in bergen Het Ned* Kamer- Symphonie-orkest Sen exclusief- tnodel N.V. NOORDER BANK SPOORBOEKJES lampions Boekh, Oldenburg, Laanweg C 164, Schoorl VOETBAL BIOSCOOP „DE RUSTENDE JAGER BERGEN Verleent CREDIET aan handel, industrie en landbouw. K.Wagenaar Gzn. N.V. enige arbeiders r RADIO MEIJER Boekhandel Oldenburg FEUILLETON (vervolg van pag. 4) 24 NOV, KOMT TT JZ GEMEENTE GASBEDRIJF SCHOORL. SCHOORL Kantoor Bergen, Dorpsstraat 13. Tel. 2284. Dagelijks geopend van 1.30—4 uur Zaterdags van 9 12 uur. Zuurkoolfabriek Warmenhuizen VRAAGT Koopt uw RADIO bij een SPECIALIST Voor Si. Haarien met stokjes en kaarsen in voorraad bij (Sam Swaab) GEMEENTE BERGEN Nh Burgemeester en Wethouders van Bergen Nh., maken hiermede bekend, dat zij voorbereidingen treffen voorschriften overeenkomstig artikel 43 der Woningwet te doen vaststellen met betrekking zowel tot de aard van de bebouwing als tot het gebruik van gronden in de bebouwde kom gelegen. Aan belanghebbenden wordt in overweging gegeven, alvorens tot verkoop of aankoop van een perceel, gelegen in de bebouwde kom der gemeente Bergen Nh. over te gaan, zich te wenden tot het Bureau Gemeentewerken, Karei de Grotelaan 25 aldaar, waar in lichtingen te bekomen zijn. BERGEN Nh., 31 Oct. 1949. Burgemeester en Wethouders van Bergen Nh. Dr. W. HUYGENS, Burgemeester. W. DE VRIES, Secretaris. Met nadruk wordt onder de aandacht van de muntgasgebruikers gebracht, dat in de aanwezige meters slechts mogen worden gebezigd de daartoe vanwege het bedrijf verstrekte penningen, alsmede de thans in circulatie zijnde zilveren of nikkelen muntenstukken van 10 cent. Klachten betreffende het functionneren van de installatie, richte men uitsluitend tot de administrateur van het Gasbedrijf| Schoorl (tel. 223, 912 en 1447 uur, of tel. 344 na 17 uur.) De Administrateur, E. H. KLEIJ. Duinranders—Schagent 13 Zondag j.l. leed Duinranders haar tweede nederlaag. Direct na de aanvang zette de Duinranders-voorhoede een fel offensief in, wat Meeteman na 10 minuten besloot met een mooi doelpunt, 10. Toen begon Schagen het heft in handen te nemen en werden de aanvallen, mede door een weifelachtige houding van de Duinranders-achterhoede, gevaar lijker. Nog voor de rust werd de stand gelijk. Na de rust werden de aanvallen van Duinranders naar de midvoor geleid, en de beide backs van Schagen, die op een uitstekende wedstrijd kunnen terugzien, wisten ,daar wel raad mee. De aanvallen van Schagen, die minder gevaarlijk waren, le verden tenslotte toch nog twee doelpunten op, waarmee het einde kwam. Gelukkig maar, dat de Duin randers zonder kampioens-illusies de competitie zijn ingegaan. De stemming zou er anders onder geleden hebben. Egmondia IGr. Schermer 3-1 Zondag j.l. had de wedstrijd Egmondia I-Gr. Schermer plaats. Deze wedstrijd was vastgesteld om 2 uur te spelen inplaats van om half drie. Om 2 uur was de scheidsrechter nog niet verschenen en, nadat een half uur was ge wacht, werd de wedstrijd met goedvinden van beide ploegen geleid door de oud-scheidsrechter Koelink. Voor deze een zeer ver antwoordelijke leiding, aangezien Koelink bestuurslid van Egmondia is. Wij kunnen hieraan meteen wel toevoegen dat dit op een zeer onpartijdige wijze plaats vond. Volgens opgevangen uitlatingen waren de aanhangers