Dê aaudeu dtaad Bekendmaking* DISTRIBUTIEKRING ALKMAAR COöR BOERENLEENBANK SCHOORL GOVERT PITS RIJWIELBANDEN In verband met een te verwachten nieuwe regeling voor de distributie van toerbinnen- en -buitenbanden, kunnen tot nadere aankondiging voor deze banden geen aan vragen meer worden ingediend. De Burgemeester van Egmond-Binnen en Egmond aan Zee brengt op grond van het Coloradokeverbesluit 1941 in herinnering, dat alle aardappelvelden tussen 2 en 12 Juni a.s. tenminste eenmaal moeten worden bespoten met water, waaraan op 100 liter 500 gram calcium- arsenaat is toegevoegd. Voor het spuiten der aardappelvelden kan men zich wenden tot de heer Castricum te Limmen Nh. Dinsdag 10 Juni wordt geen zitting gehouden DE KASSIER EGMOND, 1 Juni 1947. Wees! zuinig op uw rijwiel Laat goed repareren A. PLOMP, BREELAAN 10, BERGEN het heuglijke feit, dat de ver eniging thans 55 jeugdleden telt. De rekening van P.P.C. sloot met f 1137,50 en vertoonde een batig saldo van f 538,50. In de vacature in het bestuur ontstaan door het periodiek af treden van de heer C. J. Koster, die niet herkiesbaar was, werd voorzien door de verkiezing van den heer F. Posthuma. De heer P. Voorthuis werd herkozen. Verkozen werden verder in de elftalcommissie de heren J. Kokkes, H. Kokkes, Chr. Friedt, A. ten Herkei en C. Timmer, terwijl men voor de jeugdcommissie nog zoekende is naar leden, die zich bijzonder interesseren voor het jeugdwerk. Wat de training, dit zorgen kind van de vereniging, betreft, werd besloten om ieder, die zonder geldige reden de training verzuimt, niet op te stellen in een elftal. Nadat bij de rondvraag nog enkele interne zaken waren be sproken, volgde sluiting. SCHOORL MUZIKALE WIJDINGSAVOND De Zondagavond in de Ned. Herv. Kerk te Schoorl gehouden muzikale wijdingsavond ten bate van het orgelfonds werd door Ds. C. M. de Jong met een kort woord naar aanleiding van Psalm 19 geopend. De organist .Jac. Bonset uit A'dam opende het muzikale gedeelte met Toccata van Muffat om later te vervolgen met een eigen compositie, Varia ties en Fughetta over het Oude Wilhelmus. De grijze kunstenaar besloot het concert met het Vijfde Orgelconcert van Handel. Joanne Clever uit Zandvoort zong met haar volle, warme alt stem werken van Handel, Stra- della en Schubert. Prachtig van toon was vooral het Largo en de Aria uit Rinaldo van Handel. De orgelbegeleiding met kleur rijke registratie verried duidelijk de meester. Jammer, dat zo velen na de afmattende hitte van de dag niet meer de moed hadden te gaan luisteren naar het con cert. Jammer voor henzelf, daar zij een uurtje van kunstgenot hebben gemist, jammer voor de kunstenaars, die meer belangstelling hadden verdiend, jammer voor het orgel, dat zo hoognodig res tauratie behoeft. TENTOONSTELLING „DORCAS" Evenals voorheen zal ook dit jaar de goede traditie worden voortgezet met het houden van een tentoonstelling van hand werken op de kermisdagen. Ge hoopt wordt dat ook nu de be langstelling groot zal mogen zijn, er is weer veel moois te bezich tigen. De entrée is 10 cent, wat De Burgemeester der Egmonden, M. NIELE. voor niemand een bezwaar zal zijn. De trekking der verloting, die oorspronkelijk op 18 Juni was vastgesteld, is teruggebracht tot 11 Juni. Het bestuur wendt zich met een vriendelijk verzoek tot de inge zetenen, om zo mogelijk één textielpunt te willen afstaan, op dat de vereniging haar nuttig Werk kan voortzetten. FANFARECORPS „DE VRIENDSCHAP'' Op Zondag 18 Mei nam fanfarecorps „De Vriendschap" deel aan het jaarlijks te houden concours uitgaande van de West- Friese bond van Harmonie en Fanfarecorpsen, hetwelk dit jaar werd gehouden op Texel. Onder leiding van haar jonge dirigent werd voor het eerst