Aduedeed i* „de duiitsUeek" Noodwet Ouderdomsvoorziening SCHOORL EGMOND AAN ZEE DISTRIBUTIEKRING ALKMAAR. Banden voor Transportrijwielen, Carriers en Invalidewagens* In de week van 18 t/m 23 Augustus 1947 kunnen aanvragen wor den ingediend voor banden voor bovengenoemde rijwielen. Formu lieren hiervoor afhalen en indienen op de bekende zitdagen (voor Alkmaar, kantoor Oudegracht, loket Voorlichting), rekening houden de met het hieronder vermelde: Transportbanden en Carriers. Op de nog in behandeling zijnde oude aanvragen zullen in boven genoemde week bonnen worden uitgereikt. Slechts zij, die voor 18 Augustus a.s. geen oproep hiervoor mochten hebben ontvangen, ge lieven dus nieuwe aanvragen in te dienen. Voor Carriers, welke thans nog voorzien zijn van houten zijwielen, kunnen eveneens aanvragen worden ingediend. N. B. Na 24 Augustus 1947 zullen tot nader order voorlopig geen aanvragen voor transportbanden meer kunnen worden ingediend. Invalidewagens. Aangevraagd kunnen worden toerbinnen- en buitenbanden door personen en instellingen, die tot dusver hiervoor nog geen bonnen voor banden (foutbanden niet medegerekend), hebben ontvangen. Zij, die eventueel Inschrijvingsbewijzen AB mochten hebben aangevraagd en ontvangen, dienen eveneens opnieuw aan te vragen. GEMEENTE SCHOORL Ter kennis van belanghebbenden wordt gebracht, dat gehuwde mannen, alsmede ongehuwde mannen en vrouwen, Nederlander zijnde, die op 1 October 1947 de leeftijd van 65 jaren zullen hebben bereikt en wier inkomen een totaal bedrag van f 1075,— voor gehuwden en f 675,voor ongehuwden per jaar niet te boven gaat, aanvragen kunnen indienen voor uitkering, ingevolge bovengenoemde wet. De belanghebbenden dienen zich op onderstaande tijden te vervoegen ten gemeentehuize, afd. Sociale Zaken, onder overlegging van trouw boekje of andere legitimatiepapieren, benevens alle in bezit zijnde eigendomsbewijzen en waardepapieren (effecten, lijfrenten, spaarbank boekjes e.d.) Voor hen, wier geslachtsnaam begint met: A, B, C, Maandag 18 Aug. van 9—12, 14—16, 19.30—21 uur D, E, F, G, Dinsdag 19 Aug. uren als boven H, I, j, L, M, Woensdag 20 Aug. van 912, 14—17 uur K, N, O, P, Donderdag 21 Aug. uren als op Woensdag R en S, Vrijdag 22 Aug. uren als op Maandag T, V, W, Z, Maandag 25 Aug. uren als op Woensdag BERDOS-NIEUWS Het voetbalseizoen is weer in aantocht en ons 1ste elftal, dat gepromoveerd is naar de vierde klasse krijgt de volgende tegenstanders tegenover zich ge plaatst: Texel, Oudesluis, J.V.C., Schagen, W.-Waard, Water vogels, Sijberkarspel, Westfriezen, Schoorl en St. George. Dus dat wordt nu werken boys De Berdossupporters staan weer een paar mooie Zondagen te wachten. A. s. Zondag opent Berdos het nieuwe seizoen met het spelen van een vriendschappe lijke wedstrijd tegen G.V.O. I (III klas K.N.V.B.) uit Kromme nie. De daaropvolgende Zondagen staan nog op het program „Actief" uit Hilversum (3 elf tallen) en Beverwijk I (III klas K.N.V.B.) Voorts heeft Berdos nog een kans voor een buitenlandse trip, doch dat zal de tijd nog moeten leren. BOTSING IN DE EEUWIGELAAN Een motorbakfiets met vier kinderen voorin en moeder de vrouw achter de bestuurder, kwam Maandagmiddag uit de Mosselenbuurt, een auto naderde uit Bergen aan zee, remmen knarstenDr Poot en Dr van Gelder uit Bergen en twee artsen uit Groningen waren spoedig ter plaatse en eveneens de auto van het Rode Kruis, die de gewonden naar Alkmaar, waar vier in het Ziekenhuis werden opgenomen en verder naar Haarlem vervoerde, waar de onfortuinlijke familie S. haar domicilie had. De materiële schade is vrij groot. DE OUDEN VAN DAGEN OP REIS. De commissie Reisvereniging voor ouden van dagen kan tot haar grote voldoening mededelen, dat zij er in geslaagd is, dankzij de gulle medewerking van de in gezetenen, een reisprogramma samen te stellen. De tocht zal