OPENBARE LAGERE SCHOOL OPENBARE U.L.0.-SCH00L V.V.V. BERGEN buitengewone algem. ledenvergadering EGMOND AAN ZEE FILMNIEUWS. Officiële Bonnenlijst Jurken, Schoenen, Truitjes 2e ee MatiytijUe. Op Vrijdag 27 Mei te 8 uur in de dancing van „De Rustende Jager De agenda wordt heden aan de leden toegezonden. De aangifte van nieuwe leerlingen voor de Openbare Lagere School te Bergen (Nh.) kan geschieden bij het Hoofd der school, de heer S. J. Nijdam, op Maandag, Dinsdag en Vrijdag, resp. 23, 24 en 27 Mei a.s. aan de school, Spaansepad 3, tussen 16.00 en 17.00 uur. Toegelaten kunnen worden die kinderen, die vóór 1 October 1949 de leeftijd van 6 jaar hebben bereikt. De aangifte van nieuwe leerlingen voor de Openbare U.L.O.-School te Bergen (Nh.) kan geschieden bij het Hoofd der school, de heer P. Baretta, op Dinsdag en Donderdag, resp. 24 Mei, 31 Mei en 2 Juni a.s. aan de school, Beemsterlaan 6, tussen 15.00 en 16.30 uur. SCHOORLSI JBEKARSPEL 1-1 Schoorl zette Zondag zijn beste beentje voor om zijn plaats in de vierde klasse te behouden. In de eerste helft was Schoorl enigszins sterker, hetgeen tot uitdrukking kwam door het doel punt van Wout Zoon. Deze schoot op doel en via het hoofd van een der achterspelers ver dween de bal in het doel. 1-0. In deze stand kwam voor de rust geen wijziging. Na hervatting van het spel waren de gasten het meest in de aanval. Na twintig minuten gelukte het Sybekarspel de ge lijkmaker te scoren. 1-1. Hoewel van beide kanten nog enkele aanvallen werden onder nomen, kwam het einde met 1-1. DRANKBESTRIJDING Dankbaar voor de goodwill die de burgers in de afgelopen week toonden ten opzichte van de blauwe week-actie, willen wij toch nog gaarne even de aan dacht vestigen op de bloempjes verkoop van a.s. Zaterdag. Stel de colportrices niet teleur! ARBEIDERS TONEELVERENIGING Met de herinnering aan de schitterende uitvoering van het dramatische toneelstuk „Inkeer" nog in het geheugen, waren de talrijke bezoekers naar de gezellige intieme zaal van „De Vergulde Valk" getogen om thans een stuk van geheel andere aard te zien, n.l. het bekende geestige blijspel van Henk Bakker, getiteld „Film maniakken". De hoofdpersonen in dit stuk worden gevormd door het beroemde filmpaar Watt en Half-Watt. Zij hebben hun intrek genomen in het rustig gelegen gension „De Duinroos". In wer kelijkheid is Watt de landloper Slok en Half-Watt de inbreker Zwijntje. Dat zij in de Duinroos zijn hebben zij te danken aan de aan lager wal geraakte heer van Swieten. Deze geeft zich uit als secretaris van het beroemde film- paar en heeft de goedgelovige eigenaar van Panderen zand in de ogen gestrooid. Daar Slok en Zwijntje zich volkomen gedragen, zoals zij werkelijk zijn, wekken zij geen achterdocht op, integen deel, men beschouwt het als vol komen natuurlijk, dat het zonder linge paar zich net zo in het volle leven gedraagt als op de film. De dolste verwikkelingen vloeien hieruit voort. Ieder wil graag met hen bevriend zijn en een der pensiongasten Palm wil zelfs trachten zijn dochter Dolly als filmster bij het beroemde paar geëngageerd te krijgen. Hij heeft er zeer veel geld voor over en als dit hem lukt, wil hij als dank hiervoor al de door Watt en Half-Watt gemaakte kosten ver goeden. Het bedrog komt later uit, als van Swieten zijn kame raden in de steek laat en de ware identiteit per brief aan de eigenaar openbaart. Gevolg grote opschudding en de twee kameraden, die zich langzamer hand in de hemel gewaand heb ben, vallen in de rauwe werke lijkheid terug en kiezen het hazenpad. De dominerende figuur was stellig Slok, vertolkt door de heer A. Visser. Deze had zich volkomen in zijn rol ingeleefd en blonk uit in mimiek. Zijn spel was subliem. Ook zijn medespeler, de heer W. Visser, in de rol van Zwijntje was voortreffelijk. Alleen was zijn stem enigszins te licht, waar door men hem soms niet zo goed kon verstaan. Was