No. 9 HENDRIK DE ZEEVAARDER KNAPT HET OP! e De Haan's de fcede's ST00MWASSERIJ „DE LELIE" M. VAN TEULINGEN, DANSEN Ueeï petuk en vaatsftoed in 1948 J. M. J. SCHOUTEN BoMuuideA te Betten (HU.) JaU. Hennenum en tcUtyenote Sigütenma^a^n VtieènUtuaen belastingconsulent utoagi adeidets, aak ian$ens atH een itief wensen ai hun ucienden en Uennissen% een frduUUify Vlieuw{aac Veel* geluk en Voorspoed NIC VOLKERS wenst allen een Gelukkig Nieuwjaar Verkoop van Kinderklompen öf* T/haanday,, Dinsdag en UJwnsdcify Z9, 30 en 31 Decembec Banketbakkerij met de Luifel Voor Oudejaarsavond J- BUISMAN S BAKKERIJEN Aardewerkfabriek J. Ruiter Eiectco- 7#cUh. Buceau en Matbinehandel J. S. Jansen MYSTERIE Sntedeuf en JUjwieiUandei «S f' Breelaan 27, Bergen wensen wij onze geachte cliëntèle W. VAN 'T HOF, MEIIBELHUIS Tel. 2058 Behangerij-Stoffeerderij S. J. SCHOUTEN en Echtgenote Stalhouderij, Taxi-verhuur en Begrafenis-Onderneming Oosterweg 30, Bergen wenst zijn geachte cliëntèle veel geluk en voorspoed in 19 4 8 FIRMA C. VEER - Achterpad 17 - Bergen wensen wij onze geachte cliëntèle Schilder - Behanger - Spuitinrichting TEL. 2410 BREELAAN 25 BERGEN Electro- en Radiobureau, Stationsstraat 15, Bergen wenst zijn geachte cliëntèle een voorspoedig Nieuwjaar wenst zijn geachte Cliëntèle een Gelukkig en Voorspoedig Nieuwjaar Aan onze cliënten en kennissen wensen wij een voorspoedig 1948, met dank voor het genoten vertrouwen in het afgelopen jaar. RIJWIELHANDEL BERGEN Onze geachte cliëntèle een Voorspoedig 1948 toegewenst J. BLOMBERGEN, Dames- en Herenkapper Stationsstraat 1, BERGEN Stationsstraat 13 SCHAAPER'S Groenten, Fruit- en Aardappelhandel, Filarskiwcg 11, Bergen Gelukkig Nieuwjaar Hereweg C 70, Schoorl - Tel. 272 Inlevering 1 ons boter en 1 onsv suiker, (10 stuks) P. HAJONIDES V. D. MEULEN Wegens opname der snipperdagen van het personeel is onze smederij en centrale verwarming tussen Kerstmis en Nieuwjaar GEHEEL GESLOTEN De winkel is alleen gesloten op 30 en 31 December wegens inventarisatie J. SMIT Jr., Ruïnelaan 11, Bergen Nh. Molenstraat 8 b, Bergen wenst zijn geachte cliëntèle, vrienden en kennissen een voorspoedig 1948 FEUILLETON 31 Nadruk verboden Ongekende gevoelens stegen uit de diepten van O'Malley's ziel op. Alles wat goed en groot in hem was concentreerde zich op het meisje waarvoor hij zo snel liefde had opge vat en de gedachte dat zij een nacht van verschrikking tegemoet ging, was bijna ondragelijk. Hij zat ineengedoken op de rand van zijn bed met opeengeklemde tanden, de vuisten tussen de knieën en zijn lichaam trillend van onderdrukte energie. Om naar de politie te gaan zou ook niets geven. Ze wisten niet meer dan hij. En Barrett, in wie hij nu wel geloven moest, had gezegd dat hij, als hij de politie er in haalde, alles bederven zou. Eindelijk kleedde hij zich uit en ging naar bed. Het huis was stil als het graf en toch kon hij niet in slaap komen. Hij draaide zich om, stond toen weer op èn sloop zacht de kamer uit, de trap op die naar boven leidde. De tocht was vruchteloos, hoewel de nodige omzichtigheid en concentratie zijn opgekropte energie enigermate lucht gaf. Door het sleutelgat was het regelmatige, toe- en af nemende geluid van Mc Girks gesnurk duidelijk hoorbaar. Het was een lange nacht. Een paar maal viel O'Malley in een lichte sluimering om dan weer met een schok wakker te worden. Tegen de morgen viel hij in een langere en vastere slaap en ontwaakte pas toen het vroege zonlicht tegen zijn vensterkozijn