SCH00LB0EKEH ten Uatve eeuw wijs leteid SCH00RL EGMOND AAN ZEE EGM0ND-BINNEN SCHOOLAGENDA'S Boekhandel C. Oldenburg Laanweg C 164 Schoorl H. M. Koningin Wilhelmina der Nederlanden TOELATING M.M.S. Tot de le klasse werden toe gelaten S. H. Blankman, M. J. M. du Crocq, A. C. Hoekmeyer, C.G. Kistemaker, J. Monsees, T. v. d. Neut, D. C. Schreuder, M. L. Vellinga uit Alkmaar; H. J. H. Betlem, E. Finkensieper, A. Hart man, A. Klomp, A. Schutte, N. M. J. Toers Bijns, T. Winder, J. Zwaan uit BergenH. C. van Jaarsveld, L. Reinders uit Castri- cum, G. W. van der Steen uit Egmond aan Zee; B. M. Gelder en M. Kooiman uit Hensbroek; M. Doorn uit HoornM. Faber uit Koog aan de ZaanC. Kloosterboer en D. Twist uit St PancrasM. I. Slot en E. A. van der Sluis uit SchagenA. G. L. Jofriet uit Ursem; G. Dekker en C. Tavenier uit ZaandamE. v.d. Horst en C. T. Vis uit Zaandijk; H. ten Bruggencate uit Zuid-Scharwoude. Het tweede examen heeft plaats op 7 Sep tember 1.30 uur in Het Heem, Breelaan 45, Bergen. Bevordering M.M.S. Tot 2 A werden toegelaten: G. D. Avis, N. M. v. Balen, F. M. van Beek, W. de Boer, J. I. du Burck, L. H. Brink, M. E'. Faro, M. Hulst, J. A. de Kruyf, A. M. Langedijk, C. E. E. van Limburg Stirum, T. Monnier, C. E. van Rossem, J. M. V. Stier hout. Tot 2 B: A. C. Andriessen, G. A. Baarslag, B. M. Bakker, N.W. Bakker, E. W. Beerepoot, M. M. Cloeck, E. Eckman, H. Essers, E. M. Heyn, J. Hornstra, E. Husslage, L. Koorn, A. M. Th. Koppen, M. R. O. Kruisman, M. Lasthuizen, A. Mes, J. Nijdam, G. H. Piket, C. H, Schellinger, N. Slabbekoorn, A. C. v.d. Stadt, A. J. v. Wijland, K. E. J. v.d. Wolff, W. A. M. Wols. Tot 3 A: E. Avis, E. Blankman, E. C. Bos, E. G. v.d. Elskamp, S. J. Harms, B. Jonker, P. J. Laurman, J. Maars, A. J. Mann, A. C. Pouwels, C. M. Ridder, M. Eckman. C. Ruigewaard, M. A. Schretlen, G. C. M. Schuurman, M. A. Stelling, T. Strooker, C. W. Werkman, A. Westrup, M. Win der. Tot 3 B: G. C. Adolf, M. Breebaart, C. H. du Burck, W. v. Dok, M. M. P. K. Dorbeek, G. C, Ewald, H. J. Selhorst, G. C. Hartgrink, B. M. Kloosterboer, H. R. Koster, H. C. de Leeuw, A. C. J. v. Meyenfeldt, A. P. Passenier, G. Postma, F. Rente naar, A. Schipper, S. Vellinga, H. Visser, A. de Vries, E. Zwaan, E. J. Hasslage. Tot 4 A: M. F. G. Bekker, A. G. Dekker, H. Dekker, C. J. M. Harzing, G. K. Koster, E. A. Kraft van Ermel, A. J. Th. Kriek, G. Masker, G. Prins, A. M. S. v. Soest, H. Tasche, A. Tavenier, L. M. Visser. Tot 4 B: L. Beets, H. M. Boxem, E. M. van Bragt, M. A. Burger, C. C. Cornelisse, H. Ekkel, A. E. N. de Haas, M. Hart, G. Heyneman, J. Hovis, I. Jonker, C. Kerssemakers, S. L. M. de Koning, H. K. Krak, H. Langedijk, I. G. Laurman, A. M. Latenstein, M. C. van Rossem, W. H. v. Reyendam, L. L. P. Sachumsky, M. Schermer, A. G. Schaphuis, A. C. Schmidt, A. H. M. Stokreef, E. K. A. Suzenaar, I. Veldman, J. W. Veldman, N. C. Visser, M. J. Vlessing, E. G. Wiegman, A. J. Winder, J, Th. de Wolff Peereboom, E. Way- boer. Tot 5 B: A. Beeldman, J. Bier, P. H. A. Brink, G. K. Essers, M. C. de Haan, K. Hesselink, A. G. Hildering, A. S. H. v. d. Land, K. M. de Lange, A. M. Leeuwerik, J. J. Lojenga, M. M. Maars, T. E. Oldenburg, C. A. Oudes, E. M. Seewald, G. Schreu der, A. G. Smit, A. Stuurman, W. Tasche, E. M. Tuyn. NIWIN KATHOLIEK THUISFRONT Ons hart is bij hen Opdat onze jongens in Indië niet vergeten worden, heeft het Kath. Thuisfront bij de heer Busker in de Kerkstraat een etalage ingericht