TIMMIE TIM EN DE ROBOTS 1 WIST U, teu uitkomst ..GEEF HEM DE SPOREN J KAPSEL HaJtuucbad „I/dsocuKl Hel Betpet ledetUuis flapsoAoH Utsm otH eeu foief> In 't onderaardse paleis van Koning Zorexl Bioscoop „De Rustende Jager Bergen m U SanfyMd TEL. 2104 TEL. 2104 FEUILLETON MYSTERIE Hoofdstuk 12 Prinses Filomena BEZOEKT GEDURENDEJJW VACANTIE; AMSTERDAM Regelmatig nieuwe aanwinsten Kinderboerderij Apenrots Zaterdag 9 en Zondag 10 Augustus bij Nic. Schuijt vanaf 8 Augustus a.s. Een kostelijke comedie Toegang alle leeftijden Columbia-film Raadpleegt raamaffiches Annex Café-Restaurant Bosrijke omgeving, drie grote bassins met helder bronwater, plm. 3 H.A. strand met ruime speeltuin YPE MINKEMA, - Tel, 8012 Santpoort-Station J. A. VISSER, KUNSTSMEED- EN DRIJFWERK Het aangewezen adres voor een prima ver zorging van uw Loudelswcg 35, Bergen door Morgan S. Roscoe 20 Nadruk verboden In de donkerder hoeken kon hij helemaal niets zien. En het was nog best mogelijk dat Barrett of een ander ergens in de schaduw stond, luisterde en hem gadesloeg. Hij had geen revolver en geen zaklantaarn. En ineens drong het tot hem door wat een idioot hij toch was geweest, om, onvoorbereid als hij was, de indringer in het huis te volgen. Niet dat hij zich nu liet afschrikken. Als de man voor hem Barrett was, die een of andere schurkenstreek in de zin had in de geest van het leeghalen van Chesters brand kast, wilde O'Malley zekerheid hebben. Hij moest eens en vooral de kwestie van Barretts, schuld vaststellen. Als hij een wapen in zijn hand had gehad, en een troep agenten achter zich, zou het pikante van het avontuur er voor drie kwart voor hem af geweest zijn zo was zijn aard nu eenmaal Maar het intens genieten van zijn riskante positie be nevelde zijn geest niet; evenmin doofde het zijn besef, van de moeilijkheden en gevaren die hem omringden. Zijn instinct waarschuwde hem dat Barrett niet voor een kleintje vervaard was een formidabele tegenpartij. En om met hem af te rekenen om hem te vermijden, moest O'Malley hem eerst opsporen liefst zo vlug mogelijk! Dit gevoel dat het onmiddellijk moest gebeuren, ver leidde hem tot zijn flater. Want hij sloop langs de leuning naar de voorzijde van de gang, met zijn ogen als gehecht aan de lichtstreep voor hem en hij had nog maar drie korte passen gedaan toen zijn voet en daarna zijn borst in onzachte aanraking kwamen met een lage kist of kast, die tegen de leuning van de trap stond. Niet alleen had zijn schoen die tegen de kast botste een geluid gemaakt, dat duidelijk hoorbaar was in de stilte, maar de pijn van de stoot deed hem naar voren struikelen, zodat zijn beide handpalmen' op de bovenkant van de kast terecht kwamen en de gang letterlijk galmde van het lawaai dat hij ge maakt had. Met de tanden op elkaar van pijn en ontsteltenis, richtte O'Malley zich op en wachtte, terwijl zijn ogen de donkere hoeken om zich heen afzochten en zijn oren gespitst waren om de geringste beweging op te vangen. Maar hij hoorde of bespeurde niets. Toch bleef hij wachten. En na een ogenblik scheen 't hem toe dat hij het vage vibreren kon onderscheiden van steelse voetstappen, ergens op dezelfde vloer als waarop hij stond, maar na een kort moment hield die lichte trilling weer op. Weer scheen het huis volkomen verlaten. De jonge Ier wachtte nog even toen vervolgde hij zijn sluipende tocht. Hij ging van de kast weg en verder de hal in. Een rustig onderzoek overtuigde hem dat er niemand boven hem was op de trap die uit de