l/aeiêaêwedsttiid r Gemeentewerken Schoorl Gemeentelijke Reinigingsdienst Duinranders I Schoorl II - Duin vermaak DANSEN WIJZIGINGEN dagen voor ophalen huisvuil. Het ophalen van huisvuil zal thans tweemaal per week geschieden en wel als volgt DINSDAGS voor de gehele gemeente VRIJDAGS (gedurende de periode van 24 Juni- 9 September) voor de kom der gemeente en de gehele Hereweg, waarbij de volgende route zal worden genomenSlotlaan-Burgem. Peecklaan- Omloop-Boschmansweg-Duinweg-Burgem. Peeckl.- Gortersweg-Laanweg-Hereweg tot Camperduin. Natuurlijk werd ook Let doen en laten van andere partijen kritisch bekeken. K.V.P., Chr. Partijen, V.V.D., C.P.N., pas seerden de revue. De heer Schuil zei als paedagoog en jeugdleider veel aantrekkelijks in de rede van de spreker te hebben be luisterd. Maar, zo vroeg hij, be kruipt de afd. Bergen van de Partij van de Arbeid niet een pijnlijk gevoel als zij nagaat, hoe zij in dit alles deerlijk tekort geschoten is? De heer Schuil wees in dit verband op de schreeu wende behoefte aan jeugdhuizen, aan speeltuinen, nu de wereld ook in Bergen zoetjes aan onbe woonbaar is geworden voor de jeugd. Wat samenwerking betreft, die was er bij het eerste bevrij dingsfeest, nu bedisselt een amb tenaar dat alles en.... de resultaten zijn, meent spreker, niet schitte rend. Spreker wees op meer tekortkomingen, ook bij het on derwijs. Met de critiek op de C.P.N. kon spreker zich niet geheel ver enigen. De heer Molendijk zei in zijn antwoord, dat hij als buiten staander niet kon oordelen over toestanden in Bergen. Het was hem verder een raadsel, hoe de heer Schuil als paedagoog en sportleider met zijn sterk idealis tische inslag, kon sympathiseren met een regime, waar alle vrijheid was uitgesloten en nodigde hem uit de partij van de stoorzenders de rug toe te keren en de P. v.d. A. met zijn grote krachten te komen versterken. MOTET EN MADRIGAAL VROUWENKOOR Naar aanleiding van haar 10- jarig bestaan organiseert het Motet en Madrigaal Vrouwen koor o.l.v. Corn. Jonker een con cert op Donderdag 7 Juli 8 uur in „de Rustende Jager". Dit concert is wel inderdaad een po ging om dit jubileum op waardige wijze te herdenken, doch het wil ook een manifestatie zijn van het streven van dit vrouwenkoor. Dit streven is, de naam van het koor duidt er al op, de zang kunst op serieuze wijze te be oefenen en dit tot uiting te brengen in haar repertoir. In dit repertoir wordt alles geweerd, dat dus maar enigszins aan het ouderwetse geliedertafel doet denken of wat naar effectbejag zweemt. Met bijzondere zorg is een programma samengesteld. Het koor zingt met begeleiding van een strijkorkestje van leden v. h. Residentie Orkest o.a. het be roemde Stabat Mater van Per- golese. Deze ontroerende kruis- klacht werd door de op 26-jarige leeftijd overleden componist be stemd voor de Goede Vrijdag en wordt uitgevoerd voor 2 solo stemmen en koor. Het gedicht beschrijft het leed van Maria bij de kruisdood van Jezus. Van de opera-componist Verdi wordt een „Laudi alia Virginia", uit gevoerd op een tekst van Dante. Als solisten werken mede: Hé- léne Ludolph, sopraan, Lenie Heere-Henning, alt en Nico Akkerman pianobegeleiding. Het artistieke cachet van het program ma wordt verhoogd door het optreden van het „Hofstad strijk kwartet", dat een kwartet van Anton Dvorsjak zal uitvoeren. B. RECLASSERINGS- COLLECTE Het uit verschillende reclas- seringsverenigingen samengestelde