SuU fiuoiaas koo 6% Ifate keuze: 8 8 Nooitgedagt Speelgoederen PatkUold Betten teu fatokeu ge&it §J W0KKE - Bergen - Tel. 2037 Politiebericht de fade's ItywieMuuaid eu stnedetij - Betten au* eeu (kief Bergense Kunsthandel Fa* P* Hopman maa^clcui l/l eeti ütómi ^a/i ZEETAX G. CIJS Bergen AUijd vees W0KKE, Jan Oldenburglaan 1 - Bergen „De twee straatjongens van Parijs" FEUILLETON MYSTERIE Warenhuis en Ijzerhandel H. K. FINKENSIEPER Oldenburglaan 1719, Bergen Telefoon 2152 Luxe artikelen Huishoudelijke goederen Gereedschappen Speelgoederen Denkt nu reeds aan Uw Sint Nicolaas inkopen TEL. 202 9 BERGEN TANDTECHNIEK Spiritualistische Afd. Schoorl Grote openbare Psychometrische Avond te geven door de heer C. Boering, op 20 November a.s., 's avonds 8 uur, in café P. Duin te Schoorl Leden 25 ct. Niet-leden 75 ct. Een reuze gemak voor iedere huisvrouw Geen vuile handen meer 1 Machinaal gesneden Hutspotgroente, (uien en wortelen) Boerekool ^||es verkrijgbaar Rodekool Soepgroente PROFITEERT OOK MEE 1 Alles wordt thuis bezorgd. CITEX brengt Donderdag 20 November, 's avonds 8 uur, in zaal Nic. Schuijt, Schoorl, het ontroerende filmwerk Vooraf Neêrlands Nieuws, o.a. Petten wordt weer opgebouwd en De „Nieuw-Amsterdam" weer gereed als passagiersschip Alle leeftijden de Goede's Rijwielhandel geen St. Nicolaas-cadeaux voorradig zijn Wij hebben grote voorraad practische St. Nicolaas cadeaux ZIET DE ETALAGE 1 door Morgan S. Roscoe 27 Nadruk verboden Een golf van verbittering sloeg in O'Malley omhoog, terwijl hij zijn schreden verhaastte. Zijn gedachten sprongen als het ware langs het probleem, raakten hier en daar, doch waren niet in staat houvast te krijgen aan een of ander vergeten détail, dat misschien een oplossing aan de hand kon doen. Hij ging terug naar het begin. En plot seling herinnerde hij zich, dat hij nooit 'n verklaring had ontdekt of had proberen te ontdekken voor de leugens, die Schenk hem die nacht in Chesters bibliotheek op de mouw had gespeld. Schenk was de derde van het trio, dat Barretts vader geruïneerd had en hij was de enige van de drie, die nog leefdeHield hij misschien de sleutel van het hele raadsel? Of zou het mogelijk zijn dat, wanneer O'Malley hem schaduwde, hij meer betreffende de inbraak en de moord te weten kon komen? Want als Ward Barrett Chester bestolen en Bindles vermoord had, lag de gevolgtrekking voor de hand, dat Schenk het derde en laatste slachtoffer zou zijn. O'Malley kwam tot een besluit. Van nu af zou hij niet alleen Mc Girk, maar, zoveel hij kon, ook Schenk in het oog houden. Vanavond nóg zou hij naar Schenks huis gaan en proberen een onderhoud met hem te hebben. De financier zou wel niet weigeren hem te ontvangen, als hij een bedekte, maar duidelijke toespeling maakte op het incident in de bibliotheek. Aldus besloten vertraagde de jongeman zijn pas en keek om zich heen. Hij was weer in zuidelijke richting gelopen en bevond zich nu in een buurt, die bekend was om zijn voortreffelijke Italiaanse restaurants. O'Malley sloeg rechts af en liep een van deze exotische eetgelegenheden binnen. Het was er vol met een luidruchtig publiek en er hing een dikke rook. Maar de cocktail was goed en het diner eveneens. O'Malley nam zich de tijd ervoor, maar een man alleen eet vlug en hij was bijna gereed, toen een rumoerig gezelschap binnenkwam. Ze waren met z'n vieren, twee meisjes en twee jongelui, de meisjes ontegenzeggelijk knap in hun soort, maar van een lawaaiig, opzichtig en lichtzinnig genre, waar de Ier niet van hield. Toen hij vervolgens zijn aandacht op hun cavaliers richtte, kreeg hij een schok. Een van hen was een onopvallende bleke jongeling aan wie zijn onmogelijk lange sigarettenpijp het enige opmerkenswaardige was. De andere was Julian Hunt. Julian had hem niet gezien en zou hem ook niet her kend hebben, want ze