Afhalen bonnen voor werkkleding» Uitreiking toeslagkaarten voor bijzondere arbeid. BIOSCOOP »DE RUSTENDE JAGER« BERGEN (Nh.) FILMNIEUWS. EGM0ND AAN ZEE T.A.V.E.N.U. Een warme wollen trui Distributiedienst voor de Kring Alkmaar De uitreiking van bonnen voor werkkleding aan hen die een aanvraagformulier hiervoor in Januari j.l. hebben ingediend zal plaats vinden COLLECTIEF (voor bedrijven van 5 t/m 20 arbeiders) uitsluitend te Alkmaar (ook voor bedrijven gevestigd in de aangesloten ge meenten) in het kantoor Oudegracht 168, voor bedrijven of werk gevers met een naam beginnende met de letter A tot en met D op Maandag 7 Februari 1949 E J op Dinsdag 8 K N op Woensdag 9 O S op Donderdag 10 T Z op Vrijdag 11 Bedrijven met meer dan 20 arbeiders ontvangen een oproep per post. N.B. De stamkaarten van alle werkkleding dragende arbeiders dienen te worden medegebracht. INDIVIDUEEL (Zij, die een zelfstandig beroep uitoefenen of in een bedrijf met minder dan 5 arbeiders werkzaam zijn). Te BERGEN A t/m K op Dinsdag 15 Febr. '49 van 912 en 23 uur L Z op Dinsdag 22 Febr. '49 van 912 en 23 uur Te EGMOND-BINNEN A t/m K op Woensdag 16 Febr. '49 van 1—3 uur L Z op Woensdag 23 Febr. '49 van 1—3 uur Voor de overige buitengemeenten op de bekende zitdagen in het tijdvak van 14 tot en met 18 Februari 1949. N.B. Zonder stamkaarten is uitreiking van bonnen niet mogelijk. Distributiedienst voor de Kring Alkmaar De uitreiking van toeslagkaarten voor bijzondere arbeid zal plaats vinden te Schoorl op Vrijdag 11 Febr. 1949, van 9.3012 uur te Bergen op Dinsdag 22 Febr. 1949, van 9.00—12 uur en van 23 uur N.B. Eventuele andere data welke op de toeslagkaarten zijn gestempeld komen hierdoor te vervallen. Verstrekking op andere dan de hierbovengenoemde data kan niet plaats vinden. (Wijziging van programma's voorbehouden (zie reclamebiljetten) liefhebbers genoten verder van werken van Gounod, Delhaye, Boedijn, Zeiler en Keler Bela. Vooral dedanssuite.de melodieën uit de vogelkoopman en de Lust- spiel-ouverture oogstten luide bij val. Na de pauze kwamen de gas ten aan het woord met „De boksende Kangeroeeen dolle klucht van Peter van Molen beken. Deze „zotternij" werd zeer gewaardeerd en de spelers boekten met hun uitstekend spel groot succes. Jammer, dat alles zo laat werd. Met 'n geanimeerd bal werd deze geslaagde avond besloten. Schoorl's Gemengd Koor gaat concerteren Op 28 Februari zal Schoorl's Gemengd Koor onder leiding van Corn. Jonker een concert geven- in de zaal van de heer Nic. Schuijt. Wij vernamen, dat het koor uit stekend bezet is en ruim tachtig leden telt. Men heeft ijverig ge studeerd om een keur van schone koorwerken te kunnen laten horen. Onze beste Nederlandse zanger, Laurens Bogtman, verleent zijn medewerking. De pianobegeleiding zal verzorgd worden door Simon Halie, die tevens enige soli ten gehore zal brengen. VOETBAL Schoorl II won Zondag haar eerste wedstrijd om het Gouden Kruis van de Alkm. Boys IV met 3-1. Zondag a.s. komen de drie elftallen weer voor de compe titie in het veld. Schoorl I moet naar Zeevogels I, nog steeds een ernstige candidaat voor het kampioenschap, zodat het voor Schoorl I aanpakken zal worden, maaralles kan. Schoorl 3 speelt om 12 uur thuis tegen Berdos 3 en het tweede heeft om half 3 een thuis wedstrijd tegen DTS 3. De verloting is thans vastge steld op Zondag 20 Febr. op een balavond. In een advertentie in dit blad zullen t.z.t. daarom trent nadere mededelingen wor den gedaan. Schoorlse Bridgeclub De uitslag van de Dinsdag j.l. gehouden wedstrijd luidde: 1Mevr. Bouman-Haasbroek 60,5 2. v. d. Lelie-v. Twuijver 66 3. Mevr. v. Wijk Jr.,- Mevr. Verboom 66,5 4. Jes-Visser 68 5. Half Sr.