„DE DUINSTREEK' „DE DUINSTREEK' SCHOORL FILMN1EUWS. EGM0ND AAN ZEE is het aangewezen weekblad voor al uw advertenties, zo wel voor uw zaak als voor uw vraag en aanbod-annonces. Ook voor familie - berichten, aankondigingen enz. enz., is het blad bij uitnemendheid. Het wordt gelezen in circa 3500 gezinnen en mag met recht worden aangemerkt als „het familieblad" voor Bergen, Schoorl en Egmond aan Zee. CANDIDAATSTELLING GEMEENTERAAD De Burgemeester van Bergen Nh. brengt ter openbare kennis, dat op DINSDAG 10 MEI 1949 de candidaatstelling zal plaats hebben voor de verkiezing van de leden van de Gemeenteraad. Op die dag kunnen van des voormiddags NEGEN tot des namiddags VIJF uur, bij de voorzitter van het hoofdstembureau, ter secretarie van deze gemeente (afdeling verkiezingen), lijsten van candidaten als bedoeld in artikel 35 van de kieswet, worden ingeleverd. Voor overige bijzonderheden wordt verwezen naar de openbare kennisgeving op de gemeentelijke aanplakborden. Bergen Nh., 20 April 1949. De Burgemeester voornoemd, Dr. W. HUYGENS. Burgemeester en Wethouders van Schoorl maken bekend, dat gegadigden naar een gemeentelijke standplaats voor ijswagens e.d. tijdens het zomerseizoen 1949 hunne inschrijvingen onder opgave van pachtprijs en verlangde standplaats kunnen indienen ten Ge meentehuize vóór 3 Mei a.s. Te verpachten zijn o.m. Postweg- Noord, Duinvoetweg, Koningsweg, Munnikenweg en Hargerzeeweg. „COVER GIRL" HET GESPREK v/d STAD GEMEENTE SCHOORL. DE BOSSCHOOL in gebruik genomen Dinsdagmorgen is het gebouw van de Berger Schoolvereniging, dat zeven jaar geleden door de Duitsers verwoest werd, in ge bruik genomen. De officiële feestelijke opening van de herbouwde school vindt eerst plaats in de tweede helft van Mei. Er zullen dan o.m. opvoeringen in de openlucht ge houden worden. Raadsvergadering De Schoorlse Raad kwam Woensdagavond in openbare zitting bijeen onder voorzitter schap van Burgemeester Mr C. A. J. Jochems. Afwezig was de heer C. Kaandorp. De notulen werden na een korte opmerking van de heer Meedendorp goed gekeurd. Ingekomen stukken Van de heer C. van der Slikke was ingekomen een ver zoek om ontheffing van zijn functie als lid van de woning commissie, wegens zijn vertrek naar Alkmaar. De Raad besluit hieraan te voldoen en de hier door ontstane vacature voorlopig niet te doen vervullen: de com missie zou dan bestaan uit 5 leden. De voorz. deelde mede dat Mevr. Materman-Tersteeg te Voorburg aan de gemeente had aangeboden een oud schilderij uit de nalatenschap van haar vader, die in 1839 in Schoorl was ge boren. De Raad aanvaardde dit geschenk in dank. Woningbouw De Raad besloot in beginsel de percelen gelegen aan de Laan- weg hoek Dokterslaantje te be stemmen voor de bouw van drie dubbele gemeentewoningen en machtigde het college van Bur gemeester en Wethouders de nodige plannen voor de bouw in gereedheid te doen brengen. Financiële aangelegenheden Tenslotte hield de Raad zich bezig met een serie financiële aangelegenheden. Hij hechtte zijn goedkeuring aan het voorstel tot het aangaan van een annuïteits lening groot f 10500,.en tot wijziging van de bij raadsbesluit van 30 Maart j.l. gesloten geld lening ad f 30000,en stelde vast de suppletoire begroting voor de dienst 1949, de gemeente rekening over 1945 en de be grotingen van het Gemeentelijk Gasbedrijf en de Vleeskeurings dienst over 