31 Mei Pater de Greeve, op 1 Juni de minister van Justitie, op 2 Juni Ds. Buskes. Luistert... en geeftHet comité van aanbeveling H. Heringa, arts; Ds. C. M. de Jong; F. J. M. Pinxter, notaris; F. H. Risselada, arts; J. L. Wortel, pastoor. Het werkcomité: Mevr. B. Stapel-de Haas; C. Kaandorp, penningm.; P. J. C. Maars, secr.K. P. Zuurbier, voorz. RAADSVERGADERING Er komen nog 28 arbeiders woningen Onder voorzitterschap van burgemeester Niele vergaderde de raad dezer gemeente Vrijdag avond te 8 uur in het raadhuis. Aanwezig alle leden. De volgende ingekomen stukken werden zonder hoofdelijke stem ming goedgekeurd. Een schrijven van Ged. Staten, waarbij het salaris van de ge meentewerkman Dekker wordt vastgesteld op f 1304,16. Met de diverse toelagen zal dan een salaris bereikt worden van plm. f 2000,-. Een schrijven van Ged. Staten waarbij aanmerking wordt ge maakt op de begroting, en wel, dat de belasting voor luxe honden van f 7,50 op f 10,moet worden gebracht. Een verzoek van de commissie „Buitengemeenten" van het Cen traal Ziekenhuis te Alkmaar om voor onkostenvergoeding een subsidie te verlenen van 1 cent per inwoner. B. en W. stellen voor dit verzoek in te willigen. Een bericht van Ged. Staten, dat de jaarwedde van de wet houders is vastgesteld op f 200, te rekenen vanaf 1 Januari 1947. Op voorstel van B. en W. werd niet ingegaan op 't verzoek van het Centraal Ziekenhuis te Alkmaar, om de subsidie te ver hogen van f 950,tot f 1560, per jaar. De voorz. merkte hier bij op, dat de gemeente de vorige keer de subsidie al had verhoogd tot f 950,en dat zonder over legging van een exploitatiereke ning niet tot subsidieverhoging kan worden overgegaan. Vervolgens stelden B. en W. voor om aan D. Glas op zijn verzoek eervol ontslag te ver lenen als meteropnemer-geldop- haler der gemeentebedrijven. Gerekend wordt, dat dit ont slag ingegaan is per 12 April j.l. Z. h. s. werd aldus beslóten. Bouw van 28 woningen Aan de Gemeente is voor 1947 een nieuw contingent van 28 woningen toegewezen. Voor gesteld werd deze op kosten van de gemeente te doen bouwen, volgens de financieringsregeling 1947. Hiertoe moet eerst een schetsplan worden gemaakt, waar van de kosten ongeveer f 800, zullen bedragen. B. en W. stelden voor aan Ged. Staten toestemming te ver zoeken om voor dit bedrag op dracht te verstrekken aan archi tect W. H. J. Hoosemans te Santpoort. De raad kon zich met dit voorstel van B. en W. ten volle verenigingen. Het voorstel tot aankoop van grond, voor de bouw van deze woningen, werd aangenomen. Overeenkomstig het voorstel van B. en W. werd besloten 'n 5e ambtenaar ter Secretarie te benoemen. Hierna tfrerd voorgesteld om aan de heer J. Bos een strook grond te verkopen ten O. van zijn perceel aan de Wilhelmina- straat, ter breedte van 1.40 m, op voorwaarde, dat ten O. van zijn woning binnen 10 jaar gebouwd zal worden en dat anders, be houdens verleend uitstel, de grond zonder kosten of vergoeding weder aan de gemeente moet worden overgedragen. Aange nomen. Alvorens het volgende punt van de agenda aan de orde kwam, stelde de voorzitter voor de openbare vergadering voor enige ogenblikken te schorsen en over te gaan in comité. Na