ff 99 6ftetUno. B. S. V.-Ïm&um BERD0S I - G.V.0. I niet aai vetscUiinen BERGEN ZONDAG a.s. n.m. 2 uur VRIJDAG 15 AUGUSTUS 1947 24e JAARGANG No. 32 Verschijnt te Bergen, Bergen aan Zee, Schoorl, Schoorldam, Groet, Camperduin, Egmond aan Zee, Egmond-Binnen en Egmond a.d. Hoef Onze drukkerij en boekhandel zullen wegens vacantie gesloten zijn van 25 Aug. tot en met 1 Sept., zodat „De Duinstreek" van Vrijdag 29 Augustus VREEMDELINGEN REGISTRATIE Het is nodig gebleken, dat ik opnieuw uw volle aandacht vraag, maar vooral uw volledige mede werking inroep, voor de vreem delingenstatistiek. De practijk heeft bewezen, dat nog geen vierde deel van alle zomergasten zijn geregistreerd. Zeer tot mijn spijt kan ik niet van een royale medewerking van de zijde van de hotelhouders, pensionhouders en gemeubileerde verhuurders spreken. De opgave van de zomergasten geschiedt zeer onvoldoende. Is het nodig, U het belang van betrouwbare statistische gegevens nader uiteen te zetten? De gemeente dient over nauwkeurige gegevens te beschikken voor een juiste opgave aan het Centraal Bureau voor de Statistiek, voor een ruimere toe wijzing van levensmiddelen aan de detaillisten, voor het verstrek ken van gegevens aan de V.V.V., voor publicatie in de Badbode en voor rangschikking van Bergen in de lijst der kustbadplaatsen, hetgeen voor de gemeente (weder opbouw) van het grootste belang is. Met klem wijs ik er op, dat deze gegevens nimmer ter be schikking van 's Rijks Belasting dienst worden gesteld, zoals ten onrechte velen vermoeden. Ik verwacht van de ingezetenen en van de badgasten alsnog een volledige medewerking bij het opbouwen van de vreemdelingen statistiek. In den vervolge dienen des Maandags de lijsten, waarop vermeld zijn de ingekomen en vertrokken gasten over de afge lopen week, ten Gemeentehuize te worden ingeleverd. De gasten kunnen ook hieraan hun mede werking verlenen, door terstond na aankomst de lijsten persoonlijk in te vullen. Is het nodig U na bovenstaande uiteenzetting te wijzen op de stok achter de deur? Laat ik derhalve niet wijzen op de strafbepaling, doch wel uw zeer dringende me dewerking inroepen. Het gemeentebestuur en de V.V.V. rekenen hierop. BERGEN, 12 Augustus 1947 De Burgemeester van Bergen, Dr W. HUYGENS ESPERANTO-NIEUWS Naar wij vernemen ligt het in de bedoeling, dat op 19 Sept. a.s. een groep esperantisten, waaronder ongeveer 25 buiten landers uit 12 verschillende Zondag 17 Augustus Aanvang 4 uur (3e klas K.N.V.B.) Terrein Nesdijk landen, een bezoek zal brengen aan Bergen. De Esperantoclubs uit Alkmaar Bergen, Heiloo, Koedijk en Schoorl hebben zich voor deze bijzondere gelegenheid verenigd om de gasten goed te ontvangen en hun het verblijf in Bergen zo aangenaam mogelijk te maken. Een maaltijd gevolgd door een gezellige avond, zal worden aan geboden. Nadere gegevens zullen volgen. JUBILEUM van de afd. Bergen van het Nederlands Rode Kruis Op 23 Aug. 1937 is deze afdeling opgericht en de bloei van afdeling en transportcolonne is zodanig,- dat er alle reden is deze dag zeer feestelijk te her denken. Het feest van de colonne zal ook een feest zijn voor de burgerij en gasten. Het pro gramma omvat vele opmerkelijke nummers, veel meer nog dan de door Rein Snapper ontworpen zeer zinrijke affiche vermeldt. Niemand