met daarin de foto's van alle Bergenaren die op het ogenblik in Indië verblijven. Uit brieven die uit Indië ont vangen worden blijkt dat de kwa liteit van de cigaretten die de jongens daar te roken krijgen zeer slecht is. Daarom heeft het Kath. Thuisfront besloten in samenwerking met de Ni win een cigaretten-actie te beginnen opdat zij af en toe wat goede Hollandse cigaretten naar Indië kunnen ver zenden. Als U dus een pakje cigaretten of een bon voor dit doel beschikbaar wilt stellen kunt U deze bezorgen bij de heer Busker. Bedenkt dat het is voor onze eigen Berger jongens, die ver van huis onder moeilijke omstan digheden hun plicht voor het Vaderland vervullen. Ook hebben de jongens graag goede lectuur, vooral geïllustreerde week- of maandbladen. Als U ons helpt aan de gelezen exemplaren dan zorgen wij voor verzending naar Indië aan onze eigen Berger jon gens. U kunt ze afgeven bij de heer Busker, of daar even een bericht geven en ze worden af gehaald. Ter verduidelijking wordt nog even opgemerkt dat de Niwin voornamelijk werkt met landelijke actie's zoals die voor de Mevr. Spoor-aandelen en de Jubileum-en Kerstpakketten, terwijl Kath. Thuisfront aan deze actie's alle medewerking verleent en daarnaast meer plaatselijk werk doet dooraan alle Berger jongens iedere maand een brief te sturen, hun met de verjaardagen een pakketje te zenden, terwijl zij telkens als er een voldoend aantal aanwezig is, een bundeltje tijd schriften of een paar boeken aan onze jongens doet toekomen, een en ander in samenwerking met de Niwin. OPENBARE AANBESTEDING Door B. en W. van Bergen werd Dinsdagmorgen ten raad- huize in het openbaar aanbesteed het bouwen van een Rode Kruis Kazerne aan het brandspuitenhuis en het verbouwen van de zolder van het genoemde spuitenhuis tot bovenwoning en het plaatsen van een Zweedse Barak en het in richten daarvan tot kantoorge bouw. Er waren 18 inschrijvingen ingekomen. Firma Kroon f 18398 A. Prins f 18888 Fa J. Houtenbos Zn f 18999 Jac. Lugtig te Heerhugowaard f 19946 J. G. Klomp f 19500 Sietsma en J. P. v. Eijk f 23980 Gebr. Kops f 18500 Fa N. Bijl f 19980 Peperkamp Dekker te Alkmaar f 17980 J. v. Exter f 18850 G. Belleman te Egmond a.d. [Hoef f 19917 Fa Tervoort Zn te Egmond f 19488 G. Bosjes te Schermerhorn f 19025 W. Barten te Alkmaar f 21472 Fa Helselmans Zn te Limmen f 19890 D. Beeldman f 19980 Wed. J. Houtenbos f 19200 C. Noort Zn f 17780 De raming bedroeg f 17500. De gunning zal nader bekend worden gemaakt. CONCERTEN Schoorl's Gemengd Koor Naar wij vernemen zal boven genoemd koor dit jaar 'n drietal concerten geven. Het eerste concert vindt op verzoek van V.V.V. Groet-Camperduin plaats op Vrijdag 23 Juli a.s., in een duinpan aan het eind van de Wagenmakersweg te Groet. Op Dinsdag 27 Juli wordt te Schoorl een concert gegeven in een duinpan aan de Munniken- weg, terwijl de datum van het derde concert, eveneens in dezelfde duinpan, nog nader bekend zal worden gemaakt. Nog vers in ons geheugen liggen de concerten, eerder door dit koor, onder leiding van de eminente Directeur Corn. Jonker gegeven, zodat wij vertrouwen, dat ook de komende avonden weer een groot succes zullen worden, temeer als het weer hiertoe zal medewerken. Als wij het programma, dat ten gehore zal worden gebracht, eens nader overzien, twijfelen wij er niet aan of alle zangliefheb- bers(sters), zowel ingezetenen als gasten, zullen aanwezig zijn om van deze concerten, die een min