kleeltUad ft 99 „PIN0CCH10" Schoorl's Gemengd Koor De Haan's Boekhandel, Bergen BERGEN FILMNIEUWS. SCHOORL EGMOND AAN ZEE VRIJDAG 2 SEPTEMBER 1949 26c JAARGANG No. 34 Verschijnt tc Bergen» Bergen aan Zee, Schoorl, Schoorldam, Groet, Camperduin, Egmond aan Zee, Egmond-Binnen en Egmond a. d. Hoef DE HEER EN MEVROUW KETTENBORG in het goud Onze verslaggever, de heer Chr. Kettenborg, Eikenlaan 12 te Bergen, was op 22 Augustus j.l. vijftig jaar getrouwd. Wij weten dat het gouden echtpaar in het geheel niet gesteld is op publiciteit en dat het ons mis schien kwalijk genomen zou zijn, wanneer wij dit vóór die datum hadden bekend gemaakt. Maar nu het feest toch al achter de rug is, willen wij het er maar op wagen. Want hoeveel maal heeft de heer Kettenborg in de 13 jaar, dat hij „De Duinstreek" verte genwoordigt, niet een ander tot zijn slachtoffer gemaakt. Hoeveel malen heeft hij niet geschreven over: „Twee zielen, gloeiend aaneengesmeed". Wij zullen hem sparen, door niet zijn gehele doopceel te lichten. Wij willen het niet hebben over de tijd dat het echtpaar in Groet woonde en de vele jaren dat de heer Kettenborg daar hoofd van de school was. Het zou echter fout zijn, wanneer wij de heer en mevrouw Kettenborg van deze plaats niet van harte gelukwensten met hun gouden jubileum. En wij willen daarbij de wens uitspreken, dat zij nog vele jaren in goede gezondheid van hun oude dag mogen genieten en dat de heer Kettenborg met zijn bekende vi taliteit nog zeer veel voor ons weekblad zal mogen schrijven. DE KOMEDIANTEN op de planken „De Komedianten" traden Donderdagavond in De Rustende Jager op met een blijspel van Lesly Storm, getiteld „Toontje heeft een paard getekend". On danks de tropische hitte was de zaal geheel vol. De auteur schetst in dit genoeglijke blijspel, hoe velen nog niet rijp zijn voor de wisselvallige strijd die huwelijk heet, hoe zij als ongeoefende krabbelaars op de ijsbaan des levens nog moeten ondervinden dat het huwelijk is een leerschool, die niet eerder eindigt dan met de dood. Het huwelijksbootje, waarin Dr. Fleming en zijn vrouw nu al acht jaren ronddobberen begint gevaarlijk te schommelen, dreigt schipbreuk te zullen lijden, als beiden het niet eens kunnen worden over de opvoeding van hun zoontje Toontje. Als dit ventje op de muur tegenover de deur van vaders spreekkamer 'n paard heeft getekend, breekt het onweer los: vader noemt de te kening schunnig, moeder alleen wat realistisch. Ook aan de andere familieleden gaat deze storm niet ongemerkt voorbij. Maar het zou geen blij- eindend-spel zijn, als alles niet op zijn pootjes terecht kwam. Het goed sluitend, zuiver op elkaar spelend gezelschap heeft van dit genoeglijke blijspel iets moois gemaakt. Prachtig was vooral Tilly Perin-Bouwmeester als Mrs Parsons, de mater fami- lias. Het publiek gaf op ondubbel zinnige wijze uiting aan zijn be wondering en met een ovationeel applaus eindigde de avond. BRIDGE-LIEFHEBBERS Midden September begint de Berger Bridge Club haar nieuw speelseizoen in haar clublokaal, voorzaal de Rustende Jager. Dan beginnen ook weer de competities en het is in hoofd zaak daarom, dat het bestuur bridge-liefhebbers opwekt zich voor die tijd als lid op te geven men heeft dan nog gelegenheid zich van een partner te voorzien. De ervaring heeft aangetoond, dat als de competities eenmaal begonnen zijn, het dikwijls moei lijkheden oplevert, meteen mee te spelen. Meld U dus spoedig aan 1 Zie verder onze advertentie. Protestants Interkerkelijk Thuisfront (P.I.T.) Zou er in het Nederlandse gezinsleven wel één band zijn, die sterker is als de band, die het gezin bindt met de mannen en zonen, die in Indonesië ver toeven En is het voor hen, die tijde lijk zo ver van hun huis zijn geen vreugde te weten, dat er in het Vaderland mensen zijn, die daar hun belangen willen behartigen. Voor die beiden, voor het gezin en voor de militair bestaat het Thuisfront, het Protestants Interkerkelijk Thuisfront, dat door middel van dit artikel en door de advertentie in dit blad uw volle aandacht wil vragen voor de geldinzameling, die in Bergen gehouden zal wcxrden in de week van 5-10 September a.s. en die ten volle besteed zal worden aan het doel, waarvoor het gevraagd wordt. Dit doel bestaat hoofd zakelijk uithet verzorgen van militairen uit Bergen afkomstig, door het zenden van Kerst- en Verjaardagpakketten, boeken, tijd schriften en couranten en per soonlijke brieven. Deze inzameling wordt in de gemeente Bergen hartelijk aan bevolen door: Burgemeester Dr W. HuygensDs A. B. Bekius, Ned. Herv. Kerk; Ds H. M. E. Bremer, Ned. Herv. Evangelisatie; Ds J. H. Telkamp, Geref. Kerk; A. G. v. d. Hilst, Leger des Heils; Mr J. N. Alblas, Mr F. G. G. Boerrigter, Mr J. C. N. Meischke, Dr A. H. van Gelder, Dr J. M. P. Lugten. Bergen's Mannenkoor Bergen's Mannenkoor gaf Woensdagavond bij de Ruïne een concert in de openlucht o.l.v. de heer Karei Böhne. Ofschoon het weer nu niet bepaald naar buiten lokte, waren toch velen gekomen om te luisteren. De zangers openden met „Avé Maria" van Fr. Witt, dat onder adem loze stilte werd aangehoord. Mach tig klonk het „Heilig, heilig ist der Herr" uit „Zum Sanctus" van Schubert. Met een tweetal werken van Olman werd dit uurtje van muzi kaal genot besloten, t.w. „Morgen idylle" en het guitige „Breistertje" waarin het ondeugende mooie Kniertje de luisteraars tot het einde toe in twijfel laat omtrent de bestemming van de kousen waaraan zij zo ijverig breit. Ze waren niet voorniet voor maarvoor twee blote voeten Met een hartelijk applaus gaf het publiek uiting aan zijn waar dering. Berger Luchtpost Verleden week werd door een 300-tal duiven deelgenomen aan de vlucht van Quiévrain, een afstand van 260 km. De duiven werden om 9.10 uur in vrijheid gesteld, aankomst 1.25 uur. No 1 was een vogel van de heer N. v.d: Kamer, die mede door deze prestatie, voor dit jaar win naar werd van de uitgeloofde Caarls-wisselbeker, welke 3 maal achtereen gewonnen moet worden om definitief in het bezit te komen. Dus nog tweemaal en hij blijft voor goed in Bergen. Succes. 2. G. Worm, 3. N. Vrasdonk, 4. P. Oldenburg, 5. C. Pijper, 6. J. Heidbuurt, 7. H. Druiven. GESLAAGD Van Middenst. Onderw. „Ken- nemerland" slaagden in 1949 de volgende candidatenP. Baltus, Chr. Duinmeijer, Chr. de Goede, Mej. A. J. Groot, R. Groot, Jn. Hof, Fr. Hopman, Mej. C. A. Leijen, Mej. A. J. Schuit, M. J. Schuit, H. Vijn, A. de Waard, Jac. de Waard en mej. N. de Wit. Afgewezen 2 candidaten. Voorwaar een prachtig resul taat. De repetities vangen weer aan Vrijdag 2 Sept. 