scheen. Met een sprong was hij uit bed. Enkele minuten later sloop hij naar beneden en het huis uit. Als Mc Girk wegging, zou het moeilijk zijn hem na te gaan als O'Malley hem van het huis uit moest volgen, want hij zou Mc Girk een voorsprong moeten geven, om niet ontdekt te worden en zijn prooi kon wel direct in een taxi stappen en verdwenen zijn, eer O'Malley naar buiten kwam. Het zou gemakkelijker zijn buiten de wacht te houden en vandaar de jacht te beginnen. Toen hij het huis verliet, slap en met dikke ogen van spanning en te weinig slaap was het even over zessen; maar Mc Girk was laat thuis gekomen en zou minstens nog een uur blijven slapen, taxeerde hij. Dus zou er geen gevaar zijn hem te missen als hij eerst ging ontbijten. Hij vond een klein koffiehuis in Sixth Avenue, dat hoofdzakelijk door taxichauffeursbezocht werd. En na een smakelijk maal verorberd te hebben, voelde hij zich heel wat beter. Het was nog geen zeven uur toen hij de straat weer op ging. Hij liep Sixth Avenue een eindje in, tot er een „blauwe"' taxi kwam aanrijden. Hij riep deze aan, ver nam dat de chauffeur al ontbeten had eii zei hem zijn taxi op de hoek van Sixth Avenue en Eleventh street te parkeren tot hij nadere aanwijzingen kreeg, zodat O'Malley de voordeur van mrs Pells huis kon gadeslaan terwijl hij achter in de auto zat. Hij moest, immers rekening houden met de mogelijkheid dat Mc Girk het huis uitkwam, een taxi zou aanroepen en uit O'Malley's gezicht verdwijnen, eer hij gelegenheid kreeg een andere wagen te vinden om hem te volgen. Vandaar dat deze manoeuvre noodzakelijk was. Er waren echter bezwaren aan verbonden. Ze konden door de politie verjaagd worden. En voor het geval dat de chauffeur er iets tegen had om zo lang te wachten, omdat wachttijd minder opbracht dan rijtijd, beloofde hij de man het volle taxitarief te zullen betalen met een flinke fooi er boven op en gaf hem twee dollars als handgeld. Zodra de taxi een geschikte plaats ingenomen had, leunde O'Malley in afwachting achterover in de. kussens. De minuten kropen met tergende traagheid voorbij. De zon klom steeds hoger, zakenmensen en winkelmeisjes be gaven zich stadwaarts en in de straten begon het normale leven. Een agent kwam aangewandeld, keek naar O'Malley en liep verder. De stroom van mannen en vrouwen die naar hun werk gingen zwol aan en ebde weer. Tweemaal had O'Malley de ongeduldig wordende chauffeur met een aanvullende betaling gekalmeerd. Het was langzamerhand over negenen gewordende drie andere mannen van het pension waren al uitgegaan, maar van Mc Girk geen spoor. Toen, zonder waarschuwing of aankondiging ging het spel beginnen. O'Malley's blik ging van de voordeur'naar een mannen- gestalte)- die uit Seventh Avenue kwam en door Eleventh street liep. Iets vaags bekends aan de voetganger trok zijn aandacht. Het was Claudia's broer Julian. De jongeman was te ver weg om zijn gelaatsuitdrukking te kunnen onderscheiden, maar zijn bewegingen waren snel en nerveus. Hij bereikte 't hek van mrs Pells huis, keek onrustig om zich heen en haastte zich over het voet pad. Even later verdween hij in het huis. O'Malley floot zachtjes voor zich heen. Het leek on gelooflijk dat de jongen voor verrader speelde, maar zijn aanwezigheid hier wees er toch op. Tien minuten gingen voorbij. Toen kwam Julian eens klaps weer naar buiten. Maar nu liep hij naar Sixth Avenue, in O'Malley's richting. De Ier schoof zo ver mogelijk naar achteren in de taxi. Nu kwam Julian