ÓfKi km ümutg. woeden Boekhandel Otden&wfy ONS KINDERVERHAAL KLEURPOTLODEN C0NTÉ-P0TL0DEN PLAKKAATVERF DOOSJES EC0LINE B0ETSEERKLEI WIT EN GEKLEURD KASTPAPIER, MOOIE DESSINS KASTRANDEN, WIT EN GEKLEURD LAANWEG SCHOORL TELEFOON 268 Voor de vrouw Welkt vnowtct <zot ik kwzvnl oocdix^ zchtolcaUie Modebladen? Oldenburg - Schoorl Wederom verkrijgbaar: GEMEENTE BERGEN (Nh.) WAARSCHUWING De burgemeester der Gemeente Bergen Nh. brengt ter kennis van de ingezetenen, dat de vele ingekomen gemotiveerde klachten be treffende overlast van loslopende honden, hem hebben genoodzaakt aan de politie opdracht te geven een strenger toezicht uit te oefenen op het bij de Algemene Politieverordening bepaalde. Het is verboden: le. honden zonder geleide los op de wegen te laten lopen tussen 8 uur des namiddags en 8 uur des voormiddags; 2e. honden ook buiten de onder le. genoemde tijd los op de wegen te laten lopen, indien en voor zover deze een grotere schofthoogte hebben dan 20 centimeter. De in strijd met dit verbod loslopende honden kunnen door of vanwege de politie worden gedood. Tegen overtreders zal in het vervolg onverbiddelijk proces-ver- baal worden opgemaakt. De Burgemeester voornoemd, Dr. W. HUIJGENS Lijst der Prijzen van de ver loting van de V.V. SCHOORL Trekking 20 Februari Prijs Lot no. 1 Dames of Heerenrijwiel 333 2a Kamer behangen 1447 2b Schemerlamp 686 3 Voetbalschoenen 238 4 Broodtrommel 224 5 Kaas 680 6 Fruitschaal 208 7 Taart 1029 8 Doos Sigaren 1045 9 10 1 petroleum 836 10 Fruitbak 2161 11 Tulband 1658 12 Zak eierkolen 1178 13 Twee pakjes sigaretten 374 14 Taart 96 15 Metworst 2009 16 Fles Kersen 2091 17 Paar Dameskousen 1844 18 Shirt 48 19 Voetbalkousen 2173 20 Sportbroekje 1706 21 Verbanddoos 786 22 Doos zeep en parfum 504 23 Fles wijn 171 24 Twee lepeltjes 2462 25 Doosje met thee 2317 26 Knijpkat 1696 27 Sigaretten étui 133 28 Twee pakjes sigaretten 1281 29 Doos bonbons 1376 30 Breinaaldenkoker 1503 31 Fles wijn 197 32 Boek 2032 33 Damessigaretten-étui 902 34 Fles koffie-extract 1987 35 Broodplank 1860 36 Fles Parfum 1143 37 Doos Hopjes 420 38 Asbak 1370 39 Kleine naaldenkoker 2220 40 Zakmes 1262 41 Schaartje 542 VOETBAL 't Was Zondag voor Schoorl een goede dag. De adspiranten wonnen thuis met 20 van Helder b. Het tweede klopte Bergen 3 met 3-1 en met dezelfde cijfers won Schoorl 3 van Li m men 4. Het eerste boekte aan de Twee wegen een gelijk spel (1-1). tegen Wieringerwaard I. Onder nor male omstandigheden geen on verdienstelijke resultaten, maar het feit, dat Vrone thuis met 1-0 wist te winnen van een met invallers spelend Texel, was oor zaak, dat na het gelijke spel van Schoorl tegen W.W. voor onze plaatsgenoten nog slechts een heel klein kansje overblijft om aan de degradatie-wedstrijd te ontkomen. Aan de staart is de stand aldus: Wieringerwaardgesp. 18, pnt 12 Vrone 18, 12 Schoorl 19, 10 L.S.V.V. 18, 10 Nu moeten Zondag a.s. spelen: Wieringerw.Vrone en L.S.V.V. Texel. Wanneer de eerste twee gelijk spelen, dan is het lot van Schoorl beslist. Wint W.W. daarentegen, dan moet de op 6 Maart aan de Molenweg te spelen wedstrijd SchoorlVrone de be slissing brengen. Indien Schoorl die wedstrijd wint, zal het een beslissingswedstrijd om de voor laatste plaats moeten spelen. Er is nog een andere mogelijk heid. W.W. verliest van Vrone en ook van Watervogels, Schoorl wint van Vrone. Dan staan W.W. en Schoorl gelijk en zullen zij dus de beslissingswedstrijd moeten spelen. Hoe het ook zij, Schoorl heeft nog een kansje. Dus volhouden Het programma voor Zondag a.s. luidt: half drie Vios 2—Schoorl 2 (Gouden Kruis) half drie Schoorl 3Berdos 3 10 uur H.R.C. d—Schoorl a (den Helder) Een actueel probleem voor ons Hollandse vrouwen is nog steeds de keus van een mantel. Punten zijn nog schaars, dus voorzichtig heid bij de aanschaf blijft het pa rool. De geliefkoosde kleuren voor een mantel zijn voor de jongeren vooral nu rood en groen. Deze kleuren hebben echter dit be zwaar, dat ze de persoon zelf en anderen gauw vervelen. Daarom zijn voor diegenen, die zich niet vaak de luxe van een nieuwe jas kunnen permiteren, gedekte kleu ren, zoals grijs in alle