's avonds 8 uur. Nieuwe leden zijn van harte welkom. Voetbaltournooi Vios legt beslag op „De Ruïne" Op het Berdos-terrein aan de Lijtweg werden Zondag ten aan- schouwe van een talrijk publiek de seriewedstrijden om de Ruïne voortgezet en beëindigd. Eerst kwamen de winnaars uit de eerste ronde tegen elkaar in het veld. In de strijd tussen Assendelft en Berdos wist eerstgenoemde met 1—0 te zegeviereneen wel verdiende overwinning. De kamp tussen Bergen en Vios eindigde met 00. Straf schoppen beslisten ten voordele van Vios. De finale tussen Vios en Assendelft eindigde met 2-1. Het werd een spannende, snelle wed strijd. De bal rolde nauwelijks of Vios trok vliegensvlug ten aanval en schoot onhoudbaar in, 1—0 en na ruim een kwartier werd het 20. Ofschoon Assen delft technisch beter spel liet zien, wist dit elftal dat niet in punten uit te drukken. Vios speelde mooi open spel. 5 minuten na hervatting van het spel scoorde Assendelft het eerste tegenpunt. 21. Na een kwartier scheen de gelijkmaker te zullen komen, maar Vios' doelverdediger wist het gevaar te bezweren. Zoetjesaan werd nu de invloed van de warmte duidelijk zichtbaar, vooral bij Vios. De Warmenhuizers wisten echter hun voorsprong te be houden en voerden de Ruïne in triumf mee naar Warmen- huizen. „Een kind klaagt aan" (The fallen Idol) Het is een film, die ontroert door het spel van de 9-jarige Bobby Henrey, die als Felipe de liefdesaffaire tussen Baines de butler en de secretaresse aan schouwt, de wreedheid van Mrs Baines ondervindt, enz. Kortom een week-end beleeft vol ver bijsterende ervaringen en tenslotte zijn afgod Baines van zijn voet stuk ziet vallen. Toegang 18 jaar. „Een ideaal Echtgenoot" In deze geestige satire blijkt de ideaal echtgenoot, door zijn vrouw op een voetstuk geplaatst helemaal geen ideaal echtgenoot te zijn. Toegang 14 jaar. Verwacht wordt vanaf Vrij dag 9 Sept. dagelijks om 2.30 en 8 uur de nieuwste schepping van Walt Disney „Pinocchio". JAN KLAASSEN zorgt voor pannen op de nieuwe Kleuterschool Jan Klaassen, de altijd komische figuur, om wiens grappen en grollen men hartelijk lachen kan en wiens schelmse streken zelfs de ergste droogstoppel vrolijk maken, deze over de hele wereld bekende Jan Klaassen bracht Donderdag eenbezoekaanSchoorl. Maar hij was hier niet slechts gekomen om de honderden kin deren, die de Rustende Jager tot het laatste plaatsje vulden, een prettige middag te bezorgen, hij beoogde naast het aangename ook het nuttigemet voetbal wedstrijd en bazar was wel heel wat geld binnengekomen voor de aankoop, verplaatsing en res tauratie van de voor kleuter school bestemde houten barak, maar zonder paraplu was men in het nieuwe verblijf toch nog niet veilig tegen de aanvallen van Pluvius, een pannendak ont brak nog. Jan Klaassen zette zijn beste beentje voor en had succes de jeugd genoot van de beleve nissen van Jan Klaassen en Katrijn en.... de vereniging. „Onze Kleuterschool" kreeg dakpannen. Utile dulci, het nuttige met het aangename gepaard. MET DE OUDJES EEN DAGJE UIT In de afgelopen zomerse week werd de jaarlijkse uitgaansdag met de ouden van dagen ge houden, die wederom een succes is geworden. Met vier autobussen en 9 luxe auto's werden de 165 deelnemers en deelneemsters om 8 uur van huis gehaald en werd de stoet op het Raadhuisplein geformeerd. Kwart voor negen werd het vertreksein gegeven en in vrolijke stemming ging de reis via Oudkarspel, de Schermer en de Beemster over Oosthuizen naar Volendam, waar in hotel Spaander koffie werd gedronken en broodjes werden rondgediend. Van de gelegenheid om Volen dam te bezichtigen, maakten allen een druk gebruik en menig aardig tafereeltje was daardoor te zien. Onze oudjes in gesprek met ras echte Volendammers was een dankbaar foto-object voor buiten landse bezoekers. Hierna werd de reis voortgezet naar Amster dam, waar in de dokken, die werden gepasseerd, de walvis vaarder Willem Barendz en de bij Bloemendaal gestrande C. A. Banck, wel belangstelling genoten. Om