de heer H. Evers in zijn rol van Jan, bediende op Duinroos in het begin enigs zins stroef in zijn optreden, later verbeterde dit en ontpopte hij zich als een goede aanwinst voor het toneelgezelschap. De heer C. Groen, in zijn rol van de ver zuurde oude eigenaar van „De Duinroos" was. zoals men dat van hem gewend was, goed en degelijk., terwijl de rollen van Mej. A. Wijker, Mej. K. Visser, Mej. J. Zwart en Mej. A. de Jong de toets der critiek konden doorstaan. Bijzonder vermeldenswaard wa ren de rollen van Mej. A. Hartog, als Miss Bella Blackhead, en de heer C. Wijn als Palm, de rijke pensiongast. Vooral de dronke- mansscene werd op haast natuur lijke wijze vertolkt. Mevr. A. Muileboom-Schaap en Mej. A. Kap resp. als Aagje en Mevr. Palm kenmerkten zich door rol vastheid. De heer P. de Boer was vooral in het derde bedrijf zeer goed. Dat het publiek het spel van „De Flierefluiters" zeer waar deerde, bleek uit het daverend applaus aan het einde van het laafste bedrijf. Tot slot dankte de heer Koelink de spelers voor het gebodene en vooral de regisseur de heer H. Stobbe, terwijl ook de grimeur, de heer Loevens hierin betrokken werd. De traditionele verloting, waaraan als vanouds de Egmondse Middenstand haar medewerking had verleend, besloot deze zeer geslaagde avond. JUBILEUM „HUIS TER DUIN'' Het kinder-koloniehuis „Huis ter Duin" van de vereniging Ziekenzorg uit Amsterdam, be staat op 21 Mei a.s. 25 jaar. Dit jubileum zal op die dag fees telijk worden herdacht, waartoe o.a. de Commissaris der Koningin in Noordholland en de burge meester van Amsterdam zijn uit genodigd. AANBESTEDING B en W hebben aanbesteed de restauratie van de raadszaal. Laagste inschrijver was A. Wijker met f 2339, hoogste P. Zwart met f 2954. Het werk is aan de laagste inschrijver gegund en moet 15 Juni a.s. gereed zijn. DAMES-BEDIENING Bij Kon. Besluit is de gemeente Egmond aan Zee aangewezen, als een gemeente, bedoeld in art. 58 der Drankwet. Dit houdt in, dat voor dames bediening in café's de toestemming van het gemeentebestuur vereist is. DE EGMONDEN A klasse HopmanVerver 42,5 Hopman.Modder 42,5 SmitDekker 39 HartgrinkBurger 37,5 Gebr. Hopman 37 Kareis—de Waard 36 Gebr. v.d. Molen 32,5 Nieuwenhuizen—Beers 29,5 Huibertsde Raadt 27,5 B klasse de Goede—Koper 28,5 HuibertsBaltus 28 ApeldoornLiefting 26 ZwartDuin 26 Lei jen Ruiter 22 KareisKlaij 19,5 C klasse Burger—Rozing 31 Lieftingv. Duin 25,5 Burger—Dekker 25 Bas—Gouda 23,5 JonkerGroen 23 Admiraalde Raadt 22 De film Night and Day, met als hoogtepunt de twaalf songs die Cole Porter (Cary Grant) de componist voor diverse revue's heeft geschreven, is inderdaad geworden een buitengewoon mooie kleurenfilm met vele bekende revuekrachten. Bij voortduring wordt men geboeid door de mooie opnamen en de verrassende scènes vol klank en kleur. Toe gang 18 jaar. Vrijdag-Zaterdag- Zondagavond te 8 uur en Zon dagmiddag te 2.30 uur. „Altijd in mijn hart" is een film, die zowel in spel als zang veel goeds te zien en te horen geeft. De film neemt U mee en laat U genieten van vrolijkheid en in het bijzonder van zang. Toegang 14 jaar. Maandagavond- Dinsdag- en Woensdagavond te 8 uur en Woensdagmiddag te 2.30 uur. Donderdag 26 Mei a.s. (Hemel vaartsdag) komt in de bioscoop een film, welke reeds eerder ver toond is geworden op de Don derdag voorafgaande. Het is wederom de film „De Onver getelijke melodie" die het leven van de grote componist Chopin behandelt. Wij kunnen ook deze film ten zeerste aanbevelen. Boven dien is ook deze film geheel in kleuren. Toegang alle leeftijden. Mode-Rubriek Nu de zomer bijna voor de deur staat, gaan we ailemaal onze zo merjurken weer voor de dag ha len om hiermee zo aardig moge lijk voor de dag te komen. Som mige zullen wel een beetje te kort zijn en andere weer te nauw of te wijd, maar past u vooral op dat de mode niet zo heel lang meer is. Wanneer we een effen zomer