Gemeente Bergen Sen zitvecen V 1-ceëdckc VedUkfavgjoMttd ten teek HERIJK MATEN EN GEWICHTEN MANEGE SCHOUTEN Hieuwt tegetm? RIJWIELBANDEN V Prima Zadelpaarden Boekhandel Oldenburg, Schoorl Distributiekring Alkmaar Distributiekring Alkmaar^ BEKENDMAKING Gemeente Bergen NK SCHOORL V Muzikale rondgang door het dorp CONCERT SPECIALE VACANTIELECTUUR Uilknippen en bewaren Ieder, die in het bezit is van een rijwiel, doch tot heden nog nimmer in aanmerking is gekomen voor rijwielbanden, kan nu, ongeacht de af te leggen afstand of het uitgeoefende beroep, een „Inschrijvingsbewijs" aanvragen, welk bewijs te zijner tijd recht geeft op een bon of bonnen voor rijwielbanden. Aanvragers (sters) moeten na 1 Januari 1945 nimmer banden bonnen hebben ontvangen. Voor kinderrij wielen (bandenmaat 20 X 1 ll2 en kleiner) behoeft niet te worden aangevraagd, aangezien deze banden zonder bon mogen worden verkocht. Afhalen en indiening der formulieren kan alleen geschieden onder overlegging van de stamkaart. Bij indiening van het formulier wordt het „Inschrijvingsbewijs" onmiddellijk uitgereikt. Per post ge zonden formulieren worden beslist niet in behandeling genomen. De aanvraagformulieren kunnen uitsluitend worden af gehaald op de hierna vermelde data en plaatsen, terwijl de in levering eveneens dient te geschieden volgens onderstaand schema. Afhalen van formulieren kan geschieden te BERGEN (Dorpshuis) voor hen wier geslachtsnaam begint met de letter: A t/m G op Maandag 21 Juli 1947 H t/m O op Dinsdag 22 Juli 1947 P t/m Z op Woensdag 23 Juli 1947 van 9—12 en van 23 uur Inwoners van de gemeentenSCHOORL, EGMOND AAN ZEE of EGMOND-BINNEN dienen de formulieren af te halen uitsluitend in de week van 21 t/m 25 Juli 1947 op de bekende zitdagen. INDIENING der formulieren en uitreiking der Inschrijvingsbewijzen vindt plaats volgens onderstaand schema: te BERGEN (Dorpshuis) voor hen, wier geslachtsnaam begint met de letter: A t/m D op Dinsdag 29 Juli 1947 E t/m J op Donderdag 31 Juli 1947 K t/m M op Vrijdag 1 Aug. 1947 N t/m S op Dinsdag 5 Aug. 1947 T t/m Z op Donderdag 7 Aug. 1947 van 9—12 en van 2—3 uur te SCHOORL op Maandag 28 Juli van 9.30-12.30 en van 1.30-3 u. te EGMOND AAN ZEE op Dinsdag 29 Juli van 9.30-12 en van 1-3 uur te EGMOND BINNEN op Donderdag 31 Juli van 9.301 uur x Denkt om Uw stamkaart Inlevering broodbonnen door bakkers Volgende week oude en nieuwe bonnen apart inleveren In verband met een wijziging in de bloem- en meelprijs moeten de bakkers in de week van 21 t/m 26 Juli 1947 op de gebruikelijke dagen de broodbonnen van de G-serie (de nummers brood G-01 G-02 G-ll G-21 G-03res. G-06 res. en G-13 res.) alsmede rantsoenbonnen E-21 en/of coupures X-125, geheél afzonderlijk inleveren; van de nieuw aangewezen bonnen van de H-serie, dus met een apart ont vangstbewijs MD 242-05. Voor zover met de bonnen van de G-serie en rantsoenbonnen en/of X-coupures geen veelvoud van 680 rantsoenen kan worden bereikt, mogen deze met bonnen van de H-serie (nieuwe bonnen) aangevuld worden tot het eerstvolgende veelvoud van 680 rantsoenen. Aanvulling met nieuwe bonnen tot een veelvoud van 10 zak is dus niet toegestaan. Op grond van het bepaalde bij artikel 4 van het colorado- keverbesluit 1941 brengt de Burgemeester van Schoorl alle gebruikers van gronden, welke beteeld zijn met aardappelen, in herinnering, dat het gewas in het tijdvak van 24 Juli tot en met 2 Augustus a.s. ten derde male moet worden bespoten met water, waaraan per 100 liter 500 gram calciumarsenaat is toegevoegd. Deze bespuiting moet zodanig worden uitgevoerd, dat: 1. een hoeveelheid, overeenkomend met ongeveer 300 liter per ha gelijkmatig over het gewas wordt verdeeld 2. alle bladeren van de aardappelplanten met de vloeistof worden bevochtigd 3. op zodanig