ten ovetpaoieetje êafy Advedeed itt „De- duUtakceek" AARDBEI BAKJES weer voorradig fkaal Uetdet ceêêoftüaoaftoftiet BOEKHANDEL OLDENBURG, Schoorl Grote voorraad KANTOOR- EN WINKELB0EKEN Notitieboekjes, Notablocs, Kasboekjes enz. enz. weer in prima kwaliteit Bod gevraagd voor sloping van de oude OX, School te Groet OPROEP Flink optreden F1LNN1EUWS. SCHOORL EQM0ND AAN ZEE RECEPTIE MOTORRACES BERGER SCHOOLVERENIGING Opleidingsschool - Kleuterklas Alleen aannemers, gevestigd in de gemeente Schoorl, kunnen inschrijven. Brieven met opgaaf van prijs af te geven ten Raadhuize te Schoorl vóór Dinsdag 7 Juni 1949. Omschrijving en voorwaarden verstrekt K. P. Zuurbier, Laanweg C 152 te Schoorl. Burgemeester en Wethouders van de gemeente Bergen (Nh.) roepen gegadigden op voor de volgende vrijkomende percelen Midden Geestweg 24 Tuindorpweg 2 Matthieu Wiegmanweg 1 Matthieu Wiegmanweg 2 Dr. van Peltlaan 16 Hoopweg 1 Midden Geestweg 33 Berkenlaan 10A Zij, die hiervoor in aanmerking wensen te komen, kunnen tot Zaterdag 11 Juni 1949 een daar voor vereist formulier aanvragen op de afd. huisvesting ten ge- meentehuize (geopend Dinsdag en Vrijdag van 9—12 uur). puberteitsjaren aanvangt, wil het jonge mens alles leren begrijpen. Dan begint voor ouders en op voeders een zeer verantwoorde lijke opgave. Een der aanwezigen maakte de opmerking dat de lagere school rekening heeft te houden met de eisen die de middelbare scholen stellen en vroeg hoe de Vrije School deze moeilijkheid over wint. De inleider wees er op, dat in de oorlogsjaren toen de school gesloten werd, en de leer lingen noodgedwongen over andere scholen verdeeld werden, was gebleken, dat de leerlingen een groot aanpassingsvermogen had den. Een lezer schrijft onst Dat door kordaat optreden bij begin van bosbrand ernstige ge volgen kunnen worden voorkomen, is Zondag 22 Mei weer gebleken. Waarschijnlijk door vonken uit de locomotief, was die middag circa half drie langs de trambaan in een tuin van een villa aan de Eeuwigelaan brand ontstaan. Vijf kinderen van 12 a 13 jaar, genaamd: Antje Kruizer, Tiny Eriks, Ali Roozing, Martien Roo- zing en Jan Toes, die allen per rijwiel uit de Stolpen kwamen, waren op kordate, wijze bezig het vuur, dat snel om zich heengreep, te blussen. Een heer uit Alkmaar, zijn naam wil ik niet noemen, hielp niet verder dan hun een tak aan te reiken over* het hek, om daarna zijn weg te vervolgen, zich niet bekommerend over de gevolgen van zijn optreden. Een woord van hulde voor het flinke optreden van deze jongelui is op zijn plaats, temeer omdat daardoor de brand direct gesmoord kon worden. Dank ook aan de villa bewoners, die de kinderen in de gelegenheid hebben gesteld zich te wassen en te verfrissen. J. VAN STRALEN. Vrij dag-Zaterdag-Zondagavond te 8 uur, wordt in de bioscoop vertoond de grote Amerikaanse film „Ik herinner mij Moeder". Een film met Irene Dunne en Philip Dorn (Frits van Dongen). Toegang 14 jaar. Ook wordt deze film Zondagmiddag om 2.30 uur gegeven. Maandag-Dinsdag-Woensdag- avond te 8 uur en Woensdag middag te 2.30 uur komt een geheel ander genre op het doek en wel de glorieuze avonturen film „Sinbad, de Zeeman", een film geheel in kleuren. Een ont spanningsfilm van groot formaat. Toegang 14 jaar. Donderdag 2 Juni a.s. 's avonds te 8 uur, wordt voor de derde en laatste keer geprolongeerd de wondermooie muziekfilm over het leven en het werk van Chopin, „Een onvergetelijke Melodie". WIELRIJDEN. Ze hadden al zo dikwijls om ons oude kerkje gereden, nu moest maar eens een echte rondrit plaats hebben. Eerst ging het bescheiden langs de wegen om de kom van het dorp, maar eindelijk zou het een echte rondrit worden. Het parcours werd uitgezet en zou lopen van de kom van het dorp naar Schoorldam, dan naar Burgervlotbrug, vervolgens naar Petten, langs de zeedijk naar Cam perduin en ten slotte over Groet