plaats hebben op Donderdag 28 Augustus a.s. De reis zal gaan via de Beemster naar Oud-Valke veen. Op beide plaatsen zal enige tijd gepleisterd worden, onder het gebruik van een kop koffie en de meegebrachte broodjes. Vandaar wordt de tocht weer voortgezet over Amsterdam naar het bad „Velscrend" te Santpoort, waar de deelnemers een eenvoudig diner zal worden aangeboden, om ver volgens de thuisreis weer te aan vaarden. In hotel „De Rode Leeuw" te Schoorl zal de stoet weer worden ontbonden. Het fan farecorps „De Vriendschap" zal ons daar weer met zijn vrolijke muziek verwelkomen. 's Morgens om 7 uur zullen de autobussen te Schoorldam en te Camperduin een aanvang maken met het ophalen van de deel nemers. Laten we hopen, dat dit maal de bussen op tijd zijn, zo dat om acht uur het startsein kan worden gegeven. Als het weer nu ook meewerkt, kan het voor de oudjes een prettige dag worden. Het aantal deelnemers bedraagt ongeveer 175. Bijdragen zijn nog steeds van harte welkom. V.V.V. GROET - CAMPERDUIN Strandfeest Begunstigd door schittrende weer hield V.V.V. Groet-Cam- perduin Zondag haar jaarlijkse strandfeest. Er was weer enorme belangstelling voor dit festijn. De heer D. Duin Wz, voorzitter van de V.V.V. bracht dank aan gasten en ingezetenen, die door hun milde bijdragen dit feest weer mogelijk hadden gemaakt en aan de firma Kosbu voor het beschikbaar stellen van enige mooie prijzen. Voorafgegaan door het fanfare corps De Vriendschap en overal toegejuicht door de toegestroomde menigte trok de lange stoet met een drie honderd kinderen naar het strand, een ideale gelegenheid voor de kinderspelen. Waar zoals op deze middag Zon, zee en zand, deze drie Z's samenwerken, is Camperduin een dorado voor groot en klein, oud en jong. Het was een lust te zien, hoe de kinderen kampten om een prijs te bemachtigen. Bewonderens waardig waren vaak de figuren, die de jeugdige kunstenaars in het zand toverden en de jury bestaande uit de heren Huygens, P. Wiegman en Mevr. Stapel, had geen gemakkelijke taak. V.V.V. kan met grote vol doening terug zien op dit in alle opzichten goed geslaagde kinder feest en de jeugd neemt een prettige herinnering mee aan deze dag, waarop het ranja en koek en prijsjes regende. De gelukkige prijswinnaars waren Bal-lopen: 1. S. Oudshoorn, 2. Eefjevan Willigen, 3. Ida Kapper, 4. Meri Kleyer. Wasophangen: 1. Martje Kuiper, 2. W. Schuringa, 3. T. v. Won deren, 4. Thea Dorrée. Zaklopen: 1. Tr. Stoop, 2. Bertha Hopman, 3. Jopie Leuring, 4. Willie Boogaard. Houtkruien: 1. Jb de Waard, 2. Dirk Lansbergen, 3. Jan Snaak, 4. Robbie Stout. Zeilkruipen: 1. Bertus Hageman, 2. M. Bastiaan, 3. P. Vegter. Strandfiguren1. Robert Feenstra, 2. André Ringers, 3. Theo Kool, 4. Bennie Schut. Verder werden nog 23 troost prijzen uitgereikt. Met V.V.V. Noord-Kennemer- land door 't land van Teun de Jager. Waar eens Teun de Jager, be kend door de Camera Obscura de blonde zoon der Kelten, met zijn dubbelloops jachtgeweer aan de schouder en zijn trouwe Vel- din, zijn bruingevlekte patrijshond aan zijn zijde rondzwierf op zoek naar hazen en patrijzen, daar dwaalden Dinsdagmorgen een honderd vacantiegangers rond, niet op zoek naar wild, maar om zich te vermeien in de schone natuur en zich te verlustigen in de prachtige vergezichten. Klokslag half tien zette de Kara vaan zich in beweging en volgde zij de deskundige gids, boswachter H. W. Stoelhorst. Het was eerst een hele klim, maar de moeite werd ruimschoots beloond, toen het hoogste punt bereikt was een schitterend panorama ontrol de zich voor het oog, het prach tige duinlandschap met zijn hoog en laag, zijn bos en blinkerds, aan de ene zijde omlijst door de zee met haar zonnige golven, aan de andere zijde het wijde polderland met de torens van Warmenhuizen en Schagen in de verte. Op de verdere tocht door dit uitgestrek te gedeelte