jurkje hebben, kunnen we dit wat opvrolijken met een stel aar dige knopen. Is de jurk wat kort en hebben we een ceintuur van hetzelfde goed, dan kunnen we deze er tussen zetten en een bre de ceintuur kopen van een afste kende kleur, zodat dit niet zo erg opvalt. Mocht uw jurk heel erg kort zijn en u heeft er geen goed meer van, dan zult u van de nood een deugd moeten maken en er een strook tussen of oiider aan zetten. Dit staat natuurlijk lang zo leuk niet, daar het echt een idee geeft van een „langer ge maakte jurk", maar aangezien de puntenvoorraad bij menigeen er niet al te rooskleurig uitziet, zal men toch hiertoe moeten over gaan. Op een gebloemde jurk kunt u afwisselend dan eens een kantje fabriceren, dan eens een band fluweeltje langs de hals van de jurk of hier en daar een paar strikjes, dit geeft soms weer een geheel ander idee. Een jurk met een vierkante hals b.v. kunt u eens veranderen, wanneer u in het bezit bent van een kanten kraag, bestemd voor een V-hals, dan kunt u deze achterstevoren op de jurk doen, het staat zeer aardig en is enigszins gekleed, zodat u er gerust mee naar een schouwburg of iets dergelijks kunt gaan. Ook onze zomerschoenen moe ten we weer een goede beurt ge ven. Heeft u een paar wit suède schoenen dan kunt u deze weer goed schoon krijgen met tetra, wanneer dit nu niet helpt, dan neemt u gewoon wat witsel voor linnen schoenen; het leer heeft hiervan niets te lijden en u kunt er weer netjes mee voor de dag komen. U kunt ze natuurlijk ook laten verven. Voor suède schoe nen is dit wel mogelijk, doch er zijn ook zeemleren schoenen en deze worden bij het verven glim mend. Wanneer u ze dan gaat dragen, gaat het leer barsten en zult u niet lang meer pleizier van uw schoenen hebben. Een blouse en rok is altijd zeer gewild, daar vele combinaties mogelijk zijn, b.v. truitjes voor kille dagen, die in Hollandse zo mers niet zeldzaam zijn. Wan neer u een truitje heeft met ge breide boord langs hals en mou wen dan kunt u deze, wanneer ze erg uitrekken, 's avonds bij el kaar binden met een elastiekje, dit houdt het model er goed in en u hoeft niet te tobben met een te wijd boord. Wordt het hals boord bij het aantrekken weer wijd dan kunt u hierdoor een elastiekje rijgen. Meestal wordt onder het truitje een blouse of kraagje gedragen, zodat er niets van te zien is. LES IN KNIPPEN. „Ik kan wel wat naaien," hoort men veel door huisvrouwen zeg gen, „maar ik weet nooit, hoe men voordelig een knippatroon op de stof kan leggen." De bedoeling van ons artikel tje en de patroontekening is u een leidraad te geven, hoe u op de gemakkelijkste en meest practi- sche manier deze vlotte, flatteuze zomerjapon kunt knippen. P64 Dit echt zomerse model zal het hart van iedere vrouw veroveren. Kunstzijde, katoen of zuivere zij de met stippeltjes of gebloemd vormen het materiaal voor dit overigens eenvoudige modelletje met kort klokkend schootje, dat u apart op de taille kunt vastzet ten. De V-hals, die tot taillehoog te verloopt, staat bijzonder aar dig. Deze japon is eigenlijk ge schikt voor elke leeftijd en elk figuur. Ook de niet zo slanke vrouw zal zich thuis voelen in dit model. De zacht vallende klok- rok, die voor de Hollandse vrouw geen nadeel betekent, staat jeug dig en wat al te ronde heupen worden door de ruimte verdoe zeld. De huidige mode is door haar bijzonder vrouwelijke lijn zo aan trekkelijk, dat ze zeker te ver kiezen is boven de lange heren broek en de overhemdblouse. Uw wens naar een mooi fleu rig zomerjurkje kan werkelijkheid worden, wanneer u het aandurft met behulp van onze patroonte kening de schaar in de stof te zetten. U knipt deze japon, nadat de stof is opengevouwen en in de lengte is dubbelgeslagen. De rok krijgt een zogenaamde geer, daar de stof, zoals meestal bij imprimé het geval is, te smal is om een klokrok ineens te knippen. Het spreekt natuurlijk vanzelf, dat bij