foto's s.o.s. INENTING EN HERINENTING TEGEN POKKEN DE PEE - Bergen - Tel. 2545 B0EKH. OLDENBURG Romans en Jongens- en Meisjesboeken Voor de school: Luxe dozen Post Kantoorbenodigdheden Voor de najaarsschoonmaak Voor naaisters: £e*t btie$ JONGENS-TRUIEN SLIPOVERS HEREN-OVERHEMDEN HEREN-SJAALS GEMEENTE BERGEN (Nh.) Burgemeester en Wethouders van Bergen (Nh.) brengen ter open bare kennis, dat op Dinsdag 12 October 1948 te 16 uur in het Gemeentewijkgebouw gelegenheid zal worden gegeven tot kosteloze inenting en herinenting tegen pokken. Het trouwboekje der ouders of de geboortebewijzen der kinderen dienen te worden medegebracht. Burgemeester en Wethouders van Bergen (Nh.), Dr W. HUYGENS, Burgemeester W. DE VRIES, Secretaris Noordzee vriendlijk bruisend, Neerlands smalle kust begroet" vacantiegenoegens te zoeken en nu slechts regen, regen, regen vonden, te behoeden voor heim wee naar hun eigen gedoetje, hun eigen huis en eigen vertrouwde omgeving, wist het ijverige be stuur van VVV Noord Kenne- merland te zorgen voor afleiding er werd een cabaretavond ge organiseerd met Elck-wat-wils, de Flierefluiters uit Landsmeer brachten toneel, Schoorl's Ge mengd Koor gaf te genieten van de zang, het fanfarecorps „De Vriendschap" verdreef verveling met vrolijke klanken, een étalage wedstrijd hield de vreemdelingen dagen lang bezig enz. Die in de voortijd gekomen waren konden genieten van het grote muziek concours waaraan 23 korpsen deelnamen, en hun hart ophalen bij „Gastdag op Kermismaandag", een Westfries toneelstuk, gespeeld door ingezetenen. Bioscoop en dansvloer hielden verder de moed er wel in en Algemeen Welzijn stelde zijn bibliotheek open voor leesgrage gasten. Schoorl heet nu reeds „de paarl van Kennemerland", maar als straks de weg dwars door het duin naar zee is voltooid en het droombeeld van een park met vijver enz., werkelijkheid is geworden, dan zal Schoorl nog machtiger aantrek kingskracht oefenen op de vreem deling. Het seizoen 1948 is ten einde. De zakenmensen kunnen na de soms overstelpende drukte van de laatste maanden weer wat op verhaal komen en hun balans opmaken. Het was, aldus onze zegsman, een goed jaar: het sei zoen begon al vroeg en het na seizoen was voor velen ook nog niet slecht. Wat zal '49 brengen, 't jubileum jaar van V.V.V. „Noord-Kenne- merland", die dan 40 jaren zal hebben gewerkt om Schoorl te maken tot wat het nu iseen vacantieoord, een recreatieoord, dat er zijn mag. Schoorl vaart verder met volle zeilen, op hoop van zegen. ORANJE-COMITÉ SCHOORL Het Oranje-comité hield Maan dag zijn slotvergadering. De voorzitter meende, dat de feesten zowel voor de kinderen als voor de ouderen, zeer geslaagd waren. Hij bracht aan allen, die op wel ke wijze ook, aan het welslagen hadden meegewerkt, zijn harte lijke dank. Het was verblijdend, dat de kosten uit de ingekomen giften konden worden bestreden. Het comité heeft het voor nemen om de eerste verjaardag van Koningin Juliana op feeste lijke wijze te herdenken. De plannen voor oud en jong zijn reeds in grote trekken vast gesteld. Het Comité hoopt te zijner tijd weer op de financiële medewerking van de Schoorlaren te mogen rekenen.. BOND VOOR STAATS- PENSIONNERING Afd. Schoorl Bovengenoemde afd. houdt op Maandag 11 October a.s. in café Jn. Hakof te Groet een be langrijke Openbare Vergadering. Ziet voor nadere