lnletltUod ft 99 wegens vouuUie gesêaten RUITERSPORT Drukkerij-BoekhandeljC. Oldenburg, Schoorl P.T.T. - kantoren gesloten JutfÜeiuytiUd VRIJDAG 20 AUGUSTUS 1948 25c JAARGANG No- 33 Verschijnt tc Bergen, Bergen aan Zee, Schoorl,^Schoorldam, Groet, Camperduin, Egmond aan Zee, Egmond-Binnen en Egmond a. cL Hoef Van 23 tot en met 31 Augustus a.s. is onze zaak Het eerstvolgend nummer van „De Duinstreek" verschijnt Vrijdag 3 September a.s. BERGEN Streekwedstrijden van Noord holland „Midden". Mej. T. Haan legt beslag op Burgemeester Huygensbeker 85 ruiters en amazones van de Landelijke Rij verenigingen „Ken- nemerruiters" (Bergen), „Sterneo" (Starnmeer), „Heiloo E. O.", „Beemsterruiters", „Amethyst" (Wijde Wormer), „Schermeer- ruiters", en „Beyaert" (Purme- rend) namen Zaterdag deel aan de Streekwedstrijden georgani seerd door de Streek Noord holland „Midden" op het terrein van de Berger IJssportvereniging. De wedstrijden werden be gunstigd door schitterend weer. De jury bestond uit de heren Melchior, van Wijk, Griffioen en Kolonel Riem. De morgenuren werden in be slag genomen door de individuele rijproeven. Een ruiter, vertelde de School meester ons in zijn natuurlijke Historie voor de Jeugd, „een ruiter is een mens te paard, om trent drie voet hoger dan een mens op aard en die zich som tijds vasthoudt aan de manen en somtijds aan de staart." Dat er intussen heel wat meer aan vastzit om een goed ruiter te zijn, ondervonden velen toen ze hun rapport van de jury bestu deerden, dat lang niet altijd gun stig was. Er was heel wat nodig om de 6,5 te halen, die hier pro moveerde van N- tot B-ruiter. Winnaars van de zilveren en bronzen medaille werdenvan de „Kennemerruiters" W. Paarl- berg en Mw. N. Bruin-Schoen maker, van „Sterneo" M. Rol en P. Beets, van „Heiloo E. O.' P. Wonder en M. Meyer, van „Beemsterruiters" D. Hoekstra en D. Prins, van „Amethyst" Mej. T. Haan en K. de Booy, van „Schermeerruiters" Mej. A. Leegwater en Mevr. Kramer Glijnis-Kistemaker en van „Bey- aart" C. Box en D. Mus. Van de B-ruiters van Heiloo E. O. werd 1 P. Borst met 653 pnt., 2 L. Stam met 610 pnt. en 3 J. Sleutel met 510 pnt. 's Namiddags legden zes acht tallen en zes viertallen uit de verschillende rijverenigingen dres- suurproeven af. Van de achttallen, werd 1 Heiloo e. o. met 34,50 en 2 Heiloo met 33.08 en van de viertallen werd 1 Beyaert met 30:43 en 2 Amethyst met 30.29. Bij het springconcours, dat buiten de enkele weigeringen vlot verliep werd de eerste prijs toegekend aan D. Mus met Bento, de 2de K. de Booy en de 3e aan J. Sleutel met Giel. Burgemeester Dr Huygens- wisselbeker 1 De kampioenen uit de vier ringen W. Paarlberg (Kennemer ruiters), P. Wonder (Heiloo E. O.), Mej. T. Haan (Amethyst) en mej. A. Leegwater (Schermeer ruiters), kampten tenslotte om de door Burgemeester Dr W. Huy- gens uitgeloofde wisselbeker. Mej. T. Haan werd de primus en dus de eerste houdster van de beker. Het ruiterfeest werd besloten met een grote parade, gecomman deerd door Inspecteur Jager. Het was een schitterend schouwspel al deze landelijke rijverenigingen met hun vaandel voorop daar te zien manoeuvreren op het gras tapijt voor Burgemester Huygens. Kolonel Riem, die al de prijzen uitreikte, sprak tenslotte een woord van dank tot allen, die deze dag hadden helpen slagen en richtte zich tot hen, die op deze wedstrijd niet waren onder scheiden, met de bemoedigende woorden„laat Uniet teleurstellen, houdt goede moed AFSCHEIDSCONCERT Het seizoen spoedt ten einde. Nog eenmaal gaf Bergen's Har monie Dinsdagavond o. 1. v. de heer P. Pranger een concert in de Muziektuin. Velen waren ge komen om bij dit afscheidsconcert hier in