na 6 jaar weer aan een concours deelgenomen. Uitgekomen werd in de eerste afdeling Fanfare. Ondanks het gemis van een der leden werd een zeer fraaie pres tatie verricht. Behaald werd een eerste prijs met 363 punten, het welk 2 punten beneden het corps bleek, dat over beide concours- dagen het hoogst aantal punten had behaald. Op Zondag 15 Juni zal wederom aan een concours worden deelgenomen en wel te Bergen. Ook ditmaal veel succes toegewenst. Coöperatieve BOERENLEENBANK Spijbelaars let op uw saeck! De Coöp. Boerenleenbank hield Woensdagavond in café Hakof haar algemene ledenvergadering onder voorzitterschap van de heer C. M. Winder. Deze wenste in zijn openingswoord de voorzitter, de heer C. Koel, een spoedig en algeheel herstel toe en sprak verder zijn teleurstelling uit over het slechte vergaderingbezoek. Na vaststelling der notulen werd medegedeeld, dat er was besloten voortaan geen financiële commissie meer te benoemen en van iedere debetpost, lopende rekening 10 cent zegel teberekenen. De rente van spaarrekeningen was vastgesteld als volgt! Spaar-, gelden van leden: tot f 6000, 2,25 °lo en van f 6000,— tot f 10.000,— 1,5 °lo daarboven tot de grens van het huish. reglement 1 °/0 Spaargelden niet-leden: tot f 4000, - 2,25 o/° en van f 4000,— tot f 10.000,1 o/° daarboven tot de grens 3/4 0/°- Geblokkeerde spaargelden 3/4 0/°. Voorschotten en debetsaldi in lopende rekening 4 o/0- 42ste jaarverslag Het uitgebreide jaarverslag wees er op, hoe 1946 nog voor namelijk in het teken der geld- sanering stond en hoe de daaraan verbonden uitvoeringsmaatregelen bijzondere moeilijkheden mee brachten. Met ingang van 1946 werd een belangrijke maatregel getroffen: de zogenaamde girale rekening, die slechts overschrijving en geen contante opname toeliet, werd omgezet in een vrije reke ning. Dit betekende een vereen voudiging van de administratie. Het directe gevolg was 'n drang van de zijde der spaarders en credietnemers om op dat vrije tegoed een aanslag te plegen. Bijzondere drukte bracht de gelegenheid om uit het geblok keerde geld inschrijvingen op het Grootboek '46 te nemen. Vermogensaanwasbelasting, be lastingherziening en vermogens heffing in ééns brachten weer heel wat werk aan de winkel. Einde 1946 telde de bank 226 leden. Het aantal spaarders be droeg 1208. Geboekt werden 4621 posten. Met een hartelijk applaus getuigden de aanwezigen van hun waardering voor dit uitgebreide jaarverslag. Millioenen-rede De jaarrekening sloot in ont vangsten en uitgaven met f 2.577.765,81 en de balans vertoonde een eindcijfer van f 1.272.775,38. Het winstcijfer bedroeg f 5682,74. Ingelegd was er f 598.802,70 en terug betaald f 870867,09. Het voorstel van bestuur en raad van toezicht om de winst over 1946 na reservering van f 1500,voor nog te betalen belasting, aan de reserve toe te voegen, had aller instemming. Verkiezingen De aan de beurt van aftreden zijnde leden van het bestuur en van de raad van toezicht, resp. de heren W. Kroon en C. Akker man, werden herkozen. Beiden aanvaardden wederom hun be noeming. Royering De vergadering ging accoord met het bestuursvoorstel om enige leden, die buiten het werkgebied van de bank woonachtig waren, te royeren. Spijbelaars beboet Bij de rondvraag informeerde de heer D. Duin Wz of het niet mogelijk zou zijn het vergadering bezoek te animeren. Na ampele bespreking werd besloten het oude boetestelsel weer in te voeren en dan ook streng te handhaven f 1,boete voor elk lid beneden de 65 jaar, dat zonder kennis geving verzuimt de vergadering bij te wonen. EGH0HD AAN ZEE VERGADERING EGMONDZEEëR REDDINGSBRIGADE Maandag Vergaderde de Eg- mondzeeër reddingsbrigade in de zaal van de heer N. Kager, ter bespreking van