ROB afe auo*tiudt De ufet* Het Nieuwste! Modebladen steeds fa voattaad Cabaret ELECTR C A< BAL NA Officiële Bonnenlijst De toren viel om. ostzegels Postzegelalbums Boekh. C. Oldenburg Kinderverhaal De E KOELC Hmiüm ^Bezoekt de t Cabaret- en SCHAKEN DE EGMONDEN A °P-" Burgerlijke Stand BERGEN ZONDAGSDIENST ARTSEN FILMNIEUWS. In mijn tijd BIOSCOOP „DE RUSTENDE JAGER" BERGEN Nh. „THE DEVIL AND MISS JONES". „DE WENS DIE WAARHEID WERD" Mode-rubriek Vreemde C. Oldenburg Schoorl Laanweg Schoorl WEER GEOPEND Een kudde v dieren kwam plotse smal bergpad aan waren grote, logge leken veel op rhinoc CITEX komt 1< in zaal NIC. SCP Een aangrijpende Vooraf Holland e een C de zae X Aanvang 8 uur. X Zaal open 7.30 i Kaarte Dr. SCHA i.) Wat zoud U doen, een brief vond naast deelde, dat U erfgenaa inboedel plus een niet een tamelijk onbekend) genvoerder van de tv nieuwe feuilleton Maarer is iets DE ERFL Er wordt steeds ing een andere kamer ove enkele keer iets vern eigenlijk? ]a, er is inderdaad vreemde inbreker in l dit aardige, spannend aanvang gemaakt hebl U zult elke keer reit DE ERFL accordeonnummers op zeer vir tuose wijze ten gehore brachten. Waar Frans Dumée bovendien telkens de V.V.V. wist in te schakelen en naar voren te bren gen, hetgeen zeer in de smaak viel, was het èn voor de V.V.V. èn voor de artisten een buiten gewoon geslaagde avond, die inderdaad het doel, de band tussen de leden te versterken, ten volle heeft bereikt. In de pauze werd een geslaagde verloting gehouden, met werkelijk zeer goede prijzen, terwijl de heer Koeman toelichtte, dat voor de eerste avond speciaal de leden uit Egmond aan de Hoef waren uitgenodigd, omdat deze in het algemeen minder van de V.V.V profiteren dan de leden uit Eg- mond aan Zee. Toen het middernachtelijk uur was aangebroken, dankte burge meester Niele allen voor deze gezellige, geslaagde propaganda- avond, met welk dankwoord allen met luid applaus instemden. GRAP OF DIEFSTAL? Terwijl de fam. de G. in fees telijke stemming Donderdagavond bijeen was om de Koperen brui loft te vieren, kwam men te on geveer middernacht tot de on aangename ontdekking, dat de auto van de heer G. van het erf verdwenen was. Onmiddellijk gingen alle feestgangers op zoek, daar men aanvankelijk dacht, dat de een of ander een grap had willen uithalen. Het gehele dorp werd afge zocht, doch het pas aangeschafte bestelwagentje was en bleef weg. Het is te begrijpen, dat de pret voor die avond verdwenen was. Nadat de heer de G. de volgende morgen weer met de bakfiets er op uit was getrokken, kwam men hem meedelen, dat z'n bestelwagen was gevonden, in de duinen, achter de Prins Hendrik-stichting. Was dit als grap bedoeld? Dan zijn deze grappenmakers wel wat te ver gegaan om zo n intiem familie-feest totaal te bederven. J. van Don—J. Valkering afgebr. J. ZijpG. v.d. Brink 0-1 J. de Waal—H. Franse 1-0 B A. GroenHopman 1-0 J. HopmanA. Groen 0-1 W. KraakmanW. de Vries 0-1 Voor het tijdvak van 24 April t/m 7 Mei 1949 geven de volgende bonnen recht op het kopen van: 101 Vlees (A, B, D) 100 gram vlees 102 Vlees (A. B) 103 Vlees (D) 300 gram vlees 100 gram vlees 105 Algemeen (A, B, D) 250 gram boter of mar garine of vet. 106 Algemeen (A, B) 500 gram boter of mar garine of vet. 107 Algemeen (A, B) 200 gram kaas of 250 gram korstloze kaas. 108 Algemeen (A, B) 125 gram koffie 109 Algemeen (A, B) 500 gram sinaasappelen inleveren uiterlijk 30 Apr. 112 Algemeen (B) 200 gram kaas of 250 gram