SCH00RL EGM0ND AAN ZEE EGM0ND-BINNEN DISTRIBUTIEKRING ALKMAAR Uitreiking levensmiddelen' en textielkaarten 804, extra kaarten (a.s. en jonge moeders), Schoenenbonnen en aanvraagformulieren brandstoffen. De uitreiking van bovengenoemde bescheiden zal plaats vinden te BERGEN (Distributiekantoor) van 9.3012 en van 1—3 uur, voor hen, wier familienaam begint met de letter A t/m F op Donderdag 29 Januari 1948 G t/m K op Vrijdag 30 L t/m R op Maandag 2 Februari S t/m Z op Dinsdag 3 Zelfverzorgers op Woensdag 4 Februari 1948. Naar het uitreiklokaal dienen te worden medegebracht 1Distributiestamkaart 2. Inlegvel (alleen voor hen, die in aanmerking komen voor een schoenenbon) 3. De losse inwisselingsbon, welke voorkomt op bon kaart 802 4. CM-kaart (speciaal inlegvel voor a.s. en jorfge moeders.) Men overtuige zich aan de loketten in het uitreiklokaal of men de juiste kaarten heeft ontvangen. GEMEENTE BERGEN (N.H.) f GEGADIGDEN, ingezetenen dezer gemeente, worden opgeroepen voor de dezer dagen vrijkomende gemeentewoning, Kogendijk No. 66. Huurprijs f6,10 per week, incl. waterleiding. De aanvragen dienen te worden ingezonden vóór Donderdag 29 Januari a.s. ten gemeentehuize (onder vermelding gemeentewoning). Voor deze woning komen ook in aanmerking gezinnen die een ruimere woning behoeven. Reeds eerder ingediende aanvragen moeten worden hernieuwd. Gemeente Bergen AANGIFTE HONDENBELASTING. Burgemeester en Wethouders van Bergen herinneren de ingezete nen, die houder zijn van één of meer honden, aan hun verplichting tot het doen Van aangifte daarvan. Deze aangifte moet geschieden vóór 1 Februari 1948 op ter gemeentesecretarie verkrijgbare formu lieren. Onverminderd de bestraffing met hechtenis van ten hoogste 6 dagen of èen geldboete van ten hoogste f 25.-, zullen de aan slagen van nalatigen op grond der desbetreffende bepalingen met 40°/o vérhoogd worden. BERGEN, Januari 1948' - Dr. W. HUYGENS, Burgemeester. DE SCHOORLSE VROED SCHAP VERGADERT Groet teleurgesteld De Raad der gemeente Schoorl kwam Vrijdagavond in openbare zitting bijeen onder voorzitterschap van Burgemeester Mr C. A. j. Jochems. De voorzitter sprak bij het openen van deze eerste bijeen komst in 1948 de hoop uit, dat 1948 zich zou mogen kenmerken door dezelfde aangename samen werking als het afgelopen jaar. Notulen De heer Blankenstijn informeer de of zijn mening, dat er met 4 tegen 3 stemmen was besloten om aan het Witte Kruis een subsidie te verlenen van f 500, juist was. Inderdaad, aldus de voorzitter, maar de subsidie \^as gesplitst in tweeën, één van f 450,— en een van f 50, Dan miste de heer Blankenstijn in de notulen de slotrede van de Burgemeester, en hij zou het op prijs stellen, dat die alsnog werd opgenomen. In de notulen van de vergadering van 22 Dec. was die rede niet opgenomen, omdat die door de voorzitter was uit gesproken na sluiting der open bare vergadering, in commissie vergadering. De heer Blankenstijn had nog meer noten op zijn zang. De burgemeester had tot de léden vriendelijke woorden gesproken betreffende de goede 'verstand houding in '47, spreker schreef die goede verhouding in de eerte plaats toe aan het tactvol op treden van de voorzitter en sprak de hoop uit, dat door goede samenwerking in 1948 veel tot stand zou komen op 't gebied van wegenonderhoud, schoolbouw, woningbouw enz. Ingekomen stukken De processen-verbaal van kas opname door het accountants bureau Keesom bij het Gem Gas- distributiebedrijf en de Gem. Vleeskeuringsdienst tot bedragen van respectievelijk f 2420,68 en f 1442,46 werden voor kennis geving aangenomen. De raadsbesluiten tot conversie van een geldlening van f 56916,- en een ten bedrage vanf14000,- waren door Ged. Staten goed