van beide elftallen het hier ook over eens. De spelers zelf zullen dit ook wel beamen. Het was een spor tieve wedstrijd, zoals men er in de laatste tijd maar weinig ziet. Jammer was het, dat een der beste spelers van Gr. Schermer door een oogblessure zich liet vervangen. Het eerste doelpunt maakte Gr. Schermer, waarop Egmondia, die toen steeds in de aanval was, antwoordde met achter elkaar 2 doelpunten te maken. Voor rust maakte Egmond er 3-1 van, met welke stand de rust inging. Na rust zakt het spelpeil van beide ploegen af, vooral bij Egmondia, waarvan Groot Schermer ook niet kon profiteren. De spil van Egmondia was wederom de man, waar vele aanvallen van de tegen partij op moesten stranden. EGMONDIA NIEUWS. Als de Duinstreek verschijnt dan heeft het navolgende al plaats gevonden. Op Woensdag 2 Nov. treedt de aanvoerder van het eerste elftal in het Huwelijk. Onze Edelachtbare Heer Burgermeester (Beschermheer van Egmondia) heeft dadelijk toegezegd dit hu welijk te willen doen voltrekken. Een haag van welpen in voetbal- costuum zal bij de ingang van het raadhuis worden opgesteld. Het zal het jonge paar niet aan belangstelling ontbreken. Van deze plaats bij voorbaat hartelijk geluk gewenst. Het Bestuur. Het Sportterrein is thans ge deeltelijk verlicht voor de avond training. Het Bestuur heeft moeite nog kosten gespaard voor het zo ver te brengen. De daad is thans aan de spelers. De trainer is vol goede moed. Doe Uw best, spelers. Opgericht is de supportersclub voor Egmondia. Het bestuur van deze club heeft zich in de eerste plaats voor oogen gesteld om ook bij uitwedstrijden van de partij te zijn. De supporters, hun aanwezigheid en aanmoedigingen niet vergeten, is voor de spelers een morele steun. Wordt lid van deze club. P. H. GESLAAGD. Onze plaatsgenote Mej. Corry Pinxter, slaagde te Leiden voor het Candidaatsexamen Rechten. Onze vroegere plaatsgenoot, de heer Jb. Slot, slaagde dezer dagen voor het examen 2e machi nist op de grote vaart. Deze fraaie japon zal zeker iedere vrouw aan haar garderobe willen toevoegen. Het strak getailleerde lijfje met het aardig klokkend schootje, staat bijzonder leuk bij de wijde klok kende rok. Uw oude klokrok van de vorige winter, die waarschijn lijk veel te kort is, wordt door de ingezette biezen op de juiste lengte gebracht. Eventueel kan er alleen de onderste strook aan worden gezet, die dan smaller of breder kan worden gemaakt, al naar nodig is. De biezen op het schootje wor den van dezelfde stof als de rok- bies gemaakt. De brandenbourghs op het lijfje staan heel apart. Een ritssluiting in afstekende kleur vormt echter ook een aardige garnering. De gladde mouw kan met kleine pic-pac-knoopjes worden gesloten. Deze japon biedt vele moge lijkheden omdat de rok bij ver schillende blouses en de blouse bij verschillende rokken kan wor den gedragen. Het klaargeknipte patroon kunt Ua f 1.05 onder P 4840 in de maten 40, 42, 44 en 46 bestellen bij de redactie van ons blad. Vergeet u niet, nummer en maat te vermelden? PRINSES CHARME Vanaf Vrijdag 4 Nov. a.s, de grote film met Robert Newton „OLIVER TWIST" naar de roman van Charles Dickens. Toegang 18 jaar. Slechts 2 vertoningen op Zondagmid dag 2.30 uur (6 Nov.) en Maandag avond 8 uur (7 Nov.) van „DE ZEVENDE SLUIER" Een