of meer populair karakter hebben, te genieten. Uitgevoerd wordt o.a.: het reeds eerder met zeer veel succes uit gevoerde Glühwürmschen Idylle van Lincke, waarin ook nu Mw Wildeboer weder de soliste is. Voor liefhebbers(sters) van se rieuze muziek vermeldt het pro gramma: AveVerum van Mozart en Psalm 103 van Bonset. Van het bekende Einzug der Gaste, uit de Opera-Tannhauser van Wagner, met pianobegeleiding door Nico Akkerman uit Alkmaar, zal men ook nu weer kunnen ge nieten, terwijl hier voorts als luchtige en opgewekte nummers zijn gekozen: Vlaamse Kermis van Wierts en Maskerdans van Altink. Om het geheel nog aantrekke lijker te maken heeft men de bas zanger Piet Dalenberg bereid gevonden zijn medewerking te verlenen. Deze zal o.a. ten gehore brengen de aria uit die Jahres- zeiten en enige Hollandse liederen. Bovendien zijn deze concerten voor een ieder gratis te beluiste ren, zodat wij vertrouwen, dat een grote schare van luisteraars aanwezig zal zijn. Wel willen wij er nog even nadrukkelijk op wijzen, dat kin deren beneden 16 jaar zonder geleide geen toegang hebben en dat alle aanwezigen tijdens de zang de grootst mogelijke stilte in acht zullen nemen. De concerten vangen aan des avonds te 8 uur. OPTOCHT ORANJEFEEST In verband met de te houden optocht op 31 Augustus, wordt 'n ieder thans reeds aangeraden plannen te beramen. Men is ge heel vrij in het kiezen van voor stellingen of uitbeeldingen. Inlichtingen omtrent deze op tocht kan men te allen tijde be komen bij de heren C. M. Win der, Laanweg, H. W. Stoelhorst, Duinweg, I. C. Tak, Slotlaan, J. van Wijk, Burg. Peecklaan en C. Kaandorp, Voorweg. Het comité rekent op een grote deelname. BEHOUDEN THUISKOMST Onze beide plaatsgenoten J. Berkhout en A. Vegter, die in Augustus '45 als oorlogsvrijwilliger naar Indonesië vertrokken, zijn met de „Indrapoera" op weg naar huis. Het vaartuig, dat met motorstoring heeft te kampen, zal vermoedelijk eerst op 28 Juli het Vaderland bereiken. N. V. De afd. Schoorl van de Ned. Vereniging tot Afschaffing van Alc. Dranken hield 15 Juli een h. h. verg. ten huize van de fam. Voorthuysen. De afgevaardigde naar de Algem. Verg. te Arnhem, de heer J. Hoekstra bracht ver slag uit. Besloten werd raambil jetten te bestellen om tijdens de a.s. Jubileum- en kroningsfeesten te waarschuwen tegen onmatig alcohol-gebruik. Tevens werd be sloten een door het Hoofdbestuur uitgegeven manifest te verspreiden tegen de bier-reclame. Eén der leden zorgde voor een heerlijke tractatie. MOOIE PRESTATIES Onze plaatsgenoot Jan Mol uit Groet, die ondanks zijn jeug dige leeftijd reeds naam als wiel renner begint te krijgen, heeft de laatste drie Zaterdagen weer mooie resultaten bereikt. Bij de Ronde van Wormerveer kwam hij achter Krever als tweede binnen. Ook in de Ronde van Drachten ging hij als tweede ovfr de eindstreep, met Hennink als eerste. Met Hennink was Mol uitge kozen, om op de grote wegwed strijd Breda-Antwerpen-Amster- dam (260 km) in het kader van de Benelux uit te komen. Hennink werd, zoals bekend, tweede en Jan Mol, die weer met Hennink in de kopgroep lag, kreeg bij het binnenkomen van het Stadion pech met de ketting, waardoor zijn kans jammer ge noeg was verkeken. We zullen de naam van Jan Mol als wiel renner nog vaak horen en wij twijfelen er niet aan of uit hem groeit een coureur van formaat. HOOFDSTUK 4. DE KONINGIN TE AMSTERDAM. GESLAAGD Bij het in Dordrecht gehouden examen der M.T.S. slaagde