gekeurd. De Raad kon zich verenigen met een regeling van de ver plaatsingskosten t.b.v. secretaris en ontvanger, zoals Ged. Staten dat vroegen. Gasprijs Van het Gem. Bestuur van Alkmaar was ingekomen een schrijven, dat met ingang van 1 Januari in verband met de stijging van de Kolen-contractprijs, de prijs van het geleverde gas met 2 cent per m3 werd verhoogd en voorts dat op gasverbruikers die meer dan 150 m3 per maand verbruikten eefi bijkomende prijs verhoging van 3/4 cent per m3 werd toegepast. B. en W. waren van oordeel, dat het momenteel geen dringende noodzaak was de gasprijs Yoor de Kleinverbruikers te verhogen en wilden afwachten welk beeld de bedrijfsuitkomsten in de loop van het jaar zouden geven. Wel meenden B. en W. een verhoging voor de z.g.n. grootgebruikers te moeten voor stellen pn wel 11 3/4 cent per m3 bij een gebruik tot 1000 m3, 10 3/4 cent voor iedere m3 boven 1000 en tot aan 2000 m3 en 9 3/4 cent voor iedere m3 boven 2000 m3. De Raad ging hiermee zonder discussie accoord. Van W. de Vries was inge komen een verzoek om tegemoet koming in de kosten van vervoer voor zijn leerplichtige kinderen naar dev Christelijke school te Krabbendam. Na enige discussie willigde de Raad het verzoek in, ofschoon niet allen van harte. Mededelingen Van 1 November tot 30 April zullen de honden zowel overdag als 's nachts vastgehouden moeten worden, van 1 Mei tot 30 Oct. van 's morgens 8 tot 's avonds 8. B. en W. van Alkmaar hadden overwegende bezwaren tegen het inwilligen van het verzoek om de bussen naar het station te Alkmaar te laten doorlopen. Groet geen permanente school De mededelingen van de voor zitter betreffende de voorgenomen bouw van een nieuwe school te Groet waren niet zo verheugend. De heer Zuurbier, aan wie het maken van een plan was opge dragen, was bijna klaar met zijn werk, toen de voorzitter een schrijven van de Minister bereikte met de mededeling, dat er in geen geval meer vergunning zou wor den gegeven voor het "bouwen van een permanent schoolgebouw. Alleen de bouw van een semi- permanente school is mogelijk. Er wordt een nieuwe urgentie- lijst opgesteld en Wederopbouw beslist verder. De kosten zullen bedragen f 12000,per lokaal. Afwachten is dus de boodschap. In dit verband wees de voorzitter er nog op, dat het öök met de woningbouw niet altijd vlot ver loopt en voor f 35, per m3 soms geen aannemers zijn te vinden. "Om van de bunkers en schuil plaatsen te worden verlost^iebben B. en W. zich gewend tot Land- bouwherstel. Naar een adres voor het opruimen van de sterkten te Camperduin wordt nog- gezocht. Tenslotte deelde de voorzitter nog mede, dat het gemeentebe stuur thans voldoende textiel punten had bemachtigd om de doodgraver in een behoorlijk costuum te steken. Ook voor de gemeentebode zal een uniform worden aangeschaft. Begrotingen 1948 Aangeboden werden de volgen de begrotingen: a. Maatschappelijk Hulpbetoon f 16526,24 meteen gem. bijdrage van f 14500,—. b. Gasdistributiebedrijf. Gewone dienst f 32070,— met een batig saldo van f 900, c. Gem. Vleeskeuringsdiensten f 2346,— met een gem. bijdrage van nihil. d. Gemeentebegroting. Gewone dienst f 209972,83. Raming bij zondere rijksuitkering f 26500, Kapitaaldienst f 689485, Tot leden van de comqiissie van onderzoek werden aangewezen alle raadsleden met uitzondering van de beide wethouders. Honden De politieverordening Werd in die zin gewijzigd, dat eigenaars van loslopende waak- en trek honden k,unnen worden gestraft en de politie, die reeds bevoegd was de honden die losliepen op te vangen, thans ook proces-ver baal kunnen opmaken tegen de eigenaars. De heer C. Duin informeerde of de politie ook zeggenschap heeft in de polders. Waar dit niet het geval is, verwachtte