korstloze kaas 114 Algemeen (D) 250 gram boter of mar garine of vet 115 Algemeen (D) 100 gram kaas of 125 gram korstloze kaas 116 Algemeen (D) 1 kg sinaasappelen, in leveren uiterlijk 30 Apr. EEN WAGENGE Gierend door de boe Soendaplein oprijden. I de stroom uit en trok bracht hij de zware w: knipoogje tot zijn conc de enkele passagiers gi „Ziezo," Piet," zei h „Zo is het, beaam nam en de wagen ver; te gaan afrekenen. Kle als bijzonderheid, dat c nacht in de remise w< leveren en dan naar hu Nadat hij zijn diens hij, vrolijk fluitend, nó en nam zijn nummer zijn collega's, die de kantoor en liep de z> minuten lopen van de hij in de kost was. Vroege dienst was Als je late had, dan b treuzelde wat met was wel erg in had, was het al tijd om op je wagen te klimmen tot 's avonds laat. Maar met de vroege dienst reed je om een uur of zes de remise uit en was je om klokke twee klaar. Had je nog een hele middag en avond voor je. Kon je een eind gaan fietsen of, als het minder goed weer was, dan pikte je een bios- coopje! Och, het leven als wagenbestuurder van de tram was 76 Tabak (QA) 2 rantsoenen sigaretten of kerftabak. 78 Tabak (QC) 2 rantsoenen sigaretten of kerftabak. Bonkaarten ZA, ZB, ZC, ZD, ZE, MD, MF, MH 905 (bijz. arbeid, a.s. moeders en zieken) Geldig zijn de bonnen, gemerkt met de letter L De letters achter de bonnummers geven de kaarten aan, waarop de betreffende bonnen voorkomen. Bovengenoemde bonnen kunnen reeds op Vrijdag 22 April worden gebruikt. van 10 tot en met 16 April 1949 Geboren: Cornelis Franciscus Ignatius, z. v. Jacobus Maria Houtenbos en Maria Cornelia Roobeek. Catharina Johanna Maria, d. v. Bazilius Dekker en Catharina Bijl. Ondertrouwd: Laurentius Nicolaas Berger en Afra Alida Dekker. 24 April Dr LUGTEN, Tel. 2700 Vanaf Vrijdag 22 April zien wij op het witte doek in bioscoop „De Rustende Jager" wel een heel bijzonder vlot programma, „The devil and miss Jones" (fjoll. „Rumoer op de afd. Pantoffels") Terwijl in de meeste komische films de inhoud veelal van weinig waarde is, mogen wij toch werke lijk zeggen, dat deze film hierop een uitzondering maakt. Dwaas heid en misverstanden sieren verder deze met recht gezellige film van Jean Arthur, Charles Coburn, Robert Gummings. Vanaf Maandag 25 April a.s. zingt de bekende Bobby Breen, uit de film „Mammy", „Hawaii Calls" enz. in een nieuwe film, „De wens, die waarheid werd". Bobby is in zijn nopjes en laat U mede genieten van zijn bij zondere stem. Het is werkelijk wat men noemt mooi en vrolijk. Woensdag en Donderdag d.o.v. is de bioscoop gesloten. ASTRA „Toen het laatst zo hard woei, dacht je zeker dat het stormde, niet?" vroeg Opa aan Frans en Pim, terwijl ze een krant bekeken met een foto van een schip, dat was vergaan. „Nou, het was toch een vrese lijk harde wind!" meende Frans. „Och", verzuchtte grootvader, „jullie weten nog niet wat een flinke storm betekent. Goed, er stond laatst een stevige bries, maar in mijn tijd ging het er nog anders van langs! Tjonge, tjonge, als ik nog denk aan die dag, dat de kerktoren van Drommelshoek is omgewaaid Grootvader kreeg geen tijd om zijn zin af te maken. „Ah, vertelt u dat eens", be delde Pim. „Goed", begon Opa en klopte zijn pijp uit in de asbak. „Ik was al wat groter dan jullie en had al een paar jaar gevaren toen ik weer eens voor een paar weken met vacantie in Drommelshoek was. Ik vond het altijd fijn om weer eens een tijdje in het dorp te zijn en zocht dan alle goede kennissen op om een praatje te maken en te vertellen van de wonderbaarlijke dingen, die ik onderweg soms had gezien. Zo stapte ik op een goede mid dag binnen bij boer Van de Ak ker om eens te kijken naar een paard, dat hij pas had gekocht. Ik stapte de stal binnen en zag Vanaf 22 April JEAN ARTHUR - CHARLES COBURN in een buitengewoon gezellige film Toegang alle leeftijden. R.K.O.