TIMMIE TIM EN DE ROBOTS fkodevakstkooi EN SAID Huifa MpeUeie Voetvmeefikp <hh eet* bief Mevr. De Vries, Pension lfDe Hoge Nol" Zeep Zeep Zeep J*t. Biotn, van belasting IIIFelastinqconsulent MYSTERIE In het onderaardse paleis van Koning Zorex I Hoofdstuk 13 Terug naar Abra Cadabra In October beginnen de nieuwe cursussen in patroon tekenen, knippen en naaien van dames- en kinderkleding door gediplomeerde lerares-coupeuse Tevens opleiding voor diploma lingerie costumière en coupeuse Opleiding apparaten-cursus, zonder tekenen, patronen maken van dames- en kinderkleding in 3 maanden Prettige methode GROET A 131 - TELEF. 294 JÏ/ïub/judifÉiuA October zal de nieuwe A. F.-Alkmaar-Schoorl- dam-Schoorl-Groet v.v. Met ingang van 5 geopend worden. De vertrektijden zijn als volgt Alkmaar, Station N.S.: w6.55 7.55 9.10 11.10 13.10 15.10 wló.10 17.10 18.10 20.10 21.10 z23.10 Groet, Kerkbuurt: w7.20 8.20 9.35 11.35 13.35 15.35 wl6.35 17.35 18.35 20.35 21.35 z23.35 Alléén op Zon- en Feestdagen en des Zaterdags Alléén op werkdagen Rijtijd 25 minuten Z w Er is weer een nieuwe bon Reserve 5 v.d. tabakskaart Laat uw bon niet verlopen U weet, wat wij leveren is prima Permanenten Verven Blonderen Watergolven Onduleren Alles volgens de laatste mode Onze Cold-Wave „Dream" is onovertrefbaar voor fijn en dun haar Maar bespreek tijdig om teleur stelling te voorkomen Dorpsstr. 21, Bergen, Tel. 2266 KISTEN voor het opbergen van aardappelen en fruit in kelder of schuur. P. HAJONIDES V. D. MEULEN Zr. M. W. Heman—ter Burg Gedipl. Voetverzorgster Tel. 223 (K2269) WARMENHUIZEN in de Ruïnekerk len bate van de Stichting 1940-"45 op Donderdag 9 Oct, 'savonds 8 uur FEUILLETON 25 Nadruk verboden Dat was Julian, die met mij die avond in dat restaurant dineerde, toen u mij aanstaarde. Vader en moeder zijn beide verdronken bij de grote overstroming in Pueblo, ging ze vlug verder, „en Ward liet Julian en mij hier komen. We waren destijds nog op school. Intussen ging het hem uitstekend, hoewel hij nog jong was. Hij stuurde ons naar een school in New York, tot we volwassen waren. We waren arm, Julian en ik; en hij is een vader en moeder en oudere broer voor ons geweest sedert we hem voor de eerste maal gezien hebben. Hij is de beste man, die ik ooit gekend heb, mr O'Malley. Ik ben dol op hem. En als hem iets overkomen isZe zweeg, haar ogen gevuld met tranen, haar fijne mond trillend. O'Malley had moeite zijn stem te beheersen. „Het spijt me," zei hij onbenullig; „ik zal u mijn eer lijke mening zeggen, miss Hunt. Persoonlijk vind ik hem zeer sympathiek, maar, ik heb de indruk gekregen van hem dat hij, wel, dat hij iemand is, die uitstekend op zichzelf kan passen. Maakt u zich niet onnodig angstig!" Claudia schudde bedroefd het hoofd. „Ik ben bang om hem. Hij vertelt nooit veel van zijn zaken. Maar een meisje ziet soms dingnen, waar een man geen erg in heeft. Ik weet, dat hij ergens over tobt. Ik weet niet waarom ik u hiermee lastig val, maar u is er nu eenmaal in betrokken. U weet al zoveel „Zeker," bevestigde O'Malley op geruststellende toon. „Ik ben er ook in verwikkeld en zal niets achterwege laten om achter de waarheid te komen. Ik ga niet naar de politie, tenzij ik faal," voegde hij eraan toe. „Maar ik wilde dat ik met hem praten kon...." Hij boog zich in zijn stoel naar voren. Luistert u eens miss Hunt, als mr. Barrett vanavond terugkomt, wilt u mij dan mor genochtend opbellen, zodat ik een afspraak met hem maken kan Claudia duwde haar stoel achteruit en knikte. „Ja, dat beloof ik u," zei ze zacht. En