1945, de laatste nadat de heer N. Kaag namens de commissie van onderzoek rapport had uitgebracht. Rondvraag De heer Sevenhuijsen infor meert naar de werkzaamheden ter verbetering van de Begraaf plaats. Mevr. Jansen vreest dat we de zomer ingaan zonder parkeer terrein. De voorz. is het er vol komen mee eens, dat er een oplossing „moet" komen, maar hoe? Verschillende raadsleden uiten hun mening, maar tot een besluit komt men niet. DE ADSPIRANTEN VAN OLYMPIA IN ACTIE De Adspiranten van Olympia mochten zich bij hun jaarlijkse uitvoering weer verheugen in grote belangstelling, de zaal van De Rustende Jager was weer ge heel bezet. Als het zo nog even doorgaat zal elk kind lid zijn van Olympia en mede genieten van de zege ningen van goed geleid gymna stiekonderwijs. Het uitgebreide programma werd in vlot tempo afgewerkt. De jeugd gaf zich voor de volle honderd percent en het was een lust te zien, hoe keurig en correct de jongens en meisjes hun oefe ningen met hoepel, stok en knots en aan ladder, paard, brug, ringen, bank enz. enz. afwerkten en hoe ze groeiden als er weer applaus klonk van al die Vaders en Moeders, die vol trots hun kroost gadesloegen. Ook op het terrein van muziek, zang en toneel bleken ze geen vreemden te zijn. Deze afwisseling bleek door het publiek zeer te worden gewaardeerd. Al met al een uitvoering, waar op de jeugd, directeur K. Boot en de leidster Mej. T. Ens met voldoening kunnen terugzien. P. v. d. A. afd. Schoorl VERGADERT Op de ledenvergadering van de Partij van de Arbeid werd de candidatenlijst voor de a.s. gemeenteraadsverkiezingen als volgt samengesteld1H. Selhorst, 2. W. Sevenhuysen, 3. W. Pas toor, 4. H. Meedendorp, 5. Mw Roos-Breed, 6. J. van Dijk, 7. H. Bredewout, 8. H. Mulder, 9. J. J. Korver, 10. R. P. Goettsch, 11. C. de Leeuw, 12. P. van Duin, 13. K. L. Otsen Sr., 14. G. J. Brouwer. In de vacature ontstaan door het vertrek van de heer C. v.d. Slikke werd voorzien door de verkiezing van de heer W. F. Koeman tot bestuurslid. Tot voorzitter werd gekozen de heer R. P. Goettsch. CANDIDATENLIJST K.V.P. Na gehouden groslijststemming is de candidatenlijst van de Kath. Volkspartij afd. Schoorl, voor de komende gemeenteraads verkiezingen als volgt vastge steld 1. C. Kaandorp, 2. N. Kaag, 3. Th. Meereboer, 4. A. J. Dapper, 5. J. Nanne, 6. P. J. Bijl, 7. S. Opdam, 8. B. v.d. Ploeg. SCHOORL's BELANG Gemeenteraadsverkiezing De plaatselijke vereniging „Schoorl's Belang" stelde haar candidatenlijst voor de a.s. ge meenteraadsverkiezing vast als volgt: P. Blankenstijn, M. W. van de Garde Jr., S. Gutker, C. Hoog- vorst Az., Mw Jansen-Breevaart, T. Leeuwenkamp, P. van Lienen, en J. van der Oort. „Schoorl's Belang" plaatste de candidaten alphabetisch en ver kozen zal hij of zij zijn, die de meeste stemmen op zich verenigt. SCHOORLSE BRIDGE CLUB Uitslag van de Dinsdag j.l. gehouden wedstrijd: Pinxter-Diederich 72 Mw Arpeau-IJssels 73 Bekker-Beeldman 75,5 v. Twuyver-v. d. Lelie 75,5 fam. Repko 84 Half Jr.