bijzonderheden de advertentie elders in dit blad. VOETBAL Hoewel Zondag j.l. op het ge restaureerde veld van Schoorl drie wedstrijden werden gespeeld, heeft het veld zich goed gehouden. Vóór de wedstrijd van Schoorl I tegen de R.K.A.F.C. (Alkmaar) een aanvang nam, werd aan de vereniging namens P. Roos een nieuwe bal aangeboden. De Schoorlse verdediging was in puike vorm, terwijl de aanval door het opnemen van P. Duin in de voerhoede aan kracht heeft gewonnen. De Alkmaarse ver dediging was minder safe, terwijl de voorhoede het spel te kort hield, hetwelk een kolfje naar de hand was van Selhorst, Jaap Klop en van Zoonen. Mooij in het doel was puik. Onder deze om standigheden is het niet te ver wonderen, dat Schoorl I tenslotte met 3—0 won. Het eerste doel punt kwam van de voet van Zoon uit een listig door hem genomen vrije schop, voor no. 2 zorgde P. Duin, die de Alkmaarse doel- verdediger uit zijn „hok" lokte en met een zacht boogballetje de voorsprong verhoogde. Toen kort voor het einde de stand op 3-0 werd gebracht, was de over winning zeker. De scheidsrechter was tè goed. Schoorl II zag zich op het laatste ogenblik een gelijkspel tegen de Alk. Boys IV ontgaan (34). Hulde aan de oude garde Het derde elftal verloor in Alkmaar tegen Alcm. Victrix 6 met 26, terwijl de adspiranten tegen Watervogels a verloren met 3-5. Het programma voor Zondag luidt De Randers ISchoorl I 10.45 Schoorl a—H.R.C. b 12.— Schoorl 3Zeevogels 4 2.30 Schoorl 2Alkmaar 2 SCHOORLSE BRIDGECLUB De uitslag van de Dinsdag gespeelde wedstrijden was: 1. Half Sr.Jonker 69 2. HaasbroekAalders 75 3. BekkerBeeldman 77 4/5. Mw de Wildev.Wijk Half Jr.-??? 6. v.Twuijver—v.d. Lelie 7&ll2 7. Mw Repko—Repko 79x/2 8/9.LovinkNieuwland x, MwjochemsPinxter '2 10. DamesAalders-v.Wijk 95'/2 78 van een onzer jongens in Indië Jan Soldaat viert Kroningsfeest Geachte lezers, als u dit stukje leest, dan denkt u onwillekeurig aan de genoeglijke dag en avond die u gezamenlijk met familie en kennissen heeft doorgebracht en de mooie verlichtingen, welke u bewonderd heeft, zoals in Amsterdam enz. Maar wat was hier het feest voor ons? Een post, een paar km vanaf de Z.kust. Midden in de bergen met rondom rimboe enz. Een kampong (dorp) met een aantal inwoners van plm. 60. Dat is onze omgeving. 's Morgens werden we ge trakteerd op brood met hagelslag en koffie, een feestmaal. Na het verorberen van een gezond stapeltje kug gingen de jongens van de wacht pitten en de rest aardappelen schillen. De Kok had een goeie bui en wilde ons tracteren op gebakken aard appelen met.... niets, want groen te was er niet. Ondanks alles smaakte het ons best om 12 uur. 's Middags waren we vrij van patrouille en hebben die tijd gevuld met een partijtje Folley ballen. 's Avonds om 5 uur kregen wij brood met kaas, een tractatie. Daarna uitreiken van een Jubi leumpakket, met goede sigaretjes, dus dat viel buitengewoon in de smaak. De kok had voor die avond chocolademelk en koffie gemaakt, de voorraad van de gehele week. Van de dienst kregen we de man een handje spritskoeken. Verder hebben we de avond doorgebracht met klaverjassen en het drinken van limonade. Om de feeststemming te verhogen, tracteerde de Ser geant op één borreltje. Al met al was het toch een gezellige avond en het was 12 uur voor we ons tampatje op zochten. We hadden het geluk die nacht niet gestoord