zal berouw hebben zijn Zaterdagmiddag en avond te hebben gereserveerd voor het jubilerende Rode Kruis. Reeds nu zijn een (beperkt) aantal plaatsen in voorverkoop verkrijgbaar bij alle boekhande laren,. Wij hopen in het volgende nummer wat uitvoeriger te kunnen zijn. DE PARADIJSVLOEK Een evenement in het openluchttheater De Bergense spelers traden Zondagavond in het tot de nok gevulde openluchttheater op met „De Paradijsvloek" van Alph. Laudy. Dit grootse „treurspel van de mensheid" maakte in deze ongerepte natuur en op deze ideale stille zomeravond een machtige indruk op het publiek. Dank zij het uitnemende spel van alle medewerkenden werd de uitvoering een volledig succes. De auteur Alph. Laudy, die zelf de proloog zei, getuigde na afloop, dat deze vertolking van zijn treurspel een der beste was, die hij ooit aanschouwde. Groter lof kon de spelers en de regisseur, de heer J. Haakman niet worden toegezwaaid. Onder ademloze spanning volgden allen het hele gebeuren en na afloop gaf het opgetogen publiek met een oor verdovend applaus uiting aan zijn grote waardering van het gebodene. De voorzitter van de VVV was de tolk van alle be zoekers, toen hij auteur, regisseur en spelers onder het aanbieden van bloemen dank en hulde bracht. ONS HART IS BIJ HEN Niwin en Thuisfront Door Niwin en Thuisfront zullen binnenkort verschillende acties worden ondernomen ten bate van onze jongens in Indië n.l. verloting en voetbalwedstrijd, waarvan verdere mededeling zal volgen. Zaterdag a.s. wordt begonnen met het draaien van een rad van avontuur om 4 uur op 't stations plein a 10 cent per nummer met als prijzen dozen sigaren en ontbijtkoeken. Wij wensen de commissie veel succes en een goede op brengst. VIERDAAGS TENNISTOURNOOI F. Beek drievoudig kampioen Het vierdaagse tennistournooi, dat elk jaar in Aug. wordt ge houden op de banen aan de Kruisweg, behoort weer tot het verleden. Er waren de laatste twee dagen spannende partijen te zien. Zo had F. Dijkstra uit Heiloo drie sets nodig om te winnen van J. Walhof uit En schedé. In het herendubbelspel bleken Walhof en de oud-oefen- meester Kleyweg, beiden uit Enschedé, een sterke combinatie te zijn. De halve finale tegen Haas broek en Kerssemakers, die laatst genoemden na veel inspanning wonnen met 0-6, 8-6, 7-5, was een der mooiste partijen van het tournooi. Van de dames dient extra vermeld Miss P. Gostling, die met Engelse taaiheid na twee uren zwoegen met 6-4, 4-6, 6-4 won van Mevr. Kleyweg uit Enschedé. Als kampioene trad hier uit het strijdperk Mevr. Wu-Tillema uit A'dam. Haar harde service en fors spel bleek ook te sterk voor Mej. M. Koel uit Alkmaar. Aan het slot reikte Mr C. A. de Lange met een geestig speechje de prijzen uit. Dank werd ge bracht aan de heren P. Beyne- veld en J. H. Schmidt voor de leiding. Met een hartelijk applaus voor de vriendehjS.e gastvrouwe, mevr. A. J. van Limburg-Stirum werd het sportfestijn besloten. Uitslagen van de finales Heren Enkel. F. Beek sl. F. Dijkstra 6-2, 9-7. Heren Dubbel spel. F. Dijkstra en F. Beek sl. Haasbroek en Kerssemakers 4-6, 6-4, 6-2. Gemengd Dubbel spel. Mej. M. Koel en F. Beek sl. mw Wu-Tillema en Ph. v. d. Meer 6-3, 2-6, 7-5. Dames Enkel spel. Mevr. Wu-Tillema sl. mej. M. Koel 6-4, 7-5. DE ORANJEVERENIGING VIERT KONINGINNEDAG Daar 