ROB <U amniutiec A de kele-tudd-kacUd DANSEN MAGNETISME Z. van Diepen Hel tefenisUuweli{li T flACHTER DE WOLKËNÉ De Goede's Smederij, Bergen, Tel. 2379 Bond voor Staatspensionnering »0nder eigen vlag« „tkensen in Pension" Café NIEUWENDIJK Weideafrasterings- apparaien Tzch. Buce&u Meif-cc Even uw aandacht A. van du Hiist Mevr. S. Keijzer HOUTVERKOPING J. Ridder axi „DE MASKERSPELERS' JOH* BROERE Voor Verhuizingen Kinderverhaal DINSDAG 15 Februari 8 uur komt CITEX in zaal NIC. SCHUIJT met het prachtige filmwerk Afdeling Egmond aan Zee MAANDAG 14 Februari 's avonds 8 uur Cabaret gezelschap □□□□□DDciaciaDnaDDaacjaDaaa »THE SORROW EXPELLERS« Openbare bijeenkomst Stationsstraat 5 - Bergen Gedipl. Pedicure „Spoorzicht" FEUILLETON door HENK VAN HEESWIJK 6, Staatsbosbeheer £en Kapsel van B.G.DOBBEN TRAPNAAIMACHINES Abonneert U op „De Duinstreek" Bij de vlucht raakten de vrien den uit elkaar. Ouwe Daan slaagde er in de weg naar de vlieg machine terug te vinden, maar Rob en zijn vriend werden hard nekkig door het monster ver volgd, totdat ze in 'n snelstromend bergriviertje geraakten, waaruit ze zich slechts met de grootste moeite konden redden. Tegen een rotswand geleund wachtten ze in angstige spanning de dingen af die komen zouden, en die lieten niet op zich wachten. Het hardnekkige beest had zijn prooi weer ontdekt en maakte zich gereed de stroom over te steken. Een nieuwe verschijning op het toneel bespoedigde de ontknoping. Plotseling kwam een jong in lands meisje, in een kano ge zeten, onbewust van het gevaar, van achter een rotsblok te voor schijn. Met de stroom mee peddel de ze met een flinke vaart recht op het ongure beest toe. In de hoofdrol het 9-jarig jongetje IVAN JOUDL Toegang 14 jaar Dit is de kachel, die alle bestaande verwarming overtreft De voordelen zijnt Bespaart U tweederde van uw brandstof Geschikt voor alle soorten brandstof Gelijkmatige verwarming door het hele vertrek Geen overmatige hitte bij de kachel U kunt de kachel zonder verplichting bij ons dagelijks in gebruik zien Wij geven U de gewenste inlichtingen Leverbaar in verschillende maten en ook geschikt voor verwarming van grote ruimten. Verkoop voor Bergen: met een non-stop programma in „De Vergulde Valk". Leden vrije toegang. Niet-leden f 0.50 Kaartverkoop en plaatsbespreking op de dag der uitvoering vanaf 's morgens 11 uur bij de Heer DE WIT. BERGEN (N.-H.) DINSDAG 15 en WOENSDAG 16 Febr. in „De Rustende Jager" comedie in 4 bedrijven van A. Bromet. Aanvang 8 uur precies NA AFLOOP BAL Zaterdagavond 8 uur Zondagmiddag 4 uur Zondagavond 8 uur Muziek van de Ned. Ver. van Spiritisten afd. Bergen, op Donderdag 17 Februari a.s. De bekende wichelroede - onderzoeker, N. ZWAAN uit Enkhuizen, komt spreken over het actuele onderwerpt Aura en Auraverstoringen Houdt U deze belangrijke avond vrij I Toegangsprijs f 0,50 Leden f 0,25 Uit voorraad leverbaar. Ruïnelaan 3, Telef. 2514, BERGEN Zware interlock Dames-directoirs maat 46 - 48 - 50 3 punten. Flanel Heren-pyama's m. 48 -50 - 52 - 54 Kinder trainingspakjes mt. 3 en 4. Damast, 160 cM. breed, zeer geschikt voor tafellakens Wit plastic, 110 cM. breed. Grote keuze in breikatoen, naaigarens, borduurgarens enz. T ANDTECHNIC US~^ Breelaan 5, Bergen, tegenover 't station KUNSTGEBITTEN Overzettingen Reparaties in Staal - Rubber en Plastic Alles eigen handwerk uit eigen labora torium, dus particulierwerk voor zieken- fondsprijs. Overzettingen in 1 dag gereed, reparaties nó afspraak in 4 uur gereed. Inlichtingen