deze wijze van knippen de stof geen motiefrichting mag hebben. Marions knippatroon P 69 kunt u a 0.90 bestellen bij de redactie van ons blad. Geeft u vooral uw maat even op? Marion. ROK EN BLOUSE. Wij vrouwen worden er door onze mannen, vaders, broers, ver loofden en mannelijke kennissen nog al eens op aangekeken en ge- critiseerd dat we het zo vaak over onze kleren hebben. Ik vind, dat we ons daarvoor helemaal niet hoeven te schamen, want wat zouden de heren der schepping te vertellen hebben als we eens niet op ons uiterlijk gin gen letten en onze kleding ver waarloosden. Nu zijn er vrouwen, die heel veel tijd aan hun uiterlijk kunnen besteden en veel geld en ook heel wat anderen, die het met minder tijd en een minder ruime beurs moeten doen. Vooral met de laat- sten heb ik al heel wat gesprek ken gehad over de vraag: wat prefereert u, japon of blouse en rok? Een moeilijke vraag, want wat geschikt is voor de één, geldt in de kleding zeker niet voor de ander. In elk geval is het mijn over tuiging, dat jonge meisjes en jon ge vrouwen met een jeugdig fi guur altijd heel goed voor de dag kunnen komen in rokken en blou ses en het is bovendien zo prac- tisch. Een rok (P 65), als die op onze afbeelding bijvoorbeeld, even klokkend, met een stolpplooi van voren en een heupstuk, dat zacht rond in een puntje uitloopt, is voor degene die zelf naait ook zo gemakkelijk te maken. (We krijgen er immers een knippa troon voor van Marion.) Stelt u nu voor, dat u die rok maakt van een stevige stof in donkerblauw, of zandkleur, in elk geval van een tint waarbij vele kleuren gedragen kunnen worden en u maakt er om te be ginnen een ruiten blousje bij als op onze plaat (P 64), met een geknoopt vestje, plat kraagje en driekwart mouw. Blouse niet meer fris? Even wassen en u bent weer netjes. En dangebruikt u hetzelf de knippatroon van de blouse nog eens en maakt u er een witje bij, met een aardige paarlemoeren knoop erop. U maakt de mouw in dit geval bijvoorbeeld half en zet kraag en vestje af met een valencienne kantje. Dan kunt u zelfs op een partijtje gaan met die blauwe rok, die u natuurlijk al tijd netjes borstelt en vlekkeloos houdt. In het buitenland, in Engeland en Frankrijk, zijn rokken en blou ses altijd populair. Ik zou niet we ten waarom wij in die practische goede gewoonte niet mee zouden doen als het erom gaat, practisch en voordelig ennetjes voor de dag te komen. Marions knippatronen P 64 en P 65 kunt u vandaag bestellen a 90 cents bij de redactie van ons blad. Geeft u vooral de maat er bij opf Marion. Voor de kinderen KONING NEPTUNUS ZOCHT EEN OPVOLGER. Het was op een mooie lente dag, dat Opa in de tuin zat te soezen terwijl Pim en Frans met een paar vriendjes aan het voet ballen waren. Na een poosje wer den de jongens een beetje moe en Pim vroeg daarom of groot vader niet een verhaal wilde ver tellen. „Natuurlijk wil ik dat wel, jong. Ga maar eens rustig zitten," nodigde de oude heer. „Weten jullie wel, dat ik eens op bezoek ben geweest bij koning Neptunus?" Neen, daar hadden de jongens nog nooit van gehoord. „Op zeker dag was* ik eens met een kleine roeiboot gaan vis sen, omdat ons grote schip „de Noordstar" niet vooruit kon ko men bij gebrek aan wind. Terwijl ik daar zo zat te hen gelen kreeg ik ineens beet. Met een vaart schoot mijn dobber on der en natuurlijk begon ik direct op te halen. Maar hoe ik ook trok, de vis was zo zwaar, dat ik hem niet uit het water kon trekken. Ik ging in de roeiboot staan, maar even later schoot ik voorover en kwam in het water terecht. Nu was het beroerde, dat ik niet weer boven kwam. Je be grijpt, dat ik het benauwd kreeg. Misschien zou ik wel verdrinken! Met grote snelheid zakte ik naar de diepte. Het werd donker om mij heen en ik viel zo maar in slaap. Ik had nog maar net mijn ogen open of daar kwam een vreemde man aan met een zware baard en in zijn handen een soort speer