uur en bij zodanige weersgesteldheid gespoten wordt, dat het gewas nog dezelfde dag kan opdrogen Voor degenen, die niet in staat zijn zelf aan deze verplich ting te voldoen, is van gemeentewege een spuitdienst in het leven geroepen. Voor deelneming aan deze dienst kan men zich vóór 30 Juli a.s. ten gemeentehuize opgeven onder opgave van de ligging en oppervlakte van de met aardappelen beteelde gronden. SCHOORL, 16 Juli 1947 De Burgemeester voornoemd, Mr. C. A. J. JOCHEMS UITSLAG BRIDGEDRIVE van „De Egmonden" Groep A: Groep B G*oep C; SCHOOLREISJE O. L. S. De leerlingen, die met de grote vacantie de school verlaten, maak ten Dinsdag hun schoolreisje, waarvoor zij reeds een jaar lang elke week hun spaarpenningen aan hun onderwijzer afdroegen. Toch was er nog niet voldoende bijeen, zodat dank zij een zeer geslaagde verloting, toch de reis kon doorgaan. Per bus ging het eerst naar station Heilo, vanwaar de reis per trein naar Amsterdam werd voortgezet. Hier werd genoten van een rondvaart door de havens en grachten. Na een verfrissing ontvangen te hebben werd de reis voortgezet naar Oud-Valkenveen. Hier konden de kinderen naar hartelust spelen. De dwaaltuin en de motor bootjes hadden grote aftrek. Toen te ongeveer half zes verzamelen werd geblazen, was dit voor velen nog te vroeg, niettegenstaande zij er bijna 3'/2 uur hadden door gebracht. Dankbaar werd de terugtocht aanvaard. Wegens een storing in de treindienst kwam het jeugdige gezelschap een uur later thuis, dan was afgesproken. Adverteert in dit blad Gegadigden worden opgeroepen voor de zes in aanbouw zijnde GEMEENTEWONINGEN aan de Kogendijk Aanvragen dienen uitsluitend te geschieden middels formulieren, welke ten raadhuize, afd. Huisvesting verkrijgbaar zijn en die na invulling vóór 2 Augustus a.s. moeten worden ingezonden aan de Administrateur van het Gemeentelijk Woningbedrijf (Raadhuis). De huurprijs zal nader worden vastgesteld. Burgemeester en Wethouders van de gemeente Bergen Nh. maken bekend, dat op Woensdag 30 Juli 1947 van 10—12 en van 13—16 uur Donderdag 31 Juli 1947 van 9—12 en van 13—15.30 uur in deze gemeente zitting zal worden gehouden voor de herijk van maten en gewichten in een der lokalen van de Openbare Lagere School, Spaansepad Burgemeester en Wethouders van Bergen Nh. Dr. W. HUYGENS, Burgemeester W. DE VRIES, Secretaris BERGEN Nh., 16 Juli 1947 POSTKANTOOR Met ingang van 1 Juli j.l. is het postkantoor te Egmond aan Zee geopend van Maandag t/m Vrijdag van 912.30, 1416.30 en van 18—19 uur. 's Zaterdags van 9'13 uur. Voor telefoon dienst nog van 1416.30 en van 1819 uur. Bovendien zal er nog een 3de postverzending worden ingevoerd, waarvoor de buslichting zal plaats hebben plm. 19 uur. Onze plaatsgenoot Corn, Jonker te Alkmaar gehuldigd inwoner van Schoorl, de heer Hart als voorz. Zanglust te Koe dijk, N. Akkerman 2e dirigent v. d. Oratoriumvereniging als vriend, Maartje Zwaan, die veel met de jubilaris had samenge werkt, een vertegenwoordiger van de vereniging Daniel de Lange uit Koog a/d Zaan, Mej. Dames als oud-lid van de zang vereniging, die het in dichtvorm zei, de heer Zwaan als vriend en oud-buurman, de heer Dokter, bestuurslid van het verenigings gebouw v. d. Vrijz. Hervormden en de heer de Groot, pres. Kerk voogd. die allen hulde en dank brachten en de wens uitspraken, dat het de heer Jonker gegeven mocht zijn nog vele jaren zijn beste krachten te geven aan het mooie werk, sprak de jubilaris zichtbaar geroerd een kort dank woord voor de vele vriendelijke woorden, die tot hem waren gericht, voor de vele goede wensen en de vele zichtbare blijken van waardering, die hij had mogen ontvangen. Jubileumconcert Het door de jubilaris geleide jubileumconcert in de Grote Kerk te Alkmaar, was het hoogtepunt van deze