EGMOND AAN ZEE EGMOND AAN DEN HOEF FILMNIEUWS. Ministerie van Economische Zaken Distributiedienst voor de kring Alkmaar Uitreiking toeslagkaarten en rantsoenbonnen zeep voor bijzondere arbeid BELANGRIJK 1 Voor het afhalen van toeslagkaarten voor bijzondere arbeid en extra-rantsoenen zeep, zullen vanaf heden GEEN oproepkaarten meer worden verzonden, (met uitzonderingen van bedrijven met meer dan 30 toeslag-genietende werknemers). De werknemers alsmede zij, die zelfstandig een beroep uitoefenen en een aanvraagformulier voor de komende perioden hebben ingevuld, dienen onder overlegging van de distributiestamkaarten van hun arbeiders en/of van zich zelf, de hierboven genoemde bescheiden af te halen te BERGEN. A t/m K op Dinsdag 29 Juni 1948; L t/m Z op Donderdag 1 Juli 1948. In de volgende plaatsenEgmond-Binnen, Egmond aan Zee, Schoorl, Groet, zal de uitreiking van toeslagkaarten etc. plaats vinden op de bekende zitdagen, echter uitsluitend in de week van 26 Juni tot en met 2 Juli 1948. GEMEENTE BERGEN (Nh.) Burgemeester en Wethouders van Bergen (Nh.) zijn voornemens op Vrijdag 9 Juli a.s. des v.m. 10 uur ten Raadhuize aldaar in het openbaar aan te besteden: Het maken van een riolering met bij komende werken op een terrein ten Zuiden van de Kogendijk, ka dastraal bekend 'Sectie D No. 455 (ged.). Bestek en tekening, voor zover voorradig, verkrijgbaar aan het kantoor van Gemeentewerken, Karei de Grotelaan 11, Bergen Nh. a f 5.- per stel. Geen restitutie. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Burgemeester, Dr W. HUYGENS De Secretaris, W. DE VRIES Intussen traden de krachten als wind en zee, die hadden bijge dragen tot het ontstaan, ook weer op als vijand. Het oude Camper duin bijv. ligt reeds lang op de bodem der zee. Een van de middelen om het duin vast te leggen zocht men in bebossing. Het was Dr. W. C. H. Staring, zoon van de bekende dichter- landheer Staring, die er zich bijzonder voor interesseerde. Aan hem herinnert nog de naam Staringsweg en Starings- bossen. De Heidemaatschappij en later het Staatsbosbeheer werkten in dezelfde richting. Proeven werden genomen met sparren- en pinus- soorten. Teleurstellingen bleven niet uit bij het zoeken naar ver scheidenheid, maar veel is er bereikt, ondanks de zeer kalkarme bodem, vooral in het noordelijke gedeelte. Ook de wegenaanleg in het sterk geaccidenteerde ter'rein bracht grote moeilijkheden. Toch is er een tien kilometer verhard. Auto verkeer kan echter, aldus de in het ambt vergrijsde boswachter, niet worden toegestaan. Hoe zal het publiek zich gedragen, zal het het nodige verantwoordelijkheids gevoel krijgen, dat blijkens de ervaring wel eens ontbrak? Een sterk voorbeeld van vernieling van het duin door druk bezoek was indertijd te zien ten Noorden van de boulevard van Scheve- ningen. Het vroeger zo hoge duin dreigde te verdwijnen. Door af sluiting en beplanting heeft men het gevaar kunnen keren. Naast het duinbezoek werkt nog een andere oorzaak mee aan de verwoesting van onze duinen de duinwaterleiding. De water onttrekking aan de duinen heeft de plantengroei nadelig beïnvloed en de algemene vastheid van onze duinen verminderd. Gesnerkt naar lichaam en geest aanvaardden vervolgens de gasten de tocht door het 1830 ha grote, terrein onder geleide van de heer Th. E. Jansen en zijn jonge collega de heer H. W. Stoelhorst. Men hoefde nu niet als Teun de Jager te dwalen door valleien, waar men tot over de enkels in het dichte bruine mos stapte, en over witte blinkerds, waar het droge rollende zand de voetstappen uit wiste, neen, het ging nu langs goed gebaande wegen, en niet per pedes