onze plaatsgenoot, de heer G. Kuyper, voor scheepsbouwkundige. DE HERBOUW VAN EGMOND AAN ZEE BEGINT. De heer A. G. Ruhaak zal de eerste der oorlogsslachtoffers zijn, wiens huis wordt herbouwd. De aanbesteding voor zijn huis aan de Boulevard heeft reeds plaats gehad. Binnen korte tijd zal met de bouw worden begonnen. Hiermede vangt dus ongeveer 3 jaar na de bevrijding de her bouw van Egmond aan Zee aan. HET LUNAPARK. Het Lunapark, dat in de om geving van het Pompplein wordt gehouden, bleek reeds de eerste avond een groot succes. Ook Zon dag trokken drommen wielrijders niettegenstaande het niet bepaald stralend strandweer was want dan zijn de Egmonders wel groter drukte gewend door de'Voor straat in de richting van het Luna park. Er heerste een gezellige drukte. UITBREIDINGSPLAN GOEDGEKEURD. Gedeputeerde Staten van Nrd- Holland, hebben bij besluit van 8 Juli 1948 nr. 64 het door de Gemeenteraad van Egmond aan Zee op 30 October 1947 vast gestelde uitbreidingsplan voor deze gemeente goedgekeurd. SPORTDEMONSTRATIE. De gymnastiekvereen. „Achilles" zal Donderdagavond 22 Juli a.s. een grote sportdemonstratie geven op het pas gereedgekomen sport terrein. Deze demonstratie, die zal gehouden worden van 7 tot 9 uur, is bedoeld als propaganda voor de gymnastiek. KOSTEN PER LEERLING. t Bij beschikking van 7 Juli heeft de Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen de vergoeding per leerling over 1948 voor de R.K. lagere school be paald op f 25.- De Gemeenteraad had deze vergoeding, naar het bedrag der O.L.-school bepaald op f 12,67. GESLAAGD. Onze plaatsgenoot, de heer A. Vuil, slaagde bij het te 's-Graven- hage gehouden examen voor het diploma le machinist ter koop vaardij. RODE KRUIS COLLECTE De collecte voor het Nederl. Rode Kruis bracht in onze ge meente 'n bedrag op van f 319.75. KATKNUPPELEN Zondagmiddag j.l. organiseerde de caféhouder T. Swart voor het eerst sedert de bevrijding alhier het heel -oude volksvermaak, n.l. het katknuppelen, dat in ver schillende delen van ons land (o.a. Egmond-Binnen, Bakkum en Limmen) traditiegetrouw in ere wordt gehouden. Tegen half drie bonden de echte liefhebbers van deze sport uit Limmen en Egmond-Binnen de strijd aan om in onderlinge wedijver hun krachten en werp- vaardigheid te meten. Met ijzeren, houten of met ijzer verzwaarde houten knuppels, waarvan er som mige van beitels waren voorzien werd op korte afstand naar een ton geworpen, die speciaal voor dit spel was vervaardigd en tussen twee palen aan stevig ijzerdraad was opgehangen. Het zou te ver voeren het spel tot in de puntjes te beschrijven. Maar als U weet dat er 31 rondom vastgespijkerde tenen hoepels moesten worden afge worpen en er twee houten katten uit het midden van de ton moes ten worden weggeknuppeld, wat alleen praktisch eerst mogelijk was, nadat de solide met ijzeren banden vervaardigde ton bij stukken en brokken kapot gebeukt was, krijgt U wel enig idee met hoe veel kracht en kunde er geworpen moet worden. De uitslagen luiden: afgeworpen hoepelsJb Bak 9 Combinatie P. Groot, Zandbergen en H. Castricum8; G. Baltus: 5; H. Zentveld: 3; P. Liefting,: 2P. Smit2J. Apeldoorn1 Rietveld: 1. De katten werden uitgeknuppel door Castricum en P. Smit (werper H. Zentveld). Het inleggeld bedroeg f 6, ORANJEFEEST Binnenkort zal in de dorpskom een lijst-inzameling worden ge houden door het Oranjecomité, ten bate vari de kinderfeesten ter gelegenheid van het regerings