te worden en konden heerlijktidoeren(slapen). U moet maar rekeneneen kinderhand is gauw gevuld en zo is deze gebeurtenis voor ons dan ook een onvergetelijke dag geweest. Slamat tingal, Toean JAC. EGMOND AAN ZEE BEROEP VERWORPEN Op 1 Juni 1948 besloot de Gemeenteraad afwijzend te be schikken op een verzoek van „Het Centraal Genootschap voor kinderherstellingsoorden en va- cantiekolonies" te Amsterdam tot stichting van een lagere school voor koloniekinderen. Van dit besluit ging het Ge nootschap in beroep bij Ged. Staten. Ged. Staten hebben dit ^beroep ongegrond verklaard, om dat de gemeenteraad terecht mede werking geweigerd had, wegens het ontbreken van de handteke ningen der ouders van de kinde ren, die de te stichten school zouden bezoeken. DE WINTERDIENST VAN DE NACO Zondag 3 October a.s. treedt de winterdienst in werking. Voor Egmond aan Zee en Egmond- Binnen zal dit een grote ver andering met zich mede brengen. In plaats van een halfuurdienst op Alkmaar wordt dit tijdens de wintermaanden een uurdienst. Op de spitsuren zal een 40 min. dienst worden ingelegd. 5 maal per dag zal de bus in plaats van door de Egmondermeer via Heiloo lopen. Treinreizigers worden aangeraden niet meer in Heiloo uit te stappen, daar de uurdienst op de treinen te Heiloo wordt stopgezet. Eg- mond-binnen houdt wel de twee- uursverbinding met het Station Castricum. JAARWEDDE WETHOUDERS Bij besluit van Ged. Staten is de jaarwedde van de Wethouders, te rekenen van 1 Jan. 1948 af verhoogd van f 200 tot f 350. VOOR DIEREN Dinsdagmiddag werd in de zaal van het Verenigingsgebouw voor alle kinderen van Egmond aan Zee de film van de vereni ging voor Dierenbescherming vertoond. Vol belangstelling volg den de ruim 300 kinderen de film met de interessante toelichting. Vol goede moed om de dieren te helpen en dierenvriend te wor den togen de jeugdige bezoekers weer huiswaarts. CtytnMrdia-ïtieuws Op een zeer glad terrein wist Egmondia een gelijk spel tegen Jispuit het vuur teslepen. Jisp bracht de bal aan het rollen en 't eerste half uur ging het spel gelijk op. Na plm. 40 minuten wist Jisp wegens falen van de Egmondse achterhoede (gemeend buitenspel) de score te openen. 10. Zo ging de rust in. Na een fel offensief van de Egm. in de tweede helft, moest de gelijkmaker ook gauw komen. Jammer werd de midvoor R. Gul, toen hij zich vrij gespeeld had, door de gladheid gehandicapt en raakte hij de bal weer kwijt. Doch kort daarna gaf de midvoor van Egm. H. Visser een kans en deze bracht door een fraai schot in de linkerbovenhoek de stand gelijk. 11. Nu ging het er op lijken, dat de Egm. op een overwinning aanstuurden, maar jammer genoeg werd juist het offensief verbroken, door een goal van Jisp. Weer drongen de Egm. Jisp in de verdediging en toen R. Gul zich weer wist vrij te spelen, joeg hij de bal met een onhoudbaar schot in het net. 22. De laatste 5 minuten verliepen in de grootste spanning, doch de stand bleef ongewijzigd. Egmondia II had Zeevogels III op bezoek en was minder fortuinlijk. Ging in de eerste helft het spel gelijk op, jammer was het, dat niettegenstaande de goede aan vallen Zeevogels zo maar een goal cadeau kreeg, doordat de bal via een been van de Egm. back in het lege doel verdween. 1-0. Na de rust wist Egmondia door een goed genomen corner van J. Glas de bal via het hoofd van L. Zwart in de touwen te krijgen. 