onvergetelijke dag. „Die Unvollendete" symphonie van Schubert, door de Arnhemse Orkest Vereniging, „Mirjams Siegesgesang" van Schubert door de Gemengde koren uit Schoorl, Bergen en St. Pancras met Berthe Lowey als sopraansoliste, „Vor der Klosterpforte" van Grieg, door dameskoren uit Alkmaar, Bergen en Schoorl en Berthe Lowey sopraan en Jouck Cuperus alt en de „Chorphan- tasie" van Beethoven door de Oratoriumvereniging met mede werking van de orkestvereniging en Simon Halie aan de vleugel, het was alles prachtig mooi, het waren topprestaties. Muziektuin De voor jubilaris en familie, koren en vrienden onvergetelijke dag werd besloten met een samenzijn in de muziektuin, waar in de eerste plaats de besturen van de verschillende koren ge legenheid kregen hun dirigent te huldigen. Nadat een 500 zangers de ju bilaris een welkomstlied had toe gezongen, kreeg de voorz. v. d. Oratoriumvereniging het woord om de eminente dirigent te danken voor alles, wat hij voor deze vereniging had gedaan. De heer C. Hoogvorst, voorz. van Schoorl's Gemengd koor, Mevr. Hamilton of Silverton Hill, voorz. v.h. Motet- en Madrigaalvrouwenkoor te Bergen, de heer Bruin, voorz. Sint Pancras, de heer Lek, voorz. v. d. Koorvereniging Bergen, Mej. Jimmink van het koortje „Half vijf", zij allen uitten woorden van danken waarderingen spraken de beste wensen uit. Nadat de jubilaris alle sprekers 25 JAREN TOONKUNSTENAAR 25 jaren geleden begon Corn. Jonker zijn loopbaan als toon kunstenaar. Op deze herdenkings dag werd deze pionier van Noord holland, die steeds het ideaal na streefde de toonkunst in onze omgeving op te voeren en de belangstelling er voor meer en meer te doen ontwaken, op grootse wijze gehuldigd. Op de druk bezochte receptie in het Gulden Vlies, waar het podium in een bloementuin was herschapen, schetsten een 15-tal sprekers de grote verdiensten van deze be genadigde kunstenaar. De heer J. Dalenberg, voorz van het Huldigingscomité gaf 'n vluchtig overzicht van het werk in deze 25 jaren, en wees er op hoe de jubilaris stelselmatig de koren had opgevoerd tot grote hoogte. De uitvoering van Bach's Matthaus- Passion was een evenement in de muzikale wereld. Mr C. J. de Lange sprak namens 't erecomitè uit de burgerij woor den van hulde en hoopte, dat de opvoeringen van de Matthaus- Passion een traditie zouden worden. Jac. Bonset, voorz. van 't Toon- kunstenaars-erecomité, bracht in een rede, sprankelend van humor, de jubilaris dank voor wat hij voor Alkmaar en omgeving had gedaan als toonkunstenaar, en voor hem als vriendde musicus Jonker had n. 1. in de hongertijd een koe, en dus melk en boter en rekte daarmee het leven van spreker. Broeder Gonzales, hoofd van de R. K. St. Bavoschool schetste de heer Jonker als pae- dagoog, als knapenleider. Hij toverde van 80 jongenstemmen één orgelpijp en gaf vele knapen iets mee voor heel hun leven. Ds de Jong uit Schoorl sprak de hoop en verwachting uit, dat het Ned. Hervormd Kerkkoor onder leiding van de heer Jonker zou leiden tot liturgische vernieu wing in de vaderlandse Kerk. Nadat nog het woord was ge voerd door Mr Jochems als bur gemeester van Schoorl tot de W oensdagavond 23 Juli a.s. en spreeksters had beantwoord en dank had gezegd voor deze onvergetelijke dag, bleef men nog geruime tijd gezellig bijeen. De Duinstreek voegt tenslotte gaarne zijn beste wensen bij de vele, die de jubilaris deze dag mocht ontvangen. DUINWANDELINGEN ONDER LEIDING De V.V.V.Noordkennemerland te Schoorl zal gedurende het sei zoen op elke Dinsdag om half tien 'n duinwandeling onder leiding doen plaats vinden. Punt van samenkomst aan het begin v. d. Klimweg (Boswachterij). De eerste wandeling zal wor den gehouden op Dinsdag 22 Juli. De duur van de wandeling be draagt ongeveer twee en een half