gratis de gehele dag. Broekbeeklaan 23, Bergen AAN HUIS TE ONTBIEDEN „DE PION'' schaakt iedere Donderdag om 8 uur in Roman van een menselijke vergissing De volgende dag waren haar papieren in orde. Kees stak ze 's middags, toen ze in de stad kwam, in zijn portefeuille, want het bewijs van goed gedrag moest dienst doen op de dag, dat hij z'n erfenis in ontvangst ging nemen. Die avond gingen ze weer samen uit, ditmaal naar een revue. Ze genoten nadien nog een poosje van het mooie weer op een caféterras en ditmaal rustte haar handje wat langer in de grove knuist van Kees, toen ze weer in de trein stapte, die haar naar Amstelveen zou brengen. Kees had haar wel in zijn armen willen nemen, maar hij bedwong zich. Bovendien was hij nog niet eens getrouwd. Het ging met de papieren uit Frankrijk niet zo vlot. In ver schillende bedrijven werd er weer eens gestaakt en Kees voozag, dat deze stakingen wel de oorzaak van de vertraging in de op- Mei, maar er waren nog steeds geen bescheiden. En Kees schrok wel enigszins, .oen hij op de morgen van de 28e Mei in het Stad huis weer te horen kreeg, dat er nog niets was ontvangen. De enige oplossing, die de ambtenaar wist, was: telefoneren. Als de papieren er waren, zou het huwelijk kunnen worden voltrokken. De speciale machtiging was bereids gekomen. Maar zonder de noodzakelijke acte uit Clermont-Ferrand kon het huwelijk niet doorgaan. Kees kéék z'n geldvoorraad eens na. Een telefoongesprek met Clermont-Ferrand zou een aardige cent kosten, zeker wel meer dan de helft van het geld, dat hij nog bezat. Maar het risico moest hij maar lopen. Na verschillende informaties te hebben ingewonnen bij de te lefoondienst, adviseerde men hem daar een telegram te sturen met betaald antwoord. Dat kostte nog minder dan een telefoon gesprek, dat op zichzelf al riskant zou zijn, want hoe zou hij in Clermont-Ferrand de juiste instantie treffen? Een telegram werd opgesteld en verzonden. Binnen enkele uren kon hij het antwoord verwachten. En Kees ging maar weer de stad in. Jo was weer naar Amstelveen gegaan om nog enkele schikkingen te treffen. Het eigenaardige was, dat ze in die dagen in het geheel niet meer aan haar vroegere verloofde had gedacht. Ze leefde op het ogenblik in een roes en vergat al het andere. Al leen het avontuurlijke in dit alles trok haar aan en daaaan dacht ze, zodra ze 's morgens opstond, totdat ze 's avonds weer naar bed ging. Al het andere om haar heen was weggevallen. Ze had nog niet eens de huur van haar kamer opgezegd. Doch dit alles scheelde haar niets. Het was reeds half zes in de avond, toen Kees antwoord kreeg op het telegram: „Papieren heden per luchtpost verzonden." Dat betekende dus, dat ze die avond, in ieder geval de volgende mor gen in Amsterdam zouden zijn." De volgende morgen, de 29e Mei, waren ze er evenwel nog niet. Kees begon het benauwd te krijgen. Het was nu de laatste dag, waarop hij recht kon doen gelden op de erfenis. Daar stond hij nu met zijn bruid en hij kon niet trouwen. De ambtenaar, die zelf schik begon te krijgen in deze erfe- nisjacht, was sportief en deed alle mogelijke moeite om te weten te komen, waar de papieren uit Frankijk konden zijn. De poste rijen werden opgebeld en daar was men van mening, dat de pa pieren met het eerste ochtendvliegtuig uit Parijs zouden komen. Dan zouden ze, waar het hier een speciaal geval betrof, onmid dellijk na aankomst naar het Stadhuis worden gebracht. Dan kon op z'n vroegst om twee uur, half drie zijn. En dat was