hal naar de eerste verdieping ging. Hij kon nergens een lichte plek bekennen, dié het gezicht van een man moest vormen, zelfs in deze zwakke lichtschemering. Hij wijdde nu zijn aandacht aan de deur van de verlichte kamer en naderde deze op zijn tenen, bij iedere stap wach tend om te luisteren en om zich heen te kijken. Op stille voeten gleed hij door de hal, schuin overstekend. Toen hij de lichtstreep, die de openstaande deur doorliet, naderde, was hij in staat een stoel te ontwijken, die voor hem stond. En eindelijk betastte hij de deurpost, geruisloos en zonder hindernis. Deze deur ging naar binnen open. De schar nieren, waren het dichtst bij hem en de knop was het verst van hem af, zodat hij vanaf het punt waar hij stond direct in de kamer kon kijken. Maar de kier liet hem alleen een gedeelte van de muur zien, links van degeen die binnentrad. De kamer zelf was rechts en was aan zijn blik onttrokken. Voorzichtig legde hij zijn vingers op de kant van de deur, luisterde scherp en duwde toen de deur verder open. Steeds meer van de kamer kwam in het ge zicht. Hij zag een schilderij, toen een deur met een gordijn er voor, die waarschijnlijk naar een ander vertrek voerde en tenslotte de hoek van een zijmuur en een venster aan de overzijde van de kamer. De deur was nu een heel eind open. Hij had goed ge-oliede scharnieren en had geen geluid gemaakt bij het opengaan. Met oneindige behoed zaamheid kwam O'Malley naar voren, steeds een betere blik op de kamer krijgend, tot de deur ten slotte helemaal openstond en heel de kamer zich aan zijn oog vertoonde. Een enkele electrische peer in de tafellamp was het enige licht toen O'Malley binnenkwam. Hij zag een haard aan de verste zijde van het vertrek, geflankeerd door breed eiken panelen. Een van deze panelen stond open, het stond uit in de kamer alsof het scharnieren had. In de donkere ruimte er achter glinsterde het licht op als metaal. Het was een open brandkast, waarvan de deur het schijnsel van de lamp opving. De inhoud lag in de grootste-ver warring. De grond bij het paneel was bezaaid met papieren en verscheurde enveloppen, achteloos neergegooid. Een gemakkelijke draaistoel was bij de schrijftafel ge trokken aan de kant het dichtst bij de deur en in de stoel zat een man die voorover leunde, het hoofd op de gevouwen armen en vast in slaap. Zijn rug was naar O'Malley toegekeerd en een moment hield deze hem voor de man, die hem voorgegaan was in het huis. Een tweede blik deed hem echter zijn vergissing inzien. Deze man droèg een smoking-costuum met een fluwelen kraag. Hij had geen hoed op en het licht viel op net schaarse witte haar aan de achterkant van zijn hoofd. O'Malley bleef aarzelend in de deuropening staan. Hij keek snel in de donkere hal achter zich en deed een stap in de stille kamer, half verwachtend in een soort hinder laag te vallen. Hij bewoog en de gedaante aan het schrijf bureau bewoog eveneens. Een van zijn armen gleed van de kant van de tafel en viel in zijn schoot. O'Malley bleef als versteend staan. De jonge Ier had zich afgevraagd of de slaper niet Bindles was, de eenzame vrek. Nu schokte een ander ontstellend vermoeden zijn geest, als een plotseling zenuw tergend alarmsignaal. Er was iets grotesk, iets ondefinieer baar gruwelijks aan dat slappe inzakken; en zo'n plotse linge beweging moest hem hebben gewekt of tenminste doen opschrikken in zijn slaap. De waarheid trof O'Malley als een slag. Met een sprong was hij bij het bureau. De man lag met