heropening der openbare ver gadering deelde de voorz. mede, dat aan de Maatschappij Noord zeebad en Zeebad Egmond een gedeelte van het strand zal worden verhuurd voor de somma van f 800,—. Hierna werden verschillende pacht- en verhuurprijzen vast gesteld; voor kamperen: f 0,50 per dag en f 2,50 per week. Voor dag en nacht het dubbele tarief. Ook zal er weer een boot op het strand worden gestationneerd, zodat de strandbezoekers kunnen genieten van een boottochtje. Na rondvraag volgde sluiting. N.V.H. EGMOND EXIT Het reeds lang geleden ont bonden N.V.H. Egmond, hield onlangs zijn laatste vergadering als zodanig, teneinde aan alle leden officieel uitgeleide te doen. Burge meester M. Niele als voorzitter dankte alle leden voor hun werk zaamheden, zeer in het bijzonder Pastoor G. Toebosch voor zijn uitzonderlijke prestaties, waarvoor hem als blijk van waardering een kistje sigaren werd aangeboden. Een bijzonder woord van welkom werd toegeroepen aan Dominee C. M. Veenhuijsen, die, inmiddels elders beroepen, niettemin nog zijn volle belangstelling betoonde. Moge de naam N.V.H. hier mede, wellicht, voor goed zijn heengegaan, haar werkzaamheden zullen echter, in breder verband, worden blijven voortgezet door de veren. „De Drie Egmonden", die als volgt zal gorden samen gesteld Hoofdbestuur, bestaande uit de Burgemeester als voorz., een Se cretaris en Penningmeester, beide leken en voorts de heren Pas toors en Dominees der Egmonden. I. Sociale Opbouw, samenge steld uit vertegenwoordigers van maatschappelijk hulpbetoon en armbesturen, Vincentiusvereni- gingen enz. II. Gezondheidszorg, bestaande uit de heren artsen, vertegen woordigers van het Witte Kruis, Wit-Gele-Kruis, Kinderuitzending, Eerste Hulp enz. III. Cultuur, bestaande uit de heren hoofden van scholen, ver tegenwoordigers van jeugdver enigingen, oranjeverenigingen, V.V.V., en verenigingen op het terrein van sport, muziek, toneel en dans enz. DRIEVOUDIGE BEKRONING Het fanfarecorps „Eensgezind heid" uit de dorpskom Egmond- Binnen wist op tweede Pinkster dag te Maartensdijk, nabij Utrecht, een uitzonderlijk prachtige prestatie te leveren. Niet minder dan drie eerste prijzen werden op die dag behaald, n.l. 1. een eerste prijs in de ere-afdeling2. een eerste prijs voor deelname aan de mars wedstrijd, met het hoogst aantal punten3. een eerste ereprijs in de ere-afdeling, met het hoogst aantal punten en met bijzondere lofvermelding van de Jury. Daarenboven wist Eensgezind heid over die dag het hoogst totaal aantal punten te behalen en smaakte, na zware strijd, het welverdiende genoegen 2 punten hoger uit te komen dan het uit stekend spelende en alombekende corps „Aurora" uit Utrecht. Vele andere bekende corpsen uit den lande namen aan genoemd con cours deel, waaruit moge blijken, dat de drievoudige bekroning geenszins cadeau gekregen is, doch na grondige voorbereidende studie en veel inspanning op de medeconcurrenten als het ware is veroverd moeten worden. De eer der overwinning is daardoor des te groter. Directeur Joossen uit Kromme nie en zijn kranig corps onze welverdiende gelukwensen met het uitzonderlijk mooi succes. VERPACHTING KERMIS De standplaatsen voor de kermis te