alles, wat de ambtenaar te weten kon komen. Hij adviseerde Kees en Jo om tegen die tijd maar weer eens terug te komen. Verslagen liepen ze doelloos door de stad. Ze waren een res taurant binnengestapt om wat te eten, doch beiden kregen schier niets door de keel. De spanning was te groot. Zouden de papie- en vandaag nog komen of niet? Tegen twee uur waren beiden weer op het stadhuis, Hun ge duld werd lang op de proef gesteld, maar eindelijk, tegen half die, ariveerde de vereiste acte op het Raadhuis. Ze werd zorg vuldig nagezien en in orde bevondne, zodat er nu niets meer was, dat het sluiten van het huwelijk tussen Kees en Jo in de weg stond. Een eenvoudige plechtigheid had plaats in een klein kamertje. Een paar bedienden van een andere afdeling fungeerden als ge tuigen en het carillon van de Dam speelde drie uur, toen Kees Blokker en Jo Bergsma in de echt werden verbonden. Zenuw achtig namen ze de gelukwensen in ontvangst en daarna snelden ze de straat op. Natuurlijk was er in geen velden of wegen een taxi te bekennen, doch op deDam wist Kees er een te bemach tigen. In een sneltreinvaart ging het naar de Keizersgracht, naar de notaris. Kees moest voor deze rit z'n potemonnaie helemaal ledigen, doch dat kon hem niets schelen. Als hij het kantoor van notaris Bronkhorst verliet, was hij immers een welgesteld man? Dezelfde bediende deed hem open, maar ditmaal wist Kees de weg. Gearmd met zijn jonge vrouw deed hij zonder kloppen de deur van het kantoor open en tot gote verwondering van de nota ris en een dozijn andere hem onbekende mensen, zei Kees: „Mijn heer Bronkhorst, mag ik U mijn wettige echtgenote voorstel len? Mevrouw Blokker, geboren Bergsma. Wij komen de erfe nis halen." HOOFDSTUK VI. De uitwerking van Sees' mededeling was werkelijk verrassend. Notaris Bronkhorst was overeind gekomen en stond het jonge paar met open mond aan te staren, terwijl de andere bezoekers beurtelings elkaar, dan het jonge paar en tenslotte de notaris aan zagen. Het duurde enkele seconden voordat het gezelschap van zijn verbazing was bekomen en daar niemand tot nu toe nog een woord gesproken had, legde Kees alvast de vereiste papieren netjes voor de notaris op zijn bureau. Het bewijs van de Peu- geot-fabrieken te Clermont-Ferrand, dat hij daar twee jaar werk zaam was, het trouwboekje, en ten leste de verklaring, dat zijn vrouw van goed gedrag was. „Alsublieft, mijnheer de notaris," vervolgde Kees opgewekt: „ik geloof, dat ik thans wel aan de door mijn oom gestelde voor waarden voldoe en derhalve meen ik thans aanspraak te kunnen maken op de erfenis." De notaris kwam eindelijk weer tot zichzelf. Hij haalde zijn bril uit het étui, ging zitten en bezag vervolgens zeer nauwkeurig de documenten. De andeer bezoekers keken vol spanning naar de notaris, die eindelijk een zucht loosde en zijn schouders ophaalde. „Het is aan geen twijfel onderhevig verklaarde hij, „mijnheer Cornelis Blokker is thans enig erfgenaam van mijn overleden cliënt. Het spijt mij natuurlijk voor U allen, dit tot de andere bezoekers maar Uw aanwezigheid hier heeft thans geen doel meer. Ik dank U voor de bereidwilligheid, om aan mijn vezoek te voldoen." De mensen mompelden wat onder elkaar, tot één van hen, een dor oud heertje, opstond en met krakende stem zeide: „Mag ik misschien nog even van mijnheer de notaris vernemen, op welke dag de heer Van der Steen is overleden?" De notaris keek enigszins verbaasd naar de vrager. „Ik meen," antwoodde hij wat korzelig, „dat de datum