met drie punten. Ik begreep direct wie dat was. Koning Neptunus, de heerser over alle zeeën. Daar hadden we aan boord vaak grapjes over gemaakt en nu stond hij in levenden lijve voor me! Met een zware stem vroeg de oude koning mij of ik lekker ge slapen had en of ik een bord soep van zeewier zou lusten. Nou, ik had erge honger, maar veel trek in die vreemde soep had ik toch niet. „Ik heb jou uitgekozen om mijn opvolger te worden," zo ging koning Neptunus verder. „Jij hebt al jaren op mijn zeeën gezworven en ik zal je inwijden in alle ge heimen. Ik zal je leren hoe je een storm kunt maken en hoe het wa ter in de zee moet stromen." Ik was inmiddels opgestaan en zag, dat ik gekleed was in een lang wit gewaad. Naast mijn bed stond net zo'n speer als koning Neptunus had, alleen iets kleióer. Die was voor mij bedoeld. Ik zei tegen de koning, dat ik erg vereerd was met zijn keuze, maar toch liever bootsmaat op „de Noordstar" zou blijven. „Ik moet al geld verdienen voor mijn broertjes en zusjes," vertelde ik er bij. „Oef," sprak de koning (dat had hij van een oude Indiaan ge leerd), „dat heb ik niet geweten. Ik kan namelijk niet op het land kijken." Hij was erg bedroefd, dat ik daarom zijn opvolger niet kon worden en vroeg me of ik geen andere wist. Plotseling schoot me te binnen, dat op „de Noordstar" een matroos was, die dikwijls had gezegd: „Ik wou dat ik Neptunus was, dan kon ik altijd op zee zijn." Natuurlijk haastte ik mij om de oude koning dat te vertel len en hij was er direct mee in zijn nopjes. Met een speciale zeekoets, ge trokken door twaalf geweldige haaien, werd ik toen weer naar mijn schip gebracht. Als aanden ken kreeg ik een gouden schelp mee, die ik nog altijd heb be waard. De hele bemanning van „De Noordstar" hing over de reeling toen ik naast het schip boven wa ter uitkwam. Natuurlijk vroeg ik onmiddellijk aan die matroos of hij mijn plaats bij koning Neptu nus wilde innemen. Nou, die knaap had daar wel oren naar. Hij stapte direct in de zeekoets en even later steigerden de haaien weg over het gladde zee-opper vlak. Een paar honderd meter verder doken ze naar de diepte. Toen onze matroos enige jaren later de oude koning was opge volgd, hoefde onze kapitein maar te zeggen: „Ik wou dat er wind kwam," of er stak een flinke bries op. Zo nu en dan kwam de nieu we koning Neptunus even aan de oppervlakte en zwaaide met zijn drietand. Voor het tijdvak van 22 Mei t/m 4 juni 1949 geven de volgende bonnen recht op het kopen van Voedingsmiddelenkaarten 905 141 Vlees (A, 142 Vlees (A. 143 Vlees (D) 145 Algemeen 146 Algemeen 147 Algemeen 148 Algemeen 152 Algemeen B, D) 100 gram vlees B) 300 gram vlees 100 gram vlees (A, B, D) 250 gram boter of mar garine of vet. (A, B) 500 gram boter of mar garine of vet. (A, B) 200 gram kaas of 250 gram korstloze kaas. (A, B) 125 gram koffie (B) 200 gram kaas of 250 gram korstloze kaas 154 Algemeen (D) 250 gram boter of mar garine of vet 155 Algemeen (D) 100 gram kaas of 125 gram korstloze kaas Tabakskaarten 903 82 Tabak (QA) 2 rantsoenen sigaretten of kerftabak. 84 Tabak (QC) 2 rantsoenen sigaretten of kerftabak. De letters achter de bonnummers geven de kaarten aan, waarop de betreffende bonnen voorkomen. Bonkaarten ZA, ZB, ZC, ZD, ZE, MD, MP, MH 906 (bijz. arbeid, a.s. moeders en zieken) Geldig zijn de bonnen, gemerkt met de letter N Bovengenoemde bonnen kunnen reeds op Vrijdag 20 Mei worden gebruikt. De niet-aangewezen bonnen 124, 128, 129, 130, 131, 133, 136, 137, 138 en 139 kunnen worden vernietigd. BIOSCOOP „DE RUSTENDE JAGER" BERGEN (Nh.) Vanaf Vrijdag 20 Mei a.s. Carry Grant en Alexis Smith in „NIGHT AND DAY" Toegang 18 jaar. Vanaf Maandag 23 Mei a.s. De grote zangfilm „ALTIJD IN MIJN HART" Toegang 14 jaar. Donderdag 26 Mei a.s. (Hemelvaartsdag) te 2.30 uur en te 8 uur ra „DE ONVERGETELIJKE MELODIE" Toegang alle leeft. 1

De Duinstreek | 1949 | | pagina 2