-film Vanaf Maandag 25 April BOBBY BREEN in een film van vrolijkheid Toegang alle leeftijden. direct, dat de boer niet in zijn beste humeur was. „Wat is er aan de hand baas Van de Akker?" vroeg ik. „Is het paard soms ziek geworden?" ,,'t Peerd is best te pas", ant woordde de boer, „maar d'r is zwaar weer op til." „Ja", zei ik, „dat had ik ook al gedacht. Het zal wel een beetje gaan waaien." „Een beetje?" vroeg de boer, „jong, d'r komp een orkaan." Ik wou net zeggen, dat baas Van de Akker niet zo somber moest zijn, toen het buiten ineens begon te gieren van de wind. Ik wou de staldeur openen om vlug naar huis te wandelen, maar er stond al zo'n krachtige storm dat ik er geen kans voor kreeg. Bomen knapten af Er zat niets anders op, dan bij boer Van de Akker te wachten tot de wind ging liggen. We ke ken door een stalvenster en za gen, dat in de verte de bomen als luciferhoutjes afknapten en ande re, die flink buigzaam waren, met hun takken de grond raakten, zo diep bogen ze door. Bulderend kwam de wind aan jagen over de velden en de lucht werd steeds donkerder. De boer derij begon te kraken boven ons hoofd en allerlei palen van hek ken en hooibergen vlogen door de lucht. Een schuur, die midden in de weide van de overbuurman stond, werd opgenomen en vloog hoog de lucht in. Hij werd mee gevoerd door de wind. Wij heb ben hem nooit weergezien De weg door het dorp, waarop een dikke laag zand lag, werd helemaal schoongeveegd. Er kwam nog een regenbui opzetten en in een oogwenk waren alle stoepjes en straatjes in het dorp schoongespoten met regenwater, dat er door de wind werd opge kletst. De boer liep radeloos heen en weer, maar ik was wel een flinke storm gewend van mijn zeereizen en stak dus welgemoed een pruimpje achter mijn kiezen. Op de zolder van de boerderij woeien alle ruiten stuk en de wind begon even later te rukken aan het dak. Gelukkig zat dat goed vast, anders was het ook weggevlogen. De toren! Wij keken en zagen door het stalvenster, dat de toren van Drommelshoek heen en weer zwaaide op zijn fundamenten. „Oei", zei ik, „dat gaat nooit goed." Ik was nog niet uitgesproken of daar hoorden we een dreun! Geweldig! Met een grote zwaai was de toren van Drommelshoek omgevallen. En het ongeluk was nog maar goed en wel geschied of de wind ging liggen en een vriendelijk zonnetje gluurde door de wolken. Het hele dorp liep uit naar de toren. En weet je wat nu het gekke van het geval was? De to ren was nog helemaal heel. Hier en daar een schrammetje van een boom, die in de weg had gestaan. Verder niets. Maar hij lag om. En Zondag moest de klok weer luiden, dus diende de toren weer overeind gezet. Nu had je in mijn tijd nog niet van die vreselijk grote hijskra nen, dus moest er wat anders op worden gevonden. Iedereen, die maar tillen kon, werd er bij ge roepen. De metselaar maakte gauw een ton cementspecie en streek dat op de fundamenten. Toen begonnen we aan de ene kant te tillen en werd van de an dere zijde met touwen getrokken om de toren weer staande te krij gen. Tot 's avonds laat zijn we er mee bezig geweest. Vooral