naar Schoorl. De opkomende jeugd van Schoorl was er vol van. Enkele sportvrienden hadden een prijsje beschikbaar gesteld. En daar stonden dan een twin tigtal jongens Zaterdagavond tegen acht uur op het Raadhuisplein. Er waren er bij met korte race broekjes, anderen hadden 'n soort haarband om, maar allen hadden dit gemeen, ze waren vol spanning. Ze deden echt on-Schoorls, wantze vertrokken op tijd, d.w.z. precies acht uur. Net als bij de grote broers van de Ronde van Nederland bleef het peleton lange tijd gesloten. Langs het kanaal begonnen de uitlooppogingen en twee rijders moesten alras de strijd opgeven. Toen de rijders Schoorl nader den, zaten er nog verschillende in de kopgroep. Er werd een spurtje ingezet en in deze volg orde passeerden de rijders de eind streep. 1Piet Duin. 2. Bouke Minkema. 3. Jan Bak. 4. Jan Venneker. 5. Cor Bak. 6. Wim Selhorst. Zaterdagavond wordt de tweede etappe gereden. Hetzelfde par cours wordt gereden, doch dan tweemaal. Gaat dat zien. Lijstnummering Gemeenteraadsverkiezingen Het hoofdstembureau heeft de volgende lijstnummering vast gesteld 1. K. V. P. 2. P. v. d. A. 3. Schoorl's Belang 4. C. P. N. SPORTTERREINEN. De grond te Schoorl leent zich moeilijk voor het aanleggen van een behoorlijk sportveld. Ten eerste is de grond te zan derig, ten tweede te ongelijk en ten derde is de waterstand de laatste jaren zodanig gedaald, dat de grasgroei er sterk door wordt belemmerd. Aan het sportterrein aan de Molenweg is een en ander duide lijk merkbaar. Het vorige jaar heeft het bestuur van de Voet bal-vereniging Schoorl reeds een aanzienlijk bedrag besteed om het speelterrein te verleggen en te nivelleren. Desondanks dat voldoet het veld niet aan behoorlijke eisen. Volgens een deskundig advies zou het terrein alleen te verbeteren zijn door het te infiltreren, d.w.z. door het aanleggen van een buis leiding van een waterbron langs en door het veld. Toevoer van water zou alleen het vormen van een behoorlijke grasmat, kunnen verzekeren. Voor het aanleggen van een dergelijke busleiding zou ongeveer een bedrag van duizend gulden nodig zijn. Afgescheiden van het feit, dat de Voetbal-vereniging Schoorl niet over de middelen beschikt om die kosten te dragen, zou het niet verantwoord zijn nog meer gelden aan de verbetering van het veld te besteden, indien niet de zekerheid aanwezig was, dat het sportterrein permanent als zo danig kon worden gebruikt. Tal van gemeenten hebben zich de laatste jaren reeds aanzienlijke uitgaven getroost om sportter reinen voor de jeugd beschikbaar te stellen. De omstandigheid, dat ook de gemeenschap heeft bij te dragen in de kosten voor de lichamelijke en culturele opvoeding der jeugd, is daaraan vermoedelijk niet vreemd geweest. In verband daarmede heeft het Bestuur van de Voetbal-vereni ging Schoorl zich met een adres tot de Gemeenteraad gewend om aan deze vereniging het permanent gebruik te verzekeren van een behoorlijk sportterrein en om de kosten, welke aan de verbetering en het onderhoud van het veld moeten worden besteed door de gemeente te doen dragen, welke kosten, zo nodig, uit de door de vereniging te betalen huurprijs kunnen worden bestreden. Het woord is thans aan de Raad. SCHOORLSE BRIDGE CLUB Uitslag van de Dinsdag j.l. gehouden wedstrijd. Jonker-Half Sr. 92,5 Mr JochemsArpeau 95,5 Mw ArpeauIJssels 97,5 Dames BoumanJonker 108 BekkerBeeldman 108,5 v. Twuyverv.d. Lelie 112,5 Mw de Wildev. Wijk 113 V isserN ieuwland 115,5 Half Jr.