hij niet veel resultaat van de verordening. De voorzitter stelde hem gerust, het viel in de praktijk wel mee. Pensioengrondslagen Waar de pensioenraad telkens weer vroeg naar de besluiten bij welke de grondslagen waren vastgesteld, stelde de Raad over eenkomstig het voorstel van B. en W. de pensioengrondslagen van het gehele gemeente-perso neel vast over het tijdvak van 1 Januari '45 tot heden. Rondvraag De heer Blankenstijn opende de rij met te wijzen op ongewenste toestanden bij de Klimweg, wat parkeren enz. betreft, op de palen aan het strand te Camperduin, die een gevaar betekenen, op het gebruik maken van het fietspad door ruiters. Hoe staat het met het uitbreidingsplan? Wordt aan gewerkt, maar Schoorl is over geleverd aan Mej. v. d. Ban. Tenslotte had de heer Blanken stijn er bezwaar tegen dat de gemeentewerklieden ook bij ijzel en gladheid op de normale tijd verschenendan dienden allen zo vroeg mogelijk aan de slag te gaan. De heer C. Duin vroeg B. ent W. het daarheen te leiden dat in 1950 als 'de pacht van de zandmennerij afloopt, de zand- mennerij opnieuw wordt verpacht en niet zonder meer de aange vraagde verlenging van de pacht toe te staan. Nog enige wensen, omtrent lichtpunten, opruiming prikkeldraad én demping van de vijver bij de barakken en dan sluit dé voorzitter de vergadering. Adverteert in dit blad NED. VERENIGING TOT AFSCHAFFING VAN ALCOHOLH. DRANKEN. De afd. Schoorl van de Ned. Ver. tot Afschaffing vap.Alcohol houdende Dranken, hield Donder dag 15 Jan. haar jaarvergadering ten huize van defam. Voorthuysen Opkomst was goed. De penning meester bracht een financieel ver slag uit en de Secretaresse haar jaarverslag. Hieruit bleek dat de afd. een actief verenigingsjaar achter de rug heeft5 nieuwe ledenkonden worden ingeschreven, terwijl er geen bedankjes binnen kwamen. Er werd goed gecol porteerd en flink wat materiaal verspreid. De Voorzitster, Mevr. Roos- Breed, die periodiek moest af treden, werd bij acclamatie her kozen. De gezellige ledenavond werd besproken en de te houden openbare bonte avond in Maart. 2 nieuwe leden konden worden ingeschreven. OPENBARE VERGADERING over het Agrarische vraagstuk Zoals uit de elders in dit blad geplaatste advertentie blijkt, zal Ir. Schroevers' over dit onder werp spreken op Dinsdag 27 Jan. a.s. in de zaal van de heer P. Duin te Schoorl. Ir. Schroevers is geen onbe kende in deze omgeving en een deskundig en vlot spreker. Het belangrijke vraagstukjes aller be langstelling ruimschoots waard, zowel van producenten als con sumenten. Er is veel verschil van opvatting over de gevolgde regeringspolitiek. In een demo cratisch land als het onze kan ieder zijn opvattingen vrijelijk verdedigen en zelfs de regerings politiek becritiseren. Het is mede in verband daar mee, dat wij allen die zich .voor dit vraagstuk interrsseren, op wekken te gaan horen, wat een spreker van de Partij van de Arbeid heeft te zeggen over dit probleem, en als hij het niet met de spreker eens is met hem van gedachten te wisselen. KUNST LAURENS BOGTMAN dé zanger van Nederland In de N.H. Kerk te Schagen hebben Laurens Bogtman en Hans Schouwman twee concerten gegeven, die een groot succes zijn geworden. Er bestond goede belangstelling en de aanwezigen genoten van kunst welke op zeer hoog peil stond. De voormalige muziekmeester uit Den Helder, de heer Leeuwens, die met Bogtman eens de Mat- thaus Passion bracht en voor dit concert uit Den Helder was over gekomen, uitte zijn grote bewon dering voor deze kunstenaar, door Laurens Bogtman „dé zan ger van Nederland te noemen. Na het jeugdconcert op Zater dagmiddag, waar zanger en pianist een aandachtig gehoor vonden, werd 's avonds door beide kunste naars een