tinten, zacht bruin e.a. sterk aan te bevelen. Om aan het bezwaar van fel ge kleurde jassen tegemoet te komen, zou men deze, wat veel gedaan wordt, na èèn seizoen, gemakke lijk en tegen geringe kosten, in donkerder mode-tinten kunnen laten verven. Welk model? En nu het model. Voor een daagse jas is een sportief model de verstandigste keus, daar dit in deze moderne tijd nooit uit de mode zal raken. Daarnaast kan men nog kiezen een „swagger'' of een getailleerde jas. Voor een swagger is dit te zeggen, dat deze momenteel aan de top vhn de nieuwste modellen staat. Maar zal de swagger volgend jaar nog wel new-look" zijn? Hiertegen over staat de getailleerde mantel. Deze blijft altijd actueel, mits men naturlijk niet een al te opvallend model neemt. Zowel voor de swagger als voor de getailleerde jas worden de mouwen wijd en sober genomen. Grote brede kragen, vooral de „Robbes Pierre"-kraag (staande kraag), worden het meest gezien. De robbe pierre-kraag heeft daar bij het voordeel, dat deze zowel zeer hoog als liggend gedragen kan worden. Volg Uw smaak. Wat de verdere détails betreft, zolas grote of kleine revers, al dan niet opgestikte zakken, enz., deze treft men tegenwoordig in zo'n grote verscheidenheid aan, dat een ieder hierin zijn eigen smaak kan volgen. Zoals U ziet, de keus is groot. Maar doordat de prijzen van de mantels over het aglemeen nog hoog zijn, moeten wij er naar streven een mooi en tevens prac- tisch model te kiezen, waarmee wij nog lange tijd goed voor de dag kunnen komen. Bijgaande tekeningen geven U enkele nieuwste creaties aan. De modellen zijn geschikt voor elke leeftijd. Het geeft een prettig gevoel, de kinderen goed gekleed naar school te zien gaan. s Morgens als het 8 uur is, dan stappen ze de deur uit en kijken we ze nog even na.^ Als we geen hele kleintjes meer hebben, kunnen we de ontbijttafel metéén afruimen en ons verder aan de huishoudelijke bezigheden geven. We willen wat voortma ken, want er wacht nog naaiwerk en dat moeten we even aanpak ken, vroeg in de middaguren. Want na 4 uur in de middag is het met de rust weer gedaan. In de zomer gaat dat beter, dan spe len de kinderen nog buiten, maar nu het zo vroeg donker is spelen ze ook wel eens graag rond de tafel. We moeten dan ook meestal weer wachten tot ze naar bed zijn, om verder te kunnen gaan. Het valt niet mee, de kinderen steeds bij ieder jaargetij goed in de kleren te hebben. Vooral schoolgaande kinderen groeien als kool en hun jasje en jurkje zien we in een ommezien weer te kort worden. Het modelletje dat U op de af beelding ziet is voor een school gaand meisje van 7 of 8 jaar. De boven- en taillewijdte is 70 cm. De gehele lengte is vanaf de hals~ kuil gemeten 65 cm. Schoolkleding moet eenvoudig zijn en zó, dat we de jurkjes zelf kunnen wassen en strijken. We zien de gemakkelijke knoopslui- ting en in het rokje plooien, die flink wat ruimte geven. Practisch is het rokje, omdat we er de te kort geworden jurkjes onder af kunnen laten dragen. Het rokje kunnen we in verschil lende combinaties maken. We kunnen b.v. de hals tot aan het armsgat doortrekken, zodat er schouderstukjes ontstaan, die we dan tezamen met een rand aan de onderkant van rokje van andere stof kunnen nemen. Het rokje kunnenwe aan de achterkant glad houden, maar aardiger is het, wanneer we even als van voren enkele plooien uit laten springen. Wat gezellige knopen en een ceintuur garneren het rokje. Patronen zijn verkrijgbaar bij de redactie van dit blad. Wilt U vooral de leeftijd van het kind vermelden en 0.75 aan postze gels insluiten? ELVIRA. Boekhandel BIOSCOOP „DE RUSTENDE JAGER „DE WOESTE HOOGTE'' BERGEN „BATHING BEAUTY" (Waternimf) „Ons schip „De Noordstar" maakt veel grote reizen, die soms wel eens een jaar duurden" ver telde grootvader aan Pim en Frans, toen ze op een regenach tige Zaterdagmiddag hun troost maar in de huiskamer zochten, inplaats van buiten te gaan spelen. „Zo hadden we al een paar maanden op zee rondgezwalkt, toen het drinkwater aan boord begon op te raken en de kapitein besloot ergens aan land te gaan om voorraad aan te vullen. Er stond heel weinig wind en alhoe