kwart voor twee arriveerde het gezelschap voor het theater Carré, waar een heel aardig va riété-programma werd vertoond, wat bij de oudjes wel in de smaak viel. Toen was het etenstijd en de weg leidde naar het Coöp. Res taurant aan het Molenpad, waar een uitstekend diner werd geser veerd, en wat alle eer werd aan gedaan, mede door de geboden gelegenheid om voor het eten iets te gebruiken. Het kon er af, want de ingezetenen van Schoorl hadden, tot grote dankbaarheid van het comité, weer royaal hun bijdragen gegeven. Hier werd het woord gevoerd door de heer Maeijer, die als voorzitter van het comité zijn voldoening uitsprak over de medewerking en de grote deel name. De ere-voorzitter Baron van Fridagh, die met zijn echt genote zich in Volendam bij de deelnemers hadden gevoegd, was verheugd weerzo'n schare Schoor- laars om zich heen te zien. De ouden-van-dagen-tochten hebben steeds zijn belangstelling gehad en hij was dankbaar voor de uitnodiging, die hij steeds van het comité ontvangt. Pastoor Drost maakte in een geestige speech bezwaar tegen de naam ouden van dagentocht, die in het geheel niet past voor een zo grote schare frisse jonge mannen en vrouwen die hier tegenwoor dig waren. Zeer voldaan werd hierna de terugreis weer aanvaard en onder grote belangstelling van de burgerij en onder de vrolijke tonen van 't fanfarecorps arriveerde men weer in ons dorp, waar in De Rode Leeuw nog een kop koffie werd gedronken en dankwoorden over en weer werden gesproken. Alle deelnemers werden weer netjes thuisgebracht, uitermate voldaan over de prachtig ge slaagde dag. SCHOORLSE BRIDGE CLUB Uitslag van de 24 Aug. j.l. gespeelde wedstrijd. Pinxter-Diderich 48,5 Echtp. Repko 52 Echtp. Veuger 53 Dames Bouman-de Wilde 56 BIOSCOOP „DE RUSTENDE JAGER" - BERGEN van WALT DISNEY vanaf VRIJDAG 9 SEPTEMBER a.s. Het boekwerk van deze film is verkrijgbaar a f 2,95 bij Haasbroek-Half Sr 63,5 Half Jr-Jes 64,5 v. d. Lelie-Postma 66,5 Mevr. Jochems-Bouwen 67 N ieuwland-V isser 69 Uitslag van wedstrijd, 30 Aug. j.l. Pinxter-Diderich 57.5 Haasbroek-Half Sr 61 Mevr. de Wilde-Half Jr 69 Echtp. Veuger 71 Echtp. Repko 72,5 v. d. Lelie-v. Twuijver 74,5 Bekker Beeldman 76,5 Nieuwland-Visser 78 Verloting VVV-Groet-Camperduin De 17e verloting ten bate van bovengenoemde vereniging be hoort weer tot het verleden en is een succes geworden. De hoofdprijs viel in Voorburg, de 2de prijs in Haarlem en de derde in Bobeldijk. Als bijzonder heid kan worden vermeld dat Mej. Klaaske de Jong ruim 600 loten had verkocht. Hieronder laten wij de vol ledige trekkingslijst volgen. 1 Rijwiel 583 2 Lectuurbak 341 3 Ontbijtservies 1460 4 Likeurstel 578 5 Sigarendroogfles 1465 6 Sierkan 1000 7 Fruitschaal 1327 8 Lesinetje 1335 9 Theepot 1122 0 Beschuitbus 895 1 Fruitmandje 881 2 Onderzetje 571 3 Kop en schotel 977 4 Bloempotje 974 5 Kaasschaaf 3 6 Doos post 1398 7 1 fles Pitaion 68 8 Messenbak 1271 9 Kop en schotel 650 20 Zeepbak 146 21 Springtouw 487 22 Strandemmer 897 23 Maatbeker 962 24 Jampot 1384 25 Wasbord 672 26 Closet hanger 871 27 Tas 832 28 Broodzaag 564 29 fl. eau de Cologne 130 30 Groentezeef 976 31 Strandfigurendoos 486 32 Haarkam 770 33 Jampot 21 34 Schenkblad 65 35 Peper en zoutstel 1308 36 Zeepklopper 735 37 Etenstamper 811 38 Gieter 210 39 Koffie-thee en suikerbussen 787 40 Bonbon-schaaltje 221 41 Zeepdoos 61 42 Kop en schotel 852 43 Luciferhouder 751 44 Asbak 872 45 Handdoekrekje 562 46 Tandenborstel met standaard 256 47 Trommel 612 48 Strandfigurendoos 749 49 Aansteker 1309 50 