WOKKE HEEFT DANSEN SPOORBOEKJES VERS BROOD FILMNIEUWS. KERKDIENSTEN DISTRIBUTIEKRING ALKMAAR* Uitreiking Bonkaarten 808 te Bergen, SchoorI en Groet* De uitreiking van bonkaarten voor levensmiddelen, tabak-, ver snaperingen-, gecombineerde kaarten en extra-kaarten voor a.s. en jonge moeders zal plaats vinden te Bergen (Distributiekantoor) van 9.30-12 en van 1-3 uur, voor hen wier familienaam begint met de letters A t/m F op Dinsdag 18 Mei 1948 G t/m K op Woensdag 19 Mei 1948 L t/m R op Donderdag 20 Mei 1948 S t/m Z op Vrijdag 21 Mei 1948 Zelfverzorgers op Maandag 24 Mei 1948 te Groet (café Hakof) voor alle inwoners op Dinsdag 1 Juni 1948 te SchoorI (De Rustende Jager" voor alle inwoners op Woensdag 2 Juni 1948. Naar het uitreiklokaal dienen te worden medegebracht: 1Distributiestamkaart 2. De losse inwisselingsbon, welke voorkomt op de bonkaart 806 3. CM-, CA- of CB-kaart (speciaal inlegvel voor a.s. en jonge moeders) BELANGRIJK! Volgende uitreikingen worden niet meer gepubliceerd. De datunL waarop de volgende bonkaart moet worden afgehaald, wordt gestempeld op de thans uit te reiken bonkaart. In het vervolg dient men dus voor het afhalen der bonkaarten de datum te raadplegen, welke hierop is gestempeld. Publicatie in de dagbladen en op aanplakbiljetten betreffende de uitreiking zal niet meer geschieden. zwammen geen kans hun ver nietigend werk te doen. Na deze uiteenzetting werd 't Wolmaniseerbedrijf in werking gesteld en de eerste palen en broeiramen ondergedompeld in de oplossing, die eerst op haar concentratie was gecontroleerd met een speciaal daarvoor 'in gerichte areometer. CONCOURS Schoorl's Festival ingeluid Het festival ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van Schoorl's fanfarecorps De Vriend- schap" werd Woensdagavond door verschillende plaatselijke verenigingen ingeluid. Er heerste op het mooi gelegen concours terrein een opgewekte stemming onder de duizendkoppige menigte, die daar was samengestroomd om in intieme kring alvast een voorproefje te nemen van wat zou volgen. Mr C. A. J. Jochems, burge meester en ere-voorzitter van het comité, opende de feestavond met als burgervader, als pater familias, zijn gemeentenaren toe te spreken. Spreker sprak er zijn vreugde over uit, dat de feesten onder zulke gunstige weersomstandig heden konden beginnen en hoopte dat Pluvius ook volgende dagen het concours goed gezind mocht blijven. Het Comité voor culturele doel einden werd bijzondere lof toe gezwaaid: er was hard gewerkt om alles tot in de kleinste puntjes te verzorgen. Verheugend noemde spreker de medewerking, die het comité van alle zijden had mogen onder vinden. Dit bewijs van saam horigheid noemde spr. een ver blijdend verschijnsel. Het feit, dat deze avond samen viel met de herdenking van onze bevrijding, gaf een bijzondere glans aan dit feestelijk samenzijn. Niet vrij zijn, was de grootste kwelling voor ons volk. Geen wonder dan ook, dat op 5 Mei '45 allen bezield waren door een dolle vreugde en die dag is ge worden tot nationale feestdag. Maar, aldus de burgervader tot zijn grote gezin, we hebben onze vrijheid wel teruggekregen, maar materiëel en geestelijk staan we er nog niet te best voor; econo misch zal het straks wel weer gaan, maar richten wij ons ook op de morele herbewapening. Een plechtig, indrukwekkend ogenblik volgde toen de duizend koppige menigte zich van haar zitplaats verhief om met ontblote hoofden het Wilhelmus aan te horen, dat „De Vriendschap" inzette. Later voerde nog de heer Blankenstijn als voorzitter van het comité, dat alles had georganiseerd, het woord en bracht dank aan allen, die op enige wijze hadden medegewerkt om dit festival mo gelijk te maken. Het woord was verder aan