-Jonker 73,5 6 en 7. Fam. v. Wijk 75 Fam. Repko 75 8. Bekker-Beeldman 75,5 Dinsdag a.s. speelt Schoorl in Bergen tegen een team van de Berger Bridgeclub. Enigszins een tegenvaller, want men had ons toch beloofd de film van „De avonturen van Robin Hood" in deze week te vertonen, maar toch moet ik eerlijk bekennen, dat de film van Arturo de Cor dova en Lucille Bremer wél zo goed is. De film „De avonturen van Casanova" is een gegeven vol spanning, grootscheepse ge vechten tussen legermachten, ge vechten van man tegen man, duels, sluipmoorden, en in zijn vrije tijd maakt Casanova nog het hof aan zoveel mogelijk beeldschone dames. Ook de ontspanning brengende humor is in de film niet vergeten. In den beginne zal men denken enkel en alleen met sensatie te doen te hebben, maar toch is het in werkelijkheid heel anders. Casanova neemt U mede langs en op zijn wegen, doet U sidde ren bij zijn gevechten, doet U genieten van zijn spel en brengt U een avond van inspanning en ontspanning. De toegang voor deze film moest gesteld worden op 18 jaar. Vertoningen Vrijdag, Zaterdag en Zondagavond te 8 uur. Als tweede film brengt bioscoop „De Rustende Jager" een film van een heel ander genre en wel „De Rode Hengst", een zeldzaam mooie film. Deze behandelt een vrolijk en oprecht gegeven van een jongen met een paard. Simpel, maar mooi, dat deze zeer zeker Uw volle aandacht waard is. Het hoogtepunt in de film „De Rode Hengst" vormt het gevecht tussen de hengst en de beer. Deze scène is zo boeiend en treffend op het celluloid vastgelegd, dat de toe schouwer bij het zien hiervan bijna vergeet adem te halen. De film is goedgekeurd voor elke leeftijd, niet alleen hier in Neder land, maar ook in Amerika. Het is een ieder aan te raden de film „De Rode Hengstuitgevoerd in de fijnste kleuren, te gaan zien. Vertoningen Maandagavond te 8 uur en Woensdagmiddag te 2.30 uur. Dinsdag en Woensdagavond te 8 uur wordt in bioscoop „De Rustende Jager" op velerlei ver zoek het machtige filmwerk van José Jiménez, de film „II Poverello" gegeven, waarvan de Hollandse titel is „Het leven van St. Fran- ciscus". De film wordt uitgegeven door de afdeling Missie-procuur der Paters Minderbroeders uit Weert. Wij kunnen niet anders zeggen, dan dat wij dit programma zeer bijzonder aanbevelen niet alleen om wat het doel betreft, maar zeer zeker ook voor wat de film zelf betreft. Het- is een zuivere weergave van het leven van St. Franciscus. Toegang 14 jaar. Alleen vertoningen Dinsdag en Woensdagavond te 8 uur, waar voor men plaatsen kan bespreken op de dag der voorstelling, des morgens van 11-12 uur aan de kassa en bovendien Zondagmorgen in het St. Jans-gebouw bij de R.K. Kerk, na de Hoogmis. ASTRA RAADSVERGADERING De gemeenteraad vergaderde Vrijdagavond om 8 uur, onder voorzitterschap van burgemeester Niele. In zijn nieuwjaarsrede