buitengewoon gegeven met Ann Todd en James Mason. Toegang 18 jaar. Getrouwd HENK MAASEN en TINY DE VRIES De heer en mevrouw MAASEN-DE VRIES danken allen, mede namens wederzijdse Ouders, voor de zeer vele blijken van belangstelling bij hun huwelijk ondervon den. Bergen, 31 October 1949. Breelaan 12 EIKIHOt PHILIPS RADIO SlKVICl BERGEN - TEL. 2514 Ruïnelaan 3 alle bij door ons zelf uit- nieuwe ontvangers Reparaties, groot of klein, worden gevoerd. Ook alle garantiegevallen behandelen wij met spoed en voor garantie, dus geen opzenden of lang wachten Doe als velen en neem geen risico 1 Verkoop - Inruil - Verhuur - Betaling desgewenst in overleg Aan de ontbijttafel werd hij door Kees en Nel begroet. „Lieve help," zei Jan lachend, „wat zijn jullie er al vroeg bij." „Maandag is de wasdag," verklaarde Nel. „De overige dagen redt Kees zich alleen." „Je hengelspullen heb ik al klaar gezet. Ik heb het zadel van m'n vrouw's fiets wat omhoog gebracht, want je bent nog al lang. De banden zijn opgepompt. Nou, vanmiddag hoor ik wel, of je wat gevangen hebt. We eten om half een. „Voor die tijd ben ik wel thuis," antwoordde Jan lachend. Samen met zijn vriend fietste hij naar de Beemsterbrug. „Zo, rij nu maar terug langs de dijk. Een goed kwartiertje en je bent bij de plek, waar noga! veel riet is. Maar kijk uit, dat je er niet te ver in loopt, want dan duik je in het water. En veel succes." Opgewekt fietste Jan in de aangegeven richting en na een poosje ontdekte hij de aangeduide plek. Hij was niet de eerste, want er zat al een hengelaar aan de kant. Deze keek nu niet bepaald vriendelijk, toen Jan zijn fiets aan de rand van de dijk legde en naar beneden kwam. Maar hij stoorde er zich niet aan en nadat hij de haak van aas had voorzien, legde hij in. Zelf vlijde hij zich neer in het gras en kon door een opening in het riet juist zijn dobber zien. Nou, dacht hij, het zou me eigenlijk weinig kunnen schelen of ik al of niet wat ophaal, want het is hier een ideaal plekje om zorgeloos te dromen. Wat een weertje. Eigenlijk jammer, dat ik geen boek meegenomen heb, want en passant zou ik ook wel kunnen lezen. Maar Jan had geluk. Want de hengel lag nog geen kwartier of hij had beet. Aan de haak blonk een glinsterende witvis van minstens een half pond. Enfin, niet groot, maar toch een goed begin. Volgende bedrijf. Opgewekt legde hij weer in. Na een poosje bemerkte hij, dat de andere hengelaar inpakte. Nou, pech had de man in ieder geval niet, want in dat net zaten verscheidene vissen. Hij moest hier zeker al een paar uren gezeten hebben. De man stapte op zijn fiets en verdween in de richting van de stad. Ziezo, alleen heer en meester. Alle vis voor Jan van Slooten. Als ze tenminste bijten willen. Hij keek eens langs de dijk. Veel verkeer was hier ook niet. Overigens was de dijk daar ook te smal voor. Er kon misschien net een auto langs. Stel je voor dat er twee uit verschillende richtingen kwamen. Hoe zouden ze hier moeten passeren? Een richtingsverkeer zou hier wel niet zijn. Jan grinnikte allleen al bij de gedachte. Om negen uur kwam er een melkwagen langs. De chauffeur hief joviaal zijn hand op ten groet, en Jan deed het eveneens. Een poosje later kwam er een oude man aangewandeld, die met belangstelling bij Jan bleef kijken. „Wille