Egmond a. d. Hoef zijn door B. en W. gegund aan C. Braak met zweef- en draai molen, V allentgoed, luchtschommel Sipkema uit Groningen met auto racebaan. Verwijk uit Purmerend met schiettent. Verwijk uit Purme rend met gebakkraam. C. Stam uit Knollendam met suikerwerken. Wipprecht uit Purmerend met hoofd van Jut. Wiers uit A'dam met kanonsport. J. N. Schot uit Alkmaar met nougat. J. H. Ver wijk uit Amsterdam met Tête a queu. Schoorl, Egmond a/d Hoef met ijs. A. Zentveld uit Egmond a/d Hoef met vis. C. Broek uit Heiloo met paling. Burgerlijke Stand GEMEENTE BERGEN GEMEENTE SCHOORL GEMEENTE EGMOND-BINNEN OVERNAMEMARKT Aan belanghebbenden wordt medegedeeld, dat voortaan om de 14 dagen in Alkmaar een over- namemarkt voor rundvee zal ge houden worden. Maandag a.s. 2 Juni zal er geen overnamemarkt zijn, deze begint 9 Juni a.s. en dan voortaan om de 14 dagen. DE OOGST VAN DE WEG i P. Roos - Laanweg C 181 - Schoorl van 12 tot en met 25 Mei 1947 GEBORENLeonard Albertus Maria, z. v. Hendricus Albertus Leyen en Martina Sijtske Brons. Cornelis Johannes Maria, z. v. Adrianus Wokke en Maria Bolten. Agatha Catharina Maria, d. v. Petrus Mors en Maria Guurtruida Louwe. Gerrit Johan, z. v. Gerrit Drieënhuizen en Aaltje Kragt. Anna Margaretha Hélène, d. v. Jacob Min en Elisabeth Ter wijn. Johan August, z. v. Johannes Arnoldus Nicolaas Maria Proot en Irmgard Suren. Reinout, z. v. Hendrikkus Pieter Tonnis van Schaik en Nellie Martijnse. Pieter Maria, z. v. Pieter Joan Joseph Weijers en Jacoba Cecilia van de Kamer. Jan Hendrik, z. v. Johannes Mak en Elisabeth Maria Pietertje Klomp. ONDERTROUWD: Mattheus Johannes Hoogeboom en Cornelia Mors. Johannes Herman Hendrik van 't Hof en Wilhelmina Wijsma. Johannes Ranzijn en Marijtje Bloetjes. William Beffie en Akke van Loenen. GETROUWDCornelis Bakker en Margaretha Anna Mandemaker. Johannes August Dallmeijer en Jeanne Agatha Anna Bremer. Jacobus Schol en Catharina Cornelia Roosloot Hendrik Bernard Bastiaan Ooijman en Johanna Dijs. OVERLEDEN: Dirk Gorter, 75 jaar, echtg. van Barbara Dekker, Maria Elisabeth Offermans, 72 jaar, gescheiden van Johannes Albertus Verwer. van 30 April tot 28 Mei 1947 GEBORENMaria Aafje, d. v. Jan Hoogvorst en van Henderica Damiaans. Marianne, d. v. J. Manneveld (wonende te Harenkarspel) en C. Nierop. Gerardus, z. v. A. Schenk en E. H. A. Daalhof. Gerardus Albertus Nicolaas Maria, z. v. Th. A. Meereboer en E. C. M. Keijzer. Johanna Hendrika, d. v. J. Ens en A. van Zanten. Theodorus Maria Johannes, z. v. J. Nanne en M. Tesselaar ONDERTROUWD: J. W. Klop, 27 j., en A. N. Ivangh, 24 j. D. Beeldman, 28 j., en A. Molenaar 25 j. GEHUWDJ. Louter en A. J. C. Bruin. A. Hoogvorst en H. Boerkoel. B. de Boer en L. E. Schinkel. J. Jonker en E. Repko. OVERLEDENN. Bakker, oud 46 jaren, echtg. van J. J. Nottelman. E. M. Rosbach, oud 74 jaar. van 1 tot en met 24 Mei 1947 GEBORENAnthonius Adelbertus Maria, z. v. Hendrik P. Franse en AnnaHumme. Jacobus Cornelis, z. v. Gerardus Tervoort en Catharina Peetoom. Gerardus Clemens Nicolaas, z. v. Nicolaas Dekker en Cornelia Bolten. Anna Emerentia, d. v. Johannes Jacobus Tromp en Alida Wilhelmina Koper. ONDERTROUWD: Jan Klaver te Amsterdam en Johanna