31 Augustus op Zondag valt, zal H.M.'s verjaardag dit jaar gevierd worden op 1 Sept. Wij waren in staat kennis te nemen van de plannen der Oranjevereniging, welke, evenals het vorig jaar, zullen bestaan uit een feestviering voor de jeugd, ringsteken en een etalagewedstrijd. Het programma is als volgt samengesteld's Morgens 9 uur verzamelt de jeugd van de lagere scholen en kleuterscholen zich op het parkeerterrein aan de Karei de Grotelaan, vanwaar gezamenlijk wordt gemarcheerd naar het openluchttheater. Hier zal het gezelschap van de heer J. C. Frevel met levende poppen een „Levende Poppenkast"-ver- toning geven. De leerlingen der even genoemde scholen hebben op school reeds een toegangs kaart voor deze voorstelling ontvangen. Maar ook volwassenen en kinderen van nog aanwezige gasten kunnen toegang bekomen voor 25 cent. 2 uur 's namiddags wordt er gecostumeerd ringsteken en sleuteltrekken gehouden om fraaie prijzen. Deze wedstrijd heeft plaats in de Stationsstraat, 's Avonds 8 uur Concert van Bergen's Harmonie op het terrein van de Ruïnekerk. Op 29, 30, 31 Augustus en 1 Sept. grote etalagewedstrijd. Het publiek treedt evenals het vorig jaar als jury op, doch de beoor deling geschiedt thans anders. 'k Wil zingen en jub'len nu vrolijk en blij, Een lied uit het hart mij gedrongen, Ik kan er niet zwijgen, 'k Wil zingen zo vrij Een loflied op 't stralende zomergetij. Al leven, al geuren, al kleuren, al pracht, Is d'aarde, bestraald door de zonne, Zij, altijd weer wellende bronne Van leven en licht, van liefde en macht, Geeft schoonheid aan al wat de schepping ons bracht. Ik voel er iets trillen in 't diepst van 't gemoed, Dat uitgaat naar bloeiende weiden, Naar tjilpende vogels, naar 't blatende vee, De bijtjes, zij zoemen er luchtigjes mee: Hoezee, ik wil zingen nu vrolijk en blij, Een loflied op 't stralende zomergetij. BERGEN, Aug. '47 MAARTJE N. ZWAAN VOETBAL: Aanvang 2.30 uur HANDBALAanvang 4.30 uur BERGEN I-C. S. V. I. BERGEN I D. T. S. I. De deelnemende winkeliers zijn naar de aard van hun zaak verdeeld in groepen. Van iedere groep moet het publiek de naar hun smaak best geslaagde eta lage uitkiezen en op het pro gramma invullen. 16 prijzen zijn uitgeloofd voor degenen, die hun stem ^hebben uitgebracht op de winkeliers, die de meeste stemmen hebben ver kregen. De VVV heeft voor deze wedstrijd een tekening van Karei Colnot beschikbaar ge steld. Deze extra prijs wordt toegekend aan een van hen die voor alle groepen de juiste prijswinnaars heeft aangewezen, of de uitspraak van het publiek het meest nabij komt. Men ziet dus, een gevarieerd programma. De vereniging be zat echter niet de financiële middelen, om de kosten van deze feestviering te bestrijden. Vandaar, dat zij per brief een beroep heeft gedaan op enkele ingezetenen. Met een hartelijk woord van dank aan hen, die hun bijdragen reeds stortten, moet zij constateren, dat het bij eengebracht bedrag nog niet toereikend is. Wie alsnog voor nemens is dit te doen, ver zoekt het bestuur dit niet langer uit te stellen en hun bijdrage te storten op Giron. 