jubileum in September a.s. Bestelt nu reeds uw Dit voorkomt teleurstelling en alle verdere school- benodigdheden in voorraad Een historisch overzicht van de regeringsperiode van samengesteld aan de hand van authentieke gegevens door FRANK VAN FALCKENOORT (Vervolg) Ongetwijfeld' drukte deze dubbele last, de landsregering en de opvoeding Harer Dochter, zwaar op deze hoge Vrouw en het is zeker op zijn plaats, wanneer wij hier even bij stilstaan. Hebben wij wel eens beseft welke onschatbare diensten Koningin Emma ons land en ons volk in Haar achtjarig Regentschap heeft bewe zen? Het is zeker niet teveel gezegd, als ik beweer, dat wij nu nog, op de dag van heden, daarvan de vruchten plukken. In die dagen had Koningin Emma zeker een flinke steun aan de reeds gememoreerde engelse gouvernante, die toch werkelijk een goede paedagoge was voor ons Koninginnetje. Door haar bemiddeling was Koningin Wilhelmina in staat tweemaal een bezoek te brengen aan Engeland, waar zij o.a. in 1895 de gast was van de toen nog regerende grijze Koningin Victoria. Onge twijfeld zal dit bezoek aan deze bizonder energieke Vrouw wel ten goede gekomen zijn aan de karaktervorming van onze Ko ningin. Maar terzake. Zoals gezegd was de periode 1890'1898 een zeer moeilijke voor de Koningin-Regentes. In dit verband wil ik nog een enkel aardig voorval van onze Koningin-Regentes naar voren brengen, wat een juiste kijk geeft op de zeer verstandige opvoeding, die Koningin Emma aan Haar Dochter gaf. Door het vele werk zat de Koningin-Regentes soms hele dagen in Haar werkkamer te schrijven, zeer tot verdriet en ongenoegen van de kleine Wilhelmina, die zodoende Haar Koninklijke Moe der minder zag dan ze wenkte. Op een morgen, toen Koningin Emma weer aan het werk was, had Wilhelmina zich van Haar gouvernante in een onbewaakt ogenblik weten te bevrijden en liep naar de kamer, waar ze wist, dat Haar Moeder was. Ze klopte aan. „Wie is daar?" klonk de stem van de Koningin-Weduwe. „Koningin Wilhelmina", was het trotse antwoord van de elf jarige. ,,'t Spijt me erg voor Hare Majesteit, maar ik heb geen tijd voor Hare Majesteit", was het vriendelijke, maar besliste be scheid.. De Prinses droop af. Maar na een poosje werd er weer op de deur geklopt. „Wie is daar?", klonk voor de tweede maal de vraag. „Uw Dochtertje", zegt nu een bedeesd stemmetje. „Mijn Dochtertje mag altijd binnenkomen", zegt Koningin Emma nu hartelijk. „Voor mijn Dochtertje heb ik altoos tijd. Weinige jaren scheidden Haar nog van het tijdstip, dat Zij als meerderjarige 18 jaar de troon zou bestijgen en in die jaren heeft Zij veel moeten leren. Zij werd voor Haar aanstaande regering op een dusdanige wijze voorbereid, die niemand van ons Haar zal benijden. Als men alleen al in aanmerking neemt, dat onze Koningin buiten de nederlandse, bovendien ook nog de moderne talen beheerst (Frans, Duits, Engels), daarenboven nog allerlei vakken te doorworstelen kreeg, waar wij nauwelijks de minste notie van hebben, zoals staathuishoudkunde, hogere eco nomie, algemene geschiedenis, enz. enz., dan kan men zich wel enigszins voorstellen hoe moeilijk de jeugd van vorsten óók kan zijn. Koningin Wilhelmina was echter iemand, die een zeldzame begaafdheid bezat, gepaard gaande aan een aangeboren intelli gentie, zoals maar weinig vrouwen hebben, zodat dit factoren waren die medewerkten aan de voorbereiding voor Haar grootse, doch ongetwijfeld zware taak, die Zij op Haar schouders