deze mooie omgeving en op deze stille avond nog eenmaal te genieten van de muziek en Bergen's muzikanten te bewon deren en toe te juichen. Het concert werd geopend met de Amateur mars van J. C. Beek man en vervolgd met de mooie Ouverture „Les Diamants de la Coronné" van Auber en de wals uit „Wiener Praterleben" van Translateur. Als laatste nummer voor de pauze werd uitgevoerd „Zomeravond" van onze plaats genoot de heer J. C. Beekman. Deze melodieuze schepping van de Bergense dirigent-componist trombonist viel buitengewoon in de smaak. Na de pauze werden nog ten gehore gebracht „Lust- spielouverture" van Kelar Bela, „Attilla fantasie" van Verdi, fragmenten uit „Faust" van Gounod en fantasie uit „De Vogelkoopman" van Zeiler, die alle met een hartelijk applaus werden beantwoord. De avond werd besloten met „De wachtmars," weer van de allround musicus J. C. Beekman. En toen was hetAdieu, wij moeten elkander groeten; adieu, vaarwel.... tot wederziens! Bezoekt het Handbaltournooi van B.S.V. op Zondag 22 Augustus 1948 Aanvang 1.30 uur Terrein Kerkedijk DE MASKERSPELERS Nu het Zomerseizoen ten einde loopt, beginnen de verenigings besturen weer plannen te maken teneinde de vaste bewoners van Bergen gedurende de winter maanden de nodige ontspanning te bezorgen. Het bestuur van de Maskerspelers heeft ook reeds voorbereidende maatregelen ge troffen. De bedoeling is evenals voorheen in het a.s. wintersei zoen wederom 3 toneelavonden te geven. Teneinde de plaats bespreking te vereenvoudigen zullen voortaan de bezoekers worden verdeeld in 3 groepen, A, B, en C. Met de eerste uitvoering zit groep A vooraan in de zaal, groep B midden en groep C achter. Met de tweede uitvoering groep B vooraan C midden en A achter en met de derde op voering C vooraan, A midden en B achteraan. Het bestuur zal voor de verdeling zorgdragen en de plaatskaarten tegelijk met de programma's franco toezenden, zodat aparte plaatsbespreking niet meer plaats vindt. De kosten van plaatsbespreking worden gelijk met de donaties geïnd, zodat deze bedraagt f 7.50 plus f 0,60 is f 8.10, recht gevende op driemaal 2 toegangsbewijzen en besproken plaatsen. In de loop van September zullen de kwitanties worden aan geboden. Het bestuur vertrouwt dat de trouwe donateurs met de nieuwe regeling accoord zullen gaan en voor vlotte betaling zullen zorg dragen. Wederom wachten u drie ge zellige goed verzorgde toneel avonden in de wintermaanden van 1948-1949. De vereniging werd opgericht in 1913, zodat dit het 35ste to neelseizoen van De Maskerspelers wordt. Nieuwe bewoners van Bergen en diegenen onder de bewoners, die nog geen donateur zijn, raden wij aan alsnog zich als zodanig op te geven. Ten slotte maakt het bestuur bekend, dat voor enige jonge heren met liefde en ambitie voor de toneelspeelkunst gelegenheid bestaat als werkend lid toe te treden. Aanmeldingen worden gaarne mondeling of schriftelijk ingewacht bij de secretaris de heer J. A. Beeldman, Meerweg 17, Bergen. Het spreekt vanzelf dat de secretaris ook gaarne nieuwe donateurs inschrijft. SIEM NIEUWENHUYZEN BRENGT VROLIJKHEID Waarheen zouden de gasten Donderdagavond hun schreden richten Zouden ze hun opwach ting gaan maken bij Don Qui- chot in het openluchttheater of zouden ze een plaatsje zoeken in De Rus, waar Siem Nieuwen- huyzen optrad, de grapjas, die heel Nederland heeft doen scha teren van de lach7Vrezende.dat Pluvius de dolende ridder op zijn van koude rillende rossinant zou verdrijven en de bruiloft van Kamacho zou verregenen, ging de meerderheid naar de revue Komiek, waar ook een bruiloft wachtte, zelfs twee, n.l. van een jonge dokter, die door een deur waarder met