-Jes 85,5 Dames van Wijk 87,5 Mw de Wilde-van Wijk 89,5 Visser-Nieuwland 89,5 Echtp. Limonard 90,5 Jonker-Half Sr. 92,5 Mw Timmerman-Aalders 93 HERDENKING GEVALLENEN Ter gelegenheid van de Nat. Herdenkingsavond op Woensdag 4 Mei a.s. worden de ingezetenen dezer gemeente verzocht, om die avond vanaf 18 uur de vlag half stok uit te hangen en om 20 uur 2 minuten stilte in acht te willen nemen ter herdenking van hen, die tijdens de oorlog voor ons vaderland zijn gevallen. De vergunnings- en verlofs- localiteiten zullen op 4 Mei a.s. des avonds om 18 uur worden gesloten. Het gemeentebestuur heeft het voornemen, om die dag des morgens te 11 uur bij het monu ment te Zijpersluis ter herdenking van de gevallen verzetstrijders 'n bloemenhulde te brengen. Met de Plattelandsvrouwen naar Amsterdam Om 8 uur vertrokken wij, Donderdag 21 April 1949, van Schoorldam naar Amsterdam. Alles ging heel vlot en precies 10 uur stonden wij voor het „Koloniaal Museum". Wat wij toen gezien hebben in 3lj2 uur tijd, valt niet te beschrijven; wij vermoedden wel dat 't mooi is in Indië, maar zoiets hadden wij toch niet verwacht. Het is dan ook aanbevelenswaard om er heen te gaan, zelfs de dames die al geweest zijn kunnen nog wel eens een tweede maal meegaan, want er is zoveel te zien, dat men er wel dagen zoek kan brengen. Wij waren dan ook allemaal zonder uitzondering erg voldaan over dit eerste gedeelte van het programma. Het volgende gedeelte, wat ook alweer zoiets aardigs was, door ons bestuur uitgedacht, was een rondvaart door de grachten en de haven, in één der luxe salonboten van de Rederij Bergman. De gevels van diverse grachtenhuizen zijn de moeite waard, ook de geschie denis, die er aan verbonden is. Vervolgens ging het op de haven aan, o, o, wat een ruimte en wat een schepen, het was in één woord geweldig. De 5 kwartier waren dan ook veel te gauw om naar onze zin, maar aan alles komt een einde. Hierna ging dan de laatste etappe in. Langs Schiphol naar de bollen velden, bij Schiphol nog even gestopt om een paar vliegtuigen te zien dalen. Bij Warmond werd afgeslagen naar Sassenheim. Wat een kleu renpracht gaven de velden te zienmen was bezig met de ver siering voor 't komende bloemen corso. Alles was in één woord schitterend. Met een krans van bloemen op de bus en zelf ook met bloemen, zijn wij nog even gestrand te Santpoort in „Velser- end", waarvan de eigenaar ons zo wel bekend is. Hier wachtte ons een heerlijk kopje koffie, waarna wij rechtstreeks huistoe gingen. In de eerste plaats onze dank aan het Bestuur van de Platte landsvrouwen voor 't organiseren van deze tocht, iedereen was heel erg voldaan en dat wil met zoveel dames heel wat zeggen. Ook mogen wij de chauffeur niet vergeten, die ons prettig heeft gereden: onze dank daarvoor. Wij hopen dat een volgende keer alle dames meegaan. L. D. v.d. G.-J. NIEUWE BRIEVENBUS TE GROET De brievenbus, tot dusver be vestigd aan het station te Schoorl, is verwijderd en een nieuwe is geplaatst op de hoek Achterweg- Noorderweg te Groet. Om dui-, delijker te zijn: naast de woning van de heer J. Louwe. VOETBAL Zoals uit het afzonderlijk ver slag in ons blad blijkt, heeft Schoorl I j.l. een benauwde 1-0 zege op Z.A.P., de kampioenen van de afdeling Noordholland behaald. Schoorl staat dientengevolge met 5 punten uit 3 wedstrijden aan de kop. Zondag a.s. heeft Schoorl I rust. Toch wacht ons Zondag om half 3 een aardige wedstrijd aan de Molenweg. Schoorl 2 zal dan voor het Gouden Kruis de strijd aanbinden tegen de Duinranders I. SCHOORL-Z.A.P. t 1-0 Z.A.P. liep onmiddellijk hard van stapel en Schoorl moest alle zeilen bijzetten om onheil te voor komen. Na ongeveer een kwar tier herstelde Schoorl zich en nam door een prachtig diagonaal schot van Grasser de leiding. 