de werkzaam heden, gedurende het badseizoen. Op drukke Zaterdagmiddag en Zondagen zullen weer verschillende posten op het strand gezet worden, om een oogje op de baders te houden, Ook wordt Zaterdag de houten tent van de Brigade weer op het strand geplaatst. De reddingsvlet zal op het strand worden gestationneerd, om in geval van nood in zee te kunnen worden gebracht. Des avonds na 6 uur mogen de leden van de Brigade de boot gebruiken voor oefening in het roeien. HARDDRAVERIJEN op de nieuwe Boulevard Dezer dagen is onder de aus piciën van de V.V.V. te Egmond aan Zee een harddraverij-ver eniging opgericht, die zich ten doel stelt, het houden van hard draverijen. Er is een voorlopig bestuur samengesteld, dat er als volgt uitziet: J. W. Kockx, voorz., F. Snoeks, secretaris, P. van der Pol, penningmeester, C. Wijn en J, de Vries. Dit seizoen zullen de draverijen gehouden worden op Donderdag 24 Juli a.s. RECLASSERINGSDAG Alle organisaties op het ge bied van zedelijke verbetering van de gevangenen (niet voor politieke delinquenten) zullen op Zaterdag 7 Juni een collecte houden. Voor Egmond aan Zee is het volgende comité van aan beveling M. Niele, burgemeester P. C. de Graaff, Wethouder Pastoor Bokeloh, Ds. Roobol, Pastoor J. A. J. van Zanten en Dr. C. Belonje. VERGUNNING VERLEEND Het Gemeentebestuur van Egmond aa Zee heeft aan de heer de Groot vergunning ver leent om weer een opbergtent op het zuiderstrand te plaatsen. Dit is voor de bezoekers van 't zuiderstrand een groot gemak, want nu behoeven zij hun bad- tentje niet telkens mee naar huis te nemen. De tent is reeds ge plaatst, zodat de baders er nu reeds gebruik van kunnen maken. GYM.-VER. „ACHILLES'' De leden van de Gym,-ver eniging „Achilles" hebben deel genomen aan de z.g. Korenbeurs wedstrijden. Voor de vereniging kwamen uit 13 dames 3e graad, 2 heren 3e graad, 8 meisjes 2e graad, 4 jongens 2e graad en 1 meisje le graad. Zij, die 31 of meer punten behaalden werden in het bezit gesteld van een wedstrijdspeldje. EGMOND-BINNEN KERMIS TE RINNEGOM Na een onderbreking van 7 jaar is de kermis te Rinnegom in zijn traditie hersteld. Het woord traditie moge gewichtig klinken, zeker is, dat de kermis van Rinnegom van zeer oude datum resteert. Treffend hoe sommige kleinigheden een taai voortbestaan kunnen hebben. In elk geval bewijst het weer eens, dat de kermis een ingeworteld oud Hollands volksvermaak is. Hoe het ook zij, de kermis van Rinnegom heeft weer zijn „blijde incomste" gedaan. Aangezien de grote danstent, waarvoor te elfder ure toestemming tot plaatsing was verleend, reeds elders in gebruik genomen was, hetgeen, gezien het warme weer, geen nadeel betekende, was de schuur van het café v. d. Molen als biljartzaal ingericht en deed de kleine cafézaal dienst als dansgelegenheid. Over het ge heel liep de kermis, wegens het te warme weer, niet vlot. Alleen Maandag-morgen heerste enige uren een gezellige sfeer, die de vroegere kermis-sfeer van Rinne gom benaderde. Even traditioneel als de kermis was de aanwezigheid van de zweefmolen van onze oude ge trouwe ingezetene Kees Braak. Gelukkig geen vreemde! EGMOND AAN DE HOEF NUTSVERGADERING Het departement Egmond van de Maatschappij tot Nut van 't Algemeen kwam in de consistorie kamer van de N.H. Kerk te Egmond aan de Hoef in ver gadering bijeen. De aanwezigen, een 20-tal van de 100 leden, werden door de voorzitter, de heer J. A. C. Klok welkom ge heten, waarna het woord was aan de secretaresse, Mw Jager, die een keurig verslag gaf. Hierna volgde het overzicht van de penningmeester, dat een sinds jaren niet voorgekomen, voordelig saldo aantoonde. Een gezellige discussie ontstond bij de bespreking van hetgeen de afge lopen winter is