1-1. Egmondia kwam hierna goed opzetten, doch Zeevogels wist uit goed opgezette aanvallen nog tweemaal te scoren en sleepte een 31 overwinning mee naar huis. Zeevogels III heeft verdiend gewonnen, hoewel de Egm. hun beste spel niet hebben laten zien, mede door het deprimerend op treden van een toeschouwer. Nu zijn het de spelers niet, die voor wangedrag staan aangeschreven, zal het nu iemand anders worden De adspiranten a hielden zich uitstekend, want door een goed spel, waaruit C. Zwart tweemaal en D. Zwaan eenmaal wisten te scoren, kwamen zij met een op Alcmaria behaalde overwinning met de twee puntjes huiswaarts. Gaat zo door jongens Korenbeurswedstrijden VAN „ACHILLES'' thans in Egmond aan Zee Andere jaren trokken de leden van de gymnastiekvereniging „Achilles" naar de Korenbeurs te Alkmaar, voor de vaardigheids- proeven en z.g. Korenbeurswed strijden. Deze keer werden de genoemde wedstrijden in het eigen turnlokaal te Egmond aan Zee gehouden. Na een korte inleiding van de secretaris der T. C. sprak de Voorzitter, de heer P. Dekker een kort woord en sprak de hoop uit, dat deze avond een sportief en gezellig verloop mocht hebben. Hierna werd het Bonds lied gezongen. Direct bij de aanvang van de wedstrijden bleek reeds, dat de turners en turnsters geweldig hun best deden, om zoveel mogelijk punten te bemachtigen. Alleen de groep Dames 2e graad viel tegen. Bij de 2e graad heren wist P. Dekker Jr 85,5 punt te behalen en N. de Graaff 85. Van de heren 3e graad slaagde slechts één, n.l. H. Stam met 74 punten. De overige uitslagen waren als volgt Meisjes le graad: M. Stam 74,5 M. Konijn 72 Kn. Visser 70,5 A. Stentrop 67 J. Gouda 65,5 N. Dekker 63 Meisjes 2e graad G. Gul 69,5 B. Overpelt 66,5 C. Dekker 66 A. Verbeek 65,5 Tr. v. d. Steen 63,5 T. Wijker 64 C. Zwart 65 M. Dekker 63 L. v. d. Pol 62 Jongens 2e graad: C. Schol 75 P. v. d. Schinkel 73 W. Hart 73 C. van Pel 71,5 J. Hart 63,5 K. Wijker 63 Dames le graad: J. Stam 79 G. Hopman 78,5 N. Wijker 78 C. Stam 77,5 Dames 2e graad L. Wijker 84 T. Brouwer 79,5 Dames 3e graad G. Stroker 84 T. Gul 78,5 R. Hopman 78 Mevr. Sloot 76,5 L. Zomerdijk 76 C. Heilig 75 De secretaris der T. C. wenste de geslaagden geluk namens het Kringbestuur en wekte de niet- geslaagden op om door te zetten en in het volgend jaar weer mede te doen. De voorz. bracht dank aan de heren jury - leden, leidster en leider voor het vele werk, dat zij hadden verricht. Te ongeveer half twaalf eindigde deze zeer geslaagde avond. EGMOND-BINNEN DE KERMIS De kermis behoort weer tot het verleden. Zondagmiddag was de regen spelbreker, maar overi gens heeft het weer zich goed gehouden. De exploitanten maakten algemeen genomen niet zulke goede zaken. De café's daarentegen maakten uitgesproken beste dagen. Was het maar andersom gegaan, dan was er minder drank in de man geweest en meer wijsheid in de vorm van gezond kermisvermaak onder de mensen. Maar ja, on danks de ernstige kanselvermaning heeft het niet zo mogen zijn. Troosten we ons met de gedachte dat het beter kan. Eerlijkheids halve dienen we te vermelden, dat de oorzaak, dat de exploitatie bedrijven het minder goed gehad hebben, onder meer ook gezocht moet worden in het feit, dat er teveel kermisbedrijven waren toe gelaten. Daar zal volgend jaar beter op gelet moeten worden, dan zal alles veel beter