10. Met deze stand ging de rust in. In de tweede helft waren de gasten het meest in de aanval. De voorhoede van Z.A.P. speelde keurig samen, maar het beslissende schot ontbrak. Bovendien was de achterhoede van Schoorl, die feitelijk de wedstrijd gewonnen heeft, in topvorm. Z.A.P. slaagde er niet in het welverdiende tegen- punt te maken. Schoorl bleef baas in eigen huis en staat er na deze overwinning hoopvol voor. Voor de aanvang van de wed strijd werden de gasten als kam pioenen in de afd. N.-Holland, bloemen aangeboden, zodat ze toch niet met lege handen huis waarts keerden. Vanaf Vrijdag 29 April a.s. wordt in de bioscoop een show film gegeven met Rita Hayworth en Gene Kelly. Deze film „Cover Girl" zal men ongetwijfeld willen zien om zijn pracht en praal en zijn bijzondere geestige waarde. Toegang alle leeftijden. Vanaf Maandag 2 Mei, komen wederom Carry Grant en Jean Arthur op de planken in hun film „Het gesprek van de stad". Het is een goed gegeven met sterke contrasten en het wordt op een prettige wijze aan U voorgesteld. Toegang 14 jaar. Woensdag 4 Mei a.s. is de bios coop gesloten voor de nationale herdenkingsdag. Donderdag 5 Mei draait eveneens deze film met in het middagprogramma een leuke klucht voor de jongeren van „Watt en Half-Watt" in „Comedianten." Bovendien wordt het filmpje vertoond van de prinsesjes, ge naamd „De Prinsesjes als pad- vindsters". ASTRA OPENING METAALWARENFABRIEK Donderdagmiddag had de offi ciële opening plaats van de nieuwe fabriek der N. V. Metaalwaren- fabriek M. J. Veltkamp, aan de Pieter Schotsmanstraat te Egmond aan Zee. Deze fabriek werd onder archi tectuur van de heer Hosemans uit Santpoort in een half jaar ge bouwd. Het bedrijf werd daarna van Amsterdam naar Egmond overgebracht, o.a. wegens de hoge erfpacht, die te Amsterdam betaald moest worden en wegens de aanwezigheid van de nodige arbeidskrachten in Egmond aan Zee. Een 40-tal arbeiders kan in deze moderne fabriek werk vinden. Er worden kleine metaal waren, als schroeven, moeren e.d. gefabriceerd, waarvan het meeste wordt geëxporteerd. Ook voor onze deviezenpositie is het dus een belangrijk bedrijf. Burgemeester Niele memoreerde e.e.a. in zijn rede, waarin hij de directie gelukwenste met deze mooie nieuwe fabriek, die ook voor Egmond aan Zee van be tekenis is en voor de badplaats weinig of geen bezwaar oplevert, omdat zij geplaatst is in de in dustriewijk, weinig of geen lawaai veroorzaakt en weing afval heeft. Namens het personeel sprak de bedrijfsleider, de heer F. van der Net. De directeur, de heer M. J. Veltkamp dankte voor de grote belangstelling. Hij hoopte het be drijf door goede producten tot grote bloei te brengen en het op de duur te kunnen uitbreiden, waartoe de mogelijkheid aanwezig is. Terwijl verversingen werden aangeboden, waren de genodigden in de gelegenheid de fabriek te bezichtigen, onder leiding van de bedrijfsleider, de heer van der Net. Groot was de belangstelling, zowel uit de Egmonden als van elders, van collega's, afnemers, leveranciers enz., terwijl ook zeer velen, door het zenden van bloem stukken van hun belangstelling hadden doen blijken. Onder de vele belangstellenden bevonden zich o.a de heer E. Vogelenzang, hoofd van de afd. terreinen van het P.W.N., de heer van der Gaag, directeur der Prins Hendrikstichting, de heer Geurts, hoofd van de afd. me taal van het