de plaatselijke verenigingen. „De Vriendschap" kwam met de mars „El Capitan" van Sousa, een Rectificatie PESIE'S Natuurbad Persoonlijke ab. boven 14 jaar f 8,00, dagtarief 60 ct. Symphonisch gedicht, „Volhynië" van Vilette en andere werken, die een luid applaus deden op klinken. „Ego Flos" brapht een viertal nummers ten gehore, waaronder het schone „Ave Maria" van Arcadelt. Schoorl's Gemengd Koor zong „Glühwurm Idyll" van Lincke, waarbij de Schoorlse nachtegaal Mw N. Wildeboer-Kroon de menigte in verrukking bracht met haar prachtige zang. Met het jubelende „Einzug der Gaste" van Wagner werd het vocale gedeelte besloten. De gymnastiekver. „Olympia" vergastte de feestenden op enkele prachtige groepen. 't Was mooi geweest, als kin deren van één huisgezin had men de eerste feestavond van de jarige „Vriendschap" gevierd. Eerste concoursdag Reeds vroeg in de morgen van Hemelvaartsdag heerste er een gezellige drukte. Per fiets, auto en bus kwamen steeds nieuwe gasten uit alle hoeken van de provincie naar mooi SchoorI, dat zich baadde in het heerlijke zonnetje. Allen verheugden zich reéds bij voorbaat in de vreed zame kamp, die er ter gelegen heid van het zilveren jubileum van Schoorl's fanfarecorps „De Vriendschap", zou worden ge streden. Het Raadhuis was te klein om allen bij de officiële plechtigheid ten raadhuize te ont vangen. Mr C. A. J. Jochems heette de aanwezigen hartelijk welkom en wendde zich daarbij in het bijzonder tot het hoofd bestuur van de Westfriese Bond van Harmonie-en Fanfarecorpsen, de dames en heren van het ere- comité, de deelnemers aan het concours en de jury, bestaande uit de heren J. K. Pinkse, W. F. Steyn en Henri Verhaar, wie een zware taak wachtte. Spreker gaf de verzekering, dat het ge meentebestuur het op hoge prijs stelde, hen allen te mojjen be groeten bij dit onder auspiciën van de Westfriese bond van Harmonie- en fanfarecorpsen ge organiseerde concours. Een woord van bijzondere hulde werd ge bracht aan de Commissie voor Culturele Doeleinden, die zich onder voorzitterschap van den heer P. Blankenstijn, zo buiten gewoon verdienstelijk had ge maakt met in deze moeilijke tijd zo'n feest te organiseren. Verheugend was het, dat heel SchoorI, van Camperduin tot de grens van Bergen, had medegewerkt, wat o.m. moge blijken uit het bijeen brengen van een garantiefonds van f 8000,— in deze kleine ge meente van 3000 zielen. Spreker complimenteerde ten slotte nog „De Vriendschap" met haar zil veren jubileum en sprak de hoop uit, dat het concours, waarvoor H. H. Hotelhouders, Pensionhouders, Cliëntèle Goedkope Groentenhal zo grote belangstelling bestond, en waarin ook H.M de Koningin, Z.K.H. Prins Bernhard en de Commissaris der Koningin van Noordholland hun belangstelling hadden getoond door het beschik baar stellen van medailles, in alle opzichten mocht slagen. Hierna was het woord aan de wnd voorzitter van de Westfriese Bond van Harmonie- en Fanfare corpsen. Bpr. uitte zijn grote erkentelijkheid voor de officiële ontvangst en begroeting in het „eerste huis der gemeente". Er hing slechts één donkere wolk over het concours, aldus deze spreker. Het heengaan van de voorzitter W. Bruul wierp een schaduw o^er dit blijde gebeuren. Met een kort moment van eer biedige stilte werd zijn nagedach tenis geëerd. Spreker besloot ten slotte met het uitspreken van de hoop, dat dit concours in het mooie dorpje aan der duinenrand in alle opzichten zou mogen slagen. Hierna werd de erewijn ge schonken en een dronk gewijd aan het welslagen van 't concours. En toen was het woord aan de muziekcorpsen. Acht vereni gingen betraden de eerste dag het podium en kampten ten aan horen van een grote schare om de erepalm. 