—Jes 116,5 Echtpaar Limonard 117,5 PinxterDiederich 117,5 Dames v. Wijk 120 Echtpaar Repko 125 IN HUIS TER DUIN Het bestuur van de Amster damse Vereniging „Ziekenzorg" hield Zaterdagmiddag ter ge legenheid van het 25-jarig be staan van het Koloniehuis „Huis ter Duin" een receptie, in de rijk met bloemen versierde speel zaal van het Koloniehuis. Nadat de kinderen een jubileum lied hadden gezongen nam de voorzitter, de heer Broekhuis het woord en heette de talrijke aan wezigen hartelijk welkom. In het bijzonder heette spreker welkom de vertegenwoordiger van de Comissaris der Koningin in Noordholland, tevens lid van Ged. Staten, de heer Harms, Burgemeester en Wethouders van Egmond aan Zee, Dr Brand, Directeur van de Geneeskundige Dienst, de heer Bakhuis v. d. Brink en verder diverse ver tegenwoordigers van verenigingen en zusterorganisaties. Spr. memoreerde vervolgens vooral de moeilijkheden met „Huis ter Duin" tijdens en na de bezetting, toen de overweldiger alles uit het huis had weggeroofd. Hulde bracht de heer Broekhuis aan de A.O.Z. uit Amsterdam, die onmiddellijk de gehele ad ministratie ter beschikking stelde en aan het Ned. Rode Kruis, dat in 1946 een volledige slaapzaal en het nodige voedsel beschik baar stelde. De Vereniging Zieken zorg was een der eersten, die na de oorlog het kinderherstellings werk kon voortzetten. In de 25 jaar van het bestaan van dit huis, zijn duizenden kinderen blozend en welgedaan weer naar de stad teruggekeerd. De heer Harms sprak namens het College van Ged. Staten een gelukwens uit met het 25-jarig bestaan en uitte de hoop, dat dit huis een schone toekomst te gemoet mag gaan, een toekomst, die gericht is op de vrede. Namens de gemeente Egmond aan Zee sprak burgemeester Niele. Hij wees in het bijzonder op de grote betekenis van de koloniehuizen, omdat die de kinderen niet alleen gezondheid, maar ook hun vitaliteit terug geven. Wie de kinderen heeft, heeft de toekomst. Gezonde kinderen, waarborgen een ge zond volk. Wij zijn dankbaar, dat wij u een gezonde plaats kunnen bieden. Spr. hoopte, dat het bestuur nog lange jaren dit huis mag exploiteren. Een bij zonder woord van waardering had de burgemeester nog voor de directrice, die hier werkt met zo veel succes en haar gevoel voor orde en regel, dat zich naar buiten demonstreert, wanneer de groepen zich op straat begeven. Vervolgens werd het woord gevoerd door de heer van Lienden, voorzitter van de Centr. Bond van Ziekenfondsen, die zich vooral interesseerde voor de moei lijkheden, ten aanzien van zieken fondsen, die wat meer deden dan het Ziekenfondswezen. Mede door het initiatief van Ziekenzorg zullen er waarschijnlijk nog dit jaar middelen beschikbaar worden ge steld door alle Ziekenfondsen voor de preventieve zorg. Spr. hoopt, dat er dan ook middelen beschikbaar komen voor het zwakke kind. Tegelijk met zijn felicitaties overhandigde spr. een enveloppe met inhoud, naar goeddunken te besteden. De heer van Zijl, de admini strateur bracht de gelukwensen van het personeel over, dat tevens ook het bestuur een ge schenk aanbood in enveloppe. Inmiddels was ook de Wet houder van Openbare Gezond heid van Amsterdam, de heer in 't Veld gearriveerd, die namens het gemeentebestuur van A'dam de gelukwensen overbracht en van de zijde van het gemeente bestuur alle medewerking toe zegde. Het werk van Ziekenzorg wordt door het gemeentebestuur ten volle gewaardeerd. De heer Rijpma, als vertegen woordiger van de Ver. Zieken zorg uit Utrecht deed de geluk wensen van de vereniging ver gezeld gaan van een grote fles vitaminetabletten voor de kinderen. De heer Bakhuizen v. d. Brink sprak namens de Ziekenfondsraad en wees op de prettige samen werking en verhouding, die onder ling bestaat. Met wel en wee hebben wij het mooie werk van uw Ziekenfonds gevolgd. Mr J. J. Rijerkerk uit Amster dam maakte een aardige woorden speling met de getallen van de ouderdom van de Ver. Zieken zorg en het Alg. Ziekenfonds Amsterdam. Namens de leveranciers aan „Huis ter Duin" sprak de heer A. Wijker en overhandigde een enveloppe met inhoud. Als laatste spr. in de rij trad de heer Witmond naar voren, die sprak zijn dank uit aan het bestuur, dat hij hier tegenwoor dig mocht zijn, als zoon van de overleden Commissaris