gew. Arbeidsbureau, de heer Steenbergen, vertegen woordiger van de diamantslijperij Slijper te Egmond aan Zee en de heer van Thiel, hoofd van de afd. sociale zaken ter gemeente secretarie. „St. ARDALIO" De R.K. Toneelvereniging St. Ardalio gaf in het parochiehuis een zeer goed geslaagde uitvoering van de klucht „Gebroeders Kal koen". Twee verstokte vrijgezellen raken tot over de oren verliefd op een jonge winkeljuffrouw, die op listige wijze, door haar ver loofde, een neef van de gebroeders en toekomstig firmant, in de zaak wordt binnengesmokkeld en op proef mag werken. Dolle verwikkelingen zijn hier van het gevolg, die door de spelers op natuurlijke, vlotte wijze ten tonele werden gebracht. Deze verjongde toneelvereniging studeert hard, onder deskundige leiding en heeft reeds een zeer behoorlijk peil bereikt. Nu waren het vooral de damesrollen, Fientje, Pietje en Truus, die een uitstekende vertolking kregen. Doch ook de mannelijke leden maakten allen iets goeds van hun rol. De volle zaal heeft genoten. Zondag 1 Mei heeft de tweede opvoering van dit stuk plaats. UITSLAG BRIDGEWEDSTRIJD A-klasse Gebr. v. d. Molen 55,5 Gebr. Hopman 48,5 Huiberts-de Raadt 42,5 Heddes-v. Pel 41,5 Dekker-Smit 40 Karels-de Waard 39,5 de Goede-Koper 38 Apeldoorn-Liefting 30,5 B-klasse Bas-v. Winsum 49,5 Hopman-Modder 47 Pepping-Groot 44 Hopman-Leijen 42,5 Hartgrink-Burger 42 Dames Hartgrink-Dekker 41,5 Admiraal-de Raadt 41 Gebr. Dekker 28,5 C-klasse Hopman-Verver 30,5 Kareis-Keizer 26,5 Jonker-Groen 25 Zwart-Duin 23,5 Huiberts-Baltus 23 Groot-de Waard 21,5 Burger-Dekker 18 Benoeming Kerkbestuur Als lid van het Kerkbestuur van de Oud-Katholieke Gemeente van Egmond aan Zee heeft de bisschop van Haarlem benoemd de heer C. Broek, zulks ter voorziening in de vacature, ont staan door het bedanken van de heer T. Wijker, die 30 jaar deze functie vervuld heeft. EMMABLOEMCOLLECTE De Emmabloem-collecte bracht dit jaar slechts f 98,op, een bedrag dat, gezien het inwonertal onzer gemeente, niet hoog ge noemd kan worden. KERMIS Ter gelegenheid van Koningin nedag en 1 Mei-viering, zullen diverse kermisattracties op die dagen in de gemeente komen. Een zweefmolen, een draaimolen, een luchtschommel en verschillende kleine vermakelijkheden zullen voor het nodige amusement zorgen. Opening van het seizoen Het badseizoen zal dit jaar op 15 Mei geopend worden. Van die datum af zal er gelegenheid zijn tot het plaatsen en in be waring geven van tenten op het door de gemeente geëxploiteerde strand, aan de zuidzijde van het dorp. OPRICHTING BILJARTCLUB „Het Witte Huis" Op 25 April j.l. waren een 20 tal personen bijeengekomen in de zaal van de heer P. C. W. Foeken te Egmond aan Zee om over te gaan tot het oprichten van een biljartclub. Na enige discussie werd als voorlopig bestuur gekozen de heer Roodhart, voorzitter, de heer Jac. Zwart als secretaris, en de heer Foeken als penningmeester. Verder nog als bestuursleden de heren van der Molen en de Groot, beiden te Egmond a. d. Hoef. Voorts werden de club avonden vastgesteld op Maan dag- en Woensdagavond. De voorzitter dankte namens de leden de heer Foeken voor de grote medewerking, die hij in deze had verleend. J.W. Vanaf 29 April a.s. met RITA HAYWORTH, GENE KELLY. Toegang alle leeft. Geheel in kleuren. Vanaf 2 Mei a.s. met GARRY GRANT JEAN ARTHUR Toegang 14 jaar.

De Duinstreek | 1949 | | pagina 2