hadden elkaar nooit ontmoet. O'Malley kende hem van die middag in het restaurant. Maar één ding zag hij bij de eerste oogopslagde jongen had te veel gedronken. Hij begon met drie rondjes cock tails voor het gezelschap te bestellen, met een stem, luid genoeg om een verontwaardigde blik op de gezichten van de nabijzijnde kellners en enige der gasten te voorschijn te roepen. Julian beschikte klaarblijkelijk over ruime geldmiddelen. En toch had Claudia hem verteld, dat zij noch haar broer enig fortuin bezaten. Hij wist uit het gesprek dat hij die avond in de eetzaal van het restaurant onwillekeurig af geluisterd had, dat Julian geen betrekking had en hij vroeg zich af, hoe hij zich deze royale uitgaven veroor loven kon. Misschien kreeg hij van Barrett een vaste toe lage. Maar met de indruk, die hij van de financier ge kregen had, was hij meer geneigd te geloven, dat Barrett van oordeel zou zijn, dat Julian zichzelf moest bedruipen. Hij was veel te verstandig en te practisch om de jongen door een al te ruim zakgeld te verwennen. Een ogenblik later steeg zijn verwondering nog. Een van de meisjes riep de drie anderen toe naar haar te kijken; daarop stak ze een arm uit en vestigde hun aan dacht op een fraaie armband. O'Malley zag haar naar Julian wijzen, waarna de bleke jongeling Claudia's broer een goedkeurende klap op de rug gaf. Het viertal zat een paar tafels van hem verwijderd, maar O'Malley kon zien dat de armband een kostbaar stuk was en geen namaak. Waar had Julian dat geld vandaan gehaald? O'Malley was niet erg nieuwsgierig van aard en onder andere omstandigheden zou een dergelijke vraag niet in zijn hoofd opgekomen zijn. Maar Julian was in het mysterie verwikkeld, want hij had de jongen met Mc Girk zien praten die avond. Mc Girk was Barrett vijandig gezind. Speelde Julian de verrader tegenover zijn halfbroer? Een ogenblik later had O'Malley deze gedachte uit zijn geest verbannen. Hij had een vooroordeel tegen Julian om zijn ruw optreden tegenover zijn zuster. Maar noch het feit, dat hij goed in zijn contanten zat, noch het ge heimzinnige onderhoud met Mc Girk was voldoende, hem zonder hem gehoord te hebben, te verdenken van zo'n lafhartige en schandelijke daad tegenover zijn weldoener. O'Malley keek op zijn horloge. Het was nu bij achten. Schenk zou, als hij thuis gegeten had, wel klaar zijn tegen dat O'Malley zijn woning bereikt had. Dus rekende hij af en verliet het restaurant, terwijl Julian en zijn knappe be schermelinge tijdelijk uit zijn bewustzijn verdrongen werden voor het komende gesprek met Schenk. Het was een mooie avond en O'Malley wandelde, zijn gedachten bezig met wat hij tegen Schenk zou zeggen. Hij zou de millionair vertellen, dat hij in een financieel blad een artikel moest schrijven over Barretts verdwijning en dat hij graag Schenks oordeel zou willen vernemen omtrent de invloed van deze verdwijning op Barretts aandelen en op de beurs in het algemeen. Op weg naar Schenks huis speelde even de gedachte door O'Malley's brein om te wachten tot het donker was en dan op een of andere manier in de residentie van de financier in te breken. Niet dat zoiets in zijn lijn lag, maar hij zou gelegenheid hebben een oog op Schenk te houden, terwijl deze zich onbespied waande. Hem te kunnen gadeslaan zonder dat de ander op zijn hoede was, kon wel eens bijzonder leerzaam blijken! En daar hij generlei neiging had om iets te stelen, voelde hij absoluut geen gewetensbezwaar om, terwille van Claudia, eeft vreemd huis binnen te dringen. Louise, voor wie hij oorspronkelijk zijn nasporingen was aangevangen, was thans nog maar een zeer zwakke drijfveer bij zijn doen en laten Doch al spoedig verwierp O'Malley de onwettige methode. Het gevaar, gesnapt en gearresteerd te worden was te groot en hij zou er niemand een dienst mee be wijzen. Evenwel, de