van de boswachterij Schoorl leerden de reizigers de zee-den, de Oostenrijkse den en de Corsicaanse den kennen, de drie soorten, die 't vaneen vijftigtal hier slechts uithielden op dit kalkarme gedeelte, op deze arme grond, waar men de duindoorn tevergeefs zoekt en waar van spontane gene ratie geen sprake is. Intussen wordt de bebossing steeds uitge breid en hoopt men in de toe komst, de verre toekomst, aldus de heer Stoelhorst, ook betere houtsoorten te kunnen planten. Met loofhout zal ook de vogel stand gebaat zijn, waaraan reeds nu de nodige aandacht wordt ge schonken deze gevleugelde vrien den zullen welkome bondgenoten voor de mens zijn bij hun strijd tegen schadelijke insecten. Hoeden af voor de mannen, die met grote kennis van zaken en met taaie volharding deze dui nen, onze natuurlijke zeewering, deze beschuttende wal tegen de vernielende kracht van de zee hebben gemaakt tot een bolwerk en een lustoord Onze voorouders hielden er wel een heel andere opvatting op na 'zij toch beschouwden de duinen voornamelijk als jachtterrein van vorsten en adelijke heren en had den slechts de bedoeling het ge bied in stand te houden voor de jacht. Tekenend is, dat in die tijd iemand werd benoemd om te zorgen voor helmbeplanting en... voor het poten (poot af hakken) van honden en het oorafsnijden van katten, die jacht maakten op de konijntjes. Tegenwoordig is er practisch geen wild meer en Teun de Jager zou geen kans krijgen om twee hoenders te schieten voor Sijtje, dat mooiste van al de Schoorlse meisjes. Toen de zon haar hoogste punt had bereikt, werd de tocht be ëindigd. Met het organiseren van deze duinwandeling die weer lering en vermaak bracht, heeft het wakkere V.V.V.-bestuur weer velen aan zich verplicht. Het was een genot om onder leiding van de deskun dige gids en gezellig causeur bos wachter Stoelhorst van het Staats bosbeheer hier enige uren rond te dolen en te luisteren naar zijn uiteenzettingen. WEER EEN COLORADOKEVER Woensdag werd tussen de badgasten aan het strand te Cam perduin een coloradokever gesig naleerd en na een opwindende jacht onschadelijk gemaakt. Of de een of andere Langedijker, die verpozing aan het strand kwam zoeken, dit beest tussen zijn hals boordje of in de zoom van zijn broekspijp had meegebracht, of dat de aardappelloofvretendekever uit zee was aangespoeld, is nog niet bekend, maar het is nood zakelijk, dat men ze in de gaten houdt, d.w.z. de kevers natuurlijk, niet de Langedijkers. V.V.V.-NIEUWS Dank zij de gewaardeerde medewerking van het Staatsbos beheer heeft de V.V.V. vier door gekleurde pijltjes aange geven wandelwegen in de duinen en bossen kunnen uitzetten. Het begin- en eindpunt van alle wandelwegen ligt aan de voet van de Klimweg (Boswachterij). De groene wandeling duurt anderhalf uur, de blauwe twee uur en de gele en bruine wande lingen drie uur, alles in kalm tempo. Wanneer aan een aftakking van een weg geen pijltje is aan gebracht, lope men rechtuit. Zowel de opvoering van het cabaretgezelschap „Duo Wi-Jo" als het concert achter de kerk op Zaterdag j.l. van het Fanfare corps |„De Vriendschap" mochten zich in een grote belangstelling verheugen. Donderdag 21 Aug. om 8 uur zal een avondwandeling door de duinen plaats hebben. Het beginpunt is weer aan de voet van de Klimweg. Na een korte wandeling zal zo mogelijk thee worden aangeboden en worden de aangevoerde verlichtingsar tikelen ontstoken. Daarna trekt de verlichte stoet door de bossen huiswaarts. Degenen, die in het bezit zijn van lampions, kaarsen en stokjes, voor ophangen kunnen deze medebrengen. Zij, die deze en andere lampions daarna beschik baar willen stellen worden ver zocht, deze te bezorgen bij het Informatiebureau, K. P. Zuur bier, Laanweg, en zijn bestemd voor onderstaand doel. Zaterdag 23 Augustus zal de feestverlichting in het dorp wor den ontstoken