comité met zijn staf van collec tanten en collectrices smaakte de voldoening Zaterdag een bedrag van f 625 in te zamelen. ZONDAGSDIENST ARTSEN Tennissport Voor teunislief hebbers uit de kop van Noordholland en onder de badgasten zijn er gedurende het volgend weekend aantrekke lijke wedstrijden in het Tennis park „De Molenkrocht", te Bergen. Aan dit tournooi kunnen deel nemen spelers uit de C-klasse en junioren (niet ouder dan 17 jaar). Degenen, die op de officiële lijst van A- en B-spelers der KNLTB voorkomen, vallen hier dus buiten. Zij krijgen een kans om hun krachten met gelijkwaardige te genstanders te meten tijdens het badgasten A.B.C.-tournooi in de eerste helft van Augustus. BERGER LUCHTPOST Het was Zondag een succes volle dag voor de heer N. Vras- donk, een opmerkelijke prestatie verrichtte zijn „Zwarte" door op de vlucht van Dourdan, een afstand van 490 km een voor sprong van 13 min. te veroveren pp zijn naaste concurrenten uit Alkmaar. De duiven werden gelost te 6.30 uur, aankomst te Bergen 3.09 uur. 1. N. Vrasdonk, 2. P. Oldenburg, 3 N. v.d. Kamer, 4. N. Tesselaar. SCHOORL Gemeenteraadsverkiezing SCHOORL Geldige stemmen 1584 (1500) K.V.P. 460 (454) Zetels 3 (2) P. v.d. A. 511 (533) 4 (3) Schoorls Belang 433 (257) 3 (1) C.P.N. 180 (255) 1 (1) Wegens stijging van het in wonertal werden niet zeven leden (als in '46) afgevaardigd, maar elf. die vlak bij het nieuwe tegelpad naar het strand is geplaatst en in een behoefte zal blijken te voorzien. Bovendien worden er belangrijke verbeteringen aange bracht bij het keerpunt voor auto's, zodat het aanzien van Camperduin weer belangrijk zal stijgen. De autobus zal met ingang van Zaterdag 25 Juni de dienst van 23.15 uur uit Alkmaar dage lijks rijden naar Groet, althans wanneer er passagiers zijn. COLLECTE ANJERDAG Nogmaals vestigen wij de aan dacht op de collecte, welke ge houden wordt op a.s. Zaterdag, Zondag en Woensdag, welke wij in de milddadigheid van een ieder aanbevelen. Ook verenigingen worden in staat gesteld een geldelijke bijdrage te schenken. De V.V.V. Groet-Camperduin stelde reeds f 25,— beschikbaar. Goed voorbeeld doet goed volgen. Collectanten kunnen zich nog bij de reeds eerder genoemde comité-leden opgeven. Na afloop van de collectes zal de burge meester de collectanten ten raad- huize ontvangen en hen een ver snapering aanbieden. De beide plaatselijke voetbal verenigingen hebben zich bereid verklaard een wedstrijd te spelen op het terrein van De Duin randers aan deSmeerlaan te Schoorl om een medaille, beschikbaar ge steld door de burgemeester. Wij raden een ieder aan deze kracht proef bij te wonen en hun res pectievelijke verenigingen aan te moedigen. De entrée komt geheel ten goede aan het comité. CAMPERDUIN GAAT STEEDS VOORUIT Langzaam maar zeker krijgt Camperduin weer haar normale aanzien, althans voor zover dit nog mogelijk is. Er zijn dingen verdwenen, welke nooit meer terug zullen komen, maar daar tegenover staat, dat weer nieuwig- heidjes verrijzen, die het oude zullen doen vergeten. Zo is b.v. Woensdagmiddag de - publieke telefooncel in werking gesteld, OPENBARE VERKOPING Woensdagmiddag had ten over staan van Notaris Pinxter in „De Rustende Jager" een pu blieke verkoping plaats. Aller eerst werd geveild een huis met schuur, erf en tuin aan de Laan- weg te Schoorl, bewoond door de heer W. C. de Vries. Koper werd de Noorder Bank voor de prijs van f 3000. Het tweede perceel: een garage met erf al daar werd verkocht aan de heer G. Oudes te Schoorl voor f 6250. De heer W. Weener te Schoorl werd eigenaar van het huis met schuur, erf en tuin aan de Duin weg D 46 te Aagtdorp en be woond door de heer J. P. Jonker, voor de som yan f 3300. Al deze percelen waren eigendom van de heer J. H. Smit te Schoorl. Het vierde perceel: een huis met schuurtjes en erf aan de Ka naaldijk 95 te Bergen, eigenaar van en bewoond door de heer C. J. Vennik, werd gekocht door de heer A. P. Wink te Dirks- horn voor f 2700. VOETBAL Door een 3-1 overwinning op L.S.V.V. aan de Langedijk be hield Schoorl haar plaats in de K.N.V.B. De eindstand werd: Z.A.P. en Sporters moesten in een beslissingswedstrijd uitmaken aan wie de 2e plaats in de KNVB zullen spelen. De wedstrijd tussen L.S.V.V. en Schoorl was niet mooi. Evenals de vorige week kreeg Cor van Zoonen een vrije schop te nemen even buiten 't strafschop gebied. Hij deed het zo keurig, dat voordat een der spelers een voet had uitgestoken, de bal al in de touwen zat. Uit een voor zet van links kopte van Buuren nog voor de rust nummer 2 in het doel. Ver in de tweede helft greep Mooy er naast. De bal kwam voor de voeten van P. Roos, die stond van schrik aan de grond genageld en hiervan maakte L.S.V.V. ge bruik om de achterstand te ver kleinen (2-1). Uit een mislukte aanval van Grasser wist W. Zoon nog een doelpunt te maken en even later verliet een gelukkig Schoorl het veld. 's Avonds boden de supporters, spelers en officials een feestmaaltijd aan in de Rus tende Jager, 't Was een prachtig feest na een zwaar seizoen. Zondag gaan de adspiranten naar den Helder en het tweede elftal speelt die dag om drie uur op het veld aan de Smeerlaan tegen de Duinranders I om een door de Burgemeester uitgeloofde medaille. De opbrengst komt ten goede aan het Prins Bernhardfonds. Dus: ook leden en donateurs moeten hun toegangsprijs betalen. GYMNASTIEK Door de Turnkring Alkmaar en Omstreken zijn Zondag j.l. de jaarlijkse wedstrijden gehouden in de muziektuin te Alkmaar. Onze plaatselijke gymnastiek vereniging „Olympia" is daar goed voor de dag gekomen, de navolgende prijzen werden daar behaald: Verenigingswedstrijd: dames met groep van 5 3e prijs, dames met groep van 9 2e prijs. Vrije oefeningen meisjes le prijs. Vrije oefeningen jongens 3e prijs. Dames le graad: J. van Dijk, le prijs, A. v. d. Oort, 2e prijs. Dames 2e graadG. Delver- Veugen 3e prijs. Heren le graad: A. Groot 2e prijs. A. Leeuwenkamp 3e prijs. Heren 2e graadJ. van Wonderen le prijs. Heren 3e graad: N. Blokker 3e prijs. Als men in aanmerking neemt, dat o.m. gekampt is tegen de Halter en Turnlust uit Alkmaar is dit voorwaar een mooi resul taat. Olympianen gaat zo voort. Een belangstellende verzoekt ons alsnog onderstaande te plaat sen, aan welk verzoek wij hier bij uitzondering voldoen. Red. Maandag 13 Juni 1949 Witte Leeuwen-Blauwe Tijgers 2—2. Onder nagenoeg ideale weers omstandigheden vond de jaarlijkse ontmoeting plaats tussen twee elf tallen van Schoorlse voetbalvete ranen. Deze strijd is er een ge worden van hoogstaand gehalte en werd het gesprek van de dag. Om circa half acht stelden beide ploegen zich op en ontwikkelden direct een strijd op leven en dood, luid aangemoedigd door een tal rijk publiek. Het was de spelers aan te zien dat zij hun huid zo duur mogelijk zouden verkopen, de allerlaatste trucs werden ge raffineerd toegepast. Schijnbewe gingen