langs en O'Malley kon zijn gezicht goed opnemen. Het stond, half angstfg, half nors. „Heeft ook meer op zijn vork genomen dan hij ver duwen kan, peinsde O'Malley. Hij vestigde zijn aandacht weer op het huis en vergat Julian. Want Mc Girk was de voordeur uitgekomen en liep het pad af. Zijn brede, middelgrote figuur had iets zwierigs en hij was ook met zwier gekleed. Hij had een bruine slappe hoed schuin op het hoofd en men kon zien dat hij zeer met zichzelf ingenomen was. Hij liep het hek uit en tot O'Malley's ergernis wandelde hij naar Sixth Avenue. De jongeman boog zich naar voren en wendde zich naar de chauffeur. „Rijd langzaam naar Seventh Avenue en houd bij de verste hoek stil." Ze waren bij de hoek, juist toen Mc 'Girk Seventh Avenue in draaide. O'Malley verwachtte half een wach tende taxi te zullen zien, maar Mc Girk liep verder en stak toen dwars de straat over. O'Malley's taxi volgde en daarna zag de Ier dat de ander een station van de ondergrondse binnenging. „Ik stap hier uit," waarschuwde hij snel de chauffeur. Hij rekende af en nam een dankbetuiging van de chauffeur in ontvangst, waarvan de warmte in overeen stemming was met de omvang van de fooi. Toen O'Malley uitgestapt was, zag hij dat Mc Girk al in het station ver dwenen was en hij rende de straat over, nauwelijks ont snappend aan het gevaar om door een grote vrachtauto overreden te worden. Hij liep vlug de trappen af, zag Mc Girk de controle passeren en hield zijn vaart in. Een ogenblik later had hij het perron bereikt en stond niet meer dan een paar meter van de man af. Het perron was tjokvol en O'Malley had niet veel moeite om uit het gezicht te blijven. Mc Girk nam de binnenkomende sneltrein naar Brooklyn en O'Malley slaagde erin in de zelfde wagen, waarin de passagiers op eengepakt waren als haringen in een ton te wippen. Terwijl de trein zich hortend en gierend en denderend voortspoedde, kon hij de ander, door telkens even een blik over zijn schouder te werpen, in het oog houden. Ze waren de tunnel onder de East River gepasseerd. Ze reden nu verder door het gebied van Brooklyn en langzamerhand werd het aantal passagiers minder. O'Malley vond het thans nodig voorzichtig te zijn. Eenmaal zag hij dat Md Girk zijn kant uitkeek, maar hij draaide zich nog bijtijds om. Eindelijk waren er zitplaatsen vrijgekomen. Mc Girk nam er een in en O'Malley wandelde naar het dichtstbijzijnde balcon, vanwaar hij zijn prooi door het tussenraam kon gadeslaan. Ten slotte, in een der buitenwijken van Brooklyn stond Mc Girk op en verliet de trein. O'Malley wachtte tot 't laatste nippertje en stapte eveneens uit, juist toen de deur weer dicht ging. Gelukkig was Mc Girk een eind vóór hem en keek niet om, want zij waren de enige twee passagiers, die'hier uit de trein waren gestapt. De Ier haastte zich de trappen van het station op en zag Mc Girk nog net verderop een zijstraat inslaan. Hij hield zich schuil in de stationsingang tot Mc Gfrk geheel uit het gezicht verdwenen was. Toen ging hij hem vlug achterna en sloeg omzichtig de hoek om. Behoedzaam bleef hij Mc Girk volgen, enige blokken ver, enkele hoeken om.O' Malley had de naam. van het station in zijn geheugen geprent en hij nam de namen van de straten waar hij door liep goed in zich op. De eerste huizen, die zij voorbijkwamen, waren roodstenen rijen huizen. Maar verder voerde de weg langs twee aan twee gebouwde houten villa'tjes en nog verder stonden kleine houten landhuizen, omgeven door tuinen. Nog