apostolorum, maar voor dit ene keertje per bus. Boven aan de Klimweg werd even haltgehouden om te kunnen genieten van een schitterend pa norama, met bos begroeide delen afgewisseld met plekken wit zand, met heide, in de verte het uit gestrekte polderland, aan de an dere'kant bedrieglijk dichtbij de zee. En dat alles overgoten met het gouden zonlicht, het was overweldigend. Verder ging de tocht langs Munnikenweg, Juliana- weg, 2e zeeweg, 1ste zeeweg, Blijdensteinse weg.... en de onver moeide gidsen wezen op de ver schillende soorten hout, maakten attent op de in het Z. gedeelte betere houtsoorten, vertelden hoe de grote vlakte het Ganzenveld vroeger diende als ijsbaan en verblijfplaats van wilde zwanen en nu door daling van het grond water een troosteloze vlakte was enz. enz. enz. Allen kwamen onder de be koring van het prachtige land schap en de heer J. J. Dinkelberg, Directeur V.V.V.'s Noordholland, meende als tolk van alle tocht genoten te mogen verklaren, dat de tocht voor velen een open baring was geweest en duidelijk had getoond, dat hetgeen Schoorl te bieden heeft, kan wedijveren met alles wat elders is te vinden. En dan nog biedt Schoorl een accomodatie als nergens in wijde omtrek: een rij van hotels, pensions, gemeubileerde kamers, kampeergelegenheden. „Het laatste enigszins teken achtige dorp aan Hollands wes telijke kustkant, is zonder twijfel mooi Schoorl," dat terecht de Parel van Kennemerland wordt genoemd. Dit stuk kon vorige week door gebrek aan ruimte niet geplaatst worden. NAAR CAMPERDUIN Nood-Café-Restaurant geopend In vaak onafzienbare rijen be ginnen de vacantiegangers weer hun weg te zoeken naar Cam perduin, waar de genoegens van het strandleven lokken. Het 7,5 km lange rijwielpad, dat ter ont lasting van de straatweg werd aangelegd, ondanks de protesten van een deel van het publiek, dat o.m. schending van het na tuurschoon vreesde en de tegen werking van de natuurkrachten, 'die meermalen in één enkele storm nacht vernielde, wat in weken na moeizame arbeid tot stand was gebracht, dit mooie pad alleen al nodigt uit tot een tocht naar Camperduin. Camperduin zelf biedt nog een troosteloze aanblik. Het mooie Café-Res taurant Camperduin, de trots van de familie Minkema, dat na zo vele teleurstellingen, eindeloos geduld en taaie volharding in 1933 tot stand was gekomen, viel als slachtoffer van oorlogs handelingen. Tien jaren na de opening werd de eigenaar uit zijn zaak verdreven.... en nadat de Hunnen op hun beurt waren verdreven, vond hij op de plaats, waar eens zijn trots, zijn levens werk had gestaan,slechts een ruïne en verder bunkers, bunkers en nog eens bunkers. Maar „dit is in die aard van die mens om nie vergoed voor die noodlot te swig nie", zoals een der grote zonen van Zuid- Afrika, veldmaarschalk Smuts, het dezer dagen uitdrukte. „Ons kan en sal nie bij hierdie ramp berus nie. Ons is niet vir die wanhoop angelê nie. Dit is ons aard weer op te staan, moed te skep en vorentoe te woel". Minkema lei niet het hoofd in de schoot, bleef niet bij de pakken neerzitten. Wederopbouw? Toekomstmuziek! Toch moest er iets gebeuren. Dan maar een noodvoorziening, een nood-café restaurant. Hout? Niet te krijgen! Ergens in het Z. van ons land is afbraak te koop. Vrachten verhuizen naar Schoorl, een zage- rijtje wordt in mekaar geknutseld, de oude balken worden planken. Er word gepast, gemeten, ge zaagd, gespijkerd. Stop! De ver eiste vergunning ontbreekt. Na eindeloos wachten, de ambte lijke molen maalt nu eenmaal langzaam, kon de hamer weer worden opgenomen en werd met koortsachtige ijver gewerkt. De tijd drong, immers „tiid haldt