en overstapjes waren aan de orde van de dag, echter zon der nochtans tot scoren te komen daarvoor waren beide partijen te veel op hun hoede. Nadat Abe een blauwe tijger ten dele had uitgeschakeld, kregen de leeu wen een weinig de overhand. Snel vloog de bal van links naar rechts, doch met inspanning van alle krachten wisten de blauwbaarden nog stand te houden. Het publiek begon zich te roeren bij zulk een verbluffend spel en waarlijk ge lukte het de nachthemden de score te openen. Bij een aanval van rechts kreeg Abe het bruine mon ster toegespeeld, het publieksmeek- te om een doelpunt en Abe vol deed aan deze bede en knalde het leer, onbereikbaar voor de blauwe kooi-bewaker, in het net! Dat was het sein voor de man nen van Fanny om er een schepje op te gooien, waarbij het „Gouden hoofd" zich deed gelden als een spil van groot kaliber. Steeds stuwde hij zijn tijgers op, doch succes bleef nog uit. Bij een hevige doelworsteling bij het leeuwenhol geraakte een kluwen spelers met eikaars ledematen in de war. Na enige minuten was de zaak weer uit de knoop en na zich overtuigd te hebben dat ieder zijn eigen armen en benen weer had ging het spel verder. Tot grote spijt van het publiek kwam de rust en gingen de artisten zich een weinig verfrissen. Natuurlijk werden tijdens deze rustpoos strategische gesprekken in het geheim gevoerd en de te volgen speelwijze uit gestippeld. Hunkerend werd door de toeschouwers de hervatting tegemoet gezien en toen de scheids rechter voor de tweede helft floot bleken de tijgers met tien man te staan. Dit was voor hun geen bezwaar direct een offensief te openen waarbij weer enige nieuwe snufjes werden gedemonstreerd. Meesterlijk waren van beide kan ten de weergaloze dribbels, zelfs zonder bal. Als renpaarden be wogen zij zich over het groene tapijt om dan van tijd tot tijd even te gaan liggen of zitten op de bal. Mede hierdoor was het spel met het blote oog haast niet meer te volgen, het puhliek raakte buiten adem van opwinding. Deze toestand bereikte haar hoogtepunt toen de tijgers gelijk maakten. Verbeten sloegen de witjakken terug, Abe schakelde over op de vierde versnelling en vol gas stormde hij op het tijgershok af. Niets of niemand kon hem meer remmen en met een carambole over de lange band suisde de knikker in de kooi. Stom ver baasd over deze goocheltour stond de menigte het wijze hoofd te schudden. Dat was geen voetbal meer, dat was toveren. Inmiddels kwam onder hoera-geroep de elfde man van de tijgers zijn ploeg completeren en moest even worden onderbroken om een leeuw in new-look pantalon een beetje bij te plakken. Voorwaarts ging het toen weer in wilde vaart en eensklaps vloog Wilkes tegen de vlakte, maar al gauw was ook deze reparatie verricht Beide doelwachters gaven op gloeiende kogels niet thuis, maar toch zat de gelijkmaker in de lucht. Bij een bliksem-aanval over links doorboorden de tijgers de leeu- wenveste en wees de goed lei dende scheidsrechter naar het midden. De strijd die toen volgde is niet te beschrijven en Fanny moest er even bij gaan liggen. Onder angstige spanning kwam het einde en moesten penalty's de beslissing brengen in deze titanenkamp De eerste vijf straf schoppen door de leeuwen lever den twee doelpunten op, waarvan natuurlijk Abe een fantastisch schot loste en doelpuntte, (met cigaret in de mond). De tijgers lieten zich dat niet welgevallen en bij hun vierde strafschop was de stand reeds