Grote keuze Een BOEK Sint Mudaas EEN ALTIJD WELKOM GESCHENK! Boekhandel Oldenburg Laanweg C 164 Schoort, Telef. 268 voor jong en oud, voor groot en klein, Prima Vulpenhouders Uw twz&eU wij, fyaacHt tefyesnoei, Uei vecpUM U tol niefa. EGMOND AAN ZEE NIEUWE BONKAARTEN AFHALEN Officiële Bonnenlijst Hei 5-o-eU van Zwade piet Voorradig een ruime sortering romans, kinder- en prentenboeken, kleurboeken. Mappen knippen, plakken en kleuren van Daan Hoeksema enz. Kleurkrijtjes en oliekrijtjes zijn weer voldoende in vooraad. Woordenboeken, hand leiding voor schaken, dammen, bridgen en patience, patiencekaartjes, bridgedoosjes. Speelkaarten» Schaak- en damspelen en -borden» Kinderspelen» Verfdoosjes, boetseerdoosjes, drukdoosjes, legpuzzles. Dames-en heren luxe post(papier en cartes) in mappen en dozen vanaf fl.00 tot f 7.10. Prachtdoos K.L.M. luchtpostpier. Aardige mapjes kinderpost. met gouden en stalen pen, Ball Point kogelvulpenhouders, diverse prijzen. Vulpotloden, vulpenétui's. Foto-albums met prachtig geperst lederen omslag en goedkopere uitvoeringen, en fotostandaards» Kalenders en Zakaganda's 1949» Boekomslagen, poesie-albums, receptie-albums, Postzegel-albums, vreemde postzegels, schoolétui's, pot- loodpuntslijpers, leesplankjes, boekjes met rijmpjes voor uw St.-Nicolaasgeschenken, hechtapparaten, briefwegers, vloeirollers, vloeileggers, datumstempels, perforateurs, postzegeldoosjes enz» enz» VERGADERING WITTE KRUIS Onder voorzitterschap van pas toor J. A. J. van Zanten verga derde Maandagavond de afdeling Egmond van „Het Witte Kruis". In zijn openingswoord herinnerde de voorzitter er aan. dat het aantal leden thans het getal van voor de oorlog overtrof. De heer Van der Schinkel werd aangewezen als afgevaardigde naar de Alg. Vergadering, welke op Dinsdag 14 December a.s. te Amsterdam zal worden gehouden. In het bijzonder kreeg de af gevaardigde opdracht mede te werken aan het voorstel van het Hoofdbestuur, ter verbetering van het pensioen van de Wijkverpleeg sters, waarvoor van de afdelingen een extra offer wordt gevraagd. De aftredende bestuursleden werden op voorstel van de heer Kockx bij acclamatie herkozen, zodat Mevr. Koeman en de heer Ruigewaard hun plaats in het bestuur blijven innemen. Oprichting Badhuis. Hierna kwam het plan van het bestuur om tot oprichting van een badhuis over te gaan, in behan deling. Aan de hand van de ondervinding, opgedaan bij een zustervereniging, kan, indien de Gemeente bereid zou zijn in het belang van de volksgezondheid een subsidie te willen geven, een niet ongunstig uitziende exploi tatierekening worden opgemaakt. De vergadering kon zich, na een kleine toelichting, met het plan verenigen. Met dank voor de groteopkomst, sloot de voorzitter de vergadering. BEGRAFENIS MEJ. J. RUIGEWAARD Dinsdag had in Egmond aan Zee de begrafenis plaats van Mej. J. Ruigewaard, die meer dan 25 jaar de toegewijde onder wijzeres is geweest aan de R.K. Parochiale school in deze ge meente. In de geheel gevulde Parochie kerk werd de plechtige uitvaart dienst opgedragen door Pastoor C. Ruigewaard, met assistentie van Dr J. de Bruin en pater Herberichs, die tevens de plech tigheden op 't kerkhof verrichtten. Veel bloemen, o.a. een krans van het Schoolbestuur en van de leerlingen vertolkten de dank baarheid jegens een onderwijze res, die haar beste krachten heeft gegeven voor de Egmondse jeugd. „DJAHIN" De Arbeiders-toneelvereniging De Flierefluiters" geeft op Woens dag 24 en Zaterdag 27 Novem ber a.s. een toneelavond in de Vergulde Valk. Opgevoerd zal worden het Indische toneelspel „Djahin", in drie bedrijven, Re gisseur is Jan Huijgen. BEGROTING GOEDGEKEURD Bij besluit van Ged. St. Nr 33, d.d. 3 Nov. 