gjin skoft" en het seizoen naderde. Maar wat de gasten aan te bieden? Nieuwe moeilijkheden. Maar de taaie Fries versaagde niet en Dinsdagmiddag werd het Nood-Café-Restaurant Camper duin, voor deze gelegenheid om getoverd in een bloementuin, geopend in tegenwoordigheid van een grote schare vrienden, be wonderaars en belangstellenden, waaronder de besturen van de VVV's Groet-Camperduin en Noord-Kennemerland, de heer J. J. Dinkelberg, dir. v. d. Fe deratie Alkmaar, de heren Ir Hooykaas en Jansma v. h. Hoog heemraadschap. Wat hier temidden van ruïnes gewrocht is, wekte algemeen be wondering. Via een terras, dat een schitterend uitzicht biedt over strand en zee, betreedt men de koffiekamer met ingebouwd buffet en ruime serre met daarnaast een eetzaal, waar de gasten zich te goed kunnen doen aan wat de daar achter gelegen keuken biedt. Als buiten de storm loeit en het water hoog opzweept, kan men in café en restaurant veilig en beschut genieten van het prachtige panorama, dat de woeste zee biedt. Beneden op het strand vinden de gasten alles wat hun hart maar kan begerenligstoelen, strandhuisjes, kleedkamers met.... zoetwaterdouche. Al met al een inrichting die voorziet in een be hoefte. Bij afwezigheid van burgemees ter Mr Jochems, die door dringende ambtsbezigheden verhinderd was, sprak de heer D. Duin Wz., voorz. van VVV Groet-Cam perduin een openingswoord. Bij het geven van een levensbeschrij ving van de heer IJ. Minkema, gaf hij telkens weer uiting aan zijn grote bewondering voor het doorzettingsvermogen van deze taaie Fries, Luctor et emergo, zou het devies van zijn wapen kunnen zijn. Minkema heeft Cam perduin gemaakt tot wat het is, een aantrekkingspunt voor wijde omtrek, de familie Minkema hoort bij Camperduin. Verschillende sprekers voerden hierna nog het woord, de heer v. d. Garde Jr. namens VVV Noord-Kennemerland, de heer D. Minkema uit Hilversum, Dr. Heringa, de heer Peter uit Hil versum, de heer H. London, oud- voorz. van de Bond van Café houders, de heer Otter uit Hoorn als leverancier en allen gaven uiting aan hun grote bewonde ring voor de moed en het door zettingsvermogen van de zestig jarige en wensten hem en famile geluk en voorspoed op hun ver dere levensweg. De heer Y. Minkema zei ten slotte hartelijk dank voor de vele vriendelijke woorden tot hem en familie gericht en voor de vele bloemen, die hij had mogen ont vangen. Deze dag, aldus de heer Minkema, geeft mij de moed om door te gaan. UITSLAG AANBESTEDING Woensdag had de aanbesteding plaats voor de bouw van 9 arbeiderswoningen voor rekening van de gemeente Schoorl. De.uitslag was als volgt: Gebr. Schotvanger, Schoorldam f 106634,M. van Steeg, Heiloo f 105090,M. Marquering, Bergen f 110900,A. Beste man, Groet f 105090,C. Hoog- vort, Groet f 112500,^, M. J. de Nijs Zn, Warmenhuizen f 109780,Fa Joh. Rampen Zn, Bergen f 110820, Fa A. en J. Kroon, Bergen f 102010,' J. Kooijman, Groet f 113120, A. Prins, Bergen f 107546,—, A. Selhorst, Schoorl f 112900, Gebr. Kops, Bergen f 110950,-, Fa G. Heijne Zn, Heiloo f 98808, P. Wildeboer, Schoorl f 110786,—Gebr. Kuyper, Heiloo f 109490,-. De gunning werd aangehouden. SCHOOLREISJE Vorige week hebben de 2 hoogste klassen van de o. 1.- school in Schoorl haar jaarlijkse uitje gehad, n.l. een driedaags reisje naar Edam e.o. 