uur. Programma Pauze POSTKANTOOR Schoorl cn Groet De openstelling van het hulp- PTT-kantoor te Schoorl is voor de maanden Juli en Aug. als volgt vastgesteld PTTMaandag t/m Vrijdag 9 12.30, 14—16.30, 18-19 uur. PTTZaterdag 9 13 uur. Alleen TT: 14-16.30, 18-19 uur. Zondag alleen TT 89 uur. De openstelling van het PTT- station te Groet is voor de maan den Juli en Augustus als volgt vastgesteld Post: Maandag t/m Vrijdag 9— 10.30, 13-14, 16-16.30, 17.30 18.30 uur. Post: Zaterdag 9—10.30 uur. Zondag geen openstelling voor de postdienst. Telegraaf en Telefoon op werk dagen 8—21 uur en op Zondag 8—9 uur. ZONDAGSDIENST ARTSEN Weest zuinig op uw rijwiel Laat goed repareren A. PLOMP, BREELAAN 10, BERGEN Burgerlijke Stand Bergen Schoorl Egmond-Binnen Egmond a. d. Hoef OOSTERWEG 30 - BERGEN TEL. 2557 is nog steeds een welkom geschenk bij elke gelegenheid Zeer ruime keuze bij 1. De Goede-Hopman 54,5 2. Ruiter-Hopman 49 3. Koper-Hopman 48 4. Karels-de Waard 42 5. Hartgrink-Koopman 39,5 6. de Raadt-Huibers 37,5 Niewenhuizen-Beers 37 8. Mej. Hopman-Eiresman 28,5 1. Apeldoorn-Kloes 50 2. Zwart-Gouda 48 3. Fam. Dekker 46,5 4. Modder-Hopman 44 5. Dékker-Bas 41,5 6. Verver-Hopman 40 7. Dekker-Smit 38.5 8. Visser-Liefting 27,5 1. P. C. Dekker-Dekker 32,5 2. D. v. d. Molen-Scholten 29,5 3. Kloppenburg-Fokkema 26 4. Fam. v. d. Grijp 23,5 5. Berkhout-A. J. Kareis 18 6. Fam. Banei 14,5 Uitbreiding openstelling Door bemiddeling van de V.V.V. „Noord- Kennemerland" zal het Schoorlse Fanfare corps „De Vriendschap" (Dir. Jac. S. den Das) Zaterdagavond om half acht een concert geven achter het Oude Raadhuis 1. Mars „Ankers los" Zimmerman-Newton arr. Molenaar 2. Potpourri uit „Le Khedive" C. Faust 3. „Fantasie Pastorale" C. H. Boedijn 4. Fantasie-Ouverture „Maskerade" id. 5. Prelude „Tarsicius" 6. Wals „Carmen Sylva" H. Vilette Ivanovici arr. Molenaar 7. „Italiaanse Ouverture" Deneufbourg 8. Mars „Vrolijke Douwtrappers" Bisselink Wij hopen, dat goed weer de uitvoering zal begunstigen, dat zowel gasten als inwoners van Schoorl hun belangstelling zullen tonen en dat de jeugd tijdens de uitvoering de stilte in acht zal nemen. Zondag 20 Juli 1947 Dokter POOT, Tel. 2423 van 7 tot en met 13 Juli 1947 GEBORENPetronella Johanna Mei- noutje, d. v. Adrianus Johannes Henne- man en Jannetje Kieft. Luci Wijnanda Maria, d. v. Jacobus Johannes Wittebrood en Anna Guur- truida van Veen. ONDERTROUWDTheodorus Roosloot en Catharina Veronica Jonker. Theodorus Petrus Bijvoet en Petronella Duijn. Cornelis Wokke en Aagje Zwiep. Johannes Jacobus van Wonderen en Henriette Hildegina Spandaw. Cornelis Theodorus Lijen en Antonia Josephina Schouten. Klaas Sloot en Adriana Margaretha Akerboom. Lucien Cornelis van der Pluym en Catharina Wittebrood. Gerardus Eduardus Petrus Hetem en Cornelia Kleibroek. GEHUWDJohannes Boom en Catha rina Guurtruida Min. Van 2 tot en met 16 Juli 1947. GEBOREN; Maartje, d. v. D. de Jong en M. Muijs. Martinus G. M.. z. v. A. Wit en C. G. Roskam. GETROUWD; G. A. Scheltema en C. H. Kooijman. A. Rens en G. de Reus. J. W. Vroom en C. Lau. OVERLEDENTh. Schinkel oud 16 jaar. Van 6 tot 12 Juli 47. GEBOREN: Johanna Margaretha, d. v. P, J. Brouwers en M. J. Schellings. OVERLEDENAafje Visser, echtge note van C. Klaij, oud 52 jaar. GEBOREN Simon Cornelis, z. v. J. N. van Duin en KI. Metselaar. Anna Cornelia Maria, d. v. Th. Belle man en M. Melker. Gerardus Franciscus, z. v. W. Koper en E. M. v. d. Molen. Adrianus Johannes, z. v. A. Trompen M. Boendermaker. Guurtruida Catharina Maria, d. v. G. Beentjes en G. C. de Goede. Geertruida Catharina Brigitta, d. v. B. A. Wittebrood en A. E. Kruijer. GETROUWD: R. K. Angerman en K. Bommer. S. Bruinenberg en C. M. S. Beukers. OVERLEDEN: Maartje Burger, oud 67 jaar.

De Duinstreek | 1947 | | pagina 2