gedaan. De ene spreker kreeg veel lof, de ander wat minder, maar over het alge meen was men toch voldaan. De bonte-avond was een beslist succes geworden, waarvoor de heer Wijn van de voorzitter een verdiend compliment ontving, voor zijn verdienstelijk organisa torisch werk. Voorts volgde een bespreking over het aanstaande winterpro- gramma. De voorzitter had weer enige goede sprekers op 't oog en zag in plaats van vier nog liever vijf lezingen per seizoen. Uit de vergadering gingen stem men op om wat meer variatie in de lezingen te brengen en niet star aan de eeuwige lichtbeelden vast te houden. Wij moeten met onze tijd meegaan. De voorzitter was het hiermede eens, maar herinnerde aan de kosten hieraan verbonden. In het licht hiervan kwam het punt aan de orde, wat hiermede ten nauwste verband houdt, n.l. de contributieverhoging. Het be stuur stelt voor de contributie van f 1,50 op f 2,— te brengen en die van de huisgenoten der leden van f 0,50 op f 1,-De vergadering ging hiermede ac coord, hoewel enige leden meen den, dat deze verhoging de groei van het ledental zou belemmeren, ja, zelfs zou doen teruglopen. Het bestuur zou dit nauwlettend in het oog houden. Weest zuinig op uw rijwiel Laat goed repareren A. PLOMP, BREELAAN 10, BERGEN Advertenties voor en abone- menten op dit blad kan men opgeven bij de agenten P. Smit, Abdijlaan 59 te Egmond-Binnen en Boekh. P. Jonker, Voor straat 125 te Egmond aan Zee. Verschenen de nieuwe roman van de wel bekende Westfriese schrijfster N. Schuttevaêr-Velthuys Bekroond in de Gottmer Roman prijsvraag Prijs f 4,90 Verkrijgbaar bij Boekhandel OLDENBURG Laanweg C 164 Schoorl Tevens voorhanden het prachtige jongensboek van Ton van Beers DE OOGST VAN DE WEG CHAUFFEUR GEVRAAGD voor het seizoen Garage Schalkwijk Bergen GEMEENTE BERGEN (N.-H.) De Burgemeester houdt inplaats van Dinsdag 10 Juni zijn SPREEKUUR op WOENSDAG 11 JUNI 1947, van 15-16 uur. W. L Gevonden Blauwe alpino muts, sleutel, bosje sleutels (vier stuks), reservewiel met band, broche, armband, een paar rode kinderschoentjes, gele wollen shawl, lichtbruine ruwharige hond, roodbruine boodschappentas, lips- sleutel no. 22, kinderschoentje (blauw), zilveren rozenkrans, bril met donker montuur, vulpen in etui, jonge herders hond, sleutel no. 11wollen geruite das. sleutel (jowil), zilveren sigarettenkoker, (G. H.), zwart lederen dameshandschoen, bruin beursje, inhoud f 2,99, damestas, gouden schakelarmband, double armband, tennisbal, vulpotlood, veldfles. Verloren Donkerbruine portemonnaie, inhoud f3,—, donkerbruin windjack, renteboekje, ten name van H. Schouten, rieten kindertas, inhoudende, kinderportemonnaie, kerk boekje en een zakdoek, dubbele linnen rijwieltas, (bruin), zakmesje, zware zilveren broche met lichtblauwe steen, kleine portefeuille, inhoud drie textielkaarten en diverse foto's, paar bruine nappa lederen dameshandschoenen, bruin beertje (speel goed), zwarte metalen brillenkoker, met bril, licht montuur, ronde glazen), zwarte bal, lichtbruin hondje (naam Teddy), militaire regencape. bruine lederen schou dertas, inhoudende, rood en blauw portemonnaietje, een portefeuille, platina broche met drie briljanten, fototoestel, merk Agfa, damesparaplu, bruin geruite zij, zonnebril met vierkante glazen, zilveren kettinkje met kruisje, blauw lederen schoudertas met twee kerkboeken, een beurs met foto's, en een rozenkrans, witte trico ceintuur, gebloemde zijden shawl, blauw-groene portefeuille met inh., damesportemonnaie, inh. o. a. f 3,50, dames-polshorloge, rode schoudertas met inhoud, bril in etui, lichtgrijze pet, paar lichte kinderschoenen. InlichtingenPolitiebureau, Karei de Grotelaan 17, Bergen.

De Duinstreek | 1947 | | pagina 2