liederencyclus ten ge hore gebracht. Begonnen werd. met de' beide beroemde gedichten van Goethe: „Promatheus" en „Erlkönig" op muziek van Schu bert en „Belsazar" van H. Heine op muziek van Schuhmann, drie stukken als het ware geschreven en gecomponeerd om door een bariton als Laurens Bogtman te worden gezongen. Vervolgens „Die Heinzelman- chen" van A. Kopisch, getoonzet door Carel Louwe en „Harfen- spielerlieder" van Hugo Wolf. Door de expressie van Bogtman in woord en gelaatsuitdrukking bij de passage der eenzaamheid werd men een ogenblik herinnerd aan de Christuspartij uit de „Matthaus Passion," welke Bogt man telkenjare vertolkt. Ook in de liederen van Mahler, Strausz en Debussy oogstte hij groot succes. Het is een onvergetelijke avond geworden waartoe de pianist Hans Schouwman door zijn uitstekende begeleiding het zijne heeft bijge dragen. Ook te Bergen zal men van de zang van Laurens Bogtman kunnen genieten en wel op Don derdag 29 Januari, als deze kunstenaar zijn medewerking ver leent aan het concert, te geven door het Motet- en Madrigaal Vrouwenkoor, onder leiding van Corn. Jonker.- UITVOERING VIOS De oud-Katholieke Jongelieden Vereniging gaf in de zaal van het O. K. Verenigingsgebouw donderdagavond haar eerste uitvoering voor Donateurs en genodigden. De Voorzitter der vereniging, pastoor J. A. J. van Zanten heette de aanwezigen hartelijk welkom, in het bijzonder de Burgemeester, de heer Niele en echtgenote, de oud-Burge meester en Mevr. Eijma, het kerkbestuur en vertegenwoordigers van zusterverenigingen. Onze toneelafdeling VIOS, zo ver volgde spr. heeft de goede ge woonte een paar keer perjaar met een opvoering te komen van een toneelstuk. Tot nog toe was het steeds een lclucht, die ten tonele werd gebracht, doch nu heeft VIOS een meer ernstige greep gedaan met „Onder een dak" van J. Fabricius. Onder regie van de heer E. van Pel, die zelf ook een rol vervulde, werd een uitstekend spel gegeven^ Een bijzonder woord van waardering is hier op zijn plaats voor de regisseur, met zijn keuze van spelers. A. Blaau- boer als Jacob, P. Gouda als Wolter, Mej. A. Prins als Dora, Mej. T. Zwart, J. Visser en J. Zwart, resp. als Lena, Jan en de notaris, ook Mej. M. Stam als Liesbeth, allen waren „ge knipt" voor hun rol. Dit Boeren karakterstuk, waaruit blijkt dat met goede wil en opoffering van eigen karakter) toch nog iets goeds te bereiken is, werd op voortreffelijke wijze voorgedragen. Het rustige spel en de goede uitspraak verrieden dat de spelers niet voor de eerste keer op de planken stonden. Wij wensen VIOS nog enige volle zalen bij-de volgende op voeringen, waarvan de eerste Zondagavond a.s. plaats vindt. Het gezelschap verdient het ten volle. DE EGMONDEN De uitslagen van Woensdag, 14 Jan. j.l. zijn: le afdeling A. Heere - J. Koopman 01 G. v. d. Brink - C. Blok 1—0 J. van Don - J. Valkering 1—0 2e afdeling H. Franse - Stam 1—0 Kraakman - Vendel 10 P. Zijp - Hopman 10 Huitema - de Vries 10 Beernink - J. Zijp 01 Bos - Genet V2'—1/2 G. Groot - K. Groot 01 BRIDGE Op 31 Januari houdt de bridge club de» Egmonden in haar club lokaal „De Vergulde Valk" een open drive. Deelnemers kunnen zich t/m 29 Jan. a.s. opgeven bij de heer F. Nieuwenhuizen, tel. K 2206, 236 Egmond a/d Hoef. Het inschrijfgeld bedraagt f 1,50 p. p. Aanvang wedstrijd 19.30 uur. Systeem Howell. LOSLOPENDE HONDEN Ondanks herhaalde waarschu wingen wordt onverminderd door loslopende honden schade onder vonden aan de afdekking der bol gewassen. Hiertegen zal nu streng worden opgetreden. Bij voor komend geval zal onmiddellijk proces-verbaal volgen, terwijl, indien de hond wordt opgevangen, deze zonder pardon zal worden afgemaakt. M. d. G. Mi

De Duinstreek | 1948 | | pagina 2