wel alle zeilen waren gehesen, schoten we iedere dag toch maar een heel klein eindje op- Drie dagen lang konden we de kust zien zonder dat we er dicht genoeg bijkwamen om de boten uit te zetten en naar de wal te roeien. Toen het eindelijk zover was, zagen we een heleboel men sen op hët strand staan, die alle maal naar ons stonden te zwaaien en uit te kijken. Omdat ik zo goed met de boots man kon opschieten, mocht ik direct mee in de eerste roeiboot. Natuurlijk waren we erg be nieuwd of die mensen geen kwade bedoelingen in de zin hadden en omdat ze wel een vreemde taal zouden spreken, nam de stuur man die het woord moest voeren, vier en twintig woordenboeken mee. Een prinsheerlijk land. Toen we aan land kwamen, keken we onze ogen uit. Alle mensen, die er stonden, hadden prachtige gewaden aan, net of het allemaal koningen en prinsen waren. De kapitein had ons ver teld dat we in de buurt van Afrika waren, maar het gekke was, dat de mensen op het strand niet zwart waren, maar nog blanker dan wijzelf. De stuurman, die een praatje wilde maken, stapte het eerst uit de boot en zei in zeventien talen: „Goedenmiddag, wij zijn Hollan ders, die graag wat drinkwater willen hebben." Maar niemand verstond hem en hij zocht gauw in de woordenboeken, hoe hij dat in de andere zeven talen moest zeggen. Maar... hoe de man zijn best ook deed, het wilde maar niet vlotten. Even later ging er een gemom pel op en kwam er een gitzwarte olifant aanwandelen met op zijn rug een prachtige stoel, waarin een nog rijker gekleed man troonde. „Dat zal de koning wel wezen", merkte de bootsman op en de stuurman dacht het ook. Er kwam een grijsaard naar voren, die in zuiver Nederlands vroeg: „Zijn jullie de jongens van Jan de Wit?" Opgelucht antwoordde de stuur man: „Wij zijn de mannen van de „Noordstar" en wij brengen u de groeten van onze koningin. Johan de Wit is al een hele tijd geleden overleden." „Wees welkom, vreemdelin gen" sprak de grijsaard. „Onze koning Habbekrats zal u gaarne begroeten!" Troonopvolger van Goldanië? Inmiddels was de koning van zijn olifant gekomen en knikte ons goedmoedig toe. Hij sprak enkele woorden tot ons, maar die konden we niet verstaan. De oude man, die als tolk fungeerde, hielp ons echter en vertelde dat we in het rijkste land van de wereld, in Goldanië, waren aangekomen en dat de koning een dik boek had, waarin stond dat er eens een groot schip zou komen dat een flinke jongen aan boord had, die de op volger van koning Habbekrats zou worden. Er ging een schok door mij heen. De enige jongen op de „Noordstar" was ikzelf immers! En ik wilde helemaal niet graag in Goldanië blijven, want ik had voor mijn jongste broertje een schildpad meegenomen en als ik niet weer thuis kwam, zou hij die nooit krijgen... Ik verstopte me dus gauw onder een oud zeil in de roeiboot en fluisterde tegen de bootsman, dat ik liever niet aan land zou gaan. De hele bemanning van de „Noordstaris echter drie dagen aan de wal gebleven en we heb ben drinkwater gekregen, dat zo lekker was als limonade, maar ik bleef al die tijd stilletjes aan boord, want ik wilde geen koning worden. Tien jaar later, toen mijn broer tje al een grote jongen was ge worden en de schildpad was doodgegaan, heb ik er nog wel eens over gedacht om naar dat rijke land terug te keren, maar toen ging de „Noordstar" altijd naar de Noordpool en er was geen enkele kapitein te vinden, die de weg wist naar het land van koning Babbekrats. Abonneert U op „De Duinstreek" EGM0ND AAN ZEE METAALWAREN FABRIEK te Egmond aan Zee De bouw van de metaalwaren fabriek van de firma Veltkamp, aan de Stationsstraat is thans zo ver gevorderd, dat met het overbrengen van de machines van Amsterdam naar Egmond aan Zee is begonnen. Binnen enkele weken zal het bedrijf op volle toeren draaien en zullen een 40-tal Egmondse arbeiders er werk kunnen vinden. Voor jaarssnufjes Vanaf VRIJDAG 25 Febr. a.s. LAURENCE OLIVIER en MERLE OBERON in (Naar de roman van Emily Brönte) Toegang 14 jaar Vanaf MAANDAG 28 Febr. a.s. ESTER WILLIAMS in de kleurenfilm met HARRY JAMES - XAVIER CUGAT Toegang 18 jaar. T

De Duinstreek | 1949 | | pagina 2