's Morgens vroeg vertrokken we naar Zaandam. Nadat we het standbeeld van Czaar Peter hadden gezien gingen we met de boot naar „Mokum", vandaar ver trokken wij met de tram naar Edam, 's Middags werd het strandbad bezocht en daarna de grote kerk in Edam. De ramen waren prachtig. De volgende dag was Volendam aan de beurt, waar we een glas limonade dronken bij Spaander. De Edamse aarde werkfabriek stond die dag ook op het programma, 's Middags gingen we naar Marken. Tante Griet haar huisje had ook veel bekijks, 's Avonds voerden onze gastheren een operette op, die erg bij ons in de smaak viel. De volgende dag vertrokken wij vroeg naar Amsterdam, na hartelijk af scheid genomen te hebben. Eerst ging het naar Schiphol, waar een DC6 veel bekijks had. Vervol gens gingen we naar het Rijks museum, waar nog een paar prettige uren werden doorge bracht. Daarna gingen we naar huis. Het was een prettige tijd en ik dank de leiders, speciaal meester Maars, hartelijk voor hun moeite. Opbrengst Speldjesdag De oprengst van de speldjes dag 19 Juni j.l. te Schoorl ten behoeve van de samenwerkende Prot. kinderbescherming bedroeg f 133,88. Hartelijk dank aan alle gevers en aan de meisjes en jongens, die zich bij het collecteren zo ver dienstelijk hebben gemaakt. GESLAAGD Onze plaatsgenoot, de heer J. W. Meedendorp, slaagde op 16 Juni te Amsterdam voor het vakdiploma Bloemist-Hovenier en met lof voor het vak Dendroligie. DE NIEUWE KLOK LUIDT OVER HET DORP De nieuwe luidklok voor de Gemeente is Vrijdag gekomen en met enige plechtigheid in de toren der Nederlandse Hervormde Kerk aangebracht. Burgemeester Niele was met de Gemeente Secretaris en enkele Raadsleden aanwezig, terwijl Ds Roobol met de Diaken de heer Heere van kerkelijke zijde blijk gaven van belangstelling. Juist toen de klok voor de kerk ge deponeerd was, daalde een mals regentje neder, waarmee de klok werd ingezegend. Ds Roobol sprak een kort woord. Hij wees er op hoe de oude klok tijdens de oorlog was ver nield, de oude klok, die de ge lovigen zo dikwijls opgeroepen had ter godsdienstoefening, en de doden had beluid. De Heer heeh genomen en de Heer heeft 9e" geven. Zo kwam plotseling deze morgen de nieuwe klok tot ver~ heugenis van de burgerlijke e11 kerkelijke gemeente. De Heer geve Zijn zegen, zodat deze klo^ weder kan vermanen tot geloof en over het dorp kan galmen om de doden te beluiden. Deze klok is een teken van herstel en wederopbouw en moge een symbool zijn voor de her rijzenis niet alleen van ons Vader land, maar ook van Europa, ja, van de hele wereld! Nadat de heer Jonker de kleine plechtigheid op de ge voelige plaat had vastgelegd werd de klok onder deskundige leiding in de toren, gehesen, waar bij gelegenheid bestond de prach tige klank te toetsen. Deze grote luidklok, onmisbaar in het dorpsbestel, is vervaardigd door de bekende firma Gebr. Ten Bergen te Heiligerlee. Reeds kórt na de bevrijding werd deze door de Gemeente besteld, zodat men wel geduld heeft moeten oefenen. De klok, die goedgekeurd is door de Rijkscommissie van advies voor oude en nieuwe luid- en slag- klokken en klokkenspelen, weegt 475 kg en heeft een diameter van 91 cm. Met de plaatsing van deze klok heeft Egmond weder een schrede gezet op het pad tot herstel van hetgeen de oorlog ver woestte. Als herinnering daaraan draagt de klok het opschrift: „De oude klok, door Duitsch geweld vernield, „Heb ik dees' toren nu opnieuw bezield." Precies om' twaalf uur hing de klok in de toren en galmde als vanouds het klokkengelui over het dorp. Moge zij spoedig een algeheel herstel van Egmond aan Zee inluiden....! GESLAAGD Voor het toelatingsexamen van de eerste klas van de Rijks H.B.S. te Alkmaar slaagden Rietje Prins en Annie Verbeek, beiden leer lingen van de o.l. school, alhier. ONZE OMROEPER IS ZIJN GELD WAARD Egmond aan Zee behoort tot de weinige gemeenten, die nog in het bezit zijn van een om roeper. Met zijn glimmend koperen bekken wandelt hij door Egmonds straten en stegen. Voorafgegaan door enige slagen, waarvan het rhythme weldra bij de inwoners bekend is, roept hij wat er te roepen is. Ramen en deuren gaan open, om toch maar vooral geen woord te missen. Vooral zij, die iets verloren hebben wenden zich nog al eens tot de omroeper en een uur lang klinkt er door het dorp de roep: „Er is ver loren.... enz. In de afgelopen week had de omroeper het druk want zijn roepstem klonk nog al eens door het dorp en met succes. Verschillende voorwerpen, met een gezamenlijke waarde van f 200.