219819 ten name van den heer J. Beekman, St. Antoniusstraat 9, penningm. der Oranje Vereniging. STICHTING I.O. DE VRIJE SCHOOL De Vrije School, waar de paedagogische denkbeelden van Dr Rudolf Steiner in practijk zullen worden gebracht, zal op 4 Sept. a.s. beginnen, des morgens om 9 uur. Het Collegium is er nog niet in geslaagd een ge schikte localiteit te Bergen te vinden, doch hoopt zijn ernstig streven spoedig met gunstig re sultaat bekroond te zien. De mogelijkheid is dus niet uitge sloten, dat de school aanvanke lijk weder in De Arend te Schoorl moet beginnen. De overbrenging naar Bergen zal echter zo spoedig mogelijk plaats vinden. Als klasseleraren zijn aan de school verbonden mej. L. Struik en de heer F. Poppig. Aanmelding van leerlingen dient te geschieden bij mej. Struik, bij voorkeur op Maandag, Woens dag of Vrijdag van 9-12 uur. Schoolgeld nader overeen te komen met mej. Struik, die gaarne alle inlichtingen, ook over de school verstrekt. (Tel. 280-K 2209) De samenstelling van het col legium is hieronder vermeld. In het collegium van de vrije school hebben zitting: Mr. D. Vis, voorz. Wiertdijkje 14, Bergen, tel. 2107. Mr A. F. Kamp, secr. Rondelaan 1, Bergen, tel. 2654. Mej. G. P. Horst, penningm. Frederikslaan 97, Heiloo, tel. 3698-K 2200. J. P. M. Lugten, arts (schoolarts), Russenweg 1, Bergen, tel. 2700. Mevr. C. Kruisman-Buys, Boschmansweg C 265, Schoorl tel. 297 K 2209. Mej. L. Struik, (klasseleerares), „De Arend", Bickerslaan 61, Schoorl, tel. 280 K 2209. EXTRA CONCERT door fanfare „Harmonie" Assendelft Velen zullen zich nog her inneren hoe op> het groot natio naal concours ter gelegenheid van het gouden jubileum van Bergens Harmonie, Assendelft als overwinnaar uit de strijd kwam met 392 punten, zijnde het hoogste aantal over beide secties en hoe dit corps een Zilveren vredespaleis als trofee mee naar huis voerde. De prettige herinneringen aan dit concours hebben detriomphator doen besluiten Bergen s Harmonie Zondag a.s. een concert aan te bieden in de muziektuin. Nadat de directeur, de heer G. Komen, die in het Parkhotel logeert, een serenade is gebracht, wordt met muziek naar de Muziektuin gemarcheerd. De oogst van de weg. lüleekttai DE DUINSTREEK Redactie en Adm.C. Oldenburg, Laanweg 164, Schoorl, Giro 147071 Telefoon 268 Agentschap te Bergen de Haan's Boekhandel, Stationsstr. Telefoon 2452 Agentschap voor Egmond-Binnen en Egmond aan de Hoef: P. Smit, Abdijlaan 59 Agentschap voor Egmond aan Zee P. Jonker, Voorstraat 125 Abonnementsprijsf 3,00 per jaar f 0,75 per kwartaal Advertentieprijs: 10 ct. per m.m. met een minimum van f 1, Een beroep op Hotelhouders, Pension houders, Verhuurders en Zomergasten uooooo /Jooooo o o o o ofj ooooor UoOOOO 'Jooooo Terrein Kerkedijk Gevonden Kinder windjack, dames-hoofddoek, grijze badmuts, bankbiljet van f 10, kinder schoentje (links), damestas, (inh. kleding), Koe, dameshandtas, kinderjas, Meisjes jumper, zakhorloge, zilveren ring (met blauwe steen), zonnebril, portemonnaie (inh. f 0.66), damesmantel, ketting met hanger, wit linnen ceintuur, zwart-bonte hond. Verloren Lederen cigarettenkoker, sportkous, kin derjasje, huissleutel, portemonnaie, dames- vest, damesjas, uurwerk van dameshorloge, damesstuurtas, fietskabel (staal) dames ceintuur, klompsokkousje, damesporte- monnaie, (inh. f 10), colbertjas, etui met vulpen, kinderschoentje, hond (bouvier), gabardine regenjas. Inlichtingen aan het Politiebureau Karei de Grotelaan, Bergen.

De Duinstreek | 1947 | | pagina 1