1948 is de begroting der Gemeente Egmond aan Zee voor 1948 goedgekeurd. Deze sluit in ontvangst en uitgaaf op de gewone dienst met f 446000,— en op de kapitaaldienst met f 1.388.000, KLAPROOS DAG De opbrengst van de collecte op Klaproosdag, bedroeg in de Gemeente Egmond aan Zee f 138,-. SCHAKEN De uitslagen van de clubcom petitie-wedstrijden van Donderdag 11 November j.l. luiden le afd. A. Heere—J. van Don afgebr. A. v. d. BergH. Franse 01 J. Zijp G. Stam afgebr. P. Mante-C. Blok V2-V2 J. de Waal—J. Valkering 10 G. v. d. BrinkJ. Koopman 01 2e afd. Jb. AdmiraalS. Genes 1—0 S. GenesJb. Admiraal 1/2'V2 W. de GraafP. de Waard 10 K. Blok—Jb. Hopman 01 K. GrootC. Zijp 2V2 JAARVERGADERING St. Deus Dedit. De afdeling Egmond a.d. Hoef van St. Deus Dedit houdt 19 November a.s. in het café van P. Mooij alhier, haar grote jaar vergadering. Een hoofdbestuurder zal spreken over het onderwerp: Publiekrechtelijke bedrijfsorgani satie en de waarde daarvan voor de arbeider". Om het belangwekkende van dit onderwerp zal de avond ook toegankelijk zijn voor niet-leden. IN DE EGMONDEN Wij maken onze Egmondse lezers er op attent, dat op de volgende plaatsen en data bonnen af te halen zijn: Egmond Binnen op Woens dag 24 November voor niet- zelfverzorgers en de zelfver- zorgers op Vrijdag 26 Nov. In Egmond aan Zee gaan Vrijdag 26 November alle inwoners bonnen halen. SCHAAKVERENIGING „DE PION", Bergen 16 November werd er in „Spoorzicht" vergaderd. De voor zitter, de heer P. Frans, opende deze vergadering en heette alle aanwezigen hartelijk welkom. Hij sprak zijn voldoening er over uit, dat er nog zo'n belang stelling bleek te bestaan voor de schaaksport. Er werd besloten deze winter weer door te spelen. De junioren-afdeling, die werd opgericht, krijgt 60 pet. reductie op de contributie. De contributie is zo laag mogelijk gehouden. SCHOORLSE BRIDGE CLUB Uitslag van de Dinsdag j.l. ge houden bridge-wedstrijd. 1. Half Sr.-Jonker 59'/2 2. Dames v. Wijk Sr.-Repko 68V2 3/4 IJssels-Mevr. Arpeau 711/2 3/4 Bekker-Beeldman 71 '/2 5 Diederich-Pinxter 73^2 6 Visser-Repko 75 7/8 v. Twuyver-v. d. Lelie 78'/2 7/8 Haasbroek-Aalders 78^2 9 Half Jr.-Jes 81 10 Dames v. Wijk Jr-Lovink 83^2 11 Mevr. Jochems-Mr. Jochems 85 V2 12 Mevr. de Wilde-v. Wijk 971/2 JAN-OOM VERTELT: St. Nicolaasdag nadert. Zoals elk jaar tellen ook nu alle kinderen de dagen af en kijken met ver langen uit naar de dag, dat Sinterklaas met Zwarte Piet op bezoek zal komen en hun ca deautjes en veel lekkers zal geven. Alle kinderen, behalve twee, Han en Jan, die ook de dagen aftellen, maar helemaal niet ver langend zijn naar de vijfde De cember! Nee, vol angst zien ze de dag van Sinterklaas tegemoet. Wat ze dan wel op hun geweten hebben? O, heel veel! Ze hebben dikwijls niet opgelet op school, en zijn thuis ongehoorzaam ge weest. Maar dat is nog niet het ergste. Maar dat Jan en Han vorige week appels hebben weg gehaald bij de buurman, dat doet de deur dicht! En Vader heeft gedreigd, dat ze hun straf wel van Zwarte Piet zullen krijgen, die immers alles noteert in een groot dik boek. Toen zijn Han en Jan bang gewordenStel je voorGeen cadeautjes van Sinter klaas, maar een roe! Misschien worden ze wel in de zak gestopt en meegenomen naar Spanje! Jan en Han zitten dus diep in de put en als ze s' avonds in bed liggen, overleggen ze met elkaar, wat ze zullen doen. Ondertussen zijn Sinterklaas en Piet al in de stad gearriveerd. Vanmiddag is Sint op zijn schimmel de stad doorgereden. Piet liep ernaast. En vanavond hebben alle kinderen Sinterklaasliedjes gezongen en overal heeft Zwarte Piet gestrooid, pepernoten en borstplaatjes, maar... niet bij Jan en Han. Nu ze weer in bed liggen, praten ze er