memo reerde de voorzitter de vooruit gang der gemeente in het afge lopen jaar. Het sportpark kon in gebruik genomen worden, een diamant-industrie werd gevestigd en een metaalwarenfabriek ge bouwd, die dezer dagen gereed is. Het Troelstra-Oord werd her bouwd voor een deel van f 150.000, terwijl voor de a.s. zomer nog voor f 250000,her bouwd wordt. Met herbouw van het koloniehuis Prinses Beatrix voor f 300000,werd begonnen. Als eerste oorlogs slachtoffers herbouwden de heren Ruhaak en de Graaff. Er kwamen 28 woning wetwoningen gereed. Een nieuwe luidklok werd in de toren gebracht. Een nieuwe vuilnisauto werd be steld voor f 13000,die dezer dagen komt. De Jacob Glasstraat werd vernieuwd, terwijl de plan nen werden gemaakt voor de nieuwe Stationstraat die 3 Febr. wordt aanbesteed, terwijl voor de vernieuwing van de Wilhel- minastraat 200000 stenen werden besteld. Opdracht werd gegeven voor de aanleg van riolering in de gehele gemeente. Er werden geslaagde motorwedstrijden ge houden, terwijl destrandexploitatie prima verzorgd was. Gezegd kan dan ook worden, dat men, onder zeer moeilijke omstandigheden, toch goed geslaagd is. (applaus.) Een gevoelig verlies memo reerde de voorzitter tenslotte, dat de gemeente leed, door het over lijden van de kundige directeur der gemeentebedrijven, de heer Schotsman. De voorzitter deelde mede, dat de gemeente het proces inzake een wiskundige reserve volgens de Invaliditeitswet, tegen de Rijks verzekeringsbank had gewonnen. Onder dank aan de secretaris, die de zaak voor de gemeente verdedigde, merkte hij op, dat' een jurist als secretaris nog zo kwaad niet is. De gemeente be spaarde ruim f 1900, Ged. Staten berichtten, dat zij tegen de salarisverordening geen bezwaar hadden, behalve tegen het salaris van de bedrijfsdirecteur en de beloning van het fitters- diploma. Besloten werd aan deze bezwaren tegemoet te komen. Op zijn verzoek werd aan dokter C. Belonje per 1 Januari 1949 eervol ontslag verleend als ge meente-geneesheer. Een lelijke tegenvaller was, dat van Ged. Staten bericht was ont vangen dat de bijzondere uitkering volgens de Noodwet gemeente- financiën, was verlaagd met ruim f 9000,—. Daar de begroting 1949 ruim was opgezet, werd overeenkomstig voorstel van B. en W. besloten f 5000.— te be zuinigen op openbare werken- (bestrating enz.), daar hiervoor toch niet voldoende materiaal be schikbaar zal komen, voorts de subsidie van f 1500,voor een badhuis te schrappen, daar dit toch in 1949 niet gereed komt en het restant te vinden door verlaging van de post onvoor ziene uitgaven, die dan toch nog f 2500,bedraagt. Met het oog op verschillende be noemingen ging de raad in comité. Na beraadslaging van een uur, werd de vergadering heropend en werden de volgende benoe mingen gedaandirecteur der ge meente-bedrijven op f 5800,—, de heer A. Hermann te Hilversum gemeente-geneesheer op f 1332, dokter J. C. E. Hellevoorman gemeente-werken op f 2346, de heer J. F. Dekker, alle met algenene stemmen. Als 4e ge meente-werkman werd met 5 van de 7 stemmen benoemd de heer Ph. Wijker. Na toelichting door de voor zitter, waaruit bleek dat de kolen- prijs met f 7,80 per ton is ver hoogd, hetgeen een jaarlijkse uit gaaf van f 15000,betekent en na uitvoerige discussie, besloot