gelijkFanny moest echter nog schieten en onder doodse stilte nam hij zijn aanloop, een doffe knal.... misDe leeuw had de tijger getemd want de doelman sloeg de bal uit zijn heiligdom. Ook dit was dus 2-2 en opnieuw moest dit drama zich herhalen. Toen wisten de tijgers een doelpunt meer te scoren dan de leeuwen en kwam het einde dus met een zwaarbevochten zege voor de blauw-baarden. Al met al is dit een strijd geworden nog ongekend in de sportgeschiedenis. Echt voldaan keerde de massa naar huis en was er weer een steentje bijgedragen voor de kleuterschool. Bravo athleten van Schoorl, tot een volgende keer. Een dankbare toeschouwer SCHOORLSE BRIDGE CLUB Uitslag van de Dinsdag j.l. gehouden wedstrijd. Boomkamp-Nieuwland 70 Mevr. Verboom-Arpeau 71 Pinxter-Diederich 72,5 Mevr. de Wilde-van Wijk 75,5 Fam. Jochems 76,5 Echtp. Limonard 77,5 Echtp. Repko 81,5 Bekker-Beeldman 83 Dames van Wijk-Bouman 85,5 Half Sr-Jonker 87 Haasbroek-Aalders 88 Half Jr-Jes 98 Burgerlijke Stand Bergen EGM0ND AAN ZEE DE NIEUWE RAADSLEDEN Van de 7 raadsleden, die thans zitting hebben, zullen er 6 in de nieuwe raad terugkeren, namelijk de heren P. C. de Graaff, S. Zwart, J. Stam en G. Groen, allen P.v.d.A.; J. Koeman, Alg. Belang: F. Snoeks, K.V.P. Alleen de heer H. A. van Pel, Alg. Belang, keert niet terug, daar hij zich niet herkiesbaar wilde stellen. Door de uitbreiding tot 11 zetels, zullen er dus 5 nieuwe ge zichten in September in de raad verschijnen. Het zijn de heren P. Hoogland (P.v.d.A.), J. Wijker (C.P.N.) J. Krab en P. C. Dekker (Oud Kath. Partij) en L. Genet (K.V.P.) Geen van deze heren heeft ooit eerder zitting in de raad gehad. NOG EEN UITKIJKTOREN Op het hoogste duin aan de v. Oldenborgweg, vlak bij de Egmonderstraatweg, heeft het P.W.N. een uitkijktorentje ge bouwd, vanwaar uit men een schitterend gezicht heeft over zee, duinen en landerijen tot onder Alkmaar en wijde omgeving. Een stenen trap voert naar boven, zodat men het duin gemakkelijk beklimt. Hiermede is Egmond een tweede uitkijktoren rijker ge worden. DE BODE IN UNIFORM De gemeente heeft de gemeente bode in een keurig uniform ge stoken. Het heeft een donker grijze kleur en is voorzien van de gemeente-wapens, zodat hij bij alle officiële gelegenheden keurig voor de dag kan komen. WIELERWEDSTRIJDEN Behalve motorraces zal men in Egmond aan Zee ook wielerwed strijden kunnen meemaken. De datum staat nog niet vast, maar wordt nog nader bepaald, in de maand Augustus, op dezelfde dag, dat een groot vuurwerk door de VVV zal worden afgestoken. BERGEN ACHILLES NIEUWS Evenals andere jaren nam ook dit jaar weer de gymnastiekver eniging „Achilles" deel aan de z.g. Korenbeurswedstrijden, die dit jaar in de Muziektuin te Alkmaar gehouden werden. Dat deze vereniging groeit en bloeit blijkt wel uit het feit, dat er meer deelnemers waren dan in de vorige jaren. In totaal slaagden er 37 en wel 16 dames, 2 heren, 16 meisjes en 3 jongens. De uitslagen waren als volgt: Dames le graad: N. Wijker 41,2, C. Stam 40,3, J. Stam 39,3. Dames 2e graad N. Hopman 41,5, N. Wijker Jdr 40,7, E. Wijker 40,4, H. Groen 38,8, J. de Groot 37,2. Heren le graad: H. Stam 41,3, A. Vuil 38,9. Dames 3e graad: M. Konijn 41,7, R. Hopman 40,6, G. Stroker 40,6, D. Zwaan 39,6, A. Stam 39,5, Mevr. Hart 38,4, A. Schuit 38,3, J. Stam 38,2. Jongens 2e graad: K. Wijker 31,1, P. Bodenstaff 32,4. Jongens le graad: W. Hart 39,7. Meisjes le graad: B. Overpelt 