nog eens over en zuchten allebei eens diep, tot Jan ineens uitroept: „Ik weet wat: We gaan heel stilletjes het boek van Zwarte Piet weghalen, waar we staan ingeschreven. „Ja", juicht Han „als Piet 't boek niet meer heeft, weet hij zich natuurlijk niet meer te her inneren, dat wij er in staan". Ze fluisteren samen nog een tijdje en als Moeder op hun kamer komt om te kijken of ze slapen, doen ze net alsof. Als alles heel rustig in huis is, staan ze op en kleden zich heel zachtjes aan. Geruisloos gaan ze de trap af op hun kousen, hun schoenen in de hand. Jan struikelt een keer; dat maakt wat lawaai en doodstil wachten ze, of niemand iets ge hoord heeft. Dan weer verder, de buitendeur door en ze staan op straat. Vlug lopen ze een paar straten door. 't Is heel stil op straat, ze komen niemand tegen, 't Zal dan ook wel ongeveer middernacht zijn. Daar zien ze het hotel, waar Sinterklaas en Piet logeren. De grote moeilijk heid is om uit te vinden, waar Piet's kamer is, en dan om zachtjes binnen te sluipen, 't boek weg te halen en weer zien buiten te komen. Kijk, er brandt nog licht in een van de kamers beneden. Voorzichtig sluipen ze naderbij en kijken door het raam. En wat zien ze? Zwarte Piet, druk aan het schrijven in zijn boek! Jan en Han stoten elkaar aan. Dat moeten ze hebbenEn ze beslui ten te wachten tot het licht uit gaat en Piet zal slapen. Dan zal Nog enkele weken en dan is het weer St. Nicolaas. We kun nen zeggen „al weer", want we hebben de zomervacantie nog bijna in het hoofd en nu moeten we ons toch al opnieuw voorbereiden op zo'n echte winters feest. De laatste jaren hebben velen van ons kunnen zeggen„We doen niet veel aan Sinterklaas, want er is toch bijna niets te krijgen, of het is zo duur, dat er geen aardigheid meer aan is". Dat gezegde gaat nu echter niet altijd meer opoveral zien we goed gevulde etalages en we kun nen in de winkels maar uitzoeken, al vallen de prijzen nog lang niet mee. En die prijzen doen ons dadelijk weer aarzelen we kunnen in deze tijd niet zoveel besteden. Maar vroeger gaven we er toch ook niet zoveel geld voor uit En het was elk jaar weer even leuk en gezellig. Dat kwam om dat we onze Sinterklaascadeautjes zelf maakten. Bij het St. Nico- laasfeest gaat het er juist om, van eenvoudig materiaal en voor wei nig geld iets aardigs te maken. En dat kunnen we nu immers weer doen Uit oude hoeden en tassen Vooral onze jonge meisjes doen niets liever dan allerlei kleinig heden in elkaar knutselende lange avonden geven daar ge legenheid genoeg voor. Allemaal hebben ze wel een vriendinnetje, dat zo'n eigen gemaakt snuisterijtje maar wat graag zal dragen. Doen jullie mee We gaan eens in Moeders kasten snuffelen en vinden daar vast en zeker nog wel een oude tas. Als we de voe ring losmaken blijkt de suède of 't leer aan de binnenkant nog heel mooi te zijn. Ook in de hoedendoos zijn haast altijd een paar oude hoeden te vinden, die toch niet meer gedragen worden en ten slotte kunnen we onze toevlucht Han naar binnenkruipen door het raam en Jan buiten de wacht houden. Samen gaan ze onder het raam zitten en houden zich heel stil. 't Is een heldere nacht met veel sterren aan de hemel en 't vriest een beetje. Han ~en Jan krijgen het koud, maar in hun opwinding merken ze het niet. Hoe lang ze wel niet zuchten? Ze weten het niet. 't Kan wel een uur, ook wel twee uur zijn. Maar eindelijk gaat het licht uit en Jan en Han stoten elkaar weer aan. Nog even wachten! Tot Piet slaapt! Na een kwartiertje staan ze voorzichtig op en luisteren met hun oor tegen het raam. 