algemeen bekend was. Op 29 November van het vorige jaar is mijn cliënt overleden." „Ik bedoel: hoe laat precies," hield de oude heer vol. „Indien ik mij niet vergis, is er in het testament sprake van een termijn van een half jaar. Binnen dit half jaar moet de heer Blokker ge trouwd zijn, wil hij aanspraak kunnen maken op deze erfenis." De notaris zocht even in een map met papieren en zei toen: „De heer Van der Steen is des namiddags om tien minuten over drie overleden." „Dan," antwoordde het heertje triomfantelijk, „betwist ik het recht van de heer Blokke op deze erfenis, want en hierbij zag hij op zijn horloge ik constateer, dat het op 't ogenblik vijf minuten over half vier is. Laten we aannemen, dat de heer Blok ker methmzijn vrouw thans tien minuten in dit ver trek aanwezig is, dan hebben zij eerst om vijf minuten vóór half vier aanspraken gemaakt op de erfenis. Dat is precies een kwar tier te laat!' Kees schrok. Hij werd bleek en zag zijn jonge vrouw bezorgd aan. Zou hem nu op dit moment nog de erfenis ontgaan? Maar dat wilde hij dan nog wel eens zien! Hij had wel voor heter vuren gestaan! „Mag ik misschien even in herinnering brengen, dat ik reeds op 23 Mei van dit jaar aanspraa.k heb gemaakt op deze erfenis? De enige voorwaarde, waaraan ik op die dag niet kon voldoen, was, dat ik gehuwd moest zijn. De andere voorwaarde, dat ik tenminste een half jaar bij een en dezelfde patroon werkzaam moest zijn, kon ik nakomen. Het bewijs hiervan is geleverd, en wel zwart op wit. Het is ondertekend door de directeur van de Peugeot-fabrieken in Clermont-Ferrand, waar ik de laatste twee jaren onafgebroken heb gewerkt. Het papier, waarop dit ver klaard is, is gedateerd 26 Mei." a „Maar U bent te laat met Uw vrouw binnengekomen", zei het oude heertje sarcastisch, ,en daarom kunt U, volgens mijn oor deel, geen aanspraak maken op de erfenis." „Mijnheer de notaris," vervolgde Kees rustig, „indien ik mij niet vergis, zeide U, dat oom Klaas op 29 November om tien mi nuten over drie s middags is overleden?" ,Zo is het, mijnheer," antwoordde de notaris. „E nik meen, dat de tweede voorwaarde van oom Nicolaas in hield, dat ik binnen zes maanden na zijn overlijden getrouwd moetzijn, om aanspraak te kunnen maken op zijn erfenis?" „Inderdaad, mijnheer." „Dan komt de erfenis mij toe," constateerde Kees, met een iro nische buiging tot de andere bezoekers, „want ons huwelijk is om precies drie uur vanmiddag gesloten. Vóór het verstrijken van de zes maanden, die oom Nicolaas als tijdslimiet gesteld heeft, ben ik dus getrouwd en, zoals oom Klaas dat heeft ge wenst, met een ter goeder naam en faam bekend staande vrouw. Willen de dames en heren zich van dit laatste even overtuigen? Hier is de desbetreffende verklaring." De anderen begrepen thans, dat de erfenis nog juist op het laatste ogenblik hun neus voorbij gegaan was en de een na de an der stond op en verdween na een korte groet tot de notaris. Van Kees en zijn jonge vrouw nam men geen notitie meer, doch Kees trok zich hiervan niets aan. Hij draaide hen de rug toe en nam plaats in de stoel tegenover de notaris. „Ik mag aannemen, mijnheer de notaris," zeide hij, nadat de andee bezoekers, waarvan Kees thans begreep, dat zij de ver schillende philantropische instellingen vertegenwoordigden, die aanspraak kondei maken op de erfenis, als Kees niet aan de ge stelde voorwaarden had kunnen voldoen waren vertrokken, „dat U thans er eveneens van overtuigd zijt, dat ik thans recht heb op deze