ze nag al baite?" vroeg hij. ,,'t Kon wel beter," antwoordde Jan, wijzend op zijn vangst tot nu toe. „Er zit aars zat." „Dat zal wel." „Je bent allienig wat laet." „Ik zit al een poosje." „De beste taid is van zonsopgang of." „Bedankt voor de tip. Gaan we volgende keer wat vroeger beginnen." „Nou gedag hoor!" „Ook gedag," antwoordde Jan in een schuchtere poging om ook Beemsters te praten. De oude baas sjokte weer verder en na enkele minuten zag Jan hem langs een paadje naar beneden gaan. Voor de tweede maal haalde Jan op. Weer een witvis, nu iets groter. Enfin, dacht hij, ik kom in ieder geval niet met lege handen thuis. Om half elf verorberde hij het brood, dat Nel hem had mee gegeven. Hoewel hij er eerst niet van wilde horen, had zijn gastvrouw kort en bondig gezegd: „Hoor eens, Jan, van zeven uur tot half een is veel te lang. Twee broodjes neem je mee, want de buitenlucht maakt hongerig." Nu was hij toch blij, dat ze had doorgezet. Inderdaad, hij had trek gekregen.... Onafgebroken haast hield hij zijn dobber in het oog, maar de vissen schenen verdwenen te zijn. Hij stak een sigaret op en strekte zich even lui achterover. Lieve deugd, wat een heerlijk heid was toch zo n vacantie. Als h"Sj elke dag zulk weer hield, dan kon hij genieten. Onverwachts hoorde hij een fiets aankomen, doch toen hij opkeek, was de wielrijdster al vlakbij. Even keek ze naar hem, maar voor Jan zich goed en wel realiseerde, wie het was, fietste ze al voorbij. Drommels, als dat de jongste van de Riessenheu- vels niet was. Wat een gang had die meid! Lam, dat hij haar niet even eerder gezien had. Nu had hij niet eens gelegenheid gehad om haar te groeten. Enfin, hij zou haar nog wel eens meer zien. Een drommels aardig figuurtje had dat kind. Ho Jan, let op je visserij, daar heb je waarempel al weer beet. Hij haalde op. Nu kronkelde er een paling aan de haak. Zo, nummer drie. Als het zo doorgaat, komen we misschien net aan een maaltje voor het twaalf uur is. Maar zover kwam hij niet, want toen Jan weer eens langs de dijk keek, zag hij in de verte iemand aankomen, naast de fiets lopend. Zag hij het goed? Was dat niet dat kleine ding van zoeven? Die had natuurlijk pech, een lekke band waarschijnlijk. Mooi, dan wandelden ze samen terug naar de voorstad. Hij pakte alvast zijn vistuig in. Dit buitenkansje om met haar in kennis te komen, liet hij zich niet ontglippen! Ze kwam al dichter en dichter bij. Rustig bleef hij wachten en deed net, of hij geen erg in haar had. Toen ze op enige meters afstand van hem was, keek hij, kwasi-verwonderd naar het aardige ding in haar grijze jurk. Hun blikken ontmoetten elkaar. Natuurlijk verwachtte ze hulp van hem. Naar de Beemsterbrug was nog minstens drie kwartier lopen. „Wat nu?" vroeg hij vrolijk. Pech?" „Kunt U misschien even helpen? Hij trapt niet meer." Dus geen lekke band. Hij trapt niet meer. Met dat „hij" be doelde ze natuurlijk haar fiets. Jan klom naar boven en nam de fiets van haar over. Met de hand trachtte hij de trapper te bewegen, maar ze had gelijk, hij zat muurvast. „Ga maar eens even rustig aan de kant zitten," adviseerde hij haar, „dan zal ik ondertussen proberen, of het te maken is. Anders klimt U maar achterop mijn fiets en breng ik U zo wel thuis." Zonder te antwoorden