steeds liep Mc Girk vooraan. O'Malley bleef een heel eind achter en hij vroeg zich af of de ander wist dat hij gevolgd werd en hem maar in de wilde liet rond lopen. En toen ging de man opnieuw een hoek om en liep een straat in, die naar het open veld voerde. (Wordt vervolgd.) Café Nieuwendijk, Bergen Muziek van de bekende THE PRETTY MUSICALS DANS- en STEMMINGSBAND Iedere Zaterdag- en Zondagavond Aanvang half acht - Vrij entrée Ned. Vereen. van Spiritisten »HARM0NIA« WEET U, dat op .Dinsdag 6 Januari 1948 om 8 uur n.m. de heerC. BOERING een grote^ Openbare Psychometrische Seance geeft in Hotel KREB, Breelaan te Bergen VERGEET U NIET deze avond te bezoeken Entrée leden (op vertoon bewijs van lidmaatschap f 0,25.- Niet- leden f 0,75. Zaalopening 7.45 uur Laat niet Uw BANDEN-BONNEN verlopen RIJWIELEN met en zonder vergunning uit voorraad leverbaar Toer- en Transport-banden op bonnen uit voorraad Heden ontvangenKolenkitten Nog enkele grote en kleine Fornuizen Bergen „Ooooh!" fluistert Bimraelbam, „Geen.... jas....". Hij springt op en onder de medelijdende blikken van Hendrik wankelt hij de deur uit om zich met eigen ogen er van te overtujgen. Even later komt hij weer binnen, lijkbleek en met het angstzweet op zijn vqorhoofd. Hij ziet er uit als of hij een geest gezien heeft. „O, Hendrik", stamelt hij, „ik heb de jas alweer gezien, werkelijk! Nu ligt hij achter in de auto. Ik begrijp er niets van...." Hendrik de Zeevaarder schudt met zijn hoofd. „Ik begrijp er wel iets van, mijn waarde! Je ziet spoken! Spoken bij daglichtKom, poets je schoenen en neem een schone zakdoek. We gaan naar een dokter!" beslist hij. Maar Bimmelbam heeft goed gezien. Het is een plaaglustige Adalbert, die het op het ogenblik zich in de auto gemakkelijk gemaakt heeft en zich verkneutert van plezier. „Dat jonge grut van tegenwoordig toch" giechelt hij vöor zich heen en aait met welbehagen over de zachte kussens. En wat een leuk speelgoed hebben ze, je zit er zo lekker inEn wat een knopjes allemaalwaar zouden die voor dienen De middel eeuwse Adalbert peutert met zijn' onzichtbare vingers aan de twintigste eeuwse knopjes, met het gevolg, dat de wagen zich op een goed moment in beweging zet. „Wat eng," griezelt Adalbert. Maar er gebeuren geen ongelukken en spoedig is hij zijn schrik te boven. „Wat een aaaardig speelgoed grinnikt hij en gaat welgemoed verder met aan allerlei knopjes te draaien. Hij drukt ook op het knopje van de claxon.... „Boonk", gaat het en schielijk trekt Adalbert zijn vinger terug. „Hu" schrikt hij en vlucht schielijk in een boom ter wijl het autootje moederziel alleen verder hobbelt. Pedicure - Manicure - Schoonheidssalon - Haarwerken Appelbollen, Appelbroodjes, Appelbeignets, Appelflappen Sneeuwballen, Paddenstoelen, Tompoezen Pasteitjes, Ragoütbroodjes (gevuld-ongevuld), 3 ons boter (25 stuks) Zoute stengels, Zoute vlinders. Zoute krakelingen (250 gr. boter 1 pond) Zoete krakelingen, Koggetjes, Wilhelmina's (150 gr. boter. 150 gr. suik.t 1 pd.) Molenstraat* 14, Telefoon 2460 Jan Oldenburglaan 6, Telefoon 2018 t Lid v. d. bond van belasting consulenten Kantoor te Bergen: Komlaan 27, Telefoon 2033 Kantoor te Alkmaar: Kennemerpark 14, Telefoon 4593 Behandeling vanBELASTINGZAKENaangiften, bezwaarschriften, beroepzaken. cassatiezaken, ADMINISTRATIES en boekhoudingen: inrichten, bijhouden, con troleren, kostprijsberekeningen en verlening van CREDIETEN door Morgan S. Roscoe V Afd. Bergen

De Duinstreek | 1947 | | pagina 4