dan nog iets," drong hij aan, „als hij niet terug komt, wilt u dan morgen weer hier met mij theedrinken, om mij verslag uit te brengen? Misschien heeft een van ons beiden dan iets naders gehoord." Claudia keek hem aan, zag het verlangen in zijn blik en stond op. Hij was ook opgesprongen en keek haar vol verwachting aan. Ze wendde zich half van hem af, alle aandacht schenkend aan haar handschoenen. „Goed, ik zal komen," zei ze zacht en afwezig. Voor de derde keer die middag was er iets, dat O'Malley's hart tot een galop aanzette! HOOFDSTUK XV DE TWEEDE BRIEF Claudia wilde niet, dat O'Malley haar naar huis bracht. Daarom riep hij een taxi voor haar en nam op het trottoir afscheid. Maar zodra ze weggereden was, haastte hij zich naar het hotel terug en ging in een der telefoon cellen. Het was al over vijven en hij had niet veel kans Brady nog op het hoofdbureau van politie te treffen als hij er nu nog heen ging. Maar misschien kon hij hem per telefoon te pakken krijgen. Gelukkig was de inspecteur nog niet weg, ofschoon hij juist op het punt stond te vertrekken. „Hoor eens, Brady," begon O'Malley, na hem begroet te hebben, „weet jij misschien ook iets van de Bindles-ge- schiedenis af?" „Heb je daar ook al belangstelling voor?" informeerde Brady droog. „Een beetje. Weet jij er iets van?" „Niet meer dan in de kranten staat. Ik heb voornamelijk bureaudienst op het ogenblik. Maar waarom vraag je dat?" „Ik wou een paar inlichtingen hebben. Zou jij mij die kunnen bezorgen?" „Wat wou je weten?" „Wel," antwoordde O'Malley na een kort zwijgen, „ik zou graag willen weten of die Mc Girk, de bediende van het slachtoffer, nog in huis iS, anders zou ik graag zijn adres hebben." „Wat moet je met hem?" „Niets wat die misdaad betreft. Maar ik herkende zijn gezicht. Ik heb hem vroeger eens ontmoet. Anders niet." Brady's stem klonk geprikkeld toen hij sprak: „Luister eens, O'Malley! Waarom kun je niet open kaart spelen met een vriend? Als je iets weet, hoor je hier te komen om je hart uit te stortenj" „Wind je niet op beste kerel. Als je die informatie niet verschaffen kunt, zeg het dan. Maar één ding kan ik je wel verzekerenAls ik waardevolle inlichtingen te geven heb, kom jij het eerst in aanmerking." „Mooi," gromde de inspecteur; „bel me over een kwartiertje weer op. Dan kan ik je meer vertellen." „Tot straks dan," lachte O'Malley en belde af. Hij bleef in de hal wachten en ging na een kwartiertje naar de telefooncel terug. Weldra was hij weer met de inspecteur verbonden. „Ben jij het Brady? En weet je al wat?" „Zeker, beste kerel," lichtte de inspecteur hem in. „Mc Girk en de andere bediende zijn met een week salaris ontslagen en met een aanbeveling van de erfgenamen. Mc Girk woontDe inspecteur gaf een adres op in het Westen der stad. „Ze zeggen dat hij daarheen is gegaan. Ze houden een oogje op hem." „Waarom?" vroeg O'Malley. „Ze verdenken hem toch niet?" „Waarom zouden ze niet?" O'Malley dacht even na. „Nu, in het verslag, dat ik las, staat dat de politie de deur heeft geforceerd. En een of andere woesteling is uit het raam gesprongen en is er vandoor gegaan. En Mc Girk is de trap af komen lopen in zijn nachtgewaad. Dus wat kan hij er mee te maken hebben?" „Misschien heb je gelijk. Maar ze houden altijd een oogje op iemand, die met zo'n geval op de een of andere manier annex is, de eerste tijd tenminste." „Juist, juist," antwoordde O'Malley. „Nu, ik dank je wel voor je inlichtingen, hoor Brady." „Tot je dienst," was het opgewekte wederwoord. „Maar a propos O'Malley, hoe zit