inbeslagneming be dreigd en door zijn zure verliefde houdhoudster achtervolgd, een toevlucht zocht bij een rijke freule en van Hannes, zijn huisknecht die werd ingepikt door de ba rones en zo gebombardeerd tot baron Kneut. Het ging niet alles zo vlot en soms leek het of er van de bruiloft door de stommiteiten en malle fratsen Van Hannes niets terecht zou komen, maar tenslotte kwam alles op zijn pootjes of liever in het huwelijks bootje terecht. Het publiek dat de zaal tot het laatste plaatsje bezette, ge noot geweldig van al die zotter nij van dit geweldige kunstwerk. Siem was de ziel van het ge zelschap en liet de zaal de hele avond daveren van de lach. MIDDENSTANDSCURSUS Voor bovengenoemd examen slaagden De dames M. Jongedijk en R. Wittebrood te Bergen en E. Ver- wer te Bergen aan Zee en de heren H. Roos, J. Beukers, W. Dieckman, J. Hovenier, J. Nieuwen- huis, G. Rosenmöller te Bergen en D. Kooy te Bergen aan Zee. Voor het Associatiediploma en het Diploma Bo^Jchouden van de Ver. v. Leraren slaagde de heer J. Hoogvorst. HET HANDBALTOURNOOI van B.S.V. Zoals in ons nummer van 6 dezer werd bericht, houdt B.S.V. op 22 Augustus a.s. een dames- Handbaltournooi. Daaraan zullen deelnemen A.V.A. I uit Alkmaar, een Vrone- combinatie uit St Pancras, S.D.L. I uit Groot Schermer en B.S.V. I. Het tournooi vangt aan om 1.30 uur met de wedstrijd Vrone- combinatie A.V.A. I. Om 2.30 uur spelen S.D.L. I en B.S.V. I. Deze twee clubs namen in de afgelopen competitie resp. de le en 2e plaats op de rang lijst in). Na deze wedstrijden vindt om 3.30 uur een voetbalwedstrijd plaats tussen Bergen I en O.S.V. II (Oostzaan). Vervolgens spelen om 5.15 uur de verliezers der eerste handbal wedstrijden om de 3e en 4e prijs. Ter gelegenheid van de viering van het Regeringsjubileum op 31 Augustus en de inhuldiging van H. K. H. Prinses Juliana als Koningin op 6 September zal het Postkantoor te Bergen, Schoorl, Schoorlda mGroet en de Eg monden voor alle postzaken gesloten zijn. Voor de Telegraaf en Telefoon geopend als op Zondagen, n.l. van 8—9 uur. Om 6.15 uur vindt de finale plaats van het Handbaltournooi. Terstond na deze wedstrijd volgt prijsuit reiking op het terrein. De prijzen bestaan uit een ver gulde lauwerkrans, welke beschik baar werd gesteld door de Edel achtbare Heer Burgemeester van Bergen, een vergulde lauwertak (beschikbaar gesteld door de voor zitter van B.S.V.) en 2 medailles, respectievelijk beschikbaar gesteld door de Brandweercommandant en het Bestuurslid van B.S.V., Mevr. Posthuma-Nieuwland. Dit tournooi belooft zeer inte ressant te worden en, gezien het programma kunnen spannende ontmoetingen tegemoet worden gezien. Een bezoek aan dit tour nooi zal zeker de moeite waard zijn. (Zie verder de advertentie in dit nummer). BERGEN S HARMONIE Donderdag 16 Sept. gaat B.H. naar Friesland om daar deel te nemen aan een groot Nationaal muziekconcours, waar 24 ver enigingen om de hoogste eer zullen kampen. Met bussen van de NHADO wordt de reis onder nomen. Zij die B. H. op deze reis willen vergezellen kunnen zich vóór 30 Aug. opgeven bij de heer J. Admiraal, Zakendijk 21, of café Nieuwendijk, tel. 2297. De kosten bedragen plm. f 4,50 per persoon, entrée concours in begrepen. Aan de donateurs van B.H. zullen in de komende weken de kwitanties worden aangeboden voor de jaarlijkse donatiegelden, waarvoor B. H. bij voorbaat hartelijk dank zegt. Zij, die als nog donateur willen worden kun nen zich opgeven bij de penning meester Jst. Ivangh, Nachtegalen- laantje, bij hierboven genoemd adres of een der leden of be stuursleden. BERGER LUCHTPOST Donderdag 12 Aug. heeft in tegenwoordigheid van Burge