en zal het Fan farecorps een muzikale rondgang door het dorp maken. Voorts bestaat het voornemen alsdan een etalagewedstrijd te houden, waar omtrent nadere gegevens aan de winkeliers zullen worden bekend gemaakt. Een jury, bestaande uit deskundigen van elders, zal beslis sen aan wie de prijzen van resp. f 20. f 12.50 en f 7,50 zullen worden toegekend. Voor het publiek is ook een attractie aan deze wedstrijd ver bonden. In elke etalage zal een fout worden gemaakt in de uit stalling. Nu is het de kunst voor het publiek om die fout op te sporen. Het publiek kan bij de winkeliers een formulier krijgen om de fout, die elke winkelier gemaakt heeft, op dat formulier in te vullen en daarna moet het dat formulier, na vermelding van naam en adres van degene, die het formulier heeft ingevuld, in leveren op het Oude Raadhuis, in de daarvoor aanwezige bus. Voor de beste oplossers hebben de winkeliers enkele prijzen beschikbaar gesteld. COMMISSIE Noodwet ouderdomsvoorziening De voor de gemeente Schoorl ingestelde commissie van onder zoek, ingevolge de „Noodwet Ouderdomsvoorziening" bestaat uit: Voorzitter: C. A. J. Jochems, Burgemeester. Secretaris, C. J. Schouten, Ambtenaar Sociale Zaken. LedenH. Selhorst, voorz. Maatschappelijk Hulpbetoon, J. Louwe, voorz. R. K. Armbestuur, K. P. Zuurbier, Administrateur N. H. Diaconie, J. Nanne, Sec retaris Kath. Arbeidersbeweging. Voor de uitvoering van ge noemde wet is de gemeente in gedeeld in klasse V. De belanghebbenden dienen zich te wenden tot de secretaris dezer commissie. VREEMDELINGEN TELLING In het voormalige tolhuis, thans informatiebureau van de VVV werd door de bureau houder Zondag j.l. een telling gehouden van ieder, die onze badplaats binnenkwam. Niettegenstaande de betrokken lucht, die in de morgenuren het strandbezoek niet aanlokte, werden tot des avonds 8 uur geteld2130 wielrijders, 195 auto's, 450 voet gangers, 10 rijtuigen en 45 binnenkomende Naco-bussen. Het totaal aantal bezoekers was wel geteld 5670. Tellen wij hier nog bij de plm. 3000 hier verblijvende gasten, dan hebben ruim 8000 personen Zondag kunnen ge nieten van Egmonds mooie zee strand. DE EGMONDSE KUNST TENTOONSTELLING De 3000e bezoeker Drie dagen, nadat de 2000e bezoeker de tentoonstelling be zocht, kondigde de leiding aan, dat weldra de 3000e bezoeker verwacht werd. Zondag was de heer G. Gravemaker uit Egmond aan Zee de gelukkige. Een heerlijke taart werd hem aange boden. Met dit getal zijn wij al boven het aantal bezoekers van de gehele duur der tetoonstelling uit. HET BLOEMENCORSO Na in de morgenuren wegens het slechte weer eerst te zijn afgelast, kwam tegen 12 uur het bericht, dat het aangekondigde bloemencorso toch doorging. Het gevolg hiervan was, dat verschil lende deelnemers met hun werk zaamheden waren gestopt en niet meer tijdig met hun nummer ge reed konden zijn. Op de tijd van aantreden waren dan ook slechts een achttal deelnemers aanwezig. De jury, bestaande uit de heren B. Denneboom en Dutmer, kende de eerste prijs toe aan 'n groepje kinderen, voorstellende ,,'t Oogst feest." De tweede prijs ontvingen De Zonnebloemen, terwijl de derde prijs werd toegekend aan een vliegtuig. Een clowntje met een versierd wandelwagentje kreeg de vierde prijs. De overige deelnemertjes ontvingen 'n troost prijs. De uitslag werd door de Bur gemeester, de heer Niele bekend gemaakt, die er in zijn rede op wees, dat dit eerste Egmondse Bloemencorso nog door vele mag worden gevolgd. Gerekend mag daarbij worden op de medewerking van allen die hier in Egmond verblijven. Hierna werd 'n rond gang door het dorp gemaakt. KERMESSE D'ÉTÉ Met ingang van Woensdag 20 Aug. zal er een kermesse d'été worden gehouden, die drie dagen zal duren. Evenals het vorige jaar zal deze kermesse d'été worden gehouden op het plein voor de O.L. school.

De Duinstreek | 1947 | | pagina 2