Bruinenberg, alhier. Weijert Klaver te Hensbroek en Anna Maria Zonneveld alhier. Simon Bruinenberg en Catharina Maria Sophia Beukers, beiden alhier. Engelbertus van der Molen en Afra Eduarda de Waard, beiden alhier. Robert Karl Angerman te Velsen en Maria Wilhelmina Bommer alhier. Wouterus Albertus Baart te Castricum en Anna Agatha Zentveld alhier. Simon Castricum te Castricum en Johanna Veronica Swart, alhier. GEHUWD: Johannes Tervoort en Catharina Wijnanda Kabel, beiden alhier. Jan Klaver te A dam en Johanna Bruinen berg te Egmond-Binnen. Weijert Cornelis Klaver te Hensbroek en Anna Maria Zonneveld te Egmond Binnen. Gerardus Baltus en Elisabeth Agatha Groot, beiden Egmond-Binnen. Voor het tijdvak van 1 Juni tot en met 14 Juni 1947 geven de volgende bon nen recht op het kopen van: Bonkaarten KA KB KC 705 (serie D) D-08 alg. 500 g suiker, boter hamstrooisel of 1000 g jam, stroop enz. of 500 g chocolade of suikerwerk D-02D-05 D-08 res. 250 g zachte zeep D-02 D-04 D-06 melk 1 ei Bonkaarten KD KE 705 (serie D) D-15 D 16 alg. D-17 alg. D-18 alg. D-17 res. D-18 res. 250 g suiker, boter hamstrooisel of 500 g jam, stroop enz. of 250 g chocolade of suikerwerk 1 ei 250 g zachte zeep 90 g Deense toilet zeep (voorinlevering) 250 g zachte zeep Bonkaarten MA MD 706 (serie D( (Bijzondere arbeid en a.s. moeders) D-21 suiker 250 g suiker, boter hamstrooisel of 500 g jam, stroop enz. of 250 g chocolade of suikerwerk Tabakskaarten enz. 75-1 tabak 3 rants, tabaksart. 75-2 75-3 tabak 2 rants, tabaksart. 75-1 versnap. 200 g chocolade of suikerwerk of 200 g suiker, boterhamstr. enz. of 400 g jam, stroop enz. 75-3 versnap. 100 g chocolade of suikerwerk of 100 g suiker, Ijoterhamstr. enz. of 200 g jam, stroop enz. De bonnen D-17 res. moeten uiterlijk op 7 Juni a.s. bij een detaillist worden inge leverd. De aflevering zal zo spoedig mo gelijk plaats vinden In verband met het feit, dat van de D-strook op de KA KB en KC kaarten alle bonnen alg. zijn aan gewezen, moest voor de aanwijzing van de bonnen voor zachte zeep gebruik ge maakt worden van de resterende reserve bonnen, terwijl de niet gebruikte melkbon ditmaal is geldig verklaard voor een ei. Ter tegemoetkoming van de handelaren kan echter worden toegestaan, dat de bon nen voor zachte zeep niet op afzonder lijke opplakvellen worden geplakt. Het zelfde geldt voor de handelaren in eieren t.a.v. de bonnen D-02 D-04 D-06 melk en D-17 alg. voor 1 ei. Gevonden Riem met sleutels, kort damesmanteltje (bruin geruit), jong hondje, zilveren pot lood, sleutel, bos sleutels, kort verslag bestrijding ratten en muizen, lederen portemonaie, aardappellepel, kinderkous, zak paardemeel, portemonaie, blauw cein tuur met witte stippen, rieten damestasje. Verloren Rood lederen schoudertas met inhoud, hoofddoek zwart met grijs, licht bruine glacé handschoen, nikkelen armband horloge, dubbele bruine fietstas, zilveren kinderarmband, zilveren bedelarmband (wapentjes), zijden damesshawl, Porte feuille met inhoud, sigarenblikje (inhoud: wegenkaart, rijvergunning, nummerbewijs, e. apapieren). InlichtingenPolitiebureau, Karei de Grotelaan 17, Bergen. Boekhandel Oldenburg, Schoorl

De Duinstreek | 1947 | | pagina 2