meester, secretaris, dir. Gem. werken en leden der Berger Luchtpost, de officiële overdracht plaatsgevonden van de sierduiven voor de Hertenkamp, aangeboden door bovengenoemde vereniging. Ter opluistering werden al daar van verschillende Berger liefhebbers een dertigtal post duiven losgelaten, hetgeen een aardig effect gaf. Daarna werden door de ver zorger de sierduiven in de til in vrijheid gesteld. Na enige malen te hebben rondgevlogen en hun nieuwe omgeving te hebben ver kend, keerden zij weer in het hok terug en zullen thans ook tot de vaste bewoners van ons mooie Hertenkamp gerekend kunnen worden. De wedvlucht van j.l. Zondag vanaf Mons, 252 km., had het volgende resultaat. Gelost om 7 uur, aankomst van de eerste duif te Bergen om 9.59 uur. 1. Nic. Volkers, 2. Vrasdonk- Oldenburg, 3. Mevr. Pijper- Briefjes, 4. Heijstra-v. d. Kamer. ZONDAGSDIENST ARTSEN Leev' Wilhelmina, Nederlands Vorstin, Hooggeboren Vrouwe, onze Koningin! Vijftig lange jaren waart Gij op de troon, Zwaaidet Gij de Schepter, droegt met eer Uw kroon. Leev' Wilhelmina, Nederlands Vorstin, Hooggeboren Vrouwe, onze Koningin Jubilaresse, op Uw Gouden feest, Dat Uw volk wil vieren, hooggestemd van geest, Stijg' ook onze bêe vopr U en voor Uw Huis, God was U een sterkte, zo bij vreugd als kruis. Dank, lof en ere d' Oppermajesteit, Geev' Hij U Zijn vrêe, voor nu en d' eeuwigheid. Jubelt nu allen, hoog het Rood-Wit-Blauw, Luide klinkt alomme: „Aan Oranje trouw!" Zie, in dorp en steden op deez' grote dag, Wapp'rende banieren en d' Oranjevlag. Jubelt nu allen, hoog het Rood-Wit-Blauw, Luide klinkt alomme: „Aan Oranje trouw!" SCHOORL SPELDJES NATIONAAL HULDEBLIJK De jubileumspeldjes voor de vorming van een fonds voor kankerbestrijding, welk fonds aan H. M. de Koningin ter gelegen heid van Haar 50-jarig Regerings jubileum als Nationaal Huldeblijk zal worden aangeboden, zijn in de gemeente Schoorl verkrijgbaar aan de volgende adressen: Post kantoren te Schoorl en Schoorl- dam, C. Hoogvorst (A 63), Pa viljoens Minkema en Groothoff te Camperduin, P. Beeldman (C 68), A. Bekker (C 65), H. van de Kamer (C 72). Mochten aan een van boven genoemde adressen de speldjes zijn uitverkocht, dan zal aanvulling zo spoedig mogelijk volgen. SCHOORL^ET DE BLOEMETJES BUITEN 1 Verlichtingsavond, étalage wedstrijd, muziek. Schoorl baadde Zaterdagavond in een zee van licht, zou Gerrit van de Linde, de schoolmeester, misschien hebben gezegd als hij Schoorl op deze avond had kun nen zien, maar hij zou er aan hebben toegevoegd„Zo ik de teugels van mijn verbeelding liet schieten". Op de keper beschouwd, waren het slechts enkele punten het in 1703 „uit stuivend puin in bet'ren staat herrezen" Kerkje, zoals een gedenksteen vermeld, het uit 1601 daterende oude Raad huisje en hotel v. d. Garde. Alle boden een fantastisch schouwspel. Verder zag men slechts hier en daar een schuchtere poging om Schoorl in feestgewaad testeken. Intussen heerste er de ganse avond een gezellige drukte. V. V. V. Noord-Kennemerland had, aan gemoedigd door het succes van verleden jaar, met medewerking van de winkeliers, weer een étalage-wedstrijd georganiseerd, die wederom een groot succes werd. Het publiek moest de fou ten zoeken in de etalages en kon daarmee fraaie prijzen winnen. Deze attractie bracht honderden op de been men verdrong elkaar voor de winkels en zocht ijverig naar mogelijke fouten. De een vond Schoorl als Shoorl geschreven toch wel wat armelijk, een ander kon zich niet voorstellen dat room horentjes een hartig hapje vormden aan de bittertafel, een derde liet zich geen anjers voor asters ver kopen, en velen meenden dat de raad om toch „tijdelijk vooruit te be