't Is stil in de kamer, alleen een zacht gesnurk dringt tot hen door. Piet slaapt. Samen proberen ze het raam op te schuiven, heel zachtjes. En het gaatHeel handig en vlug kruipt Han er door naar binnen en zoekt op de tast de weg naar de tafel, waarop het boek nog wel zal liggen. Maar plotseling.... struikelt hij over een lang bankje, dat ergens in de kamer staat en dat met veel lawaai omvalt. Zijn hart staat stil! Op hetzelfde ogenblik wordt Piet wakker, en trekt het licht aan. „Wat doe jij hier?" vraagt Zwarte Piet heel bars. En dan barst Han in tranen uit. „Ik, ik, wesnikt hij, „we wilden uw boek meenemen!" „Waar we ingeschreven staan", snikt Han weer. Jan is er intussen ook bij gekomen; hij vond het niet eerlijk zijn broertje alleen te laten. Hij heeft toch minstens evenveel schuld Piet begrijpt er nu alles van. Hij neemt zijn roe en achter elkaar gaan Han en Jan over zijn knie. „En nou naar huisroept hij bars. „En ik zal jullie voor deze keer doorstrepen, straf hebben jullie al genoeg gehad!" Hier kijken Jan en Han van op en ondanks alles, opgelucht, keren ze vlug weer naar huis terug. nemen tot de lappenkist om daar onze slag te slaan. Met deze attributen- gaan we aan het werk. We kunnen daar van maken 1. Kleine bloempjes, die uit het leer of vilt geknipt worden en als knoopjes dienst kunnen doen. Voor het hartje nemen we een heel klein knoopje of kraaltje. Is de kleur niet vrolijk genoeg, dan naaien we er in een frisse tint een paar steekjes of kraaltjes op. Deze bloempjes vormen een heel aardige garnering voor een effen wollen jurk en wie zou niet graag een half dozijn van die leuke knoopjes krijgen 2. Een corsage wordt gemaakt van een aantal van deze bloemetjes. We knippen er bijv. negen. Bij het naaien van het hartje trekken we het meteen een beetje samen met een stevige draad, zodat het bloempje wat model krijgt. In ieder bloempje maken we een verschillend hartje, het effect is dan alleraardigst. De steeltjes worden gehaakt van stevige zijde of wol. 3. Twee hartjes worden ge knipt van dubbele, stevige stof, liefst van een heldere kleur, die we in de lappendoos vonden. We garneren ze eerst met steekjes in harmoniërende kleuren en voeren ze dan. Een smal bandje van 12 cm. lengte verbindt de hartjes met elkaar. Een vriendinnetje, waar van we weten dat ze een donker jurkje heeft met een helder wit kraagje, zal zo'n paar helder rode of blauwe hartjes zeker op prijs stellen om er haar jurkje mee te garneren. 4. Kleine kussentjes, die aan de muur van een slaapkamertje worden gehangen om er broches of spelden op te steken, worden van de hartjes gemaakt door ze op te vullen met watten en goed tegen elkaar te naaien. betekent t Voor het tijdvak van 21 Nov. t/m 4 Dec. geven de volgende bonnen recht op het kopen van: Bonnen voor vlees 401 Vlees 100 gram vlees 402 Vlees 400 gram vlees 403 Vlees 150 gram vlees Alle bonkaarten 407 Algemeen 250 gram boter of mar garine of 200 gram vet Bonkaarten KA, KB, KC 812 411 Algemeen 200 gram kaas of 250 gram korstloze kaas 412 Algemeen 250 gram boter of mar garine of 200 gram vet 413 Algemeen 225 gram huishoudzeep of 180 gram toiletzeep. B 425 C 427 500 gram boter of mar garine of 400 gram vet Bonkaarten KD, KE 812 417 Algem. 100 gr. kaas of 125 gr. korstloze kaas 418 Algem. 125 gram boter of mar garine of 100 gram vet 419 Algemeen 450 gr. huishoudzeep of 360 gram toiletzeep Tabak- en Versnaperingenkaarten QA, QC 808 133, 134, 137 2 rantsoenen sigaretten Tabak of kerftabak. Bonkaarten ZA, ZB, ZC, ZD, ZE, MD, MF, MH 813 (bijz. arbeid, a.s. moeders en zieken) Geldig zijn de bonnen van de strook X Deze bonnen zijn 14 dagen geldig. Bovengenoemde bonnen kunnen reeds op Vrijdag 19 Nov. worden gebruikt De niet-aangewezen bonnen van strook 2 kunnen worden vernietigd. SUfortmqesdMJuk

De Duinstreek | 1948 | | pagina 2