zou moeten gaan nemen, wanneer Zij de achttienjarige leeftijd zou hebben bereikt. De 30e Augustus 1898 trad Koningin Emma af als Regentes. Hiermede was haar taak als regerende Vorstin voor Haar min derjarige Dochter ten einde. Bijna acht jaren heeft Zij die zware en verantwoordelijke taak vervuld en zij, die het weten kunnen, zullen het beamen, als ik hier beweer, dat Zij dit werk met een pijnlijke nauwgezetheid en plichtsbetrachting heeft ver vuld. Het nederlandse volk heeft dat gewaardeerd. Als we alleen maar denken aan de monumenten, die ter Harer ere in den lande zijn opgericht: Den Haag: Rosarium; Vlissingen: Haven; Amster dam: Emmaplein; enz., dan voelen we dit aan als ondubbelzin nige bewijzen van grote dankbaarheid', nu Koningin Emma al reeds jaren rust in de Koninklijke grafkelder te Delft. Neen! het werk, in die acht moeilijke jaren door Haar ver richt, is thans, na vijftig jaren, nog niet vergeten! Dankbaar ge denken we dit, dankbaar temeer, omdat Haar Dochter, onze Koningin, die het werk heeft overgenomen en nu reeds bijna 50 jaren heeft voortgezet! Op Haar achttiende verjaardag: de 31e Augustus 1889 aan vaardde Koningin Wilhelmina de regering. In Haar proclamatie op die dag betuigde Zij de regering te aanvaarden „op God ver trouwende en met de bede, dat Hij mij sterke Plechtig was de inhuldiging van de Koningin op 6 September 1898 in de Nieuwe Kerk te Amsterdam. Bij die gelegenheid sprak zij het uit, dat hoog de roeping was en schoon de taak, die God op Haar schouders had gelegd. „Ik ben gelukkig en dank baar het volk van Nederland te mogen regeren; een volk, klein in zielenaantal, doch groot in deugden, krachtig door aard en karakter. De woorden van mijn beminde Vader maak ik tot de Mijne: „Oranje kan nooit, neen, nooit genoeg doen voor Neder land." Aan dit devies heeft onze Koningin zich steeds gehouden. Nimmer Zichzelf sparend was Zij steeds daar, waar Haar tegen woordigheid kon bemoedigen en vertroosten, versterken en op beuren. De feestvreugde van die 6e September weer te geven, die Amsterdam beheerste is mij niet mogelijk. De geschiedschrijvers in die dagen deden dat nog op de hun eigen hoogdravende manier, maar daarom was het niet minder hartelijk gemeend. De Dam het grote plein voor het Koninklijk paleis te Am sterdam was de gehele dag zwart van mensen en oorver dovend waren de ovaties, toen de Koningin met Haar Moeder op het balcon van het Paleis verscheen. Hoe diep ook toen de liefde voor- het Oranjehuis in schier aller hart zat ondanks het opkomende marxisme getuigt wel dit gedeelte uit de feestcantate van de jammer genoeg reeds lang vergeten dichter A. Keuzekamp: Door Moeders oog bewaakt, van frissche kracht doorblaakt, Gezegend Kind: •Prinses van Nederland, U is ons hart verpand, Wij zien aan U gestand dat God U mint. Nog schoner wordt Uw glans, als nu de Koningskrans Uw slapen siert. Uw volk, verheugd van geest, God lovend' allermeest en juub'lend 't blijde feest der kroning viert. „Wilhelmus van Nassouen!" Herleefd is 't oude lied. In God was ons betrouwen. De Hèer begeeft ons niet. Wij juichen: „God en Vader, Uw trouwverbond hield stand. Gij voegt opnieuw tezamen Oranje en Nederland!" De Moeder der Vorstinne een dankb're blik gewijd. Het Kind' van vele zorgen nu tot Uw plaats geleid! Een achttal jaren toonden wat Moederzorg vermag Al eindigt Uw regeeren, 't is ook Uw kroningsdag. Wordt vervolgd.

De Duinstreek | 1948 | | pagina 2