wettige weg bleek helaas niet tot succes te leiden! Toen O'Malley had aangebeld, werd de voordeur ge opend door een plechtstatige butler, die met zijn compacte gestalte de deur blokkeerde. „Is mr Schenk thuis?" vroeg de jongeman met opge wekte beleefdheid. „Hebt u een afspraak?" was de wedervraag. „Neen, maar ik ken mr Schenk persoonlijk en ben op goed geluk hierheen gekomen, in de hoop hem thuis te treffen. Mijn naam is O'Malley. De butler maakte een eerbiedige buiging. „Het spijt me meneer, maar mr Schenk is niet thuis. Hij is de stad uit en komt pas over twee dagen terug. Kunt u geen boodschap achterlaten?" O'Malley keek de man een moment onderzoekend aan. In het optreden van de butler kon O'Malley geen spoor van verscholen ironie ontdekken, alleen maar een beleefd verlangen om een ander van dienst te zijn. Hij geloofde niet dat de man loog. Neen, dank u; ik heb geen boodschap," antwoordde hij. „Ik kom nog wel eens op een avond terug." Hij aarzelde en eindigde met eên abrupt „Goedenavond." „Goedenavond, meneer." De deur ging langzaam dicht, terwijl O'Malley zich omdraaide. Hij had nog maar een paar blokken gelopen, toen het hem inviel, dat hij zonder veel moeite er achter kon komen of de butler gelogen had of niet. Hij wist, dat Schenk op werkdagen meestal in zijn huis in de stad sliep en de weekends op zijn uitgestrekt buiten doorbracht. Wordt vervolgd. Grammenwegers 2,9514.45 Fotolijstjes 1,552,85 Bakoventjes 3,95 Broodtrommels 7,04 Boodschappenmandjes 4,955,75 Houten lepelrekken 9,59 Eau de Cologne van Lauwers 2,31—3,58—8,14 Scheerapparaten 75 1,75 Koffiemolens 8,80 Bedkruiken 2,382,93 Opvouwb. broodtrommels 1,55 K.-T.-Suikerbussen, per stel 1,742,50 Borstplaatvormen Gietertjes Springvormen Scheerkwasten Manchetknopen Pijpen Cigarettenpijpjes Aanstekers Portemonnaies Portefeuilles Boekomslagen Breinaaldenkokers Padvindersriemen Pantalonriemen Poppenwagens Poppenwiegen Papiermanden Gangspiegels 40-55—75 95-1,20 2,27 2,62 90-2,10 1,25-2,25-3,85 95-1,25 1,25-1,85 1,40-7,75 3,47-8,97-14,65 6,12 3,95 2,82—4,21 1,44—4,40 9,10-11,80-13,15 7,75 1,25—1,75—2,25 5,04-11,95 Kinder-gasfornuisjes 7,30' Kruiwagens 3,506,50 Poppen 1,559,75 Kinderjukjes met emmers 4,25 Hobbelpaarden vanaf 12,50 Bouwdozen 2,404,15 Hoe is de stand Mieke 1,95 Hamertje Tik 1,95 Tafeltennis 8,95 Xylophoons 2,50 Telramen 2,60 Doosje punnikken 90 Borduurdoosjes 951,45 Kinderbezems 1,20 Kinderzwabbers 1,20 St. Nicolaas-boekjes vanaf 40 Kleurboeken vanaf 45 Winkeltjes 4,25—13,50 Trommels met vel 9,70 Doosjes kleurkrijt 60 Schoolborden 3,45 Poppenkoppen, plastiek 2,253,00 Tom Poes-puzzles 1,50 Rammelblokken 2,25 Diverse spelen 1,101,35 Lottospel 7585 Horloges 50 Strijkplankjes 5,18 Rammelaars, verzilverd 4,95 Schommels, compleet 8,70 X Wij hebben 'n keur van goede en practische geschenken, o.a. 'n geheel nieuwe collectie van PIETER VAN GELDER Aparte sortering byouterieen, emaille knopen, grote ver scheidenheid pottery's. Antiek en Schilderijen JAAP VOLK ER Telef. 2223 Het gehele jaar geopend Het ideale huis voor VERGADERINGEN grote en kleine diners, receptie's en partijen. Alle modern comfort Centrale verwarming met 1 dag weer in Uw bezit Burgem. Lovincklaan 9 Eerste klas werk gegarandeerd Vrijdag 21 Nov. particulier consult. Aardappelen en Worteltjes goed geschrapt Vers gekookte biet Puike kleiaardappelen voor winteropslag. Wij hebben een pracht sortering winter bewaar-fruit, alle soorten WIJ GARANDEREN KWALITEIT! - TEGEN LAGE PRIJZEN! Diepvries groente en fruit a la minute I TELEFOON 2037 De Commissaris van Politie te Nergenshuizen ver zoekt opsporing en voorgeleiding van een onbekend persoon die durft te vertellen dat er in Binnen enkele dagen verwachten wij FRANSE DAMES-RIJWIELEN met kruisframe. Zonder vergunning Beleefd aanbevelend

De Duinstreek | 1947 | | pagina 4