gaan. HET BESTE VOOR UW PUNTEN! van de Inhuldiging van H.M. Koningin Juliana SCHOORL - TEL. 268 ZEEVOGELS NIEUWS Het eerste elftal behaalde Zon dag j.l. een nuttige overwinning op LSVV I uit Nrd. Scharwoude. Hierdoor blijven Zeevogels mooi in de running. Maar we zijn er natuurlijk nog niet. Er zijn nog te weinig wedstrijden gespeeld om voorspellingen te maken. Het blijft voorlopig alleen nog maar hopen, dat het zo mag blijven voortgaan. Zondag a.s. is de kans er wel. Maar ja, wat AFC in Schoorl kon overkomen, zal Zee vogels ook kunnen gebeuren. Men moet altijd van de gedachte uit gaan, dat elke tegenstander in staat is je te verslaan, al is 't zelfs per geluk. Het derde elftal behaalde een mooie overwinning op Egmon dia 2. Dat is al de derde over winning in successie. Mooi zo! Het vierde deed het niet minder best tegen Limmen 4, dat met 70 verslagen werd. Zeevogels A wonnen met 2—0 van Kol- ping Boys, maar Zeevogels B liet het maar lelijk zitten. Zij gingen met 042 roemloos ten onder. Maar ze kunnen het beter, dat weten we. De afgelopen Zon dag was dus best, 4 elftallen van de vijf wisten fraaie overwinningen te behalen. Doen .we het Zon dag a.s. ook weer zo? FILMNIEUWS. „Gejaagd in de nacht" wordt deze week gegeven in Bioskoop „De Rustende Jager" te Bergen. De film geeft een ver haal weer, waarin James Mason de grootste rol van zijn leven speelt, als Johnny, de idealistische leider van een bende, die na ge zeten te hebben, wederom nieuwe plannen maakt voor een overval op een bank. Deze film zal in de komende jaren worden be schouwd als het meest uitgelezen filmwerk van het witte doek. Het verhaal begint 's middags om 4 uur en eindigt precies 8 uur later, om middernacht, met een onverwacht dramatisch hoog tepunt. Zeer zeker mogen wij aannemen, dat het een ont spanning is met de meeste in spanning, waarvoor de toegang gesteld moet worden op 18 jaar. „De man zonder géïeugen" volgt in bovengenoemde bioscoop, in de tweede helft van dezelfde week. Hierin komt een karakter uitbeelding voor, zoals men maar zelden te zien krijgt. Joh. Mills, als Jim, geeft in deze rolprent te zien hoe erg de waanzin is, zo erg zelfs, dat men er aan gaat geloven en dat er heel wat moet gebeuren voor men weer als normaal beschouwd wordt. Het is ontegenzeggelijk waar, dat John Mills deze ont zettend moeilijke rol op een meesterlijke wijze uitbeeldt, waar voor de goede bioscoopbezoeker wel respect zal hebben. De film is niet alleen een spannend en opwindend verhaal van een mis daad, doch meer dan dat, oor deelt u zelf maar eens. Toegang 18 jaar. ASTRA. Wij hebben een grote voorraad Woordenboeken, Frans, Duits en Engels Passerdozen, Linialen, recht- en driehoeken, potloden Passers Trekpennen Tekendozen Griffeldozen Schooletui's en andere schoolbenodigdheden. Briefwegers Datumstempels Ordners en Perforateurs Diverse soorten Registers en niet krullend Karbonpapier enz. enz. Rollen kastpapier Kastpapier met rand (wit en gekleurd) Papieren tafelkleedjes, wit en gekleurd Rollen pakpapier Rollen papier voor feesttafel-bedekking Rollen boterhampapier Patronenpapier Patronenboeken Papieren maatjes Mallen BOEKHANDEL C. OLDENBURG - SCHOORL O Donkerblauw in prima kwaliteit 9 Voor heren en jongens C Grote collectie. Ook extra grote maten tot maat 18 f Aparte ruiten in zuiver wol

De Duinstreek | 1948 | | pagina 2