3 corpsen behaalden een eerste prijs en aan 5 werd een tweede prijs toegekend. 2 hiervan kwamen met de hakken over de sloot, die 3e en 2e prijs scheidde. De opgaven werden lang niet gemakkelijk gevonden. 's Avonds viel er weer te ge nieten van de erewedstrijd en daarna.... bal. Op de derde avond bood de muziekvereniging .„Excelsior" uit Alkmaar onder leiding van G. Anderson, die tevens ere-dirigent is van Schoorl's fanfarecorps, het jubilerende corps een concert aan, dat zeer in de smaak viel. Toen het buiten koud werd, verhuisde het publiek naar de grote dans tent, waar het concert werd voortgezet. Laatste dag Ook op de laatste dag had SchoorI het weer mee. Reeds lang voor de aanvang van de marswedstrijd bewoog zich een grote mensenmenigte langs de weg, die de corpsen zouden volgen. Eindelijk, daar klonken de eerste maten op de kleine trom en bekkens en daar kwamen ze „an" niet de- schutters van Amsterdam, zoals de jeugd in de schutterstijd zong, maar „De Post- harmonie". In hun keurige uni formen marcheerden ze voorbij, de tambour-maïtre voorop, mar tiaal zwaaiende met zijn staf. Het was een lust voor oog en oor. Hierna volgden „Harmonie" van Wieringen, „Eensgezindheid" van Heilo, waarbij ook enige damesleden kranig meemarcheer- den en tenslotte Apollo" van Wieringen. De jury kende aan de corpsen in deze volgorde een le, 2e, le en 2e prijs toe. 's Namiddags was het weer overstelpend druk op het con coursterrein. Nu traden er niet minder dan 15 corpsen in het strijdperk. Tien corpsen, waar onder het jubilerende Schoorlse corps, wisten een eerste prijs te behalen en 5 een tweede. Bij de erewedstrijd s'avonds was Eens gezindheid van Heilo met 189 punten de uitblinker en werd daar voor beloond met de medaille van de Commissaris der Koningin. beslist puike Friese kleiaardappelen, niet afkokers, alles meel O.a. verse Aardbeien, Asperges, beste bloemkool en goedkoop Alles in diepvries uii voorraad leverbaar. Grote pakken Appelmoes met veel suiker f 1,13 per pak. Extra mooie zachtzure tafelappelen f 1,25 per K.G. Alles wordt thuisbezorgd. S.v.p. vroegtijdig bestellen J. Oldenburglaan - BERGEN - Telefoon 2037 De door H.M. de Koningin uit geloofde medaille werd toegekend aan „Ons Genoegen" te Wijdenes, die op de eerste concoursdag het hoogste aantal punten (357) be haalde, terwijl „Onder ons" van Dirkshorn met het behalen van het hoogste aantal op de 2e dag (387) de medaille van Z.K.H. Prins Bernhard veroverde. De laatste acte van het vier daagse festijn speelde zich af op de dansvloer. N.V. De Ned. Ver. tot afsch. van Alc. Dranken hield Woensdag 28 April een h.h. verg. ten huize van de fam. Voorthuysen. Het werk in de a.s. „Blauwe Week," de tijd van Hemelvaartsdag tot Pinksteren, werd besproken. Dins dag 11 Mei zal er een colportage- tocht worden gehouden, terwijl op Zaterdag 15 Mei een collecte zal worden gehouden met het „Blauwe Bloempje". Enige leden zullen de sluitingsdemonstratie op 2e Pinksterdag te Haarlem bij wonen. 2 nieuwe leden konden worden ingeschreven. 2e Pinksterdag KL Graaff SchoorI Burgerlijke Stand BERGEN SCHOORT ZONDAGSDIENST ARTSEN SECRET SERVICE Op het ogenblik dat de Duitse invasie in Tsjechoslowakije be gint, krijgt Alex Bomasch, in genieur bij de Horska staalfa brieken, zijn paspoort, om met zijn dochter onmiddellijk het land te verlaten. Hij bereikt Engeland, doch zijn dochter Anna wordt op het laatste moment door de Gestapo gearresteerd. In het concentratiekamp ontvlucht zij met Karl Marsen, die later een S.D. spion blijkt te zijn en op deze manier tracht te weten te komen, waar haar Vader is. Anna en haar Vader worden naar Duitsland ontvoerd, maar een officier van de Engelse ge heime dienst is hen gevolgd en weet hen na veel avonturen ën gevaren, veilig over de Zwitserse grens te brengen. Deze film vol spanning, humor en liefde draait deze week in „De Rustende Jager" in Bergen. 