de raad a contre coeur met alg. stemmen de gasprijs te verhogen van 14 tot 16 ct„ boven 30 m3 van 10 tot 12 ct en voor indus trie en verwarming van 7 tot 8 ct. B. en W. stelden voor aan de voetbalvereniging Egmondia voor het seizoen 1948/1949 het sport park te verhuren voor f 250, terwijl deze vereniging tevens voor het onderhoud moet zorgen, onder toezicht van de gemeente opzichter. Voorts zullen voor de officiële opening 2 eerste-klassers worden uitgenodigd, terwijl tevens beker wedstrijden georganiseerd zullen worden. De eventuele baten zullen aan de gemeente en aan Egmondia, elk voor de helft ten goede komen. Nadat wethouder Zwart een en ander had toegelicht en er op had gewezen, dat andere voet balclubs veel zwaarder belast worden en bijv. Foresters in Heiloo f 500,— moet betalen, plus f 4000,ineens, werd het voorstel van B. en W. aange nomen. De rondvraag leverde niets bijzonders op. De raad ging hierna in comité ter bespreking van de plannen voor aanleg van een nieuwe straat vóór de gasfabriek en de wegenaanleg met riolering enz. rond het vroegere Pompplein. Een en ander zal binnenkort worden aanbesteed. BESTAAT 25 JAAR De 11e Februari a.s. zal het 25 jaar geleden zijn, dat Mevr. Dekker-de Graaff het initiatief nam tot oprichting van de Oud- Katholieke Damesvereniging Ta- venu. Het doel der vereniging was eerst de verzorging van het Kerstfeest voor de leringkinderen. Later werd dit het verstrekken van Kerstgaven aan ouden van dagen. Deze bestonden vooral uit brandstoffen, kruidenierswaren en versterkende middelen voor zieken en herstellenden. Ook heeft deze vereniging medegewerkt aan het lenigen van algemene noden, als de Water snood van 1925 en het bom bardement van Rotterdam. Steun werd ook verleend aan uitzen ding van zwakke kinderen. Tegelijk met de jubilerende vereniging, herdenken de vol gende dames haar zilveren lid maatschap. De tegenwoordige presidente, mej. A. Jansen is sinds de oprichting bestuurslid geweest, aanvankelijk als secretaresse. 25 jaar wordt het penningmeester schap waargenomen door Mej. Ag. Dekker. Mevr. van Workum de Graaff werkte ook 25 jaar mede aan het mooie sociale werk van deze vereniging. Hoe de vereniging aan het geld komt voor deze steunver lening Jaarlijks wordt een grote verloting georganiseerd van door de leden vervaardigde handwer ken. Aan deze verloting gaat een tentoonstelling vooraf. Ter gelegenheid van het 25- jarig bestaan wordt Woensdag 9 Febr. a.s. een tentoonstelling van handwerken gehouden in 't O.K. verenigingsgebouw, Juliana- straat. Deze tentoonstelling wordt te 4 uur officieel geopend. In hetzelfde gebouw is Woens dag 9 Febr. van 3 tot 4 uur gelegenheid de jubilerende ver eniging te feliciteren. De tentoonstelling is 's avonds geopend van 8 tot 9 uur. De handwerken, waaronder een zeer fraaie sprei zullen wor den verloot. AFSCHEID F. L. v.d. HAAGEN In tegenwoordigheid van een 20-tal leden van het personeel der Gemeente-bedrijven heeft het voltallige college van Burgemeester en Wethouders in de raadzaal officieel afscheid genomen van de scheidende bedrijfsleider van het waterleiding- en electriciteitsbe- drijf der gemeente, de heer F. L. v. d. Haagen, die op 1 Febr. de dienst verliet wegens het be reiken van de pensioengerechtigde