34,4, M. Stam 34,1, A. Verbeek 33, M. Dekker 32,3, K. Visser 32, L. Visser 31,8, G. Gul 31,3. Meisjes 2e graad B. Vuil 35,8, C. Dekker 34,7, R. de Waard 33,8, T. v. d. Steen 32,7, T. Wijker 32,3, N. de Graaff 32,3, J. de Groot 32,1, L. v. d. Pol 31.4. Op 10 Juli a.s. wordt er te Koedijk een Turndag gehouden, waaraan ook „Achilles" zal deel nemen. Het Achilles-lid P. Dekker, thans in militaire dienst en die voor de gymnastiekvereniging Doves uit Heiloo loopt, heeft in Am sterdam de 2e prijs behaald op de 800 meter, tijd: 2 min. en 91 sec. VACANTIEOORD De Verkades Fabrieken te Zaandam hebben van de nood 'n deugd gemaakt en de bunkers in de duinen van't P.W.N. ten Z, van Egmond aan Zee omgebouwd tot vacantieverblijven voor het per soneel. De Directie van de Friese Waterleiding Maatschappij te Leeuwarden heeft dit voorbeeld gevolgd. Zo is, ongeveer 1 km ten zuiden van Egmond een vacantieoord ontstaan, dat er zijn mag en wgar een tiental gezinnen kan worden ondergebracht. Een door de Duitsers aangelegde straatweg verbindt dit vacantie oord met het dorp, zodat het ook per auto uitstekend te bereiken is. Het geheel ziet er gezellig en vriendelijk uit en is comfortabel ingericht. De gemeente zorgde voor aansluiting bij de gemeente lijke waterleiding, terwijl gekookt wordt op buta-gas en een eigen installatie voor electrisch licht zorgt. De grootste bunker is ver bouwd tot een gezellig centrum met restaurant. Men is thans nog bezig met het aanleggen van een behoorlijke afgang naar 't strand, dat momenteel, hoe dichtbij ook, voor de bunkerbewoners onbe reikbaar is. Als deze afgang klaar is, zal Egmond tevens een nieuwe wandelweg rijker zijn, want dan kan men langs de straatweg de duinen doorwandelen en komt men via de strandafgang uit op het strand, bij het gemeentelijk kampeerterrein. Daarmede breidt zich de badexploitatie practisch steeds verder zuidwaarts uit, tot onder de Gemeente Egmondbinnen, die daardoor nog dringender be hoefte krijgt aan openstelling van de Oude Schulpweg, vanaf het dorp Egmondbinnen naar zee. I f 1.75. Ce vulde BLOEMBAKJES vanaf Bloemkwekerij Lijtweg 44, Bergen Zondag 26 Juni Dr VAN GELDER, tel. 2027 (om medaille) ten bate van het Anjerdagcomité. Zondag 26 Juni Aanvang 3 uur. Terrein Smeerlaan Entrée f 0.35 Gedenkt de collecte gesp. gew. gelijk vl. punt. doelp Schoorl 8 5 2 1 12 14-5 Z.A.P. 8 4 2 2 10 17-10 Sporters 8 4 2 2 10 10-10 Sijbekarspel 8 2 4 2 8 12-13 L.S.V.V. 8 0 0 8 0 9-24 BIOSCOOP „DE RUSTENDE JAGER" BERGEN (Nh.) Vanaf 27 Juni a.s. Danielle Darrieux en Jean Morais in een boeiend filmwerk van Victor Hugo Vanaf 24 Juni a.s. Robert Donat en Margaret Leighton in een historisch gegeven „OPDAT RECHT GESCHIEDE" Toegang 14 jaar. „RUY BLAS" N.V. Ned.-films. Toegang 14 jaar, Maandag-, Dinsdag- Woensdag avond te 8 uur. Woensdagmiddag te 2.30 uur. Vrijdag-, Zaterdag-, Zondagavond 8 uur Zondagmiddag te 2.30 uur. van 13 tot en met 19 Juni 1949 Geboren: Willem Frederik Hendrik, z.v. Gerrit Vahl en Geertje Zwanen burg. Willibrord Anthonius Maria, z.v. Petrus Johannes Huijben en Rosalia Maria Sprenger. Johanna Cornelia Maria, d.v. Hubertus Beers en Veronica Leijen. Catharina Wilhelmina Divera, d.v. Petrus van der Steen en Divera Kleverlaan. Gehuwd: Franciscus Wagemans en Dieuwertje Maria Ivangh, Iedere Zondagmiddag en -avond Zondagmiddag vrij entrée. ORKEST „SORROW EXPELLERS" onder leiding van A. SIRRE

De Duinstreek | 1949 | | pagina 2