2e Pinksterdag vanaf 3 uur bij Nic. Schuijt, SchoorI Boekh. Oldenburg, SchoorI Burgerlijke Stand Bergen BERGEN SCHOORL Wij hebben voor de PINKSTER DAGEN een mooie, partij Bloem kool, Andijvie, Postelein, Spinazie, Komkommers, Sla, Asperges, Aard beien, enz. enz. Als U denkt wat nodig te hebben, bestelt dan vroeg tijdig, dan is U verzekerd le kwal. groenten in huis te hebben en goedkoop. Ook hebben wij Advocaat en Limonade zonder inlevering van suiker. Voorts hebben wij Gazeuse, Bier, Appelsap, alle soorten wijnen en likeuren. Alléén in de Dorpsstraat 86 - Telef. 2069 - Bergen Tweede Pinksterdag geopend van 912 uur. van 12 April tot en met 1 Mei 1948 GEBORENLeonardus Johannes Jacobus, z. v. Leonhard Balthazar Klüppel en Julianna K'urcz. Cornelis Johannes, z. v. Petrus Bos en Petronella Johanna Karremans. Gerardus Eugène, z. v. Jan Adolf Ser- penti, en Nelly Oukes. Muriel Eleonore, d.,v. Willem Jan Kerk- meer en Gerda Annie Floors. Hendricus Clemens Gerardus, z. v. Hen- dricus Clemens Druiven en Maria Ca- tharina Boots. Cornelis Franciscus, z.v. ((Andreas Fran- ciscus Roobeek en Friederika Maijer. ONDERTROUWD! Bernardus Tiebie en Johanna Maria de Vos. Nicolaas Molenaar en Maria Johanna Buster. Jacob Tuinman en Catharina Korver. GETROUWD: Petrus Cornelis Quax en Cornelia Jongeneelen. Jouw Hoekstra en Nelly Wilhelmina Coevert. Peter Verburg en Odilia Suffrida van der Stok. OVERLEDENCornelis Strooker, 67 jaar, echtg. van Trijntje Kuiper. Nicolaas Johannes Punt, 63 jaar, echtg. van Guurtje Maria Terra. van 7 April tot 7 Mei 1948 GEBORENAngelique, d. v. H. W. Stoelhorst en A. J. Niterink. Theodora F„ d. v. J. Blokker en M. H. Smit. Egbert, z. v. P. de Jong en M. Volgers Margaretha W., d. v. J. Gleijsteen en van M. B. Rijnsburger. Anke G., d. v. K. Krul en C. Bier steker. Charles R., z. v. Ch. J. Thomassenen W. v. d. Lelie. ONDERTROUWD: J. Tamis en C. Termaat. *C. Thomasz en E. Bak. N. J. Grooteman en M. Th. Orij. GETROUWD C. Thomasz en E. Bak. J. Tamis en C. Termaat. OVERLEDEN: G. Huiberts, oud 69 j„ weduwe van J. Beeldman. Zondag 16 Mei Dr. POOT. Tel. 2423 2e Pinksterdag Dr VAN GELDER, Tel. 2027 Van 2 tot en met 8 Mei 1948 GEBORENCornelis Maria, z.v. Jo hannes Wokke en Maria Hoogzaad. Hermanna, d. v. Derk Jan Nijland en Fredrika Konijnenbelt. Marianne, d. v. Pieter Sevenhuijsen en Maartje Hoogvorst. Erik, z. v. Michael Jozef Henri Hoen- camp en Anna Cornelia Krediet. Agnes Nelly, d. v. Hendrik Schuddeboom en Neeltje Kleijer. Antonius Jozef Maria, z. v. Adrianus Ooijevaar en Catharina Margaretha Sneekes. Gertruda Afra Maria, d.v. Petrus Jo hannes Zijp en Margaretha Agatha Jozefina Boekei. ONDERTROUWDNicolaas Dingerdis en Maria Agnes Brammer. GETROUWD: Johannes Houtenbos en Anna Theresia Roozendaal. OVERLEDENJacob Verwer, 93 jaar, weduwn. van Cornelia van der Vaart. Leentje Dekker, 63 jaar, echtg. van Pieter Grootes. Zondag 16 Mei 1948 NED. HERV. GEMEENTE (Ruïnekerk) n.m. 10 uur Ds BIERMAN Koorzaqg. Collecte voor de zending HERVORMDE EVANGELISATIE MARANATHA le en 2e Pinksterdag v.m. 10.30 uur Ds BREMER GEREFORMEERDE KERK le en 2e Pinksterdag v.m. 10 uur en n.m. 5 uur Ds. J. H. TELKAMP LEGER DES HEILS Dorpshuis, 2 uur Zondagsschool Iedere Woensdagavond 8 uur. Bijbelklas voor jongens en meisjes boven 12 jaar, Breelaan 5. Donderdag 2 uur op de bovenzaal „Dorpshuis" gezinsbond voor vrouwen en meisjes boven 18 jaar. NED. HERV. GEMEENTE v.m. 40 uur, te SchoorI Ds C. M. DE JONG Met medewerking van het kerkkoor. Collecte voor de Zending Geen Zondagsschool

De Duinstreek | 1948 | | pagina 2