leeftijd. Burgemeester Niele prees de scheidende functionaris, wie het moeilijk valt, het werk dat hem lief was, neer te leggen, nadat hij meer dan 30 jaar de gemeente trouw had gediend. Hij werkte niet alleen voor het geld, maar ook uit liefde voor zijn arbeid. Altijd stond hij paraat, als zijn werk dat eiste, ook al was het midden in de nacht. Niet alleen het gemeentebestuur, maar ook de gemeentenaren hebben zijn werk zeer gewaardeerd. Als be wijs voor deze waardering bood hij de heer v. d. Haagen een ge schenk onder enveloppe aan voor het kopen van een radiotoestel, met de wens, dat hij hiervan in zijn levensavond nog lang zou mogen genieten. Ook zijn echt genote, die hem trouw terzijde stond, werd in deze hulde be trokken, terwijl haar een fraai bouquet werd aangeboden. Als oudste lid van het perso neel sprak de heer v. d. Plas. In een geestig speechje dankte hij de bedrijfsleider, die niet alleen een kundig vakman was, maar ook als mens met zijn onderge schikten, vriendschappelijk omging. Namens het personeel der be drijven bood hij een schemerlamp aan. Nadat ook de nieuwe directeur de heer A. Hermann, waarderende woorden gesproken had, dankte de heer v. d. Haagen geroerd. Hij had niet verwacht zulk een mooi afscheid te zullen hebben. Hoewel het hem moeilijk viel het werk neer te leggen, was hij dankbaar, dat hij dit werk kon overdragen aan zijn zoon, die kórt geleden door de gemeente raad met algemene stemmen tot zijn opvolger benoemd was. De capaciteiten daarvoor heeft deze zeker en hij vertrouwde, dat deze met evenveel ambitie zijn taak zal uitvoeren. Spreker betreurde het, dat de heer Schotsman, de pas overleden directeur met wie hij bijna 30 jaar allerprettigst samengewerkt had, zijn afscheid niet meer had mogen beleven. Nadat verversingen waren rondgediend, sloot burgemeester Niele met een kort woord deze plechtigheid, die voor de schei dende functionaris een mooie bekroning en afsluiting van zijn arbeid betekende. UITSLAG BRIDGECLUB „De Egmonden" A-klasse De Goede-Koper 78 Gebr. Hopman 61,5 Karels-de Waard 60,5 Gebr. v. d. Molen 56 Gouda-Dekker 54,5 Hopman-Ruiter 51,5 Scholten-Leijen 49,5 Heddes-v. Pel 46 Hopman-Modder 45 Dekker-Smit 37,5 B klasse Hopman-Zwart 57,5 Huibers-de Raadt 48 N ieu wenhuizen-Beers 40,5 Zwart-Duin 40 Hartgrink-Burger 39 Fam. Zwart 37,5 Huibers-Baltus 37 Gebr. Dekker 36,5 C-klasse Admiraal-de Raadt 53,5 Middelkamp-van Egmond 48 Berkhout-T ervoort 43,5 Mevr. Dekker-Groot 42,5 Apeldoorn-Liefting 42,5 Groot-de Waard 37 Jonker-Groen 36 Karels-Kleij 33 BRIDGEN Egmond-Heiloo De Bridgeclub „De Egmonden" speelde een wedstrijd met 24 paren in 3 lijnen tegen de Bridge Club „Sans Atout" uit Heiloo. Voor deze wedstrijd had Eg- mond een medaille uitgeloofd. De uitslag was als volgt: Egmonden A Groep 101 M.P. B Groep 103 M.P. C Groep 106 M.M. Heiloo A Groep 91 M.P. B Groep 89 M.P. C Groep 86 M.P. Met 44 M.P. werd deze wed strijd door „de Egmonden" ge wonnen de medaille bleef dus in het bezit van „De Egmonden VOOR DEZE winterse dagen, waarin regen, hagel, sneeuw en stormen elkaar in onbestendige regelmaat afwisselen, moeten we onze jongens beter inpakken. Mis schien hebt U al eens uitgezien naar een breipatroontje voor een dikke trui. Maar hier hebt U een