stellen" wel wat vreemd klonk en zo ging het maar door. Het zal een heel werkje worden voor het bestuur van V.V.V. om de honderden ingevulde formulieren uit te zoeken. Schoorl's fanfarecorps „De Vriendschap" en het corps uit Julianadorp, dat spontaan zijn medewerking had toegezegd, lie ten de ganse avond overal vrolijke feestklanken horen en werden op hun tochten gevolgd door een enthousiaste menigte. STRANDFEEST EN CONCERT De besturen van V.V.V. Groet- Camperduin en Noord Kennemer- land blijven zich beijveren om de vele gasten zoveel mogelijk aflei ding te bezorgen, wat bijzonder gewaardeerd wordt nu de zomer nog al wat teleurstelling brengt. We mogen hier dan geen zware sneeuwval hebben als in Zwitser land en Frankrijk, geen storm met een snelheid van 144 km per uur als in België, niet enige centimeters regenval in twee dagen als in Berlijntoch vonden de vacantiegangers hier vaak niet, wat zij hadden gedroomd. Schoorl, Groet en Camperduin moeten het hebben van zon, zee en zand; ontbreekt de zon, dan blijft er slechts een troosteloze eenzaam heid over. Strandfeest en concert waren dan ook welkom. V.V.V. Groet-Camperduin bood de jeugd een strandfeest aan, waaraan door 272 jongens en meisjes werd deelgenomen. Het was een lange stoet, die zich 's middags met Schoorl's fanfarecorps „De Vriend schap" voorop, van Groet naar Camperduin begaf om daar te kampen en een van de vele prijsjes te bemachtigen. Alles had een vlot verloop en slaagde naar wens. De hoofd prijzen vielen ten deel aan: BallopenClara Grunsberg, Elleke Roël, Sjaukje Dijkstra. WasophangenA. Schotvanger, J. v. Loenen, H. Kwint. Zaklopen: Tr. Koopmans, T. Leuning, R. Roël. HoutkruienBob Scheffer, J. Beukers, P. Kooijman. Zeilkruipen: A. Opdeweeg, C. Opdam, J. Beemsterboer. StrandfigurenR. Veenstra, P. Mertens, C. Schut. Bovendien werden in totaal nog 52 prachtige troostprijzen uitgereikt. Maandagavond trokken gasten en inwoners in groten getale naar de Munnikenweg, waar Schoorl's Gemengd Koor o.l.v. de heer Corn. Jonker en met medewerking van P. Dalenberg, bas en Nico Akkerman, piano, een concert gaf in de duinpan. In schilderachtige groepering zaten daar de muziek minnaars rond het koor en ge noten op de stille avond van al wat daar geboden werd. Het programma was vol afwisseling Na Ave Verum van Mozart en Psalm 103 van Bonset (gelijk het gras is....) volgde het vrolijke „Niets zo leutig, fraai en fris als bezem, boerekerremis" van Wierts en later de Maskerdans van Altink met zijn „Daar komen de vrolijke maskers aan....". Prachtig zong een vrouwenkoor „Glüh- würmschen Idyl" van Lincke. Mw Wildeboer zong met haar glasheldere, stralende stem de sopraansolo. De bekende bas zanger Piet Dalenberg vergastte zijn auditorium op aria's uit Schöpfung van Haydn en Figarro van Mozart en zong verder met N. Akkerman aan de piano nog Zonnelied van Cath. van Rennes en Mijne Moedertaal van Brandts Buys. Na elk nummer klonk een hartelijk applaus door de duinen. DE DUINSTREEK Redactie en Adm.C. Oldenburg, Laan weg 164, Schoorl, Giro 147071 Telefoon 268 Agentschap te Bergen de Haan's Boekhandel, Stationsstr. Telefoon 2452 Agentschap voor Egmond-Binnen en Egmond aan de Hoef: P. Smit, Abdijlaan 59 Agentschap voor Egmond aan Zee P. Jonker, Voorstraat 125 Abonnementsprijs: f 3,00 per jaar f 0,75 per kwartaal Advertentieprijs10 ct. per m.m. met een minimum van f 1, HET BESTUUR Zondag 22 Augustus Dr VAN GELDER, tel. 2027 Zondag 29 Aug. Dr LUGTEN, Tel. 2700 Melodie „Dochter Sions" Woorden van MAARTJE N. ZWAAN Dit lied wordt op 31 Augustus te Alkmaar gezongen door de schooljeugd, onder leiding van Corn. Jonker.

De Duinstreek | 1948 | | pagina 1