het met die brief? Krijg ik die gauw van je te zien?" De vraag werkte enigszins als een koude douche: „De brief, waarmee ik bij Schmidt ben geweest? Waarom „Waarom niet?" antwoordde Brady bedaard. „Schmidt scheen de indruk te hebben, dat het 'n belangrijke brief was en hij zei, dat jij beloofd had die over acht dagen hier te brengen. Vergeet het niet, hoor je?" Het beeld van Claudia Hunt verrees voor O'Malley's geest en het hart zonk hem in de schoenen. „Wel," klonk het op gemaakt-luchthartige toon, „de week is nog niet om. Het was trouwens ook geen week, het waren tien dagen. Maar je krijgt hem voor die tijd vermoedelijk wel onder ogen." Brady lachte kort. „Goed O'Malley. Tot ziens." O'Malley had Mc Girks adres onthouden, maar nu leende hij een potlood van het meisje bij de kranten etalage en schreef het op een kaartje. Daarna haastte hij zich uit het hotel naar huis. Toen hij weer in zijn kamers terug was, pakte hij een kleine handkoffer met een paar toiletbenodigdheden, liet die staan en ging weer op pad. Hij dineerde, verliet het restaurant waar hij gegeten had, juist voor zonsonder gang en pakte een bus. En kort daarna slenterde hij voor het huis, waar Mc Girk woonde. (Wordt vervolgd.) 0 Voorzichtig sloop de koning naar de jongen toe, doch juist toen hij naast hem stond, sprong de koning verschrikt opzij. „Wat is dat riep hij ontsteld uit. Met een geluid alsof er stoom ontsnapte, kwam er opeens 'rook uit de grond. Het was de heks weer 1 „Je wist natuurlijk niet, dat ik de wacht hield over Timmie en iedere beweging van je gadesloeg, koning Zorex", zei de heks. Met twee vingers tilde zij Zorex van de grond op, want zij was zoveel groter dan hij. „Ga mee!" vervolgde zij. „Strafvolgt altijd op het kwaad." De heks verdween met Zorex in de lucht, terwijl Timmie rustig doorsliep, onwetend van hetgeen er om hem heen gebeurd was. Het was al laat op de dag toen Timmie eindelijk wakker werd. Hij geeuwde eens flink en rekte zich uit, alsof hij geen enkele zorg op de wereld kende. „Kom, ik moet weer eens aan de gang", zei hij. „Wat heb ik een vreemde droom gehad. Iemand probeerde mijn ring te stelen." „Ik ben blij. dat het maar een droom was. Zo, nu ga ik maar eens vlug naar mijn eigen land terug, doch eerst zal ik even naar de koning gaan kijken. Op de plek, waar hij hem had achtergelaten, vond hij niets anders dan 't touw, waarmede hij koning Zorex gebonden had. Zorex zelf was verdwenen. „Weg! Hoe is dat mogelijk Nu 'moet ik hem weer gaan opzoeken, voordat ik naar huis kan gaan". Door het paleis, de torens en de wegen ondergronds liep Timmie, keek overal binnen, maar nergens kon hij een spoor van Zorex ontdekken. „Ja meer kan ik toch niet doen", zei hij tenslotte. Ik zal dus maar naar huis gaan". Hij begon te lopen, maar de weg was ver en zijn beentjes waren kort. Opeens bleef hij staan, want hij had eervgoede inval gekregen. 0 Onderweg C 198, Schoorl Tel. 359 Kantoor te Bergen: Komlaan 27, Telefoon 2033 Kantoor te Alkmaar: Kennemerpark 14, Telefoon 4593 Lid v. d. bond i J consulenten Behandeling van: BELASTINGZAKEN: aangiften, bezwaarschriften, beroepzaken, cassatiezaken, ADMINISTRATIES en boekhoudingen: inrichtèn, bijhouden, con troleren, kostprijsberekeningen en verlening van CREDIETEN Woensdagen 8 en 15 October van 4.30 tot 6 uur Café Nic. Schuyt voor nieuwe patiënten Verder volgens afspraak Entree f 1.50 - Voorverkoop bij de boekhandelaren f 1 .- G. H O P te Bergen, viool Mevr. T. VIS-de Boer Alkmaar, Orgel door Morgan S. Roscoe

De Duinstreek | 1947 | | pagina 4