erfenis." „Inderdaad, mijnheer Blokker," antwoordde de notaris, „ik kan niet anders constateren, dan dat U aan de in het testament gestelde voorwaarden voldoet, zij het dan ook op het allerlaatste ogenblik. Persoonlijk had ik U reeds geschrapt, temeer, omdat ik niets meer van U hoorde na Uw laatste bezoek op mijn kantoor. Ik nam aan, dat U er reeds van afgezien had en inmiddels weer vertrokken was naar Frankrijk. Des te groter was mijn verba zing, toen ik U hier vanmiddag zag verschijnen met Uw vrouw. U zult kunnen begrijpen, dat ik in dé eerste ogenblikken niet wist, hoe ik het had. Maar laten wij nu de zaken afhandelen. Mag ik U allereerst een sigaar aanbieden? Of liever een sigaret?" „Liever een goede sigaar, als ik zo vrij mag zijn," antwoordde Kees opgewekt, terwijl hij een sigaar uit het hem voorgehouden kistje nam. „Om U eerlijk de waarheid te zeggen, ben ik op het ogenblik precies platzak. M'n laatste centen heb ik gegeven aan de taxichauffeur, die me met een sneltreinvaart naar hier bracht en ik heb vandaag nog geen tijd gehad om een pakje sigaretten te kopen." „Mag ik mevrouw misschien een sigaret aanbieden?" vroeg de notaris aan Jo. Deze weerde het aanbod glimlachend af. „Dank U, ik rook niet." De notaris klapte de fraaie, met ivoor ingelegde sigarettendoos dicht en zeide op hoffelijke toon: „Een bewijs te meer, dat U aan de gestelde voorwaarde voldoet." Het duurde enige tijd, voordat de overdracht op de volgens de wet voorgeschreven wijze plaats had. Toen was het echtpaar Blokker in het bezit van de ronde som van ruim 184.000. plus twee bankrekeningen in het buitenland, benevens een hypo theek-vrij villatje in Aerdenhout met de daarin aanwezige inboe del en de bij het huls behorende moes- en bloementuin. Zonder één cent zijn eigendom te kunnen noemen was Kees Blokker des middags de woning van notaris Bronkhorst binnengetreden, als een welgesteld man kon hij het huis thans verlaten. Toen de jong gehuwden de notaris de hand hadden gedrukt en men aanstalten maakte om te vertrekken, kuchte de notaris en zei: „Het is misschien een indiscrete vraag, maar mag ik misschien weten, hoe U er in geslaagd bent om in zon korte tijd in kennis te komen met deze dame? Ik stel deze vraag hierom, omdat U bij Uw eerste bezoek aan mij verklaarde, dat U in Nederland geen enkele dameskennis had." Kees lachte eens en keek zijn vrouw aan. Toen zeide hij tot de notaris: „Hebt U wel eens gehoord van „liefde op het eerste ge zicht"?" (Wordt vervolgd). Op WOENSDAG 23 Februari 1949 te één uur n m. zullen in Hotel „DE RODE LEEUW" te Schoorl 126 percelen licht, 25 per celen zwaar staakhout 34 percelen bonestaken en 90 percelen brandhout tegen vastgestelde prijzen a contant open baar worden verkocht. Een overzicht der prijzen per kavel alsmede de bepalingen, waaronder de ver koping zal geschieden liggen ter inzage bij de boswachter H. W. STOELHORST, Hereweg C 33 te Schoorl en in Hotel „De Rode Leeuw'' te Schoorl vanaf 11 Februari 1949. De toegang tot de Houtverkoping Is te één uur n.m. GESLOTEN. KERKELAAN 17 - BERGEN VERZORGT UW BOEKHOUDING VERMOGENSBEHEER BELASTINGZAKEN Duinweg D47 Schoorl Telef. 209 voor Uw Gedipt. Da mes-en Herenkopper D0RPSTR.2I BERGEN 'TEL2266 Wij ontvingen zeer courante voor aantrekkelijke prijs. A. PLOMP, Naaimachinehandel Breelaan 10 - BERGEN. - Telef. 2779 PLOMPER - BERGEN LUXE AUTO'S TE HUUR zonder chauffeur. Adres: Zuidlaan 23, BERGEN Telef. 2526 In- en verkoop van gebruikte auto's

De Duinstreek | 1949 | | pagina 4