het hoofd terzijde afgedraaid en rustend op één arm. De in gezonken ogen waren gesloten, het verschrompelde ge zicht zag asgrauw. Maar uit de halfgeopende mond was een stroom rood bloed gegutst. Een paar langzame droppels lekten nog neer in de rode poel, die de mouw van de smokingjas doorweekte. Met een onwillekeurige huivering zag O'Malley het licht glimmeren op een riviertje van bloed, dat onder de slappe, benige vingers stroomde op het gepolitoerde blad van de schrijftafel. HOOFDSTUK XIII HET BIJTENDE AAS Op de slagvelden yan Vlaanderen en Noord-Frankrijk had O'Malley honderden mannen gezien met verminkte lichamen, van wie, tengevolge van bomaanslagen en mi- trailleurvuur slechts gruwelijke resten waren overgebleven. Wordt vervolgd Er was niemand te zien. Zacht sloop ze de ene~gang"na^de andere door. Als ze de toegangs poort (maar kon bereiken, dan was ze gered Maar het geluk was tegen haar. Terwijl ze een hoek omsloeg, stond ze vlak voor koning Zorex en twee soldaten. „Ga haar achterna, mannen! Vlug!" schreeuwde hij. De prinses rende zo [hard ze kon, maar de twee robots hadden haar spoedig ingehaald en gevangen genomen. „Sluit haar op in de cel met de ijzeren tralies", beval de koning. Hij was woedender dan ooit, maar vroeg zich af hoe 't mogelijk was, dat zij uit die kerker ontsnapt was. Er is dus nog een verrader in het paleis riep Zorex uit, werkelijk verbaasd. „Maar wie? Dat is de kwestie". Toen Timmie wist, dat de prinses opnieuw gevangen genomen was, bedacht hij een ander plan om haar te helpen. Terwijl hij door het paleis liep, kwam hij in een verirek, waar de verschillende onder delen van de ijzeren mannen waren opgeslagen. „Dat zijn de robots, die in de opstand vernield zijn. Ze zien er werkelijk akelig uit armen, benen, ja zelfs zijn er bij, die hun hoofd kwijt zijn!" „O, kijk", zei hij verwonderd, „hier is er een, die er nog gaaf uitziet. Ik zal eens in het hoofd kruipen en zien of de knoppen nog werken". Even later zat Timmie in het hoofd van de robot, en liet om de beurt de knoppen werken. Het mechanisme was nog uitstekend in orde. „Grote grutjesHij loopt nog als een klok Hè, ik voel me als in oude tijden. Ik zal een wandeling met hem maken". ARTIS lansen Aanvang 8 uur Entree f 1,bel. inbegr. DANSORKEST THE RHYTHME STARS o.l.v. Toon Dekker TE SCHOORL heeft weer veel belangstelling onder leiding van de nieuwe Directie Een goed verzorgde inrichting, ook voor gezelschappen. Prospectus op aanvraag bij Tevens Uw adres voor prima schoenreparatie. HEDEN ONTVANGEN: Dubbele fietstassen (waterdicht), ruim gesorteerd in prima leren broek riemen, honden halsbanden en lijnen. Verder alle lederwaren wat tot 't vak behoort. Tf~\ XT C. "7 Stationstraat 18 Tel. 2368 Hoek Prinsesselaan DlN O Z, BERGEN dat ge Uw verouderde pendule of hangklok kunt laten ombouwen in een moderne artistieke klok Iets aparts Keuze uit verschillende modellen. Ende prijs valt mee Inlichtingen bij Jan Apeldoornweg 17 Bergen Nh. voor de Huisvrouw is onze nieuwe machine die snijdt rode kool, uien, snijbonen, soepgroenten, komkommers enz. Ook voor pensionhouders is dit gemakkelijk. U krijgt alles gesneden thuis gebracht. U weet het met de groenten zijn wij ook goedkoop en u kunt uit zoeken uit 20 soorten! En 'n sortering fruit dat we hebben ook weer van die heerlijke stoofperen Dus allen naar De Goedkope Groentenhal Dorpsstraat 86, Tel. 2069, Bergen waar ze van die heerlijke blauwe aardappelen hebben is

De Duinstreek | 1947 | | pagina 4