ging het meisje zitten, terwijl Jan de fiets in het gras legde en de kettingkast een eindje openpeuterde. ..Het betekent niet veel," zei hij lachend. „Uw ketting is er afgelopen. Ja, dat is het risico van hard rijden." „Ik rijd altijd hard," antwoordde ze. „Dan zal de ketting eens gespannen moeten worden. Maar ik zie wel kans om het ding weer op z'n plaats te krijgen." Het viel evenwel niet mee, want de veter van de kast zat onder de modder. „Uw fiets mag wel eens schoongemaakt worden." „Daar heb ik geen tijd voor." „Nee, dat weet ik. U hebt het nogal druk hè?" Verwondering op het gezicht van het meisje, maar Jan had het te druk met de ketting, om er erg in te hebben. Na een minuut of vijf prutsen, had hij de ketting weer om de raderen en nadat hij de kast, zo goed en zo kwaad als 't ging, had dicht geknoopt, zei hij tot het meisje: „Ziezo, Annemarie, je kunt weer rijden." De aangesprokene zette een paar grote ogen op, toen ze haar naam hoorde noemen. „Kent U mij?" vroeg ze verbaasd. Jan lachte en stak met zijn vuile handen een sigaret op. Daarna liep hij naar de waterkant, waar hij, voor zover mogelijk, zijn handen trachtte schoon te wassen. „Kennen? Wie kent Annemarie Riessenheuvel nu niet!" Hij schaterde het uit, terwijl hij ondertussen zijn handen droogd aan zijn zakdoek. Het meisje zat nog immer tegen de dijk aan en keek de jongeman met nieuwsgierige verwondering aan. „Wie bent U?" Jan was in een uitgelaten stemming, omdat hij op zo'n toeval lige wijze kennis maakte met het meisje, dat zo'n diepe indruk op hem gemaakt had. „Wel eens gehoord van Columbus?" Annemarie fronste haar wenkbrauwen. „Bent U altijd zo lollig?" Hij beheerste zich een beetje. Tenslotte was haar fiets weer in orde en wat zou hij er aan kunnen doen, als ze zei: „Bedankt hoor, en aju" Om er dan zonder meer vandoor te gaan. Hij moest het dan ook niet te gek maken. „Soms," antwoordde hij, nu wat kalmer, „voornamelijk, als ik een goede morgen heb, zoals nu." „O, U was aan het vissen, zie ik." „Ja, en U ook?" „Ik?" Opnieuw grote verbazing bij het meisje. „Ja. U vroeg toch wie ik ben?" Ze schoot in een lach. Lieve help, wat had het kind aardige kuiltjes in haar wangen, als ze lachte. „U komt niet uit de Beemster, en aan uw spraak te oordelen, evenmin uit Purmerend." „Volkomen gelijk, schone jonkvrouw, ik ben een ras-mokum- mer." „Zo, dan vraag ik me af, hoe U dan mijn naam kent." „O, heel eenvoudig. U hebt toch in Amsterdam gewerkt?" „Ja, dat is zo. O, kent U toevallig mijn gewezen baas?" Hij schudde ontkennend het hoofd, terwijl hij zonder meer naast haar kwam zitten. „Ik heb niet de eer." Ze keek hem met stijgende nieuwsgierigheid aan. „Nu begrijp ik er helemaal niets meer van. U bent een Amsterdammer, maar desondanks kent U me. Maar mijn gewezen baas kent U niet. Bent U soms helderziende?" „Alleen als het erg helder weer is, zoals vandaag. Apropos, hoe maakt Lieselot het tegenwoordig?" Ze schoof onwillekeurig een eindje van hem vandaan. „Wat bent U voor een griezel? Straks weet U misschien ook nog te vertellen, waar we wonen?" „Eens even kijken. Geef me uw hafid maar eens." Zonder haar antwoord af te wachten, nam hij haar handje in de zijne en keek diepzinnig naar de lijnen. (Wordt vervolgd.)

De Duinstreek | 1949 | | pagina 2