Snij bonen molen 1198 Einde strandexploitatie De gemeentelijke strandexploi tatie wordt dit jaar pas op 12 September gesloten, waarmee voor het eerst de exploitatie in September wordt voortgezet. Men wil hiermede een proef nemen, mede met het oog op de vacan- tiespreiding. Zij, die hun tenten op het gemeentestrand in bewaring ge geven hebben, moeten zorgen, dat deze uiterlijk 12 September worden afgehaald. NIEUWE BUSHALTEN De Naco heeft 2 nieuwe auto bushalten ingesteld aan de Wil- helminastraat, namelijk op de hoek van de Prins Hendrikstraat en op de hoek van de Tromp straat. Voor de bewoners van de Wilhelminastraat en al wat daar ten N.W. van ligt is dit een belangrijke verbetering. Vondsten op het Pompplein Bij de herbouwwerkzaamheden op het Pompplein worden nog steeds vondsten gedaan. Behalve munten en brokstukken van de indertijd in zee gestorte kerk, zijn ook verschillende tegels ge vonden, o.a. van een café, dat daar in vroeger tijden gestaan heeft, met het opschrift: „De maat is kostelijk". DE OUDEN VAN DAGEN een dagje uit Dinsdag 30 Augustus hebben de ouden van dagen uit Egmond aan Zee voor het eerst een uit stapje gemaakt, georganiseerd door een comité uit de Egmondse bevolking, op initiatief van de Burgemeester. Des morgens te 8 uur stond een lange rij bussen en luxe wagens, voor het grootste deel gratis ter beschikking gesteld, gereed om de ruim 140 deelne- mers(sters) een rijtoer aan te bieden. Via de Zaanstreek en Amster dam ging het naar Diemen, waar een kopje koffie werd aangeboden met de tractaatjes, die door de Egmondse winkeliers gratis ter beschikking werden gesteld. Hierna volgde een rondrit door het Gooi, met een korte wandeling in een der vele mooie bossen. Vooral in de bussen, zat de stemming er goed in, want daar werd door de oudjes het hoogste lied gezongen. In Hilversum werd een diner aangeboden, dat allen best smaak te. Na een rondrit door de stad langs de studio's werd langzamer hand de terugrit aanvaard. Te ongeveer 7 uur naderde de stoet weer het dorp, waar de Muziekvereniging „Eensgezind heid" uit Egmondbinnen stond opgesteld, waarna met muziek nog een rondje door het dorp werd gemaakt. Tot slot werden allen nog uit genodigd op koffie met gebak in de zaal van „De Vergulde Valk". De heer Koelink sprak namens de oudjes hartelijke woorden van dank. Het was voor hen een on vergetelijke dag geweest. De Burgemeester dankte allen, die op enigerlei wijze hadden meegeholpen om deze tocht voor te bereiden en te doen slagen. Yoeibal Zeevogels I—Grashoppers I 7-3 Het treffen tussen de eerste elftallen van Zeevogels en Grass hoppers uit Hoogwoud is een aardige ontmoeting geworden, waarin Zeevogels zijn krachten voor het komende seizoen heeft kunnen tonen. Het vertoonde spel wettigt het vertrouwen in de toekomst. De voornamelijk in de voorhoede aangebrachte wijzi gingen bleken een verbetering te zijn en verleenden aan de ploeg een goede homogeniteit. Opval lend was het beter begrip in het voorhoedespel, waar de samen werking vlotter afging dan voor heen, terwijl de aanvalslinie naar DE DUINSTREEK Redactie en Adm.C. Oldenburg, Laanweg 164, Schoorl, Giro 147071 Telefoon 268 Agentschap te Bergen: De Haan's Boekhandel, Stationsstr. Telefoon 2452 Agentschap voor Egmond-Binnen en Egmond aan de Hoef: P, Smit, Abdijlaan 59 Agentschap voor Egmond aan Zee P. Jonker, Voorstraat 125 Abonnementsprijsf 3,24 per jaar f 0,81 per kwartaal Advertentieprijs: 10 ct. per m,m. met een minimum van f 1,

De Duinstreek | 1949 | | pagina 1