en vice- voorzitter, wijlen de heer L. Witmond. Hij heeft behoord tot de grondleggers van het „Huis ter Duin". Tot slot dankte de voorzitter de sprekers voor al hun goede wensen en dankte hen voor hun hartelijke en zinvolle woorden. In het bijzonder was spr. dank baar voor de aspecten, die de heer van Lienden opende en dat in de Staatslichamen begrepen wordt, dat men goed doet, met de voorzorg bij het kind te be ginnen. in de duinen bij Egmond a. Zee Het bestuur van de VVV deelde ons mede, dat er met het bestuur van de Alkmaarse Mo torclub weer besprekingen aan de gang zijn, om dit jaar weder om terreinraces te houden in de duinen bij Egmond aan Zee. De datum is vastgesteld op Zater dag 16 Juli a.s. Vorig jaar is gebleken, dat de duinen van Egmond aan Zee bij uitsték geschikt zijn voor het houden van terreinraces, niet alleen voor de rijders, doch ook voor de toeschouwers, die de rijders over bijna het gehele par cours kunnen volgen. Opleidingsschool voor H.B.S en Gymnasium met 6-jarige cursus Kleine klassen, Frans, Handenarbeid. Met 1 September wordt tevens KLEUTERKLAS geopend. Aanmelden van leerlingen voor beide afdelingen bij het hoofd der school, P. van Busschbach, Breelaan 126, Tel. 2009, of aan de school, Rondelaan 21, tel. 2625 Als we straks met wat mooie zonnige dagen de kinderwagen in de tuin zetten, dan pakken we onze baby graag eerst nog even goed in. We hebben de breinaalden in alle dikten kunnen hanteren, want de wolpositie is de laatste maanden aanzienlijk verbeterd en bovendien waren er nieuwe tex tielpunten. We hebben ons dus een pullover, blouse of jasje kun nen veroorloven en voor de baby zal niet minder gebreid zijn. Maar al zijn eigen-gebreide kledingstukken ideaal, we zijn toch weer blij als we de truien in de kamferkist kunnen pakken en zo gaat het ook met de baby kleertjes. We horen bij de babies nog niet spreken over de mode, maar toch kunnen zij al een gardero- betje bezitten. We zien baby het liefst zo maar in het gewone witte truitje, van katoen of glansgaren, wat we telkens maar weer kunnen wassen. Over dit truitje nu ma ken we een overgooiertje van flanel. Dit komt dan in de plaats van het winterse wollen jasje. Het overgooiertje kan ook uit katoen (bedrukt of effen) ge maakt worden, naar wat men er beschikbaar voor heeft. Uit effen flanel is het natuurlijk het aar digst en de overgang van wol naar flanel is ni«ït zo groot als meteen naar het katoenen rokje. Op de afbeelding ziet u rond de hals een gladde ronde bies, die aan beide kanten met een fes- toneersteek is vastgezet, evenals het taillestukje. Natuurlijk kan het rokje op andere manieren ge garneerd worden, bijvoorbeeld door een gerimpeld strookje rond de hals of een kantgarnering. Zoals het voorbeeld aangeeft, is het overgooiertje het eenvou digst en gemakkelijk te strijken. Het overgooiertje sluit van achteren met twee kleine, platte knoopjes onder de hals en is ver der geheel open. Elvira. Heden overleed tot onze diepe droefheid, na een geduldig gedragen lijden, onze innig geliefde Moeder, Behuwd- en Grootmoeder TRIJNTJE HOOGVORST Wed. van Willem Sevenhuijsen, in de ouderdom van 72 jaar. Haar diepbedroefde kinderen Schoorldam P. SEVENHUIJSEN D. SEVENHUIJSEN en Verloofde Koedijk T. KOORN-SEVENHUIJSEN K. KOORN Stompetoren M. RENSES-SEVENHUIJSEN J. RENSES Schoorldam K. LAKEMAN-SEVENHUIJSEN L. LAKEMAN Schoorldam W. SEVENHUIJSEN R. SEVENHUIJSEN-DE BOER en Kleinkinderen. Schoorldam, 26 Mei '49. BIOSCOOP Vanaf 27 Mei IRENE DUNNE - PHILIP DORN in: „IK HERINNER MIJ MOEDER'' Toegang 14 jaar DE RUSTENDE JAGER" BERGEN Nh. Vanaf 30 Mei Douglas Fairbanks - Maureen O'Hara in: „SINBAD, DE ZEEMAN" Toegang 14 jaar. Geheel in kleuren Wegens enorm succes voor de derde en laatste maal geprolongeerd Donderdagavond te 8 uur (2 Juni) „Een onvergetelijke Melodie".

De Duinstreek | 1949 | | pagina 2