- zijn weer in het bezit van de eigenaar gekomen. GRATIS VIS In grote hoeveelheden komt de laatste dagen z.g. hors-makreel op het strand, die achter kleine visjes azend, zich te dicht aan de kust waagt en door de golven over de zandbank geworpen wordt, zodat men ze met manden vol voor het oprapen heeft. Menig Egmonder en Badgast eet zo doende gratis vis. Bridgeclub „DE EGMONDEN" Uitslag onderlinge bridgedrive. A Groep 1. Gebr. v. d. Molen 50,5 2. Hopman—de Goede 48,5 3. HopmanRuiter 43,5 4. Fam. Zwaan 41,5 5. HopmanModder 40,5 6. Gebr. Dekker 37,5 7. HartgrinkScholten 37.5 8. KareisKleij 36,5 B Groep 1. Hopman Verver 30,5 2. HopmanGóuda 30 3. Fam. Smit 26,5 4. DekkerSmit 26,5 5. Mevr. Dekker—Apeldoorn22,5 6. Admiraal—de Raadt 19 7. JonkerGroen 13 BEPLANTING Onlangs is een bescheiden be planting rondom de fundamenten van het oude slot aangelegd, waarvan de bedoeling is deze later in wijder kring uit te breiden. Uit de oude kronyken is komen vast te staan, dat vroeger direkt om het kasteel een park was gelegen, waarin de adelijke vrou wen hun wandelingen plachten te maken. De voormalige directeur van het P.W.N., wijlen de heer van Oldenborgh heeft indertijd zoveel mogelijk grond rondom de fundamenten aangekocht, ten einde deze voor de aanleg van een plantsoen te bestemmen. Het uitbreidingsplan heeft, naar het ontwerp laat zien de bedoeling zich geheel aan dat plan aan te sluiten. De gronden gelegen in de hoek Slotweg-Heerenweg, met als eindpunten de boerderij van G. Groot en de winkel van A. Hof, zullen niet meer, zoals aan vankelijk de bedoeling was voor bouwterrein gebezigd worden, doch uitsluitend de bestemming hebben voor aanleg van lage beplanting met daartussen gelegen wandelpaden. Onze dorpstoe komst heeft dus nog veel moois in het verschiet. VISWEDSTRIID Ook deze palingwedstrijd is een succes geworden voor de pas opgerichte visclub de Eg- monden, hetgeen mede te danken is aan de voortreffelijk-prettige leiding van de heer Visser. Toen de strijd om 10 uur 's avonds eindigde waren er vier hoogst geplaatsten, zodat er onder de leiding van de voorzitter J. Koop man om de 3 uitgeloofde prijzen geloot moest worden. J. Bos, C. van Pel en G. v. d. Molen waren de gelukkige winnaars. Na afloop dankte de voorzitter de wedstrijd leider en reikte de prijzen uit. Vergeten we niet te vermelden, dat er weer veel belangstelling bestond. De derde wedstrijd werd ge streden om het hoogste aantal en tevens wie de zwaarste uit de gracht zou halen. Winnaars waren: 1. J. Bos, 34; C. van Pel, 26; J. Koopman 17. De heer Hartgrink ontving de prijs voor de zwaarste vis (paling). De prijzen, bestaande uit hengelsnoeren, waren door de wedstrijdleider, de heer Visser beschikbaar gesteld. SCHAPENSCHURFT Onder de schapen van G. Valkering en E. van der Molen alhier is schurft uitgebroken. Het betreft hier 70 schapen. De ver eiste voorzorgsmaatregelen zijn genomen. Bioscoop „De Rustende Jager" te Bergen presenteert deze week als eerste film te weten op Vrij dag-Zaterdag-Zondagavond te 8 uur en een matinée op Zondag middag te 2.30 uur „De