echt Russisch Jongenstruitje voor Uw kleuter tussen de 3 en 7 jaar, dat een warm, vlot en gezellig kledingstuk belooft te worden. Als U 200 gram witte parelwol op de kop kunt tikken, waardoor een zijden draad geweven is, zult U van dit breiwerkje geen spijt krijgen. Voor het kruissteekmo tiefje gebruikt U dan bijv. blauw perle-garen no. 3 en voor het koordje ook nog wat rod perlé-ga- ren. Hebt U stalen breinaalden no. 3J^? Daar gaan we. xxxxxxxx 15 xxxxxxxx xxxxxxxx 14 13 xxxxxxxx xxxxxxxx 12 11 XX..xxxx xxxxxxxx 10 9 XX xxxx xxxxxxxx 8 7 xxxxxxxx xxxxxxxx 6 5 xxxxxxxx xxxxxxxx 4 3 xxxxxx xxxxxxxx 2 1 xxxxxx Telschema We beginnen met het rugpand, eerst in heen en teruggaande toe ren 1 toer recht, 4 toeren recht n.l. heen recht, terug averecht, daarna verder volgens grondpa troon. Bij het begin van de hals van het rugpand worden eerst in het midden steken afgekant vol gens Uw knippatroontje, vervol gens de schoudres ieder afzonder lijk afbreien, waarbij men tevens aan de zijde va nde hals steken mindert. Het voorpand breien we gelijk als het rugpand, alleen verdelen we het werk bij het begin van het split in twee helften en gaan we verder volgens grondschema. Het breedste stuk wordt weer opnieuw in twee delen verdeeld voor de ronding van de hals. De mouwen begint U bij de manchet. Ook volgens grondsche ma en intussen telkens aan weers zijden meerderen. De manchetten, kraag en de rechte streep op het voorpand breit U ieder afzondrelijk volgens Uw knippatroon. Zet .hiervoor een aantal steken op dat de lengte heeft van de leng te op Uw patroontje en brei 1 toer a, 12 toeren r (terug averecht), 1 toer a. Dan afkanten. Deze rechte streepjes kunt U met aardige kruissteekmotiefjes opsieren. Iede re steek wordtdan over twee rech te steken in de breedte en 2 rechte steken in de hoogte gewerkt. Naai de manchetjes onder aan de mouwen, na deze even inge haald te hebben. Ook het kraagje kunt U nu aanzetten. Het andere streepje naait U nu op het split. U kunt het truitje laten sluiten me drukknopjes. Een koordje, ge haakt van drie draden rood en drie draden blauw perlé-garen, versiert U met een kwast en Janneman kan zijn Russische trui aan. DE EGMONDEN Afdeling A J. Zijp—J. Valkering 10 J. van DonA. v.d. Berg 10 P. Manté—J. de Waal 01 G. v.d. Brink—H. Franse 10 Afdeling B J. AdmiraalH. de Vries 01 A. Groen—S. Admiraal 01 J. VendelE. Konijn 10 J. HopmanS. Genet 0—1 presenteert binnenkort onderstaande filmprogramma's 4 Febr. „DE AVONTUREN VAN CASANOVA" (Toegang 18 jaar). Geen vrouw kon hem weerstaan geen leger kon hem over winnen. 7 Febr. „DE RODE HENGST" (Toegang alle leeftijden). Het verhaal van een dappere jongen en zijn liefde voor zijn paard. 8-9 Febr. „HET LEVEN VAN ST. FRANCISCUS" (Toegang 14 jaar) Een speciaal programmazeer indrukwekkend... 11 Febr. „MARIE LOUISE" (Toegang elke leeftijd). Het bekende Zwitserse filmwerk met de kleine Josianne. 18 Febr. „BETOVERING OM LA BOHÈME" met Martha Eggerth en Jan Kiepura. (Toegang 14 jaar) 21 Febr. „DE ROVERSSYMPHONIE". De film, welke bewonderenswaardig is en blijft 25 Febr. „^VOESTE HOOGTE (Toegang 14 jaar) Met Laurence Olivier en Merle Oberon. 28 Febr. „BATHING BEAUTY (Toegang 18 jaar.) Met'Esther WilliamsHarry James.

De Duinstreek | 1949 | | pagina 2