het laatste moment was spannend. Toen hij weer rechtop stond, was het cement nog niet direct hard geworden en waggelde het ge vaarte nog een hele tijd heen en weer. Iedereen was bang, dat hij hem op zijn hoofd zou krijgen en vluchtte weg. Toch is alles terecht gekomen. Later bleek nog, dat er een barst in de luidklok zat. De schilder heeft er toen wat stopverf in ge stopt. Toen ik tien jaar later nog eens in Drommelshoek kwam, luidde die klok nog als de beste. De toren was een beetje scheef gezakt. Maar dat hinderde niets. Hij staat er nog. Als je nog eens in Drommelshoek komt. dan moet je hem maar eens bekijken." De vrouwenmode in de gehele wereld vertoont op het ogenblik zoveel lijnen als er modehuizen zijn. Wijde rokken, nauwe rok ken, korte, lange rokken, drie kwart mouwen, hoge, opstaande kragen en décolleté, overal kno pen, of nergens knopenu mag echt zélf uitzoeken wat u het best staat. Wij laten u nu een japon zien uit het land der ongekende mo gelijkheden: de Amerikaanse mo deontwerper stelt zich voor aan de Nederlandse vrouw. Hoewel de Amerikaanse modeontwerper vol fantasie is, staat hij met bei de benen op de grond, en vele buitertsporigheden, die million- nairsvrouwen een afwisseling in het leven moeten brengen, cijfert hij weg, als hij de mode gaat ont werpen voor haar, die ons 't naast aan het hart ligt: de ge wone vrouw. Nadat de eerste shows in New York de „laatste lijn, de lijn van morgen" bepaald hebben, bereikt de nieuwe collectie ook deze vrouwen. In een variatie van kleuren, maten en stoffen vinden zij hun model aan het rek. Het voldoet aan alle eisen, die wij aan een modecreatie kunnen stellen, het is chique, volgens de heersen de lijn, practisch en van een uit stekende pasvorm. En juist over deze modellen, die door de haute couture van New York voor mil- lioenen vrouwen zijn ontworpen, willen wij nu wat vertellen. B en Boekhandel jonge jaren nooit had willen oppassen en die toen de deur uit was gegaan. Naderhand had nooit iemand van de familie ooit meer wat van hem gehoord, hetgeen op zichzelf niet zo heel vreemd was, want er was nooit veel familie geweest. Zijn vader en moeder waren al jaren geleden gestorven en zijn grootouders kon hij zich nog maar vaag herinneren: die waren al lang over- zijn naam en voegde er bij, dat de notaris hem verwachtte. Enkele ogenblikken later werd hij in een ouderwets-degelijk ge meubileerd privékantoor gelaten. De notaris, een lange man van middelbare leeftijd, zat achter zijn bureau en keek de bezoeker scherp aan. Ook voor vollere figuren U ziet op onze foto een japon voor middag en namiddag (knip patroon P 59) in groen met wit borduurwerk. Simpel en toch ge kleed. De rok valt in ongestreken plooien. U ziet, wij mogen weer vrouwelijk zijn en zelfs onze ja ponnen gaan borduren. De flat teuze shawlkraag en de vestlijn van het borduursel zijn voor elke vrouw geschikt en kleden ook de wat vollere figuren uitstekend. Maar ook hier heerst geen mo dedictatuur. Allerlei variaties zijn mogelijk. Liever geen borduursel? Dan soutache, ornamenten of ap plicaties, of eenvoudig de lijn met een stiksel geaccentueerd. U hoeft dit jaar niets te dragen, u moogt alles dragenmits het u staat. Marion's knippatroon P 59 kunt u bestellen a 90 cents bij de redactie van ons blad. Geeft u vooral de maat even schriftelijk op? bij vanaf Zaterdag 16 April a.s. Werkdagen vanaf 17.30 uur Zon- en feestdagen 15.30 uur

De Duinstreek | 1949 | | pagina 2