Zevende Misdaad". Een echte Engelse film met windingen en vindingen van de ons bekend staande Scotland Yard. Deze Scotland Yard staat voor een raadsel van moorden, die speciaal gepleegd worden op jonge vrouwtjes. Langs veel duistere en onheil-spellende paden wordt dit gegeven in een omme zien door de bezoeker verslonden. Spanning zal U niet ontbreken en de film is bovendien onder houdend genoeg, en echt geestige Engelse zetten ontbreken niet aan de film. Toegang 18 jaar. In de tweede weekhelft wordt in dit theater gegeven n.l. op Maandag- Dinsdag- Woensdag avond te 8 uur en Dinsdag en Woensdagmiddag te 2.30 uur de film, gesneden van een lichter genre: „Ik weet wat ik wil" met het fijne tweetal Wendy Hiller en Roger Livesey. Deze film zal zeer terecht het publiek ver maken tot en met, want het ge geven is alleraardigst en de keuze voor deze film in het seizoen van Bergen is mijns inziens niet gek. Het is een eenvoudig ge geven, eerlijk en geestig ver filmd. De toegang is voor elke leeftijd, het is een echte film voor „elck wat wils". ASTRA Burgerlijke Stand Bergen Schoorl Egmond aan Zee Egmond-Binnen EEN LEERLING Van 31 Mei tot en met 20 Juni 19-48 GEBORENPaulus Maria, z. v. Nico- laas Wilhelmus Bouman en Margaretha Maria van der Steen. Francisca Theresia Maria, d. v. Nico- laas Stam en Aagje Grippeling. Elisa, d. v.Lambertus Johannes Weenink en Elisa Catharina Johanna Carolina van de Pol. Catharina Maria Theresia, d. v. Pe trus Mors en Maria Guurtruida Louwe. Wilhelmina Antonia Maria, d. v. Ni- colaas Hoebe en Antonia Hermina Maria Nieuwhof. Martinus Reinier Lucien, z. v. Lucien Cornelis van der Pluijm en Catharina Wittebrood. Gertrudis Theodora Maria, d. v. Willem Schotten en Maria Martina van der Vrande. Johannes Petrus Gerardus Maria, z. v. Nicolaas Schotten en Geertruida Maria Jongenelen. ONDERTROUWDAntonius Gerardus van Rijn en Johanna Lidwina Gerdes. Leonhard Conradin Dettli (te Chur, Zwitserland en Jooke Rimathé. GETROUWD: Petrus van Duin en Catharina Margaretha de Boer. Egbert van der Velde en Agnes Maria Spigt. Nicolaas Blom en Margaretha Louise Wilhelmine Krüger. Paul Kurt Walter Schmidt (Weilburg, Dtsl.) en Antje Helder. .Cornelis Otto en Aaltje Swaag. OVERLEDEN: Adrianus Bernardus van Riemsdijk. 11 jaar, wonende te Hilversum. Maartje Bogtman, 84 jaar, echtg. van Coenraad Bogtman. Johanna Christina Antonia van Roozen- daal, 53 jaar, ongeh, Jacobus Vrasdonk, 75 jaar, echtg. van Klasina Slikker. Matthijs Bos, 69 jaar, echtg. van Louise Schirrmeister. van 2 tot en met 16 Juni 1948 GEBORENHerman J., z. v. A. K. Bosman en A. Sanders. ONDERTROUWD: A. P. van Over- meeren en J. A. Klijn. J. Groenendijk en S. Kossen. J. Vriesman en P. Modder. GEHUWD: W. Wokke en,C. van Overmeeren. GEBORENJohan Marie, z. v. Gerar dus G. M. Worm en Maria Th. ten Brink. ONDERTROUWD: ArisKraben Guurtje Zwart. Jacob van der Bult en Geertje Petro- nella Zwart. GETROUWD: Petrus Johannes Dekker en Klazina Glas. Engel Glas en Johanna Zwart. Job Zwaan en Albertje Smit. Arie Visser en Maria Jacoba Zwemmer. Klaas Stam en Fijtje Zwart. OVERLEDEN: Johannes Boots (te Alk maar). Helena M. A. Verhoeven, oud 76 jaar, echtgen. van H. J. J. Smit. Kniertje Visser, oud 76 jaar. GEBORENJacobus P. M., z. v. J. M. v. d. Molen en Cl. H. v. d. Mei). Johannes Fl. M. z. v. W. Admiraal en Fr. Chr. Stet. Adelbertus Petrus, z. v. E. v. d. Molen en A. E. de Waard. Margaretha M., d. v. A. Scholten en Th. Baltus. Agatha S. P., d. v. M. Hof en P. J. Hes. Cornelis G., z. v. J. P. Zuurbier en A. A. Borst. GETROUWDAdrianus Bourgonje en Cornelia Jacoba Castricum.

De Duinstreek | 1948 | | pagina 2